C. G. SMIT 72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 26 Juni 1931 Vierde Blad No. 21861 UIT DE RIJNSTREEK. SPORT. DE AVONTUREN VAN ADAMS0N. ALPHEN. RAADSSTUKKEN. Het veel bespraken Overpad. Bij besluit van den raad van 27 October 1921, goedgekeurd door Ged. St. is o.ra. aan B de Water en G. van Deuren beiden alhier, elk een perceeltje grond verkocht gelegen achter nunne woningen aan de ï'orenstraat. Het perceel verkocht aan H. de Water was ten kadaster bekend in de gemeente Aiphen Sectie B. no. 3666 en dat terfcocht aan G. va« Deuren onder 3667 van dezelfde sectie. Bij de onderhandsche acte van verkoop van vorenbedoeld perceel aan H. de Water I werd ten behoeve van het aan hem ver kochte perceel nr. 3666 en ten laste van het aan G. van Deuren verkochte perceel nr 3667 gevestigd de erfdienstbaarheid van overweg. Het aan G. van Deuren ver kochte perceel nr. 3667 werd overgedragen eveneens bij onderhandsche acte van ver koop. Beide acten werden ten hypotheek- kantore op dezelfde datum ingeschreven, alleen met dit verschil dat de acte van H. de Water werd ingeschreven onder nr. 63 en die van van Deuren onder volgnummer 58 Bij de acte van verkoop van van Deuren werd geen erfdienstbaarheid gevestigd ten laste van het aan hem verkochte perceel en ten behoeve van het aan H. de Water verkochte perceel, omdat de noodzakelijk heid daarvan in verband met een week vroeger gedanen verkoop aan de Water niet scheen bestaan te hebben .zooals later zal blijken, indien bij de inschrijving van acten ten hypotheekkantore die van de Water voorrang gehad had. In de uit oefening van het recht van overpad onder het perceel nr. 3667 werd H. de Water steeds gehinderd door den eigenaar van dit perceel G. van Deuren. Bij een door H. de Water hierover gevoerd proces heeft de Rechtbank te 's-Gravenhage aan den eischer H. de Water zijne vordering tot on gestoorde uitoefening van het voren be doelde recht van overpad, ontzegd en hem veroordeeld in de kosten van het geding. Deze uitspraak van de Rechtbank is ge baseerd op de overweging dat over de ves tiging der erfdienstbaarheid beslist 't mo ment van de inschrijving van de acte ten hypotheekkantore. De conclusie was dus dat op het perceel van Van Deuren geen last van ovevoad ten behoeve van dat van de Water ru'tte, omdat de acte van de Water wel op denzelfden dag, maar toch naar volg orde later was ingeschreven dan die van Van Deuren. De advocaat van H. de Water Mr. A. K. alhier was na het vs. der Rechtb. van oordeel dat een proces in hooger be roep wel kans op succes zou hebben maar deelde B. en W. namens zijn cliënt mede dat deze daartoe alleen bereid zou zijn als de gemeente zich voor de kosten van het proces in' hooger beroep wilde aansprake lijk stellen welke kosten op rond f.400. werden geschat. B. en W. hebben evenwel geen vrijheid gevonden om het daaraan verbonden risico voor de gemeente te nemen en daarvan aan Mr. K. mededee- ling gedaan onder opmerking dat zij be reid waren te overwegen op welke wijze zij een regeling met de Water konden treffen waardoor deze zooveel mogelijk in het ge not gesteld werd van het hem bij den ver koop van het perceel nr. 3666 verleende recht van overpad. Bij schrijven van 11 Mei j.l. deelde nu Mr. K. B. en W. mede, dat de Water hem gemachtigd had te ver klaren dat deze bereid is genoegen te nemen met een ander achteruitpad van 1 Meter breed, hetzij naar de Torenstraat hetzij langs het pand van den heer Zui dervaart naar de Zaalberstraat, mits de gemeente ook de kosten van het voor de Rechtbank gevoerde proces op zich neemt. De kosten beloopen f. 250.—. Naar inge wonnen rechtskundig advies en overleg met de commissie van bijstand voor het grondbedrijf stellen B. en W. den raad voor in dien zin een beslissing te nemen. Onze plaatsgenoote Mej. M. A. Dor- leyn alhier slaagde voor 't examen onder wijzeres. BODEGRAVEN. Herdenkingsdienst Ds. J. E. F. de Meyere. Ter herdenking van het overlijden van ds. J. L. F. de Meijere te Haarlem, zal Zondag in de Ev. Luth. Gemeente alhier een herdenkingsdienst worden gehouden. Ds. de Meijere was van 1886 tot 1903 E. L. predikant alhier en met tallooze banden aan deze gemeente verbonden. Sedert zijn vertrek heeft hij telkens en telkens weer te Bodegraven gepreekt en was bij elke vacature, ook bij de laatste lang durige. consulent. De kerkeraad heeft dan ook de gemeente bij de teraardebestelling op Westerveld vertegenwoordigd. De heer H. de Groot t Te Haarlem is overleden de heer Her man H. de Groot, directeur van de N.V. Ned. Werktuigenfabriek v.h. Hero de Groot, alhier. Juist in deze tijden is het verlies van haar eminenten directeur voor onze groote Bodegravensche onderneming een bijzon der groot verlies. De heer de Groot was in zoo tallooze opzichten met recht de ziel van de onder neming, dat zijn plaats heel moeilijk te vervangen zal zijn. Ten teeken van rouw zwijgt de fabrieks sirene in deze dagen. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. van A. Voorbij en J. H. de Bruijn Fijge. d. van T. Ooms en A. van de Bosch Jan, z. van M. van Brie- men en P. Zekveld. Overleden: C. van Rijn, 40 jaar, gehuwd met H. J. Engelbrecht. Getrouwd: E. J. Meijer 24 jaar en A. Heemskerk 27 jaar. Loop der Bevolking. In de loop dezer week hebben zich in onze gemeente gevestigd de volgende per sonen: G. J. v. d. Waal, reiziger, van Rhe- nen M. van der Zee, arbeider van Dub beldam J. Zieltjes, zonder beroep van Alphen a. d. Rijn W. G. van Dissel, onderwijzer van Utrecht J. van Harten, arbeider van Vreeland. Inmiddels vertrokken: J. Ouweneel. bak kersknecht naar Tullentwaal J. A. den Hartog, dienstbode naar Rotterdam G. Roos, zonder beroep naar Haarlem C. de Wit, huishoudster naar Breezand M. J. Moons, zonder beroep naar Odijk A. Heemskerk, zonder beroep naar Zwammer- dam C. P. v. d. Star. dienstbode naar Rotterdam. Gevonden voorwerpen: een autoband met velg „Goodyear" en een belasting plaatje. Inlichtingen ter secretarie. BOSKOOP. Krasse oude baas. Onze oudste inwoner, de heer Cornelis Droog, die 12 Januari j.l. zijn 93ste ver jaardag in een goeden gezondheid mocht gedenken heeft evenals voor de Provinciale Staten thans ook weder deelgenomen aan de stemming voor den gemeenteraad. Toen hem gevraagd werd, kan je dat nu wel voQr elkander brengen, gaf hij ten antwoord „Ik heb gelukkig geen mensch noodig, als ik maar weet, welke lijst ik moet hebben, de candidaat die ik stemmen wil kan ik nog best vinden". Onze plaatsgenoot, Henry Horne- mann, slaagde te Gouda voor het eind examen HBS. o HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. Herdenking wijlen wethouder Veelenturf - Aankoop grond. Dezer dagen kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen, onder leiding van den burgemeester. Deze opent de vergadering met gebed. De voorzitter zegt dan, dat dit de eerste vergadering is na het overlijden van wet houder Veelenturf. Bij dit groote verlies willen wij, zoo zegt de voorzitter, een wijle stilstaan en onze aandaent aan hem wij den. Ruim 23 jaren was hij lid van den Raad, waarvan bijna 12 jaar wethouder. Al dien tijd heeft hij zich met groote toe wijding voor de gemeente gegeven. Hij was een man van wijs beleid. Niet alleen had hij een goed oordeel, doch hij bezat ook bijzondere tact de besprekingen te leiden. In de vergaderingen van B. en W. stelde hij zich steeds grondig op de hoogte en toonde hij zich een groot voor stander van een degelijke voorbereiding, alvorens met voorstellen in den Raad te komen. Daarbij was hü een man, die naar alle zijden georiënteerd was. Het ge meentebestuur en de Raad hebben in hem een groot verlies geleden: een man van groote verdiensten moeten wij missen. Wij hebben zeer veel reden met groote dank baarheid op zijn arbeid terug te zien. De gaven en krachten, die God hem verleendei heeft hij overeenkomstig zijn overtuiging aan heel de gemeente gegeven. Zijn ge dachtenis blijve bij u allen tot zegening. Wethouder D. de Bruyn Yzn. sluit zich namens den Raad geheel bij deze woorden aan. De Raad, B. en W., ja heel de ge meente verliest in den heer Veelenturf een bekwaam man Hierna wordt overgegaan tot de gewone werkzaamheden. De notulen der voor gaande vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Voor kennisgeving worden aangenomen enkele ingekomen stukken, o.a. de goed keuring van comptabiliteitsbesluiten. de benoeming van een lid der Gezondheids commissie, de mededeeling, dat de heer W. Lommerse is benoemd tot lid van den Raad in de vacature-Veelenturf, de uit slag der laatstgehouden verkiezing voor den gemeenteraad. Hierop worden de heeren C. A. van Dam, J. Brugman en J. van Beek Szn. aange wezen als commissie tot onderzoek van den geloofsbrief van het nieuwbenoemde raadslid W. Lommerse. Op voorstel van B. en W. wordt een klein gedeelte weg, deel uitmakende van den weg Zegwaard-Boskoop aan de Pro vincie in eigendom, beheer en onderhoud overgedragen. De lengte van het stukje weg, dicht bij Boskoop gelegen, Is 150 Meter. Hierna wordt behandeld de aankoop van 750 vierk. M. grond langs de Bruggestraat bij de Koudekerksche-brug voor f3108. De Raad dezer gemeente had goedge keurd, dat Koudekerk dit stuk grond in publieke veiling zou verkoopen. Waar het hier een waardevol stuk grond betreft op een zeer gunstig punt, hebben B. en W. gemeend het voor genoemd bedrag niet te moeten laten gaan. Een bedrag van f.3108 is het deze gemeente wel waard. B. en W. stellen voor dezen aankoop goed te keuren. Aldus wordt besloten. Van enkele bewoners van het Rietveld is een verzoek ingekomen om een tege moetkoming in de kosten, verbonden aan het schoolbezoek van hun kinderen op een afstand van meer dan 4 K.M. B. en W. deelen mede, dat adressanten hierop, ingevolge art. 13 der Lager Onder wijswet, recht hebben, weshalve zij voor stellen f. 10 per kind toe te staan. Dit voorstel wordt, na een algemeene bespreking, met algemeene stemmen aan genomen. De heer W Kuiper, ambtenaar ter Secre tarie. wordt benoemd tot plaatsvervan gend ambtenaar van den Burgerlijken Stand, vacature-Smeets. Van de afdeeling HazerswoudeKoude kerk van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw is een verzoek ingekomen om de opcenten op de grondbelasting te laten vervallen Na bespreking wordt overeen komstig het voorstel van B. en W. be sloten dit verzoek aan te houden tot de behandeling van de begrooting voor 1932. De heer J. A. Heemskerk wordt benoemd tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim aan den Rijndijk, vacature- Veelenturf. In de begrooting dienst 1931 worden enkele wijzigingen gebracht. De commissie, belast met het onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw-be- noemde raadslid W. Lommerse. adviseert tot toelating, waartoe met algemeene stemmen wordt, besloten. Bij de rondvraag wijst de heer L. Noor- dam er op. dat door het verbreeden van den Westeinderweg ter hoogte van G. Bol de straatlantaarn te veel in den rijweg staat. Verplaatsing is zeer gewenscht. De voorzitter zegt toe, dit te laten doen wanneer zulks bij onderzoek noodig blijkt. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. LEIDERDORP. 25 jaar postbode. 16 Juli a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer R. van Strohé, alhier als brie venbesteller werd aangesteld. Veel droef heid, doch ook veel vreugde is in al die jaren door hem bij zijn dorpsgenooten ge bracht. Dat deze dag voor den jubilaris tot een feestdag wordt, daarvoor zullen zijn vrienden en bekenden wel zorgen! KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Johannes, z. van G. van Eijk en E. v. d. Ham: Adelgunde Auguste Sophia, d. van A. de Groot en E Hesse; Antonius Joannes Michaël, z. van J. M. Teunisse en J. de Rooij; Jan, z. van T. Molema en M. de Lange. Overleden: Antje van Klaveren, 84 jaar. NIEUWKOOP. Melkvervalsching. Tegen den veehouder Van K alhier, is door een tweetal ambtenaren van den Keuringsdienst van Waren te Leiden, proces-verbaal opgemaakt wegens het af leveren van melk met een te hoog water gehalte. Radio-centrale. Vermoedelijk zal Zaterdag a.s. de radio centrale van den heer G. Groen alhier worden geopend. Het aantal aansluitingen is reeds vrij groot. Werkloosheid. Dank zij vooral de werkzaamheden aan het buizennet der waterleiding, is thans geen werkloosheid in deze Gemeente meer aanwezig. Warenhuizen. Ofschoon de hagelstorm op 28 Mei j.l. enorme schade aanrichtte, is over het algemeen de uitkomst in de tuinderij, vooral in de glascultures, niet ongunstig. En zoodra eenige opleving merkbaar is, kan men ook uitbreiding constateeren; een tweetal perceelen lAnd is thans weder aangekocht n.l. door J. Pietersen Jzn. en A. L. van der Zwet alhier, die daarop een nieuw tuindersbedrijf zullen stichten en een vrij groot warenhuis zullen oprichten. Burgerlijke Stand. Overleden: J. P. Kroesmeijer 65 j. Ondertrouwd: P. J. den Hollander 25 j., wonende te Sassenheim en J. C. van Koert 29 jaar. o WADDINXVEEN. Auto in de sloot. Terwijl de autobestuurrder N. uit Rot terdam met zijn personen-auto aan den Kerkweg achteruit reed kwam hij in de diepe moddersloot terecht, welke voor de woning van den notaris is gelegen. De bestuurder kon met behulp van voorbij gangers na eenige moeite uit zijn wagen komen. De auto is met een kraanwagen gelicht. Door de politie is tegen v. Z! alhier proces verbaal opgemaakt wegens mis handeling van mej. van der K. beide wonende alhier. WOUBRUGGE. Burgerlijke stand. Geboren: Jacob Antonie, z. van J. G. Boer en E. Meerloo Leonardus Cornelis, z. van J. J. Disseldorp en W. C. Hooge- veen Jakob, z. van F. van 't Hof en J. Militie. Overleden: Gijsbert Bouthoorn, wdn. van M. van der Burg 79 j. Hendrik Brunt, echtgenoot van C. W. van Iperen 52 jaar. RECLAME. STEENSTRAAT 49 - TEL. 485 Uw huis voor fijne Worst- en Yleesch- waren, warme Croquetten en Salade's- 8993 LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Een overwinning van Koopman Knottenbelt. Men meldt uit Wimbledon aan de Msb.: In het heeren-dubbelspel wonnen Koopman en Knottenbelt gisteren van het Tsjechische paar MarsaletNovotny, dlo de derde plaats als dubbel in hun land innemen, met 46, 63, 63, 64. Behoudens zeer matig spel in de eerste set hebben de Nederlandsche spelers door loopend de meerderheid gehad, doordat zij een betere combinatie vormden dan de Tsjechen. Bij deze was Novotny een zwak punt. Hij waagde zich zelden naar het net en daardoor hadden de Hollanders vrijer spel dan wanneer zij zulke goede vollyers en smashers tegenover zich hadden ge had als Marsalet was. In den aanvang was Novotny goed, hij gaf prachtige lobs en die waren oorzaak dat de Hollanders steeds op hun „qui vive" moesten zijn. In de eerste set was die lob wel zoo hard dat zij uit hun spel geraakten, onvast begonnen en onvast bleven, zoodat die set met 46 verloren ging, hoewel zij met 43 de leiding had den gehad. In de tweede set raakten de Hollanders steeds beter op dreef en geleidelijk bleek dat zoowel het technisch spel, vooral hun net-spel, als hun combinatie beter was dan dat van de Tsjechen. In de derde set hadden zij een korte periode van zeer zwak spel, doch vanaf 03 kwamen zij weer op dreef en speelden toen beter dan ze in hun geheele set ge daan hadden. Zij gaven nog een game af (na 23 werd 't 24) doch toen kwa men er vier onweerstaanbare games, die meteen de zege gaven. In het heeren-dubbelspel werd de eerste ronde zoo goed als geheel afgewerkt, er werden ook enkele partijen van de tweede ronde gespeeld. Veel bijzonders valt er niet van te vermelden. Alle uitslagen be antwoorden aan de .verwachting. De EEN ONTBIJT HEEFT A DAMSON NIET NOODIG.... Amerikanen Shields en Wood, die als dubbel minder sterk worden geacht dan hun landgenooten Lott en van Rijn, won nen in vier sets van een matig Engelsch paar, de gebr. Fletcher, doch ze spanden zich niet bijzonder in. Veel beter en in teressanter was de partij van Brugnon en Cochet tegen de Japanners Aoki en Miki. Hït was een openbaring zooals deze kleine vlugge spelertjes soms volleerden. De tegenstand verraste blijkbaar de Fran- schen. Zij hadden hun allerbeste spel te spelen om (ie Japanners de baas te blijven. Tot veler voldoening geraakte Cochet allengs veel beter op dreef dan in zijn enkelspel op Maandag, toen hij zoo teleurstellend faalde. Zijn smashes waren weer meesterlijk; zijn snelle uitvallen mochten de vlugge Japanners niet in eens slaan, zij waren toch het begin van de overwinning. Wanneer de beide Franschen lichamelijk in staat zijn om een zware vijf sets-partij vol te houden, zullen zij een goede kans maken op den eindstrijd. In het dames-enkelspel werden tal van partijen gespeeld die voor de Engelsche tenniswereld haar beteekenis hadden. Zoo sloeg miss Ridley in een langen strijd miss Mudfort. Miss Scew, een meisje van 16 jaar, kwam in de vierde ronde. De drie Amerikaansche speelsters zege vierden elk over een Engelsche dame. Miss Jacobs maakte een beste partij door een overwinning op mrs. Pittman 64. 63 op het centre. Miss Nuthall verloor een set aan de Duitsche Fraulein Peitz doch won de twee volgende met 61, 60. Mej. Aussem won gemakkelijk van mile Neu- feld en is nu in den kwart eindstrijd. Mrs. Godfree vindt steeds beter haar vorm. Toch is zij volgens de Engelsche experts lang niet zoo sterk als vroeger. In het dames-dubbelspel werden even eens eenige partijen gespeeld en daarvan had die van mevr. DrosCanters met madame Mathieu-tegen mrs. Satterthwaite en miss Thomas heel wat belangstelling. De Nederlandsche speelster heeft zeer matig gespeeld. Zij kon blijkbaar aan de combinatie met een haar vreemde speel ster niet wennen, maakte talrijke fouten, sloeg veel in het net en was wel de voor naamste oorzaak van de zware nederlaag 5—7, 0—6. Bij de winnaressers speelde vooral mrs. Satterthwaite zeer tactisch spel met prachtige lobs. Madame Mathieu zwoegde enorm, gaf zeer goed spel, doch kon de nederlaag niet voorkomen en ook niet verkleinen. De Nederlanders zijn nu dus nog alleen aan in het gemengd dubbelspel en in het heeren-dubbelspel. CRICKET. ROOD EN WIT—Mr. NORTH XI. Deze tweedaagsche wedstrijd is te Haarlem gespeeld. De totaal-scores luiden: R. ert W.: Ie innings 94, 2e innings 147. Mr. North XI: le innings 194, 2e in nings 49 voor 3 wickets. De Engelschen wonnen dus met 7 wickets. o WATERPOLO. DE ZIJL—A. Z. C. (ALPHEN). A.s. Maandag om 8.15 n.m. worden in de zweminrichting „De Zijl" de volgende vriendschappelijke wedstrijden gespeeld: De Zijl I—A. Z. C. I. De Zijl II—A. Z. C. II. VOETBAL. AJAX—WIENER SPORTCLUB. In het Amsterdamsche Stadion heeft gisteravond een wedstrijd plaats gehad tusschen Ajax en de Wiener Sportclub. De einduitslag was 22. ROODENBURG. Op de gisteren gehouden jaarvergade ring der L. V. en A. V. „Roodenburg" werd besloten tot oprichting eener juniores-af- deeling. Hiervoor gaven zich reeds 24 jon gens op. Het secretariaat is gevestigd Hoogewoerd 99. Maandag a.s. 8 uur speelt Roodenburg 2 tegen Padox (Warmond) een medaille wedstrijd op het Roodenburg-terrein. ge legen aan 't Nieuwe Kanaal (Hooge Rijn dijk.) S.L.F.—B.G.S. Morgenmiddag te 3'/i uur speelt B.G.S. I uit Wassenaar een wedstrijd tegen S.L.F. I op het terrein S.L.F., aan de Nieuwe Vaart alhier. „L.U.T.O." (ALPHEN). Dezer dagen had de opening plaats van het voetbalterrein van de onlangs opge richte voetbalvereeniging „L.U.T.O." te Alphen, wier terrein is gelegen in de Ridderbuurt. Ter gelegenheid van deze opening speelde „L.U.T.O." een vriend- schappelijken wedstrijd tegen „Dindoa" II uit Woubrugge, welke wedstrijd eindigde met gelijken stand 11, wat de verhouding goed weergeeft. H. B. S—K. N. G. Maandagavond wordt op het Lugdunum- terrein, aanvangende half acht, een wed strijd gespeeld tusschen H. B. S. en K. N. G. De elftallen zijn: H. B. S.: doel: H. Duffels; achter: I. Pouw en H. Stol; nudden D. Monfils, J. Nieuwerburg en L. v. Egmond; voor: P. Vermond, J. v. d. Wijngaard Jr, W. v. d. Wijngaard, P. Mieremet en D. Penseel. K. N. G.: doel: D. v. d. Berg; achter: J. Duffels en G. Deyl; midden: J. Bek kering, Eighorn en Kroesemeyer; voor: Vermond, P. Raman, A. v. d. Laan, P. Ouwerkerk en H. v. d. Weijde. LEIDSCHE BOTS-COMBINATIE— SLAGERSELFTAL 1—0. Ondanks het feit dat het Slagerselftal verschillende invallers telde, heeft de sterke Leidsche Boys-comb. slechts met inspanning van alle krachten de overwin ning kunnen behalen. In de eerste helft ging de strijd gelijk op. De slagers misten in deze periode een penalty door naast schieten. Na de thee nam de thuisclub spoedig de leiding, en hoewel de slagers voorhoede daarna enkele zeer fraaie kan sen om gelijk te maken kreeg, kwam in den stand geen verandering. Scheidsrechter Heuzen leidde goed. KORFBAL. D.T.V.—HET ZUIDEN. Voor den beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Nederland, dien D.T.V. en Het Zuiden a.s. Zondag hier ter stede op het terrein van Vitesse spelen (aanvangende te 3 uur) zullen beide twaalftallen in de volgende opstelling uitkomen D.T.V.: aanval: J. Madsen, A. Madsen; mej. Swart. mej. Muylwijk; midden: Jam broes, Monshouwer, mej. Jambroes, mevr. Versluis; verded.: Abeling, Schots, mevr. Madsen, mej. Krelage. Het Zuiden: aanval: Beverdam; v. Roon mej. Vaandrager, mej. Veth; midden: van Eek, Verhoef, mej. S. Vaandrager, mevr. van Eek; verde.: Dorsman, Looy, mejuffr. Richel, mej. Klamer. Aangezien niet alleen hier in de stad maar ook elders groote belangstelling voor dezen beslissenden wedstrijd bestaat, heeft Vitesse voor a.s. Zondag bijzondere maatregelen getroffen zoodat alle toe schouwers het spel behoorlijk zullen kun nen volgen. o PAARDENSPORT. NEDERLANDSCHE SUCCESSEN TE LONDEN. Het Hbld. meldt uit Londen: Twee Hollandsche vertegenwoordigers, kapitein De Kruyff en luitenant Van der Voort van Zijp, hebben alhier, in Olym- pia, medegedongen in de Handy Hunter Stakes, een springconcours, waarin niet alleen punten werden gegeven voor het goed nemen van de hindernissen, maar waarbij ook het ruiterschap (vandaar de benaming „handy") en de tijd waarin het parcours volbracht werd in aanmeking werden genomen. Beiden hadden succes en haajden een tweeden prijs. De Nederlandsche ploeg werd tweede in den landenwedstrijd. Frankrijk was win naar.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13