(Boncfto 17 N.V. LEIDSCH DAGBLAD UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND IN DE WEEK VAN 17-24 JUNI. 20 UUR M.T. Oeersie yietx bizondere vullingen^ AL CAPONE VOOR 't GERECHT. Naar uit Chicago gemeld wordt heeft Al Capone tegen wlen, naar men zich her inneren zal een proces is aanhangig ge maakt, schuld bekend. Hierdoor worden de regeering groote proceskosten bespaard en komen verzachtende omstandigheden in aanmerking. Naar verluidt zou Al Capone met een straf van 2'/: jaar hech tenis vrijkomen. TRAMBOTSING. Bij een botsing tusschen twee trams te Stuttgart werden twee personen ernstig en 10 licht gewond. ZEVENHOVEN. Tot deurwaarder bij d& plaatselijke belastingen is benoemd de heer G. J. de Bruijn alhier. De verbouwing van het Transforma tiegebouw van het Electrobedrijf is op gedragen aan de heeren G. Heikamp Jr., timmerman en L. Scheilingerhout, met selwerk. ALPHEN. Belangrijke verbetering van het perron. Reeds lang was er geklaagd over het lage perron van het station alhier, waarom de directie der Ned. Spoorwegen besloot hierin verandering te brengen. Het perron wordt nu belangrijk verhoogd zoodat het uitstappen nu gemakkelijk wordt hetgeen bij de drukkeren treinenloop een belangrijke verbetering is. Posterijen. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten terug ontvangen in de eerste helft der maand Juni 1931. Brieven Binnenland. J. H. Ko Ronkel, Uithoorn; L. Mellema, Alphen a. d. Rijn (geweigerd); Rotter- damsch Nieuwsblad Rotterdam (geweigerd); Letter A. Postkantoor Zwijndrecht. Brief kaarten Binnenland: J. Brouwer, Zwolle; P. Hartman, Den Haag; B. van Breen, Den Haag. Motorrijder te water gereden. Gisteravond had de motorrijder P. L. uit Ter Aar het ongeval, doordat hij zijn bocht te kort nam, met zijn motor langs den Westkanaalweg ter hoogte van het zwem bad te water te rijden L. kwam er met een nat pak of, terwijl zijn motor werd beschadigd. Gevaarlijke verkiezingsreclame. Door verschillende partijen wordt blijk baar nog steeds niet Ingezien de gevaren, die verbonden kunnen zijn aan het be kladden en beschilderen der straten. In de Hooftstraat, waar ook een gedeelte van den weg met de kalkkwast was bewerkt, schrokken gistermorgen verschillende paar den, terwijl andere paarden in het geheel niet wilden passceren. Teneinde onheilen te voorkomen werd den weg tenslotte schoongemaakt. Nabij de Asphaltfabriek werd een onbeheerd heeremjjwiel gevonden. Inlich-* tingen hieromtrent zijn te bekomen aan het politiebureau. BOSKOOP. Gemeentewoningen. B. en VV. deefbn den raad mede; De achterstand in de betaling van huis huur door verschillende huurders der een voudige woningen heeft bedenkelijke af metingen aangenomen en is zeUs in dezen tijd van het jaar nog vergroot, hetgeen uit een bijgaand staatje blijkt. B. en W. zijn van oordeel, dat niét langer in dezen toestand kan of mag worden berust en zijn dan ook voornemens inge volge artikel 177 der gemeentewet tegen dit euvel met kracht op te treden. AALSMEER. 50 jaar getrouwd. Gisteren was het 50 jaar geleden, dat het echtpaar Jb. SchoutenBol in den echt werd verbonden. Talrijk waren de blijken van belangstelling, welke de oud jes op dezen dag mochten ontvangen. In den loop van den dag kwamen o.m. het dagelijksch bestuur der gemeente, de ge meente-secretaris, de besturen van „Bloe- menlust" en den Oosteinderpoelpolder hun gelukwenschen aanbieden. Uit tal van wo ningen in de buurt was de driekleur ge stoken. Ongetwijfeld is de dag van hun gouden echtverblndtenls. door de zoo vele en hartelijke bewijzen van meeleven met deze bijzondere gebeurtenis, tot den on- vergetelijksten huns levens gemaakt. In het water. Aan den Aalsmeerderdijk rolde van een vrachtauto een 3-tal vaten teer en kwa men in de Ringvaart terecht, waar zij in het diepe water verdwenen. De heer A. v. d. Heuvel alhier kreeg opdracht de vaten op te halen, hetgeen met succes be kroond is. Aanbesteding. Bij de door den architect H. v. d. Zijden gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer H. Buskermolen te Kudelstaart, werd het laagst ingeschreven in massa door D. Bruines te Uithoorn voor f. 6740, aan wien het werk ter uitvoering is opge dragen. De heeren G. Groeneveld en M. R. C. Alderden, resp voorzitter en boekhouder der Coop. Tuinbouw Aankoop-Vereeniging hebben belden voor hun functie bedankt. De heer Alderden was reeds vanaf 1919 aan deze vereeniglng verbonden geweest. KATWIJK AAN DEN RIJN. Muziekuitvoering. Hedenavond bij gunstig weer zal om 8 uur de Chr. Muzlekvereenlging U. N. I. te Katwijk aan Zee onder leiding van haar directeur den heer P. C. Langmuur een concert geven in de muziektent N. Com mandeurslaan. Men verzoekt aan de jeugd om tijdens de uitvoering de orde niet te verstoren. Directeur Zendingsbureau. Deputaten van de Geref. Synode der Geref. Kerken van 1930 hebben benoemd tot directeur van het te stichten Zendings bureau dier kerken, dr. Th. Ruys Jr.. Geref. predikant alhier, die deze benoeming heeft aanvaard. Beroep aangenomen. Het beroep der Chr. Ger. Kerk alhier is door ds. A. Ponstein te Steenwijk aange nomen. UITSLAG DER GEMEENTERAADSVERKIEZING. De R.-K. en C.-H. winnen ieder een zetel. Bij de gehouden gemeenteraadsverkie zing zijn de volgende heeren gekozen: Vrijheidsbond Algem. Volkspartij R.-K. Staatspartij: J. Pijnacker, P. War merdam, C. Langeveld, A. H. Schrama, P. Romijn. A. Th. van Kesteren, C. Schrama, L. Onderwater. Staatk. Geref. Partij: G. Tromp. A.-R. PartijJ. P. Segers, J. Noorlandt. Chr. Volkspartij Chr. Hist. Unie: A. Verduyn Jr., J. Klngma. De cijfers luiden als volgt: Gem.- raads- Uitslag Prov.St. verk. 1931. 1931 1927. Antl-Rev. Partij 500 381 284 Staatk. Ger. Partij 232 237 235 Chr. Hist. Partij 502 515 442 R.-K. Staatspartij 1778 1836 1491 Vrijheidsbond 168 165 194 Chr. Volkspartij (Lijst Kuipers) ..21 Mod. Volkspartij (Lijst Broekhuis) 99 Geldige stemmen 3300 o 3134 2646 NOORDWITKERHOUT. UITSLAG DER GEMEENTERAADS VERKIEZING. RITNSATERWOUDE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert mor genavond te 8 uur (zomertijd) ter be- bespreking der volgende punten: i. Notulen. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde lid J. A de Bruijn. 3. Beëcdigjng nieuw lid J. A. de Bruijn. 4. Benoeming Wethouder in de vacature S. J. Weststeijn. 5. Ingekomen stukken 6. Plan nen hrug Joost Stollen Gat. 7, Comptabele besluiten En hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Antje, d. van Joh. Vuyek en Chr. Hulsbos Maria, d. van M. van Eijk en E. W. Verzaal Johannes Theodorus, z. van H. Markman en K. v. d Voorn Aaldert, z. van A. Hunneman en J. Bakker. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. Vogelsang van Amster dam. Vertrokken: C. v. Dam naar Nootdorp M. C. Jansen naar Rijnzaterwoude J. Hulting naar Emmen K, Kapteijn naar Abcoude H. v. d. Laan naar Zwammerdam. De dokterswoning. Reeds lang deed zich de behoefte ge voelen aan een behoorlijke woning voor den aan Aardam gevestigden arts. Thans is een tijdelijke oplossing gevon den, doordat kerkvoogden en notabelen van de Ned. Herv Kerk besloten de leeg staande Ned. Herv. Pastorie aan dr. Quartel in gebruik te geven, totdat deze weer door een predikant moet worden be woond. o WOUBRUGGE. Raadsagenda. De Raad der gemeente komt morgen bijeen in openbare vergadering, ter be handeling van de volgende punten: 1. Notulen en mededeellngen. 2. In gekomen stukken. 3. Prae-advies op een verzoek om adhaesie-betulglng. 4. Idem op een verzoek van mevr. Frank huizen. 5. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag. 6. Voorstel tot het vaststellen van een comptabel besluit. 7. Rondvraag. KATWIJK AAN ZEE. Wereldreizigers te zien. Op het strand ten Noorden van het Uitwateringskanaal is een bootje aange komen met drie „wereldreizigers", die een reisje door geheel Europa willen maken. Het waren de Duitschers Otto Walter, Friins Tengler en Johan Tengler, allen af komstig uit Dattien bij Dortmund. Zij zakten met hun schcepke vanaf Dort mund den Rijn af en zijn bij den Nieuwen Waterweg in zee gegaan naar Scheveningen. Van Scheveningen vertrokken zij met het doel IJmuiden te bereiken. Maar daar de zee te woest was, besloten zij maar liever het kleine vaartuig even voorbij Katwijk op het strand te zetten. Vandaag zou de reis verder voortgezet worden. Mishandeling. Van D uit Lombok deed hij de politie aangifte, dat hij mishandeld was door I. uit datzelfde gedeelte van de Zuidstraat. De rust daar ter plaatse werd er ernstig door verstoord. De ruzie was ontstaan door neerwerpen van zand, daar afkomstig van graafwerk voo: de rioleering. De vissoherij. Door de schommelingen, welke de visch- prijzen de beide laatste weken hebben ver toond, wisten meerdere trawlloggers flinke besommingen te maken, terwijl zij, die de slechte markt troffen, daar ver beneden bleven. Toch wordt de trawlvissctjerij nog slechts door weinige schepen beëindigd om aan de haringvisscherij te beginnen. Zij, die de trawlvisscherij beëindigen, zijn door eenig malheur, b.v. motordefect opgehou den en benutten den tijd, dien zij toch binnen moeten blijven, om het schip voor de haringvisscherij uit te rusten, Overigens schijnt liet vermoeden, dat hij een belung- rijke vermeerdering van de haringaanvoeren de haringprijzen naar beneden zullen ioo- pen, de oorzaak te zijn, dat de meeste schepen nog wat blijven trawlen. He' begin was voor de eerst uitvarende haringschepen minder gelukkig. Meerderen hadden direct na liet uitvaren pec'h. Na een kort oponthoud kon men echter weer „op hoop van zegen" zee kiezen. Zondagvisscherij. De Gereformeerde predikanten van de Zeekerken hebben zich vereenigd tot een studie-commissie om de kwestie van de Zondagvisscherij onder de oogen te zien. Zij zijn tot een eenparig advies gekomen. Zoodra de zaak de kerkelijke instanties doorlnopen heeft, zal het besluit gepu bliceerd worden. Gekozen 11 R.-K. en 2 C.-H. Gisteren had alhier plaats de stemming voor den gemeenteraad, die in het vervolg 13 leden zal tellen: Herkozen werden de heeren: J. W. van Parera, E. Oostdam Hzn., C. v. d. Klauw, E. Oostdam Jaczn., L. M. van Noort, jhr. J. H. Gevers van Kethel en Spaland, J. Pas- schier, P. J. Warmerdam (Zllk), J. Geer- lings. Gekozen zijn de heeren: N. H. de Klerk, J. v. d. Berg-Verdegaal, J. v. d. Voet, Th. P. van Gijlswijk. Aldus zal de nieuwe raad bestaan uit 9 oude leden en 4 nieuwe leden. Van deze 13 leden zijn er 11 R.-K. en 2 Chr.-Hist. De totaal-uitslagen der uitgebrachte stemmen luiden als volgt: Aantal stembiljetten 2018; van waarde 1996; van onwaarde 22. Op lijst 1: J. W. van Parera 515, E. Oost dam Hzn. 15; N. H. de Klerk 8; C. van der Klauw 5; J. van den Berg 4; E. Oostdam Jz. 12; W. Th. Langeveld 7: A. H v. Noort 60; L. M. van Noort 440; J. van der Voet 166: J. P. van den Burg 3; P Duivenvoor den 53; P. J. Arts 1. Totaal 1289 stemmen. Op lijst 2: P. J. Warmerdam 305; Th. P. Gijlswijk 6; L. de Winter 7; L. J. Nederstigt 1; C. J Ruigrok 1; J. Geerlings 109 Totaal 429. Op lijst 3: Jhr. J. H. Bevers 225; J. Passchier 11; Joh. Padding 25; M. B. Schroder 1; A. J. Koudijs 6; P. Reijneveld 5; W J. Guldemond 0; G. van der Tang 1; D. J Westrlk 3. Totaal 278. OEGSTGEEST. Geslaagd voor het examen nijverheids onderwijs akte N III H. Lamberts alhier. RIJNSBURG. Geslipt. LISSE. TRAGISCH ONGEVAL Jongen onder de tram. Gistermiddag omstreeks halféén is alhier het 8-jarig zoontje van W. v. Schie, wo nende onder Noordwljkerhout, bij 't spelen tusschen twee rijtuigen van de stoomtram naar Lelden terecht gekomen. Hij kwam met beide beenen onder den achtersten wagen. Zwaar verminkt werd het arme ventje vervoerd naar de Pius-Stlchting. waar dr. De Graaf de eerste hulp ver leende. Kort daarop is het jongetje helaas over leden. Door te slippen geraakte gistermorgen een bloemenkoopman met zijn rijwiel, be laden met bloemen, in een sloot aan den Sandtlaan. Doordat de sloot droog stond, werd al leen cenige schade aan de koopwaar aan gericht. De weg is pas met basalt bestrooid, dat door het enorm drukke verkeer spoedig fijn gereden en aan den kant geworpen wordt, waardoor de kans om te slippen zeer groot is. De Bloemenhandel. Belaald werd voor rozen per bos Van 20 stuks: Landia f.0.70—0.80, Headley f. 1.60 —1.80, Columbia f. 0.80—0 90, Miss Edith Helen f.2—2.40, Butterfly f. 0.70—0 90 Snij bloemen Pioenen rose f. 2.60- 2.90, idem wit f. 3—3.50, idem rood f. 2.20 2.60, Cen tauren f. 0.150.20, Gladiolen Halley f.3 —3.30, Mimi 6-8 ct„ Jullaantjes per 100 11—15 ct., Witte Margrieten per 100 f. 0.40 0.47 Kleine Margrieten per 100 1416 ct.. Ranonkels f. 0.20—0,25, Pyretherum van de koude grond f. 0.30—1.10, Anemonen per 100, f. 0.35—0.40. Iris Yellow Queen per dozijn 4—6 ctidem Imperator 5—7 ct., idem Palida 6—8 cL, idem dr. Haring 3—5 ct. Anjers per 100 f. 0.30—0.35, Bruids- anjers per 100 12—15 ct., Lathyrus per 100 f Ö.30—0.40 Campernella f.081—090, Koren bloemen per 100 f.0.15—0.20 Papavertjes 4—6 ct, Groote Papavers f.1—1.79 SASSENHEIM. Een beurs voor bollenexporteurs. Op initiatief van Sassenheimsche expor teurs heeft de Bond van Bloembolienhande- laren besloten een vergadering uit te schrijven, teneinde de wenschelijkheid van stichting van een beurs uitsluitend voor exporteurs te bespreken en zoo mogelijk tot instelling daarvan over te gaan. Nieuwe lantaarnpalen. In verband met de plannen tot uniforme verlichting van den Rijksweg in de ge meenten Sassenheim, Llsse en Hlllegom, zijn alhier nabij de Klapbrug en Oude Postbrug een tweetal hooge lantaarnpalen geplaatst. Bij voldoening'zal de geheelc verlichting van dien weg op die wijze worden uit gevoerd. Aan het postkantoor alhier is in de eerste helft der maand Juni als onbestel baar terug ontvangen de volgende brief: Nat. Instituut voor Zelfontwikkeling, Am sterdam, ©V011I MAAN '-JLAATSTE KWARTIER ©NIEUWE MAAN ZUID VENUS MARS JUPITER SATURNUS Den 20en een mooie samenstand van Mars en het E. K. van de Maan met Re- gulus. de helderste ster uit den Leeuw. Men dient er rekening mede te houden, dat in werkelijkheid het Oosten rechts en Westen links van den toeschouwer is, wanneer deze met den rug naar 't Zuiden en het gelaat naar 't Noorden gewend staat; men pleegt echter bij sterrekaarten dit. om te keeren, om geen spiegelbeeld van den hemel te krijgen. Wil men nu b.v. de sterrebeelden aan den Oosthemel opzoeken, dan neme men dat deel va» den kaarthorizon, waar OOST staat, voor zich, zoo, dat de Poolster (aan het einde van den Kleinen Beer) van den toeschou wer is afgewend; men zal dan voor het NO-lijke vierdepart van de kaart de sterrenbeelden zien, Juist zoo, als zij aan den hemel staan. De sterren in bovenstaand kaartje, die een gekartelden rand hebben, zijn van de le grootte of helderder; de dikke ronde stippen zijn sterren van de 2e grootte en al de andere, kleinere, stippen zijn sterren van de 3e of van een lagere grootteklasse. RECLAME. 8119 WARMOND. UITSLAG GEMEENTERAADSVERKIEZING. De R.-K. verliezen 1 zetel aan de Vrije Lijst. Gisteren werd alhier de Gemeenteraads verkiezing gehouden. Uitgebracht werden op de Chr.-Hist. lijst: C. Breedijk 85 ct. J. Dekker 48 st. M. Kool 2 st. P. v. d. Heyden 1 st. K. v. Leeu wen 4 st. H. Hamersfoort 11 st. Totaal 141 stemmen. Op de R.-K. lijst: C. Zwetsloot 601 st. H. J. Weyers 9 st. C. v. Schie 4 st. J. L. M. Bakker 1 st. G. Onderwater 20 st. H. v. Hulst 1 st. J. H. v. Egmond 1 st. J. M. J. de Greef 12 st. A. J. v. Stijn 1 st. C. J. M. J. Machen 10 st. C. M. v. Stijn Sr. 2 st. Totaal 662 stemmen. Vrije lijst; A. Oudshoorn 244 st. G. J. Pijnacker Hordijk 5 St. J. Heltlager 9 st. Totaal 258 stemmen. Officieus zijn dus gekozen de heeren; C. Breedijk (C.-H.i; C. Zwetsloot, H. J. Weyers, O. v. Schie, J. L. M. Bakker, allen R.-K.; en A. Oudshoorn en O. J. Pijnacker Hordijk (Vrije lijst). De Katholieken verliezen dus 1 zetel aan de Vrije lijst. WASSENAAR. Vergadering Tuinbouwvereeniging „Wassenaar en Omstreken." Gisteravond hield de tuinbouwvereeniging „Wassenaar en Omstreken" in het Wapen van Leiden eene ledenvergadering. Nadat deze op de gebruikelijke wijze door den Voorzitter, de heer A. G. van Tol met een kort woord werd geopend werden door den 2e secretaris, de heer A. Bergman do notulen voorgelezen die zonder op- of aanmerkingen werden vastgesteld. Vervolgens werd mededeeiing gedaan dat de heer A. F. van Zetten die dezen avond eene lezing zou houden, plotseling door familieomstandigheden tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn. Verder werd medegedeeld, dat de leden dezer vereeniging door den heer D. Th. Ruys werden uitgenoodgid om op 13 Juli a.s. deel te nemen aan eene te houden excursie op zijn buiten. Op dien dag zullen nog eenige vêreenigingen zoowel van hier als elders daar een bezoek brengen. Men hoopt van dit gastvrije aanbod een dank baar gebruik te maken Vervolgens werden lot jury-leden be noemd voor de uitgeschreven prijsvragen de heeren N. van den Heuvel, K. Honig en P. Midavaine en voor de keuring- volgens het puntenstelsel de heeren L. Gaarkeuken, A. A de Rooy en van Fulpen. Een candidaatlid werd vervolgens met alg st. tot het lidmaatschap toegelaten. Hierop doet de voorzitter mededeeiing var, een te houden excursie. Voor de prijsvraag 6 cacteen en 6 vet- planten werden toegekend le prijs V. van Tol, 2e prijs Mej. M. Nijland en de heer N. Tiemstra. Voor de mooiste collectie in het wild groeiende bloemen en of planten met ver melding van naam werd aan een keurige inzending van de heeren A. F. van Zetten en H. A. N. Jansse een le prijs toegekend en aan Mej. M. Nijland en N. Tiemstra ieder een 2e prijs. Voor het puntenstelsel werden toegekend aan G. A. Henkes voor 2 witte komkommers 9 2 gele komkommers 8 punten; C. Filius voor 1 Hortensia Moulliere 9 p., 1 Iseloma hirstlum 10 p., 1 Hiamanthus Multiflora 10 p. Adianthum 10 p. met lof; D de Gans voor Anthirinum 10 p.; C. van Tol voor Cyprijudurr. 10 punten. Tijdens de rondvraag werd o.a. door den lieer de Rooy de vraag gesteld of het Juisl is dat de Vogelmelk hier in deze streek zeldzaam voorkomt. Een en ander blijkt wel zoo te zijn, doch b.v. in de Haarlemmerhout tiert ze welig. Verder maakt de heer Jansse de aan wezigen opmerkzaam op eenige wilde in gezonden planten zooals bremraap, een parasiet onder de planten, geeft alleen bloemen, doch heeft geen blad, verder de Keverorgus, een wilde orchidee, groeiende in de duinen in vochtige duinpannen, ook laat hij de hier zeer zeldzaam voorkomende veenpluis zien. Hierop werd door den heer N. van den Reuvef een kort verslag uitgebracht van de gehouden excursie naar de Leidsclie Hortus Ook werd nog gevraagd naar een bestifjdingsmidde! tegen "loodglans bii abri koos. perzik en pruim. Het meest succes volle bestrijdingsmiddel blijkt te zijn ln de aangetaste tak met een mes eene kerf in de lengte van de tak te geven tot een lengte van 25 tot 30 c.M. zoo diep dat men net het hout raakt. Een volgend jaar is een dergelijke tak absoluut vrij van deze ge vreesde ziekte. Nadat verder nog over eenige zaken zooals bespuitingsiniddelen en de daarmede gedane ondervindingen werd gesproken sloot ten slotte de voorzitter iia eerst dank gebracht te hebben voor de groote opkomst en de inzenders voor hunne medewerking deze wederom zeer geanimeerde vergadering. Benoemd is tot deskundige bij de eind-examen van de A-afdeeling der R. H. B. S. te Gouda dr. M. W. E Tekenbroek, accountant alhier. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags -f Zondags den geheelen dag gesloten. RECLAME. 699

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6