v.ROSSEM's TROOST 72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 26 Juni 1931 Derde Blad No. 21861 UIT DE OMSTREKEN. De Zwarte Jockey of De man met de Kap Heerenbaai EEN DUBBELTJE De Wereldvlucht der Amerikanen Post en Gatty. FEUILLET0N. De Blauwe Diamanten van Mijnheer Merchison HAARLEMMERMEER. Rijwielongelukken. Donderdag raakte op den Hoofdweg alhier een wielrijdster, doordat ze bij het passeeren van een auto zenuwachtig werd, haar stuur kwijt, met het gevolg dat ze tegen een boom reed en zoodanig kwam te vallen, dat ze een beenkneuzing be kwam en onder geneeskundige behandeling moest worden gesteld. Op den Kruisweg in Hoofddorp passeer den twee meisjes per rijwiel. Ze werden plotseling door een knaap, die met z'n fiets een verkeerden zwaai maakte, zoo danig aangereden, dat ze beiden tegen den grond vielen en aan armen en beenen werden verwond, terwijl de rijwielen wer den gehavend. Burgerlijke Stand. Geboren: Boukje Maria, d. van J. M. Smit en B. Tel; Hendrik, z. van C. van der Luit en D. Sappee; Peter Govert, z. van H. M. van Buijten en T. A. van Rijswijk; Jacob Klaas, z. van G. Bakker en A. T. Slooten* Willemina, d. van H. van Oene en C. Oldenburg; Geert, z. van G. Lahman en J. TobijJohannes Franciscus Aloysius, z. van P. A. Arrachart en M. van Oosten; Louwerina Cathariina, d. van N. Honcoop en P. Eveleens; Maartje Emmy d. van J. Nieuwenhuys en E. M. Pickardt; Gerrit, z. van G. Roos en G. Donker; Cornelia, d. van J. Noordhoek en J. E. Schoneveld; Maria Geertruida, d. van J. Mantel en G. H. Feenstra; Johannes Theo- dorus, z. van Th. N. Broedersz en C. M. Fontaine; Zegerina Geertruida, d. van A. J. van Strien en N. Z. v. d. Linde; Adel- bertus Willem, z. van B. M. C. van Loon en .C A. J. Leurs; Rijk, z. van R. van Elderen en J. Tos. Ondertrouwd: G. Biesheuvel, 27 jaar en M. Maarse, 26 jaar; J. P. Bax, 27 jaar en L. E. Stieva, 23 jaar. Getrouwd: M. Mes, 32 jaar en J. Brugman 32 jaar; Th. P. Zegstroo, 27 jaar en J. E. Moleman, 26 jaar; J. Snoek, 23 jaar en G. Haspels 23 jaar; B. Griekspoor, 25 jaar en J. C. Griekspoor, 22 jaar. Overleden: Jantje Breemer, 47 jaar, geh. met J. W. Wallbrink. KATWITK. Nieuw Gemeentehuis. Door B. en W. is de bouw van het nieuwe gemeentehuis opgedragen aan de heeren A. en A. J. Ouwehand, alhier, bij de inschrijving de laagste schrijvers voor de som van f. 144.400. HILLEGOM. Opening Badhuis. Het Gemeentebadhuis aan de Prins Hendrikstraat tegenover het Slachthuis is gisteren op officieele maar eenvoudige wijze geopend. Voor deze gelegenheid waren de wacht kamers en de ingang met bloemen ver sierd. De inrichting heeft gescheiden afdee- lingen voor vrouwen en voor mannen, welke gangen door den Badmeester uit zijn bureau zijn te overzien. In elke af dee ling zijn 8—10 douchebaden en 2 kuip baden. De installatie is modern en voldoet aan de laatste eischen des tijds. Het woord is gevoerd door Burgemeester Pont, de heeren Fijma en Vermeer raads leden en wethouder Klaver, als voorzitter der raadscommissie voor de bad- en zwem inrichting. Burgemeester Pont richtte zich in zijn toespraak ook tot de bouwers en de instal lateurs en tot den nieuwen Badmeester van Eijk. Daarna maakte het gezelschap be staande uit B. en W., de raadscommissie, verscheidene raadsleden en de directeur van O. W. gebruik van de gelegenheid om de mooie inrichting te bezichtigen. Een deskundige en de Badmeester demon streerden de werking der installatie. Om half vier uur werd het Badhuis open gesteld voor het publiek. Schoolreisje. Een der klassen van de Openbare Lagere School maakte gisteren een reisje naar den Haag en Scheveningen. KATWITK AAN ZEE. Mej. C. van Q. uit Rijnsburg deed bij de politie alhier aangifte, dat op de Voorstraat door een man uit haar hand- taschje is ontvreemd een portemonnaie, inhoudende eenig geld. Bij onderzoek door de politie bleek de dader te zijn H. S. uit de Hessenstraat. Katwijk aan Zee Gemeentezaal, Zaterdag 27 Juni breugen wij U de grootste sensatie serie film tot nog toe vertoond (le vertooning in Nederland) Groote avonturenfilm. Wegens uitgebreid programVia, aanvang hoofdfilm halt' 8. 8958 LISSE. Vaccinatie. Gelegenheid tot kostelooze vaccinatie voor ingezetenen der gemeente is open gesteld op Dinsdag 30 Juni a.s. op de ge wone spreekuren der doctoren. Nieuw Patronaat. Het K.K. Jongenspatronaat wordt thans gesloopt. Plannen voor nieuwbouw zijn reeds in voorbereiding. Nieuwbouw. Met den bouw der nieuwe R.K. bewaar school is men aangevangen. Deze school zal verrijzen aan den Achterweg bij ge bouw „Rehoboth". De fundeering is gereed. De bouw van het magazijngebouw van het Electriciteitsbedrijf aan de Vuursteeg, vordert goed. Men is thans aan de ver dieping bezig. NOORDWITK. GEMEENTERAAD. Een vlug afgehandelde agenda. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen, onder voorzitter schap van den burgemeester. Na voorle zing van ingekomen stukken, doet de voorzitter mededeeling van een zoo juist ingekomen adres der Winkeliersvereeni- ging inzake het in den Raad genomen be sluit. Zal in besloten zitting behandeld worden. In handen van de commissie tot wijzi ging der Bouwverordening wordt gesteld een advies van den heer Kraan te Oegst- geest en de N.V. Janna Saturna te R'dam, om vergunning voor het bouwen van resp. een landhuis aan den Ouden Zeeweg en een garage achter de villa Zeezang aan den Zuid-Boulevard. Een verzoek van den heer Feikema in zake kosten gasleiding, wordt na discussie aangehouden. In een vorige vergadering werden een 2-tal verzoeken inzake vervroeging van het sluitingsuur van café's in handen gesteld van B. en W. om praeadvies. B. en W. stellen thans voor hierop af wijzend te beschikken en den bestaanden toestand te handhaven. Dit voorstel wordt aangenomen. De heer Compier verklaart niet accoord te kunnen gaan met het voorstel van B. en W. betreffende telefoonaansluiting voor spoedige hulp bij ongelukken. B. en W. bieden hem aan de helft der aansluiting RECLAME. 5516 plus abonnementskosten. De heer Compier wenscht de f. 25 aansluitingskosten voor zijn rekening te nemen en de abonne mentskosten geheel voor rekening der ge meente te laten. Besloten wordt op het verzoek van den heer Compier afwijzend te beschikken. Voor kennisgeving wordt aangenomen de rekening en verantwoording over 1930 van den gezondheidsdienst te Katwijk. Voor kennisgeving worden hierop aan genomen de balans met winst- en verlies rekening der Spaarbank voor Noordwijk en Omstreken, waaruit bleek dat op 1 Jan. 1931 nog f. 260.000 meer aan inleggers ver schuldigd is dan op 1 Jan. 1930. Het te goed bedraagt thans I1/» millioen gulden. Op een adres van het schoolbestuur der politie-vakschool vanwege den R.-K. Po litiebond St. Michael te 's-Hertogenbosch wordt afwijzend beschikt. Besproken wordt vervolgens de vergoe ding der overuren voor ambtenaren. Z.h. st. wordt besloten deze vergoeding te ver- leenen. nadat de heer Liefferink heeft op gemerkt, dat er langzamerhand wel heel wat overuren komen. De voorstellen in zake de salarisherziening worden aange nomen. Voor kennisgeving wordt aangenomen een adres van eenige inwoners behangers stoffeerders. die er zich over beklagen, dat zij niet in aanmerking kwamen voor het uitvoeren van vloerbedekking der nieuwe openbare school en dat zulks aan de firma Tissing te Lisse werd opgedragen. Wordt na korte discussie voor kennisge ving aangenomen. Aan de onderstaande schoolbesturen worden de volgende vergoedingen toege kend: R.-K. Jongensschool f2027.39R.-K. Meisjesschool f. 2380.84. Ver. v. Chr L. O. te Noordwijk-Binnen f. 1083.70; Ver. v. Chr. Onderwijs te Noordwijk aan Zee f. 1393.55: Herv. Schoolver. f. 1317.02; Ver. tot stichting en instandhouding Chr. School U. L. O. f. 741.63. Aan hst Schoolbe stuur der Wilhelminaschool wordt alsnog toegekend een bedrag van f334.95 als ver goeding in de kosten van door haar aan gestelde assistenten. Besloten wordt de gevraagde medewer king te verleenen inzake een verzoek van het bestuur der Herv. Schoolver. voor di verse verbeteringen aan het schoolgebouw. Voor verbouwing der noodslachtplaats van den gemeentelijken vleeschkeurings- dienst wordt een crediet verleend van f. 600. Besloten wordt: I. Ondershandsch te verhuren van week tot week aan door B. en W. nader aan te wijzen personen: a. De woning Hoofdstraat 91. kadastraal bekend gemeente Noordwijk, Sectie E. nr. 941 voor den prijs van f.4 per week. b. Het pand Hoofdstr. 93. kadastraal be kend gemeente Noordwijk Sectie E. nr. 839 voor den prijs van f. 2.75 per week. Een en ander onder bepaling, dat het bij de woningen behoorende terrein voor gezamelijk gebruik bestemd is. II. Te bepalen dat de sub I. genoemde verhuringen in ieder geval eindigen op 30 Juni 1936. Besloten wordt ondershands te ver- koopen aan Arie Vermeulen, pensionhou der, te Noordwijk een gedeelte van het perceel kadastraal bekend gemeente Noordwijk Sectie A. nï. 2179, ter grootte van ongeveer 82 centiaren, zijnde een strook van 21/» M. breedte langs de percee- len Sectie A. nrs 2178 en 1503 een en an der zooals op bijbehoorende kaart is aan gegeven, voor den prijs van vijf gulden vijftig cents per centiare, alzoo in totaal voor den prijs van vierhonderd een en vijf tig gulden en verder onder de navolgende voorwaarden: 1. De kooper moet op zijn kosten het op de tegenwoordige eigendomsgrens be staande rasterwerk plaatsen langs de nieuwe eigendomsgrens op het door hem aangekochte gedeelte van voormeld per ceel Sectie A. nr. 2179. 2. Op het verkochte gedeelte van het perceel Sectie A. nr. 2179 wordt ten be hoeve van het niet-verkochte gedeelte van dat perceel gevestigd het sirvituut, dat op het verkochte gedeelte geen gebouwen of getimmerten mogen worden opgericht. De regeling van de bebouwing Nieuwe Zeeweg wordt aangenomen. B en W. stellen voor f. 30.000 beschik baar te stellen voor den aanleg van een weg N. Z. Polder vanaf den Duinweg tot IJmuiderstraat. De brug over de Woens- dagsche Watering ter verbinding van de IJmuiderstraat, wordt geraamd op f. 2000. Wordt na discussie aangenomen. Wat betreft de ingediende reclames van J. M. Vos en M. Kloos tegen hun aanslag in het vergunningsrecht over 1931/1932, de desbetreffende localiteiten te doen her- Naar uit Moskou wordt gemeld, zijn de Amerikaansche aviateurs Post en Gatty gisteravond om 7 uur (M. E. T.) op het vliegveld aldaar geland. Te hunner verwelkoming waren aan wezig vertegenwoordigers van het Com missariaat van Buitenlandsche Zaken, de leider van de luchtmacht, Baranow; de secretaris-generaal van de Ossoaviachim en vertegenwoordigers van de Britsche en Amerikaansche dagbladen. Toen Post en Gatty na hun snelle Oceaanvlucht te Chester daalden, kwamen zij voor het personeel van het vliegveld als uit de lucht vallen, zegt het „Vad." Het personeel, met alle soorten vliegtuigen bekend, zag een vreemd toestel aankomen, dat zij tot hun grenzelooze verbazing ten slotte aan het opschriit Mmme May of Oklahama herkenden als het vliegtuig der Oceaanvliegers. Niet minder verrast waren de vliegers zelf, dat zij zich te Chester bevonden. Want zij waren hun weg totaal kwijt. Zij vertelden aan den correspondent van de Londensche Star, dat z' j na Harbour Grace in den blinde over d. i Oceaan had den gevlogen in regen en mist. „Gedurende den nacht", zeiden zij, „vlo gen wij door heel wat slecht weer. Later daalden wij tot onder de wolken, en zagen toen het water weer. Dat moet de Iersche Zee zijn geweest, maar dat wisten wij op dat oogenblik niet. Wij gingen weer om hoog in den nevel en door een gat in den nevel zagen wij toen een kruisweg". Dat was 5 K.M. van Chester. Zij vertelden nog. dat zij niet van plan waren geweest Engeland aan te doen. Erg vermoeid waren zij niet. Zij lieten hun toestel vullen, gingen zelf in de offi- cierscantine wat eten en vlogen toen weer verder. De Daily Tel. brengt nog het volgende: „Hallo, Engeland, we hebben het ge lapt!" Dat was wat Wiley Post het eerst riep toen hij te Chester was gedaald, hij, de eenoogige Oklahama Indiaan en Harold Gatty, die Lindbergh leerde vliegen. Zij waren erg trotsch op zich zelf, want al waren zij dan heelemaal den koers kwijt geweest, zij hebben den tocht in aanzien lijk minder tijd volbracht, dan zij zelf ge dacht hadden. Hun Lockheed loopt 240 K.M. en kan 2451 liter benzine bergen. schatten, wordt na discussie besloten hierop afwijzend te beschikken, nadat o.a. door de heeren Braun en Admiraal uit- voerig een verlaging der aanslagen is be- j pleit. De wijzigingen van het raadsbesluit in- zake aankoop grond KL v. d. Meulen en die der begrooting 1930 en 1931 worden goedgekeurd. Voor de kosten in de herstelling van het politiebureau wordt een crediet verleend van f. 525. Na rondvraag ging hierop de raad in geheime zitting over. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas Johannes, Z. v. W. v. d. Berg en J. Duivenvoorde. Wilhelmus Joannes, Z. van L, J. van der Holst en A. C. S. van Rhijn. Henricus Petrus, Z. van M. J. van Westerop en C. van Eeden. Willem Cornells, Z. van C. van der Niet en H. C. Breedveld. Leonardus Cornells, Z. van G. Caspers en E. J. van Wees. Ondertrouwd: J. Hoogeveen 23 j. en B. A. A. S. van der Voort 19 j. Getrouwd: A. J. van Schie 28 j. en E. J. Lassooij, 23 j. W. van Duijn, 27 j. en L. van Duin, 26 j. C .F. van den Berg 21 j. en M. Roskam 21 j. Overleden: Catharina Zwanikken, 60 j. Gevestigd: M. S. P. ManseTorreele, van de Panne (België), Zeelaan 66, naar Langeveld 29 A. Harks, van Eindhoven, Newtonstraat 39, naar Langeveld 29, 1.1. verpleegster J. J. Meijer, van Leiden, Morschweg 55f. naar Pickéstraat 62, los arbeider J. Naber, van Alphen a. d. R., Hortensiastraat 22, naar Hoofdstraat 22a, winkelbediende W. van Roode, van Purmerend, naar Voorstraat 43, slagers knecht P. van Gerven, van Lisse, Hee- reweg 400, naar IJmuiderstraat 8, bloemb. arb. G, Buizert en fam., van Utrecht, Keizersgracht 4, naar Zwarteweg 20, hoofd v. d. keuken Zijntje Kloos, van Oegst- geest „Endegeest", naar Breloftpark 15, dienstbode A. J. M. Floor en fam., van Sassenheim, J. van Beissenlaan 1, naar Wilhelminastraat 33. Vertrokken: J. M. H. de GrootVer hoeven, van Nieuwe Zeeweg 59, naar Voor hout, J. van Beierenweg A, G. Janssen, van Hoofdstraat 97, naar Roermond, Ven- loscheweg 46, bouwkundige. H. Kroes kamp en fam., van Duinweg 33 naar Soe- rakarta (Java) leeraar M. O. A. P. J. van den Berg, van Bronckhorststraat 60, naar Leiden, Vestestraat 16, bloemb.arb. NOORDWITKERHOUT. Verkooping. In cafe v. d. Berg had gisteren de ver koop bij afslag plaats van drie woonhuizen, ten overstaan van notaris G. ten Bruggen- cate van Sassenheim. Koopers waren: perc. I. C. van Maris (Zilk) voor f.2380; perc. II N. J. Alkemade voor f.2480; perc. Ill J. A. van Gijlswljk voor f. 3650. De Gemeenteraad. Het nieuw gekozen gemeenteraadslid, de heer J. van der Voet, heeft te kennen gegeven de benoeming niet te zullen aan vaarden. OEGSTGEEST. Autobotsingen. Gisteravond te omstreeks 9 uur reed de heer A. B. de B. portier van 't Restaurant Meerrust wonende te Warmond met een tweepersoons Studebaker nabij „Endegeest" door de bocht met een te groote snelheid. De auto slipte en reed eerst een lantaarnpaal bij den grond af en botste daarna tegen een boom. De heer De B. die alleen in de auto zat kon zich niet meer uit de auto begeven, doordat hij eenige ribben had gebroken. Door dr. Timmermans is hij ter plaatse onderzocht. Met de ziekenauto van A. P. van Nieuwkoop is De B. naar het Diaco- nessenhuis te Leiden vervoerd en ter ver pleging opgenomen. De Studebaker is geheel vernield en door de Garage Kamsteeg met den kraan wagen weggesleept. In de Dorpstraat ha deen botsing plaats In de Dorpstraat had een botsing plaats Iem en een auto van N. J. B. te Amster- Geautoriseerde vert. uit het Engelsch van J. S FLETCHER door Jhr. C. A. L. V. d. W. (Nadruk verboden). 22) Neen ik k^n mij niet herinneren, dat zij dien avond genoemd zijn. De over eenkomst was gemaakt, ziet u. Wij zouden beide diamanten zien als hij van zijn uit stapje terugkwam. En, na dat diner, zag u hem niet terug? U ontmoette hem nergens in Lon den? Neen, wij zagen hem niet meer terug en hoorden ook niet meer van hem, ant woordde sir Samuel. Tot wij van zijn ver dwijnen ln de couranten lazen. Heeft uw neef u misschien verteld, dat hij Mazaroff na het laatste diner heeft gezien? Sir Samuel keek zijn vrouw aan. Daarover heb ik Jim niet hooren spreken, antwoordde hij. Dat is zeker, Jun scharrelt wel overal rond maar hij is er nu niet, dan kon hij het u zelf vertel len. Maar ik heb hem nooit hooren ver tellen, dat hij Mazaroff nog eens ontmoet heeft. Weet jij er iets van, Maria? Neen daarvan heeft hij nooit iets verteld, antwoordde lady Leeke. Daar komt bij, dat mijnheer Mazaroff op het punt stond cm te vertrekken, toen wij bij hem dineerden. Wij spraken nog eenigen tijd met het echtpaar en gingen toen heen. Ik was verlangend om buiten te komen; ik had iets bijzonders te vertellen en ik deed dat zoo spoedig wij op straat waren. Hoor eens! riep ik uit. Weet je nog, dat ik verteld heb, dat ik Mazaroff eerst in Huntingdon en later in York in ge- sprek heb gezien met iemand, dien ik niet kende? Nu dan zijn foto stond daar op den schoorsteenmantel bij lady Leeke. HOOFDSTUK XVI. Er wordt op mijn deur geklopt. Beiden keken mij aan; Crole met een verbaasde uitdrukking, maar Maythorne met een flikkering in zijn oogen; het was alsof mijn mededeeling een openbaring voor hem was. Hij keek naar het huis, dat wij juist hadden verlaten. Er waren twee foto's op den schoor steenmantel. zeide hij. Een aan iedere zijde van die kostbare klok. Welke van die twee bedoelt u? De man in het opvallend geruite jasje met een slappe boord, antwoordde ik. Een borstbeeld. Dat was de foto rechts van de klok, ging hij voort. Een jongmensch met goed verzorgde haren en snor. Dat is de man, dien ik bedoel. Ik her kende hem onmiddellijk op de foto. Wij stonden weer stil, Crole en ik sloe gen Maythorne gade. Daarna gingen wij verder. Dat zal dan vermoedelijk neef Mal- lison zijn, zeide Maythorne. En Mallison zag de blauwe diamant. Dan weet hij misschien iets van de zaak af. Daar kun nen wij wel achter komen als wij hem ontmoeten. Dat lijkt mij niet moeilijk, mompelde Crole. Zij vertelden dat Mallison op reis was. merkte Maythorne op. Naar het Noorden, natuurlijk als Holt gelijk heeft dat het zijn portret was. Maar ik denk aan iets anders. Die naam Mallison komt mij bekend voor; ik meen mij dien te herinneren in verband met iets dat iiier in Londen gebeurde; niet zoo heel lang geleden. Ik kan er niet achter komen. Mallison? Hij bleef weer een oogenblik stil staan met de handen in zijn zakken, terwijl hij naar den grond staarde. Plotseling keek hij op, riep een taxi en vroeg ons mede te gaan. Ga mee naar mijn kantoor, zeide hij. Ik heb daar een mannetje, mijn ver trouwde klerk, die een buitengewoon ge heugen heeft. Hij zal het wel weten. Maythorne's kantoor was in Conduit Street, zoodat wij daar spoedig waren. Ik was benieuwd hoe het daar zou zijn. Ik stelde mij voor, dat dit kantoor er onge- Het was een kleine man. zellig en somber zou uitzien; dat behoorde naar mijn inzichten bij den detective- arbeid. Ik vond juist het tegenovergestel de: het kantoor zag er zeer voornaam uit. Er was een voorkamer, waar twee aardige meisjes zaten te typen en een flinke jon gen was blijkbaar de portier. Daar achter lag een kamer, keurig gemeubeld, waarin een jongmensch op dat oogenblik verdiept was in de Sporting Times. Bij ons bin nentreden stond hij op en boog. Daarna kwamen wij in een kamer gestoffeerd met Turksche tapijten; eenige gemakkelijke stoelen en schilderijen aan de wanden gaven die kamer een gezellig aanzien. In deze kamer werden ongetwijfeld van tijd lot tijd groote geheimen verhandeld. In beide hoeken der kamer stond een schrijftafel; aan die in den versten hoek zat, toen wij binnentraden, een jong mensch, dat mij opgevallen zou zijn. waar ik hem ook ontmoet zou hebben Het was een kleine man, onder de maat, en dit nietige persoontje was gekleed in een ge ruit pak, zoodat hij mij deed denken aan een eersten staljongen. Maar hij had nog meer merkwaardigs, iets dat ik opmerkte toen hij opstond en op zijn chef toetrad. Hij had doordringende oogen, een bijzon dere neus, een intelligent gezicht. Maythorne bood ons stoelen aan, wierp zijn stok en handschoenen op een tafel en wendde zich tot zijn klerk. Cottingley zeide hij, recht op het doel afgaand. Kennen wij den naam Mallison? Ik zag zijn oogen verhelderen. Ja zeker! Mallison. Jim Mallison. Hij bleef Maythorne aankijken en deze knikte. Ik dacht wel, dat jij je dat zoudt herinneren, Cottingley, In welk verband? De zaak van Westminster Square. Hij had daar niet direct mee te maken. Een van onze klanten had er mee te ma ken. Ik weet het nu: Jim Mallison, zonder beroep; adres Park Lane. Een neef van lady Leeke En die Westminster Square zaak. Cottingley? Een inval van de politie in een speelhol Drie of vier maanden geleden. Dertig of veertig arrestanten. Mallison was er bij. De personen, welke die zaak hielden, werden zwaar gestraft. De bezoe kers kwamen er als gewoonlijk nog ai I goed af. Herinnert u zich niet, dat een klant van ons er bij was. Hij kwam bij u, omdat hij erg in de knel zat. Wilt u het boek met de uitknipsels? Maythorne knikte en stak zijn hand uit en de klerk reikte hem een flink gebon den boek, waarin couranten-uitknipsels waren geplakt en zeer spoedig vond hij de bladzijde en gaf het boek over, May thorne liep de bladzijde door en gaf het boek daarna aan Crole en mij. Daar heeft u het, zeide hij. Wij knip pen alle voor ons belangrijke dingen uit de couranten en plakken ze in, je weet nooit hoe ze te pas komen. Het is zeer practisch ik heb niet zoo'n goed ge heugen als Cottingley. Dit is, zooals u ziet, een verslag van de inval der politie in een speelhol in West End; het werd gehouden door een man van de wereld, die eiken avond zooveel vrienden en vriendinnen op bezoek kreeg, dat de poli tie het verdacht vond en besloot om daar zonder uitnoodiging ook eens een bezoek te brengen. U vindt daar het geheele ver slag van hetgeen er gebeurde en daar heeft u de namen van de personen, die in dat huis werden aangetroffen en onder hen is ook Jim Mallison, zonder beroep uit Park Lane, wat schijnt te bewijzen, dat hij bij zijn tante en oom woont. Maar misschien weet Cottingley nog iets meer van Mallison. De klerk kneep zijn lippen opeen en maakte een lichte schouderbeweging, wat scheen te beduiden dat Mallison eigenlijk zijn aandacht niet waard was, Niet veel! zeide hij. Een jongmensch dat zich overal vertoont. Doet een beetje aan sport. Men ziet hem dikwijls in gezel schap van zijn oom en tante, doch meer alleen in een van de auto's van sir Samuel. Hij gooit flink met zijn geld, de Leeke'3 hebben geen kinderen. Men zegt dat Mal lison zal erven van sir Samuel. (Wordt vervolgd), j

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9