BERICHT. fig* Jaargang WOENSDAG 10 JUNI 1931 No. 21847 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Chr. Jongelingsver. Prediker 12 la. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:! Voor Leiden per 3 maanden 1.2.35, per weekf. 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. Oit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Onze Zomerdienstregeling van spoor-, tramwegen, autobussen en vervoer te water wordt HEDEN bij de bezorging van ons Blad gratis san onze abonné's in de stad Leiden aangeboden. De abonné's buiten Leiden ont vangen deze dienstregeling morgen. DE DIRECTIE. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAARSCHOLEN Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belang hebbenden, dat aan de Openbare Bewaar scholen in het Elisabethshof, aan de Van der Werffstraat en in de Groenesteeg tot en met den 30en Juni a.s. gelegenheid bestaat, tot het doen inschrijven van leerlingen en wel des voormiddags van Iwart vóór 9 tot half tien en uitgezon derd Woensdags en Zaterdags des namiddags van kwart vóór 2 tot kwart oa 2 uur. De kinderen moeten op 1 September a.s. den leeftijd van 3Vi jaar hebben bereikt. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. leiden. 10 Juni 1931. 7936 INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis: lo. dat tot en met 30 Juni a.s. gelegen heid tot inschrijving van nieuwe leerlingen isstaat, gedurende een half uur vóór den unvang van eiken schooltijd, aan: i de Jongensschool voor u. 1. o. aan de Pieterskerkstraat; b. de Meisjesschool voor u. 1. o. aan de Breestraat; c. de opleidingsschool voor Gymnasium en H. B. S. aan de Aalmarkt; d. de opleidingsschool voor u. 1. o. aan: de Langebrug, de Heerenstraat, de Vrouwenkerksteeg, den Maresingel, de Boommarkt (uitsluitend voor meisjes) de Driftstraat; e. de overige o. 1. scholen aan: het Schuttersveld, de Duivenbodestraat. de Haverstraat, de Paul Krugerstraat. den Zuidsingel, de Medusastraat: f de Centrale school voor het 7de en 8ste leerjaar (ingang Oude Vest,); 2o dat bij de inschrijving een geboorte- «wijs moet worden vertoond: 3o dat de kinderen met uitzondering tan die. waarvoor toelating tot de u.l.o. scholen of tot de Centrale school wordt raagd op 1 September a.s. den leef- van 5'/? jaar moeten hebben bereikt. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, leiden, 10 Juni 1931. z 7937 TRAGISCH DOODELIJK ONGEVAL. Knaap overreden. Gisternamiddag te tien minuten over vijf tand een tragisch doodelijk ongeval plaats °P den Middelweg. Daar werd de 13-jarige betser A. v. d. L. door een vrachtauto, be stuurd door W .v. d. M., aangereden, toen wagen hem reeds halverwege gepasseerd tas, waarschijnlijk tengevolge van het "tsteken van een gonjezak. Het rechter- Mhterwiel reed den jongen over het hoofd, fc dood moet onmiddellijk ingetreden zijn. Den bestuurder treft geen schuld. Het stoffelijk overschot werd naar het Mtiebureau overgebracht. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: -Gebr. Gerzon's Modemagazijnen (f.), «eestraat 57, Leiden; hoofdz. Amster dam. Singel 327347. De statuten zijn Kwijzigd. Wijz. handelsn. thans: Gebr. vepon's Modemagazijnen N.V. ,J- W. Boehmer, Raamsteeg 43, Leiden, en blikslager, huish. artikelen. Weden eigenaar H. W. Boehmer, Lei- dd. 31 Mei 1931. Herdenking van het 70-jarig bestaan. De wijdingsdienst in dc Marckerk. Als inzet der feestelijkheden ter gele genheid van het 70-jarig bestaan der Or Jongelingsvereeniging „Prediker 12 vrs werd gisteravond in de Marekerk een wijdingsavond gehouden Als sprekers traden hier op ds H. Thomas en ds. D. Kuilman. Tal van oud-leden, ouders van leden, leden van de commissie van toe zicht en kerkelijke autoriteiten gaven door hun aanwezigheid blijk van belangstelling in het 14de lustrum der jongelingsver eeniging, zoodat het kerkgebouw zeer goed gevuld was, toen ds. H, Thomas, die als eerste spreker het woord voerde, den avond op de gebruikelijke wijze opende. Nadat de Chr. Zangvereeniging „Hal- leiujah" een tweetal liederen ten gehoore had gebracht, ving ds. Thomas zijn rede aan. Rede ds. Thomas. Allereerst ging hij na hoe de jubilee- rende vereeniging het best genoemd kan worden; de uitdrukking „jeugdige grijs aard" kon volgens hem het best dienen om de levenslust van deze naar jaren oude vereeniging aan te duiden. Namens alle Leidsche Christenen feliciteerde spr. de jubileerende vereeniging met des te meer vreugde daar uit de oogen van den „jeugdigen grijsaard" nog groote levenslust straalt. Hoe verschillend wordt ook door menschen een hooge ouderdom gedragen, de eene mensch is nog jong van geest en vol ambitie, de ander daarentegen gaat morrend zijn weg en doet men een genoegen door te zeggen: „Wat zie je er nog goed uit. Nog niets ouder dan verleden jaar." Alle energie hebben deze in hun jonge jaren verwerkt. Met „Prediker" is noch het een, noch het ander het geval. Teneinde de hooge roeping en de ver heffende taak der leden uiteen te zetten, wees spr. vervolgens op het Schriftwoord over de mieren: „De mieren zijn een on sterk volk enz." Door naar voren te bren gen, dat de mieren door het niet bezitten van schubben, klauwen en andere verdedi gingsmiddelen lichamelijk zwak zijn en aan den anderen kant de aandacht te ves tigen op datgene, wat zij door nijvere en innige samenwerking tot stand brengen, komt de laatste karaktertrek dezer dieren wel in een bijzonder licht te staan. In de zomermaanden verzamelen zij eensgezind, in weerwil van de vele honderden, welke soms gedood worden, de proviand-voor- raden voor de slechtere tijden, aldus door ijzeren wil en innige samenwerking uit eigen beweging vergoedend hun gemis aan lichaamskracht. Een van God gezonden les kunnen zoo wel oude als jonge menschen trekken uit de werkwijze van dit nijvere mierenvolk. Niemand mag immers den dag van werken uitstellen daar de Dood onverwachts en onvermijdelijk zijn slachtoffers komt op- eischen. In dit verband citeerde ds. Thomas eenige versregelen van Bilderdijk. Zooals iemand zich in den zomer ge draagt, zoo zal hij ook zijn in den herfst en in den winter! De vorming in de jon gelingsjaren is dan ook beslissend voor het- verdere leven en daarom moeten alle leden van „Prediker" uit volle kracht en met volledige toewijding medewerken aan de hooge roeping en de schoone taak der Vereeniging. Langen tijd stond spr. vervolgens stil bij de gevaren, welke in den tegenwoor- digen tijd vooral in de groote steden de menschen omringen en hoe propagan disten van allerlei richtingen trachten, de minder sterk staanden over te halen tot een andere zienswijze. Daarom dienen ai deze gevaren uitgeroeid te worden, wil het Christendom in Nederland en Indië weer voorop gaan, een wereldnaam ver krijgen en schoone bladzijden toevoegen aan de historie, hetgeen slechts mogelijk is door eensgezind en onversaagd mede te helpen aan de uitvoering van de schoone taak. De leden van „Prediker" moeten daarom vijanden zijn van alles wat lauw en flauw is en minnaars van het zonnige en krachtige teneinde aldus door innige samenwerking met de bezie ling voor Kerk en Vaderland de krachten te kunnen meten met den storm van ge varen. Niet vijandig dient men te staan tegenover de lichamelijke opvoeding, daar God zoowel physiek als geestelijke in spanning van Zijn dienaren vergt; even wel dient deze opvoeding slechts te wor den opgevat als een ontspanning na en ten behoeve van inspanning In dit verband citeerde spr dan het Italiaansche spreekwoord Qui va piano, qui va lantano" (..Wie bezadigd gaat. die gaat het verst"). Waar alles van verre mooier lijkt dan van dichtbij is het 's menschen plicht een onderzoek in te stellen naar het teeken des tijds teneinde in de samenleving met behulp van God's woord op te treden tot heil van iedereen. Den jongelingen riep spr. toe te volhar den in de liefde voor God en sterk te zijn in de samenwerkende taak, nooit te versagen of op te houden met bidden, daar het gebed en vooral het gemeen schappelijk gebed gelijk geschut alle hin derpalen uit den weg ruimt. Tenslotte ver duidelijkte ds. Thomas door een legende, dat het de liefde voor Christus is die uit gedragen moet worden, daar Zijn liefde alleen kan helpen in den nood aller tijden. Nadat gezamenlijk gezongen was, ver kreeg ds. D. Kuilman het woord. 0 0 Rede ds. Kuilman. Een voorrecht noemde spr. het op den inzet der feestelijke herdenking van den I 70sten verjaardag van „Prediker" het woord te mogen voeren Een ingesteld on- i derzoek onder de oud-leden leerde spr., dat bij hen nog steeds groote dankbaar heid bestaat voor al hetgeen In en door „Prediker" door hen Is verworven en ge leerd. Waren sommigen eenigen tijd min der getrouwe bezoekers der bijeenkomsten, in meer dan een geval trok het hart weer terug naar den kring, waar zooveel ge noeglijke uren waren doorgebracht. Een goed lid van een Chr. Jongelingsvereeni ging kan dan volgens ds. Kuilman ook nooit een slecht huisvader of echtgenoot worden, hetgeen wel bewezen wordt door de groote opkomst van echtgenooten en verloofden op dezen wijdingsavond. Het herdenkingsboek „Van vóór 50 jaren" van de hand van een der oud-voorzitters geeft een goeden kijk op de levensloop der vereeniging en doet tevens nadenken over de vraag wat de kracht is geweest, die „Obadjah" deed ontstaan en „Prediker" voortbestaan. Het aanwezig zijn van be zielde leden kan naast de stille hulp Gods slechts invloed uitoefenen en uitgeoefend hebben op het voortbestaan en de presta ties der vereeniging. En zoolang „Predi- ker" de beschikking heeft over toegewijde i jongemannen kan zij niet achteruitgaan I en kunnen de stormen des tijds geen in- l vloed op haar uitoefenen. Er moet echter i niet achteruitgezien worden, doch alle i aandacht moet gevestigd zijn op het volle leven en de toekomst. In het kort schetste spr. vervolgens het ontstaan van de vereeniging in het jaar i 1861. meer uitsluitend gericht tegen het overheerschende liberalisme en het modernisme in de Kerk. Hoe groot was de belangstelling voor de predikbeurten in de gebouwen, eerst aan het Noordeinde en later aan de Hooigracht. Hoe verschil lend en uiteenloopend van aard waren de bijeenkomsten soms niet; werd in de eene een moeilijke theologische kwestie op ge noeglijke wijze behandeld, op een volgende werd de tijd verdaan met kibbelen over onbelangrijke kwesties!! Toch deed deze verschillende geaardheid de vereeniging geen afbreuk. De moeilijke jaren van 19141918 en de niet minder zware na-oorlogsche jaren hebben de jeugdbeweging en het jeugd leven in andere banen geleid en grooter invloed gehad op den gang van zaken! De diepingrijpende economische crisis treft niet alleen ouderen, doch ook vele jonge ren, doch daarnaast en hieruit is een zedelijke crisis ontstaan, die zelfs tot in de Christelijke kringen is doorgedrongen en zich evenmin beperkt tot de anderen. Deze crisis moeten wij niet verbloemen en niet tegenstaande alle wonden, die geslagen worden, mogen wij God danken in dezen zonder twijfel grooten tijd te mogen leven. Wij moeten ons echter vastklampen aan Jezus Christus, daar het Hem gegeven is over alle wankele dingen heen te zien. Gelijk de eerste Christenen in de cata- i comben de initialen van Christus schre ven, en de vervolgde Christenen in Turkije hun kracht putten uit hun gelooi in Christus moeten de huidige jongemannen in deze tijden zich vasthouden aan het geloof. Nadat „Hallelujah" zich nog eens had doen hooren werd deze wijdingsavond, welke zonder tijfel als inzet der feestelijk heden goed geslaagd is, op de gebruikelijke wijze gesloten. Dc ochtendvergadering. Het gebouw „Prediker" straalt en glun dert naar alle kanten. Zoodra we van de Haarlemmerstraat komende, de Janvossen- steeg inslaan, ontwaren we al de vroolijke vlagversiering en in de vestibule staat de feestcommissie met blijde gezichten te wachten op de gasten, allemaal oud-leden, die van heinde en ver, uit Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Delft, Schiedam en tal van plaatsen meer, zijn saamgestroomd om mee te vieren het 70-jarig bestaan der vereeniging, waaraan voor hen zoovele prettige jeugdherinneringen zijn verbon den Dat de leden der feestcommissie deelen in de algemeene feestvreugde heeft zijn reden. Het bestuur heeft n.l. de vrien delijke attentie gehad hen per auto van hun respectievelijke woningen te halen. Een keurig podium is opgeslagen; palmen en fraaie etsen en teekeningen sieren de wanden en op de lange witgedekte tafels prijken vroolijke bloem-bouquetten. Ook hier is de vreugde algemeen. Mannen, op vergevorderden leeftijd al. begroeten met bijna jongensachtige onstuimigheid (hun vrienden, waarmede zij vele jaren her plachten, de Prediker-bijeenkomsten te bezoeken Oude herinneringen worden op gehaald; de kennismaking met de jongere generatie is spoedig gesloten en al dra heerscht er een geest van eensgezindheid en verbroedering, welke de beste beloften inhoud voor het welslagen van dit her denkingsfeest. Tegen halfelf werd de bijeenkomst geopend met gemeenschappelijk gezang van Psalm 119 5, gebed van den voor zitter der feestcommissie, den heer B. de Kier en voorlezing van het 12de hoofdstuk van Prediker. De voorzitter heette vervolgens alle aan wezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den eerevoorzitter, den heer P. Mazurel. en de predikanten Los uit Amsterdam en Kuilman als lid van de commissie van toezicht. Spr. zeide dat er na de laatste depressie jaren. thans alle reden is tot dankbaar heid. Er is in de voorbije jaren wel eens getwijfeld aan de mogelijkheid om „Pre diker" te doen voortbestaan, doch met Gods hulp zijn de moeilijkheden overwon nen en op het oogenblik kunnen we waar lijk feest vieren, omdat de toekomst ons weer hoopvol toelacht. Spr. deed een be roep op alle aanwezigen om bij voortdu ring hun beste krachten aan de vereeni ging te blijven schenken, opdat „Prediker" voor de nog talloos velen ten zegen zij. De heer Mazurel sprak zijn vreugde er over uit, dat wederom vijf jaren aan het langdurig bestaan der geliefde vereeniging zijn toegevoegd. De 10e Juni is voor alle leden een dag, waarop zij met dankbaar heid opzien naar God en Hem loven voor de vorming van het geestelijk leven, welke zij in hun vereeniging hebben ontvangen. De secretaris, de heer J. A. Beversluis, bracht vervolgens zijn jaarverslag uit, waarin hij allereerst hulde bacht aan de nagedachtenis van de velen, die in de aigeloopen 70 jaren bijdroegen tot den bloei van „Prediker" en ons thans door den dood zijn ontvallen. Het ledental vermeerderde van 50 tot 59. Het keurig gestelde jaarverslag werd onder stormachtig applaus goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer Brinks, bleek dat de inkomsten hebben bedragen f. 570,42 en de uitgaven f. 323,49'/=, zoodat er een voordeelig saldo is van f. 246,92'/?. Ook dit jaarverslag werd onder dankzegging goed gekeurd. Hierna werd het woord gevoerd door ds. F. J. Los uit Amsterdam, oud-lid der ver eeniging. die zijn hartelijke geiukwenschen overbracht en het woord van den christen- dichter I. da Costa aanhaalde: „Het kind van God leeft in de herinnering, in de bevinding 'en in de verwachting." In spre kers herinnering leeft de periode van zijn lidmaatschap van „Prediker" nog altijd voort, zooals hij met ettelijke voorvallen uit dien tijd illustreerde. Spr. hoopte, dat al is het ledental kleiner dan vroeger, er toch een kern is gebleVen van godvruch tige jongemannen, die leven uit Jezus Christus en Zijn gerechtigheid. Het ver- keeren in de „Prediker"-kringen heeft een blijvend stempel gedrukt op sprekers geestelijk leven. Spr. wenscht allen toe, dat zij als eerste punt op hun levens agenda hebben staan: „Ik moet bekeerd worden" en zich dienovereenkomstig ge dragen. Slechts wanneer wij Je /:s Chris tus als ons persoonlijk bezit heoben, be antwoorden wij aan het hoogste doel van „Prediker". Spr. besloot met den wensch dat de feestvreugde op dezen dag een profetie moge zijn van de algemeene vreugde hiernamaals. Namens de commissie van toezicht werd het woord gevoerd door den heer J. C. B. Hühner, die er zijn groote vreugde over uitsprak, dat de oude „Prediker"-geest weer is herleefd. Moge deze geest den grondslag vormen voor de velen, die in dit gebouw nog huisvesting zullen vinden. De heer Kokkedee bracht vervolgens rapport uit over het Bouwfonds. De ont vangsten bedroegen f. 2516 66'/?, de uit gaven f. 3717.52'/?, zoodat 1929 sluit met een nadeelig saldo van f. 1200.86. Er is evenwel geen reden tot pessimisme. De heer C. Veerman, sprekende namens de oud-leden, bood een fraaie wandver siering aan. bestaande uit een groot aan tal etsen en houtsneden, benevens een bedrag in geld ter dekking van de onkos ten dezer feestviering. De heer A. van Rosmalen bracht namens de onderafdeelingende zondagsschool, knapen-, jongelieden- en meisjesvereeni- ging zijn hartelijke geiukwenschen over en hoopte dat „Prediker" nog vele jaren een zegen zou mogen zijn voor de stad onzer inwoning. Uit aller naam bood spr. eveneens een geldsbedrag onder couvert en een bloemstuk aan. Na afloop der vergadering, welke werd opgeluisterd door muziek van het „Pre- diker"-strijkje, vereenigden zich allen aan den koffiemaaltijd. Terwijl vanmiddag een autotocht werd gemaakt. Hierop en op de avondvergadering knmpn wij morgen terug. a BINNENLAND. Jaarvergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden (3de Blad). Herdenking van het 70-jarig bestaan der Leidsche Chr. Jong.-Ver. „Prediker 12 la" (Stadsnieuws, 1ste Blad). De Koninklijke familie naar Tirol? (Bin nenland, 2de Blad). Bezuiniging op de legeruitgaven te wachten (Binnenland, 2de Blad). Vliegongeluk te Eelde; de Groningsche vlieger H. Hindriks neergestort en gedood (Gemengd, 2de Blad). Te Hoensbroek is een auto door een tram gegrepen; twee personen zijn ge dood (Gemengd, 2de Blad). DE 18e LUSTRUMVIERINV VAN QUISQUE SUIS VIRIBUS.. (Vervolg). Na de rede van dr. A. H. Haentjens over Calvijns verlossingsleer met de schrifte lijke recensie door dr. G. Corthuys, werd de werkvergadering voortgezet met een exegese door prof. dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga van Jac. 3 (112). Totnógtoe is het aan geen exegeet ge lukt een bevredigende verklaring te vin den van vers 6. Prof. van den Bergh van Eysinga stelde nu voor vs. 6 te beschouwen als kantteekening, na de woorden: „de tong is ook een vuur". Op de wijze der gematria is het Grieksche woord glotta door iemand van Orphische zijde verbon den met „kosmos tes adkias". Het geheim getal voor beide termen is 1434. De kant teekening wilde zeggen: zeker, de tong is een vuur, maar er is nog een andere „glossa" de phallus n.l. Hierdoor zijn de volgende termen in vs. 6 volkomen te BUITENLAND. Rede van Briand in de Fransche Kamer (Buitenland, 1ste Blad). In de Chineesche wateren is een Engel- sche duikboot gezonken (Buitenl. Gem., 2de Blad). Ernstig mijnongeval in Silezië (Tel., 1ste Blad). begrijpen. Dat glossa inderdaad deze be- teekenis kan hebben .achtte de exegeet waarschijnlijk. De vergadering was vrijwel eenstemmig in haar lof voor deze vondst, die deze crux interpretum zoo volkomen verhel dert. H. Faber, theol. cand. te Leiden besloot deze vergaedring met een verhandeling, getiteld: de critiek van Max Scheler op Kant's ethiek. Tegenover Kants formalisme, dat aan den mensch was georiënteerd, staat tegenwoordig de „materielle Wertethiek" van Max Scheler. Scheler wijst er terecht op, dat ook het object van verhandeling wat beteekent in de wilshandeling. Kant kan 't waardeeren met anders zien dan als een lust gevoelen. Scheler legt er na druk op dat waardeeren, het zien van waarden, veel meer omvat. Ons redelijk handelen is ook een handelen naar waarden. Weliswaar komt ook Kant te spreken van een hoogste goed, van een „reich der Zwecke" maar van een waardenleer, beter goederenleer is bij hem eigenlijk geen sprake. Hiervoor zat hij te veel vast in de wereldbeschouwing der reformatie. Scheler, voortgekomen uit het Roomsch- Katholicisme met zijn warmer vertrouwen in 's menschen mogelijkheden, heeft in vele opzichten terecht zijn critiek op Kant uitgebracht en het oog van de we tenschap geopend voor een geheel andere en vruchtbaarder beschouwing van de taak en den inhoud van de ethiek. Het heldere betoog van den heer Faber vond aller instemming. Na deze werkvergadering volgde een souper in huize Bruijns. Gisteren werd de feestviering besloten met een boottocht naar de Kaag. waaraan de meeste eere- ieden en leden deelnamen. KERK EN VREDE. Motie aangenomen. Volgende motie is aangenomen: De afd. Leiden e. o. van „Kerk en Vrede" op 9 Juni 1931 in huishoudelijke vergadering bijeen, uit de pers kennis genomen hebbende van de inlichtingen, welke van militaire zijde in een vergadering van de Leidsche Burgerwacht aan de bevolking van Leiden gegeven zijn inzake chemische strijdmid delen en de maatregelen daartegen, vooral getroffen zijnde door de het volk in slaap sussende mededeeling, dat het meest werkzame gas gerangschikt moet worden onder de „humane" strijdmid delen, protesteert tegen de opvatting, dat het geoorloofd is met gassen te strijden, daar het ook een „goed recht" zou zijn in tijd van oorlog gebruik te maken van geweren en bajonetten, wijst opnieuw op de waarheid dat in den oorlog, en zeker in den modernen, nooit het Recht, waarop Gods Zegen rust, gediend wordt, daar het zedelijk minder waardige middelen gebruikt, n.l. moord werktuigen tegen onschuldige, door de regeeringen van andere landen opge zweepte mannen, vrouwen en kinderen, roept de bevolking van Leiden e. o., en allereerst de leden der Christelijke Ker ken, op toch eindelijk wakker te worden en te breken met de bereidheid aan een eventueel volgenden oorlog te willen meedoen, opdat zij. die zich volgelingen van Christus noemen, kinderen des Vredes zullen zijn, God en Jezus Christus ter eere, en besluit deze motie ter kennis te brengen van de plaatselijke pers.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1