N.V. LEIDSCH DAGBLAD SPORT. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Gistermiddag 3 uur: 762. Hedenmiddag 3 uur: 765. telegrafisch weerbericht iKon. Ned. Meteorol. Instituut. De Bildt jMgste stand 767.5 te Weenen. laagste stand 750.3 te Stornoway. [irwachting tot den avond van 17 Juni: Heest matige Zuidelijke tot Zuid-Weste- wind Betrokken tot zwaar- of half- rolkt. Waarschijnlijk eenige regen. üiiig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. luurvoorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.) Tuur 'smidd.: 18 gr. C. (66 gr. F.) Iuur nam 21 gr. C. (70 gr. F.) JOCWATEKTUDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Woensdag. tnn. te 4 u. 15 min., nam. te Cu. 36 min. Zweminrichting „Hoogc Rijndijk". iMiddags: 12 uur: 20 ■/- gr. C. Zweminrichting „De Zijl." iMiddags 12 uur: 20 gr. C. L1CH1 OP VOOR FIETSERS e.a. Juisdag 9.51 nam. tot 4.09 voorm. 10RD CECIL VOOR ONTWAPENING. I0NDEN, 16 Juni (Reuter). Lord Cecil alhier een rede ten gunste van ont lening in aanwezigheid van verschei- K duizenden personen van verschil de godsdienstige belijdenis. Hij zeide i dat op een tijdstip, waarop de nood bmeen is, de landen der wereld jaar- Ei tusschen 9'/i en 11 milliard gulden Enen aan bewapening. Het was dus Es wel het juiste oogenblik om teont- Enen. Wat zich daartegen eigenlijk bet is de jaloezie, het wantrouwen, de kerstanden, de leugen en de laster, [schillende malen werd de spreker in de gevallen, tweemaal ook door vrou- t die riepen: Verrader. Zij die zich te t aan interrupties schuldig maakten, den uit de zaal verwijderd. Een moest met geweld buiten de zaal worden richt. DE ONTWAPENING. TOKIO, 16 Juni. (Reuter). De minister van oorlog, die steeds zooveel stilzwijgend heid betracht in de cijfers van het Japan- sche leger, heeft deze thans aan de Vol kenbond medegedeeld in verband met de a.s. ontwapeningsconferentie. Het leger telt 231.000 manschappen en officieren, de gendarmerie 2210 en de gewapende politie van Korea, Formosa en Mandsjoerije 20.000. Het leger telt 8 regimenten vliegeniers, met 623 toestellen. Japan is de tweede mogendheid, die zijn legercijfers bij den Volkenbond inlevert, in antwoord op den vraag, in Februari j.l. gedaan. BRÜNING WINT DE EERSTE RONDE. BERLIJN, 16 Juni (V.D.) Het Senioren-convent van den Rijksdag heeft in zijn zitting van hedenmiddag twaalf uur met 289265 stemmen de on middellijke bijeenroeping van den Rijks dag verworpen. Vóór de bijeenroeping stemden de Nationaal-Socialisten, de Duitsch Nationalen. de Communisten de Economischen. de Landvolkpartij resp. met 107, 41 77, 22 en 18 stemmen. De be slissing omtrent de bijeenroeping van de begrootingscommlssie van den Rijksdag valt hedenmiddag te 6 uur. Nationaal- socialisten en' economische partij ver klaarden echter reeds daarop geen prijs te stellen. o BLOEDIGE BOTSINGEN. NEW YORK, 16 Juni. (Reuter) Uit Lima wordt gemeld, dat een groot aantal per sonen te Chiclayo zijn gedood in een ge vecht tusschen dc politie en de menigte, die trachtte twee communistische agen ten te arresteeren, die er van werden ver dacht de jongste revolutionaire beweging te hebben aangespoord. RANGOON. 16 Juni. Ned. Tel. Ag.) Te Prome hebben gisteren opnieuw bloedige botsingen plaats gehad tusschen opstan delingen en politie. Na een zwaren strijd werden de opstan delingen gedwongen te vluchten met ach terlating van elf dooden en 24 gevan genen. In verband met den onzekeren toestand in Bhirma, zijn de Britsche autoriteiten en de spoorwegmaatschappijen overeen gekomen alle passagierstreinen door pant serwagens te laten begeleiden. De politie te Bhirma, die tengevolge van de voortdurende gevechten met de opstandelingen oververmoeid is, zal, tijde lijk door militairen worden vervangen. KONINKLIJKE FAMILIE TE PARIJS AANGEKOMEN. Havas meldt uit Parijs. Hedenochtend om 6.45 uur is de Konink lijke familie te Parijs aangekomen. Op het station werden zij begroet door generaal Fauconnier, als vertegenwoor diger van den president der Republiek, door Fouquieres, directeur van het pro tocol, den minister van buitenlandsche zaken vertegenwoordigend, door een ver tegenwoordiger van maarschalk Lyautey en door den Nederlandschen gezant en het personeel der legatie. De Koninklijke familie begaf zich pei auto naar Les Tilleuls te Chevreuse, waar zij tijdens hun verblijf te Frankrijk zullen logeeren. Buiten het station werden zij luide toe gejuicht. DOODELIJK MOTORONGEVAL. De motorrijder van de Beck die een auto karavaan van ouden van dagen uit Bar- neveld begeleidde, reed gisteravond op den Dolderschen weg door een eigen verkeers- fout tegen een boom en overleed na eenige oogenblikken. o OPLEIDING NOTARIAAT. Op verzoek van de Broederschap der Notarissen in Nederland en de Broeder schap van Candidaat-Notarissen in Neder land en Zijne Koloniën hebben zich bereid verklaard om zitting te nemen in de on langs ingestelde commissie aan wie is op gedragen te rapporteeren inzake de wen- schelijkheid en de mogelijkheid eener Universitaire opleiding voor het Notariaat, de heeren Prof. Mr. D. H. Hymans, Hoog leeraar te Amsterdam en Th. C. L. Smit, Notaris te Amsterdam. STADSNIEUWS. WERKLOOZENRELLETJES IN DUITSCHLAND. IATTOWITZ, 16 Jdhi (V.D.). De werk- endemonstraties in Oost-Opper-Silezië ".en steeds scherpere vormen aan, aan- Én het gerucht de ronde doet, dat de -ieele werk oosheidsondersteuning zal :den stopgezet en dat ook de gemeenten meer beschikken over de middelen iets voor de werkioozen te doen Gis- i.i kwam het te Blelschowitz tot ern onlusten. Het gemeentehuis werd egerd en alle ruiten werden ingegooid, cdat zich onder hen vele vrouwen en (deren bevonden, kon de politie niet lelijk krachtig optreden. Toen zij na 'alvo in de lucht tot een charge over- werd zü met. een hagel van,steenen hangen. Twee politic-agenten en ver eidene demonstranten werden gewond. ACADEMISCHE EXAMENS. Doctoraal examen geneeskunde de lieer J. H. Ressing (Haarlem) Taalkundig docto raal examen Indologie de heer R. O. G. Steller (Oegstgeest. Economisch doctoraal examen Indologie de heer M. Bakker (Den Haag). SCHENKING AAN HET UTRECHTSCH UNIVERSITEITSMUSEUM. Van dr. C. Schoute, Adjunct-directeur van het Meteorologisch Instituut te de Bilt ontving het Utrechtsch Universiteits museum de belangrijke schenking van een uurwerk door Goudron onder leiding van onzen beroemden landgenoot Christiaan Huygens vervaardigd. INBRAAK IN HET „ORANJE- HOI EL" TE BERGEN (N.H.) Hedennacht is ingebroken in het „Oranje-Hotel" te Bergen (N.H.l, eigena resse mevr. Wielinga—Mook. Een bedrag van ruim f. 700.is uit de brandkast ge nomen. Een der beide sleutels van de brandkast is eenigen tijd geleden verloren geraakt. Vermoedelijk is met gebruik making daarvan de brandkast geopend. Van den dader geen spoor. Bij Kon. Besluit is tot buitengewoon i hoogleeraar in de faculteit der rechtsge- j leerdheid aan de Universiteit te Leiden, i om onderwijs te geven in het Volkenrecht, j benoemd mr. B. M. Telders, advocaat en procureur te 's-Gravenhage. DE SLEEPBOOT-RAMP OP DE ZUIDERZEE. Hedenmorgen vroeg is de verongelukte kapitein van de sleepboot „Veergat", H. Bakker, door de bemanning van den zui ger „Sliedrecht" van de Maatschappij tot uitvoering van Zuiderzeewerken 51/- K.M. van de plaats des onheils, drijvende in zee gevonden en opgevischt. Het lijk is per sleepboot naar het ver- bandlokaal van de M. U. Z. op Wieringen vervoerd en daar gekist. Het zal heden per boot naar de woonplaats van het slacht offer, Rotterdam, worden vervoerd. I SCHEEPSRAMP AAN DE FRANSCHE KUST. SAINT NAZAIRE. 16 Juni. (Belg. Tel. Een sleepboot, die naar de plaats gezonden waar de Saint Philibert is gaan. heeft nog een overlevende op liet. Irt de zeven welke de loodsboot redde er dus acht overlevenden op 474 pas ars en 7 leden der bemanning, hgeveer 25 personen zijn per auto van Jaoutier te Nantes teruggekeerd, bi halfzeven kwam een sleepboot bin- - met 69 lijken, de meeste van vrouwen, a werden naar het hospitaal gebracht, andere 59 werden naar een hangar racht h directeur van de „Uniöh des Coope rs" alsmede zijn vrouw, zijn dochter -jn kleindochter zijn onder de slacht- ïs. /(gtuigen hebben nog een groot aantal dl gesignaleerd langs de kust op vijf tal afstand. 'ARIJ3, 16 Juni. (Ned. Tel. Ag.) De --enlljst van het aantal slachtoffers Saint Philibert bedraagt thans 368: Utesten hunner zijn afkomstig uit Voor de achtergebleven familieleden 7 geheel Frankrijk een collecte ge- 'fn worden. BEZUINIGING IN POLEN. ARSCHAU. 16 Juni. (Ned. Tel. Ajt.ï Oleuwe minister van Financiën Jan ;Mski. de jongere broer van maar- Pilsoedski. heeft groote bezuini- ,'maatregelen opgesteld. j'1 terkharde reeds toestemming van ministerraad te hebben ontvangen eerste maatregel zal de invoering 'en beduidende bestuurshervorming rekent er op, de staatsuit- met 1/6 te kunnen verminderen. VORSTELIJKE VERLOVING. (Baden). 16 Juni. (Ned. Tel. Ag.) '■;J heeft op het slot Salem de ver- plaats gehad van markgraaf •■ooid van Baden, zoon van den over- ■-1 rijkskanselier prins Max von Baden '[mses Theodora van Griekenland, er van prins Andreas van Grieken- "roer van exkoning Constantijn. BINNENLAND. DE MOORD TE DEN HAAG. Dc vermoedelijke dader is aangehouden. Omtrent het misdrijf, dat in den afge- loopen nacht te Den Haag is gepleegd op den chauffeur H. Nieuwenburg veme- men wij nader nog het volgende: Te ongeveer half twaalf stonden eenige personen voor een café in de Wagenstraat i tusschen Groote Marktstraat en Gedemp- ten Burgwal te praten, terwijl anderen zich daarbij voegden, Een woordenwisse ling ontstond tusschen de nieuw bijge- komenen en een van het groepje. Degeen die zich het laatst erbij voegde kreeg een klap, waardoor hij achterover op den grond viel. Nog volgde een wederzijdsche scheldpartij, waarmee de twist scheen af- geloopen. terwijl de anderen vertrokken. Een paar minuten later vond men Nieu wenburg in stervenden toestand liggende op het trottoir voor de Bijenkorf; de fiets van N. was tegen den muur geplaatst. De G. G. D. inmiddels gewaarschuwd, bracht het slachtoffer naar het Gemeen telijk Ziekenhuis aan den Zuidwal, waar deze spoedig den geest gaf. N. bleek een diepe steekwond in de borst te hebben bekomen. Uit de getuigenverklaringen tegenover de politie valt op te maken, dat het slacht offer degene is geweest, die zich in het debat mengde, toen het groepje in de Wagenstraat stond te praten. Als vermoe delijke dader werd door verschillende ge tuigen genoemd de ongeveer 25-Jarlge chauffeur Dirk Pleizier (of Plalsieriwiens signalement werd gepubliceerd, daar hij toen nog voortvluchtig was. Het voortgezette polltie-onderzoek met assistentie van personen, die van 't groepje deel uitmaakten leidde hedenochtend circa 7 uur tot de aanhouding van den gesig naleerde, die in een schuur slapende werd aangetroffen. P. is gehuwd, doch leeft ge scheiden van zijn vrouw. Hij bracht wel eerder den nacht in deze schuur door. P. werd aan het hoofdbureau van politie In verhoor genomen en verklaarde zich niets van het gebeurde te herinneren, daar hij beschonken was geweest als gevolg van het gebruik van verschillende alcoholhou dende dranken na elkaar, hetgeen, naar hij zeide 'n „fout" van hem was geweest. Confrontatie met het slachtoffer moest hedenochtend nog plaats hebben: voor zoover hij wist, kende hij Nico Nieuwen burg niet. Er werd geen dolk of dolkmes op P. aangetroffen De doodelijke wonde moet met zulk een mes zijn toegebracht; eenige personen hebben P. wel kort tevoren in het bezit daarvan gezien. Zoowel P. als N. zijn als z.g. „snorders" in de chauffeurswereld bekend. f Naar wij vernemen was Nieuwenburg 35 jaar. Hij was gehuwd en vader van eenige kinderen. Hij woonde in de Van der Vennestraat te Den Haag. ZEVENDE LUSTRUM EN JAARLIJKSCHE CONGRES NED. A.ANNEMERSBOND. Bij gelegenheid der viering van het ze vende lustrum en het jaarlijksch congres van den Nederlandschen Aannemersbond op 16 en 17 Juni. waren driehonderd aan nemers te Zwolle bijeen Gisteravond had een oflicleele ontvangst plaats van het Hoofdbestuur van den N. A. B. op het Stadhuis. In de buiten-societeit was 's avonds reünie van congressisten, waar tevens een concert werd gegeven door het Stedelijk Muzlekorkest. aangeboden door het Ge meentebestuur. Hedenmorgen werd het congres geopend. Vertegenwoordigd waren 51 afdeelingen, uitbrengende 283 stemmen Na een welkomstwoord van den heer Treep. voorzitter van de ontvangende afdeeling. sprak de bondsvoorzitter de heer W. Thijssen het openingswoord. Nadien werd een studiecommissie be noemd uit den bond van Delftsche inge nieurs, Bond van Architecten en Bond van Aannemers, die een advies hebben laten uitgaan aan de overheidslichamen om de Rijksregeling niet over te nemen. Hooger beroep of arbitrage wordt niet wenschelijk geacht. Door de voornoemde commissie werd spoed-arbitrage aanbe volen. HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde heden J. M. F. V. uit Leiden .die gedagvaard was we gens bedrog, doch bij de behandeling dei- zaak verstek had laten gaan, tot 1 maand gevangenisstraf met ter beschikkingstel ling van de Regeering; den melkboer J. A D. uit Noordwijkerhout, die op 21 Febr. j.l. aldaar een 18-jarigen bloemist meteen door hem bestuurden auto aanreed en verwondde tot 14 dagen hechtenis. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter te Leiden heeft de navolgende vonnissen geveld. A. W. v. d. Oegstgeest, overtreding der motor- en rijwielwet f. 20 of 10 d.; H. E. B. idem, overtreding der alg. pol. verord. van Noordwijkerhout 1.3 of 2 d.; L. F. M. B. Den Haag, met een auto rijden zonder deugdelijke remmen f. 15 of 10 d.; C. K. Katwijk, overtreding der leerplichtwet f. 10 of 5 d.; A. V. idem, te Katwijk stoffen en goederen in de duinen werpen f6 of 3 d.; H. G. Noordwijkerhout, overtreding der alg. pol. verord van Noordwijkerhout f. 1 of 1 d.; J. K. Alphen a. d. Rijn, auto rijden zonder spiegel f.5 of 3 d.; G. M. K idem, autorijden zonder rijbewijs f. 10 of 5 d.; J. J. M. Oegstgeest, overtreding van het motor- en rjjwielregl. f.15 of 10 d.; K. A. H., openbare dronkenschap f.5 of 3 d.; F. de J. overtreding der verord. Lelden op het rijden f.3 of 2 d.; B. R. te Leiden op verboden wijze vleesch dragen f. 2 of 1 d.; J. C. v. R. Wassenaar, overtreding der verkeersverord. van Sassenheim f 6 of 3 d.; A. A. R. overtreding van het melkbe- sluit 2 x f. 2 of 2 x 1 d.; W. J. Leiderdorp, idem f.4 of 2 d.; H. W. Den Haag, over treding der visscherijwet f.10 of 5 d.; J. G. v. B. H„ overtreding van het tram- wegregl. f.5 of 3 d.; J. Th. de H. nachtru moer f.5 of 3 d.; J. de J. Katwijk, motor rijden zonder nummer- en rijbewijs 2 x f. 10 of 2 x 5 d.; M. J. S. Noordwijk, te Noordwljk zonder vergunning venten f. I of 1 d M. J. S. idem idem f. 1 of 1 d.; P. C. fietsen zonder licht f.3 of 2 d.; A. B. openbare dronkenschap f. 5 of 3 d.; A. v. S. Lisse, overtreding der alg. pol. verord. van Noordwijkerhout f. 1 of 1 d.: G. Z. Noordwijk, idem f. 1 of 1 d.; J. M. K. Den Haag. motorrijden zonder rijbewijs f.5 of 3 d.; C. v. d. H Voorburg, overtreding der arbeidswet f. 5 oi 3 d. en f.15 of 10 d.; B. L. Warmond, fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.; J H. v. B. Alkemade, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2 x f, 4 of 2 x 2 d.; J. J. een auto zonder voldoend toezicht op een weg laten staan met werkenden motor f. 3 of 2 d W. K. Katwijk, overtreding der Woningwet f.6 of 3 d.; R. J. A. S. Am sterdam. motorrijden over een gesloten verklaarden weg f. 5 of 3 d G. V. Kat wijk. overtreding der arbeidswet f.5 of 3 d.; D de Nzwervende, openbare dron kenschap f.5 of 3 d.; J. V. idem idem f.5 of 3 d D. C. idem f. 5 of 3 d.; C. J. Chv. v. D. Delft, autorijden zonder geldig rij bewijs f 5 of 3 d W. Th. W. Rijswijk Z.H. idem f. 5 of 3 d.; D. D. Alphen a. d. Rijn idem f.10 of 5 d.; W. F. L. links van den weg fietsen f.3 ol 2 d.: H Th. F. A. Den Haag, autorijden zonder spiegel f 4 ol 2 d.; N. v. T. Langeraar, fietsen zonder rem f 5 of 3 d.; E. E Zoeterwoude, te Leiden fietsen door de Korte P.K. Koorsteeg f.2 of 1 d.; J. B. te Leiden per rijwiel een last ver voeren breeder dan 70 c.M. f. 2, 1 d W. O. Scheveningen, te Leiden met een auto rijden over het Rapenburg O.Z. in ver boden richting f. 5, 3d.; G. H. Voorhout, te Leiden autorijden over de Mare O.Z. f. 5, 3d.: H. J. D. Maassluis, te Leiden autorijden door de Watersteeg f. 5. 3 d Mr. D. J. v. A. te Leiden autorijden over de Mare O.Z. f. 5. 3 d.; A. B. Delft, te Leiden autorijden door de 3e Groenesteeg in verboden richting f. 5, 3 d.; A. v. d. S Delft, te Leiden op den openbarén weg met 2 aanelkander verbonden voertuigen rijden f. 3. 2 d.: I. Z„ Noordwijk. te Leiden met een auto de passage belemmeren f. 3 2 d.; C. HAlphen a, d. Rijn, idem. idem; A. J. v. T., Leiderdorp, te Leiden op ver boden wijze een stier over den openbaren weg geleiden f. 3, 2 d.; H. P. v. D., Noord wijkerhout, fietsen zonder licht en een valschen naam opgeven f. 2, 1 d. en f. 10, 5 d.; C. v. Z„ te Voorschoten zonder ver gunning van den Burgemeester op den openbare weg met een draaiorgel muziek maken f, 3, 2 d.; P. J. F. M., Voorhout, te Voorhout fietsen over een voetpad f. 2, 1 d.; P. L. G. W„ den Haag. motor rijden over een gesloten verklaarden weg f. 5, 3 d.; J. B, F., den Haag. idem. idem; G. J. K„ idem. autorijden over een ge sloten verklaarden weg f. 5. 3 d.: Ph. L. S motorrijden zonder rijbewijs f. 10, 5 d J. O., Katwijk, fietsen zonder reflector f3 2 d.; D. v. d. H, den Haag, autorijden zonder verlicht nummer met letters en zonder geldig rijbewijs 2 x f. 5 2 x 3 d.; C. BAlphen a. d. Rijn, autorijden zonder nummerbewijs, zonder licht, zonder ver licht nummer met letter en zonder rood achterlicht f 10, 5 d. en 3 x f. 5, 3 X 3 d.; J. S., Leiderdorp, fietsen zonder licht f. 3, 2 d.: H. v. H Wassenaar, over verboden grond rijden f. 6, 3 d.; J. G. N. R.. auto rijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2 x f. 2, 2 x 2 nummerbewijs f. 10, 5 d.; A. C. K„ Rot- d K. M„ den Haag, autorijden zonder terdam, motorrijden zonder nummer- en rijbewijs 2 x f. 5, 2 x 3 d.; P. O. Katwijk, loopen over verboden grond f. 3, 2 d.: A. v. R idem, idem. idem; E. v. d. P.. idem, idem. idem; Chr. G. Noordwijkerhout, overtreding der kieswet I. 1, 1 d.; T J. B., geb. J., Noordwijk, ovrtreding der alg. pol. verord. van Noordwijk f. 3. 2d.; R. P., openbare dronkenschap f. 5. 3 d H. v. H fietsen zonder bel f. 3, 2 d.; D. S. te Leiden in het openbaar water zwemmen f. 1. 1 d.; T. J. B. geb. J. Noordwijk, over treding der alg. pol. verord. Noordwijk f. 3. 2d.; J. P L. Voorhout, fietsen zonder reflector f. 3, 2 d A, J. Naaldwijk, mo torrijden zonder deugdelijke remmen f. 5, 3 d.; N. P., Katwijk, autorijden zon der nummerbewijs f. 5. 3 d. N. A. v. Z„ Oegstgeest, overtreding der woningwet f. 10 of 5 d.; Th. A. J. H. War mond. overtreding der jachtwet f. 5 of 3 d.; G. J. A B. overtreding der invaliditeits wet f. 10 of 5 d.; J. S. te Leiden, sigaretten verkoopen aan personen beneden de 14 jaar f.3 of 2 d.; G. Th. R. Wassenaar, overtreding der wet openbare vervoermid delen, vrijspraak; G. J. H. te Leiden zon der vergunning eenig voorwerp op den openbaren weg laten verblijven, na gedaan verzet f. 5 of 3 d.; F. S. overtreding der motor- en rijwielwet, vonnis na gedaan verzet bekrachtigd; J. H. Castricum. varen zonder vergunning f. 10 of 5 d.; L. G. Kat wijk, loopen op beplante grond f. 2 of 1 d.; L T Wijk aan Duin, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2x f 4 of 2 x 2 d B. G. v. d. V. Haarlem, idem, idem; J. J. P. Noord wijkerhout, autorijden zonder verlicht nummer met letter f.5 of 3 d.; P. D. Rot terdam, motorrijden over een gesloten verklaarden weg f.5 of 3 d.: F. H. de B., Den Haag, idem f. 5 of 3 d.; G. R. Lisse, motorrijden zonder deugdelijke remmen f 6 of 3 d.; H. Ch. L. v. E., den Haag, auto rijden zonder geldig rijbewijs f. 5 of 3 d.; A. P. E. J. G, Lisse, te Noordwijk zonder noodzaak een auto op een weg laten staan f.3 of 2 d.; P. J. H, Gouderak, idem f.3 of 2 d.; S, v. A. Amsterdam, idem f.3 of 2 d.; E. S Amsterdam, idem, idem; A. Q. Gouda, idem, idem; J, L. S. Delft, autorijden over een gesloten verklaarden weg f.5 of 3 d.; DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. ZWEMMEN. Oefeningen in reddend zwemmen. Het bestuur van de zweminrichting „De Zijl" deelt ons mede, dat er veel animo is voor 't reddend zwemmen des Vrijdags avonds. Er is nog steeds gelegenheid om zich bij de zwemonderwijzers aan te melden. Gaar ne wekken wij een ieder hiertoe op. AMSTERDAM, 16 Juni. Stemming prijshoudend. Industrieelen weinig veran derd. Koninklijke en Suikers prijshou dend. Tabakken onregelmatig. Rubbers lager. Scheepvaarten en Mijnaandeelen stil. Amerikaansche fondsen flauw. Young- leening vast. De onzekere situatie in Duitschland was oorzaak, dat in het ochtendverkeer de no teeringen algemeen lager waren. Bij de opening trad onmiddellijk een verbetering in de tendenz in. die de koersen weer op het vorige slot deed komen. Zulks in verband met het besluit van het Senioren-convent om den Rijksdag niet bijeen te roepen. Youngleening liep weer wat op. maar verkeerde later weer in reactie. De han del in Industrieelen was beperkt. Aku's v.aren goed prijshoudend en zelfs iets hooger. Unielevers waren na flauwe ope ning tenslotte weinig veranderd. Philips gaven geringe variaties te zien. Accoustie- ken bleven op peil. In de oliewaarden waren de Koninklijke een pet lager; de buitenlandsche soorten waren stil; Tabakken onregelmatig. Senembah's iets hooger. Suikerwaarden hadden een beperkte markt. Javasche cultures liepen iets terug. Rubbers waren gedrukt. Amsterdam Rub bers iets lager. Mijnen en Scheepvaarten lagen buiten de attentie. De Amerikaansche markt was gedrukt. WISSELKOERSEN. Engeland 12.08 3/8. Duitschland 58.96 -/2, Frankrijk 9.73 1/4, België 34 58 1/2, Zwit serland 48.24. Oostenrijk 34.92 1/2. Dene marken 66.52 1/2. Zweden 66.60, Noorwegen 66.55. New-York 2.48 7/16. Prolongatie 11/4 —13/4 pCt. LEIDEN, 10 Juni. Vettte varkensmarkt. Aangevoerd 296 stuks, waarvan 281 zwaar en 15 licht. Prijzen: Zwaar f.0.380.36. Licht f. 0.35—0.34. Handel tamelijk vlug met kleine aahvoer. GroentenveiUng van 15 Juni. Andijvie f.2— 4. Bloemkool I f.6—13. II fl7. Pieterselie f.1—2. Prei f. 1—1.50. Radijs f.3—5. Kropsa lade f. 1—3. Selderie f. 1—2. Wortelen f. 10 —17 per 100 stuks. Snljboonen f.60—80. Tuinboonen f. 26—35. Doperwten f.30—40. Peulen f.19—30. Postelein f 6—8. Spinazie f. 7-12 per 100 K.G. ALPHEN a. d. RIJN N.V. Tuinbouwvei ling „Alphen a. d. Rijn", veiling van 15 Juni Tuinboonen f.8 tot f.12, peulen f2.55 tot f. 2.65, heerenboonen f27 tot 1.28. snijboonen f.40 tot f.48 per 100 kilo; radijs 1.1.90 per 100 bos; peen f. 12 tot I f. 14.20 per 100 bos; komkommers f. 9.80 tot f. 11. bloemkool X f. 22, bloemkool II f,8 tot f. 12.50 en rabarber f. 1.10 per 100 stuks; aardbeien f.37 per 100 pond. BODEGRAVEN, 16 Juni. Kaasmarkt. Aangevoerd 502 wagens, 21482 st193.338 KG. 1ste soort met rijksmerk f. 0.370.41; 2de soort met rijksmerk f. 0.320.35; zware met rijksmerk tot f. 0.43. Handel vlug. BOSKOOP. 15 Juni. Coöp. vereeniging De Boskoopsche veiling. Rozen per bos: Butterfly 2733 ct. Eise Poulsen f. 0.701 20. Golden Ophelia 21 31 ct. Winnett 59 ct. Hadley 41—62 ct.; v. Rossem 27 ct. Edith Helen 3144 ct. Wilh. Kordes 2632 ct. Polyantharozen f.140 1.60. Mac. Heller 3955 ct. Rosalandia 24 j 35 ct. Potin 1517 ct. Claudius Pernet 2530 ct. Phoebe 5060 ct. Columbia 18 22 ct. Ophelia 1520 ct. Marcel Royer 3745 ct. President Hoover 6070 et. Florex 5575 ct Kilham 4556 ct. Ge mende rozen 1520 ct. Diversen per bos: Iris 1214 ct. Pioenen le srt. 4057 ct.; id. 2e srt. 2937 ct. Lelies 40—59 ct. Gerbera 74 ct. Canepa- nula 6—7 ct. Gladiolen 1521 ct. Papaver 14—19 ct. HAZERSWOUDE. 15 Juni 1931. 13935 Kippeneieren f. 3.904.60 per 100 stuks: Eendeneieren f. 3.503.80 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 15 Juni. Aard beien 713 cent per doosje. Sla f. 0.60 2.50 per 100 krop. Snijboonen f. 3.80—4.70; idem Stek 1.2 30—2.90. Peulen f. 2.10—3.15. Doperwten f. 2.80—3 10 Capucijners f. 3.10. Tuinboonen f.2 90 per 20 pond. ROTTERDAM. 16 Juni Ter Veemarkt werden heden aangevoerd: 211 paarden; 840 magere runderen: 815 nuchtere kalve ren; 13 overloopers; 10 veulens; 795 vette runderen: 36 biggen; 529 vette kalveren. 119 schapen of lammeren; 13 bokken of geiten. Koeien 49—51. 42'/.45. 25—34; Ossen 4548. 40—44. 371/:; Stieren 39—41 37, 35; Kalveren 62'/;—70. 52'/:57'A, 40 —45. prijzen per K.G.: Melkkoeien 235 —440; Stieren 125—480; Paarden 220—260; Slachtpaarden 150—240; Hitten 90—175; Veulens 75140; Nuchtere Fokkalveren 2430; Nuchtere Slachtkalveren 10—15; Werkpaarden 200—340; Kalf koeien 225— 430; Pinken 130—180; Biggen 5—8; Biggen per week 1. 0.90—1.50. prijzen per stuk van mager vee. ROTTERDAM. 15 Juni. Binnenlandsche granen Tarwe van f. 5.50 tot f. 6.50; uit gezochte kwaliteit van f. 7 tot f 10. Gerst Chevalier van f. 6 tot 1.6.75. Haver van f. 5.50 tot f 6.50. Erwten, kleine groene van f 6.50 tot f.9. Schokkers van f.10 tot 1.17. Bruine boonen van f. 6 tot f 8.50. Karwijzaad van f.22 tot f.24 inclusief. Blauw maanzaad van f. 31 tot f. 33 inclu sief. Alles per 100 Kilo netto. ZOETERWOUDE. Eierveiling 15 Juni „Ik leer nog". Aangevoerd 5974 eieren. Prijzen per 100 stuks: kipeieren f. 3.50— f.4.50. eendeneieren f 3.20—f. 3.70, boter 75 cent, kaas 34—42 ct. per pond. Pluim vee: kippen 15—5~ct6„ hanen 70—75 ct„ duiven 10—18 ct., konijnen 28—100 cent per stuk. B-I

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3