w DE GIFTIGE GASSEN EN HUNNE BESTRIJDING. ficieele kennisgeving Jaar?an? VRIJDAG 29 MEI 1931 No. 21837 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN :i rts per cege' T00r advertentlën uit Lelden en plaatsen aecntecüappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle I Me advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën Killend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. 1leo maximum aantal woorden van 30. volgens postrecht. Voor eventueele opzending van "neven 1" cts- P°rto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35, per week f. 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 4- portokosten. bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. ltteverde geldige lijsten van candidaten. [voorzitter van het centraal stem- i voor de verkiezing van de leden |ijen Raad der gemeente Leiden bekend, dat op Maandag, 1 Juni lies namiddags 12 1/4 uur, het een- stembureau in het gemeentehuls ftoor de kiezers toegankelijke zitting iiden, ten einde de lijsten te num- in de volgorde door het lot aan- De Voorzitter voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. [aien, 29 Mei 1931. 7205 VEREENIGING VOOR TROPISCHE MESKUNDE ROTTERDAM—LEIDEN. Vragen aan den minister. 1 Tweede Kamerlid mevrouw van jev. Embden heelt den minister arbeid, handel en nijverheid de vol te vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat de ilnieken voor tropische en geslachts- ni van de Vereeniging voor tropische sskunde RotterdamLelden een tel- are grooter aantal patiënten te be- ielen krijgen en dat in 1930 het aan- meuw-ingeschreven zieken zelfs de overschreed? Is het den minister mede bekend, Ie genoemde vereeniging binnen kor- tijd genoodzaakt zal zijn, haar ar- veld aanzienlijk in te krimpen, zoo op te geven, omdat de beschikbare zlddelen het onmogelijk maken, op tegenwoordigen grondslag door te i? is de minister niet van meening, dat vereeniging, die behalve het onder- Wang (door de voorbereiding van de tropen bestemde artsen tot dit van hun toekomstig werk) ook een maatschappelijk belang dient, daar- geldelijk behoort te worden in staat «ld, te eerder, waar zij op verzoek der «ring verplichtingen overnam, die Nederland voortvloeien uit de aan- tag bij de Conventie van Brussel van welke overname tevens een hoofd alt vormt van het financieele f? En is de minister daarom bereid, het de vereeniging verleende subsidie te ogen en naar verhouding meer in [eenstemming te brengen met de som, door andere landen voor het genoem- doel wordt uitgetrokken? beroep aangenomen. heer S. H. Spanjaard, proponent ter stede, heeft het op hem uitge ste beroep naar de Remonstrantsche leente te Hoogeveen aangenomen. DE LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN." Het bestuur van „De Leidsche sstkrlng voor Allen" verzoekt ons de to wel te willen wijzen op de adver se van hedenavond betreffende de dging van den datum der ledenverga- »g. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. 'j'igingen Reekers, Hooge Rijndijk 100, Leiden. rleëschwaren enz. Do eigenares A. Reekers is dd. 3 Juni 1930 In gemeen- JP v. goederen gehuwd met J. A. laar, welke toestemming heeft ver- M dat zijn echtgenoote als openbare 'Wouw optrefdt. «idsche Coop. Melkinrichting ,De «bouw", Leiden. Opheffing Filiaal: en, Witte Rozenstraat 2. 'an Leeuwen, orgelbouwer, Leider- Hooge Rijndijk F. 50, Zoeterwoude. Miging handelsnaam thans: G. van *en en Zonen. Nieuwe Mede-Eige- F: G. van Leeuwen Jr., Zoeterwoude 'an Leeuwen, Leiden. N'V. DE VRIES EN STEVENS. de gisteravond gehouden vergade- /an aandeelhouders der N.V. Electri- i" en Gasmaatschappij v.h. de Vries °wvens werden de balans en verlies- sinstrekening onveranderd goedge- werd op de cumulatief-prefe- Wndeeien evenals vorige jaar 6 yTOdend uit te keeren en op de ge- {vf aandeelen eveneens 6 pet. (v. j. Lezingen van Ir. J. Duiker en den heer D. H. Peereboom Voller. „Bescherming tegen giftige gassen." In de collegezaal van het Instituut voor Tropische Geneeskunde hield gistermiddag op uitnoodiging van het college van B. en W. ir, J. Duiker uit 's-Gravenhage een lezing over het onderwerp „Bescherming tegen giftige gassen." Namens het col lege, dat niet tijdig aanwezig kon zijn, heette dr. M. D. Horst, directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst, de talrijke genoodigden, w.o. wij behalve tal van Gemeenteraadsleden nog opmerk ten prof. dr. J. H. Zaayer, prof. P. C. Flu, den heer R. J. Meyer, commissaris van politie, den commandant van het 4de re giment infanterie, en den heer M. van Mens, commandant van de Leidsche Bur gerwacht. Wanneer wij, aldus ir. Duiker, alles wat samenhangt met giftige gassen onder brengen in het begrip „gasvraagstuk", dan kan dit allereerst worden verdeeld in: I. de gasaanval en II. de verdediging. Punt II blijkt bij nadere beschouwing weer onder te verdeelen in A. collectieve verdediging zooals is aangebracht op onderzeebooten en derg., en B. individueele verdediging. Voor de individueele verdediging, welke spr. in het bijzonder behandelde, staan ons drie apparaten ten dienste en wel, het luchttoevoer- of slangapparaat, het zuur stofapparaat en de filter. Naast voordeelen hebben alle toestellen hun nadeelen, zoo is b.v. de beperkte tijds duur tengevolge van de eenigszins ge ringe hoeveelheid lucht, welke medege nomen kan worden, een nadeel voox het zuurstof apparaat; terwijl de mogelijk heid, welke niet uitgesloten is, dat da gezuiverde lucht niet voldoende zuivere zuurstof bevat, het voordeel verbonden aan het filterapparaat vermindert, terwijl bij het lucht-toevoer-apparaat het nadeel eerst optreedt, wanneer de slang een groote lengte heeft verkregen. Naast het voordeel van vrij ademen in weertvil van allerlei schadelijke dampen, nevels en soms bacteriën, dat alle categoriën van toesteilen bieden, maakt het zuurstof apparaat het individu totaal onafhanke lijk van de hem omringende dampen, daar de zuurstof medegevoerd wordt, welk voordeel nagenoneg ook het slang-appa raat biedt; het gemakkelijke vervoer weegt wel op tegen den korteren levensduur dei- filters. Vervolgens gaf spr. een technische uit eenzetting zij het dan ook vluchtig van de verschillende toestellen, waarbij hij de aandacht vestigde op den vooruit gang van de techniek sedert den wereld oorlog, toen de gasmaskers in het groot werden vervaardigd en gebruikt. Wordt bij het slangapparaat de lengte opgevoerd tot boven 40 M. dan is de weerstand, welke ondervonden wordt bij het adem halen te groot om zonder hulp 'van bui tenaf te overwinnen en schakelt men een blaasbalg in. Aldus is het mogelijk, dat men zich 100 M. van het apparaat verwijdert, waarbij evenwel rekening dient gehouden te worden met hoeken, welke de slang moet nemen. De filters kunnen verdeeld worden in die, welke gebruikt worden voor lichte be scherming (de z.g. respirators) en die voor zware bescherming. Het verschil tusschen lichte en zware bescherming is natuurlijk niet duidelijk aan te geven; doch in den regel worden de respirators daar gebruikt, waar op den duur de gezondheid zou kunnen worden geschaad en in den regel laten zij de oogen onbeschermd. Werden vroeger voor de zware bescherming mondstukken met neusknijpers gebruikt, de wereldoor log bracht gelijk gezegd de gasmaskers. Deze maskers bedekken het geheele ge laat en zijn zoodanig uitgevoerd, dat geen last meer ondervonden wordt van het aanslaan der glazen althans aan den binnenkant en dat het door afkoeling van de uitgeblazen stikstof ontstane con- densatie-water zonder moeite verwijderd kan worden. In tegenstellen met de be staande gasbrillen bieden de gasmaskers een vrijwel onbelemmerd gezichtsveld. De filters, welke op het mondstuk van de maskers geschroefd kunnen worden, eventueel met een slang daarmede ver bonden, zijn slechts zelden universeel, d. w. z. voor alle gassen en als regel spe ciaal. De eenige universeele filter is die, welke voorzien is van een koolmonoxyde aantastende katalysator en wordt in ver band met de grootte door een slang met het mondstuk verbonden. De speciale filters, welke gebruikt worden ter bestrij ding van verschillende gassen ais b.v. ammoniakgas, chloorgas, etc., kunnen di rect op het mondstuk geschroefd worden. Voorzien van de afwaschbare z.g. Levant- sche sponzen hebben de filters een bijna eeuwigen levensduur. De zuurstof-apparaten zijn in den laat- sten tijd, wat uitrusting betreft ook snel vooruitgegaan en worden thans vervaar digd met een zichzelf regelenden, automa- tischen toevoer. Een goed zuurstof-appa raat moet. aldus spr., voldoen aan de volgende 5 eischen: a. het moet op elk oogenblik iedere gewenschte hoeveelheid zuurstof kunnen leveren; b. de ademha- lmgsweerstand moet tot een minimum beperkt zhn; c. er moet rekening ge- I houden zijn met het vochtigheidsgehaite der uitgaande lucht; d. de zuurstofcon- l centratie mag niet te hoog zijn en e. het zuurstofgehalte mag niet beneden 25°/o dalen. Tenslotte verduidelijkte de heer Duiker zijn voordracht met een serie lantaarn- plaatjes, waarna door eenige der aanwe zigen de wethouder van financien, de heer T. S. Goslinga, was tijdens de lezing binnengekomen vragen werden gesteld, welke door den spr. nader weder beant woord. Dr. Horst dankte vervolgens den spr. voor zijn lezing, welke door allen met groote aandacht was gevolgd, en prof. Flu voor de beschikbaarstelling van de col legezaal. Was deze lezing meer technisch, des avonds in de Graanbeurs vergaderde de Leidsche Burgerwacht, waarbij de reserve majoor der artillerie D. H. Peereboom Voller een meer wetenschappelijke cau serie hield over: „Chemische strijdmiddelen en de maatregelen, welke daartegen ge nomen moeten worden door de burgerbevolking bij vijandelijke aanvallen op onbeschermde steden". Nadat de voorzitter, mr. F. J. J. Trap man, de verschillende civiele en militaire autoriteiten had welkom geheeten, ver kreeg de spreker het woord. Allereerst wees de heer Peereboom Voller er op, dat alles wat samenhangt met het „gasvraagstuk" bij de breede lagen der bevolking nog on voldoende bekend is en veelal van zekere zijde ter propageering van het streven naar ontwapening schromelijk overdre ven denkbeelden worden verkondigd. Zeer zeker is voor Nederland een voordeel ge weest, dat het buiten den laatsten oorlog is gebleven, doch anderzijds is ons land daardoor onbekend gebleven met de mo derne strijdmiddelen. Weliswaar moeten de verschrikkingen van den modernen krijg niet onderschat worden, doch zeer zeker ook niet overschat. Bij de bestu deering van de geschiedenis van de oor logen blijkt, dat steeds voor elk aanvals middel een afweermiddel werd gevonden. Beschouwt men als een goed recht in tijd van oorlog gebruik te maken van gewe ren en bajonetten dan is het zeer zeker ook geoorloofd te strijden met gassen, daar de verwondingen toegebracht met eerstgenoemde strijdmiddelen veel kwaad aardiger zijn dan van het meest werk zame gas: het mosterdgas. Hoewel vervuld van eerbied voor hetgeen te Genève tot stand werd en wordt gebracht is spr. er van overtuigd, dat in een toekomstigen oorlog lucht- en gasaanvallen zullen over- heerschen. Daarom alleen is reeds des kundige voorlichting van de burgerij met de uitwerking en de genezing van door gasaanvallen toegebrachte verwondingen noodzakelijk. Ten onrechte wordt de gasoorlog be schouwd als een uitvinding gedaan in den laatsten wereldoorlog. Bij bestudeering van de wereldgeschiedenis blijkt, dat in de Peleponnesische oorlogen, de Romeinsche krijgen en in Arabische geschriften gas sen als aanvalsmiddelen op verschanste vijanden reeds bekend waren, ook gaf Leonardo da Vinei reeds dergelijke mid delen aan. Het doen van gasaanvallen op vijanden kan op 3 verschillende manieren geschieden n.l. het met den wind laten af drijven van vrijgelaten gassen, het werpen met gas gevulde bommen en tenslotte het afschieten van gevulde mortieren. Toen de Duitschers na den slag aan de Marne teruggedrongen werden en de strijd een stellingenoorlog werd, gebruikten zij voor het eerst gas als strijdmiddel. Rond om de bekende boog om Yperen groeven zij ongeveer 6000 met chloorgas gevulde cylinders in, die tegelijkertijd werden ge opend, waardoor meegevoerd door den gunstigen Noordenwind de- geallieerden gehuld werden in een wolk van gas. Door de onbekendheid der aangevallenen met de uitwerking maakte 't gas vele slacht offers, vooral onder hen die vluchtten en niet onder de standhoudende en zich met natte doeken beschermende Canadeezen. Uit deze eerste gasaanval blijkt allereerst de waarde welke in tijd van oorlog gehecht moet worden aan conventioneele beslui ten, daar in artikel 23 van de Haagsche conventie het verbod wordt uitgesproken gebruik te maken van vergiften, vergiftige wapens en overmatig leed verwekkende wapenen. Groot militaire voordeelen heb ben de Duitschers van deze gasaanval welke ongeveer 10 minuten duurde niet gehad, daar het wraakgevoel nieuwe vrij willigers bij de verbondenen deed dienst nemen en op een oproep van Lord Kit chener gebrekkige, doch vrij doelmatige respirators werden vervaardigd. Spoedig gingen ook de geallieerden over tot het vervaardigen van gassen en kwamen tegen aanvallen met gas tot stand. Door de Duit- sche, chemische groot-industrie werd het phosgeengas 15 maal vergiftiger dan chloor en 3 maal vergiftiger dan het ge vaarlijke blauwzuur door vermenging met chloor geschikt gemaakt voor gas aanvallen. Wederom waren de Engelschen evenals bij de eerste chloorgas-aanval ge waarschuwd en door toevoeging van uro- topine aan de afweermiddelen werd de uitwerking opgeheven. Frankrijk poogde blauwzuur als aanvalsmiddel te gebruiken: doch daar het soortgelijk gewicht van dit gas ten opzichte van lucht 0.93 bedraagt en derhalve omhoog stijgt, bleek het niet geschikt. De wetenschap werd in alle landen in dienst gesteld van den oorlog, gasmaskers en andere afweermiddelen werden in groote hoeveelheden aange maakt en een alarmeerenden gasdienst werd in het leven geroepen. Teneinde zich onafhankelijk te maken van de weersomstandigheden gingen de Duitschers er toe over met gas gevulde mortieren te werpen, soms met traangas sen gevuld. Ook hier werden de Duitschers echter overtroffen door de Engelschen en Amerikanen en werden b.v. in een keer 300 a 500 cylinders van 15 L. inhoud elk, door electrische ontsteking tegen hen af geschoten. Het moreele effect was door den ontzettenden knal der explodeerende cylinders geweldig, terwijl er gebrek aan zuurstof in de atmospheer ontstond: het gas-discipline hield de Duitschers echter op de been. Bi.i het Fransche artillerie-geschut ver den voor het eerst met phosgeen-gas ge vulde granaten afgeschoten; later namen alle troepen deze wijze van aanvallen met gas over en tenslotte werd geen artillerie vuur ondernomen zonder eerst gasgrana- ten te hebben afgeschoten. De troepen kregen tenslotte groot vertrouwen in het nieuwe wapen en de Duitschers schoten in Juni 1916 op een dag meer dan 100.000 granaten weg. De z.g. persistente gassen voerden den gasoorlog in een nieuwe baan. Zij hebben een grootere chemische stabiliteit en be zitten hierdoor het vermogen den vijand uit een bepaalde streek te verdrijven en zekere gebieden zelfs natuurlijk voor beide partijen onbegaanbaar te maken. De meest bekende zijn wel het chloorpi- krine en het mosterdgas. Door toevoeging van z.g. geactiveerde kool aan de filters, werden ook deze gassen grootendeels ge absorbeerd. Het meest gebruikte en werk zame der persistente gassen is wel het z.g. mosterdgas, ook wel Yperite genoemd, daar het voor de eerste maal gebruikt werd bij Yperen. Het werkt sterk prikke lend, terwijl de aanraking er mede niet oogenblikkelijk bemerkt wordt. Eenige uren later ontstaan echter pijnlijke bla ren en soms zelfs blindheid; zoowel de blaren als de blindheid gaan echter over en derhalve is dit gas, aldus de heer Pee reboom Voller, te rangschikken onder de humane strijdmiddelen. Geen der beide genoemde gassen zijn nieuwe uitvinden, het chloorpikrine was reeds in 1848 en het mosterdgas in 1860 bekend. Momen teel is echter nog geen stof bekend, welke ondoordringbaar is voor mosterdgas en de terreinen, welke er mede in aanraking zijn gekomen, blijven ongeveer een week lang onbegaanbaar. Tenslotte ging men er toe I over niesgassen b.v. diphenilchloorarsine te gebruiken en ter bescherming van op trekkende troepen coloïdale nevels ver wekkende gassen vrij te laten. Door den Amerikaan Lewis werd tenslotte een nies- verwekkende en blaartrekkende arceen- verbinding vervaardigd; doch het gebrek aan arceen en de wapenstilstand verhin derden het gebruik op groote schaal. De statistieken hebben uitgewezen, dat door de gassen 12 a 15 maal minder doo- den zijn gevallen dan door andere wape nen, terwijl, zelfs de verpleging van door mosterdgas gewonde soldaten minder tijd in beslag nam dan die van andere ge wonden. Hoewel de eerste gasaanval hevig was door de onbekendheid, daalde de mor taliteit tengevolge van gasaanvallen door de betere afweermiddelen steeds, hoewel de gassen vergiftiger en werkzamer wer den. Bekendheid der medici met de be handeling der gasziekten en onderwijs daarin op de universiteiten kan medewer ken aan de bestrijding der gevolgen. Te genover 2.9 pCt. gaszieken bij de Duit schers staan 43 pCt. gewonden door an dere wapenen en bij de Amerikanen ver houden deze percentages zich als 2 24. Ook over luchtaanvallen op steden gaan phantastische verhalen rond. Het effect der in den oorlog gedane luchtaanvallen op Parijs en Londen was echter betrek kelijk gering; per luchtaanval vielen in Parijs 9 dooden en 20 gewonden en in Londen resp. 21 en 49. Het verlies van goede piloten en de moeilijkheid deze aan te kweeken is echter grooter dan het voor deel, dat behaald wordt door de toege brachte schade. Waren in 1914 nog onge veer 1200 artillerieschoten noodig om een vliegtuig neer te schieten, bij de huidige, geperfectioneerde afweergeschutten zijn reeds op de 7 schoten één treffer. De tref kans van uit vliegtuigen geworpen bom men is ook klein, daar bij oefeningen op bekend terrein en dag een van 4000 M. geworpen bom een spreiding heeft van 175 M. Geen der partijen maakte in den oor log gebruik van gasaanvallen uit vliegtui gen op steden! Daar de radius van een modern militair vliegtuig tegenwoordig 500 K.M. bedraagt is Rusland het eenige Euro- peesche land, dat niet door een vliegtuig bestreken kan worden; terwijl de moeder schepen de start zoo dicht mogelijk onder de kusten kunnen doen geschieden. Als garnizoen en knooppunt van spoor- en waterwegen, zal Leiden in een volgen den oorlog zeer zeker blootstaan aan lucht aanvallen. door dooving der lichten kan een stad zich echter 's nachts voor een vliegtuig vrijwel onvindbaar maken. Ten slotte gaf spr. een uiteenzetting van de Nederlandsche verdediging tegen lucht aanvallen en de werking der moderne af weergeschutten. Voor de burgerwacht, al dus spr. zal op dit gebied in een even- tueelen oorlog veel arbeid zijn, b.v. hulp aan brandweer en politie, bescherming van beschadigde huizen enz. De door lantaarnplaatjes afgewisselde lezing werd door allen met groote aan dacht beluisterd en zeer zeker sprak mr. Trapman aan het slot van den avond na mens allen het woord van dank tot den spreker. BINNENLAND. Ons parlementair overzicht. (3e Blad). Veertig-jarig bestaan van de Vereeni ging voor Christelijk Volksonderwijs. (Kerk en School, 4e Blad). Noodweer in vele deelen van ons land. (Gemengd, 2e Blad en Uit de Rijnstreek, 2e Blad). Algemeene vergadering van de Vereeni ging Kaascontröle-station Zuid-Holland voor volvette kaas. (Land- en Tuinbouw, 4e Blad). Het roeifestijn van Hollandia. (3e en le Blad). BUITENLAND. Prof. Piccard en zijn metgezel zijn onge deerd gedaald. Verhaal over zijn tocht. (3e Blad en Tel., le Blad). Briand krijgt opnieuw een motie van vertrouwen in de Fransche Kamer. (Bui- tenl., le Blad). Eischen der Duitsche sociaal-demo craten. (Buitenl., le Blad). Dc anti-Katholieke agitatie in Italië, (Buitenl., le Blad). DE VERLOFREGELING EN VRIJE ZONDAGEN VAN HET N.Z. H. TRAMWEGPERSONEEL. Nog steeds was bij de N.Z.H.T.M. veel hulppersoneel in dienst, dat bij een vrijen Zondag van het vaste personeel moest invallen. Aangezien echter gebleken is, dat hulppersoneel, dat juist op drukke Zondagen moest invallen niet zoo ervaren in de dienstuitvoering is, heeft de Directie een wijziging in de vrije Zondagen en verlofdagen gebracht, terwijl het hulpper soneel belangrijk zal worden verminderd en niet meer aangesteld zal worden. Nu zullen er enkele vrije Zondagen voor het personeel vervallen, maar deze zullen na 15 Sept. worden teruggegeven. Als tege moetkoming aan de intrekking van vrije Zondagen zal in plaats van de thans toe gestane 3 verlofdagen, gedurende den zomer dit getal tot 6 verlofdagen worden uitgebreid, welke in aansluiting aan de gewone vrije Zondagen kunnen worden genomen. In de periode na 15 Sept. dat de vervallen Zondagen zullen worden inge haald, zal het personeel derhalve elke 3 weken een vrijen Zondag genieten daarna om de 4 weken en tusschen 15 Mei en 15 Sept. om de 8 weken, in welke laatste periode de genoemde week verlof echter valt. Door de invoering van deze nieuwe regeling is aan het schrijven van de Ned. Vereeniging voor Spoor- en tramwegper soneel tegemoet gekomen, terwijl de andere aanhangige punten op de eerst volgende conferentie zullen behandeld worden. COLL. THEOL. „QUISQUE SUIS VIRIBUS." Viering van het 18de lustrum. Het Collegium Theologicum „Quisque Suis Viribus" alhier heeft den 19den Februari j.l. 90 jaar bestaan. De viering van dit 18e lustrum zal plaats hebben op Maandag 8 en Dinsdag 9 Juni a.s.. Het feestprogramma luidt als volgt: Maandag 8 Juni des middags te kwart over drie: Ontvangst der Oud-Leden in de gewelfkamer van het Universiteitsge bouw. Toespraak van den praeses den heer H. Faber. Te 4 uur vangt in Huize Bruins de receptie aan, welke gevolgd zal worden door een gemeenschappelijke maaitijd. Te 7 uur werkvergadering aldaar Rede van Dr. A. H. Haentjes, G. Oorthuys, Ned. Herv. pred. te Amsterdam. Exegese door prof. dr. G. A. van den Bergh. Crltlek van Max Scheler op Kant-Ethiek. Na af loop der werkvergadering souper. Op Dinsdag 9 Juni wordt van 10 u. v.m. tot ongeveer 4 uur n.m. een boottocht naar de Kaag gemaakt. ONTSPANNINGSAVOND VOOR WERKLOOZEN. De Leidsche Bestuurdersbond verzoekt ons mede te deelen, dat de programma's voor de ontspanningsavond welke wordt gehouden op Maandag 1 Juni a.s. zullen worden uitgereikt op Zaterdag 30 Mei en Maandag 1 Juni telkens des morgens van 1011 uur. in de Vestibule der Stadsge hoorzaal. Programma's worden afgege ven op vertoon van de stempelkaart der Arbeidsbeurs.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1