CD HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN „ARNHEM" NI.VA TANDPAS.TA INGEZONDEN. RECHTZAKEN. LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ FAILLISSEMENTEN. RADIO-PROGRAMMA. OVERZICHT KAASMARKTEN. drag moeten worden verhoogd. De raad besluit de huur van de onder wijzerswoning met ingang van 1 Juli a.s. te brengen op f. 265 per jaar. Besloten wordt tot uitbreiding van het bovengrondsche electrlsche net aan de Leidsche vaart. De woningen van P. van Rijk, H. Roodenburg. C. en J. Wagenaar worden nu aangesloten terwijl aan den laatsten bokpaal een electrische lantaarn zal worden geplaatst. Op het voorstel van Ged. Staten tot het brengen van enkele wijzigingen in de re geling van de wedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers in de provin cie Zuid-Holland zal gunstig geadviseerd worden. Aan de orde komt thans een voorstel van B. en W. tot wijziging van de begroo ting dienst 1931. De voorzitter zegt dat de gemeente Leimuiden boven de 2000 zielen is gekomen, zoodat zijn wedde als burge meester dier gemeente omhoog gaat, het gevolg Is echter dat in verband met de cumulatie van betrekkingen de wedde van den burgemeester van Rijnzaterwoude ver laagd moeten worden met f. 173.23 en van den secretaris met 1.155.03. Dit beteekent voor de gemeente een voordeel van f. 328,26. De voorzitter zegt, dat als hij ontslag neemt als secretaris van Rijnzaterwoude, zijn wedde niet achteruit gaat. Rijnzaterwoude wordt dan echter de dupe en moet een volledige wedde aan den dan te benoemen secret, betalen. B. en W. stellen daarom voor om de wedde van den ambtenaar ter secretarie, die iederen mid dag van Leimuiden naar Rijnzaterwoude moet komen, met f. 200 per jaar te ver- hoogen en te brengen op f. 650 tot f. 850. De heer Van Tol vraagt of het waar ls, dat met de nieuwe gemeentewet de veld wachter „geloosd" kan worden. De Voor zitter verzoekt den heer Van Tol zich wat meer parlementair te willen uitdrukken. De voorzitter zegt, dat naar regelen, te stellen bij algemeenen maatregel van be stuur, door de Kroon bepaald kan worden, dat ln een gemeente. Indien de raad een daartoe strekkend verzoek tot haar richt, tegen een bijdrage van die gemeente in de kosten, in de politiedienst door Rijkspolitie zal Vforden voorzien. De maatregel van be stuur is echter nog niet afgekomen, daar om vindt de voorzitter het oogenblik tot het doen van een voorstel nog niet gunstig. Bovendien zal. indien de raad een dergelijk besluit neemt, het hoofd van de politie ge hoord moeten worden. Aangezien de bur gemeester niet in de gemeente woont, is het zaak. dat te allen tijde een politieman bij de hand is. Voorts wijst de voorzitter er op, dat de gemeente zoodoende haar zelfstandigheid hoe langer hoe meer prijsgeeft en den weg opgaat om geannexeerd te worden. Is er geen veldwachter meer, dan moet er toch een gemeentebode en concierge van het raadhuis zijn: dit zal heel wat meer kosten dan nu. Dan wordt weer verder beraadslaagd over het voorstel van B. en W. tot verhoo ging van de wedde van den ambtenaar ter secretarie. De heer Van Tol wil ieder jaar opnieuw een toelage geven van f. 200. De heer Bik wil een toelage geven van f.200 per Jaar, zoolang de burgemeester ook secretaris der gemeente is. Het voorstel van den heer Bik wordt door B. en W. overgenomen en ln stem ming gebracht. Het wordt aangenomen met den stem van den heer De Bruyn tegen. De toelage gaat in gelijk met de verla ging van de jaarwedde van burgemeester en secretaris, derhalve op 1 Jan. 1931. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad daarna tot wijziging van de begrootingen 1930 en 1931. Bij de rondvraag bespreekt de heer de Bruijn den toestand van de begraafpl. De heg is ln geen jaren geknipt, in de om heining is een gat, terwijl op de begraaf plaats gewoon gehoolbouwd werd. Het graf van wijlen den heer van der Zwan is door boomenrooiers half gesloopt. De voorzitter zegt dat hij de waschlljst bijna niet heeft kunnen volgen. Hij is eenigs- zins verbaasd. Hij is niet gewoon dat le den van den raad die pas beëedigd zijn, met de bescheidenheid zoo weinig reke ning houden. Het is in het algemeen de gewoonte niet om al direct op een derge lijke wijze aan de besprekingen deel te nemen. B. en W. zullen de zaak onderzoeken. Wat het graf van v. d. Zwan betreft heb ben B en W. aan de familie geschreven, deze familie heeft tot nog toe niets van zich laten hooren. De heer Visser zegt dat de begraafplaats in orde is. de heer de Bruijn moet om rommel te zien maar eens op eigen erf kijken. De heer Van Tol wit het voorstel doen om de politie af te schaffen. De heer Compeer doet het voorstel om eerst de Alg. Maatregelen van Bestuur af te wach ten. Het voorstel van den heer Compeer wordt voldoende ondersteund en aange nomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Van Tol en De Bruijn. De heer Van Tol bespreekt den toestand van de eigendommen van Bielefeld, die voor rekening der gemeente wordt ver pleegd. De voorzitter zegt dat eerst door den Officier Van Justitie een bewindvoer der moet worden benoemd. Voorts heeft het den heer Van Tol be vreemd dat de heer de Ren zitting had in het stembureau voor de verkiezing van leden van Prov. Staten. De voorzitter deelt mede dat de heer De Ren in 1929 met al- gemeene stemmen benoemd is tot lid van het Stembureau. Daarna sluit de voorzitter de vergade ring. Gevonden zijn een belastingplaatje en een koperen gewicht. Inlichtingen ter secretarie. Onze plaatsgenoot, de heer J. Dekker, slaagde voor het examen van het Midden standsdiploma Boekhouden en Handels kennis Tot tijdelijk onderwijzer aan de Herv, school alhier, is benoemd de heer A. Berkhout te Zevenhuizen. ——o WOUBRUGGE. Burgerlijke stand. Geboren: Meertinus Jan. z. van J. van Reenen en L. Meijering Helena Theresla d. van A. van der Pouw Kraan en G. H. Schrama. Gehuwd: Jacob ten Camp, 51 Jaar en Marie Guldemond, 47 jaar Arie Gijsbert van Veen, 29 jaar en Krljntje Hoogteljling 25 jaar. RECLAME. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 's morgens en 's-avonds met 73 ets.per Vi tube, 25cis p. 'A tube. 8683 (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. TER-AAR. Voor de acte L. Onderw. slaagden de dames F. Lebesque en G. Verlaan alhier. WADDINXVEEN. Landdag. Op Zaterdag 27 Juni a.s. zal er een groote landdag gehouden worden op het terrein van den heer Krab^ndatn. des namiddags te drie unr. Als sprekers hopen op te treden: ds. Kruishoop van Bode graven, ds. do Geus van de Bildt, ds. Steenbeek van Oudewater en ds. Rijnsburger van Polsbroek. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Christina, d. van J. A. Modderkolk en G. C. Spruijtenburg; Pleun Hendrik, van L. Koetsier en A. N. Schipper. Pieter Cornelis, z. van A. Snoek en M. Verzaal: Letta, d. van J. van Rijswijk en D. Wolvers: Mijntje, d van P. van Rijswijk en S. G. Ramp. Overleden: Fijtje Bootsman, 77 jaar, wed. Van E. Barendsz. SLOTWOORD AAN HET BESTUUR VAN „KERK EN VREDE". Wij vernamen uit „K. en V.'s" slotwoord dat mijn standpunt „een leugen" (vetge drukt) is en dat een orthodox predikant hen die meenen, hun land te moeten ver dedigen tegenover een overweldiger, te moeten qualificeeren als „fluitende kwa- jong of misleid mensch"; verder zegt „K. en V." dat ik profaneer, wanneer ik antwoord op de mij gestelde vraag (hoopte „K. en V." wellicht, dat ik niet zou durven antwoorden?) en dat ik er „trotsch" op ben, in het gezelschap van vooraanstaande theologen te verkeeren (vindt „K en V." dat deze schimpscheut zijn betoog siert?) en dan ten slotte, dat „niemand, die iets verstaat van den heiligen liefdegeest van Christus' Evangeliën enz." de oorlogs wreedheden in contact kan brengen met den Gekruisigde. Gelukkig deed ik dit ook niet. Wil ,.K. en V." het aangevochten ant woord nog eens rustig overlezen? In navolging van „K. en V." wil ook ik nu trachten, de twee standpunten, inder daad „gescheiden door een zee van ge dachten", nog even op mijne wijze tegen over elkaar te plaatsen, maar dan zónder onvriendelijkheden en met volle eerbiedi ging van de eerlijke overtuiging mijner tegenstanders. Aan de eene zijde zie ik dan ,.K. en V." met zijn door angst ingegeven, opge schroefde actie voor weerloosheid, zijn zeer persoonlijk, volstrekt niet door de Evangeliën gesteunde exegese van het Christendom, zijn zuivere gevoels-argu- menten, gestoken in niet sluitend Christe lijk gewaad: zijn Weltfremdheit, zijn in consequentie, die wel vraagt om bescher ming van leven, goed en sociale positie door een weinig minder dan militair be wapende politie, maar die voor den in breker van over de grens deuren en ramen van het nationale huis wijd opent: die wèlbewust aanzet tot ongehoorzaamheid tegen het gezag en hiermede aan de on gunstigste elementen in den lande, wien het er om te doen is Juist in de ure van het grootste gevaar revolutie en burger oorlog te ontketenen: ik zie „K. en V." het moeizame werk van den Volkenbond sabo- teeren, door éénzijdige ontwapening te propageeren van het zoo gevaarlijk gelegen vaderland, welks werkelijke ontwapening het grootste oorlogsgevaar in Europa zou scheppen, terwijl de Nederlandsche weer macht voor niemand ter wereld een be dreiging kan vormen. Aan de andere zijde zie ik de overgroote meerderheid van het rustige, arbeidzame Nederlandsche volk, dat den vrede heftig begeert en allen oorlog hartgrondig ver foeit en stellig niets wil weten van het „op de meest walgelijke wijze verdelgen van onschuldige medemenschen enz.", maar dat er evenmin voor voelt, zélf ver delgd of onder den voet geloopen te worden door héélemaal niet onschuldige buitenlanders, die met géénszins onschul dige bedoelingen de Nederlandsche grens overschrijden, doch om daar de verschrik kingen te brengen, die men aan eigen land en volk wil besparen Ik zie verder een volk van overwegend Christelijken zin. dat er ernstig naar streeft, de grondgedachten van het Evan gelie zoo goed mogelijk in praktijk te brengen maar te nuchter en verstandig is om naïvelijk te gelooven, dat in deze onvolmaakte wereld met haar onvol maakte menschen een letterlijke toepas sing van het liefde-gebod onder volkeren mogelijk zou kunnen zijn; ten slotte zie ik, hoe het Nederlandsche volk te Genève prachtig werk en prachtige menschen levert (die van nationale ontwapening niets moeten hebben!), die hun beste krachten geven aan den opbouw van een internationale rechtsorde, van welke in de toekomst uitsluitend de handhaving der internationale Gerechtigheid is te ver wachten. Aan de Redactie van dit blad een woord van bijzonder warmen dank voor de royale wijze, waarop zij haar kolommen open stelde voor de belichting van het vraag stuk der eenzijdige ontwapening Leiden. P. C. LABRIJN. Wij sluiten hiermede de discussie. Red. ,X D." 407. Terwijl hij keek beneden in het circus Zag hij den directeur weer staan. De bezoekers kwamen langzaam binnen, De baas wees hun de plaatsen aan „Wacht," dacht de aap, „dat treft bijzonder En mikken kan ik nog heel goed, Die pot smijt ik op zijn kalen knikker, Van die pot maak ik een hoed. 408. Men bracht de blanken bij den koning, Die uitgedost was als een gek, Hij droeg een hoed, die veel te klein was, Een slopdas hing hem om zijn nek. Hij droeg een mannenlaars versleten, En een damesschoentje hooggehakt. Verder een oude wijde rijbroek Maar dan heelemaal afgezakt. RECLAME. de basis voor een zorgenvrij bestaan. 5646 KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter te Leider, heeft de navolgende vonnissen geveld. W. Z. Katwijk, loopen op verboden grond f 2 of 1 d.; C. V. D„ idem, openbare dron kenschap f.5 of 3 d.; A. J. H. Oegstgeest. fietsen zonder licht f.3 of 2 d.; K. W. zwervende, te Voorschoten zonder vergun ning venten f.2 of 1 d.; J. H. Voorhout, te Voorhout zonder onmiddellijk toezicht een hond op den openbaren weg laten loopen f. 1 of 1 d.; F. v. d. P.. idem, idem f. 1 of I d.; F. v. d. B. Sassenheim. te Voorhout fietsen over een voetpad f2 of 1 d.; M. B. Voorhout, idem, idem: J. P. W. idem, idem, idem; C. S. te Katwijk zonder vergunning venten f. 2 of 1 d.; R. H. Wassenaar, auto rijden over een gesloten verklaarden weg f.5 of 3 d.; G. H. Katwijk, overtreding der i Kieswet f. 3 of 2 d.; J. den D., idem, idem, i idem; J. A. v. H. Leiden, idem, idem: N. V. S. Zoetermeer. varen zonder vergunning f.10 of 5 d.; J. de H. openbare dronken schap f.5 of 3 d.; P. de H., zwervende, idem f.5 of 3 d.; P. v. K.. Valkenburg Z.H. fietsen zonder licht f.3 of 2 d.; H. F. P. Alphen a. d. Rijn, autorijden zonder licht f 10 of 5 d. W. de H. Leimuiden. fietsen zonder licht f.3 of 2 d.. C. K. fietsen zonder bel f.3 of 2 d.: H. W. v. d. M. Haarlemmermeer, fietsen zonder reflector f.3 of 2 d.; J. v. D idem f.3 of 2 d.; J. H. T. fietsen zon der licht f.3 of 2 d.; J. J. Alphen a. d. Rijn overtreding der motor- en rijwielwet f.6 of 3 d.; J. de N. Alkmaar, autorijden zonder nummer- en rijbewijs 2 x f. 5 of 2 x 3 d.; J. O. te Leiden fietsen door de Ketelboetersteeg f.2 of 1 d.; J. v. d. M. te Leiden fietsen over het Rapenburg O.Z. in verboden richting f.2 of 1 d.; A J. V. overtreding der verord. Leiden op de straatpolitie f2 of 1 d.; M. C. v. d. I. Lei derdorp, te Leiden zich van een ongemuil- korfden aangespannen hond bedienen f 1 of 1 d.; W. v. E. overtr. der verord. Leiden op de straatpolitie en een valschen naam opgeven f. 1 of 1 d. en f. 10 of 5 d.; T. H. v. d. B. overtr. der verord. Leiden op de straatpolitie f.2 of 1 d.; J. H. Rijnsburg te Katwijk zonder verg. op den openbaren weg goederen of voorw. plaatsen f. 1 of 1 d.; W. de R. Leiderdorp, openbare dron kenschap f.5 of 3 d.; J. H. R. te Venlo autorijden zonder spiegel f.5 of 3 d.; M. J. v. d. B. echtg. v. P. A. W. Voorhout, fiet sen zonder licht f.3 of 2 d.; J. v. d. P. Kat wijk, autorijden zonder spiegel f. 5 of 3 d.; J. v. d. M. fietsen zonder licht f.3 of 2 d.; L. A. v. I idem f. 3 of 2 d.; C. K. te Leiden zonder verg. op den openb. weg met een voertuig of een voorwerp een standplaats innemen f.2 of 1 d.; W. O. te Rotterdam openb. dronkenschap f.5 of 3 d H. G. K. te Noordwijk, te Noordwijk zonder ver gunning een wagen op den openb. weg laten staan, geen straf; W. O. Rotterdam openb, dronkenschap f. 5 of 3 d.: J. W. V. vr. v. K. H. S. S. zonder noodzaak links van den weg fietsen f. 3 of 2 d W. P. P. den Haag, autorijden over een gesloten verklaarden weg f.5 of 3 d.; W. v. G. IJmuiden, met een auto rijden zonder deugdelijke remmen f. 10 of 5 d L. v. D. Schoonhoven motorr. z. rijbew. f 10 of 5 d.; R. K.. Velsen, overtreding van het mo tor- en rljwielregl f.5 of 3 d.; J. N„ Was senaar, autorijden zonder geldig rijbewijs en een valschen naam opgeven, 2-maal f.10 of 2-maal 5 d.; W. P. den II., Oegst geest, overtreding van het motor- en rlj wielregl., vrijspraak; M. F., idem, overtr. der motor- en rijwielwet, f. 5 of 3 d.; A. J. M. idem te Oegstgeest, op den openbaren weg met steenen gooien, f. 10 of 5 d.; G. C. G„ Noordwijk, vee op eenlgen grond, die ter beplanting is gereed gemaakt, laten loopen. f.20 of 10 d J. J. K. idem overtr. der motor- en rijwielwet f. 10 of 5 d.; H. K. Den Haag, geen gevolg geven aan het be vel van een verkeersagent, f.3 of 2 d.; D. K„ Katwijk, overtreding der drankwet, f 40 of 20 d. en vrijspraak 2de feit; H. van E.. Rijnsburg, overtreding der leerplichtwet, 2-maal f.10 of 2-maal 5 d.; W. B„ Maas dam, overtreding motor- en rijwielwet en regl. 2-maal f. 10 of 2-maal 5 d H. B„ overtreding van het rustdagbesluit voor transportarbeiders te lande, f.5 of 3 d.; H. v. Z„ Sassenheim. overtreding der ver- keersverord. van Sassenheim, f. 3 of 2 d.; G. D„ overtreding der vlsscherljwet, f6 of 3 d. met verbeurdverkl, van de in-beslag- genomen vischtuigen; J. Th. B. te Lelden, zich na middernacht bevinden in een café f.3 of 2 d.; H. V., Hazerswoude, het ver keer op eenigen openbaren landweg belem meren, f. 3 of 2 d.; J. v. R„ Katwijk, te Kat wijk op verboden wijze mest vervoeren, f. 2 of 1 d.; C. M. N„ Hazerswoude. overtreding der wet openbare vervoermidd»1"!. f.5 of 3 d.; A. K„ Katwijk, overtreding der leer plichtwet, f. 10 of 5 d.; G. J. F. S.. zwer- i vende, overtreding van het regl. van politie voor het vaarwater tusschen Rijn en Schie f. 10 of 5 d.; T. J. J., echtgen. van A. J. H. Bergmann, overtreding der alg. pol. verord. van Noordwijk, tot f.5 of 3 d.; L. G. H. S., Noordwijk, fietsen zonder licht, f. 3 of 2 d.; J. v. L„ zwervende, openbare dronken schap f.5 of 3 d.; W. N„ fietsen zonder licht, f.3 of 2 d.; J. O., zwervende, openb. dronkenschap f. 5 of 3 d.; R. P. v. C„ over treding der invaliditeitswet, f 10 of 5 d.; J. B., zwervende, te Leiden zonder vergun ning op den openbaren weg muziek maken f.2 of 1 d.; P. D. M„ zwervende, autorijden over een gesloten verklaarden weg, f. 5 of 3 d.; A .V., idem, varen zonder vergunning f. 10 of 5 d.: W. v. D. vr. v. J. v. D.. Katwijk, overtreding der leerplichtwet, f. 10 of 5 d.; N. v. D. vr. v. H. v. D. idem idem f. 10 of 5 d.: W. H. vr. v. P. v. d. O. idem idem f.8 of 4 d: M. J. wed. W. H. O. idem idem f. 10 of 5 d.; C. H. wed. P. O., idem idem f. 10 of 5 d.: J. H. idem idem f. 10 of 5 d.; D. H. idem idem f.8 of 4 d.; W. K. idem idem f8 of 4 d.; D. K. idem idem f. 8 of 4 d.: J. P. de L„ idem idem f.8 of 4 d.; J. v. d. O. idem idem f. 8 of 4 d.; J. P. idem idem f. 10 of 5 d.; W. R., idem idem, f. 10 of 5 d.; P. S„ idem idem, f. 10 of 5 d.; C. S. idem idem f. 10 of 5 d.; C. S„ idem idem, f. 10 of 5 d.; D. S„ idem idem, f.8 of 4 d.; L. v. d. P. idem idem f.8 of 4 d.; W. R. idem idem f. 8 of 4 d.; D. O., idem idem, f.5 of 3 d. C. de M. Rijnsburg autorijden zonder ver licht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2 x f.4 of 2 x 2 d.; H. K„ zwervende, openb. dronkensch. f.5 of 3 d. H. L. idem idem f.5 of 3 d.; H. van L., nachtrumoer f. 5 of 3 d.; J. H. R. v. d. L. den Haag, autorijden zonder licht f. 10 of 5 d.; H. N. baron S. v. d. O. motorrijden zonder verlicht nummer met letter en zonder reflector 2 x f. 4 of 2 x 2 d.; K. B. autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2 x f. 4 of 2 x 2 d.; F. J. R. fietsen zonder licht f.3 of 2 d.; A. v. R. Alphen a. d. Rijn id. f.3 of 2 d.; J. M. S. den Haag idem f.3 of 2 d.; C. de R. Leiderdorp f.3 of 2 d.: A. v. d. H. te Leiden zich aan een tram wagen vasthouden en een valschen naam opgeven f.1 en f.10 of 1 d. en 5 d.; J. K. Rotterdam overtr. der wet spoorw. f. 5 of 3 d.; D. P. Katwijk, overtr. der verorden. Leiden op het rijden f.3 of 2 d.: C. J. P. L. te Leiden, een stier op verboden wijze over den openb. weg leiden f.2 of 1 d.; W. A. H. autorijden zonder geldig rijbewijs f 5 of 3 d.: D. v. E. met een voert, links van den weg rijden f.3 of 2 d.; L. Z. te Wou- brugge, autorijden zonder geldig rijbewijs f 5 of 3 d.; Z. v. W. Haarlem idem f.5 of 3 d.; H. Th. v. S. te Lelden fietsen naast 2 andere wielrijders f.2 of 1 d.; L. G. J. V. idem f. 2 of 1 d.; J. W. J. Oegstgeest idem f.2 of 1 d.; A. K. overtreding der Trekhondenwet f.3 of 2 d.: J. v. P. over treding der wet spoorwegen f. 3 of 2 d.; G. J. P. overtreding der verord. Leiden op de straatpolitie f. 5 of 3 d.; H. H. G. M. den Haag loopen over verb, grond f. 2 of 1 d.; J. S. Woerden, varen zonder verg. f. 10 of 5 d.; C. v. D. Katwijk openbare dronkenschap f. 5 of 3 d.: J. S. Nederhorst den Berg. autorijden over een gesloten verklaarden weg f. 5 of 3 d.; C. M. Kat wijk. te Katwijk zich ophouden voor een perceel f.2 of 1 d.; H. M. idem, openbare dronkenschap f. 5 of 3 d.; E. O. Voor schoten. fietsen zonder licht f.3 of 2 d.; F. T. Rijswijk varen zonder vergunning f. 10 of 5 d.; J. L. v. d. H. den Haag. auto rijden zonder geldig rijbewijs f.5 of 3 d.; H. J. B. Aalten idem f.5 of 3 d.: H A. A. M. C. Oegstgeest, overtreding der verord. op de honden gem. Oegstgeest f.2 of ld.: H. v. R„ autorijden over een gesloten verklaarden weg, f. 2 of 1 d.; C. H. G. B„ Amsterdam, motorrijden over een gesloten verklaarden weg, f. 5 of 3 d.; H. v. d. M„ Noordwijk, als geleider van een met een hond bespannen hondenkar Zich gedu rende den rit op die kar bevinden, f. 3 of 2 d.: P. C. de G„ idem, openbare dronken schap, f. 5 of 3 d.; J. v. d. B„ te Leiden vuil in het openbaar water werpen, f.3 of 2 d.; J. v. d. B„ Katwijk, overtreding der leer plichtwet. f.5 of 3 d.; S. N„ Den Haag. motorrijden zonder verlicht nummer met letter en zonder reflector, 2 x f. 4 of 2 x 2 d. Th. W. B„ Rijpwetering. te Leiden per rij wiel een last vervoeren breeder dan 70 c.M. f. 2 of 1 d.; C. Z„ Noordwijkerhout, fietsen zonder licht, f.3 of 2 d. Uitgesproken: C. Verduijn, landbouwer,] Alphen a. d. Rijn, Steekterweg 17. R.-c. mr. J. H. van Laer, cur. mr. F. K. Reisenbach de Haan, Leiden. In de week van 15—20 Juni zijn in Neder land uitgesproken 64 faillissementen. VOOR DINSDAG 23 JUNI 1931. Hilversum, 298 M. Uitsl. AVRO.-Uitzen-1 ding 8.00—10.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.1510.45: Gramo- foonplaten 10 4511.15: Solistenconcertl 11.1511.45: Cor Hermus leest „Hoboesï that pass in the night" uit „Tusschen del wielen" van Jack London 11.4512.00: f Gramofoonpl. 12.002.00: AVRO.-kwar- tet o. 1. v. D. Groeneveld 2.303.00: Gra-I mofoonplaten 3.004.00: Knipcursus I 4.004.30: Muziek-Ensemble „The Cuckoo" I 4.305.00: Radio-Kinder-Koorzang o.I.I v. J. Hamel 5.007.00: Kovacs Lajos enl zijn orkest. Max Dekker (zang) 7.00—1 I 7.30: Radio-Volks-Universiteit 7.30: Dr.l van Rhijn: „Het Nationaal-Socialisme I 8.00: Omroeporkest o. 1. v. N. Treep 8.301 9.00: Dr. P. H. Ritter leest fragmenten! uit Oedipus in de vertaling van v. Her-I j werden 9.0010.00: Omroeporkest 10 00: Vaz Dias 10.1511.00: Vervolg Omroeporkest 11.0012.00: Gramofooo-| platen. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO.-Uitzendini 8.009.15: Gramofoonpl. 10.0011.30:1 Gramofoonpl. 11.30: Godsd. HalfuurtjeF door Pastoor Perquin 12.00: Politleber.l 12.151.45: Concert KRO.-Trio o.l.v.l P. Lustenhouwer 1.452.00: Gramo-f foonplaten 2.00—3.00: Vrouwenuurtje - 3.003.30: Gramofoonpl. 4.00—5.00:| Gramofoonpl. 5.006.30: Concert KRO.-i Kunstensemble o. 1. v. P. Lustenhouwer -I 6.30—7.00: Gramofoonpl. 7.007.30:| Causerie W. C. Clasener: „Suriname" 7.30: Poiitieber. 7.45: Verbondskwar-I wervje 8.0011.00: Aansl. De Lindl Oisterwijk. Concert KRO.-Orkest o. l.vl J. Gerritsen. M. m. v. W. Keizer (Helden-Ï bariton van de Vlaamsche Opera te Ant-J werpen) 11.0012.00: Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 10.35: MorgenJ wijding 11.05: Lezing 12.20: Orgelspe| door Q. Maclean 1.20: Orkestconcert 2.15: Televisie-proeven 2.25: Uitz. vood scholen 4.50: Orkestconcert 5.351 Kinderuurtje 6.20: Berichten 6 501 Lezing 7.05: Recital door L. Isaacs -I 7.20: Lezing 7.45: Lezing 8.05: Conl eert. Militair Orkest, L. Zighera (viool) 8.20: Lezing 8.50: Vervolg Concert 9.20: Berichten 9.35: Berichten 9.401 Lezing 10.00: „The Fairy Queen". Opera van Henry Purcell 11.2012.20: Dans-| muziek. Parijs, „Radio Paris", 1725 M. 8.05| Gramofoonpl. 12.50: Gramofoonpl. 1.25: Gramofoonpl. 6.20: Gramofoonpl! 8.20: „Fortunio" van Messager. Orkesf en solisten. Langenberg, 473 M. 7.258.20: Gramoi foonplaten 10.3511.20: Gramofoonpl 12.30: Gramofoonpl. 1.252.50: OrJ kestconcert 5.10—6.00: Feestconcert 6 00—7 00: Concert. Kwartet en Cltherclul 8.2010.20: Johannifeier. Daarna: Bef richten. Kalundborg, 1153 M. 12.202.201 Orkestconcert 3.205 20: Orkestconcert en declamatie 5.205.50: Kinderuurtjq Concert 8.20—9.05: Orkest. Strijkorkest 9.0510.20: Koor- en Orkestconcert - 10.3511.20: Solisten-concert 11.20- 12.50: Dansmuziek. Brussel. 508.5 en 338 2 M. 508.5 M.: 5.21 Godsdienstig uurtje —6.05: KinderuurtjJ 6.50: Gramofoonpl. 8.20: OrkestconceiJ en zang 9.05: Causerie. Daarna vervoI| concert 338.2 M.: 5.20: Orkestconcert - 6.05: Kinderuurtje 6.35' Gramofoonpl 8.20: Concert. Dansorkest. Kees PruiJ en Stella Seemer. Zeesen, 1635 M. c.a. 7.007.50: Graj mofoonplaten 10.3012.50: Lezingen 12.50: Gramofoonpl 1.152.20 Berich ten 2.203.20: Gramofoonpl. 3.20-j 4.50: Lezingen 4.505.50: Concert 4 5.508.20: Lezingen 8.20: Uit Oslo: Sl Hans Feest 9.55: Berichten 10 2q Vervolg St. Hans Feest. De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Wagens Leidsche Goudsche Rijksmerk lichte lichte zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) <2N 96 115 101 f— f— f35 f39 f37 f41 f— f— f— f— f- 1" 502 526 405 f f f f41 f39 f43 f43 f40 f46 f f f— 546 522 447 f f 140 f42 f39 f44 f42 f39 f45 f f - 428 445 378 f— f— f— f42 f40 f45 f44 f42 f48 f— f- t- 156 128 128 f45 f40 f45 f— f— f— f— f— f— f42 f40 f43J Zijn de opgaven van de vorige week. Zijn de opgaven van 1620 Juni 1931. 23 15 Juni Oudwater 16 Juni Bodegraven 17 Juni Woerden 18 Juni Gouda 19 Juni Leiden (1) (2)

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10