HET GOUDEN JUBILEUM DER N.Z.H.T.M. Jaargang MAANDAG 15 JUNI 1931 No. 21851 |jit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. HERDENKING TE LEIDEN EN HAARLEM. Het personeel biedt een huldeblijk aan. Het voornaamste Nieuws van heden. BURG. STAND VAN LEIDEN EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlên uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlên 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:; Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35, per weet f. 0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat licor hen aan F. van der Kloot en recht- Imkrljgenden vergunning is verleend tot Ijet oprichten van een melkinrichting in |let perceel Diefsteeg No. 1012 en Pie- ierskerkstraat No. 46. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. |leiden, 13 Juni 1931. 8259 VASTSTELLING ROOILIJN. Burgemeester en Wethouders van Lei- I den brengen ter algemeene kennis, dat i plan voor de vaststelling van een I rooilijn voor het gedeelte van de Kore- laarstraat, gelegen tusschen het Levendaal |«i de Korte Raamsteeg, voor een ieder ter inzage zal liggen op de gemeentesecre- tarie, afdeeling Algemeene Zaken (Rapen burg 12), van Dinsdag 16 tot en met IMaandag 29 Juni 1931. en dat belanghebbenden eventueel be lstaren tegen voormeld plan tot en met I Maandag 6 Juli 1931 schriftelijk bij hun College kunnen indienen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. I leiden15 Juni 1931. 8258 OPENING VAN EEN JEUGDHERBERG. Een goede instelling. Zaterdagmiddag hebben wij gehoor ge- I reven aan de uitnoodiging tot bijwoning tan de opening der Leidsche Jeugdher berg ,.de Kwaak" aan de Haarlemmer- nart tegenover het landgoed „Oud- Poelgeest". Te ongeveer 3 uur verzamelden zich allen in de ruime boerderij van den heer A. J. Bakker, met het bestuur van de hedert korten tijd opgerichte jeugdorga nisatie in een van de voormalige stallen, thans veranderd in een eenvoudige met tafels en stoelen ingerichte conversatie- taal. De secretaresse, mej. A. van Oven riep inplaats van den heer Modderman die terhinderd was, de aanwezigen een har telijk welkom toe. Het eigenlijke doel van jeugdherbergen p korte trekken weergevende, herinnerde Ispr. aan de opening, 3 jaar geleden, van ie eerste jeugdherberg in Nederland. Meer en meer is na dien tijd in vele plaatsen van ons land aan dergelijke in stellingen behoefte. Zoo zijn ook hier in Leiden en omge ving meermalen pogingen in het werk ge steld tot oprichting. In den afgeloopen winter is het einde- I lijk gelukt beslag te leggen op deze plaats, waarbij de heer Bakker zijn waardevolle medewerking heeft verleend. Lelden, in het bezit van zoovele histo rische bijzonderheden, gelegen In de on middellijke nabijheid van bosch, duin en strand, is zeer zeker wel te beschouwen ais een geschikt middelpunt voor de op tomende jeugd om zich in dagen van va- untie te ontspannen. En waar nu dit punt, voor den jeugdi- ten toerist gemakkelijk is te bereiken, pogen wij ons wel dankbaar gevoelen hier een ankerplaats te hebben gevonden. Thans is dit gebouw nog wel niet geheel paar alle moderne eischen ingericht, maar alle begin is moeilijk. Met eenvou- I I dige middelen is zeer veel te bereiken. I Evenwel is er voldoende ruimte en fris- Ische ruimte op deze boerenhoeve. Maar pet alleen het mooie, maar juist de Sroote hartelijkheid welke in een jeugd herberg moet te vinden zijn, is hier al leeds getoond door de herberg vader en moeder, den heer en mevrouw A. J. Bakker Spr. dankte de ouders voor hun groote medewerking als ook aan haar mede oprichters en aan de jongedames van de Icugdbonden. Ten slotte riep spr. een bijzonder wel kom toe aan den heer H. H. Holthuis, vert. £er N. J. H. Centrale, verklaarde hier mede de herberg voor geopend en stelde öe aanwezigen in de gelegenheid de in lichting in oogenschouw te nemen. Alvorens hieraan werd gevolg gegeven °am de heer Holthuis het woord en sprak tamens de Nederl. Jeugd Herberg Cen trale. Deze herberg zeide spr. is sedert het af- Efloopen half jaar reeds de 36ste in Ne erland De oorzaak daarvan is ten ie tot thans de tijd daartoe rijp is en ten 2e Jat de juiste organisatievorm daarvoor is Kvonden. En juist in ons land, waar zoo 'eel verdeeldheid heerscht, is het zoo Prettig zoodanige goede organisatievorm te vinden. De steeds groeiende vrije tijd van de ieugd, van welken rang of stand ook, eischt meer en meer dat daaraan een Soede besteding worde gegeven. Spr. her innerde daarbij aan verschillende voor tellingen van vooraanstaande mannen het jeugdleven. In ons land is tot heden nog een groot verschil merkbaar bij de stichting van jeugdherbergen. In andere landen v.n.l.: Duitschland werkt de overheid kracht dadig mede Spr vertrouwt dat in de toekomst ook in ons land het eenmaal zoo ver moge komen. Het woord Jeugdherberg wii eigenlijk zeggen „het elkander dienen". Hij hoopt, dat dit ook hier zoo zal zijn tot heil van de jeugd. Namens den Centr. Bond biedt spr. hierna het bekende bord aan met de ini tialen N. J. H. C Zooals gezegd, is de ontvangsalon een voudig ingericht. Bij onze verdere rond gang namen wij ook een kijkje in de slaapzalen. Die voor de heeren, grenst aan de ont vangsalon en zoo noodig is ook op den zolder een zeer ruime gelegenheid tot slapen gemaakt. Voor de dames is In het gebouw gren zende aan het woonhuis van het echt paar Bakker een goede slaapgelegenheid gemaakt. In elk gebouw zijn ruim 30 ledikanten met toebehooren in rijen geplaatst, welk aantal op de zolders nog aanmerkelijk uitgebreid kan worden. De woning, aan groot vaarwater gelegen, biedt den toe rist een heerlijke buitengelegenheid aan evenals de uitgestrekte boomgaard waar in het heerlijke groene gras gezonde rust Is te vinden. o PARKCONCERT. Het programma van het concert te geven door de Harmoniekapel „T. en D." (Trouw en Durf), directeur de heer J. Noordanus Sr., op Vrijdag 19 Juni a.s. in het Plantsoen (Musis Sacrum) 's avonds 8 uur precies, luidt als volgt: 1. Florentiner Marsch. J. Fu?ik; 2. Un tour de Bandits, F. Suppé; 3. Concert Valse interrompue. L. Montagne; 4. Fantaisie Cavalleria Rusticana. P. Mascagni. Pauze 5. The Stars and Stripes marsch, Sousa; 6. Ouverture Tancred, C. Rossini; 7. Fruhlingserwachen „Romanze". B. Back; 8 Grande Fantaisie Faust, Ch. Gounod; 9 Marsch Finale. Het publiek wordt verzocht dit pro gramma uit te knippen en gedurende de uitvoering niet te loopen. VRIJE KATH. KERK. Gisteren had de inwijding plaats van de Kapel der Vrije Kath. Kerk in de Vree wijkstraat 19 alhier. De plechtigheid werd verricht door Z.D. H. Mgr. J. H. Bonjer in zijn kwaliteit als waarnemend Regionaris, geassisteerd door de Weleerw. Heeren G. E. Noordhof te Bloemendaal en C. J. W. Jansen alhier. Mgr. Bonjer droeg de Kapel op aan den H. Bonifacius, zoodat het kerkgebouw voortaan zal heeten St. Bonlfaciuskapel. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Naamlooze Vennootschap Katwijksche Reederij en Haringhandel v.h. A. den Duik Mr. E. N. Rahusenstr., Katwijk a. Zee. De statuten zijn gewijzigd. R.K. HUISHOUDSCHOOL LEIDEN. Aan het theoretisch gedeelte van het nijverheidsonderwijsexamen akte N VIII, leerares Koken en Voedingsleer, namen 6 leerlingen deel. Geslaagd zijn de dames: E. F. Lommen, A. M. P. Peeters, E. Sam- som, A. M. Schouten. D. H .Siuyter en G. J. Vlaskamp. Prof. dr. J. de Zwaan alhier is be reid gevonden het presidium van het voor eenigen tijd opgerichte Christelijk Kunst verbond in Nederland op zich te nemen. Geslaagd is voor het examen Adjunct Commies de heer K. W. P. Krom Jr. thans Rijksklerk aan de Inspectie le afdeeling hier ter stede. De heer W. F. de Bree, onderwijzer aan de school Langebrug alhier, staat no. 2 op de voordracht voor hoofd eener school te Wassenaar. Onze plaatsgenoot G. Been, is met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot adspi- rant-agent van politie te 's-Gravenhage Wij vestigen de aandacht op de etalage van het perceel Breestraat, vroeger bewoond door den heer Zitman, waarin de bekroonde inzendingen zijn geëxposeerd van de prijsvraag, uitgeschreven door het Genootschap „Mathesis Scientiarum Geni- trix" en welke prijsvraag omvatte het ont werpen van een volkstheehuis in den Leid- schen Hout. Zooals men zal zien. is er knap werk bij. Hedenmorgen vatte in een pakhuis aan de v. d. Werfstraat naast het Koren hof een hoop hooi vlam. Het kortstondige en kleine brandje kon echter gelukkig met behulp van een minimax gebluscht worden. In de Stedei. Werkinrichting waren opgenomen: Volwassen Datum Dagen personen Kinderen Tot. 8 Juni Maandag 33 33 9 Juni Dinsdag 36 36 10 Juni Woensdag 40 1 41 11 Juni Donderdag 40 1 41 12 Juni Vrijdag 36 1 37 13 Juni Zaterdag 37 1 38 In tegenwoordigheid van commissaris sen en directie der N.Z.H.T.M. en voorts van een vrij groot aantal vertegenwoor digers van het personeel heeft Zaterdag morgen in het nieuwe gebouw der Mij. aan de Leidsche Vaart de aanbieding plaats gehad van het huldeblijk van het personeel, bestaande uit de betimmering en meubileering der conferentiezaal. Zulks geschiedde bij monde van den heer J. IJzendijk, die zeide het zich tot een groote eer te rekenen hier namens 93%, van het personeel zijn gelukwenschen te mogen aanbieden. Na in het kort de wordingsgeschiedenis van het Gouden Jubileumfonds te hebben geschetst, wijdde hij uit over de moeilijkheid een passend geschenk te vinden. Aanvankelijk is ge dacht aan een zilveren tram, later aan een tegeltableau, maar het meest in den smaak viel het plan van de betimmering der conferentiezaal. Er werden teekenin- gen vervaardigd en weer vernietigd, om dat de directeur ze te luxueus achtte. Ten slotte was het de firma Allan en Co., die den juisten toon wist te treffen. Ten slotte verzocht spr. den directeur het in terieur namens de Maatschappij te aan vaarden en sprak daarbij den wensch uit. dat het den directeur gegeven moge zijn den hamer in deze zaal nog vele jaren te zwaaien en daarmede vele besluiten te bekrachtigen in het belang van de Maat schappij en het personeel. Namens de vrouwen van de leden van het personeel bood mevrouw Verpoort daarna een door die vrouwen vervaardigd handgeknoopt vloerkleed aan, vergezeld van een oor konde. Hierna werd achtereenvolgens nog het woord gevoerd door de heeren Zomer dijk. die namens de personeelsverenigin gen een fraaie staande klok aanbood: dr. W. E. Merens. geneeskundig adviseur der Mij., die zijn gelukwenschen vergezeld liet gaan van een sierglas; den heer Augustijn uit Utrecht, die namens de drie vakorganisaties een negental tinnen asch- bakken overhandigde; den heer Weijland uit Den Haag namens het Hoofdbestuur van de Ver. van Spoor- en Tramwegper soneel; den heer Coster namens de R.K. organisatie „St. Raphaël"; den heer Bogh (Leiden), die namens de Ver. van Amb tenaren een waterstel aanbood: ir. van Geuns, directeur der Noord-Hollandsche Tramweg Mij., die een spiegel schonk en den heer Leurs, die herinnerde aan het begin van den bouw dezer nieuwe kan toren. Daarop was het woord aan den direc teur. den heer ir. W. J. Burgersdijk, die allen hartelijk dankte voor de gelukwen schen en geschenken. Zich tot het per soneel richtende, zeide spr. de overtuiging te hebben, dat bijna allen enthousiast hebben bijgedragen aan de stichting van het Fonds, waarin hij het bewijs ziet, dat de verstandhouding goed is en dat de toestanden in het bedrijf bij het perso neel waardeering genieten. Het personeel had werkelijk geen betere keuze kunnen doen dan de inrichting van deze zaal, waar het contact plaats vindt. Spr. eindigde met den wensch, dat in deze zaal vele voor het personeel aange name besluiten zullen worden genomen en dat daartegenover het personeel bij voor komende gelegenheden de belangen der Mij. zal weten te plaatsen naast zijn eigen belangen. Hierna deed spr. mededeeling van het eerste besluit van commissarissen in de tweede halve eeuw der Mij. Het luidt aldus: De datum, waarop de Maatschappij haar 50-jarig bestaan herdenkt en een nieuw tijdperk intreedt, is aangebroken. Wij hopen ten zeerste, dat het personeel met opgewektheid en frisschen moed dit nieuwe tijdperk zal ingaan tot groei en bloei der Maatschappij. De Directie gevoelt, dat dit des te ge makkelijker zal kunnen worden verwacht, indien zij, wier staat van dienstuitvoering tekortkomingen vermeldt, te dezen aanzien met een schoone lei het nieuwe tijdperk ingaan. Daartoe heeft zij besloten voor ieder den staat van dienstuitvoering thans af te sluiten en deze. voor wat betreft de wegens voorgekomen overtredingen geno men maatregelen, als blanco te beschou wen, zoodat de op dien staat vermelde ge beurtenissen niet meer tot verzwaring van in de toekomst onverhoopt voorkomende plichtsverzuimen zullen aanleiding geven. Het spreekt echter vanzelf, dat deze maatregel de eventueel genomen of te nemen beslissingen in verband met be kwaamheid en geschiktheid niet zal kun nen beïnvloeden. Het is mij voorts aangenaam, het per soneel te kunnen meedeelen, dat commis sarissen zich ermede hebben kunnen ver eenigen aan allen, die bij de Maatschappij werkzaam zijn een feestgave uit fe doen reiken. Het zal u niet verwonderen, dat het bedrag van deze gave, waar deze geschiedt in verband met het 50-iarig bestaan der Maatschappij, rekening houdt met de dienstjaren van het personeel, ook niet dat wij gemeend hebben de gepensionneerde ambtenaren en beambten hierin te moeten betrekken. De uit te keeren bedragen werden als volgt vastgesteld a. voor de dienstdoende ambtenaren: Minder dan 1 jaar f. 7.50f. 20. 1 tot 5 jaar 15.0040. 5 tot 10 jaar 22.5060. 10 tot 20 jaar 30.0080.—. 20 tot 30 jaar 37.50—,, 100.—. 30 jaar en meer45.00120. b. voor de dienstdoende beambten: Minder dan 1 jaar f. 6 50f. 9. 1 tot 5 jaar 12.5017.50. 5 tot 10 jaar 19.00—,. 26.50. 10 tot 20 jaar 25.0035. 20 tot 30 jaar 31.00—,. 44.—. 30 jaar en meer 37.5052.50. c. voor hulpbeambten: een derde deel van de hierboven genoemde uitkeeringen. d. voor de wegens ouderdom gepension. ambtenaren: f.30f.80. e. voor de wegens ouderdom gepension. beambten: f.25f.35. f. voor de wegens invaliditeit gepensio neerden zal de uitkeering individueel wor den vastgesteld: Ten slotte kunnen wij tot ons genoegen mededeelen, dat, ofschoon de uitkomsten over het jaar 1930 ten achter zijn gebleven bij die over 1929, aan de algemeene verga dering van aandeelhouders, welke heden wordt gehouden, voorgesteld zal wórden aan het personeel een uitkeering te doen, overeenkomende met die van het vorige jaar In verband met het in den aanhef vermelde besluit betreffende den staat van dienstuitvoering zal derhalve het eventueel op dien staat voorkomende geen aanleiding geven tot vermindering, eventueel inhou ding van deze uitkeering. De uitbetaling van de bovengenoemde jubileumsuitkeering zal geschieden 20 Juni a.s., op welken datum dan tevens indien de algemeene vergadering van aandeelhou ders gunstig over de jaaruitkeering over 1930 zal hebben beslist deze uitkeering zal worden uitbetaald. Hierna was deze plechtigheid ten einde en waren wij in de gelegenheid een bezoek te brengen aan de tentoonstelling, welke een goed beeld geeft van de ontwikkeling der Maatschappij in de afgeloopen halve eeuw en veel interessant materiaal, w.o. zeer vele foto's van oud-Leiden bevat. Dat het paardetrammetje hierbij een groote rol speelde .spreekt vanzelf. Evenals hier ter stede, was ook te Haar lem een paardetram in den dienst opge nomen en ook daar was het succes groot. Alvorens des middags de receptie begon, brachten de Leidsche Harmonie en het korps Haarlemsche tamboers en hoorn blazers aan de directie en commissaris een muzikale ovatie, waarbij o.a. een nieuwe feestmarsch werd ten gehoore gebracht. Daarna gaf het korps een concert in de muziektent voor het gebouw. Op de zeer druk bezochte receptie zagen wij o.m. den burgemeester en secretaris van Bloemendaal, de heeren Augustijn en Jungeling, directeur en adj.-dir. der Gooi- sche stoomtram, vertegenwoordigers van de Haarlemsche Gemeentetram, den hoofdingenieur en chef van den algemee- nen dienst der A'damsche Gemeentetram; ir. van Geuns en ir. Immink, resp. voor zitter en secretaris van het Groepsverband der Ned. Tramwegen, ir. van Marie, in specteur-generaal van toezicht op de rijksspoor en -tramwegen, de heeren Boekhoven en Dubbeldam, resp. secretaris en wethouder der gemeente Katwijk; ir. H. van der Vegt, oud-directeur der Rot- terdamsche E. T. M„ ir. Montijn, dir. der Haagsche T. M.; ir. B. van Kreel, dir. der Deli Spoorwegen; de heer Hauptmann en Zonerdijk, directeur en hoofdingenieur der A.E. G.; de heer Gerlinck, directeur hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat in Noord-Holland; het hoofdbestuur van „St. Raphaël": den heer A. de Koningh, directeur der Centrale Werkplaats der Ned. Spoorwegen; afgevaardigden van de personeelsorganisaties, den voorzitter en secretaris der Veilingver. „Flora" te Rijns- burg, den heer B. F. Trantz, namens de fa. J. J Krantz te Leiden; ir. G. W. v. Heuke- lom. chef v. d. wegen der Ned. Spoorwegen; mr. S. H. Vening Meinesz, griffier van Ged. Staten van Noord Holland; den bur gemeester en secretaris van Heemstede; ir. Loep. directeur van de ZutphenEm merik Tramweg Mij.; Ir, Deffele, direc teur der Probolingo Tramwek Mij.; de directie van de Hollandsche Draad- en kabelfabriek; ir. van Oldenburg, directeur van het P. E. N.; ir. Sebbelee, directeur der Geldersche Tramweg Mij.; den heer J. van Spall, oud-directeur der Leidsche Duinwater Mij.; den heer J. Tideman, oud gouverneur der Molukken, den heer P. P. van Alphen, directeur der Semarang Cheribon Stoomtram Mij.; ir. W. A. Nieu- wenhuis. directeur der R. E. T.; den heer J. H. Conrad, ambtenaar aan het Dep. v. Waterstaat; de heeren J. Roëll en D H. Stigter, resp. voorzitter en administra teur der Ver. voor Locale Spoor- en Tram wegen en last not least mr. Siivergieter Hoogstad, chef van de afd. mtjnwegen van het Dep. van Waterstaat namens den Minister. Na de receptie volgde eeu diner waarbij ook Z. E. de minister van Water staat, de heer Reymer en mr. Bruch als vertegenwoordiger van den Commissaris der Koningin in Noord Holland aanzaten. Hierbij werd o.m. het woord gevoerd door dr. H. van Manen, directeur der BINNENLAND. Het gouden jubileum der Noord-Zuid- Hollandsche-Tramwegmaatschappij. (Stads nieuws, le Blad). De plechtige te-water-lating te Gro ningen van het oefenschip .Prinses Juliana". (Binnenland, le Blad). Het Grieksche stoomschip „Urania" is bij den Noord-Hinder aangevaren en gezon ken; de bemanning is gered. (Gemengd, 2e Blad). Auto met negen inzittenden bij Apel doorn te water geraakt; één doode. (Gemengd, 2e Blad). BUITENLAND. De moeilijkheden in Duitschland. (Bui tenland, le Blad). De Presidentswisseling in Frankrijk. (Buitenl., le Blad). Communistische actie in Duitschland en Frankrijk. (Buitenl., le Blad). Ernstig scheepsongeval aan de Fransche knst. (Buitenl. Gemengd, 2e Blad). De motoren der Nautilus zijn defect. (Buitenl. Gemengd, 2e Blad en Tel., le BI.). Ned. Spoorwegen als president-commissa ris; ir. W. J. Burgersdijk en minister Reymer. Aan het slot van zijn rede deelde Z.E. mede, dat het Hare Majesteit de Koningin behaagd heeft de verdiensten der maat schappij te huldigen door te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau ir. B. Nugteren. en voorts toe te kennen de aan die orde verbonden medaille in goud aan A. Sluis, gepens. hoofdboekhouder, In zilver aan den haltechef J. IJzendijk en in brons aan H. Bergman, H. van den Es- hof en H. J. Steenman, conducteur, ploeg baas en voorman bij de maatschappij. Hedenmorgen hebben de directie en commlsarissen der N. Z. H. vergezeld van hun dames een tocht langs de lijnen der Mij. gemaakt, ter bezichtiging van de aan de onderscheidene haltegebouwen aangebrachte versieringen. Aan het kantoorgebouw aan den Rijns- burgerweg alhier is door het personeel een smaakvolle versiering aangebracht van palmen, welke door den Hortus in bruikleen zijn afgestaan, bloemen en den nengroen, dat gratis door graaf van Lim burg Stirum ter beschikking werd gesteld. Na Scheveningen en Voorburg kwam Leiden aan de beurt, waar het gezelschap I per autobus te kwart voor twaalf arri veerde en namens de versieringscommis sie werd begroet door de heeren Verpoor ten en Bogh. Aan mevr. Burgersdijk wer den bloemen aangeboden. In het inwendige van het kantoorge bouw stonden tal van bloemstukken op gesteld. Wij zagen er een prachtig bloem werk. geheel vervaardigd van bruine beukebladeren en voorstellende een loco motiefje anno 1881; dit was een geschenk van de Katwijksche hotelhouders. De Noordwijksche hotelhouders schon ken eveneens een schitterend bloemstuk, nl. een nieuwe Budapester-tramrijtuig. Voorts was er nog een bloemstuk van het personeel van het station Leiden der Ned. Spoorwegen en een van een onbe kenden gever, voorstellende het slinger- sein bij de wegkruising te Oegstgeest. De directeur werd hier achtereenvol gens gelukgewenscht door de heeren Ka pel namens de V. V. V. te Noordwijk, W. Mooijekind namens de V. V. V. te Kat wijk en den stationshef, den heer van Gijn. Eenige jeugdige abonné's overhan digden eveneens een bouquet. Nadat een foto was genomen vertrok het gezelschap naar Hillegom, Katwijk en Noordwijk om hedenavond een gedeelte van het concert bij te wonen, dat door de N.Z.H.T.M. op het gazon aan den Rijnsburgerweg wordt gegeven. GEBOREN: Joannes Bernardus Antonius Maria, zoon van H. P. A. Kemperman en van D. J. Reichert. ONDERTROUWD. A. Trouwee, jm. 21 jaar en F. J. Teu- nissen, jd. 21 jaar G. J. A. Voskuil, jm. 27 jaar en H. B. Fontein, jd. 28 jaar J. F. Azier, jm. 22 jaar en F. Neuteboom, jd. 21 jaar W. J. Kokkedee. lm. 22 jaar en D. M. Arbouw, jd. 22 jaar H. J. van Bohemen. jm. 21 jaar en J. van Rossum, jd. 20 jaar F W. Corpel jm. 32 jaar en E. van Biemen jd, 23 jaar J. Fuchs en J Witteman, 34 jaar. OVERLEDEN: J. Bouwman, wedr. 85 jaar.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1