BUITENLAND. IDE ALGEMEENE TOESTAND. TELEGRAMMEN. INGEZONDEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. VISSCHERIJ-BERICHTEN. SCHEEPSTIJDINGEN MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. IGistermiddag 3 uur: 757. Hedenmiddag 2 uur: 763. telegrafisch weerbericht j Kon. Ned.Meteorol. Instituut. De Bildt IHoogste stand 769.4 te Valencia. ILaagste stand 748.3 te Ingor. I ferwachting tot den avond van 22 Juni. IZwakke tot matige. Noordelijke tot Wlijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Ifintg of geen regen. Iets koeler. luchttemperatuur. I: uur voorm.: 13'/! gr. C. (56 gr. f.) 1:1 uur 'smidd.: 15'/: gr. C. (60 gr. F.) I0G1VATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. liorm. te 7 u. 14 min.; n.m. te 7 u. 41 min. Voor Maandag. |»rm te 8 u. 08 min.; n.m. te 8 u. 39 min. I Zweminrichting „Hooge Rijndijk". I Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." I'Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. IZaterdag: 9.53 nam. tot 4.09 v.m. IZondag: 9.53 nam. tot 4.09 v.m. lieuwc stappen tot herziening van het |loungplan. - Amerika en Europa. - Ook Li twin of naar Berlijn. Zooals gemeld, zijn thans eenige Duit- be gezanten te Berlijn om met de leering te praten over de stappen, die daan moeten worden ter inleiding van i herziening van het Youngplan of a moratorium. Ook van de zijde der dastrle wordt daarop aangedrongen. Volgende resolutie is aangenomen: Het Rijksverbond der Duitsche In- trie ziet in, dat de voorkoming van a economische en flnancieele ineenstor- in de eerste plaats een kwestie is ei vertrouwen in de leiding der rijks- ogelegenheden. De industrie stelt ver iawen ln den persoon van den Rijks- aselier. ïat den inhoud der noodverordening hgaat, nemen wij aan, dat men tracht tli van de boeien te bevrijden, welke or verkeerde methodes van economi se, flnancieele en sociale politiek op- :gd zijn. Het Rijksverbond behoudt i voor, om hare houding tegenover de amderheden der noodverordening later bepalen. ten dringende taak is verder het vast- raden aanvatten van de schadevergoe- :?skwestie. Verdere weifelingen van de isregcering in deze kwestie worden or de overgroote meerderheid van het tahe volk en door de geheele industrie ft meer begrepen. De Rijksregeering «t op het geschiktste oogenblik het itiatief nemen, dat vereischt is om ruwe onderhandelingen aan den gang brengen, een spoedige oplossing der 'buutkwestie en daardoor een verlich te der ondragelijk geworden lasten tot bnd te brengen. De volledige oplossing van de schade- rgoedingskwestie is niet alleen voor het daan van het Duitsche bedrijfsleven de Misbare voorwaarde, maar zij is ook odzakelijk in het belang van Europa en geheele wereld." Amerika schijnt zich inderdaad met de ■ropeesche aangelegenheden te willen in- en. Hoover hgeft een reeks besprekin- b met financieele leiders gevoerd en ft specialisten op het gebied der han- -'betrekklngen. Breng daarmee eens in tband de reis van Mellon en het komen- bezoek van Stimson aan Europa Tenslotte meldt de „N.-Y. Evening Post" t de regeering van de V. S. heeft beslo- a haar tot dusverre gehandhaafden «rgieken tegenstand tegen het aannfe- der oorlogsbegrootingscijfers als fsis voor wapeningsbeperking te laten Wn, op voorwaarde dat de Oorlogsbe- »tlng alleen mag dienen als maatstaf de wapeningen van het betreffende bd en niet ter vergelijking met de be- 'Peningen van andere landen. Deze ra- file zwenking der regeering verklaart fi door erop te wijzen, dat Hoover, voor over Amerika betreft, iederen hinder- ftl op den weg naar een succesrijk einde 7 wereldontwapeningsconferentie uit b weg wil ruimen. ft Berlijn wordt het volgende maand flgen! Naar vernomen wordt zal de Russische beommissaris voor Buitenlandsche bten Litwlnof die thans in Tsjecho-Slo- «ije vertoeft, op zijn terugreis naar '*ou te Berlijn een bezoek brengen aan Duitschen Rijksminister van Buiten- ofsche Zaken dr. Curtius. Aangezien dit soek zal worden afgelegd in het mid- 31 van Juli, zal het waarschijnlijk al gelijk worden gesteld van de verdere fwikkeling der Duitsch-Russische be- «Wngen. o BELGIE. De militaire credieten. dateren is in de Kamer het debat etigezet over de militaire credieten. De wing vraagt daarvoor 210 millioen b»cs. Minister Dens verdedigde de aanvraag, Vandervelde bestreed haar. Renkin bevestigde nog eens dat de regee ring drie verdedigingslinies wil aanleggen, de eerste aan de grens, de tweede langs de Maas en de derde langs de Schelde, Dender en Leie en hij adviseerde de Kamer dan ook het gevraagde crediet toe te staan. De stemming zal a.s. Woensdag plaats hebben. ENGELAND. Dreigend arbeidsconflict. Gisteren hebben de patroons in de me taalindustrie in een conferentie met een commissie uit de bestuursbonden der ar beiders eenigszins gewijzigde voorstellen tot loonsverlaging en arbeidsverkorting aangeboden, maar nog niet voldoende naar den zin der arbeiders. De patroons hebben echter verklaard, dat dit absoluut hun laatste voorstel is, en dat bij niet aanneming den 6den Juli een uitsluiting zou volgen, die ruim een half millioen ar beiders zou omvatten. OOSTENRIJK. De crisis Geen Fransch crediet Na de mislukking van Ender, heeft pre sident Miklas zich tot Seipel gewend. Deze heeft getracht een nationaal ministerie te vormen doch na langdurige onderhande lingen met de socialisten is ook deze po ging mislukt. Toen heeft hij getracht zon der hen een kabinet in elkaar te zetten, doch ook hierbij rezen moeilijkheden, doordat Schober weigerde deel uit te ma ken van een zelfde kabinet als Kienböck, terwijl Seipel van zijn kant verklaarde Kienböck als minister van financiën niet te kunnen missen. Men slaagde er niet in tot overeenstemming te komen. Het is nog onzeker of de onderhande lingen heden door Seipel zullen worden voortgezet dan wel of zij op een andere basis gevoerd zullen worden. Wanneer Seipel de onderhandelingen voortzet, be staat er nog een mogelijkheid, dat een minderhedenkabinet wordt gevormd, waarin de Chr. Socialen en de Oostenrijk- sche Landbond vertegenwoordigd zijn. Van welingelichte zijde wordt bevestigd dat de Fransch-Oostenrijksche onderhan delingen betreffende de verstrekking van een crediet ten bedrage van 150 millioen schilling, voorloopig afgebroken zijn. Van Fransche zijde wordt als reden voor de mislukking opgegeven, dat de Oosten- rijksche regeering geweigerd heeft, de politieke garanties te geven, die door Frankrijk werden geëischt. De Oostenrijk- sche onderhandelaars zijn uit Parijs terug geroepen. DENEMARKEN. Verkiezingen op IJsland. Volgens de thans volledig bekende defi nitieve resultaten der verkiezingen voor het IJslandsche Alting, waarbij de vraag der verdere aansluiting bij Denemarken op den voorgrond stond, heeft de progressis- tische partij (regeeringspartij4 zetels gewonnen en zal met 23 zetels de absolute meerderheid hebben in het Alting, dat 42 leden telt. De onafhankelijkheidspartij, die uit liberalen en conservatieven bestaat, beschikt over 15 mandaten (verlies 2), ter wijl de socialisten met 4 zetels (verlies 1) uit den strijd kwamen. EGYPTE. Nieuwe perswet. De nieuwe perswet, die door het kabi net is goedgekeurd, en thans aan den koning ter teekening is toegezonden bevat maatregelen, die waarschijnlijk een ver mindering van het aantal dagbladen ten gevolge zal hebben. De hoofdredacteurs van Arabische bladen moeten Egyptenaar zijn en tenminste 25 jaar oud. Verder moeten zij een goeden roep genieten cn mogen zij geen lid zijn van het parlement. Bladen, die meer dan drie keer per week verschijnen, moeten drie honderd pond waarborgsom storten, de andere bladen 150 pond. Er zijn strafbepalingen ge maakt, die op uitgevers kunnen worden toegepast. Ieder blad, dat onder valschen naam van uitgever verschijnt zal verbo den worden. o AUSTRALIË. Bezuinigingsmaatregelen. De minister van financiën heeft in het bondsparlement de invoering aangekondigd van nieuwe belastingen, w.o. een omzet belasting, en een nieuwe verhooging van de inkomstenbelasting. Deze belastingen moeten met elkaar 7 500,000 pond 'sjaars opleveren. Voorts zullen de pensioenen der oud-strijders verlaagd worden. Bij de in diening van de tweede lezing van het ontwerp tot conversie van de heele binnen- landsche schuld tot een rentevoet van 4 pCt. heeft de minister medegedeeld, dat het nationale inkomen sinds 1927—28 met 200 millioen pond is verminderd en de uitgaven met elf millioen zijn vermeerderd. Hij schat het tekort voor het volgend jaar op 34 millioen. ——o VENEZUELA. Gomez weer president. Generaal Vicente Gomez, vroeger reeds president van Venezuela, is opnieuw tot president gekozen tn de plaats van Perez, die een maand geleden afgetreden Is op verzoek van het Congres, zegt men, we gens de heerschende ontevredenheid en de geïsoleerde onlusten, die in Venezuela in den loop der laatste weken zijn voorge komen. slachtoffers der hitte. NEW YORK, 20 Juni. (Reuter) Meer dan 50 personen zijn de laatste dagen in het midden West en verschillende deelen der Oostelijke Staten bezweken tenge volge van de hevige hitte of bij het ba den, om zich eenige verfrissching te ver schaffen bij de geweldige hitte, welke de laatste dagen voortdurend ongeveer 100 graden in de schaduw bedroeg. manifest der duitsche socialisten. BERLIJN, 20 Juni (Wolff). Het bestuur der soc.-dem. partij heeft een manifest gepubliceerd, waarin de strijd tegen de noodverordening wordt aangekondigd en geëischt, dat de in sociaal opzicht on rechtvaardige inhoud door een recht vaardiger inhoud wordt vervangen. De andere partijen, die zich tegen de verordening hebben verklaard, zoo wordt verder gezegd, streven naar geheel andere doelen dan de soc.-democraten. De nat.-sociallsten, Duitsch-nationalen, Groot-Agrariërs en de „Scharfmacher" der Volkspartij willen de arbeidersbewe ging vernietigen. Zij willen een regeering der rechter zijde, als overgang naar het fascisme. De communisten helpen hen daarbij. hulp aan duitschland. WASHINGTON, 20 Juni (Ned. Tel. Ag.) Nadat Hoover zijn verklaring had afge legd heeft Stimson de gezanten der groote mogendheden waaronder ook Duitsch- land, tot een bespreking ln zijn particu liere woning uitgenoodigd. Naar verluidt beschouwt de Amerikaan- sche regeering den toestand in Duitsch- iand als zeer ernstig en wil daarom, on danks de moeilijkheden in eigen land, eenig uitstel verleenen der oorlogsschul den, mits de geallieerden geen herstel betalingen eischen van Duitschland gedu rende dien tijd, zoodat thans verband wordt gelegd tusschen beide betalingen. Mellons telegrafische rapporten aan Hoover hebben deze er blijkbaar van overtuigd, dat snelle hulp aan Duitsch land noodzakelijk is. overstrooming. CALGARY (Alberta), 20 Juni (Reuter). Overstroomingen veroorzaakt door gewel dige wolkbreuken, hebben gedeelten der provincie Alberta verwoest. Vier perso nen kwamen om het leven. Vele huisge zinnen zijn dakloos. per motorloos vliegtuig over het kanaal. PARIJS, 20 Juni. (v. D.) Uit Boulogne- Sur-Mer wordt gemeld, dat de Canadee- sche zeilvlieger Berardmore gisteren voor de eerste maal met een motorloos vlieg tuig over het Kanaal is gevlogen van Engeland naar Frankrijk. Hij steeg met zijn zweefstoe! te Lympne op en landde na anderhalf uur vlot te St. Inglebert bij Calais. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. het gevaarlijke verkeer. Geachte Redactie, Vanmorgen had op de kruising Kraaier- straatPlantsoen voor de zooveelste maal in den tijd van Hoogewoerd-misère een botsing tusschen twee auto's plaats. Over het al of niet noodzakelijke van het ver keer door het Plantsoen kan men van meening verschillen, over den treurigen toestand van het wegdek kan men zich ergeren, over het nog steeds plaats vin dend tweerichtingsverkeer 't hoofd schud den, maar dat op zulk een gevaarlijk punt, gevaarlijk door de wijze waarop het verkeer geleid wordt, nog geen verkeers agent geplaatst is, kan men zonder over drijving een schandaal noemen. Mij schiet tenminste het rijmpje te binnen: Een ezel stoot zich in 't gemeen GEEN twee keer aan denzelfden steen! Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, J. DE REN Jr. Op Zondag 28 Juni zal er een goed- koope trein 2de en 3de klasse loopen van Leiden naar Arnhem en Nijmegen en terug. 4 Wij verwijzen naar de publicatie in zake inschrijving van leerlingen voor de Openbare Scholen en Bewaarscholen. schipper verdronken. Sedert Dinsdag werd te Panheel (gem. Heil) bij Roermond vermist de 20-jarige schipper W. Plekker uit Den Bosch. Gis termiddag is zijn lijk nabij de sluis te Panheel opgevischt. weekbladen. Mr. A. C. Josephus Jita schrijft in de Groene Amsterdammer een inleiding tot het a.s. P.E.N.-Congres. Dr. G. C. van 't Hoog behandelt de Passiespelen in het Zevengebergte. Een serie prachtige foto's van de Xolo- i niale Tentoonstelling te Parijs biedt „de Wereldkroniek", evenals over de Bali- i neesche dansers- „De Haagsche Post" brengt een tweede Interessante beschouwing over het Rus sisch vijfjarig plan; een insider brengt een uitvoerige beschouwing over de Her ziening van de Zendtijdverdeeling. Volgen nog artikelen over de Handelsver. „Am sterdam" ln 1930; „Geruchten over Kankerbestrijding" en „Zomersche mu ziek." „Het Leven" brengt een serie foto's van de Fransche slagvelden na 17 jaren., wat er nog van den strijd is overgebleven Men neemt ons met het Ned. Elftal mee naar Kopenhagen, en de zwerftochten door „onbekend Parijs" worden vervolgd. IJMUIDEN, 20 Juni 1931. vischprijzen. Tarbot per K.G. f. 1.450.85. Griet per kist van 50 K.G. f. 6520. Tongen per K.G. f. 2.201.35. Middelschol per kist van 50 K.G. f. 36. Zetschol per kist van 50 K.G. f.4123. Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 254.30. Schar per kist van 50 K.G. f. 6—5. Tongschar per kist van 50 K.G. f. 48. Vleeten per stuk f1.75. Pieter man en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 152.80. Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f.40. Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 2318.50. Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 13.50 12.50. Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 8.504.50. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f3728. Gullen per kist van 50 K.G. f. 11—3.40. Lengen per stuk f. 0.85— 0.40. Heilbot per K.G. f. 1.80. Aangekomen 3 stoomtrawlers: IJM. 196 met f2975. IJM. 184 met f. 1722. IJM. 193 met f. 2018. En de loggers: Shv. 170 met f.341; Shv. 49 met f.571; Ro. 1 met f.521; KW. 68 met f.469; KW. 5 met f.726; KW. 65 met f.380; KW. 24 met f.427; KW. 45 met f.410; KW. 19 met f.806; KW. 69 met f.372, KW. 70 met f. 186 besomming. SLOTWOORD VAN „KERK EN VREDE" AAN DEN HEER P. C. LABRIJN. Nog een kort slotwoord onzerzijds aan den heer Labrijn. Niet om hem te over tuigen immers, een zee van gedachten scheidt hem van ons! evenmin om nog eens weer stuk voor stuk zijn aanvallen op ons na te gaan (wij gunnen hem ten slotte gaarne zijn verwijten van profana tie, onwaarheid-spreken en wat dies meer zij!), maar om nog eenmaal den lezers dezer artikelen te laten gevoelen: Ziet, daar staat de heer Labrijn c.s. en hier staan wij, en oordeelt gij nu zelf naar uw geweten en christelijk besef! Voor den heer Labrijn blijft de oorlog, trots zijn verschrikkingen, te rechtvaar digen, en wie optrekt ten strijd, bereid om op de meest walgelijke wijze onschul dige medemenschen, huisvaders of jonge mannen, gewone burgers en kleine kin deren. te verdelgen, kan naar zijn meening de Gerechtigheid dienen. Voor den heer Labrijn is Christus met dit alles wel degelijk te verbinden, immers „Hij heeft nergens ln de Evangeliën den oorlog of den krijgsdienst veroordeeld" en daar om kan de Nederlandsche soldaat „met een rein geweten" en „zonder hart" zijn „plicht" gaan doen ginds in de loopgraven en tenslotte als een „stille held" vallen: Christus strekt, naar de meening van den heer Labrijn, zijn handen zegenend over dat alles uit!! Voor „Kerk en Vrede" is dit standpunt, door den heer L. ingenomen, een leugen, grooter dan er een bestaat! Voor „K. en Vr." is geen oorlog, onder welk motief of voorwendsel ook begonnen, te rechtvaar digen (nooit heiligt het doel de weerzin wekkende middelen gelijk in den moder nen oorlog worden gebruikt; „wie dat meent," sprak dezer dagen een orthodox predikant, „die is óf een fluitende kwa jongen of een misleid menschl"; voor „K. en V." is Jezus Christus nooit en te nim mer met het oorlogsbedrijf te vereenigen: laat de heer L. er trotsch op zijn in ge zelschap van „vooraanstaande" theologen te verkeeren, die het met hem eens zouden zijn, laat hij teksten bijeen brengen om zijn standpunt te verdedigen cn naïevelijk meenen, dat Christus den oorlog aan vaardt omdat Hij hem niet met zooveel woorden veroordeelt, wij blijven rustig meenen: Niemand, die iets verstaat van den heiligen liefdegeest van Christus' evangeliën, niemand die iets doorvoelt van de macht van dien Gekruizigde, kan het oorlogsbedrijf met zijn sluipmoord, zijn gifgassen en folterende wreedheid met Hem in contact brengen. Wie dat doet, die profaneert op de ergste wijze! En „K. en Vr." vraagt: wat blijft er van het „reine geweten" van den soldaat over op de slag velden. waar alle menschelijkheid ver dwijnt. het dier en de duivel in den mensch loskomen (lees toch Remarque!) en het laatste restje Christendom in den mensch wordt vermoord! „En als hij gevallen is als een stille heldzegt de heer Labrijn. Nu, in het laatste boek van Remarque komt een too- neel voor waar een schooldirecteur een toespraak houdt tot teruggekeerde solda ten. Hij doet het bloemrijk, spreekt ook over hun „heldhaftigheid", over de mak kers die nu vredig rusten „onder de groene zoden" etc. Maar dan barst er een smade lijk hpongelach los onder die soldaten en een hunner zegt en hij zegt het ook tot den heer Labrijn „U hebt den oorlog op uw manier gezien. Met vliegende vaan dels, met geestdrift en marschmuzlek. Maar u hebt hem niet verder gezien dan het station, vanwaar wij vertrokken. Wij nemen u dat niet kwalijk. Maar intusschen hebben wij den anderen kant leeren ken nen. Het pathos van 1914 verdween daarbij spoedig in het niet. Houdt op met die groote woorden!" (Remarque: De weg terug). Dat zijn twee standpunten: dat van den heer Labrijn en dat van Kerk en Vrede! Maar wij kunnen het niet anders zien: het standpunt van den heer L. is, evenals dat van dien directeur, het standpunt van vervlogen tijden; wie door alle vooze ro mantiek van „stille helden", „rein geweten op het slagveld" etc., de werkelijkheid heeft leeren ontdekken, die heeft tevens de onmogelijkheid en zedelijke onhoud baarheid van dat standpunt doorzien. En die weet als Christen welke zijde hij heeft te kiezen. Hierbij zullen wij, M. de R„ het laten, U gaarne dankend voor uw bereidwillig heid ons plaatsruimte te schenken. HET BESTUUR VAN KERK EN VREDE AFD. LEIDEN. 19 Juni 1931. Wij ontvingen nog een ander stuk tegen den heer L., doch meenen dit na dit slot woord gevoegelijk achterwege te kunnen laten. Red. „L. D.". VOETBAL. V. V. w. Een dezer dagen is opgericht de Voetbal- vereenlging Waals (V. V. W.), bestaande uit employé's, werkzaam bij de N.V. v.h. a. Waals. Het secretariaat is gevestigd: j. g. Hagendoorn, 3-Octoberstraat No. 14a, Lelden. Het te bespelen terrein ls het ter rein der L. V. en a. V. „Roodenburg", gelegen aan de Nieuwe Vaart. holland—amerika lijn. MAASDAM, 18 Juni van Vera Cruz te Tamplco. kon. holl. lloyd. DRECHTERLAND, thuisreis, pass. 17 Jur.l Finisterre. ORANIA, uitreis, 18 Juni n.m. 11 u. van Southampton. ZEELANDIA, uitreis, 18 Juni n.m. 5 u. van Rlo Grande do Sul. kon. ned. stoomb. mij. BAARN, 18 Juni van Curacao n. Cristobal. COLOMBIA, 18 Juni van Amst. te Ham burg. GANYMEDES, R'dam n. Mlddl. Zee, pass. 18 Juni Gibraltar. JASON, 18 Juni van Payta n. Manta. NERO, 18 Juni van Odense te Hamburg. ORION, R'dam n. Middl. Zee, pass. 18 Juni Gibraltar. TRITON. Middl. Zee n. Amst., pass. 18 Juni Gibraltar. AURORA, 19 Juni van Middl. Zee te Am sterdam. ERATO. 19 Juni van Hamburg te Amst. ORPHEUS. 18 Juni van Amst. n. Danzig. CRYNSSEN, 19 Juni van Amst. n. West- Indlë. holland—britsch-indie-lijn. MEERKERK. thuisreis, pass. 18 Juni Ouessant. holland—o. azie lijn. GEMMA, uitreis, 18 Juni te Dairen. rott. lloyd. BALOERAN, thuisreis, 19 Juni van Singa pore. DELI, uitr., pass. 18 Juni Finisterre. mij. nederland. TANIMBAR, thuisr.. 19 Juni te Londen. CHR. HUYGENS, 19 Juni van Amst. te Batavia. holland-afrika lijn. RIETFONTEIN, 19 Juni van Belra te Lo renzo Marques. WAALKERK, 18 Juni van Hamburg te Amsterdam. JAGERSFONTEIN, thuisreis, 18 Juni te Kaapstad. diverse stoomvaartberichten. HARDENBERG, 18 Juni v. Montreal te Swansea. HELKA, 16 Juni v. Duinkerken n. Rouaan. MARPESSA, 17 Juni v. Curasao te Mar seille. JONGE JACOBUS, 19 Juni V. Londen naar R'dam. JONGE JOHANNA, 18 Juni v. Carthagena via Londen n. R'dam. JONGE ELISABETH, R'dam n. Valencia, pass. 18 Juni Gibraltar. RUURLO. R'dam n. Danzig, pass. 18 Juni n.m. 7 u. Holtenau. LINGE, 18 Juni v. Antwerpen n. Blyth. LEIDEN, 19 Juni. Noteering Coöperatieve Greenten- Fruit- en Bloemenveiling Ver. „Leiden en Omstreken". Andijvie f. 1—3, Komkommers 2—10, Bloemkool I f. 7—16, id. II f. 1—12, Pieterselie f. 1—2, Radijs f.2—3 Kropsalade f.1—2, Selderie f.1—2, Wortelen f. 10—17, per 100 stuks. Snijboonen f.48—57 Stamboonen f. 70—85, Tuinboonen f. 12—22. Doperwten f. 20—27, Peulen f.12 —33, Postelein f.8—12, Spinazie f.8—15. ALPHEN AAN DEN RIJN, 19 Juni, Tuin bouwveiling Spinazie f. 1516; Tuin boonen f. 1420; Peulen f. 1.651.80; Dop erwten f. 205—220; Postelein f. 15.10— 15.80; Aardappelen f. 912 per 100 K.G. Peen f. 15.9019.10 per 100 bos; Kropsla I f. 1.60—2.10; idem II f. 0.90—1.10; Kom-.- kommers I f. 10.7011.00; Bloemkool I f. 2130; Rabarber f. 2.60—3 per 100 stuks Aardbeien f. 26; Kersen f. 13—22 per 100 pond. Eierenveiling Aanvoer 15800 stuks. Kipeieren f. 4.004.50; Eendeieren f. 3.30 3.70 per 100 stuks. NIEUWVEEN, 18 Juni Aanvoer 700 kipeieren. Prijs f. 4.004.10 per 100. Bloem kool f. 0.10—0.12 per stuk; Bloemen f. 0.06 0.10 per bos. ROELOFARENDSVEEN, 19 Juni SnU-' boonen 5.005.40; idem stek 2.703.80 Peulen 0.802.60; Doperwten 1.952.10; Capucijners 1.801.95; Tuinboonen 1.85 1.90 per 10 kilo. Augurken Grof 4.907.60 per 25 kilo. VEUR. 18 Juni 25890 Kipeieren. f. 3.25 4.75; 928 Eendeneieren f. 3.204.10 per 100; 1 ganzenei f. 0.10; 286 kippen f. 0.40 1.70 per stuk; 70 Konijnen f. 0.40—2.00; 24 Duiven f. 0.10—0.31. Groentenveiling Engelsche Komkom mers. Ie soort f. 6.80—8.90; Idem 2e soort f. 4.205.90; idem 3e soort f. 2.503.00; idem, wankleurige f. 4.006.00, idem stek f. 0.600.80; Gele Komkommers, le srt. f. 8.1011.30; Idem, 2e soort f .6.507.90: Idem 3e soort f. 4.005.30; Idem, stek f. 0.400.80; Kropsla, le soort f. 2.00—3.30 Stoofsla f. 2—3.00; Peen 18.10—21.50; Bloemkool, le soort f. 10.30—1490; idem 2e soort f 5.006.50: idem, uitschot f. 2.00 3.00; Tomaten, mid. f. 23.3024.90; idem gr. ronden f. 21.50—22.60; idem 2e soort f. 21.1022.80: idem, 3e soort f. 1415.30; Idem, bonken f. 21—22; idem, uitschot f. 1014; Andijvie per 100 f. 2.503.90; idem per K.G. f. 0.10—012; Spinazie f 0.41 —0.63; Postelein f. 10.50—14.10; Rabarber per 100 bos f. 3—5; Snijboonen f. 65.00— 7000; Radijs f. 1—3; Prei f. 2.10—3.50. RIJNSATERWOUDR 18 Juni. Eieren- veiling. Aangevoerd 7370 kipeieren. Prijs per 100 stuks f. 44.75, 445 eendeieren f, 3.25-3,75, Turfmarkt van 15 tot en met 20 Juni. Aanvoer lange turf 120.000 stuks, f.7—8 per 1000 stuks. Botermarkt 20 Juni. Prima fabrieks- boter f. 1.40 prima boerenboter f. 1.40—1.50 goede boerenboter f. 1.20—1.30 per K.G. Aangevoerd 91-8, 18-16 vaten, wegende 2120 K.G. Handel matig. STOMPWIJK, Blesse paard. Kipeieren f. 4.05—4.95 eendeieren f. 4.25—5, heneieren f. 2,75—3.55 per 100 stuks, ganseieren 141, a-i

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3