HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN Zonschermen Marquizen en Strandtenten J. BAALBERGEN UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. De oude veiling. slagen de plannen, dan ls het nu zeker, j,t de oude Centrale Veiling aan de Marktstraat alhier als vereenlgings- «bouw behouden zal blijven. Zooals be- Ld had het bestuur der C. A. V. aan- tankélijk het voornemen, het gebouw te «rkoopen; het kon echter niet voldoende nobrengen. Bekend als het bestuur der C. V. was met de omstandigheid, dat vele rereénlgingen hier geen onderdak meer zouden bezitten, wanneer het gebouw een andere bestemming kreeg, heeft het ge meend alsnog een ernstige poging te moe ten doen om het gebouftr voor de ver enigingen te moeten behouden. Vertegenwoordigers van een groot aan tal vereenigingen hebben met het be stuur der C. A. V. geconfereerd, waarvan bet resultaat is geweest, dat een comité is opgericht, welke de voorstellen van het bestuur der C. A. V. nader zal trachten uit te werken. Deze voorstellen zijn: de C A. V. wil het gebouw overdoen voor 20.000 en tevens dat bedrag op het ge bouw als le hypotheek laten staan a 4Vs pot. 'sjaars en f. 1000 aflossing per jaar. De vereenigingen zullen dan nog een ongeveer gelijk bedrag noodig hebben !0or verbouwing, restauratie enz., waar voor architect Berghoef belangeloos zijn medewerking wil verleenen. Oetracht zal worden het ontbrekende geld geplaatst te krijgen in den vorm van rentelooze aandeelen. HAARLEMMERMEER. Gouden Huwelijksfeest. Gisteren was het 50 jaren geleden, dat het echtpaar H. Moolhuysen en M. Huls bos aan den Aalsmeerderdijk alhier, in het huwelijksbootje stapte, van verschil lende zijden mochten de nog krass» oudjes blijken van belangstelling onder vinden. Zij werden o.a. door den waar nemend burgemeester, den heer Kisten maker, persoonlijk gecomplimenteerd. De hooioogst. In den Haarlemmermeerpolder is hier en daar de hooioogst in vollen gang. Er kon reeds geconstateerd worden, dat de uitkomsten zoowel wat kwaliteit als kwan titeit betreft, bevredigend zijn, zoodat de opbrengst van de le snede over 't alge meen wel het bewijs zal leveren, dat 1931 als een rijk gras- en hooi-jaar ls aan te merken. Moge de veehouders in dezen polder in deze verwachting bij het win nen en binnenhalen door ongunstige weersgesteldheid niet teleurgesteld worden De heer G. Vonk, onderwijzer aan de bijzondere school te Abbenes alhier, heeft als zoodanig eervol ontslag aangevraagd met ingang van 1 Sept. a.s. wegens zijne benoeming in gelijke betrekking te Rot terdam. HILLEGOM. BLOEMBOLLENCULTUUR. De voortuintjeswedstrijd. Gisteravond heeft de afdeeling Hille- gom der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur een ledenvergadering gehouden, die goed bezocht was. De voorzitter herdacht de overleden leden, de heeren J. Wledemeijer Jr. en van Til Jzn. Het jaarverslag over 1930 van den se cretaris werd goedgekeurd. De rekening over 1930, sluitende met een kassaldo van ongeveer f. 1130, zal nagezien worden door de heeren D. E. Nieuwenhuis en C. Ph. Freriks. Het huishoudelijk reglement, dat ver ouderd was, is geheel herzien. De jury voor den wedstrijd van de „voortuintjes" bestaande uit de heeren: A. C. van der Schoot Jr., J. Bijl en E. Ludwig, had de volgende uitspraak gedaan: 1. W. Hopman, le prijs een ets van D. Slrks; 2. (buiten mededinging) A. C. van der Schoot Jr.; 3. D. E. Nieuwenhuis, een schilderij; 4. L. Stassen, een schaal; 5. P. Valk, een vaas. Het aantal deelnemers, 14 in getal, had veel grooter moeten en kunnen zijn. De voorzitter bedankte de jury voor haar taak. De heer Freriks, de initiatief nemer, pleitte voor herhaling van den wedstrijd, en het nastreven van het doel: reclame voor de bollenstreek. Lisse moet nog als voorbeeld gesteld worden De jury moet bestaan uit vakmenschen van elders De voorzitter zegde toe rekening te zullen houden met deze wenschen. Morgenavond a.s. zal de Tram- Harmonie uit Leiden den Hillegommers een concert aanbieden, te geven in de tent in het van Waverenpark, van 8 tot 10 uur. KATWITK. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Brak, van Zegveld, Oegst- geesterlaan 14, thans Weeshuisstraat 18; C v. d. Does en gezin, van Wassenaar, Duindigt 8, thans Wassen, weg 8; A. Spaanderman, Zandvoort, Pitgoeterstr. 74, thans Stengelinstr. 11; E. Hooijkaas, van Arnhem, Burg. Weertstr. 75, thuis L. Bui tenschool; J. Koppen, van Den Helder, Beukenlaan 6, thans Zeeweg 5; S. Harte- veld, van Rotterdam, v. d. Hoonaardstr. 17, thans Zeehospitium; A. van Riet, van Lei den, Nipponstraat 10, thans Leidsche Bui tenschool; Jac. v. d. Bent, van Leiden, Plantage 14, thans Adrianastr. 8; J. Glas bergen en gezin, van Rijnsburg, Vliet N.Z. 66 thans de Waal Malefijtstr. 41; P. H. Kouw en gezin, van Leiden, Vreewijkstr. 6 thans Varkevisserstraat 5; C. H. Dreijer, van Haarlem, Jansstraat 48, thans Zeehos pitium; A. Bruinsma, van Hoogeveen, Van Echtenstraat 10 thans Zeehospitium; H. Verhagen, van Wateringen, Kerklaan 1, thans Weth. D. Meerburgstr. 40; K. Slot en gezin, van Oegstgeest, Fr. Hendrik laan 2, thans Drieplassenweg 6; C. H. Koe- lewijn, van 's-Gravenhage, v. d. Spiegel straat 9, thans Veereinde 13; C. Zuijder- duijn, van Amsterdam, Kromme Waal 33, thans Noordw.weg 28. Vertrokken: Jac. Brussee en gezin naar Rijnsburg, Heerenweg 27; H. van Egmond cn gezin naar Voorschoten, Leidscheweg 9. KATWITK AAN DEN RITN. De maandelijksche collecte voor het Bouwfonds der Geref. Kerk bedroeg f. 66.73; de collecte voor de Evangelisatie in België bracht f. 26.82 op. KATWITK AAN ZEE. Het feest van den N.Z.H.T.M. Van de gemeentegebouwen en uit vele particuliere woningen wapperden giste ren de vlaggen ter herdenking van het gouden feest der N. Z. H. T. M. In een groote touring-car, waarin de directie en commissarissen der tramweg maatschappij met hunne echtgenooten zaten en voorafgegaan door een auto, waarin zich de versieringscommissie be vond, werd een bezoek aan het versierde stationsgebouw gebracht. De haltechef de heer Hofkes, ontving hen en bracht zijn felicitaties over aan den directeur ir. W. J. Burgersdijk. In het kantoor bezichtigde men het cadeau dat de heer Hofkes bij het vertrek van Prinses Juliana verleden jaar van Haar ontvangen had. De heer Nic. van Beelen feliciteerde de directie met haar gouden jubileum en prees de goede verstandhouding die hier tusschen tram en publiek bestaat. Hij bood als geschenk een bloemstuk aan. Na ongeveer twintig minuten vervolgde men de tocht naar Noordwijk-aan-Zee. Aanrijding. Hoek TramstraatBadstraat had tus schen twee wielrijders J. v. d. P. uit de Voorstraat en een knechtje van den heer B. uit de Badstraat een botsing plaats. Het rijwiel van v. d. P. werd daardoor ernstig beschadigd. Ook op den Wassenaarschen weg ter hoogte van het Zandgat had een aan rijding tusschen twee wielrijders, C. K. uit de Zuidstraat en den H. uit de Varke visserstraat plaats. De laatste reed met defecte rem op C. K. In, waardoor zijn rijwiel vernield werd. C. K. uit de Tooropstraat deed bij de politie aangifte van vermoedelijke ver duistering van een gouden Katwijksche kap door de erfgenamen van H. S. in de Kanaalstraat. J V. uit de Gasthuissteeg deed bij de politie aangifte van het feit. dat een onbekende des nachts door de ruiten van zijn woning is gereden. De politie stelt een onderzoek in. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier heeft besloten, tegen 1 Sept. een hulpprediker aan te stellen. 397. „Zie, zei Wim, tot den orang-oetang, „Zie je wel dien kerel staan? Dat is mijn vijand, die had graag gezien. Dat jij mij kwaad had gedaan. Daarom stopte hij mij in het hok bij jou Wreek me, goede brave vrind, Je bent immers sterker dan die kerel, En ik ben nog maar een kind." 398. Maar Pim verweerde zich geweldig, En één oogenblik was hij weer vrij. Zijn makker niet bang uitgevallen Sloeg als in woeste razernij. Maar ook hij moest eindelijk buigen Wat gaf hem zijn groote kracht? Hij moest, telkens kwamen er nieuwe strijders Bukken voor de overmacht. Van een aantal bewoners van de Huis ter Duinstraat is ingekomen een adres aan den gemeenteraad om een voetpad te maken over de tramrails naar de bestra ting van de Huis ter Duinstraat. Voorstraat 43 - Katwijk aan Zee VRAAGT PRIJS. Ook in onze Meubelen-, Tapijt- en Beddenafdeeling zijn wij zeer concurreerend! 6940 NOORD WITKERHOUT. Afscheid der Dames Berghout. Onder groote belangstelling namen de dames Berghout afscheid van de leerlin gen der Zondagschool der Ned. Herv. Gemeente. Vele ouders waren met den predikant te samen gekomen om de dames Berg hout te danken voor de groote toewijding en opoffering gedurende tal van jaren aan de Hervormde jeugd bewezen. Een aardig souvenir werd aangeboden en de kinderen zongen een afscheidslied. Aanbesteding. Na gehouden aanbesteding voor het j bouwen van een woonhuis in de Dorps straat waren de hoogste inschrijvers Gebr. v. d. Togt voor f.5665; de laagste inschrijver was de aannemer J. W. van Parera voor f4000, aan wien het werk is gegund. OEGSTGEEST. LISSE. Restauratic Ned. Herv. Pastorie. Voor restauratie en gedeeltelijke ver bouwing der Ned. Herv. Pastorie werd een aanbesteding gehouden, waarbij de laag ste inschrijvers waren: B. v. d. Zaal, verbouwing f. 3790. Gebrs. Schouten. Gas, electr. en water f. 1060.Gebrs. v. Houten, Glas- en Schilderwerk f. 1342.—; A. Wijnhout, Be- hangerswerk f. 490. Gisteravond hield Weth. Warmerdam een politieke rede over het werkloozen- vraagstuk. De veiling van Bloembollen voor de R.K. Kerk bracht op f. 6085. Bij de fam. S. in de Burg. de Kempe- naerstraat is uit baldadigheid een groote ruit ingeworpen door J. B. alhier. De schade zal door B. worden betaald. De veehouder L. alhier vond een koe dood in zijn weide. Het cadaver is onder politiegeleide naar het abattoir te Leiden vervoerd. o NOORDWITK. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn de vorige week als werkzoekenden ingeschre ven 57 personen, t.w. 4 metselaars, 5 op perlieden, 3 timmerlieden, 22 landarbei ders, 16 visschers, 5 losse arbeiders, 1 kantoorbediende en 1 dienstbode. Protest tegen de winkelsluiting. Ofschoon de gemeenteraad besloten heeft niet te voldoen aan het verzoek van den winkeliersvereeniging om des Zondagsmorgens hun winkels open te mogen houden, zijn j.l. Zondag zeven za ken opengebleven als protest tegen deze handelwijze. Het ligt in de bedoeling a.s. Zondag evenzoo te handelen. Gevonden voorwerpen: Een wollen kindermutsje, een nummerplaat van een auto H 5104, een blauw gebreid kinder jasje, een sleuteltje, een bagageriem, een dameshandschoen, 7 linnen boorden, een gouden zegelring waarin een wapen gegra veerd en een notitieboekje. Komen aanloopen: een wolfsgrauwe Duitsche herdershond, dragend een meta len prikkelband. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 12 uur tot 1 uur n.m. ten politiebureele te Noord- wijk-Binnen. Door B. en W. is goedgekeurd de be noeming tot nachtwaker in tijdelijken dienst bij de gasfabriek van G. Haasnoot. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: W. A. C. M. Groenewegen geb. Beukers, d. J. M. v d. Krogt geb. van Veen, d. D. van Kampen gebr. de Bruin, d. Getrouwd: A. P. M. v. d. Zalm en C. J. de Konink. Bevallen: E. Halverhout geb. van Niel, d. Getrouwd: J. C. Siemons en A. M. V. Kuppens. O VEUR—LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Behandeling van Beroepen. De raad van Stompwijk kwam onder lei- ding van den burgemeester in openbare I zitting bijeen. Afwezig is de hr. Verheijen. 1 De notulen worden na een opmerking van den heer Willemsen goedgekeurd. Ingekomen zijn: Rapport en controle Veriticatie-büreau inzake kasopneming Gem. Ontvanger. Bericht van Ged. Staten inzake grensscheiding 's Gravenhage. Ver zoek van den heer Den Dool aan den West- vlietweg om een straat te mogen aanleg gen enz. enz. Het laatste verzoek wordt ge zonden naar B. en W. om praeadv., terwijl inzake de grensscheiding de heeren nog 'n volledig rapport zal worden thuisgezonden ter bestudeering. De heer Willemsen zegt naar aanleiding kasopneming Gem. Ont vanger, dat nog steeds een achterstand blijft in de inning der gelden van de Wa terleiding. De voorz. merkt op, dat hierin spoedig een andere regeling komt, waarna de stukken voor kennisgeving aangenomen worden. De vaststelling voorschotten 1931 ver goeding ex. art. 110 L. O .Wet 1920 wordt na een opmerking van den heer Willemse en na toelichting door den voorz. z. h. st. goedgekeurd, evenals het voorstel naar aanleiding verzoek, Ingevolge art. 13 L. O. Wet 1920. Beroep C. de Groot, Delftsche Kade 38 naar aanleiding van door B. en W. gewei gerde bouwvergunning. De heer Willemse zegt deze zaak van alle kanten bekeken te hebben. Hij begrijpt ten volle, dat B. en W. alle recht hebben te weigeren. Het gaat hier echter alleen om het verplaatsen van een kozijn en het gaat toch niet aan dit te weigeren, omdat B. en W. dezen hoek weg willen hebben, waar echter niets tegen is. Hij wil voorstellen, dat men de Groot toestemming geeft om de kozijnen te verplaatsen en verder niets. B. en W. hebben zeer zeker het recht te weigeren, doch hij roept de clementie van den Raad in toestemming te geven. De Voorz. zegt, dat het vroeger anderen ook ls geweigerd en dat B en W. de zaak getoetst hebben aan de consequentise; B. en W. moeten consequent zijn. De heer de Lange is het eens met den heer Willemse; het betreft hier geen ver bouwing, doch een verplaatsing. De heer Schmall merkt op, dat men in deze niet te veel barmhartigheid moet ge bruiken; wij moeten handelen in het alge meen belang. Weth. v. d. Bosch zegt, dat het z.i. wel degelijk een verbouwing en een verbete ring is en als men de een toegeeft, moet men ook anderen toegeven; er is nu een maal besloten, dat voor het verkeer deze huizen achteruit moeten en er dus voor deze huizen geen toestemming tot verbou wing mag gegeven worden. Het beroep wordt dan in stemming ge bracht en met 64 stemmen verworpen. Benoeming hoofd der school aan de O L School aan den Westvlietweg. De Voorz. zegt, dat tal van sollicitaties zijn ingekomen en het voor B. en W.. even als voor den Inspecteur van het Lager Onderwijs zeer moeilijk was een keuze te doen. Er waren een 4-tal ernstige sollici tanten en uit deze vier moest een keuze van drie gedaan worden. Intusschen ls no. 1 der voordracht, de heer de Vries, be noemd te Capelle a. d. IJsel, zoodat deze hier de benoeming niet aanneemt. Nu moet, om toch een voordracht van 3 per sonen te hebben, No. 4 nog op de voor dracht geplaatst worden. Een schrijven is ingekomen van den heer Verheijen, waarin hij ten zeerste den heer J. de Knegt aan beveelt. De heer Schmall kan No. 4 nu niet meer accepteeren en zet In deze zijn meening uiteen; de voorz. merkt op, dat er een voordracht van 3 moet zijn. De voordracht ziet er nu als volgt uit: No. 1 A. Kool. no. 2 J. de Kncgt en no. 3 G. F. Bellé. Met alg. st. wordt benoemd de heer A. Kool. Opnieuw komt. thans aan de orde de stemming over de voorstellen inzake sala- risverhooglng Boekhouder-kassier en Gem. Opzichter, waarover in de vorige vergade ring de stemmen staakten Een schrijven is ingekomen van den heer Verheijen, die met klem aandringt bij den Raad de voorstellen thans aan te nemen. Beide voorstellen worden in stemming ge bracht en thans met algemeene stemmen aangenomen. De heer Willemse zet uiteen, waarom de tegenstemmers nu voorstemmers zijn ge worden: de zaken zijn na de vorige verga dering nog eens terdege onderzocht en i vele bezwaren, die men toen had. ziin weg genomen en daarom konden en wilden zij nu ook gaarne de beide voorstellen aan nemen. De voorz. brengt de leden hartelijk dank voor hun medewerking en hun loyale en faire houdine- in deze. Hierna sluiting. RECLAME. VOORSCHOTEN. Kring „Duinland" der Vrijwillige Burgerwachten. Dezer dagen vergaderde in een der zalen van het gemeentehuis te Katwijk het bestuur van den kring „Duinland" van Vrijw. Burgerwachten, onder voor zitterschap van den burgemeester, mr, dr. J, Schokking, baljuw van den kring. In de vergadering waren vertegenwoor digd 6 burgerwachten en de officier toe gevoegd aan de inspectie der B. W. was als gast aanwezig. Bij de ingekomen stukken was o.a. een mededeeling van de kring Rijnland-Oost, dat door de opleving der belangstelling ln het instituut der Burgerwachten in dat district, de Burgerwachten weder een eigen kring zullen vormen, waarbij zich de Burgerwachten van Leiderdorp en Benthuizen die tijdelijk bij „Duinland" waren ingedeeld, zich nu weder zullen aansluiten. In de vacature's ontstaan door het be danken van den heer C. J. A. Schrassert Bert uit Voorschoten en den heer Jac. Meyer uit Katwijk resp. als secretaris en penningmeester werd voorzien door de be noeming van den heer A. J. Turion. Comdt. van de burgerwacht Voorschoten tot secretaris en den heer J. L. Bosschie- ter, burgemeester van Rijnsburg als pen ningmeester. Door den voorzitter werd een hartelijk woord van dank aan de beide aftredende bestuursleden gebracht voor het vele door hen in de afgeloopen jaren voor de kring verricht Bepaald werd dat de kringwedstrijden gehouden zullen worden op 4 Aug. a.s. te 2.50 op de banen te Katwijk in volgorde volgens loting. Rijnsburg 1, Wassenaar 2, Voorschoten 3, Katwijk 4, Valkenburg 5 en Oegstgeest 6. De leiding der wedstrijden zal berusten bij de commandanten der burgerwachten van Wassenaar. Oegstgeest en Voor schoten. Als voorloopige datum voor de beker wedstrijd werd 29 Augustus vastgesteld. Nadat nog eenige kringbelangen waren besproken, sloot de voorzitter de verga- terlng. 8292 Burgerlijke stand. Geboren: Hendrik, z. van J. Kraaij en G. A. van Os; Cornelia Theodora Anna, d. van J. W. A. Spiegelaar en P. M. van der Meulen. Overleden: W. J. M. van Haaster, geb. de Vroomen, 41 jaar. Ondertrouwd: W. L. van Brecht, 22 j aai en G. Kooijman, 21 jaar. Loop der bevolking. Vertrokken: J. Steen naar Maarssen J. Klink naar Mellsant J. M. Brusse naar Hengelo A. van Muijen naar Lei den Jac. Kooien en gezin naar Spaarn- dam. Gevestigd: S. van der Blom van Lei den P. H. Dijkman van 's-Gravenhagc Ch. Bremmer van Duitschland. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Mattheus Leonardus, z. van L. T. G. Stijnman en E. W. Schneider; Arie, z. van W. Bruin en J. M. Holgeman; Filippus, z. van P. Kiemel en H. Denkema; Wilhelmina Elisabeth Barbara, d. van A. H. B. van Gorp en E. M. van Hest; Cor nelia Helena, d. van K. van den Bosch en T. van der Niet; Leo Antonius, z. van S. van der Ham en H. J. Vogels; Johannes Willem Cornelis, z. van W. C. de Ruiter en J. J. Overduin; Joachim Theodorus, z. v. A. Oosterveer en C. H. Edelaar; Joannes Bernardus Jozeph, z. van B. C. van der Holst en E. J. Mesker: Wilhelmus Augus- tinus, z. van L. J. P. Smulders en P. M. A. Hellebrekers. Overleden: Gerrit Jan Huntelerslag, lfl weken; Gerritje Solleveld 47 jaar, echtgen. van F. Berg; Susanna Cornelia Koch, 68 jaar, echtgen. van J. W. IJzerman, Abra ham Emile Schuttenhelm, 51 jaar, echtgen. van H. C. van Went. Ondertrouwd: J. W. Ponsen en G. Zwaagstra. Tot lid van de examen-commissie Handelsterminologie en -correspondentie vreemde talen ls o.a. benoemd onze plaatsgenoot dr. H. Jansonius. ZEVENHOVEN. Een collecte in de Geref. Kerk voor de zending gehouden bracht f25 op. ZOETERWOUDE. Propaganda-avond „Weelde en Zeden". In café „Ik leer nog" hield de heer Star- renburg lid van den gemeenteraad alhier een lezing, als propaganda voor zijne a.s. verkiezing tot lid van den gemeenteraad. Nadat hij de aanwezigen had welkom geheeten laakte hij de tekortkomingen van het dagelijksche bestuur der gemeente en de ambtenaren. Spr. vertelde o.a. weer voor de zooveelste maal hoe negen jaar ge leden een woning was gebouwd voor den gemeentesecretaris voor f. 18000, die na zeer korten tijd te klein bleek te zijn. De gem.secretaris is toen verhuisd naar de Secretarie, en de woning van f. 18.000 werd verhuurd aan een anderen ambtenaar voor f.400 'sjaars, dat is 2'/i"/« rente, dat thans na 9 jaren het voorstel kwam om een nieuw Raadhuis te bouwen voor 50 duizend gulden hetgeen niets anders bedoelt te zijn als weer een nieuwe woning van den secretaris. Dat wel is waar. nu niet een nieuw raadhuis wordt gezet dank zij de groote bestrijding in den Raad. doch toch nog f. 30.000 wordt verbouwd, z.g. verbetering van 't Raadhuis, hetgeen vol gens spr. geheel overbodig is. In werke lijkheid beteekent het niets anders dan een vernieuwing van de woning van den secretaris. Vele onnoodlge uitgaven wer den nog door spr. op zeer scherpe wijze geïllustreerd om te toonen hoe z.i. op onverantwoordelijke wijze van weelde met geld wordt omgesprongen. Daartegenover stelde hij dat geen f. 2000 kan worden uit gegeven ter verbetering van de arrestan- tenlocalen. Voor de werkloozen wordt vol gens spreker niets behoorlijks gedaan. Alles wat nog gebeurde was te danken aan hem. Spreker heeft ongeveer 2 uur liet gehoor willen aantoonen dat slechts hij de belangen van 't misdeelde volk in den gemeenteraad behartigde. 3-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11