N.V. LEIDSCH DAGBLAD iÈvROTÖT UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. Kleine Advertentiën AALSMEER. Afscheid ds. W. J. van Elden. van Elden, predikant bij de Ned. orv Gem. alhier, hoopt op Zondag 6 Lntèmber a.s. zijn afscheids-predikatie ♦f houden. Hij zal op Zondag 13 Septem- m in zijn nieuwe gemeente, Haarlem, JSrden bevestigd en Woensdag 16 Sep tember d.a.v. zijn intree-predikatie aldaar Het bevolkingscijfer. 0P 1 Juni jl. bestond de bevolking Hezer gemeente uit 8731 personen, nl. 4193 van het mannelijk en 4238 van het HAARLEMMERMEER. Van diefstal afkomstig? Nabij Halfweg werd eenige weken geleden hl een gebouw een heerenrijwiel gevonden, daarvan de eigenaar tot heden niet is komen ppdagen. De politie stelt thans een onder- ik in, daar vermoed wordt dat hier van hefsfal'sprake is. Het regenachtige weder. De landbouwers en tuinders in den Haar- Jeinmermeerpolder zien verlangend uit naar droog, warm weder. De natte weersgesteld heid èn het gebrek aan zonnewarmte laten op den groei der gewassen hun nadeeligen invloed gelden. Het onkruid daarentegen nooit zoo welig, dat er wiedwerk in over vloed is en dé landbouwers voor dezen arbeid handen te kort komen. o on^s^aS is verleend aan den heer b. Mensonides als onderwijzer aan de O. L School. De derecteur van O.W, heeft geadviseerd een der rijen boomen in de van den Endelaan niet te rooien. In de rondvraag is gevraagd de werk- loozen alsnog te helpen. Er is op gewezen, dat de woonschepen in de Vossevaart steeds meer naar voren komen te liggen en dat de oojuien bij de Hoedendoos door een insect bedreigd worden. Geslaagd te Haarlem voor het examen Da Costakweekschool mej'. J. M. Hylkema alhier. HILLEGOM. Een korte agenda. De raad dezer gemeente vergaderde gis pen onder voorzitterschap van burge rmeester Pont. De heer Selhorst was af- tezig. De voorzitter opende de zitting met een korte rede over de restauratie van raadzaal, burgemeesterskamer en een •êdeelte van de secretarie. De rekening over 1931 van de Gezond- ridscommissie te Katwijk wordt goedge- *urd. De begrooting voor 1932 van de zelfde iezondheidscommissie vermeldde als bij drage dezer gemeente f. 160.77. De verkoop van een stukje grond aan «1 lieer Borger en een verschil over de jootte lokte een langdurig debat uit. Een roces is niet onmogelijk. Het voorstel om bezwaren in te dienen Ged. Staten tegen de ontworpen wijzi- {iog van de salarisregeling van Burgemees- ^s. secretarissen en ontvangers werd goed- ekeurd. In een vorige zitting was een snt over het hoofd gezien. Het verzoek der Chr. Burgerschool om idewerking voor den aankoop van 13 luwe banken, begroot op f. 340 is in- willigd. Aan de heeren J. J. de Schepper en K. Lamers te Amsterdam is een terrein de Prins Hendrikstraat verkocht voor li per M2. Het plan is daar 10 woon- 2 winkelhuizen te bouwen. Voor een gulden zijn stukjes grond ver- sht aan D. Borger en Gebr. Hutten aan Meerlaan. De nieuwe overeenkomst met Haarlem tcor leerlingen der openbare scholen van 'iddelbaar en voorbereidend hooger onder- *i)s komt neer op een verhooging der retributie van f. 100 per leerling per jaar. De instructie van den gemeente-ontvanger ordt aangehouden voor een geheime zitting Twee houders van vergunningsrecht zagen on aanslag verlaagd, de andere adressanten cegen geen vermindering, waarom was erzocht. Tien vergunninghouders hadden "gelijk gereclameerd, drie gevallen worden Lter behandeld. Een schrijver aan het gemeentelijk water wijf is benoemd op een jaarwedde van 380. tijdelijk voor een jaar. De benoemde larm Hollander is te jong voor een vaste uitstelling. Uit een alphabetische aanbeveling is be- •>emd tot badmeester de heer C. van Eijk ftt 7 stemmen. Tot hoofd der openbare school voor U.L.O. rwd benoemd de heer van Lingen met leemeene stemmen. Het voorstel in zake de Rijksbijdrage voor 1- door ,,Goed wonen" aan de Verlengde Middenstraat gebouwde woningen is aan komen. Naar raming kan de huur f.3.40 week worden. Een comptabilitdtsbesluit is goedgekeurd. Het verleende crediet voor oen hek met poort voor den Hoftuin wilden B. en W. '°ogd zien tot f. 5000 om tegelijk een trdes voor het gemeentehuis te maken. 'P advies van Heemschut heeft Ir. Zwiers plan ontworpen. De heer de Wreede remde tegen, het plan wordt ingevoerd. Up mededeel in gen betroffen de kosten in advertenties in groote bladen voor op gingen, die te hoog worden geacht. en W. hebben geen prae-advies over föentiegelden voor raadscommissies. Een yes over hot parkeerverbod in de Hoofd- w wordt aangehouden, evenzoo een 'rstel voor een eenrichtingverkeer in de fetraat. Ju vroe8®r verzoek om subsidie aan het jstituut voor Arbeiders-ontwikkeling is ■<ns afgewezen. KATWITK AAN ZEE. De nieuwe gids. De gids van 1931 voor Katwijk aan Zee, uitgegeven door de Vereemging tot Bevor dering van Vreemdelingenverkeer is ver schenen. Ditmaal heeft de omslag van den gids een verandering ondergaan en is veei sierlijker geworden. Een nieuwe plattegrond van Katwijk aan Zee is er bijgevoegd, die tot op den laatsten tijd is bijgewerkt. Het geheel nieuwe Zuiderkwartier met alle pas aangelegde straten is er op aangegeven, hetgeen een goede verbetering is. Verder staan in den gids, zooals altijd vermeld de samenstelling van het gemeentebestuur, Post Telegraaf en Telefoon, de geneesheeren en de adreslijst van hotels, pensions enz. Voorts bevat de gids tal van Hollandsche en Duitsche schetsjes. Talrijke illustraties verduidelijken den inhoud. Deze gids wordt dit jaar wederom in duizendtallen in binnen- en buitenland verspreid. Met no. 108 der St.crt. is verzonden afdrukken van de akte betreffende de N.V. Katwijksche Reederij en Haringhandel v.h. A.den Duik alhier. NOORDWITKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Adrianus, Z. van A. Th. van der Voet en Margaretha Zwart Antonius Gerardus, Z. van P. Geerlings en A. Meijer Mattheus Petrus Antonius, Z. van J. P. Warmerdam en A. M. Waaijer Margot Cornelia Maria. D. van C. A. Dobbe en C. M. Hulsebosch Petronella Adriana Maria, D. van Ph. J. Pijpers en A. M. Waasdorp Johanna Alida Maria, D. van J. van der Slot en Th. de Ridder Maria Cornelia Petronella, D. van Joseph van den Burg en W. M. Franken Jo hannes Cornells, Z. van J. C. Kortekaas en A. Pesschier Theodorus Gerardus Joseph, Z. van J. Nulkes en C. Plomp Adriana Maria. D. van P. van der Klugt en W. van der Slot Marlnus Adrianus Déseré, Z. v. Joh. A. Braat en A. M. Her- togh. Overleden: Maria Cornelia Kelder 73 j., weduwe M. Immerzeel Hendricus A. J. Wahle 68 j., echtgenoot van Anna Overdijk Gerrit Tesselaar 81 j., echtgenoot van Ca. Leeuw Victor Beckers 77 j., echtg. van P. F. Halleé. Ondertrouwd: Petrus F. van der Putten 24 j. en Jacoba P. Broekhof 26 j. Flor us Jacobus Wassenaar 25 j. en Maria van Santen 25 j. Gehuwd: Jacobus A. Groen in 't Woud 26 j. te Haarlemmermeer, en Anna M. Rooijakkers 23 j.— Gerardus S. Sicco- Smit 36 j. te 'sHage, en Carry A. Breiten- stein 39 j., weduwe van dr. P. F. Hubrecht. OEGSTGEEST. Rectificatie Raadsverslag. In het gisteren gepubliceerde verslag van de gemeenteraad gelieve men alsnog te lezen Na behandeling van het voorstel van B. en W. inzake de verordening regelende de heffing van een plaatselijke belasting voor het gebruik van voor den Openbaren Dienst bestemde gemeentegronden enz., wordt het voorstel Uittenbogaard om de verordening terug te zenden naar B. en W. tot wijziging aangenomen, de heer Uitten bogaard wenschte alleen in die gevallen belasting te hebben, welke voor de gemeente kosten medebrengen. Alzoo is de verordening niet aangenomen. Aanrijding. Gisteravond omstreeks half zes had nabij de „Drie Witte Palen" aan den Endegeester- straatweg een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door A. A. v. Z. te Leiden en een motorrijder C. O. uit den Haag. De motorrijder werd ongeveer 13 M. meegesleept en bekwam verschillende schaafwonden aan armen en beenen. Door een dokter van „Endegeest" werd O. ter plaatse verbonden. Het motorrijwiel is totaal vernield. De politie heeft de zaak in onder zoek omtrent de schuldvraag. Door het onhandig chauffeeren van een dame. die reed met een auto van H.E.N.G. te Den Haag, werd op den hoek van de Haarlemmertrekvaart en den Abspoelweg een bord met paal van den A.N.W.B. stuk gereden. De schade zal worden betaald. Bij de politie werd door J. de J. alhier aangifte gedaan van vernieling van een jachtje, dat in een sloot nabij het Oegstgeesterkanaal was gemeerd. Een on derzoek wordt ingesteld. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Betaald werd voor Rozen per bos van 20 stuks: Landia f. 0.90—f. 1.10; Headley f 140f 180; Columbia f. 0.80f.1. Butterfly f. 0.90—f. 1.10; Miss Edith Helen f 2f2.20. Snijbloemen; Juliaantjes f. 0.40f. 0.60 p. 100; Ranonkels f. 0.70f. 0.80; Witte Margrieten per 100 f.0.40-f. 0.60; Kleine Margrieten p. 100 f. 0.20—f.0.25; Pyrethrum f. 1—f. 1.20; idem v. d. kouden grond f.0.30 f 0 45' Campernella f. 0.80f. 1.10; Ane monen p. 100 f. 0.80—f. 0.90; Lathyrus per 100 f. 0.50—f. 0.70; Rose Anjers p. 100 f0.40 f. 0.50; Bruidsanjers p. 100 f. 0.25—f. 0.30, Iris Imperator p. dozijn f. 0.12—f. 0.16; Iris Dr. Haring p. doz. f. 0.08f. 0.12; Papa- vertjes f 0.50—f. 0.70; Groote Papavers f.2 f 2 20' Mimi f. 0.40—f. 0.50; Korenbloe men p. 100 f. 0.40—f. 0.50; Damast 3—4 ct. p bos. Centaurea f. 0.40—f. 0.50; Gladiolen f.2.10—f.4.10; Rose Pioenen f. 2.40—f. 2.80 Roode Pioenen f. 2f. 2.40. Openluchtconcert. Het muziekgezelschap ,,Wilhelmina" gaf een uitvoering op het plein, vóór de Koningin Wilhelminaschool. Hoewel het weer niet erg tot luisteren uitlekte was de belangstelling boven ver wachting groot, waaruit kan worden opge maakt, hoezeer de uitvoeringen van „Wil- helmina" worden op prijs gesteld. Het geboden piogramma was met zorg samengesteld. De a.s. paardenmarkt. Ter gelegenheid van de a.s. Paardenmarkt, op 23 Juni, staan diverse festiviteiten op het programma. Dfc voetbalvereniging ..Rijnsburgsche Boys' zal op haar terrein aan den Voor- houterweg een wedstrijd spelen tegen het Leidsche Politie elftal. De muziekvereeniging ..Wilhelmina" zal dezen wedstrijd opluisteren met muziek, terwijl de Chr. Gymnastiekvereeniging „D.W.S.' op het terrein van Rijnburgsche Boys een uitvoering zal geven. Tenslotte is er nog een vliegerwedstrijd waarvoor prijzen zijn uitgeloofd. RECLAME. 7714 Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Mei ingelegd een bedrag van f. 6101.72. Het laatste door het kan- toor uitgegeven boekje draagt het nummer 1 3744. I Als onderwijzeres ingevolge de Lager I Onderwijswet slaagde onze dorpsgenoote mej. C. Burkcsen, die haar opleiding ge noot op het pensionnaat St. Lucia te Rotterdam. WASSENAAR. I I Met no. 108 der St.crt. zijn verzonden de afdrukken van de akten betreffende de N.V. Beleggings Mij. Tressur; de N.V. Vleeschwaren- en Cons-rvenrabriek van den Berg en Gerzon en de N.V. Plan 1931 aller, alhier. VOORHOUT. Uitslag Raadsverkiezing. Bij de gisteren gehouden raadsverkie zing zijn de volgende heeren gekozen: Op de Protestantsche lijst: G. K. Spie renburg, J. Jansze (aftr.l. Op de R.-K. lijst: W. v. d. Laan 'aftr.l J. van der Voet (aftr.); G. Witteman (aftr.), H. J. Vester (aftr.l, J. L. Nijssen 'aftr.l, P. A. van Reisen (aftr). P. van der Hulst. L. van der Geer en A. de Groot. VOORSCHOTEN. Openluchtconcert. Benvenuto geeft Vrijdagavond 8 uur een concert in het burgemeester Vernèdepark. Programma. 1. Sons of the Brrave, marsch. F. Bndgood. 2. La Parure. Ouverture, J. Werkman. 3. Die Glocken von Corneville, Wals, Planquette. 4. Ise dore, Fantasie, E. Bedouin. 5. Dilbeek, Marsch, L. Marchant. 6. La Grange aux Belles, Filliard. 7. Meine Koningin, Wals, Ch. Coote. 8. Polichinelle et Pierrot, Columbine. 9. Salut au Drapeau, Marsch, J. de Wolf. Uit Batavia werd telegrafisch bericht dat de heer Th. J. Broers Jr., alhier, ge slaagd is voor het examen lsten stuurman bij de Groote Vaart. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Jacobus, Z. van J. J. Planje en T. de Roode Hendrika Wil helmina, D, van D. J. var Tolie en A. Willems Apolonia Anna Catharina, D. van W. van der Geest en M. G. Lamboo Klasina Johanna. D van B. J. van Brecht en A, C. Parlevliet. Ondertrouwd: C. J. Grundeken 28 j. en E. E. van Vliet 25 j. A. van Beveren 57 j. en C. P. van Leijser 63 j. ZEVENHOVEN. De raad dezer gemeente schonk f. 10 voor een te geven cursus in speurkunst, wettenkennis, etc. aan de afd. Rijnstreek van den Ned. Politiebond op een door dezen Bond gedaan verzoek. De herbenoemde leden der commissie tot wering van schoolverzuim hebben hunne herbenoemingen aangenomen: ook het be noemde lid de Bruijn. De heer Blom evenwel niet, waarna werd benoemd de heer C. Kooiman. ALPHEN. Auto van brug gereden. Bij het achteruit rijden is gisteravond in de Brugstraat een personenauto van de rollaag der Alphenscne brug gereden, door hulp van het personeel van de brug werd de auto weer naar boven gehaald (waarvan de voorruit was gebroken). De inzittenden kwamen met den schrik vrij. Onze plaatsgenoot de heer A. Kievit, agent van politie alhier komt voor op de voordracht voor de betrekking van ge meente-veldwachter te Aalsmeer. ALKEMADE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Don derdag 11 Juni des namiddags om half drie in openbaie vergadering bijeen. Onderwerpen ter behandeling. 1. Vaststelling reglement van orde voor de vergadering van den Raad. 2. Vaststelling van een rechtstoestand verordening voor de ambtenaren in dienst der gemeente, in verband met de bepalin gen der Ambtenarenwet 1929 (Stbl. 530), met vaststelling verordening tot regeling van het georganiseerd overleg voor de ambtenaren. 3. Vaststelling van een aantal pensioens grondslagen. 4. Vaststelling staat van oninbaar en nog i te verhalen posten. 5. Benoeming van twee leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim. Aanbeveling van B. cn W.: Vacature H. van Kan: 1. N. Bijl. 2. A. J. Zwartelé. Vacature C. E. M. Jagers: 1 G. C. Borst. 2. J. van Egmond. 6. Wijziging gemeentebegrooting, dienst jaar 1930 en 1931. 7. Reclames schoolgeld. 8. Ingekomen stukken en mededeelingen. NOORDEN. Aanrijdirg. Toen de motorrijder L uit Wilnis het Noordschedorp passeerde, liepen eenige per sonen midden op den weg, die op zijn herhaald signalen geven niet opzij wilden gaan. De motorrijder trachtte toen de lin kerhelft van den weg te nemen doch reed toen de van den tegenovergestelden kant komenden Gebr. de G. aan, waardoor zoo wel de motorrijder alsook de Gebr. de G. kwamen te vallen. Het gevolg van een en ander was een beschadigde motor en een gescheurde broek. WARMOND. Loop der bevolking. Gevestigd: H. P. Vink, komende van Sassenheim P. Molenkamp van Zoe- terwoude A. W. Barends van 's-Gra- venhage Th. W. Keyzer van Alkemade T. Lekkerkerker van Rotterdam A. J. Bader van Noordwijkerhout A. Sikklng van 's-Gravenhage C. J. Aberlhausen van 's-Gravenhage M. C. van Kesteren van Sassenheim A. Wijsman en gezin van Oegstgeest J. M. Barends van Voorburg A. B. v. d. Meer van Oegstgeest G. Overzet van Marum N. Cramer van 's-Gravenhage A. Verhaar van Zoeter- woude G. F. van Beukering van Schie dam P. W. van Rijn van Alkemade Chr. Bloemzaad geb. Hulsthof van Haar lem J. C. J. v. d. Ploeg van Woubrugge W. H. Gusovius van Rotterdam E. Weiser van 's-Gravenhage. Vertrokken: A. J. van Kempen naar Heemstede Ch. Modrow naar 's-Gra venhage L. Bartels naar Alkemade A. J. Landman naar Bennebroek A. v. Kempen en gezin naar Den Helder A. J. Meyer naar Nijmegen C. M. v. d. Geest naar Alkemade A. J. van Kruys- sen naar Stompwijk J. G. Roeien naar Bloemendaal. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren' Maarten Jan, z. van J. Vlle- lander en W. Bos. Gevestigd: A. M. Hartveld van Nieuw- veen J. Fransen van Amsterdam T. F. Oskam van Bodegraven M. L. Leh- vart van Rijnsaterwoude M. A. van Schie van Warmond J. Ori van Alphen a. d. Rijn. Ds. S. C. Groeneveld. Naar wij vernemen is aan den Ned. Herv. predikant te dezer plaatse, ds. Groe neveld, wegens ziekte opnieuw een half jaar verlof verleend. Woningbouwvereeniging „Ter Aar". In café ,,'t Centrum" had een leden vergadering plaats, welke als gewoonlijk slecht bezocht bleek. De vergadering openende met een wel komstwoord memoreerde de voorzitter, de heer C. Kroon het overlijden van de be stuursleden Vuyk en Schreuder en prees hun activiteit in den tijd dat zij bestuurs functies waarnemen. De secretaris, de heer Hogenboom, las, behalve de gebruikelijke notulen, een jaarverslag voor .waaruit bleek dat de vereeniging er flnantiëel vrij goed voor staat o.m. hieruit blijkende dat thans rente kan worden uitbetaald. De door de heeren C. Lok en P. van Rijn onderzochte bescheiden van den penningmeester waren blijkens hun rap port in volkomen orde. Als bestuursleden in de vacatures Vuyk en Schreuder werden vervolgens gekozen de heeren P. van Rijn en C. Lok, terwijl voor het nazien van de rekening in het volgende boekjaar werden aange wezen de heeren A. v. Rijn en C. v. d. Hoorn. Hierop werd de vergadering ge sloten. Auto-ongeval. Op den Geerdijk geraakte de bestuur der van een personen-auto het stuur kwijt en reed in de sloot langs den weg. Behalve de eigenaar E, zaten eenige kinderen ln de auto, terwijl de 14-jarige N. K. de bestuurster schijnt te zijn ge weest. Een der kinderen werd aan de knie vrij ernstig gewond, terwijl ook de anderen eenige schrammen opliepen. Er wordt van politiewege een onderzoek in gesteld. BOSKOOP. Verbetering van de Gouwe. De „Stcrt." bevat het Kon. Besl. tot ont eigening van perceelen ten behoeve van vebetering van de Gouwe in de gemeenten Waddinxveen en Boskoop ten name van de provincie Zuid-Holland. NIEUWKOOP. Tegen een drietal personen is door de politie alhier proces-verbaal opgemaakt wegens het onbevoegd dragen van wapenen. NIEUWVEEN. Een ladelichter. Onze gemeente heeft bezoek gehad van een toonbankladelichter. Bij een ingeze tene had deze iets gekocht; toen de juf frouw zich even verwijderden, werd de inhoud van de lade ontvreemd. Het mocht aan de Gemeente en Rijks politie gelukken den dader in Amstelveen te achter halen. ZWAMMERDAM. De collecte ln de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden, ten bate van de uitwen dige Zending, heeft met Inbegrip van enkele belangrijke nagiften in totaal op gebracht de som van f. 145.75. Mej. K. uit Aarlanderveen. die zich per fiets met achterop haar 5-jarig zoontje van Bodegraven naar huis wilde begeven, kwam op den straatweg alhier te vallen. Tengevolge van dit ongeval kreeg het jon gentje een been fractuur, hij moest onder dokters behandeling gesteld worden. Door B. en W. dezer gemeente is voor de vacature van lid der Gezondheidscom missie aan den Commissaris der Koningin de volgende aanbeveling ingezonden: 1. F. Schreuder Sr. rustend geneesheer; 2. F. Schreuder Jr. arts, beiden alhier. DE KANTOREN DER zijn lederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. meisjes EX?*; Enkele nefte ^unnen geplaatst voor verschillende lamheden. Adres: IBM VAU poot en Oo. ummerjnarkt 63. dagmeisje ;i'vr COLKNRR ANDER, gJWoordejlr. 4. Oesst- t T.raagt "f n, Ju'i net dagmeisje nwTt Z. ««- Jl, aan te melden. W,lden 15 J3"- joelden vóór 13 Juni, iTonds van 7-9 uur. PAARD Gevraagd voor den kost paard voor den hooibouw voor langen tijd. H. VAU WIERINGEN, Hoogmade. NAAISTER Gevraagd een nette naai ster voor stop- en verstel werk f. 1 50 per dag. Brieven met opgaaf van nnaihuizen onder No. 3855k Bur. van dit Blad. NETTE MEISJES gevraagd voor magazijn- werk. leeftijd circa 15 J., v. g. g. voorz. Zich aan melden Banketfabriek van W. v. d. WIJNGAARD en Zonen, kantoor Waard - gracht 74, Lolden. Hulp in de huish. Nette hulp gevraagd voor den dag in burgergezio, waar de vrouw thuis rust moet nemen. Brieven met verlangd loon onder No. 3869 k, Bur. v. d. Blad. WONING Te huur gevraagd een kleine beneden- of boven woning of 2 kamers met keuken voor echtpaar zonder kinderen. 6 a 7 gulden niet te boven gaande. Brieven Bur v. d. Blad onder No 3858 k. KAMERS Onderejaars student vraagt gem. zit- en slanpkamrr m of z. pension. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. .3873 k. KAMPEERTENT of strandtent ter overname gevraagd, doch moet ln goeden staat verkeeren. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3820 k. IERSCHE SETTER gevraagd, rasz., leef. 1 Jaar, kerngez. geen toe vallen, groot, uitstekend thuis. Fr. br. roll, inl., billijken prija. SPEET. Soesterberg. WONING Jongelui, welke wenschen te trouwen, zoeken een boven- of benedenwoning, liefst omtrek Heerenstraat Huurprijs van f. 4 tot f. 6 per week. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3848 k. JONGEN Gevraagd een flinke Jon gen voor vast werk en tegen hoog loon. Leeftijd pl.m. 15 jaar. J. VERMEULEN en Zn. Aardewerkfabriek Hoog© Rijndijk, Zoeterwoude. 150 GULDEN te leen gevraagd door net persoon, koopman, tegen nader overeen te komen voorwaarden. Brieven Bur. v d. Blad onder No. 3847 k. WERKSTER gevraagd een halven dag per week. Kanaalstraat 3. MAAND KAMERS Gevr. per 1 Juli gem. zlt- en 8laapk.. liefst met vaste waschtafel en al leen-inwonend. Brieven met voll. prijs opgave onder No. 3814 k Bur. van dit Blad. WERKSTER Gevraagd een werkster, v. g. g. voorz. voor den Maandag en Donderdag morgen en Vrijdags den geheelen dag. Aanmelden H. Rijndijk 19b, des avonds na 8 uur. WERKSTER gevraagd voor Dinsdag middag, Vrijdagmiddag en Zaterdagmorgen, liefst on gehuwd. Aanmelden Hooi gracht 110, Ingang winkel 350~GULDEN Net werkman vraagt 350 gulden te leen tegen bil lijke rente en 10 gulden p. maand af te lossen. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3813 k. DAGMEISJE Gevraagd een flink dag meisje niet beneden 17 Jaar van 84 uur, v. g. g. v. Zich aan te melden des avonds na 7 uur. Adres: Mevr. LEMAN, Stations weg 6 A. WERKSTER Heldere jonge werkster ge vraagd voor Woensdag en Donderdag. Loon f. 2.2-5 p. dag met middageten. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 4070 k. Leerl. Winkeljuffr. Voor direct gevraagd in een zaak van dames-mode artikelen een flinke leer linge-win kei ju ff rouw. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 4072 k. HALFWAS Voor direct gevraagd een flinke schilders-halfwas. Aanmelden na 6 uur J. M. v. d. BROEK, Morsch- weg 93. HUIS Te huur gevraagd door Rijksambtenaar z. k. een huis of benedenwoning m. tuin. Huurpr. pl.m. f 35 per maand. Brieven te richten aan MATEN. 3 Octoberstraat 27. KAMERS Jongelui, wenkc wenschen te trouwen, zoeken ongein kamers waarbij keuken, omtrek Heerenstraat ge- wensebt. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3849 k. ATELIER met woonruimte p. maand te huur gevraagd, ongem. Eigen ingang. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3907 k. KOSTHUIS Heer vraagt kosthuis met vrije zit-fdaapkamer, geen beroeps, eentrum stad. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3913 k. DAGMEISJE Gevraagd net meisje van 87 of van 8—1 uur. Mevr. HOLSWILDER, Oegstgcesterlaan 39. KAMERS Gezocht tegen einde Juni door heer (geen student) gemeubileerde zit- cn slaapkamer, liefst centrum stad Brieven met prijsop gaaf onder No. 3977 k. Bu reau van dit Blad. DAGDIENSTBODE Wegens ziekte gevraagd een flinke dagdienstbodo bij Mevr. HEERTJES, Wil- helmlnapark 24. Oegst geest. Aanmelding liefst 's avonds na half acht. MEISJE Gevraagd voor de maand Juli te Noordwijk Zee flink meisje van 8 tot half zes. Aanm bij Mevr. SCHOO, Joh. de Wittstr. 15, heden avond vóór half acht of Donderdagochtend of avond. KAMERS Vrouwelijke ambtenaar zoekt tegen 1 Juli ongem. zit- cn slaapkamer zonder pension Brieven met prijs opgavo (schoonhouden In begrepen) te zenden onder No. 3756 k. Bur. v. d Blad. HUISHOUDSTER Alleenwonend persoon met eigen zaak vraagt eenvou dige Juffrouw PO leeftijd 3235 jaar, alsmede om behulpzaam te zijn In d© zaak. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3800 k. Halp in dc huish. Net gebrekkig meisje v. g. g. v. zoekt plaaising als hulp ln de huishouding klein gezin, liefst v. dag en naebt. Behalve netjes werken, kan zij goed naaien en stoppen. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 4048 k. 3—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11