DINSDAG 2 JUNI 1931 No. 21840 IfICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. RECHTZAKEN. pile Jaarpan? EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIES ii Cts per "gel T00r Advertentlën uit Lelden en plaatsen agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle Me advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën «tuitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. .;n maximum aantal woorden van 30. «as» volgens postrecht. Voor eventueele opzending van öven 10 cts- porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:i Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per weekf. 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. [itsmmer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. VERGADERING VAN DEN ItEMEENTERAAD VAN LEIDEN, «p MAANDAG 8 JUNI 1931, I des namiddags te twee uur, I gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). jadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet, liebandelen onderwerpen J Benoeming van een Regentes van G. of Arme Wees- en Kinderhuis. (131) [voorstel in zake het sluiten van kas- ningen gedurende het 3e kwartaal (139) 1 Voorstel tot wijziging van de begroo- Ijienst 1930, in verband met de kosten [pensioenen, wachtgelden, ongevallen- J'!te-verzekering van ambtenaren en den. (140) |i Voorstel in zake het aanbrengen van je veranderingen in een tweetal pavil- j van het krankzinnigengesticht „En- tit", het uitbreiden van het aantal te Lgen patiënten en het verlengen van I termijnen, binnen welke patiënten i bet gestelde maximum in de ge iden „Endegeest" en „Voorgeest" mo lmden verpleegd. (132) lïoorstel tot vaststelling van de ver- j aan de besturen van verschillende cndere scholen wegens salarieering van ouderwijzers over 1926, 1927 en 1928, als Md in art. 101, 9e lid, der Lager On- fijswet 1920. (133) lïoorstel tot vaststelling van de bij ten aan de besturen van verschillende indere scholen in de kosten van het Jtigonderwijs over 1926, als bedoeld ln ll02der Lager Onderwijswet 1920. (134) i Voorstel tot vaststelling van de bij- i aan de besturen van verschillende indere scholen in de kosten van het Jtolgonderwijs over 1927 en 1928, als be ll in art. 102 der Lager Onderwijswet (135) i Praeadvies op het verzoek van de Idsche Kunstvereeniging, om vrijstelling f de betaling van entrées aan het Mu- i „De Lakenhal" en van de betaling l raalhuur voor de in het museum te [niseeren tentoonstellingen. (136) iVoorstel tot intrekking: |ran de verordening van 14 April 1910 n.blad No. 33), houdende verbod tot vof herbouw op grond, gelegen aan de fcenstraat, nabij den Witte Singel: I van het uitbreidingsplan voor deze l'ente, voor zoover het betrekking heeft liet perceel, kad. bekend gemeente Lei- T. Sectie M. No. 3885. (137) to. Voorstel: tot overneming in eigendom bij de ge- :nte van een strookje grond aan den |:erwoudsche Singel Kad. bekend Sectie |üo. 1101 ged.: tot beschikbaarstelling van gelden 4e verbetering van het gedeelte van Zoeterwoudsche Singel, gelegen tus- ten de Heerenstraat en den Lammen- We» (138) llo. Voorstel in zake de plaats voor den r7 van een nieuw Raadhuis en tot be- pbaarstelling van gelden, teneinde pemeester en Wethouders in de gele- ibeid te stellen deskundig advies in te Pnen over het door architect Dudok f-diende plan voor den bouw van een Raadhuis. (129) NEDEKL. TOONEELVERBOND. 40-jarig jubileum j. h. kasten. bond van ned. onderwijzers. Een hartelijke huldiging. In huize Feenstra heeft gisteravond de Leidsche afdeeling van den Bond van Hoo- ger-onderwijs-personeel den heer J. H. Kasten, haar voorzitter, in verband met zijn 40-jarig jubileum als instrument maker aan de Sterrewacht, alhier, gehul digd. Nadat de jubilaris met echtgenoote en kinderen per auto van zijn woning was afgehaald en in de vergadering binnen geleid, heette de heer M. Sjerp Sr. allen en in het bijzonder mr. P. J. Idenburg, den secretaris van het college van curatoren, den heer Jezeer, voorzitter van het Hoofd bestuur van den bond en den heer Perdok, voorzitter van de Centrale van Rijks ambtenaren, hartelijk welkom. De heer A. Vroolijk, voorzitter van het huldigingscomité schetste vervolgens in enthousiaste bewoordingen de veelzijdige kennis van den jubilaris, n.m.l. als instru mentmaker, explicateur bij bezichtigingen van de Sterrewacht en niet in het minst als voorzitter van de afdeeling Leiden. Bij al zijn functies hoe moeilijk het werk ook is, hoe vervelend de gestelde vragen ook zijn of hoe lastig de vergadering ook te presideeren is, nooit laat zijn goed humeur hem in den steek. Als aandenken aan dit jubileum overhandgide de heer Vroolijk den jubilaris tenslotte een gouden horloge en eenige rookartikelen. Mevr. Kasten werd een bloemenmand vereerd. Namens het college van curatoren bracht vervolgens de secretaris, mr. Idenburg, daar de president-curator verhinderd was aanwezig te zijn, de gelukwenschen van het college over. Tijdens zijn verblijf hier ter stede had mr. Idenburg den jubilaris op velerlei wijze leeren waardeeren en hoogachten en hij achtte zich dan ook ge lukkig namens den minister van onderwijs mede te kunnen deelen, dat bij Koninklijk besluit den heer Kasten de zilveren eere medaille der Oranje-Nassau-orde was toe gekend. De voorzitter van het hoofdbestuur van den bond van hooger-onderwijs-personeel. de heer Jezeer, wenschte den jubilaris uit naam van het hoofdbestuur onder aanbie ding van een zilveren couvert met inscrirr- tie geluk met zijn jubileum en wenschte hem nog vele jaren van voorspoed en geluk toe in zijn functie, huisgezin en als mede hoofdbestuurslid. Namens de Centrale van Rijksambtenaren liet de heer Perdok zijn felicitaties vergezeld gaan van een prach- tigen fruitmand. De heeren Mater en Bak ker snraken tenslotte nog een persoonlijk woord van dank voor de ontvangen vriend schap en medewerking tot den heer Kasten Nadat de eerewijn was rondgediend, dankte de heer Kasten allen voor de groot- sche huldiging hem gebracht en speciaal mr. Idenburg voor zijn aanwezigheid. Aan den steun van zijn principalen en voornl van prof. de Sitter, was het hem mogelijk geweest in den loop der iaren vele verga deringen voor den Bond bii te wonen. De Commissie van georganiseerd overleg, welke heden is geïnstalleerd, wenschte hij tenslotte veel succes toe. Een druk bezochte receptie besloot de huldiging. Afdeeling Leiden. Bovengenoemde afdeeling kwam in huis houdelijke vergadering bijeen in huize Feenstra aan het Rapenburg. Trots het mooie lenteweer was de opkomst zeer be vredigend. De voorzitter heette een nieuw lid hartelijk welkom in de afdeeling. Uit de mededeelingen releveeren we, dat met medeweten en onder goedkeuring van den wethouder van Onderwijs aan de z.g. 3de klasse scholen een vragenlijst is verzonden betreffende het handwerk- onderwijs; dat de excursie naar de Laken hal uitstekend is geslaagd en dat getracht zal worden een excursie naar de Sterre wacht te houden. Over de positie van de tijdelijke leer krachten werd uitvoerig van gedachten gewisseld. Ten slotte werd een ontwerp- adres van het bestuur aan B. en W. over deze zaak door de vergadering goedge keurd. Eveneens ging de vergadering er mee accoord, dat het bestuur bij de betref fende autoriteiten zal aandringen op het doen aanbrengen van een eenvoudige waschgelegenheid in elk schoollokaal. Bij de rondvraag vertelde de voorzitter van het comité voor het vacantie-kinder- feest van de pogingen, welke het comité wil doen om de noodige gelden te krijgen ten einde ook het 2de Leidsche vacantie- feest naar wensch te doen slagen. Het vertrouwen werd uitgesproken, dat ook nu breede kringen uit de burgerij de onder wijzers steun zullen verleenen. Om halfelf sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Eerste jaarverslag. In verband met het feit, dat dr. Querido de leiding van het bureau met 1 Mei neer legde, door zijn vertrek uit Oegstgeest, loopt dit verslag van 1 Juni 1930 tot 15 April 1931. Er werden in die periode 180 nieuwe patiënten Ingeschreven, terwijl er 42 zit tingen werden gehouden. Er zijn op deze 42 zittingen 318 bezoekers geweest. Van de 180 patiënten, die ingeschreven werden, kwamen 116 uit Leiden, 64 uit INSTITUUT KERN. Afd. Leiden. Pader presidium van mevr. Van Itallie- nr Embden vergaderde gisteravond in f>Leidschen Schouwburg de afd. Leiden #5 het Nederl. Tooneelverbond. Pi Eoedkeuring der notulen bracht de T-Varis, de heer A. Goekoon, het jaar sdag uit. Daaruit bleek, dat het ledental ■"bedraagt. Het jaarverslag werd goed- peurd en het bestuur zal de wijze van leien onveranderd voortzetten. IDe aftredende bestuursleden, mej. C. yebergh en de heeren ir. A. G. Bosman P&ei Reimeringer werden herkozen. Tot F® der kascommissie werden aangewe- r'de heeren Baak. Nelck en v. d. Steen. Vervolgens werd behandeld de beschrij- ■«sbrief voor de alg. vergadering, die ("Wiag as. te Zutphen zal worden ge laden en waar de presidente de afdeeling pien zal vertegenwoordigen. Besloten T': ie stemmen tegen een voorstel-Den om tenminste 50 pCt. der afdeelings- -tomsten af te staan voor de Tooneel- ■*™i en overigens slechts die voorstellen dennen, die geen statutenwijzigingen maken. L%meen werd zeer betreurd het raads- om de vermakelijkheidsbelasting I, toneel op 20 pCt. te handhaven en If® belasting feiteliil: nog te verhoogen IPjok auteursrechten "nz. daaronder te lït> n en de hoop uitgesproken, dat l;«aad tezijnertijd op dit voor het tooneel I ^podlottige en onbillijke besluit (in I v_-""ading tot andere kunsten) zal terug- ontsfanningsavond voor werkloozen. Het was aan het bezoek op den derden ontspanningsavond voor werkloozen gis teravond in de groote Stadszaal duidelijk te merken, dat de werkloosheid hier ter stede zich in dalende lijn beweegt. Wel was de zaal nog dicht bezet, maar toch, zoo vol als de vorige malen, toen er geen plaats onbezet bleef, was het zeker niet. De heer J. Poeliejoe sprak namens den Leidschen Bestuurdersbond eenige woorden van welkom, in het bijzonder tot den directeur en adjunct-directeur van den Gem. Dienst voor Sociale Zaken, de heeren Wijkmans en Oostveen en de soc.-democratische raadsleden en wees er daarbij op, hoe de organisatie van dezen avond een gevolg is van het overweldigend succes van zijn beide voorgangers. Spr. eindigde met allen een plezierigen avond toe te wenschen. Met veel belangstelling hebben we ver volgens geluisterd naar de arbeiders- muziekver. „Nieuw Leven", welke zich onder de bekwame leiding van den heer Schweitzer snel ontwikkelt en in korten tijd tot de eerste afdeeling is opgeklommen. Billy Pour, de man met de 1000 vesten, vermaakte daaroD de aanwezigen kostelijk met zijn eigenaardige muziekinstrumen ten, terwijl Brandon als laatste nummer voor de pauze eenige luide toegejuichte aceordeon-soli ten beste gaf. Na de pauze was allereerst de beurt aan een buikspreker, mr. Santo, terwijl daarna Brandon en „Nieuw Leven" zich nogmaals lieten hooren. Terecht constateerde de heer Poeliejoe in zijn slotwoord, dat ook de laatste avond welgeslaagd mocht heeten, waarvoor hij allen medewerkenden harteliik dank bracht, niet het minst aan het Gemeente bestuur. dat gratis de zaal beschikbaar stelde. andere gemeenten, j In 76 gevallen kwamen de ouders I spontaan, in 55 gevallen waren zij naar het i bureau verwezen door de polikliniek voor kindergeneeskunde, in 16 gevallen door den huisarts, in 13 gevallen door den voogdij raad, 15 maal vanwege de school, 7 maal hadden anderen de ouders op het bureau attent gemaakt. Er werd raad gevraagd voor 109 jongens en 71 meisjes. De werkzaamheden van de leiding waren 1 als volgt: De sociale werkster legde 274 bezoeken af ter winning van inlichtingen en in de ge zinnen, waar om hulp was gevraagd. 43 maal kwamen er kinderen ter obser vatie bij de soc. werkster aan huis (meestal een groepje, dat een middag kwam spelen). 49 maal kwamen ouders en (of) kinderen bij dr .Querido aan huis voor nader onder zoek en bespreking. Wat betreft de reden, waarom raad ge vraagd werd. kunnen wij de volgende ver- deeling maken: Verzoek om diagnose (uitgaande van huisarts, polikliniek, etc.) 28; advies om trent opneming in inrichting 14; advies aan Voogdijraad betreffende geestelijken toestand 9; lastig en druk thuis 31; on zindelijkheid 14; slecht leeren 14; slecht soreken. stotteren en te laat gaan spreken 16: bedwateren 15; vernielzucht 8: toe vallen 21. Wij kunnen naar aanleiding van deze getallen de volgende opmerkingen maken. Het aantal ingeschreven patiënten is. in vergelijking met de ervaringen van andere consultatiebureaux, zeer groot te noemen. Een groot aandeel van het succes van het bureau ligt in de nauwe samenwerking waarmede een voortdurend contact wordt onderhouden. Het aantal kinderen, dat door de scholen naar het bureau verwezen werd, is daarentegen nog gering. Het is duidelijk dat in deze kringen de beteekenis van een dergelijke instelling nog niet voldoende is doorgedrongen. Met de voogdijraad had een intensieve en vruchtbare samenwerking plaats. De sociale werkster van het bureau, meiuffr. Kuipers, kon na een korte ongesteldheid gelukkig haar taak weer hervatten. Haar voortdurende ijver en toewijding is een der voornaamste oorzaken, dat het bureau zoo spoedig en bij zulk een groot deel der bevolking een goede bekende is geworden. Het jaarverslag. In de onder voorzitterschap van prof. dr. J. Ph. Vogel gehouden jaarlijksche vergadering van het Instituut Kern te Leiden is het jaarverslag over 19301931 uitgebracht. Het volgende is er aan ont leend: Reeds in het vorig jaarverslag is reeds melding gemaakt van het heuglijk feit, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd, het Beschermvrouwschap van het Insti tuut Kern te aanvaarden. In het afgeloopen jaar zijn tot eere leden van het Instituut Kern benoemd: Z. K H. Prins Damrong Rajanubhab van Siam, jhr. mr. A. C. D. de Graeff. gouver neur-generaal van Ned.-Indië. Z. H. gene- raal-majoor de Maharaja Dhiraj van Patiala, Z. H. generaal Sir Kaiser Shum- sher Jung Bahadur Rana van Nepal. Behalve door overlijden verloor het Instituut onder den druk der malaise een vrij, groot aantal personen, die voor het lidmaatschap bedankten. In het geheel verloor het Instituut 6 donateurs en 22 leden; hiertegenover staat het toetreden van 2 donateurs en 44 leden. Het Instituut Kern telt thans 75 dona teurs en 399 gewone leden, tezamen 474 leden. Het verslag maakt er met groote vol doening melding van, dat in den finan- cieelen toestand van het Instituut een be langrijke verbetering is gekomen. Terwijl in vorige jaren het Instituut een rijks subsidie van f. 1000 genoot als vergoeding voor het gebruik van collegezalen, heeft de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen thans aan het Instituut Kern een toelage van f2500 toegekend. Een ernstige moeilijkheid, te ernstiger naar mate het Instituut zich krachtiger ontwikkelt, is de onvoldoende huisvesting. Aan het gebouw Gravenstein zijn inwen dig eenige niet onbelangrijke verbeterin gen aangebracht. Toch wordt het gebrek aan bergruimte pijnlijk gevoeld. De bezit tingen van het Instituut zijn nu gedeel telijk aldus onder gebracht: de dupli caten der boekerij in de door het Oos- tersch Instituut ingerichte vertrekken van het Heilige Geest of Armen-, Wees- en Kinderhuis op de Hooglandsche Kerk- gracht, en de afgietsels in het Ethnogra- fisch Museum, Rapenburg 67. In het ge brek aan bergruimte kon eenigszins wor den voorzien aangezien het Instituut van het gemeentebestuur de beschikking heeft gekregen over de beide huisjes in de Dienderspoort, waarvan één tot voor kor ten tijd nog bewoond was. Het zijn onge twijfeld deze woningen, die volgens Frans van Mieris oorspronkelijk bestemd waren voor de „twee dienaars met den zwaar- den". Uitvoerig wordt stilgestaan bij de aan- I winsten welke in het afgeloopen jaar werden verkregen door aankoop of schen king. Aan het slot van het verslag maakt het bestuur melding van een plan, dat nog in een aanvangsstadium verkeert, maar waarvan de uitvoering van groot gewicht wordt geacht. Het betreft de samenstel ling van een oudheidkundige Atlas van Grooter-Indië. Een dergelijke publicatie, onmisbaar bij de studie der Indische archaeologie zou vooral in Britsch-Indié met vreugde worden begroet. Volgens schatting zullen met de voltooiing van den kartographisehen arbeid twee jaar gemoeid zijn en voor salarissen zijn de kosten begroot op f.3000 'sjaars. Welis waar kunnen deze uitgaven niet bestre den worden uit de gewone inkomsten van het Instituut; het is echter niet onrede lijk te verwachten, dat wetenschappelijke genootschappen in binnen- en buitenland bereid zullen worden gevonden, om door geldelijken steun de uitvoering van het project mogelijk te maken. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Firma „Morpheus", Patentbeddenfabriek (Beperkende Bepalingen). Oude Vest 179, Leiden. Vennooten: W. Beurschgens. Lei den; J. Beurschgens, Leiden en E. C. Beurschgens, Leiden. Opheffingen: Beddenfabriek „Morpheus", Oude Vestl79, Leiden. S. G. J. de Groot, Noordeinde 11, Leiden, in lederwaren. STICHTING „nET NEDERL. HISTORISCH NATUURWETENSCHAPPELIJK MUSEUM" Het door bovengenoemde stichting al hier ingerichte museum van wetenschap pelijke instrumenten, praeparaten, enz., van historisch belang, zal den 5en Juni e.k. in een samenkomst van genoodigden geopend worden. Vanaf den 6en Juni zal het museum voor het publiek geopend zijn, en wel: iederen werkdag (behalve 's Maandags van 10 tot 4 uur; 's Zondags van 1 tot 4 uur. Toegangsprijs f. 0.10. Het zal gesloten zijn: iederen Maandag, voorts de beide Paasch-, Pinkster- en Kerstdagen. 1 Ja nuari, 31 Augustus en 3 October. Het museum is gevestigd op de boven verdieping van het voormalige Boerhaave- laboratorium aan den Stationsweg, ingang door het groote hek, rechts van het stand beeld van Boerhaave. OUDERAVOND AAN DE LEERSCHOOL VROUWENKERKSTEEG. In het gymnastieklokaal van bovenge noemde school werd gisteravond 'n Ouder avond gehouden. Ofschoon niet zoo druk bezocht als gewoonlijk, waren er toch naast het onderwijzend personeel ruim zestig ouders aanwezig. De leiding van dezen avond was, zoo als gewoonlijk in handen van het hoofd der school, den heer W. Koops Azn. Deze opende de bijeenkomst met een hartelijk welkom tot de aanwezigen, waar bij spreker het vertrouwen uitte dat ge durende de vergadering een aangename stemming zou heerschen zoodat op dezen avond, evenals op vroeger gehouden Ouder avonden, de goede verhouding tusschen ouders en onderwijzend personeel nog zou worden versterkt. Na het voorlezen der notulen van een vorigen Ouderavond, werd door een der onderwijzers den heer A. v. d. Hoogt, een lezing gehouden getiteld „Het kind in dezen tijd." Een hartelijk applaus aansluitend op een woord van dank aan den spreker, was het bewijs, dat zijn lezing terdege in den smaak was gevallen. Vervolgens was aan de orde het kiezen van twee oudercommissieleden. De beide aftredenden waren niet aan wezig hetgeen den heer Koops ten zeerste speet, daar hij gaarne in het bijzijn van allen een woord van dank had gesproken tot die heeren voor het goede wat door hen in het belang der oudercomrr.issie en der school verricht Is. Bij acclamatie werden de heeren J. M. Beenhakker en C. A. Drabbe tot leden der oudercommissie gekozen. BINNENLAND. De wettelijke regeling van het verleenen van geldelijken steun aan mobilisatie slachtoffers. (Binnenland, 2e Blad). Het Verbond van Ned. Werkgevers over den economischen rijksvoorlichtingsdienst (Binnenland, 2e Blad). Plannen tot vervoer van groenten naar het buitenland per auto. (Land- en Tuin bouw, 2e Blad). BUITENLAND. Besluiten ter Internat. Arbeidsconferen- tie. (Buitenl., Ie Blad). De verkiezingen in Spanje, Roemenië en Egypte. (Buitenl., Ie Blad). Opnieuw geruchten over een aftreden van Briand. (Tel., Ie Blad). Wethouder Reimeringer is verhinderd morgen spreekuur te houden. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft goedgevonden, met wijziging in zooverre van zijn be schikking van 7 Mei 1931, in te trekken de aanwijzing van J. Josselin de Jong, oud- leeraar bij het middelbaar onderwijs ts Leiden, als deskundige bij de eindexa mens der R.H.B.S. te Almelo, het Christe lijk lyceum te Almelo, het Christelijk ly ceum te Zwolle en het gemeentelijk lyceum te Enschede; en aan te wijzen prof. dr. C. de Boer, hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit alhier, als deskundige bij de eind examens der R.H.B.S. te Almelo en het Christelijk lyceum te Almelo. Zaterdag 6 Juni a.s. hoopt onze stad genoot P. Kort den dag te herdenken, dat hij voor 50 jaar in dienst trad bij de N.V. Vereenigde Touwfabrieken te Leiderdorp, voorheen de Firma Jan Hoos te Rotter dam. Van de Hooge Machinistenschool te dezer stede slaagde te 's-Gravenhage voor Diploma B, groote vaart, de heer H. Saher te Warmond. Gistermiddag is door de politie te Leiderdorp aangehouden en voor den bur gemeester als hulp-officier van justitie geleid een zekere van P., woonachtig te Leiden wegens overtreding van artikel 239 wetboek van strafrecht. In verband met de vestiging van een postagentschap Heerenstraat, hoek Zoe terwoudsche Singel Is het depot voor den zegelverkoop, gevestigd in het perceel Doezastraat No. 4 van den heer W. F. Bik, opgeheven. De teekeningen voor den optocht Oost en West der 3-Octobervereeniging, naar ontwerpen van den. heer Van Driest, zijn gedurende eenige dagen geëtaleerd bij den kunsthandel Sala, Breestr., alhier. Door eigen onoplettendheid Is de V6- jarige W. J. G. gisteravond omstreeks half zeven op den Stationsweg met haar rijwiel opgereden tegen een auto, bestuurd door E. van G. Het meisje bekwam slechts lichte kneuzingen en werd ter observatie naar het Ziekenhuis gebracht. Later kon zij evenwel naar huis gaan. Bij de politie is een rijwiel te bevra gen. dat onbeheerd in de Wolsteeg werd aangetroffen. F. heeft bij de politie aangifte ge daan van diefstal van een vijftal stal lantaarns, welke op het Kort Galgewater waren geplaatst. De Commissaris van Politie, alhier verzoekt den heer. die Zondagmorgen tus schen 8 en 9 uur op den Maredijk is aan gesproken door een meisje, dat even te voren aldaar door een man was lastig ge vallen en tot wie dat meisje zich om hulp wendde, zich tot het geven van inlichtin gen. te melden bij de Afdeeling Recherche. Hetzelfde verzoek wordt gedaan aan de twee personen, die zich omstreeks dien zelfden tijd op den Maredijk bevonden en die den man, die het meisje lastig viel, waarschijnlijk zijn gepasseerd. mishandeling. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen het cassatieberoep van D. de V., die door de rechtbank te Utrecht en in hooger be roep door het Hof te Amsterdam is ver oordeeld tot f.50 boete wegens het lastig vallen van vrouwen en mishandeling van een vrouw in een propaganda-optocht van de S. D. A. P. te Bodegraven.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1