Goede Kousen! UIT DE RIJNSTREEK. RECHTZAKEN. De beste en Goedkoopste] 5% KORTING Leuke Ballons voor de kinderen MARKTBERICHTEN. ZWAAR ONWEER IN VELE DORPEN. Hagelsteenen als duiveneieren. Groote schade aan het gewas. Zooals in talrijke andere plaatsen in ons land hebben gisterenmiddag ook in de Rijnstreek hevige onweders gewoed, die veelal groote schade en ontsteltenis teweeg brachten. Meter lioog water. Uit Alphen wordt ons bericht dat tijdens een zwaar onweer omstreeks halfdrie in verschillende deelen, vooral in de buiten wijken der gemeente hagelsteenen zijn ge vallen, grooter nog dikwijls dan duiven eieren. Op tal van plaatsen werden in de buitenwijken ruiten vernield, ook het water in der Rijn stoot op sommige plaatsen bijna meer dan een meter op. Door verschillende personen werden de luiken voor de vensters gesloten. V-aor tal van personen waren het dan ook benauwde oogenblikken. De bui gepaard gaande met hevige windstooten, duurde plm. 15 minuten. Van persoonlijke ongelukken werd gelukkig niets vernömen. Donker als in den nacht. In Bodegraven ontlastte zi h een gewel dige onweersbui, zooals zelfs de oudste inwoners zich niet herinneren, ooit te hebben bijgewoond. Het werd bijna zoo donker als in den nacht. Langs den roetzwarten hemel vlogen met geweldige vaart de on heilspellende lichte en donkere wolken, gevolgd door een gele lucht. Ieder stond vol vrees te wachten op wat komen zou. „Borculo" werd al gemompeld: Plotseling begonnen groote hagelsteenen neer te val len. Aanvankelijk begreep men niet «wat er gebeurde. Overal klonken ploffen als of cr met iets gegooid werd, aanstonds vielen hagelsteenen als brokken steen of ter grootte van een klein kippenei. In de loop van enkele seconden nam dit toe, het werd een dichte hagel van stukken ijs en van alle kanten vlogen zij door de ruiten. Na enkele minuten werd de hagel vermengd met regen. Regen zooals niemand ooit zag! Het water stoof over de huizen. Het was inmiddels wat lichter geworden, maar een watergordijn maakte het gezicht onmoge lijk. In de straten vloog het water van de huizen van de eene zijde naar de gevels aan de overzijde, waar het in een dicht gordijn naar beneden vloog. Uit een lek in een goot zag onze correspondent een waterstraal spuiten ter lengte van zeker een meter, terwijl even later, toen het ge woon hard regende van het lek niets te zien was. Daarbij kwam een zwaar onweer, dat echter geen kwaad stichtte. Toen na een tiental minuten het allerergste voorbij was kon men de schade opnemen. De zuidelijke gevels van de huizen bleken zwaar geleden te hebben. In één huis aan de Noordstraat waren 13 groote spiegelruiten gebroken, aan een ander huis in de Wil- helminastraat 8; huis aan huis waren spe ciaal de bovenruiten voorzien van een ster met in het midden een gat. Dakramen waren zwaar beschadigd. Vooral ook in de Meije woedde de bui lievig. Gansche vensterruiten rolden naar binnen, van menige boerderij woeien bijna alle ruiten in. De kweekerijen van de fa. Gebr. Koning van den heer Huifkar hagelden volkomen kapot. Men schatte het aantal gebrokén rui ten ver over de 1000. Onder Nieuwerbrug leed het ta velde staande gewas erg door de hagel. Ruitenvernieling. In Nieuwkoop ging een onweersbui pe paar d met een lievigen hagelslag, welke sinds menschen heugenis nimmer zoodanig dr.ar is voorgekomen. Er vielen stukken ijs grooter dan duiveneieren, er waren zelfs stukken ijs bij van 4l/s cM. middellijn. Op verschillende plaatsen moesten do ruiten het ontgelden. Zoo werden van de openbare lagere school een 7 tal en van de Ned. Herv. Kerk ongeveer 30 ruiten vernield. Het ergst zijn ecliter de tuinders er aan toe, daar bij verschillende hunner de ge- heele oogst en het glas der warenhuizen werd vernield. In de buurtschap Noorden onder deze gemeente heeft het weder nog erger huis gehouden, waar o.a. van de Gehr Baas van een geheel warenhuis bijna peen ruit meer heel bleef. Wanneer men bedenkt dat de tuinders nu ongeveer met hun trek beginnen kan men zien deri toe stand van hun wel indenken. Het een en ander levert een treurigen indruk op! Tenslotte werd ook Woerden zwaar ge troffen. Het onweer ging er gepaard met kolossale hagelbuien. De boerderij van den heer B werd door den bliksem getroffen en is afgebrand. ALPHEN. Raadsstukken. B. en W. schrijven aan den raad om trent de ingebruikneming van het spoor- wegterrein; nu met de uitbreiding van den straataanleg in Hazeveld langs den spoor weg en den daarmede gepaard gaanden platsoenaanleg langs de spoorsloot is be gonnen, is liet gewenscht om thans ook aandacht te schenken aan die sloot zelve en te bevorderen dat daardoor liet geheel een behoorlijk aanzien verkrijgt. Na terzake gevoerde onderhandelingen heeft de directie tier Ned. Spoorwegen toegezegd in de daarmede gemoeid zijnde kosten bij te zullen dragen en wel tot een bedrag van f.750 wanneer de gemeente eene beschoeiing r an beton langs de stoot maakt over eene lengte van 255 M. Bovendien zal daarna nog door den dienst der Ned. Spoorwegen liet talud en het emplacement langs de sloot zoodanig worden opgeknapt, dat het geheel éen behoorlijk aanzien krijgt. De bedoeling, aldus B. en W. is, om de werk zaamheden aan de beschoeiing der sloot met werkloozen te doen uitvoeren. De kos ten hiervan kunnen dan komen ten laste van den post werkverschaffing, waartegen over dan komt een bijdrage van f.750 van de spoorwegen zijnde de geraamde kosten der beschoeiing, weshalve B. en W. den raad voorstellen, overeenkomstig dit voor stel te besluiten en hen te machtigen de bewuste vergunning te aanvaarden. Onbewoonbaarverklaring woningen Hoflaan. Daar inmiddels de voorgeschreven ver beteringen blijkens schrijven van B. en W. d.d. 30 Dec 1930 nog niet zijn aangebracht volgens uitgebracht rapport door den directeur van gemeentewerken stellen B en W. voor ingevolge art. 21 2e lid der woningwet de woningen Hoflaan nr. 22. 24 en 26 onbewoonbaar te verklaren. Vaststelling huurprijs gemeente- eigendommen. Daar het zich laat aanzien, aldus B. en W. dat de bewoners van na te noemen huizen voor den tijd dat ze nog ter be woning zuilen woroen gebezigd, zich wel geregeld wijzigingen zullen voordoen, stel len zij den raad een besluit te nemen de woningen te verhuren aan de nader door B. en W. aan te wijzen gegadigden tegen een huurprijs van f. 2.25 per week wat betreft de panden Hooftstraat nr. 264—265 en van f. 7 per week voor de panden Hooftstraat nr. 260—262. Bclooning slagersknecht noodslachtplaats. Bij besluit van 13 Aprtl j.l. is de tijdelijk voor een half jaar aangestelde slagersknecht C. J Stapper vast benoemd als zoodanig tegen een loon van 7.30 per week. Door deze vaststelling is betrokkene pensioen- gerechtig geworden en vindt daardoor pen- siocnaftrek plaats. B. en W. zijn van oordeel dat het loon van den slagersknecht nu deze premie voor pensioen betalen moet, te laag is en gebracht moet worden op het bedrag van de ongeschoolde gemeente werklieden verdienen, zijnde f.32 p. week. Ook de commissie van bijstand voor open bare werken deelt deze meening. Op de gemeentebegrooting voor 1931 is echter voor den slachthuisknecht uitgetrokken f. 1569 (52 x f. .30) In verband met voren staande stellen B. en W. voor de belooning van C. J. Stapper met ingang van 7 April 1931 te bepalen op ƒ.32 per week. Officieels opening der Chr. School aan de J. v. Nieuwenhuizenstraat. Gisteren is de nieuwe Chr. School a. d. Jan v. Nieuwenhuizenstr. alhier, waarvan wij reeds een uitvoerige beschrijving pu bliceerden, officieel in gebruik genomen. De voorzitter van het schoolbestuur, ds. J. Stehouwer, opende daartoe des morgens 10 uur het samenzijn der genoodigden met een woord van welkom en sprak aan de hand van het voorgelezen gedeelte van Ps. 118 enkele gedachten uit, waarin hij de blijdschap vertolkte, die thans de har ten vervulde, nu de vierde school der Vereeniging eindelijk geopend kon wor den. Zonder eenlge bitterheid herinnerde spr. er aan, dat deze opening eigenlijk drie jaar geleden reeds had moeten plaats hebben en bij de gedachten aan al de ondervonden teleurstellingen zou spreker geneigd zijn dit jongste kind der Vereeni ging, als eenmaal Rachel, Ben-oni, kind der smarte te noemen. Maar dadelijk voegde hij er aan toe: „Ons past de bede: „Maak deze school tot een Benjamin, zoon der vreugd en der blijdschap." Zich richtend tot het aanwezige college van B. en W., dankte spr. voor de mede werking, inzonderheid den laatsten tijd ondervonden en beval hij ook deze school in de zorg van het Dag. Bestuur aan. Na medegedeeld te hebben, dat de Inspecteur en ds. Veldhoen bericht van verhindering hadden gezonden, wijdde spr. een woord van weemoedige deelneming aan den oud- secr. der vereeniging, den heer J. Spreij, eens de werk- en stuwkracht van het be stuur en thans ernstig ziek. Een woord van bijzonderen dank richtte de voorzitter tot den heer Smits, die aan de voorbereidende werkzaamheden zoo'n belangrijk aandeel nam, om daarna den architect, den opzichter en de aannemers te danken voor de wijze, waarop zij dit schoone bouwwerk tot stand brachten. Ten slotte sprak ds St. den wensch uit, dat het personeel der School, onder lei ding van den heer W. Kemp. zijn werk mocht doen 4n en bij het licht der eeuwig heid en dat de adem des Geestes 't onder wijs mocht doorwaaien om te eindigen in het Soli Deo Gloria. De burgemeester, dr. Lovink, feliciteerde daarna het bestuur met dezen blijden dag en constateerde, dat na de overwonnen moeilijkheden, zoowel bestuur als gemeen teraad tevreden waren. Hij sprak de hoop uit, dat zeer spoedig alle gedachten, die aan het „smartekind" mochten herinne ren, vergeten zouden zijn. Het bestuur en het personeel wenschte spr. in alles Gods zegen toe. Nadat een der onder-aannemers, de heer Van Rijn van Uithoorn, op rijm den dank van alle aannemers had vertolkt, werden ververschingen aangeboden en kregen de aanwezigen gelegenheid de inrichting der school te bezichtigen. Dat allen vol lof daarover waren, behoeft geen betoog De avondbijeenkomst in „Bethel", die inzonderheid belegd was om de ouders der leerlingen in kennis te brengen met de nieuwe school en haar personeel, stond eveneens onder leiding van ds Stehouwer. Ook nu leidde hij den avond in met een korte herinnering aan het doel van het Christelijk Onderwijs daarbij de ouders opwekkend tot een krachtig mee werken en steunen van het werk der school. Het hoofd der nieuwe school, de heer v. d. Kemp, sprak daarna een woord, waarin hij op eigenaardige wijze verge lijkingen trok uit de geschiedenis van ons Chr. onderwijs en zich ten slotte met het personeel in de liefde der ouders aanbe val. Nadat de heer P. Smits nog zijn blijdschap had uitgesproken over het tot stand komen dezer school, begaven ook nu de aanwezigen zich naar het schoolge bouw om dit te bezichtigen. FASCISTISCHE PROPAGANDA-VERGADERING. Een rumoerige avond. In de bovenzaal van hotel „De Vergulde Wagen" was gisteravond door de Fascis tische Partijorganisatie in Nederland een propagandavergadering belegd, ten einde de beginselen van het Fascisme in wijder kring bekendheid te geven. De zaal was voor een groot deel met een belangstellend publiek gevuld De heer Adelberto Smit, als voorzitter der vergadering optredend, begon met in in zijn openingsrede voorop te stellen, dat de Nederlandsche Fascisten de methode der Italiaansche Fascisten niet wenschen over te nemen. Het Holandsche volkska rakter leent zich hiertoe niet. Maar de groote idee, door Mussolini in de wereld geworpen, de idee van den Corporatieven Staat, willen wij aldus spr. ook in de Nederlandsche staatsorganisatie verwezen lijken. Terwijl de heer Smit in rustigen be- toogtrant deze idee van het Fascisme ont wikkelde. begon een gedeelte der vergade- j ring. klaarblijkelijk uit sociaal-democraten bestaande, op onrustige wijze interrupties te roepen en tenslotte ontlaadde zich deze stemming in een daverende Internatio nale, De aanwezige Fascisten hieven de .Giovinezza" (Fascistenmarsch) aan en onder het klinken dezer beide liederen ver liet het sociaal-democratische gedeelte der vergadering, onder leiding van een bekend raadslid, de zaal. De Fascisten richtten hun handen op met den Romein- schen groet ten afscheid. De volgende spreker, de heer Kempe naar uit Den Haag, gaf allereerst zijn af keuring over dit optreden te kennen en vervolgens nog eens 'n uiteenzetting van de beginselen van het Fascisme. Dit is een nieuwe wereldgedachte, een nieuwe wereldstrooming, die zijn hoofdgrond vindt in de vorming van een Corporatieven Staat. Niet op een partij-politieke organi satie. maar op een economische samen stelling moet volgens het Fascisme de nieuwe samenleving worden opgebouwd. Spr. gaf vervolgens een historisch over zicht van de wording van den Italiaan- schen Fascistischen Staat, en verheelde niet de fouten die gemaakt zijn door de stichters van het Italiaansche Fascisme. Door de sociaal-democraten wordt aan 't Fascisme de moord op hun partijgenoot „Matteotti" verweten. Laten zij echter denken aan den moord gepleegd op „Roza Luxemburg en op Klara Zetkin." Spr. ver weet verder aan onze Nederlandsche re geering dat zij niet Nederlandsch denkt en handelt en hij twijfelt of de Nederland sche traditie nog wel in haar leeft. Ook in verband met de heerschende economi sche crisis is onze regeering „In-mora". De heer Baars als tweede spreker het woord verkrijgend, zette het verschil uit- een tusschen de economische stuctuur in een Fascistischen Staat en den huidige, In zijn beschouwingen trok deze spreker vooral van leer tegen de sociaal-demo craten, wien hij baantjesjagerij en ver spilling der Staatsinkomsten verweet. Tenslotte wekte spr. de aanwezigen op zich bij de Fascistische organisatie aan te sluiten en zoodoende mee te werken tot de vorming van een Nederlandschen Fas cistischen staat, die volgens hem onver mijdelijk moet komen. Tijdens de verga dering was het in en voor het hotel „De Vergulde Wagen" vrij rumoerig. Toen na afloop de Fascisten naar bulten kwamen, om zich naar het station te begeven, wer den zij door een groote menigte opgewacht die hen onder het zingen van socialisti sche liederen naar den trein begeleidden. De beroemde brug over den Rijn was juist opgehaald, zoodat de publieke belangstel ling, die reeds den geheelen avond geprik keld was, nog sterker werd. Door het tact vol optreden der politie werden echter fcotsingen voorkomen. Verkooping. Bij de gisteren ten overstaan van notaris R. v. d. Berg alhier in het hotel „De Vergulden Wagen" gehouden verkooping werd het woon- en winkelhuis en nog 10 huizen staande aan de Hooftstr. nr. 60—80 (evennummers) in combinatie toegewezen voor de som van f. 9850 aan den heer Jac. van Vliet alhier. De lieer L. Sprey Jzndie de vorige week werd benoemd tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk Julianastraat, heeft voor deze functie bedankt. .1 Door de verschillende Chr. meisjes- vereenigingen uit deze en omliggende plaat sen werd alhier gistermiddag in de kerk- zaal der Martha-Stichting een ringvergade- ring gehouden waarvoor een groote belang stelling bestond. De Munnikenpoldcr. In de gehouden vergadering van ingelan- j den van den Munnikkenpolder weru tot bestuurslid gekozen de heer A. Rijnsburger Tzn. De rekening over 1930 werd vast- gesteld op inkomsten f. 2041.69'2 in uitgaaf f.1793. Saldo f.248.69>/2. I De begrooiing van 1931 werd bepaald op inkomsten en uitgaven van f. 1794.73',2. Met een omslag van f. 7.50 per H.A. Ver. voor Ziek en hu is verpleging. De vereeniging voor Ziekenverpleging kwam in Irene in buitengewone vergadering bijeen ,ter herziening van het reglement, waartoe in de gehouden jaarvergadering was besloten Na opening door den voor zitter werd het reglement artikelsgewijze in behandeling genomen. Na soms wat rumoerige bespreking werden enkele punten gewijzigd. Het reglement treedt met 1 Juli 1931 in werking. Bij de rondvraag werd nog over verschillende aange'egsnheden een langdurige bespreking gehouden. RECLAME. ■IIIIII(lllllllllfHMMIIIIII>IU|||||||||,|M|||| WOUBRUGGE. Polder „Oudendijk". In de gehouden ingelandenvergadering van den polder „Oudendijk" is de rekening over 1930 vastgesteld aan inkomsten op f. 8900.18 en aan uitgaven op f. 7387.36, batig saldo f. 1512.82, De begrooting voor 1931 werd vastgesteld in ontvangsten en in uit gaven op een bedrag van f 9069,73. De omslag werd bepaald op f. 10 per H.A. De motorspuit. In tegenwoordigheid van liet gemeente bestuur, raadsleden en brandmeesters gaf de firma Bikkers uit Rotterdam een demon stratie met de door de gemeente aange kochte motorspuit. Deze motorspuit geeft met 4 aangekoppelde slangen 1600 L. water per minuut en kan zeer gemakkelijk en snel worden verplaatst door aanhaking achter een auto of wagen. Over de werking waren de autoriteiten bijzonder tevreden, zoodat aflevering plaats vond, waarna de spuit in de buurtschap Hoogmade werd gestationneerd. BODEGRAVEN. Vergadering der Oranjevereenigingen. De besturen der belde Oranjevereenigin gen kwamen weer onder presidium van oen burgemeester samen. Ingevolge het besluit tot samenwerking, dat door de beide ledenvergaderingen was genomen, werd nu j besloten de samenwerking voort te zetten. Voorloopig werd besloten het feest te hou den op 31 Augustus c.k. Het feestcomité werd vervolgens als volgt samengesteld. Mr. C. S. van Dobben de Bruijn. voor zitter; A. Gelderblom, secretaris: N. Hoogen- rioorn H. J. v. d. Poll, A. Schilling, H. Sloof. Het concept programma werd in groote trekken aanvaard, alsmede commissies be noemd om de verschillende onderdeelen verder af te werken. Aanbesteding. Uitslag van de gehouden aanbesteding voor liet leggen van trottoirs in de Brug straat, met het wegnemen der bestaande stoepen, liet verstraten van de Stationsweg en het leggen van trottoirbanden aldaar. H. Werner Vlaardingen f. 6400; C West- land. Nigtevecht f.5699; A. van Dijk. Utrecht f. 5460; A. Schols, Rotterdam f.4999. J. P. van Wijk, Alphen a. d. Rijn f.4365; W. de Vlieger, Rotterdam f.4766; J, Versluis, Oudewater f. 4600. Gebr. Woudenberg, Atneide f.4286. A. Streefland. Aineide f.3775. Het werk werd aan den laagsten inschrijver gegund. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs al hier staan als werkloos ingeschreven: 4 timmerlieden, I metselaar, 2 opperlieden, ]6 losse werklieden, 2 betonwerkers, 3 fa brieksarbeiders, 1 schipper, 1 stoker, 2 grondwerkers, 1 chauffeur, en 2 pakhuis knechts. Inlichtingen aan werkgevers worden gaarne verstrekt. Gevonden voorwerpen: een aardappel- bak van een weegschaal, en een betaalde rekening in couvert. Inlichtingen ter secretarie. KOUDEKERK. Gemeenteraadsverkiezingen. In de zitting van het centraal stem bureau werden de lijsten voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad door liet lot als volgt genummerd; R.K. 1; A.R. 2; C. H. 3 en Lib. 4. LEIDERDORP. Auto te water gereden. Gistermorgen reed een auto, waarin een vijftal personen zat, aan liet einde van den Nieuwen weg, rechtuit in de Wetering. De inzittenden wisten zicli allen te redden. De auto werd met een kraanwagen weer op het droge gebracht. ZWAMMERDAM. Een verzoek inzake de Hooge Brug. In de nabijheid van deze gemeente be vindt zich op het kruispunt Lindenhoven- straatZlendeweg en Schoordijk (d. i. de zandweg naar Bodegraven) ten Noorden van den Rijn een vaste brug over het water „de Ziende" algemeen bekend als Hooge Brug." Sinds gerulmen tijd verkeert deze brug in slechten staat. Deze toestand is ver ergerd tengevolge van de herhaaldelijke botsingen tegen de steenen landhoofden van de motorsleepboot, die hier dagelijks voorbijkomt gevolgd door twee a drie vletten ten behoeve van het vuilvervoer van Leiden naar Nieuwkoop. Reeds is het landhoofd zoodanig beschadigd en afge brokkeld, dat voor een verzakking ge vreesd wordt, waardoor ongelukken kun nen plaats hebben. Vele automobilisten, die, ter'plaatse niet bekend zijnde, uit de richting Woerden komen en abusievelijk bij het kruispunt in Bodegraven recht door rijden, geraken op oen reeds genoemden Schoordijk, die door de gemeente Zwammerdam voor autover keer is opengesteld en passeeren tenslotte de Hooge Brug, die in den tegenwoordigen staat gevaarlijk geacht moet worden. Ten einde onvermijdelijke ongelukken te voor komen, zoude het wenschelijk zijn de Hooge Brug, die bij de Gemeenten Alphen a. d. Rijn. Nieuwkoop en Bodegraven in beheer is tijdig te herstellen .of wel, in dien andere redenen zich daartegen niet verzetten, de Schoordijk voor het auto verkeer te sluiten, in alle gevallen de automobilisten op den gevaarlijken toe stand van den brug opmerkzaam te maken De B. B. N„ Bond van Bedrijfsautohou ders in Nederland, heeft zich tot de be trokken autoriteiten gewend om op ver betering van dezen toestand met nadruk aan te dringen. VERDUISTERING. Het Arnhemsche Gerechtshof heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen twee assistenten der jxisterijen te Arnhem, die zich schuldig maakten aan verduiste ring. De verdachten hadden zich door hen ontvangen gelden toegeëigend, die be stemd waren voor frankeering van brie ven en postpakketten, terwijl zij afge stempelde postzegels nogmaals gebruik ten. Het Hof heeft de ojjgelegde straf van vier maanden voor ieder verminderd tot drie maanden gevangenisstraf. DE VARA CONTRA DEN STAAT Voor den president der Haagsche recht bank is gisteren in kort geding behandeld een procedure tusschen de Vara en den Staat Voor de Vara trad op mr. Duys en voor den Staat de landsadvocaat mr. Telders. Het ging hier om het verbieden van de uitzending van een radio-spel „Gevleu gelde daden". De president zal Maandag uitspraak doen. HAAGSCHE RECHTBANK. Meineed. De 36-jarige groentenhandelaar J. V. te Leiden, was gedagvaard wegens meineed. Verdachte zou tijdens een door den rech- ter-commissaris Mr. Klomp gehouden enquête in een echtscheidingsproces in strijd met de waarheid onder eede een ver klaring hebben afgelegd, dat hij niet op in de dagvaarding genoemde data bij zekere mevr. K. te Leiden bezoeken zou hebben afgelegd Verschillende getuigen tot het vroeger dienstpersoneel behoorende. legden tegen overgestelde verklaringen af, evenals een jongmensch dat beweerde V. in gezelschap van mevr. K. te hebben gezien. Mevr. K. zelf als getuige gehoord, ver klaart op verzoek van verdachte, dat deze nooit bij haar op bezoek is geweest. De officier van justitie achtte de ten lastelegging niet bewezen en vroeg vrij spraak. Uitspraak 11 Juni. kunt U OVERAL koopen. sw j koopt U echter Bil ONS. Bij drie paar, maten, kleuren tt j kwaliteiten dooreen Koopt voor UWE KINDEREN, ONZE I KOUSEN, U heeft nimmer KLACHTEI f Haarl.straat h. Donkersteeg 2-4-6 ïllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllll! 7111 LEIDEN, 29 Mei. Veemarkt. Aangevo 67j runderen, 364 kalveren, 384 scha; 59 slieren, lOu—490, handel stroef, 231 k cu melkkoeien 225—400, handel matig, vart koeien 190—275, handel stroef, vette ossen, 260430 per stuk, 56100 per K.G. schoon a. d. haak, 7 Pinken, vette kalveren 50—125 per stuk, 95—lij per K.G. schoon a. d. haak, 309 nucht kalveren 813, handel matig, 384 v; schapen 24—42,handel traag, 6825 lam ren 12—27 524 mestvarkens 13 —27, 35 L densche varkens 28—31 ct. per K.G. lew gewicht, 35 zouters 32—34 ct., handel tn 1067 biggen 38, 10 paarden 185—230, bokken en geiten 5—14. 29 Mei. Kaasmarkt. Aangevoerd partijen kaas. Goudsche kaas 77 part. b 'sclie kaas 21 part. 1ste soort Goudsche It f.32—37, 2e soort f. 26—31, 1ste coort U scha kaas f.3134, 2e soort f. 26- Handel flauw. Aan de stadswaag gew 57 partijen, 2300 stuks, 16652 K.G. BODEGRAVEN, 28 Mei. Uitslag eien veiling B. P.K. V. Aanvoer 27463 kipeieren, prijs wit f. 3.40—3.80, f. 3.804.20; Eendeneieren f. 3.10—4; pen f. 1.401.50. I bn BOSKOOP, 28 Mei. Rozen per bos: Et ley 3557 ct. Columbia 2835. Mac Kei 18—41. Pauls Scarlet 30—40. Polyanthai zen f. 1.40—1.80. Golden Ophelia 23- Rosalandia 24—36. Butterfly 20—30. Ju Bouché 18—24. Ophelia 18. Wlnnett Else Poulsen 60—80. Keizerin Aug. Vic' ria 22. Wilh. Kordes 19—33. Van Ross 34. Phoebe 3550. Diversen per bos: Oi bera f. 1.06. Violieren dubb. 2935. Latl rus 913. Pyrethrum 1015. Pioenen 30. Clematis Prins Hendrik p. stuk 51 id. mr. Patijn 9 ct. RIJNSATERWOUDE, 28 Mei 1931. As gevoerd: 8605 kipeieren, prijs f.3 50—41 450 eendeieren prijs f. 3.20 per 100 stul ROELOFARENDSVEEN, 28 Mei. Aan beien 1120 ct. p. doosje. Sla 402.90 p 100 krop. Snijboonen 3.604.20, idem s« 2.60. Peulen 3.50—4.40 per 10 pond. Aa voer aardbeien 85000 doosjes. VEUR, 28 Mei. Engelsche Komkomw le srt. f. 16.30—18.80, idem 2e srt. f. 13 15.90, idem 3e srt. f. 8.10—10.30, ide wankleurige f.1215, idem, stek t. 210 3.50; Gele Komkommers le srt. f. 1650 18.70, idem 2e srt. f. 12.1014.30, tó' 3e srt. f.89.10, idem stek 1.1.50- Kropsla le srt. f. 2.20—3.10; Stoofsla i 3; Peen f.21.60—24.90: Bloemkool le; f. 11.30—17.50. idem 2e srt. f. 6.90—9 idem uitschot f.2—3; Tomaten nu f. 27.1027.90, idem gr. ronden f. 24.50 26.30, idem 2e srt. f. 26.10—27.50, idem srt. f. 17,8021.30, idem bonken f24—. idem uitschot f.1011, idem rep f. 232 Andijvie per 100 f. 4.105.909, idem P Kg. f.12—17; Spinazie f. 0.08—0.22; Post lein f.911.10; Rabarber per 100 bi f.3—4; Prei f. 1.20—2.60; Seldery t.lM 1.50. 't Wapen van Veur, 28 Mei. 23011 h! eieren f. 3.054.75; 1040 eendeieren i 3- 405; 36 Ganseieren f.6—10; 311 kippt f. 0.40—1.20; 48 konijnen f. 0.40—210. duiven f. 0.180.40. Vrije veiling. 23187 kipeieren 1.3! 4.85; 817 eendeieren f. 3.504.05; kippe f.0.50—1.80; eenden f. 1.10—140; konijne t. 0.70—3; duiven f. 0.11—0.32. WOUBRUGGE, 28 Mei. Aanvoer eieren. Prijs kippeneieren f. 3.50—f'" Eendeneieren f. 3.25—3.60 per 100 stuc Boter f. 1.10—1.14 p. K.G.; Kaas 37 ct. pe pond; Bloemkool 59 ct. er stuk. ZEVENHOVEN, 28 Mei. EierenveilW Aantal 9473 stuks. Prijs kippenei f. 3.30—4.10 per 100 stuks; EendeneWJ f.3—3.40; Boter f. 0.59—0.70 per PJnt; Kaas f. 0.23—0.30; Aardbeien f0-5M*1' Spinazie f. 0.200.22 per kist; f. 0.851.00 per stuk; Konijnen Aardappelen f. 5.20 per mud: f 0.060.20 per bos. 2-S

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6