72*fe Jaargang MAANDAG 22 JUNI 1931 No. 21857 STADSNIEUWS. BURG. STAND VAN LEIDEN BINNENLAND. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:) Voor Lelden per 3 maanden f.2.35, per week f.0.18 Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f.2.35 4- portokosten. Oit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. VOLKSTUIN-VER. „ONS GENOEGEN". Zaterdagmiddag werd door bovenge noemde vereenlging de jaarlijksche thee middag op het terrein aan de Driftstraat gehouden. De muziek „Werkmans Wilskracht" ver leende dezen middag haar belanglooze medewerking. De heer J. van Weizen, 2e voorzitter hield een openingsrede, waarin hij de goede verstandhouding schetste tusschen het bestuur en de leden. Besloten werd om dezen zomer op de aan de Driftstraat gelegen tuinen een tentoonstelling te houden van verschil lende gewassen. Eveneens werd besloten om op een Za terdag in de maand Augustus een boot tocht te organiseeren naar Aalsmeer voor een excursie naar de kweekerijen aldaar. De heer Jonker, als technisch adviseur hield een causerie over de tuinen. Na afloop dankte de 2e voorzitter alle aanwezigen voor hunne tegenwoordigheid en „Werkmans Wilskracht" voor hare medewerking. Te ongeveer half zes was deze gezellige middag ten einde. EXCURSIE. Zaterdagmiddag bezochten ruim 50 leerlingen van de school van het genoot schap „Mathesis Scientiarum Genitrix" het Huis ten Bosch te 's-Gravenhage, onder leiding van den heer H. van Baten burg. PARKCONCERT. Het programma van het concert op Donderdag 25 Juni a.s. te geven door het Muziekgezelschap „Orpheus", directeur de heer J. Vink in het Plantsoen (Musis Sacrum), 'savonds 8 uur precies, luidt als volgt: 1. Cornelius Marsch, Mendelsohn. 2. Le Moulin au Rocher, ouverture, G. G. Reissiger. 3. Die Hochzeit der Winde, Walzer, John. T. Hall. 4. „Die Fledermaus", Potpourrie aus der Operette, Joh. Strauss. Pauze. 5. L'Italienne a Alger, ouverture, Ros sini. 6. „Tausend und eine Nacht", Walzer nach Motiven der Operette „Indigo", Joh. Strauss. 7 A Musical Jig-Saw, A. William Aston. 8 Marsch Finale. Het publiek wordt beleefd verzocht dit programma uit te knippen en gedurende de uitvoering niet te loopen. Het concert van Vrijdag j.l. door „T. en D." kon door de regen niet doorgaan en is tot nader vast te stellen datum uitge steld. GOED AFGELOOPEN! Zaterdagmiddag wist een paard van het 6de R. V. A„ dat op de Princessekade liep, zich van zijn geleider los te rukken. Het dier rende langs het Rapenburg, waar de wandelaars ijlings een goed heenkomen zochten. Zoo ook een dame, die een kin derwagen voortduwde. Zij kon zich zelf nog juist uit de voeten maken, doch de kinderwagen bleef midden op straat staan. Het paard zag het voertuig voor een hin dernis aan en sprong er pardoes over heen, daarbij den kap en een zijkant met zijn achterhoeven verbrijzelend. Toen de hevig geschrokken begeleidster naar den wagen snelde, vond zij de baby evenwel geheel ongedeerd! Het paard zette zijn weg naar de stallen voort, waar het zonder verdere schade aan te richten arriveerde. VERDRONKEN. Gistermiddag waren een viertal jongens aan het stoeien in een kano in het Nieuwe Kanaal nabij de zweminrichting. Toen zijn vriendjes te water gingen, bleef de 15-jarige Peter K., wonende aan de Mare alhier, die niet kon zwemmen, alleen in het bootje achter. Het schijnt, dat hij toen min of meer getart is en ten slotte ook in het water is gesprongen. Even later kwamen zijn zeer geschrokken vriendjes, die wel zwemmen konden, maar geen kans zagen hem te redden, bij den landbouwer Van der Stoel om hulp vragen, aangezien Peter in de diepte verdwenen was. Onmiddellijk werd thans assistentie gevraagd van eenige leden der Leidsche Zwemclub, die zich in de zweminrichting bevonden en het ge lukte den heer Meyn het lichaam dat in middels reeds 20 minuten te water had gelegen, naar boven te brengen. Leden van de Leidsche Reddingsbrigade en den Eer ste Hulpdienst hebben gedurende ongeveer twee uren kunstmatige ademhaling toege past. doch toen omstreeks 7 uur dr. Lees berg ter plaatse kwam, moest deze helaas constateeren, dat de levensgeesten ge weken waren. STUDENT BEWUSTELOOS AANGETROFFEN. In den afgeloopen nacht werd door een autobestuurder langs den Steekterweg te Aiphen aan den Rijn omstreeks 2 uur de student S. alhier bewusteloos naast zijn rijwiel aangetroffen. De bestuurder ver voerde S. naar dr. Schr. ,die hem behan delde', en vervolgens naar Leiden over bracht. Bij ingesteld onderzoek door de politie is gebleken, dat S„ die per rijwiel in de richting Zwammerdam reed, door het licht van een tegenkomende auto is verblind geworden en tegen een boom is gereden, waardoor hij bewusteloos is blij ven liggen. Nader vernamen wij, dat S. geen zwaar letsel had bekomen. De heer L. Schweitzer, leeraar aan het Kon. Conservatorium voor Muziek te Den Haag, is benoemd tot leeraar in het bespelen van koperen blaasinstrumenten aan de Muziekschool van de Maatschappij voor Toonkunst alhier. Onze stadgenoote, mej. J. Dokter alhier is geslaagd voor het examen nijver heidsonderwijs akte N V. Onder veel belangstelling keerde Zaterdagmiddag per extra militaire trein het 6de R. V. A. met paarden en kanon nen uit de legerplaats Oldenbroek alhier terug. Zaterdag slaagden voor den Neder- landschen R, K, Bond „St. Genesius", voor Stenografie: mej. Adri de Reede, Ida Webber, Lies Wakka en Gerda de Bruyn. Voor machineschrijven: mejuffrouw Irene Janssens, Pauline de Gooyer, Lena Kerkvliet, Anny van der Most van Spijk en Gerda de Bruyn, leerlingen der Zusters Mariaschool Haarlemmerstraat. Zaterdagmiddag om ongeveer half- vier had in de zweminrichting De Zijl een ongeval plaats. De 12-jarige K. viel van den wal in het ondiepe bassin, en kwam met zijn arm op den bodem terecht, ten gevolge waardoor hij vermoedelijk zijn arm brak. De zwem-onderwijzer de heer P. Arnoldus bracht den jongen in het perso- neel-gebouw. waarna hij onmiddellijk de E.H.D. waarschuwde, die den jongen naar het Acad. Ziekenhuis overbracht. GEBOREN: Geboren: Maria Cornelia, d. van W, C. van der Mark en M. C. v. d. Berg Jaco bus z. van D. van den Burg en M. Flan- derhijn Elizabeth Geertruida, d. van J. Voogd en P. D. M. Visser. ONDERTROUWD. M. C. Dors jm. 24 j. en S. de Vos jd. 23 j. C. Blansjaar jm. 29 j. en S. Bodrij jd. 24 j. N. Beij, jm. 21 j. en M. C. Meijers jd. 19 j. J B. van der Heijden jm. 23 j. en J. Sjardijn jd. 20 j. N. Hollebeek jm. 24 j. en H. M. Doesburg Lanoolj jd. 21 j. J. Turenhout jm. 25 j. en J. Bergman jd. 26 j. A. Plezier jm. 24 j. en A. Siera jd. 24 j. A. Braggaar jm. 20 j. en S. M. Linschooten jd. 19 j. C. G. Onvlee jm. 31 j. en G. Veen jd. 28 j. H. A. van der Reijden jm. 22 j. en E. Verstraaten jd. 20 j. M. F. van Kampenhout jm. 27 j. en J. F. Schroder jd. 26 j. OVERLEDEN Overleden: H. van der Zon, z. 7 u. M. Haasnoot, d. 19 mnd. IJMUIDSN. 22 Juni 1931. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.250.75; Griet per kist van 50 K.G. f.65—30; Tongen per K.G. f. 2.30—1.35; Middelschol per kist 50 K.G. f.38; Zetschol per kist van 50 K.G. f.4020; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.234.50; Schar per kist van 50 K.G. f. 8.505 50; Tongschar per kist van 50 K.G. f.5131; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 12.50—2.10; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 2817.50 Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.2315; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.157.50; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f.82.50; Kabeljauw perkist van 125 K.G. f.4735; Gullen per kist van 50 K.G. f. 10—2; Lengen per stuk f. 2.10—0.30; Heilbot per K.G. f. 1.50—1.10; Wijting per kist van 50 K.G. f.51.90; Koolvisch per stuk f. 10.10; Makreel per kist van 50 K.G. f. 18—14. Aangekomen 11 Stoomtrawlers: SD. 153 met f.2300; IJM. 108 met f.1800; IJM. 43 met f.1600; IJM. 38 met f.2500; IJM. 44 met f.3000; IJM. 119 met f.1800 IJM. 49 met f.23; IJM. Ill met f.16; IJM. 24 met f. 17; IJM. 115 met f. 21; IJM. 72 met f. 24; 4 kotters: E. 84 met f.899; E. 425 met f. 1366; NF. 306 met f. 725; O. 315 met f. 770 En 15 loggers: K.W. 105 met f.475; KW. 56 met f.580; K.W. 141 met f.520; K.W. 110 met f.425; K.W. 167 met f405; K.W. 22 met f.4995; K.W. 127 met f.720; KW. 20 met f.605; K.W. 49 met f.595; K.W. 138 met f.479; K.W. 23 met f.650; K.W. 14 met f.810; K.W. 147 met f.630; K.W. 178 met f. 590. DE KONINKLIJKE FAMILIE TE PARUS. HET DÉFILÉ DER NEDERLANDSCHE KOLONIE. De ontvangst op het Parijsche Stadhuis. Wij lezen in de „Maasbode": De ontvangst van H. M. de Koningin op het Parijsche stadhuis heeft zich Zater dag waardig aangesloten bij de vorige be zoeken en de ontvangst was daar niet minder hartelijk dan op de koloniale ten toonstelling. Als altijd echter gaf het incognito een beperking. De gevel was niet zoo versierd als gewoonte is bij koninklijke bezoeken en de ontvangst had plaats niet in de groote eerezaal, maar in de overkoepelde binnenzaal Langs de kolommen waren pyramides van sierplanten en bloemen opgesteld, waarin de voedingsbronnen der indirecte verlichting waren verborgen. Om half zes werd daar de koninklijke familie met gevolg ontvangen door den voorzitter van de municipaliteit, graaf de Casteleine, vergezeld van maarschalk Lyautey en minister Reynau die de ko ninklijke familie langs de marmeren staatsietrap naar den salon hebben ge leid. In dezen grooten salon, die om het pla fond en de wandbeschilderingen bekend is, als de zaal „a la gloire de la terre", omdat de apotheose van elk menschelijk geluk er tot het onderwerp eener kostbare decoratie gemaakt werd, was een thé aan gericht, naar Parijsche opvatting, d.w.z. met tafels met bloemstapelingen, waar- tusschen de meest verscheidene vruchten, lekkernijen en dranken. De Garde republicaine had niet alleen als eerewacht gediend binnen en bulten het gebouw, doch haar stafmuziek voerde een schoon program uit. De talrijke tafeltjes waren versierd met rozenslingers en op welke waarde dit be zoek door de stad Parijs werd gesteld, bleek wel uit het gebruik der kostbare tapijten, waaronder het beroemde tapijt van Daubusson, waarop de eeretatel was geplaatst en dat. voor niet minder dan 15 millioen is verzekerd. Graaf de Casteleine stelde een dronk m „op den voorspoed van de schoone Neder - landsche natie", terwijl op haar beurt H. M. een toast uitbracht op het Fran- sche volk. Door de prachtige ontvangzalen werd de koninklijke familie naar de auto geleid en buiten werd H. M. met enorme geest driftige toejuichtingen ontvangen. H. M. had eerst nog het gulden boek der stad Parijs geteekend. De koninklijke familie reed daarna naar ons mooi gezantschapsgebouw, waarin de Nederlandsche kolonie zich had vereenigd, nu H M. haar in de gelegenheid had ge steld haar opwachting bij de koninklijke familie te maken. Op het oogenblik dat de koninklijke familie het gezantschapsgebouw bereikte, hadden de leden der kolonie zich opge steld in den grooten tuin, waarin de be stuurders van de diverse vereenigingen waren samengekomen om met hun dames aan H. M. te worden voorgesteld. H. M. verscheen om precies half zeven en toonde zich door de aanwezigheid van een zoo talrijke groep Hollandsche fami lies zeer verrast. Na het voorstellen der bestuurders had een algemeen défilé plaats. De prinses stond aan de rechter zijde van H. M„ terwijl nog meer naar rechts de prins zich ophield. Vóór het gezantschapsgebouw te verla ten onderhield H. M. zich nog met de le den onzer diplomatieke vertegenwoordi ging. Daarna reden H. M. en de prmses terug naar de vallei van Chevreuse, terwijl Z. K. H. de prins naar het Indisch restau rant op de tentoonstelling is gereden, waar hij het gezantschapspersoneel en eemgen leden van het commissariaat een diner aanbood. De Prins had in den loop van den dag nog een bezoek aan den hoofdzetel van het internationale Roode Kruis gebracht. H. M. de Koningin heeft aan de stad Parijs 25.000 frs. geschonken voor de armen en 10.000 frs. voor het herstellings oord der Parijsche politie-agenten, ge sticht door mevrouw Chiappi. De heeren de Satellane, voorzitter van den Parlj- schen gemeenteraad. Bernard, prefect van de Seine en Chiappi. prefect van po litie hebben H. M. hartelijk dank gezegd voor deze edelmoedige bewijzen van sym pathie. De Koninklijke familie is gistermorgen per auto naar Parijs gereden en heeft daar bijgewoond de godsdienstoefening in de St. Mariekerk aan de Rue St. Aptoine, waar voorganger was ds. Cornelle. Van daar keerde zij naar Chevreuse terug. Des middags bezocht H. M. de Koningin het in de omgeving van Chevreuse gele gen oude klooster Port Royal. Des avonds waren er aan den disch op „Les Tilleuls" enkele gasten, o.a. ds. Cor nelle en de vroegere lectrice van H. M. de Koningin mevr. de Joannies. Hedenmorgen te ongeveer 11 uur heb ben H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik per auto Chevreuse verlaten om zich te begeven naar „Les Trois Epis" in den Elzas, waar zij, zooals bekend, een week zullen vertoeven om vandaar naar Tirol te vertrekken. Voor haar vertrek heeft H. M. de Ko ningin nogmaals haar dank betuigd voor de gastvrije ontvangst, welke haar overal is bereid. Speciaal heeft H. M. de Koningin daarbij haar bewondering uitgesproken voor de Int. Kol. Tentoonstelling waarbij zij haar groote ontvankelijkheid uitsprak voor de zoozeer door haar gewaardeerde geste der Fransche autoriteiten om Vrij dagavond de sprookjesachtige tocht over de tentoonstelling te doen eindigen bij de Nederlandsche afdeeling. H K. H. Prinses Juliana blijft nog tot Vrijdag in Chevreuse en zal vandaar nog verschillende tochten maken en bezoeken afleggen. Zoo zal zij hedenavond de voor stelling van de „Comedie Fransaise" te Parijs bijwonen. PERSONEEL VAN GEND EN LOOS. Toch strijd? Men zendt ons het volgende commu niqué: Het bestuur van de vakgroep A. T. O.- v. Gend en Loos-personeel, kwam gisteren bijeen ter bespreking van den toestand, geschapen door het maken van een zekere afspraak omtrent arbeidsvoorwaar den tusschen de besturen van den Centra- len Bond van Transportarbeiders, den R.K. Transportarbeidersbond en de Directie van het v. Gend en Loos bedrijf, alsmede door het systematische verschuiven van de be handeling van het ontwerp arbeidsvoor waarden. door den Centralen Bond van Spoor-, Tram-, A.T.O.- en v. Gend en Loos pers, ingediend. Ernstige afkeuring werd uitgesproken over de houding van de besturen der moderne en katholieke transportarbeiders bonden die op eigen gelegenheid aanvan kelijk z.g.n. aansturende op een conflict omdat ten aanzien van de arbeidsvoor waarden niets kon worden bereikt, zich nu bereid verklaard hebben het compromis tusschen hen en de bedrijfsleiding geslo ten, voor hunne leden te verdedigen, of schoon dit compromis evenmin eenige verbetering inhoudt. Vorengenoemd bestuur, verwijzende naar het te dezer zake door de genoemde transportarbeidersbonden gehouden refe rendum, of al of niet zou worden gestaakt, indien niets zou worden bereikt, welk referendum volgens persberichten eene meerderheid voor staking opleverde, stelt vast dat door aanvaarden van het com promis, onder deze omstandigheden, het spelletje, om te spreken van een mogelijk conflict en het houden van een referen dum waarna men voor de consequenties daarvan is teruggedeinsd, aan het A.T.O.- en v. Gend en Loos-personeel onnoemelijk groote schade is toegebracht. Het Bestuur laat dan ook het bedoelde compromis ten volle voor de verantwoor delijkheid van den Centralen en R.K. transportarbeidersbond en zal slechts zijn onderhandelingen los daarvan op de basis van zijn eigen ontwerp-arbeidsvoorwaar- den voortzetten. Bespreking hierover met de Directie vindt plaats op Vrijdag 26 Juni e.k. In een speciaal daartoe te beleggen lan delijke vakgroepsvergadering wordt de nader te volgen gedragslijn .vastgesteld. Er heerscht een geweldige' ontstemming onder het personeel over den vorenge noemden gang van zaken, zoodat indien niet tijdig geruststellende mededeelingen kunnen worden gedaan, aan de toepassing van scherpe middelen niet meer kan wor den ontkomen. OUD-VICE-ADMIRAAL QUANT. Oud-vice-admiraal Quant zou, volgens „Het Volk" eerlang worden benoemd tot opvolger van den heer Bottemanne als waterschout van Amsterdam. De heer Bottemanne heeft, zooals men weet, om gezondheidsredenen ontslag uit zijn func tie gevraagd. VERLENIGING VAN OFFICIEREN VAN DE NEDERLANDSCHE LANDMACHT. In een dezer dagen te Harderwijk gehou den vergadering van de Vereeniging van officieren van de Nederlandsche land macht, is tot bestuurslid herkozen majoor der infanterie J. A. J. M. Schotman, die tevens als secretaris is herbenoemd en ge kozen kapitein der infanterie S. Veldmeyer en majoor der infanterie H J van Li'm- beek Als voorzitter is herbenoemd kolo nel der infanterie E. H. v. d. Akker; als hoofdredacteur van het Orgaan reserve kolonel C. C. de Gelder van den gen. staf en als redacteur kapitein der artillerie A. J. Maas. In een buitengewone algemeene verga dering is de naam van de vereeniging ge wijzigd in Vereeniging van officieren van de Koninklijke Landmacht, in verband met het herstel van de vroegere officieele benaming der landmacht. (N.RCrt.) DE POSTVLUCHTEN. Gisteren is het 18e postvliegtuig op Schiphol geland. De bemanning bestond uit de piloten Geyssendorffer en Parmentier en den mé- canicien Waalewijn. Er waren twee pas sagiers aan boord, n.l. de heer Koning, die de reis vanaf Batavia mee maakte en de heer Merckwell, die te Calcutta was inge stapt. Het 20ste postvliegtuig bleef nog te Akyab, BINNENLAND. Het Koninklijk Dezoek aan Parijs. (Bin nenland, le Blad). De vloot der Kon. Ned. Stoomboot- Maatschappij wordt ingekrompen (Bin nenland, le Blad.) Fabrieksbranden te Bussum en Tilburg. (Gemengd, 2e Blad.) De officieele opening van de badinrich ting aan den Wassenaarschen Slag. (2e Blad). BUITENLAND. Amerika's president Hoover doet een voorstel tot een moratorium voor 1 jaar inzake alle schulden en tributen. (Buitenl. en Tel., le Blad). In Oostenrijk is een kabinet Buresch gevormd. (Buitenl., le Blad). Een goed geslaagde proeftocht van de „Schienenzeppelin". (Buitenl. Gemengd, 2e Blad). De Fransche oud-president Failières is overleden. (Tel. le Blad). ST. RAPHAEL. Nederl. R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. Gisteren heeft de R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael" te Tilburg zijn 28en Bonds-paradedag ge houden. Niet minder dan honderd afdee- lingen uit den lande waren vertegenwoor digd met in totaal ongeveer zesduizend deelnemers. Gistermorgen om kwart over twaalf woonden de katholieke spoormannen een H. Mis bij, die door den geestelijken ad viseur van de afdeeling Tilburg, den wel- eerw. heer Van Mierop werd opgedragen in de parochiekerk van den Besterd. De kerk was stampvol. In het priesterkoor stonden de tallooze vaandels der diverse afdeelingen rond het altaar. De bondsadviseur, pastoor H. F. M. Don ders. uit Venlo, hield onder deze H. Mis een korte predicatie. Na de H. Mis stelde zich een reusachtige stoet op, die de geheele Enschotsche zij straat in beslag nam. Begeleid door zeven muziekcorpsen trok de indrukwekkende optocht, die zeker wel een kilometer lang was naar den Bredaschenweg, waar in den tuin van de paters Missionarissen van het H. Hart de algemeene vergadering plaats vond. De tuin was feestelijk gepavoiseerd. Nadat de bondsvoorz. van St. Raphael een kort woord van begroeting had ge sproken tot de autoriteiten en twee strofen van het Bondslied waren gezongen, hield de zeereerw. heer C. Roncken, aalmoeze nier van den Arbeid te Venlo, een feest rede, waarin hij de katholieke spoorman nen aanspoorde krachtig, onbaatzuchtig en heldhaftig hun katholieke overtuiging naar buiten uit te dragen, om alzoo mede te werken aan de hervorming van de maatschappij in christelijken zin. De bondsadviseur pastoor Donders sprak vervolgens nog een kort woord van op rekking, terwijl dr. Moller namens het gemeentebestuur enkele woorden van dank en waardeering uitsprak voor het feit. dat St. Raphaël voor het houden van dezen paradedag Tilburg had uitgekozen. Met een kort woord van dank van den Bondsvoorzitter en het zingen van het Strijdlied van het Werkliedenverbond, eindigde deze Bondsdag van St. Raphaël. „M.m." WET EN PRAKTIJK. Wonderlijke consequenties. Wij lezen in het „Amersfoortsche Dag blad" het volgende bericht, dat de tegen stelling tusschen een starre wet en de on starre praktijk weer eens duidelijk in het licht stelt: De directeur van een autobusdienst alhier was gedagvaard, omdat hij een chauffeur meer dan twee Zondagen ach tereen had laten werken. Het was hier evenwel een eigenaardig geval, daar de chauffeur niet in vasten dienst van de autobusonderneming was. Hij werkte alléén maar des Zaterdags en Zondags en had verder de geheele week niets te doen: werkloos. De wet eischt dat een werknemer één rustdag per week heeft en daarom is het ook verboden om meer dan twee Zonda gen achtereen dienst te doen. Deze chauf feur had echter vijf rustdagen per week en mocht óók geen twee Zondagen achter een rijden, hoewel hij dit volgens zijn ver klaring gaarne deed. Hij was een half jaar gehee! zonder werk geweest en had nu de gelegenheid om twee dagen van de week te werken, met beide handen aan gegrepen om toch nog iets te kunnen ver dienen. De wet staat dezen werkwillige dit echter niet toe!

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1