i Aspirin Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 17 Juni 1931 Derde Blad No. 21853 PARLEMENTAIR OVERZICHT Vandaag heef en droog, Hofleverancier FEUILLETON. De Blauwe Diamanten van Mijnheer Merchison TWEEDE KAMER. Allerlei ontwerpen. ne Kamer begon dezen dag met de be handeling van een lange reeks kleinere Ltsontwerpen en conclusies. Wij noemen er van: 1 wetsontwerp nadere bepalingen om trent de heffing van statistiekrecht. 2 Wetsontwerpen wijziging van het revende hoofdstuk A en wijziging en ver- tooging van het zevende hoofdstuk B der Riiksbegrooting voor 1931. 3 conclusie van het vervolg-verslag der Commissie voor de Rijksuitgaven omtrent het Verslag der Algemeene Rekenkamer betreffende hare werkzaamheden over '29. 4 Wetsontwerp Goedkeuring van den onderhandschen verkoop aan het Bisdom van 's-Hertogenbosch van het huis en uin te 's-Hertogenbosch, Peperstraat 21. 5. Wetsontwerp Naturalisatie van L. J. C Aspeslagh en 19 anderen. 6. wetsontwerp Wijziging van de Wet tan 27 November 1919 (Staatsblad No. j85), tot uitbreiding van de gemeente Eindhoven met het grondgebied van de gemeenten Gestel en Blaarthem, Stratum, Strijp. Tongelre en Woensel. 7. Wetsontwerp Aangaan van een con- tersie-leening ten laste van Nederlandsch- Indlë. Bij enkele van deze ontwerpen en con- tlusies wordt een kort debat gevoerd. Zij worden alle aangenomen. Interpellatie-Wijnkoop. Daarna vervolgde de Kamer de behan deling der Interpellatie-Wijnkoop inzake ,De Tribune." De heer Schokking heeft ook zijnerzijds betoogd, dat moreel-schadelijke lectuur uit de leszalen dient te worden geweerd. De vrijheid gaat verloren, Indien ze niet gedragen wordt door een moreele ge dachte. In denzelfden geest sprak de heer Colijn die betoogde dat met de vrijheid van ge dachte de zaak niets te maken heeft. Het nlet-toelaten van De Tribune tot de lees zalen beperkt toch niet de vrijheid van gedachte-uiting? De Tribune kan door ieder in Nederland worden gelezen, doch uit een reml-officieele instelling met paedago- gisch karakter moet het blad worden ge weerd. Het blad predikt revolutie, omver werping van het gezag. Dit behoeft de Regeering toch niet te bevorderen? Daar om begreep spr. niet, dat de Minister het blad wil toelaten als het een rustiger toon aanslaat. Bij het toelaten van dergelijke bladen in de leeszalen is de rijks-subsidie misplaatst. De heer Knottenbelt heeft hierna een motie ingediend, dat 't subsidie eventueel alleen ingetrokken mag worden, als daar over het advies is gevraagd van de Cen trale Vereeniging en dit advies is gepu bliceerd. De heer van Wijnbergen verklaarde zich rensgezindheid met den heer Colijn en tegen het slot der motie-Knottenbelt (publicatie) en ook de heer Kersten heeft zich verzet tegen het toelaten van allerlei i revolutionaire lectuur in de leeszalen. Zoodoende wordt een weg tot de revolutie gebaand. Tenslotte verdedigde de heer de Visser nog de houding van De Tribune. Heden voortzetting. HAGENAAR. RECLAME. s<rmorgen misschien koe' en natl Daarom ook in den zomer nooit zonder Aspirin-tabletten. ieenig op de wereld Lel op orenjo band »n BayorkruU. Prijs 75 cti.V. P 8345 ROEIEN. OM DEN TELEGRAAFBEKER. Njord en Triton in de finale. Te Amsterdam vonden gisteravond de jaarl. Telegraafbekerwedstrijden plaats voor achtriemsgieken op de 4500 Meter- baan van het Kalfje tot aan het gebouw van de roeivereeniging „De Hoop". De be langstelling van het publiek was slechts gering, hetgeen waarschijnlijk aan net zeer vroege avonduur waarop de wedstrijden aanvangen, toe te schrijven is. Er stond weinig wind, waarvan de roeiers geen last hebben gehad. Eerste race: Laga en Njord. Over het verloop meldt de N. R. Crt. het volgende: Bij den start ligt Njord een lengte voor, weiken voorsprong de ploeg eenigen tijd weet te handhaven. Njord begint met 30 slagen in de eerste minuut, doch daarna verminderen de Leidenaars het tempo tot 28. Mooie lange slagen. Laga begint met 36 slagen, vermindert daarna tot 32. Bij de eerste bocht in het voordeel van Laga neemt de Laga-ploeg, die dezer dagen plotseling gewijzigd moest worden, 'h lengte voorsprong, welk voor deel echter bij de volgende bocht, die in het voordeel van Njord is, weer verloren gaat. Njord, in keurig regelmatig tempo met 28 slagen roeiend, loopt langzamer hand iets uit, waardoor in de volgende bocht, die in 't voordeel van Laga is, Njord den voorsprong weet te behouden. Het ver schil is dan echter slechts gering en eenige oogenblikken krijgt men zelfs een boot- aan-boot-race te zien. Bij de volgende bocht dreigt een wherry het Njord onmogelijk te maken de bocht zoo klein mogelijk te maken. De weinig sportieve bemanning van dit vaartuig is zich blijkbaar niet bewust, dat ze den strijd verstoort. Het geweldig gebrul van de enthousiasten aan den kant doet haar echter blijkbaar beseffen, dat ze iets doet dat niet in orde is en gelukkig slaagt de wherry er nog juist op tijd in uit de baan te komen. Hierdoor heeft Njord thans kans om het voordeel van de bocht geheel te ge bruiken. De Leidsche ploeg neemt dan ook een lengte voorsprong. Bij de volgende bocht weet Laga den achterstand tot een halve lengte te ver minderen. Hierna gaat echter Njord het tempo wat versnellen, waarvan het gevolg is, dat de voorsprong der blauwen grooter wordt. Als de ploegen door de Berlagebrug zijn gegaan, leidt Njord met een volle lengte en begint Laga reeds sporen van vermoeidheid te toonen. Njord slaat nu 31 a 32 slagen en heeft bij Nereus l1/: lengte voorsprong. Njord verhoogt het tempo nog iets meer en regelmatig loopt ze daardoor verder uit. Met een schitterenden langen eindspurt slaagt Njord er in den voorsprong tot een 5-tal lengten te vergrooten, waarmede het den wedstrijd wint. De Leidsche ploeg heeft een schitterende race geroeid, waarbij de krachten prachtig werden verdeeld. De tijd was 15 min. 37 sec. De ploeg van Njord (de jonge B ploeg van de Koninklijke) bestond uit J. Pan- huys (boeg), J. B. A. van Ballegoyen de Jong, V. d. Broek d'Obrenan, Deutman, Kuenen, v. Oosten Slingerland, Werdmül- ler van Ellg, A. v. Panhuys (slag) en I. H. Sie, stuurman. De tweede heat gaat tusschen Willem III die aan de Amsteldijkzijde roeit, en Triton. Ook hier weinig spanning. De Utrechtena ren behouden met hun langen, forschen slag van af het begin hun voorsprong. Willem III maakt kortere slagen en kan het tempo niet volgen. De Amsterdammers zakken steeds meer af en met ruim drie lengten voorsprong passeeren de Utrecht- sche studenten de eindstreep. Tijd Triton 16 min. 8 sec. Hedenavond wordt de finale verroeid. DE WEDSTRIJDEN VAN LAGA. Ook Njord neemt deel. De inschrijvingen voor de roeiwedstrij- den ter gelegenheid van het elfde lustrum van Laga te Delft, die Zaterdag 27 Juni beginnen, zijn als volgt: Jonge vier B: De Amstel, D. T. und R. V. (Rotterdam), Nereus, Triton en Laga. Vier zonder stuurman: Laga en Dare Devil. Jonge skiff B: Viking, Argo en Laga. Jonge acht A: Willem III, Argo, Triton en Laga. Oude twee: Willem III, Njord en Laga. Jonge vier a: Njord, De Schie, Nereus en Laga. Oude vier: De Laak, Njord en Laga. Jonge twee: De Amstel, Njord, De Hoop, Nereus en Laga. Jonge skiff A: De Laak, Het Spaarne, De Hoop. Nereus, Triton en Laga. Jonge acht B: Het Spaarne, Argo. Overnaadsche vier beginnelingen: Aegir Nereus, Triton en Argo. Twee zonder stuurman: Amstel, Njord, Dare Devil. Jonge skiff: Het Spaarne en Laga. Oude acht: Maas, Njord. Nereus, Triton en Laga. Skiff dames: De Hoop. Acht dames: De Maas, De Vliet. Jonge vier dames: De Laak, De Maas, Viking, De Vliet. Het Spaarne, Delftsche Sport en Nereus. Stijlroeien Jonge skiff dames: De Maas I, Die Leythe, De Vliet, De Hoop, Delftsche Sport en Maas H. Stijlroeien oude vier dames: De Laak, Het Spaarne en Delftsche Sport. De loting zal a.s. Dinsdagmiddag op de sociëteit „Phoenix" te Delft plaats heb ben. De inschrijving voor het nummer single sculling outrigged dames no. 16 blijft open tot op het oogenblik van de loting. o LAWN-TENNIS. NEDERLANDSCHE SPELERS NAAR INDIË. De „Msb." meldt: De Nederlandsche spelers, Timmer en Karsten, welke onder leiding van den heer Scheurleer en onder auspiciën van „Leimonias" een tennistoer van eenige maanden naar Indië gaan maken, ver trokken heden met hun leider per Dempo naar onze Oost. Mej. Rollin Couquerque, die als eenige dame de reis meemaakt, gaat volgende week met den boottrein naar Marseille en scheept zich daar bij het gezelschap in. Na aankomst in Batavia zullen de spe lers een maand nemen om zich aan het Indische klimaat te wennen en om te oefenen. Dit zullen zij na een zeereis zeker hard noodig hebben. Daarna wordt in verschillende plaatsen gespeeld, echter niet meer dan twee, ten hoogste driemaal per week. De overige tijd is voor rust en voor „sightseeing" waartoe de Ned.-Indi- sche Lawntennisbond. welke dezen toer door een garantie mogelijk gemaakt heeft, bereids verschillende maatregelen getroffen heeft en waartoe de reeds aan den dag gekomen gastvrijheid misschien al te ruim gelegenheid biedt. Er is o.a. een uitnoodiging van den sultan van Djocjacarta. De Nederlandsche Lawntennisbond heeft zich afzijdig gehouden van dezen toer, deels omdat het bestuur er geen Ne- derlandsch belang in zag, deels omdat er naar zijn oordeel een zakelijk element aanwezig is waarmee een bond zich niet heeft in te laten. WATERPOLO. DE ZIJL II—L. Z. C. V (4—2). Gisteravond werd in de zweminrichting „De Zijl" voor den H.Z.B. een wedstrijd De Zijl II—L.Z.C. V gespeeld Direct na den aanvang maakte L.Z.C. het eerste doel punt. Spoedig daarna maakte de Zijl gelijk, waarna door opzwemmen van een achter speler van de Zijl nogmaals gedoelpunt werd. Nadat L.Z.C. de partijen op gelijken voet had gebracht trad de rust in. Na de rust scoorde de Zijl, die toen de sterkere was nog twee keer, zoodat zij met 4—2 VOETBAL. V. S.-VETERANENRIJNSB. BOYS I. Morgenavond te halfacht spelen de U.V. S.-veteranen een wedstrijd tegen de Rijns- burgsche Boys op het U.VB.-terrein aan den Lagen Morschweg. L. P. S. V. De wedstrijd L. D. W. S.-comb.L.P.S. V. I, welke gisteren op het L.P.S.V.-terrein werd gespeeld, werd door L.D.W.S. met 31 gewonnen. Vrijdagavond 7 uur speelt het le elftal van de L.P.S.V. een wedstrijd om een zil veren beker tegen L.V.V. I onder leiding van den heer Honsbeek. RECLAME. 8348 2500 Arbeiders 2'/s Millioen sigaren per week LUGDUNUM-COMBINATIE—D. V. S. Morgenavond speelt een Lugd. I en II combinatie een wedstrijd tegen de 4e klasse D.V.S. op het Lugdunumterrein. Aanvang half acht. GO AHEAD—FEYENOORD. In dezen Zondag te Deventer te spelen wedstrijd zal B. Pauwe bij Peyenoord weer midhalf spelen. Van Heel is links binnen gezet terwijl Van Oyen zijn plaats als linkshalf zal innemen. De wedstrijd FeyenoordGo Ahead wordt op Zaterdag, 27 Juni gespeeld op het Feyenoord-terrein. BOKSEN. BELANGRIJKE AMATEUR-WEDSTRIJDEN TE LEIDEN. Op 22 Juni in Concordia. Men schrijft ons: Het wilde met de amateur-bokssport in het district Den Haag niet erg vlotten en dientengevolge heeft de Haagsche Boks- bond gemeend, door ingrijpende maatre gelen, te moeten trachten verbetering in dezen ongewenschten toestand te bren gen. Allereerst is daartoe in het leven ge roepen een wedstrijd-commissie die het wedstrijdwezen in z'n geheel heeft te or- ganiseeren en te leiden. Het gehalte der wedstrijden is voorts door indeeiing der boksers in diverse klassen (A. B. en Nieu welingenklasse) aanmerkelijk verbeterd, aangezien het boksen tusschen twee on gelijke krachten tot de onmogelijkheden behoort. De kleine wedstrijdjes in clublo kalen en onvoldoende lokaliteiten, zooals die destijds door de diverse clubs werden georganiseerd, zijn niet meer mogelijk, aangezien het recht tot organiseeren al leen bij den bond zelf berust. Het behoeft dus geen betoog, dat, aan gezien iedere vereeniging zijn gemachtigde in deze wedstrijdcommissie deed zitting nemen, de organisatie bijna niets te wen- schen overlaat, hetgeen in de eerste plaats aan de sport zelve ten goede komt. Gezien de prettige belangstelling die steeds in Leiden voor goede wedstrijden bestaat, heeft de wedstrijdcommissie ge meend den eersten grooten wedstrijd van dit seizoen, dan ook in Leiden te moeten geven, waartoe een uitgelezen programma van hoofdzakelijk A-klassers uit Den Haag en Rotterdam werd samengesteld voor 22 Juni a.s. Vanzelfsprekend heeft de zorg voor dit programma met zich gebracht, dat meer dere kampioenen dien avond in den ring zullen verschijnen om elkander de eer der overwinning te betwisten. De belangrijkste partijen van den avond zijn ongetwijfeld, die van den kampioen van Nederland vlieggewicht Lambililon (R'dam) tegen Meurez (kamp, van Den Haag), Donnars (Den Haag), kampioen van Nederl., tegen Vermulm (R'dam), de zwaargewichten De Gooyer (kamp. Den Haag) tegen Salvlsbergen (R'dam). Van de overige partijen is de belang rijkste strijd wel de ex-kampioen Kruls- kamp (Den Haag) tegen Spreekmeester (R'dam), terwijl de aanvullingspartijen o.a. brengen Pijtak (Den Haag) tegen Freeke (Leiden). De Bruyn (Den Haag) tegen Diessen (R'dam), Didama (Den Haag) tegen Kok (R'dam) en Stuurman (Den Haag) tegen Diessen (R'dam). Het geheel is een programma den Haag- schen Boksbond waardig en het lijdt dan ook geen twijfel of een uitverkocht huis zal de sportieve verrichtingen met groote belangstelling volgen. Het Juni-orgaan van den Ned. Boksbond het bekende maandblad „Bokssport" is voor deze gelegenheid het programma der wedstrijden. WIELRENNEN. SWIFT. Hedenavond om 7.30 uur vindt een re- cordrit over 18.6 K.M. plaats. Het record staat momenteel op naam van J. Riethoven met een tijd van 31 m. 35 sec. Een tijd dus, die makkelijk te ver beteren is. De nationale grasbaan-wedstrljden zijn nu officieel vastgesteld op Zondag 19 Juli op het A.S.C.-terrein. Reeds schreef een keur van renners in, zoodat, wanneer het weer meewerkt, Swift weer niooie wed strijden tegemoet gaat. ATHLETIEK. Estafetteloop dwars door Alphen. De door de gymnastiekver. „Hygiea" te Alphen ontworpen plannen om te komen tot het houden van een estafetteloop dwars door Alphen beginnen thans een vasteren vorm aan te nemen. Naar men ons mededeelde, hebben zich een 7-tal vereenigingen voor deelneming opgegeven, uit welke vereenigingen een comité is be noemd dat met de uitvoering der plannen is belast. Behoudens goedkeuring van B. en W. zal de race plaats hebben tusschen 1 en 15 Augustus a.s. Geautoriseerde vert. uit het Engelsch van I. S. FLETCHER door Jhr. C. A. L. v. d. W. (Nadruk verboden). 14) Die betrekkelijke kleinigheid doet niets ter zake! zelde Maythorne. Heeft u Jiet aan de politie verklaard, dat. nadat u toeven had geschreven, u ze naar de bus heeft gebracht aan het einde van het dorp, zoodat er dus niemand in de ka mer was? Juist. Dan moet men aannemen, dat het «ekend was, dat het geweer daar hing, merkte Crole op. Juist gaf Maythorne toe. Dat is zeer ïoed mogelijk. Ik geloof dat de theorie inn Manners niet kwaad is. Of het echter de juiste is 1) twijfelt daaraan? vroeg ik. Hij glimlachte. Als u dat wenscht te weten, ant woordde hij. Ik twijfel er niet aan, doch ik ben het er ook niet mede eens. Op het' «ogenblik kan ik nog niets zeggen. Ik zou "o? veel meer willen weten. In het bij zonder, wie het was dien Mazaroff hier m de buurt wenschte te spreken. Ont moette hij hem? Zoo ja, waar en wan eer? Als hij dien persoon niet heeft ont moet. was hij dan op weg naar hem op «et oogenblik van den mpord? En ook, kent de man wie het ook zijn moge Hazaroff als Mazaroff of als Merchison? "as Mazaroff vermoord als Mazaroff, een hier onbekende, of als Merchison, iemand die hier bekend was. Die vraag heb ik mij ook gesteld, mompelde Crole. Met andere woorden, vervolgde May thorne, was de moord het gevolg van een plotselinge opwelling van den een of an deren schurk, die de kans schoon zag om een rijk man te berooven, of moeten wij teruggaan naar vroeger tijden en, zoo ja, tot wanneer? HOOFDSTUK X, De Yorksche zaakwaarnemer. Het onderzoek, dat den volgenden morgen plaats had in „De Houtsnip", scheen aanvankelijk een korte formali teit te zullen zijn. De twaalf juryleden waren landbouwers, schaapherders en jachtopzieners, de weinige toehoorders waren eenige personen uit den omtrek. Vermoedelijk hadden zij gedacht, sensa- tioneele onthullingen te hooren, maar, dat is zeker, die kreeg men niet te hoo ren. Crole, zijn zaakwaarnemer uit Lon den en ik, zijn reisgenoot, verklaarden dat de vermoorde Salim Mazaroff was en deelden mede, wat wij van hem wisten. Eccleshare en de plaatselijke dokter ga ven hun verklaringen over de doodsoor zaak; de personen, die het lijk haddon gevonden, gaven te kennen onder welke omstandigheden dat plaats had. Toen de coroner op het punt stond om het onder zoek te verdagen, kwamen mijnheer en mevrouw Elphinstone met Sheila binnen en tegelijkertijd een man op leeftijd. Manners, die bij mij zat, fluisterde mij toe, dat dit Wetherby was, de advocaat van mevrouw Elphinstone. Ik deelde dit aan Crole mede: Crole knikte, alsof hij te kennen wilde geven dat hem dit voldoe ning gaf. Juist hetgeen ik verwachtte! mom pelde hij. Zij zal ernstig hebben nage dacht. Wetherby vertelde onmiddellijK aan de autoriteiten waarom hij met zijn cliënte hier was gekomen. Alvorens u de zitting verdaagt wenscii ik mij tot u te wenden in het belang van mijn cliënte, mevrouw Elphinstone. Daar voor moet ik naar het verleden teruggaan. Mevrouw Elphinstone trouwde drie en twintig jaren geleden als mejuffrouw Jean Linton met een zekere Andrew Mer chison. Het huwelijk was niet gelukkig. Om kort te gaan, binnen betrekkelijk kor ten tijd verliet Merjhison haar en ging, zooals men veronderstelde, naar Engelsch Indië. Acht maanden na zijn vertrek werd de dochter geboren. Haar geboorte werd bekend gemaakt in Engelsch en Engelsch- Indische couranten, in de hoop dat Mer chison dat zou lezen. Maar er kwam geen bericht van hem. Van Merchison werd niets meer gehoord, totdat eenige jaren later mevrouw Merchison bericht kreeg, dat hij op reis van Bombay naar Durban verdronken was in Mombasa. Dit was een positief bericht, dat ik u kan toonen. Van dat oogenblik af beschouwde mevrouw Merchison zich als weduwe en zij her trouwde eenigen tijd later met mijnheer Elphinstone. Nu kom ik tot de reden van mijn mededeeling. Gisteren kreeg me vrouw Elphinstone bezoek van twee hee- ren, die hier aanwezig zijn; van de heeren Holt en Crole. Op verzoek van mijnheer Crole, deelde mijnheer Holt aan mevrouw Elphinstone mede, dat mijnheer Mazaroff hem verteld had, dat hij in werkelqkheid dezelfde Andrew Merchison was die met mejuffrouw Jean Linton in het huwelijk trad. Volgens het verhaal van mijnheer Holt toonde hij dit duidelijk aan. Ik be hoef u niet te zeggen, dat dit een ernstige zaak is voor mijn cliënte. Zij heeft mij daarover geraadpleegd en ik geloof dat het voor alle partijen wenschelijk is, dat mevrouw Elphinstone bij het lijk wordt gebracht, om te zien, of zij daarin Andrew Merchison herkent. Dat lijkt mij zeer wenschelijk, gaf de coroner toe. Misschien wilt u zoo goed zijn mijnheer Wetherby te vergezellen. Gedurende de afwezigheid van mevrouw Elphinstone heerschte er groote opwin ding in de zaal. Eenige van de ouderen fluisterden onder elkaar; de naam Mer chison had blijkbaar oude herinneringen opgewekt. De meesten echter wachten in stilte. Sheila keek strak naar de deur, waardoor haar moeder moest terugkeeren. Toen mevrouw Elphinstone. gevolgd door Wetherby, wederom in de zaal ver scheen, was er op haar gezicht niets te lezen, het was als uit marmer gehouwen. Zij toonde een groote zelfbeheersching. Op verzoek van den coroner ging zij in de getuigenbank en gaf haar verklaring. Het kwam daarop neer, dat zij niet kon mededeelen of de doode werkelijk Andrew Merchison was. Indien het gelaat met verminkt was geweest, zeide zij kalm, dan had zij dat wellicht kunnen doen, doch nu was het onmogelijk. Crole stond op om een vraag te doen aan mevrouw Elphinstone. Mevrouw Elphinstone, zeide hij. Loenschte Andrew Merchison met zijn linkeroog? Mevrouw Elphinstone knikte bevesti gend. Zeer zeker, antwoordde hij. Dat deed hij. Crole wendde zich tot den coroner. Verschillende getuigen kunnen ver klaren, dat de vermoorde eenigszins loenschte met zijn linker oog, merkte hij op. Hij had ook een moedervlek op zijn rechter benedenarm. Dat is echter niet zoo ongewoon, geloof ik en daaraan hecht ik niet veel'waarde. Ik ben echter over tuigd, dat meer bewijzen voor de identi teit van den overledene als Andrew Mer chison zullen worden gevonden, en ik zou willen voorstellen Er behoeft geen twijfel aan te zijn! riep plotseling een der aanwezigen. Het was Andrew Merchison! Ik herkende die stem reeds, voor ik om keek. De oude heer Hassendeane, die ik bij ons binnenkomen had opgemerkt, was opgestaan en keek den coroner vragend aan. Hij ging voort, voor deze Iets kon zeggen. Ik was niet van plan iets In deze zaak te zeggen, totdat ik zag wat er ge beurde, mijnheer de coroner, ging hij voort. Daar mevrouw Elphinstone geen positieve verklaring kan afleggen, wensch ik te zeggen, dat ik dat wel kan doen. ik heb Andrew Merchison goed gekend, ik kende hem ook toen hij huwde met Juf frouw Linton. En mijn geheugen voor ge zichten is bijzonder goed en ik herkende hem onmiddellijk toen ik hem des avonds ontmoette. Het is ongetwijfeld Andrew Merchison. Waar ontmoette u hem, mijnheer Hassendeane? vroeg de coroner, blijkbaar verrast door deze wending in de zaak. Ik zag hem op den avond, waarop hij werd vermoord, antwoordde de oude heer. Het was in Birnside, dicht bij mijn huis. Ik had mijn tuinman bezocht en toen ik terugkeerde, zag ik iemand zijn sigaar aansteken in het portiek van het huis van John Metcalfe het waaide een beetje. Hij hield de lucifer dicht bij zijn gezicht en ik zag duidelijk het loensche linkeroog en daardoor herkende ik hem. Sprak u met hem? vroeg de coroner. Neen, antwoordde Hassendeane. Ik was het half en half van plan, hij er- wij derde zich echter plotseling, nadat hij zijn sigaar had aangestoken en ging in de richting van Reiver's Den en High CaD Lodge. En is u zeker omtrent zUn identiteit? Absoluut! Het was Andrew Merchi son, hoe hij zich ook later mocht noemen. De coroner keek naar de Juryleden, die bij hem zaten. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9