TRICOTAGES BURG. STAND VAN LEIDEN 49 62 FINANCIEN. UIT DE RIJNSTREEK. HP. H. K^EEREWEER ViSSCHERIJ-BERICHTEN. DE SCHEEPSRAMP DER ST. PHILIBERT. Het aantal slachtoffers van de vreese- lijke scheepsramp is nog niet met zeker heid bekend. De tot dusverre beschikbare cijfers varleeren tusschen 380 en 440. Vast staat, dat 44 passagiers van Pornic uit in twee autobussen naar Nantes zijn teruggekeerd en dus de terugreis niet hebben medegemaakt aan boord van het schip, dat later verongelukte. De gezag voerder van de „St. Philibert" stond be kend als een bekwaam en ervaren zee man. Dat slechts 8 passagiers gered wer den moet worden toegeschreven aan het feit, dat de zich aan boord bevindende reddingboeien en zwemgordels mede in de diepte zijn verdwenen. De pogingen, om het zinkende schip hulp te bieden hadden geen succes, aangezien de kleine kust vaarders en reddingbooten tengevolge van de sterke branding zich niet buitengaats konden wagen. De deskundigen wijzen erop. dat het schip juist ten tijde van den hevigsten storm de gevaarlijkste plek, n.l. waar de zee slechts tien Meter diep is, gepasseerd is. In de omgeving van de plaats van de ramp bevinden zich boven dien talrijke klippen Volgens een ander bericht zou de ,,St. Philibert" teveel passagiers aan boord hebben gehad, en niet tegen den abnor maal sterken storm zijn opgewassen ge weest. De „Saint Philibert" behoorde aan de Cie. Nantaise de Navigation a Vapeur te Nantes. Het schip had twee dekken en lag daardoor vrij hoog op het water In model kwam het eenigszins overeen met de bekende passagiersbooten van Amster dam naar de Zaan. maar het was kleiner. Het was in 1923 gebouwd, Zondagmorgen was het voor één van zijn gewone plezier tochtjes uit St. Nazalre naar Noirmoutier vertrokken, van voor tot achter volgela den met arbeiders met hun families, die lid waren van plaatselijke coöperatieve vereeniglngen te Nantes. Er waren een groot aantal vrouwen en kinderen aan boord, zelfs zuigelingen. De tocht naar Noirmoutier was zonder incidenten ver- loopen. Tegen 12 uur kwam men er aan. En na oenige vroolijke uren werd om 3 uur de terugreis aanvaard. Onder de geredden bevinden zich 3 in woners van Nantes, 2 andere Franschen, een Noor en een Oostenrijker. Tot nu toe zijn 69 lijken van slachtoffers geborgen. Het herkennen van de lijken levert veel moeilijkheden op, temeer daar het gcheele bestuur van de vereeniging, die het uitstapje georganiseerd had, even eens tot de slachtoffers behoort. Aangezien zich onder de opvarenden ook vele kinderen bevonden, voor wie geen plaatsbewijzen genomen behoefden te wor den en van wie daarom ook geen aantee- kening is gehouden, vreest men, dat het aantal slachtoffers grooter is dan aanvan kelijk werd aangenomen. VLIEGONGEVAL. Boven Verneuil-sur-Avre (Frankrijk) stort te een Engelsch vliegtuig neer en vloog in brand. De inzittenden de piloot Harold Brock en de passagier Jean Robertson, kwamen in de vlammen om Hun verkoolde lijken zijn naar het hospitaal te Verneuil ver- r»prd, FAMILIEDRAMA. Zondagmiddag werd te Görlitz de arbei der Menzel met zijn 3 kinderen dood in zijn woning gevonden. Waarschijnlijk heeft de man, die werkloos was, in een aanval van zwaarmoedigheid Zaterdagnacht de gas kraan in zijn woning opengedraaid. DE „POSEIDON". De Englscbe admiraliteit heeft bekend gemankt dat het werk tot berging van het wrak van de duikboot „Poseidon" gestaakt is omdat het onder een modderlaag van 12 yards diepte is geraakt. OVERSTROOM ING IN HET INN-DAL. Naar gemeld wordt, neemt de uverstroo- ming in het dal van de Inn (Tirol) onrust- harende vormen aan. Vooral voor de stad Hall. waar de dam doorgebroken is. is de situatie gevaarlijk geworden Het geheele dat staat ter weerszijden van de spoorlijn een kilometer ver onder water, znodnt al leen de rails nog zichtbaar zijn Het water reiki reeds tot aan de eerste huizen van Hall. rh'p alle ontruimd moesten worden. Ook andere streken in het beneden-dal van de Inn zijn geheel overstroomd. Mili tairen zijn ter assistentie naar de hedreigde plaatsen gedirigeerd. POSTKANTOOR LEIDEN. I.i.ist van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn* Terugontvangen in de 2e helft der maand Mei 1931. BRIEVEN BINNENLAND. W. P. Altorp, Schiedam; A van Beuse- kom, alhier; Toos den Broeder, Poelgeest; W. Caspers. Noordwijk; Mej. J. Code. LeldPn; Haagsche Tramweg Mij.. Haag; Kofa Maandblad, Dordrecht, Mevr M. Kramers, Leiden; Laterna Handelshuis, Amsterdam; W. H Bont v. Leeuwen, Bus- sum. Leidsche Courant, Leiden; Mej. Rla, Amsterdam; Silvlkrin Rotterdam, Mv.Lize Bozaard Verstraaten, Haarlem; Mej. v. d. Vijver. Rijnsburg; Mej. Dick Zandbergen, Haag BRIEFKAARTEN BINNENLAND. Mej E. Bakker, Loosduinen; A. J. Boks. Naaldwijk: J. Jansen. Ruigweg; H Kor ving. Leiden; Mej. J. Schalker. Haag; Schroder, v. d. Valkstraat BRIEVEN BUITENLAND. H. Locher. Duisburg; Dr. J. D. G. du Preez. FouriersburgMad. Marie Rosa. Metz. BRIEFKAARTEN BUITENLAND. Sign. Brulning. Florence; H Kamp- schuur. Belawan, Ervin Lander, Lepenic; Mej. J. Voigt. Luik. 5 Briefkaarten zonder adres. Hieronder behooren ook poststukken, welke niet of onvoldoende zijn gefran keerd. GEBOREN Hendrika. d. van P. Springer en C Keij- zev Karei Wilhelmus Petrus, z. van IC W. P Krom en B. J. van Amsterdam Johanna, d. van A. Serller en M. A. M. Akerboom Hendrik Leendert. z. van H. L. Bras en G Alderden Maria. d. van L. Meijer en C. Zuidhoek Julia, d. van G Blom en P Kramer Jacomlna. d. van A. van der Meij en H. E. Trouwee Ada Antoinette, d van A. Knetsch en A. de Vries Neeltje Johanna Paulina, d van D. de Jong en A. Wassenaar Agatha, d. van A. S. Straathof en C. Kooien. ONDERTROUWD. K. A, Traeger, wedr. 29 jaar en J. M. Knappenbergen, jd. 26 jaar. RECLAME. GEHUWD. K. de Feij, jm. en E de Water jd. DAMES CAMISOLES zeer mooie kwaliteit, wit en gekleurd 56, DAMES CAMISOLES met linlschouders, zéér fijn tricot77, DAMES CAMISOLES imitatie wol, met tresse- nn en kantsrarnperin? 90. I I HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKERSTEEG 2-4-6 OVERLEDEN: J IJzermanvan der Sluis. wed. 65 jaar - H. J. DuysterDersjant, vr. 48 jaar. GEVESTIGD: Chr. Badenhuizen. ingenieur, Rijnsbur- gerweg 43a J. M van Bemmelen en fam.. hoogleeraar. Oegstgeesterlaan 26 G. M van Benten. winkelbediende. Bree- straat 11 A. M. Bergman. St. Jacobs- gracht 1 M J. H. van Berkel, ver pleegster, Haarl straat 301 L. Biesel. dienstbode. Witte Singel 97 H. Bonhof, machinist. Heinsiusplein 2a A Bring- mann. dienstbode. Rapenburg 31 J. Diemei en fam. L. Rijndijk 96b E. J. W. Dop. Witte Singel 27 A H. Fortanier, arts. Stationsweg 2 -- A. Francken. H. Rijndijk 44 O. M. W Frank, dienst bode, Zoeterwoudsche Singel 58 - C. J Huisman, kantoorbediende, Potgieterlaar. 5 H. vaA Ingen. timmerman, Hekken- steeg 9 A. Jesse en fam., wagenvoerder, Paul Krugerstraat 12 J. J. Jongenelen en fam.. schilder. Heerengracht 45a E. Kawalek. dienstbode, Zoetenv. Singel 63 A. Korswagen. dienstbode. Kanaalstr. 38 Chr. M Laterveer, Oegstgeesterlaan 26 J. M van Leeuwen, Oude Singel 220a M Th van der Meulen, dienst bode, Heerensingel 3 C Noordermeer, Oude Singel 242 J M Oelbers. H. Rijn dijk 19a C. M. Opdam, dienstbode. H. Rijndijk 99 E. C. Overvllet. Merelstraat 9 G Pielanen, landbouwer, Houtmarkt 13 D van der Ploeg, landbouwer. Haarl. weg 62a H van der Sluijs en fam., ar beider. Haverzaklaan II J M van der Sman, Morsehweg 27 VV B Stipdonk, Hoogewoerd 165a - G W Roos -Stoor vogel, Acaciastraat 17 H. J M Tolldo. dienstbode. Haarl. straat 204 A J. Toornvliet, monteur. Joh de Wittstraat 37 K. Traeger. kellner, Steenstraat 34 G. Veld, Steenschuur 12 C. W. van Velzen. koopman, Hoogewoerd 165a A Verbeek en fam bakker. Merelstraat 9 P. van der Voet en fam., klerk dir. bel.. Jan I.levenstraat 27 L van Weeren en fam chauffeur, Mirakelsteeg 25 H B. Wigersma en famcommies posterijen. Fagelstraat 12 L. Wolf. dienstbode. Maredijk 191 B Wouda dienstbode. N Rijn 103 - H. J van Zonneveld, techn. employé. Alexanderstraat 28 M. Zur- I lutter, dipnstbode. Rijnsb. weg 141. VERTROKKEN: G Ape! naar Noordwijk, Lindeplein 5 j K. A M. Bastlaansen naar Ginneken, Wilhelminastraat. 98 S van der Blom naar Voorschoten Rijndijk 36 M. de Grootden Boef naar Slledrecht. b, G. Schalk N. MysenBontes naar Nijme- j gen, Fagelstraat 50 J. M JanssenBree- develd naar Eindhoven. Pioenroosstraat j 40 G. W. Brussee naar Oegstgeest, Wil- helminapark 29 C de Brnijn en fam. naar Rotterdam, a/b Cornelia 6 C. J. van Berkel--Buitendijk naar Den Haag. Drijfnemstraat 24 A. Crama naar Den Haag, Z.W. Buitensingel 77 G de Graaf Dalman naar Achtkarspelen. Buiten post. Rijksstraatweg Chr. J. van De venter naar Den Haag. Zorgvlietstraat 54 C. P. Devilee en fam. naar Den Haag. Lyonetstraat 138 G C A. Dieben naar Heerlen. Caumerdalschestraat 10 M van Dop en fam. naar Delft. Casp. Fagelstraat 42 J. M Floor naar Am sterdam Madurastraat 93hs. F J Groot Enzerink naar Alblasserdam. Dam G. Groot. Huize naar Scheveningen. G Deij- nootweg 65 E. Habert naar Weenen. Recht Wienzeile XII 239 K. van Hale wijn en fam. naar Leiderdorp. De Wete ringstraat 8 H, Hollander naar Den Haag. Oude Scheveningscheweg 9 Z. W Houttuyn Bloemendaal naar Amster dam Nic. Wltsenkade 12 J. E. van VoorthuijzenHouwellng naar Den Haag Rustenburgerstraat 44 I E Mtttmann n. Wassenaar Oostdorperweg 26 B de Jong naar Alkemade. Oude Wetering J. A de Jong naar Oostvoorne. Rijlaan A 202 L C. de Jong naar Boskoop J J. Jungerhans naar Oegstgeest. Oranje- lkan 8 J. van Katwijk naar Gronin gen. H W Mesdagstraat 18 M. A G Kemperman naar Arnhem. Rijnstraat 28 S. M. van Kooperen naar Leiderdorp, v Leeuwenpark 25 P H Kouw naar Katwijk. Secr Varkevisserstraat 5 W. Kraal naar Epe (Vaassent Elburgerweg A. C. Kruis naar Amsterdam J Ver- hulststraat 184b A Kuivenhoven naar Zaandam. Wilhelminastraat 9a H E. Landeweerd naar Zoeterwoude. Vrouwen- weg E 79 P Lopes Cardozo naar Leeu warden, Mr. P. J. Troelstraweg 90 M C L Luckmann naar Gouda Turf markt 296 G. Mark naar Amsterdam Rustenburgerstraat 441 E Mittmann naar Duitschland E. Oudshoorn naar Am sterdam. L. Keizerdwarstraat 1 P J Ouweneel naar Utrecht, v. Speijkstraat 3 —F. J. J. Paanakker naar Tilburg. Bre- dascheweg 287 A Pont naar Coevorden. Frieschestraat 25 J. M. v. d. Weijden— Roelandse naar Rijnsburg. Vliet Zuidzijde 34 J. M. Rombaut naar Sassenheim, Gouverneurslaan 52 T. Roos naar Hel mond. Kanaaldijk 89 A Schreuder en fam. naar Gouda. Jozefstraat 64 F. J. van Steenbergen, naar Sneek, Westersin gel 13 A. Thiede naar Twistringen, Bremerstraat J. W Verhage naar Nieuwkoop, Zuideinde 23 A. A. M Ver smissen naar Noordwijk. Boulevard 6 A Verwer naar Haarlem. Kleverparkweg 156 E Th. Vrljhoff naar Voorburg, v. Eemwijkstraat 5. 8310 SPOOR- EN TRAMWEG-MAATSCHAPPIJ. In de gisteren gehoudA algeineene ver gadering van aandeelhouders in de Elec- trische Spoorweg Maatschappij N.V. wer den de balans en winst- en verliesrekening over het afgeloopen Jaar goedgekeurd. Be sloten is tot eene dividenduitkeering van 1. 6.25 per aandeel. De aan de beurt van aftreden zijnde Commissaris, de heer Dr II. Manen, werd herkozen. In de algemeene vergadering van aan deelhouders in de Eerste Nederlandsche Electrische Trammaatsehappij N.V wer den de balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd. De aan de beurt van aftre den zijnde Commissaris, de heer dr H. van Manen, is herkozen Besloten werd om niet te voorzien in de vacature, ontstaan ln den Raad van Com missarissen door het overlijden van den heer A de Clercq. in leven Commissaris der Maatschappij In de algemeene vergadering van aan deelhouders in de Maatschappij tot Exploi tatie van Tramwegen N.V. werden de balans en winst- en verliesrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd. Besloten is tot een dividenduitkeering van f.11. op de aandeelen Serie A De aan de beurt van aftreden zijnde Commissaris, de heer H. M van Bemme len, werd herkozen PHILIPS GLOEILAMPENFABRIEKEN. Aigem. vergadering van aandeelhouders. Gistermiddag is te Eindhoven onder voorzitterschap van mr. Aug. Philips de algemeene vergadering van aandeelhou ders der N.V Philips' Gloeilampenfabrie ken gehouden Aanwezig waren 29 aan deelhouders. vertegenwoordigende 80.216 aandeelen en recht gevende op het uit brengen van 80.216 stemmen. Aan de orde was daarop het jaarverslag over het boekjaar 1930. De voorzitter heeft daarbij verschillende vragen beantwoord, die. naar hij ver wachtte. door de aanwezigen zouden wor den gesteld Zoo is de vraag opgekomen: wat wordt, vertegenwoordigd door den post deel nemingen? Kan daarop een volgend jaar nog veel verloren worden? Spr. zegt, dat deze post voornamelijk vertegenwoordigt voorschotten aan debi teuren, terwijl daarin ook nog begrepen is een kleine post van ca. tien millloen kas en kassiers, kantoorgebouwen enz (fa brieksgebouwen staan pro memorie te boekt. De afschrijvingen zijn hierop toe gepast voorzoovel menschelijkerwijze kan worden voorzien Menschelijkerwijze kan dan ook worden gezegd, dat hierop geen verliezen meer te wachten zijn Verder is gevraagd wat beteekent de aankoop van aandeelen Gemeenschappe lijk Bezit? Spr. zegt. dat deze aankoop is geschied ter beurze op een moment, dat dit in het belang van de financieele poli tiek van de maatschappij wenscheli.jk moest worden geacht De koers waartegen deze aankoopen zijn uitgevoerd was onge veer 438 pCt. Het groote verlies op de balans op dezen post is dus duidelijk Hoe is nu op het oogenblik de gang van zaken? Spi zegt. dat hij daarover vrij bevredigende inlichtingen kan geven Ai zijn de verkoopen niet zoo groot als vorig jaar, zoo zijn ze toch in de huidige om standigheden bevredigend, terwij] men mag zeggen, dat deze na aftrek van af schrijvingen. onkosten enz nog wel een winst zullen laten al is het niet heel veel. Dr A. F Philips: In de maanden Juni. Juli. Augustus en September zal de omzet nog wel wat geringer zijn. omdat in die maanden de omzet vrijwel dood is Welke maatstaf is aangenomen bij de waardeering van de voorraden bij dochter maatschappijen? Spr zegt, dat dit is de kostprijs. Men heeft daarbij zeker een niet te hoogen kostprijs getaxeerd. Verder is gevraagd: Zijn de verliezen nu plotseling gekomen in de laatste maan den van 1930 en zijn deze vooraf niet voorzien? Spr zegt dat men bij de taxaties van debiteuren, voorraden enz de oogen niet gesloten heeft voor de situatie zooals deze in Mei 1931 bij het uitbrengen van dit verslag is Zoodoende is de balans per 31 December bekeken door den bril van 1931 en men kan zeker zeggen, dat de taxaties, indien men deze per einde 1930 zou hebben opgemaakt gunstiger zouden zijn uitgevallen. Bij de besprekingen is medegedeeld dat het aantal arbeiders op het oogenblik in Eindhoven 14.000 bedraagt, in het buiten land circa 17.000. beambten Inbegrepen. De heer G. H de Marez Ovens werd als commissaris herkozen. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op 6 pCt. ALPHEN. Openbare Samenkomst Chr. Historische Kiesvcreeniging. Gisteravond werd door de Chr Histo rische kiesvereeniging een tweetal open bare samenkomsten gehouden in het wijk- gebouw „Bethel" en ln het Nutsgebouw, waarbij als spreker optraden mr. N. G. Veldhoen, Ned. Herv. Pred. te Voorburg en de heer H. van Boeyen. lid van Ged. Staten van Zuid-Holland. In het Nuts gebouw sprak eerst de heer van Boeyen en na een korte pauze mr. N. G. Veld- i hoen, in Bethel in omgekeerde volgorde. Beide sprekers hielden in beide zalen de zelfde lezing. Na het gemeenschappelijk zingen van Psalm 75 :9 opende de voor zitter in ..Bethel" en de secretaris in het Nutsgebouw de bijeenkomsten met het lezen van een schriftgedeelte uit Johannes 4 en gebed, om na een korte inleiding het woord aan de sprekers van dezen avóna te geven. Mr N G. Veldhoen behandelde het onderwerp ..Ons Beginsel" Op korte en zakelijke wijze geeft spr. een uiteen zetting van het beginsel als le „Een ab soluut beginsel" met een relatieve toe passing. Ten 2e ontwikkelde spr. het Chr. Hist, beginsel als een positief beginsel. Een beginsel dus volgens hetwelk de Chr. Historischen nergens tegen, doch overal voor zijn, vonr die dingen zooals en wat betreft de ordeningen zooals God deze ons in zijn woord heeft verordineerd en geopenbaard. En ten 3e het Chr Hist be ginsel als een opbouwend beginsel in tegenstelling met hetgeen dat alles af breekt In dit verband wijst spr zeer uit voerig op het steeds meer afbreken der Chr. partijen en de dien tengevolge heer- chende verdeeldheid en de hieraan ver bonden gevaren. Na 'n korte pauze, waar bij de aanwezigen een tweetal coupletten van het Wilhelmus zongen arriveerde de andere spreker de heer H. van Boeyen, die tot. zijn ondeiwerp had gekozen „In de Praktijk", Deze spreker gaf een alge heel overzicht van de gemeentepolitiek en belichtte daarbij tevens steeds het Chr. Hist beginsel Allereerst gaf spr het ver schil aan van de Centrale overheid en een gemeentelijke overheid. Om vervolgens aan te toonen van welk groot belang de samenstelling van een gemeentelijke overheid kan zijn voor het cultureel en het sociale leven. Achtereenvolgens behan delde en ontzenuwde spr. dan de gemeen telijke overheid als een „zorgende", „steu nende" en „heerschende" overheid en op welk standpunt de Chr Hist Unie als het ware staat tegenover een dergelijke ge- meenteoverheld en haar beginsel gaarne in toepassing zou willen zien Over een zorgende gemeentelijke overheid spre kende. wees spreker op de gemeen telijke water-, gas- en verlichtingsvoor ziening. wegenaanleg, onderhoud en uit breiding. Een steunende en ondersteunen de gemeentelijke overheid, de uitvoering der armenwet, werkloosheiduitkeering en een heerschende gemeentelijke overheid en haar taak als zoodanig wat betreft o.a. de uitvoering van den aan het ge- meentebestuur in verschillende wetten gegeven vrijheid De samenstelling van den raad is voorts van de grootste be- teekenls aldus spr bij de benoeming van j een burgemeeter. daar toch bij de benoe- ming met de uitspraak der kiezers wel j degelijk rekening wordt gehouden of een I gemeente links of rechts is en welke I partij het grootst is vertegenwoordigd. Als slot wekte pr. de aanwezigen op bij het ter stembus gaan te stemmen op mannen die rekening houden met Gods woord en i het algemeen gemeentebelang Brengt dus uw stem uit op No. 1 van lijst 1 De resp. voorzitter en secretaris in ..Be thel" en in het Nutsgebouw dankten de sprekers en spraken eveneens een opwek king voor de stemming op de Chr. Hist, lijst Zij eindigden daarna met dankgebed. neerd en in Middelburg door 1000 school, kinderen onder begeleiding van een mn'. ziekcorps voor H. M de Koningin werd uitgevoerd. Het resultaat is verrassend. Met vrij grooie zekerheid kan -.vel vastgesteld worden, dat de deelname zeer groot za| zijn o BOSKOOP. De heer E. A. L. Darnrn, Rijkskierk ten kantore der directe belastingen al hier. slaagde voor het examen adjunct commies. o OUD-ADE. Bij beschikking van den bisschop van Haarlem is benoemd tot pastoor dezer gemeente de heer E. B. Dirksen. Auto in de sloot. Tengevolge van 't slippen van den wagen reed de autobestuurder M. V uit Haar lem met zijn auto op den Heerenweg in de langs dien weg gelegen sloot. Behalve de bestuurder was nog een vijftal personen in de auto gezeten, die er allen gelukkig goed afkwamen. De auto werd door den eigenaar, een autoverhuurder uit Haar lem. zelf gelicht Aanrijding. i Nabij de Willemstraat kwam gisteren de vrachtauto van de fa. v. N. en D. al- hier. toen deze de Willemstraat in zou rijden in aanrijding met een vanuit de richting Leiden komende auto. De bot sing was zoo hevig dat de banden van laatstgenoemden wagen geheel werden ver nield. Door de fa. v. N. en D. alhier werd de aangerichte schade vergoed Persoon lijke ongevallen kwamen niet. voor. WADDINXVEEN. Begin van brand. Bij den heer A. v. R. aan de Jan Dor- rekenskade ontstond een begin van brand, doordat de gasslang van de gas- pijp schoot. Het brandje was spoedig ge- bluscht, waarbij v. R. eenige brandwonden aan de handen opliep. Arbeidsongeval. De meubelmaker W. had het ongeluk met zijn hand in de vlakbank te gera ken. waardoor zijn duim ernstig verwond werd. Medische hulp was noodzakelijk. Burgerlijke stand. Geboren: Teuntje, d. van R Verdoold en A. de Kruijf Theodorus Matheus, z. van A. A. Moons en W. M. Mourits Gehuwd: N. A. Zeldenrust en P H van Gelooven S Pille en A. de Joode. Voor de afdeeling Gouda Kaascon- tröle-statlon voor volvette kaas is de heer J. van Leeuwen benoemd tot secretaris, wonende Noordelijke Dwarsweg 16. alhier. Door de politie is tegen zekeren B. alhier proces-verbaal opgemaakt, wegens het zetten van wildstrikken. Deze zijn ln beslag genomen. Bij den heer V. aan de Kleikade, ont stond een begin van brand wegens het omvallen van een petroleumlamp. De be woners wisten het brandje spoedig te blusschen. Mej. S., die zeer dicht bij een gasstel stond, had het ongeluk dat haar kleeren vlam vatten De huisgenooten wisten, door een deken om te slaan, de vlammen te dooven. Zij bekwam lichte brandwon den. Eenige jongens waren bezig steenen te werpen over de Gouwe. Daarbij werd een groote spiegelruit geraakt van het winkelpand van den heer V., met het ge volg dat deze brak. De waarde van derge lijke ruiten schijnt een bedrag van f.83 té vertegenwoordigen. Een schadepost dus! De politie heeft de zaak in onder zoek Gevonden: een paar schopenen In lichtingen ter secretarie. Doordat het motorschip van R. uit Alphen a. d. Rijn vlak voor de Hooge Wad- dinxveensche brug uit zijn roer liep, voer dit vaartuig met kracht tegen het rem- mingswerk van die brug. Dit werd zooda nig beschadigd, dat de scheepvaart ter re paratie een halfuur gestremd was. Ver zekering dekt de schade. De meubelmaker G. werd op den Kerkweg door een onbekend gebleven wielrijder zoo ernstig aangereden, dat hij met zijn hoofd op het trottoir viel en een bloedende hoofdwonde opliep. Hij moest zich onder dokters behandeling stellen. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. Mulo school alhier is benoemd mej. Berkhout te Zevenhuizen Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een groote houten loods voor de N.V. Cementfabriek „Cornic" al hier opgedragen aan den aannemer P. Both eveneens alhier voor de som van f, 4160. De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft f. 118.07'/; opge bracht RECLAME. BODEGRAVEN. Verboden Verkiezingswerk. Over het algemeen bemerkt men van de naderende verkiezingen in onze gemeente hoewel die toch al over ruim een week gehouden worden, zoo goed als niets. Geen enkele vergadering is nog gehouden of aan gekondigd, geen biljet werd nog verspreid. Alleer. tic S.D.A.P begon onlagns met haar actie. Eerst een enkel biljet zoo hier en daar tot Zondagnacht eer en ander fiink zou worden opgezet. Het groot aantal plak kers maakte het voor den nachtwacht nood zakelijk politiehulp te vragen Niettegen staande het optreden der politie die het kalken verbood, werden toch op verschil lende plaatsen nog verkiezingsreclames op de straten aangebracht Zoo kon men later in den nacht, (oen de plakkers al rustig sliepen een nachtwacht en een politieman druk bezig zien om met bezems en een waterstraal de straten van witkalk te rei nigen De kleppermarsch op het Koninginnefeest Het plan om ter gelegenheid van de Ko- ninginnefeesten een kleppermarsch te or- ganiseeren is ingeslagen Sinds jaren zijn die oude klepperhoutjes van de straten ver dwenen, maar nu komen ze plotseling van alle kanten weer te voorschijn. De jongens hebben het spel opnieuw ontdekt en doen pogingen om inderdaad eenige maat in hun geklepper te brengen. Het idee voor een kleppermarsch is ontleend aan de klepper marsch, die door Jan Morks is gecompo BEGRAFENISSEN Tel. 861 AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16, CREMATIE IJMUIDEN 16 Juni 1931. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.00—0.75; Griet per kist van 50 K.G. f. 57—18; Tongen per K.G f. 1.80—1.20; Middelschol per kist van 50 K.G. f. 35—31; Zetschol, id. f. 33 18' Kleine Schol, idem f. 21.50—4.90: Schar, idem f. 75; Tongschar idem f. 33 34; Pieterman en Poontjes, idem f. 19— 3.10; Groote Schelvisch idem f. 45; Midde Schelvisch idem f. 3320; Kleinmiddel Schelvisch idem f. 17.5013.50; Kleine Schelvisch idem f. 12—4.90: Kabeljauw' per kist van 125 K.G. f. 69—42; Gullen per kist van 50 K.G. f. 15—3.90; Lengen per stuk f. 1.10—0.65: Heilbot per K.G. f. 1-w Koolvisch per stuk f. 0.500 43: Makreel per kist van 50 K.G. f. 5 Aangekomen 5 Stoomtrawlers: IJM. 120 met f. 2849; IJM 167 met f. 269o: IJM. 152 met f. 2827; IJM. 8 met i. 247j IJM. 168 met f. 1544 voor IJslandse!" Zoute visch. Botküeraoem Zoute visch en 12 loggers K.W. 184 'lie; f. 494; K.W. 68 met f. 1161; K.W 67 mej f. 1003; K.W. 4 met f 899; K.W. 57 met f. 931; K.W. 47 met f. 600; K.W 69 mej f. 879: K.W. 85 met f. 694; K.W 43 mej f. 817, K.W. 36 met f. 936: K.W 24 met f 662: Sch. 236 met f. 620: de Belgtf": kotter O. 71 met f. 328; de IJM. 501, f- 3ily voor pekelharing. 2-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6