Bad-Costumes A. PARMENTIER's AGENDA. 9 Voor Heeren v.af 3.50 voor Dames v.af 3.30 voor Kinderen v.af 1.95 KERK- EN SCH00LNIEUWS. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. HEDEN: Leger des Heils: Levendaal Samen komst te 8 uur. NutszaalOpenb. verg. Chr. Hist. Unie: Sprekers de heer de Reede en Wilbrink. 8 uur nam. Vrije Evang. Gein. (Middelstegr). Samen komst, 8 uur nam. Donderdag. Nutszaal: Jaarverg. Leidsche Belasting- Ophaaldienst. 8 uur nam. Nutszaal: Openb. verg. V. D. B. Sprekers prof. Kranenburg, Vos, de Ren en mr. Oud 8 uur nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop" Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. „De doodende straal". Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg. Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8u. „Hare Hoogheid beveelt". 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trlanon-Theater", Breestr.: Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 u. „Wien, du Stadt der Lieder". 's Woensdags en 's zaterdags familiema- tinée. Woensdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. Inen ting tegen dlphterie 4—5 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 8—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot eh met Zondag 21 Juni a.s. waargenomen door apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. RECLAME. Wij brengen een praoht collectie zuiver Wollen 8827 rabrikaten BENGER, TWEKA, RULCO enz. TRICOT-MAGAZIJN. Breestraat 128 - Telef. 1936 ARBEIDSCONFLICT TE HELMOND. Het conflict bij de N.V. van Vllsslngen's Katoen Fabrieken te Helmond heeft tot gevolg gehad, dat door de samenwerken de vakbond St. Lambertus, Unitas en de Eendracht tegen 29 Juni op die fabrieken de staking zal worden geproclameerd. Ongeveer 800 arbeiders zijn bij dit conflict betrokken. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besl, is benoemd tot notaris binnen het arrond. Maastricht, ter stand plaats Eysden, Oh, H. D. M J. Russel, candldaat-notaris te Maastricht; is benoemd tot notaris binnen 't arrond. Alkmaar, ter standplaats Zijpe. H J. van Veen. candidaat-notaris te Voorburg. Bij Kon. besl. is aan F. M. M. Vos de Wael, op zijn verzoek, met ingang van 9 September eervol ontslag verleend als bur gemeester van Berkel (Z.-H.l. De opbrengst der rijksmiddelen be droeg in Mei J.l. f7.561.526 minder dan in Mei 1930; in de eerste vijf maanden van dit jaar was de opbrengst f. 21.942 338 min der dan in 1930. Gistermorgen om 7 uur 15 Is de derde en laatste overspanning van de brug bij Ketzersveer over de Bergsche Maas ge plaatst. Hierdoor is de verbinding tus- schen de beide oevers tot stand gebracht. UIT NED. OOST-INDIE. DE MERAPI. SEMARANG, 18 Juni. (Aneta) Het Alg. Indisch Dagblad „De Locomotief" meldt, dat de werking van den Merapl blijft aanhouden. De werking is zoodanig, dat btj helder weer 50 kleine en 4 groote aschstortingen in het Blongkeng ravijn werden waargenomen. Het Blongkeng ravyn is thans reeds gevuld met de lava massa's tot een hoogte van 1600 M. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Oostwold Lagemeeden (Gron.) ds. P. E C. Boonstra te Roder- wolde: te Rockanje ds. R. Riphaagen te Coevorden; te Benschop, A. M. den Oud sten, te Elburg; te Raamsdonk, G. de Vries te Heerde (Geld.). GEREF. GEM. Tweetal: Te Meliskerke, W. C. Lamain, te Leiden, en J. Fraanje, te Barneveld. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Beroepen: Te Groningen, O. L. van der Veen te Groningen. NEDERLANDSCH BIJBELGENOOTSCHAP Jaarvergadering te Amsterdam. In de Doopsgezinde Kerk aan den Sin gel te Amsterdam heeft het Ned. Bybel- genootschap gisteren zijn jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer H. L. Quarlos van Ufford, bracht dank aan prof. dr. F. W. Grosheide, den aftredenden en niet meer herkiesbaren bestuurder, voor het omvangrijke werk, dat hij voor het Ge nootschap heeft verricht. Voorts zeide spr. dat ondanks den flnancleelen nood toch meer bijbels verkocht zijn (151.407 in 1930 en 121.645 in 1929). Spr. sprak er tenslotte zijn blijdschap over uit, dat de zendeling der Geref kerken thans met adviseerende stem in den Zendingsraad is vertegenwoordigd; spr. dankte den alg. secretaris den heer L. J. van WUk, voor zijn arbeid in dezen. Aan het Jaarverslag, dat vervolgens in behandeling kwam, is het volgende ontleend. De Nieuwe Vertaling had, voor zoover het Nieuwe Testament betreft, geregelden voortgang. De sub-commissie werd aan gevuld door de benoeming van prof. dr. J. Th. Ubbink. hoogleeraar te Groningen, die deze benoeming aannam. Het was een groote voldoening voor het H.B. om te mogen ontvangen de persklare kopij voor het Evangelie naar Mattheus, waarbij de mededeeling werd gevoegd, dat het Evan gelie naar Johannes evenzeer gereed was en het boek van Handelingen bijna vol tooid. De Brief aan de Romeinen is nog in behandeling. Het aantal contribuanten steeg tot 22.618 (20.491), het gezameniyk bedrag der Jaarl. contributies tot f. 36,890.31 (35.215.08). De Jeugdcommissie gaf dit jaar weer twee boekjes uit: „De gescheurde Bijbel" van W. G. v. d. Hulst voor de kleintjes en „Van een Tuinman en een Wonderboom" (Robert Raikes) van mevrouw Norel— Straatsma. zy werden verzonden in resp 79.000 en 111.000 exemplaren. Wat den BUndendruk betreft, werden dit boekjaar door de Nederlandsehe Braillepers afgeleverd de Brieven aan de Corlnthiërs in Brailleschrift in 50 exem plaren. In het hoofdstuk Buitenland en Kolo niën wordt er aan herinnerd, dat sedert de oprichting van den Zendingsraad dit instituut bewezen heeft in een bepaalde behoefte te voorzien. By het jaarverslag deelde de alg. secre taris nog mede, dat de heer G. J. Hel. indologisch student, zich bereid heeft verklaard, voor het Genootschap als taai man op te treden. Als arbeidsveld voor taalstudie zal waarschljniyk Nieuw Guinea worden aangewezen. In de vacature Grosheide in het hoofd bestuur, koos de vergadering jhr. dr. A. F. de Savorntn Lohman, oud-lid van het H.B. De overige drie aan de beurt van af treden zijnde leden, dr. C. W. Th. baron van Boetzelaer, dr. G. Royer en ds. K. II. Wallien, werden herkozen Inzake de va cature baron van Boetzelaer was ook can- didaat gesteld prof. dr. A J. van den Bergh, hoogleeraar aan het oud-Katho liek Seminarie te Amersfoort. Eenige af gevaardigden konden zich er moellyk mede vereenigen, dat ook een Katholiek als bestuurder van het Genootschap zou kunnen optreden, hetgeen de voorzitter er op deed wüzen dat elkeen, die de be ginselen van het Genootschap volledig is toegedaan, lid en dus ook bestuurder moet kunnen worden, indien de geschikt heid daat'voor aanwezig is. Na de pauze hield prof. dr. F W. Gros heide, hoogleeraar aan de Vrije Univer siteit. een bespreking over het onderwerp: „Hoe een nieuwe Bijbelvertaling ontvan gen wordt." (Hbld.). VRIJZINNIG HERVORMDEN IN NEDERLAND. Te Zutfen heeft volgens de „N. R. Crt." de Vereenlging van Vrijzinnige Hervorm den in Nederland een algemeene Vergade ring belegd. De voorzitter, prof. dr. J. Lindeboom uit Groningen sprak een openingswoord. Het jaarverslag vermeldde een aanwas van 1447 leden. Het ledental bedraagt thans 32.042, al dus verdeeld over de verschillende pro vincies: Gelderland 4381, ZUld-Holland 6666, Noord-Holland 5589, Zeeland 1113, Utrecht 676, Friesland 4468, Overijsel 3507, Groningen 3409, Noord-Brabant en Limburg 540, Drenthe 1694. Er zyn 33 afdeelingen met eigen ge bouwen, 9 met een eigen orgaan, 25 met een eigen voorganger. Verder bestaan er bibliotheken, zangkoren, vrouwen- en meisjesvereenlgingen. jeugdkerken cn kinderclubs. Het verslag werd goedgekeurd, met uit zondering van een tweetal punten, die nader besproken zullen worden. Het hoofdbestuur deelde mede voornemens te zijn in October a.s. een congres té beleg gen. Verschillende verslagen, o.a over de Studiekas en de Propaganda werden uit gebracht en goedgekeurd. Het hoofdbestuur stelde voor, dat de vereeniging een commissie voor contact met den Ned. Protestantenbond, waarvan de leden voor de helft worden aangewe zen door het hoofdbestuur van den Néd. Protestantenbond en voor de andere helft door het hoofdbestuur van de vereenlging. Deze commissie heeft ten doel, de samen werking tusschen den Ned. Protestanten bond en de Vereeniging van Vryzlnnige Hervormden te bevorderen waar mogelijk en te waken voor een goede verstand houding tusschen de beide organisaties. De vergadering stemde met dit voorstel in. De voorzitter zegde toe, de kwestie van artikel 27 In die commissie aan de orde te zullen stellen. DANKBAARHEID EN HOOP. Nu er een paar weken verloopen zijn en wy niet slechts op de allereerste indruk ken behoeven af te gaan blijkt wel. dat deze toch bevestigd worden, n.l. dat de Pinkstercollecte in totaal beduidend hoo- ger is geweest dan vorige jaren. Al laat zich nog niet bepalen hoeveel meer, toch is in byna alle gemeenten blijkbaar ken nis genomen van de verspreide boekjes en is in vele de opbrengst verdubbeld, in enkele zelfs nog meer dan dat. Onder invloed daarvan zyn de inkom sten in Mei gestegen tot f. 71.000 vorig jaar f. 51.000 en is er tot dusver in deze maand (Juni) ook reeds ongeveer f. 40.000 ontvangen. Waar in 1930 in Juni evenwel is ingekomen f. 95,000 zal er nog eenige inspanning noodig zijn om dit jaar in deze maand ook dat bedrag te bereiken en zoo dat niet mogelyk mocht zijn, In elk geval het voor deze maand noodige bedrag van f. 85.000 bijeen te brengen, wat wel zeer noodzakelijk Is omdat anders de achterstand aan ont vangsten, die toch reeds boven de f. 200.000 gestegen is, nog grooter zou worden, Uiterst dankbaar voor wat in de afgeloopen weken door de gemeente is gedaan, biyven wij dus op voortgezette en volhardende Inspanning der offerva-rdig- hêid hopen. DE ALGEMEENE TOESTAND. Gevaar in Diiitschland en Engeland afgewend - Crisis in Oostenrijk. De dreigende gevaren in Duitschland en Engeland zyn afgewend. In Duitschland is Brüning tenslotte overwinnaar gebleven. De soc.-democraten hebben het niet aan gedurfd. het op een val der regeering te laten aankomen en hebben zelfs afgezien van hun voorstel de begrootingscommissie van den Ryksdag te doen bijeenkomen. Zonder onverwachte gebeurlijkheden heeft de Duitsche regeering nu vry spel tot begin October en dat kan slechts gunstig werken zoowel op de binnenlandsche als buiten- landsche toestanden. Heel Europa zal een zucht van opluchting slaken In Engeland is overeenstemming bereikt tusschen labour en liberalen. Nadat de laatsten hun amendement Inzake de grondbelasting hadden gewijzigd, zoodat het niet meer onoverkomeiyit werd voor labour, heeft do regeering het tenslotte overgenomen. Snowden heeft dus elndelyk toegegeven. Tegen het afwenden van deze beide crises, die een geduchten terugslag zouden hebben geoefend op Ons werelddeel, staat i een nog onverwachte (tenminste op dit moment onverwachte) regeeringscrisis in Oostem-yk. die haar oorsprong vindt in den nood daar to lande. Veel zal afhangen of de groote landen hun toegezegden steun sne! willen verleenen. Zijn zy daartoe be reid dan zal Ender vermoedelyk wel weer terugkeeren. Amerika's minister "van financiën Mel lon. die te Southampton aankwam, ver klaarde, dat zijn bezoek van zuiver parti culieren aard is en dat hij niet naar Engeland gekomen is om een officieele ontmoeting te hebben met geiyk welke financiers Ik ben niet hier voor ernstige zeken, verklaarde hy. Ik kom hier een achttal dagen doorbrengen omdat ik een zoon heb aan de Universiteit van Cam bridge. dien Ik kom opzoeken Dc diplomatieke oorrespondent der „Daily Herald" houdt echter vol dat hu, niettegenstaande zijn ontkenning gekomen is om den flnancieelen toestand van Europa te onderzoeken. Mellon Is gekomen, omdat Hoover over tuigd is, dat, Indien Amerika niets doet inzake de oorlogsschulden, het spoedig getuige van de flnancieele ineenstorting van Europa zal zyn Volgens de correspondent zou Hoover voornemens zyn alle betaling van oorlogs- schulden en herstelbetalingen gedurende twee jaar stop te zetten. Wat de buitenlandsche politiek betreft, verwacht men, dat de regeering thans het vraagstuk der herziening van de schade vergoeding met kracht ter hand zal nemen, temeer, daar naar de algemeene opvatting, het gezag der regeering door den uitslag dezer debatten aanmerkelijk versterkt is. De voornaamste concessie, waartoe de regeering zich bereid heeft verklaard bij de besprekingen met de sociaal-democra ten. is, dat jeugdige werkloozen niet geheel zonder ondersteuning zullen blijven, wat officieel aangeduid is in de verklaring, dat de regeering bij de uitvoering van de be palingen der noodverordening hardheid zal vermijden. In den Landdag van Oldenburg is een motie van wantrouwen, door de nat.- soclalisten ingediend, aangenomen. Tegen stemden slechts vier afgevaardigden, vóór 24, Het centrum en de soc.-democraten stemden blanco. Na het aannemen van de motie heeft de regeering medegedeeld, dat zy niet langer als zakenkabinet aan kan biyven. In den Brunswljkschen Landdag kwam het weer eens tot zulk tumult, dat de zit ting moest worden geschorst. met de behandeling van de wet zou (n,„„ voortgaan. 80 De conservatieven begroetten de woorden van beide sprekers met eenige ironisch opmerkingen. ™c Het Hoogerliuis heeft in 2e lezing hel wetsontwerp op de kiesrechthervormu' met 50—14 stemmen aangenomen. In derj„ lezing dreigt krachtig verzet. DUITSCHLAND. Brüning overwinnaar. - De regeering van Oldenburg afgetreden. De crisis is afgewend, Brüning heeft over wonnen. Nadat BrUnlng aan Breltscheld had meegedeeld, dat hy aan zyn voor nemen om af te treden onmlddeliyk zou gevolg geven, als 't seniorenconvent de bijeenroeplng der begrootingscommissie zou eischen, hebben de socialisten hun desbetreffend voorstel Ingetrokken. De rykskanseller heeft den socialisten intusschen toegezegd, dat de regeering zal zorg dragen by de uitvoering van de nood verordening hardheid te vermyden, en de onderhandelingen met de sociaal-demo cratische fractie voort te zetten, mits tevoren vaststaat, dat het financieele ge deelte van de noodverordening niet in gevaar zal komen. Ook verklaarde de rykskanselier zich bereid te gelegener tyd de byeenroeping van de begrootingscommissie goed te keu ren en aan de werkzaamheden dezer com missie deel te nemen. Men vermoedt, dat dit in de 2e helft van Augustus zal zijn. Ook de ryksdagfractie der Duitsche Volksparty besloot de regeering te steunen in het vertrouwen, dat de afspraken, door den partijleider Dingeldey met den rijks kanselier getroffen, zoo spoedig mogelyk in daden omgezet zullen worden. Een crisis is dus vermeden en het kabi net Brüning verkrijgt hierdoor tot October tyd. om alles naar eigen inzicht te regelen. Over het verloop van de bijeenkomst van het Seniorenconvent nog het volgende: De communisten dienden een voorstel in, de begrootingscommissie byeen te roepen, doch dit werd verworpen Voor stemden met de voorstellers alleen de Duitsch- nationalen en natlonattl-sóclalistén. De houding der sociaal-democraten wordt algemeen een daad van politieke wijsheid geacht, welk succes in hoofdzaak op reke ning wordt gesteld van den Pruislschen minister-president Braun en minister Seve ring, die de overige sociaal-democratische afgevaardigden voor hun standpunt wisten te winnen. Het bericht, dat een regeeringscrisis ver meden is, zal, naar men verwacht, een kal meering op het gebied der binnenlandsche politiek tengevolge hebben, wat, naar men aanneemt, ook niet zonder gevolgen op het economische leven zal biyven. FRANKRIJK. Boodschap van Doumer Vertrouwen in de regeering. Voor het eerst heeft Doumer gisteren den ministerraad gepresideerd, waarna hy het corps diplomatique ontving. Aan het parlement richtte de nieuwe president een boodschap, dat hy zal voortgaan land, volk en staat te dienen als onpartytlg arbiter in het kader van de republikelnsche wetgeving. Hij zal medewerken tot de volmaking van de democratische instellingen, o.a. op het ge bied van het onderwijs aan de arbeiders op zoodanige wyze dat zy op de maat schappelijke ladder omhoog kunnen ko men. Hij verzekerde dat de parlementaire instellingen de politieke beproevingen, voortvloeiende uit de heerschende crisis, zouden te boven komen. Het uitvoerend bewind zou de binnenlandsche economie, die vooral last ondervond van de moeilyk- heden en ellende van Frankryks buren, bijstand verleenen en voorbereidingen treffen tot het productief maken van het koloniaal gebied, Doumer prees den wil tot goede ver standhouding, openhartigheid en goede trouw voor het oplossen van tusschen ce staten hangende quaesties. Hij consta- teerde dat de strijd tegen de economische malaise buitengemeen gecompliceerd was door de problemen van de regeling van den oorlog en de uitvoering van de ver dragen. Frankrijk zou vasthouden aan de veroordeeling van de geheime diplo matie en handelen in het volle licht van den Volkenbond. Tot het redden van de beschaving zal Frankryk te Genève met de noodige voorzichtigheid zyn hulp en eensgezindheid betoonen voor het hand haven en organlseeren van den vrede ln overeenstemming met den eersten plicht, door Frankryk zelf aanvaard, mede ter waarborging van de veiligheid en onaf hankelijkheid van het Fransche vader land In de Kamer hield Franklin Bouillon zijn interpellatie tegen het aanblijven van Briand. Hy vroeg of de meerderheid der Kamer een man kan dulden in het mi nisterie van Buitenlandsche Zaken, wel ken zij niet naar het Elyséé heeft willen afvaardigen. Vervolgens ging spr, over tot beschouwing over de Stahlhelmdemon- stratie te Breslau. Briand heeft beweerd dat het getal van 150.000 Stahlhelmers zeer overdreven is. Een Duitsche krant heeft deze bewering echter bestreden. Briand heeft verder gezegd, dat in Bres lau een oproep vermeden is. Ook dat is niet waar. Ten slotte heeft Briand be weerd, dat de Ryksregeering zyn opvatting inzake den Breslauer opmarsch deelt. Duitschland heeft geen spyt betuigd over deze gebeurtenissen. Inzake het Young- plan bestaan dezelfde vergissingen resp, verkeerde voorstellingen. Bovendien weet men welken druk de Vereenlgde Staten willen uitoefenen om Frankryk tot toegeven te dwingen. (Luid applaus rechts.) Briand legde er den nadruk op. dat hij sedert zeven jaren voor den vrede werkt. Te betreuren zyn echter gebeurtenissen als de Stahlhelmdag en de wetsvoorstellen van de Ryksregeering die het den laatsten pacifisten welhaast onmqgelyk maken hun stryd voor de gerechtigheid te voeren. Een spreker van de linksrepublikeinsche party gaf uitdrukking aan den wensch Briand in zyn buitenlandsche politiek te ondersteunen. Hy en zyn vrienden zullen niet toestaan dat de legende vasten voet krijgt, dat de politiek van Briand niet door de meerderheid gedeeld wordt. LaVal stelde de vertrouwenskwestie. Nadat Soulier namens de groep Marin zyn vertrouwen In de regeering had uit gesproken, ging de Kamer over tot stem ming over de motie van wantrouwen, zonder dat Briand het woord had ge nomen De regeering behaalde 310 stem men en bleef met 46 stemmen in de meer derheid. Een motie van vertrouwen in de regeering werd aanvaard met 312—260 stemmen. OOSTENRIJK. Het kabinet Ender afgetreden. Plotseling is gisteren de minister van binnenl. zaken Winkler, die als verteeen woordiger van den Oostenrykschen Land bouw in de regeering zitting had, afc» treden. Het ontslag wordt gemotiveerd met de mededeeling, dat zijn party de verant- woordeiyk niet kan dragen voor de waar borgen. die de regeering blijft aangaan voor de Oostenryksche Credit-Anstalt en waarvan de eerstvolgende zelfs 80 millioen dollar zal bedragen. Dit heeft de reeds langen tyd hangende crisis van het kabinet Ender acuut ge maakt. De Nationale Raad nam, onder den in druk der gebeurtenis na een zitting van nog geen half uur eenige kleine wetsont werpen aan, die geen uitstel gedoogden en stelde daarentegen de afhandeling van de eigenlijke agenda, de tweede lezing van het wetsontwerp tot verhooging der tarie ven voor koffie en thee tot de volgende plenaire zitting uit, op een nader te be palen tijdstip. Na een gehouden kabinetszitting nam het gansche kabinet Ender ontslag. Men verwacht echter, dat Ender opnieuw op dracht zal ontvangen. De chr. socialisten hebben reeds hun volle vertrouwen in hem geuit. De Engelsche en Italiaansche gezanten hebben een bezoek aan Schober gebracht. Zou steun zijn toegezegd? ALBANIË. Een valsch gerucht. Van Belgrado kwam bericht, dat koning Achmed Zogu vermoord zou zyn. Offi cieel wordt dit echter beslist tegenge sproken. o VEREENIGDE STATEN. Monument voor ex-president Harding. President Hoover heeft gisteren te Marion in den staat Ohio een monument onthuld op het graf van president Har ding. Er was groote belangstelling voor de plechtigheid. Zoowel Hoover als oud-presi dent Coolidge brachten lof aan de nage dachtenis van Harding. HULDE AAN BRIAND. PARIJS, 16 Juni. (Havas). By het uit gaan van de Kamer hielden de chauffeun van de auto's van ministers en afgevaar digden onderling een inzameling, teneinde een bouquet roode rozen en lelies, versierd j met een lint met de Fransche kleuren, te i koopen, welke zij Briand aanboden ten ge- i tuige van hun bewondering, j Briand toonde zich zeer geroerd door i deze eenvoudige spontane manifestatie. HET VERGAAN DER ST. PHILIBERT. NANTES, 17 Juni. (Belg. Tel. Ag.). Een talryke menigte trekt ln groepen van tien personen voorbij de lykkisten van de slachtoffers van de „St. Philibert" om te trachten bloedverwanten en vrienden te herkennen. Hartroerende tooneelen spelen zich daarbij af. Gistermiddag werden 48 ïyken geïdentificeerd. Schepen en watervliegtuigen hebben gis teren den geheelen dag de zee afgezocht naar lijken. Er beginnen reeds dooden aan te spoelen. Douane-ambtenaren en gen darmen houden de wacht, daar er strand- schuimers zijn gesignaleerd. PARIJS, 17 Juni. (Ned. Tel. Ag.) Een derde lijst met de namen van slachtoffers der „St. Philibert", welke 38 nieuwe namen draagt, is gepubliceerd. De twee vorige lijsten bevatten 465 namen, zoodat het totale aantal slachtoffers 503 bedraagt. Op het strand te St. Nazaire spoelen allerlei voorwerpen, die aan de slachtof fers toebehoorden aan, zoo o.a. damestas- schen, hoeden, schoenen en kinderwagens. De duikers zullen heden hun werkzaam heden beginnen om de juiste ligging v3n het gezonken schip vast te stellen, tenein de de vaargeul vry te maken. In de kajuiten van het gezonken schip zouden nog 200 lUken zyn. ENGELAND. De crisis vermeden. De crisis die dreigde Is afgewend. Mac Donald deelde in het Lagerhuis n.l. mede, dat de regeering het herziene amen dement der liberalen had overgenomen. Na een zeer langdurige zitting van den minis terraad is daartoe besloten. De behandeling in het Lagerhuis van het amendement is echter eenige dagen uitge steld. Bij de voortzetting van het debat in het Lagerhuis heeft Snowden gistermiddag of ficieel meegedeeld, dat de regeering liet gewijzigde liberale amendement als een nieuw artikel beschouwde; mocht bij het debat volgende week blijken, dot het niet volkomen aan de verwachting beantwoord de, dan zou de regeering zelf een analoog nieuw artikel Voorstellen. Lloyd George zeide, dat bet gewijzigde amendement een compromis was, waarbij, zóoals bet woord reeds aanduide, beide partijen eenlg water bij hun wijn hadden moeten doen. Niettemin verheugde het hem, dat eên overbrugging van twee starre be ginselen mogelijk was gebleken en metl nu DOODVONNIS VOLTROKKEN, BOEDAPEST, 17 Juni. (V. D.) De beide gifmengsters Valentine Csordas, die drie. en Ladlslaus Szabo, die één gifmoord op hun naaste verwanten op hun geweten hebben, en derhalve terdood werden ver oordeeld, zijn hedenmorgen te Szólnok opgehangen. o CHINEESCHE ZEEROOVERS. LONDEN, 17 Juni. (Reuter). De .Times" verneemt uit Sjanghai dat volgens een bericht uit Hankow, bandieten de Amerl- kaansche motorboot YR 1, die op weg was naar Chengleng op de Yangtse hebben overmeesterd. De bemanning slaagde er in te ontsnap pen in sampans (Chlneesche bootjes) Het stoomschip „Chichoean" ls met Amerikaansche zeesoldaten op weg om de motorboot te heroveren. Aan boord van de motorboot bevonden zich 10.000 kisten Texas Oil en men gelooft dat deze van boord gehaald zijn. AARDBEVING IN AFGHANISTAN. LONDEN, 17 Juni. (Reuter). De „Timês" meldt, dat te Panjshair ln het district van Noord-Kaboel eên hevige aardbeving heeft plaatsgehad. Vyftien personen zijn hierbij om M' leven gekomen en meer dan 50 hulzen ztl» verwoest.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2