officieele kennisgeving stadsnieuws. kerk- EJ s^'oo! m!e!jws. binnenland. 72«le Jaargang DINSDAG 26 MEI 1931 No. 21834 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: in Cts. Per reUel T00r advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bi) een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 1.2.35, per week 1.0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.14 Franco per post 1.2.35 4- portokosten. gjt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. VERKIEZING GEMEENTERAAD. De Voorzitter van het Centraal Stem- eau voor de verkiezing van de leden den Gemeenteraad van Leiden maakt nd, dat bij dat bureau zijn ingeko- de door de Hooldstembureaux in de ringen I, n en III (Leiden) vastge- 'de geldige lijsten van candldaten en binnen vier dagen na heden, de ge- pjchügden der onderteekenaars van die tten deze tot een groep kunnen ver tinden door een daartoe strekkende ge- ■«nschappelijke verklaring, schriftelijk bet Centraal Stembureau in te leveren. De Voorzitter voornoemd, A. VAN DER SANDE BAKHUYZEN. lelden, 26 Mei 1931. 6964 ADRES AAN DEN RAAD. Aan den Raad der gemeente Leiden is volgend adres verzonden: Geeft eerbiedig te kennen: De Nederlandsche Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers, ge- lestlgd te 's-Gravenhage, Tournooiveld 3, dat hij door middel van de afdeeling iden" van zijn Bond, de Verhuurders- nd voor Leiden en Omstreken, kennis leeft gekregen van een adres, ingediend ioor den heer P. P. de Koning en anderen Leiden, inhoudende het verzoek om van uneentewege over te gaan tot het bou rn van woningen en deze in „huurkoop" te staan; dat hij, indien aan het verzoek zou wor- !H voldaan, van meening is: dat het besluit van den raad in strijd zijn met het algemeen belang, omdat deze wijze gelden uit de overheidskas hikbaar worden gesteld voor een doel, niet geacht kan worden de geheele ~eenschap ten goede te komen; dat het Raadsbesluit niet zou steunen p de Woningwet, daar deze wet niet kent i mogelijkheid, dat particulieren den :;endom verkrijgen van onroerend goed oor den steun van overheidsgelden; dat de gemeenteraad door aldus te be luiten eveneens in strijd zou komen met e Gemeentewet, omdat deze wet niet kent e bevoegdheid van gemeentebesturen om elden ter beschikking te stellen ter ver ging van onroerend goed in huurkoop; dat bovendien in dezen nog opgemerkt :n worden, dat eerst dan van overheids- uw sprake mag zijn als het particulier 'tlatief te kort schiet; dat dit in de gemeente Leiden aller- ;_st het geval is, aangezien er ruim vol- nde woningen aangeboden worden in t verlangde huurprijzen, en tegen rede- te verkoopsprijzen; dat dit in nog sterke mate geldt voor de aste toekomst door den bouw van circa woningen vanwege particulieren en iiwvereenigingen; dat in theorie een dergelijke opzet nog c kwaad niet lijkt, doch de praktijk wel - t. dat maatregelen als de gevraagde, et aan zijn doei bear'woorden, daar als "el, enkele uitzonderingen daargelaten, ■e huizen niet meer gedurende 20 jaren, t staan 30 jaren, door dezelfde gezinnen oond worden; dat de gevraagde woningbouw dus niet n zijn doel zal beantwoorden; dat als gevolg hiervan de Gemeente als uizenexploitant zal moeten optreden' dat dit niet geacht kan worden te ziin in het algemeen belang, daar de overheid Mh hier andermaal zou plaatsen op een terrein, dat aan het particulier initiatief üent overgelaten te worden; Redenen, waarom requestrant zich tot Raad wendt met het dringend ver trek. aan het door den heer de Koning en tnaeren ingediend verzoek, niet te vol teen. De Nederlandsche Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwonder nemers, W.g. Voorzitter, Mr. J. A. DE MEYIER; Secretaris, Mr. J. HAZENBERG. EXCURSIE NATUURVRIENDENGROEP. De tocht door de Betuwe, georganiseerd ®or ae Natuurvriendengroep op len Pink- «Ma» is uitstekend geslaagd. "a het vertrek der 54 deelnemers in 2 jWringwagens werd te Utrecht het ontbijt |ebruikt. Vandaar ging de tocht over «halkwijk, Culemborg, Geldermalsen ~ar Tiel, alwaar het 12 uurtje werd ge nuttigd Veel was onderweg genoten van 4s nog in bloei staande kersen- en pere- ™®en maar in het bijzonder van de jachtige blauwe kleurenpracht der appel- "resem. Verder ging het gezelschap over •ageningen-Ede-Renswoude naar Utrecht J°~ "at gebruik van het diner. Na een korte kek wandeling door de stad met een be- aan den Raadskelder, ging men d ®atna op huis aan een ieder ten hoogste 'taan. Het was een goede dag voor de Ljreniging, terwijl nog 13 nieuwe leden 'tan ingeschreven. s!»r de yolgende maand staat op het fyamma een autotocht door Noord-Hol- met o.a. een bezoek aan Schoorl, ^atóam, enz. DE PINKSTERDRUKTE BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Met de Pinksterdagen is het bij de Ned. Spoorwegen bijzonder druk geweest; vooral gisteren was het zoo druk als het in jaren niet geweest is. Reeds Zaterdag begon de drukte en niettegenstaande de vele extra treinen waren alle treinen overvol. Op len Pinksterdag is het nooit zóó druk, maar gistermorgen begon reeds vroeg de uit tocht. Groote gezelschappen van 60 tot 150 personen gingen met de verschillende trei nen mee, waarvoor extra rijtuigen aan de reeds grootere treinen gehaakt moesten worden. Ook het bagage en fietsenvervoer was zeer druk; de Ned. Spoorwegen liet in verschillende treinen extra wagens loopen uitsluitend voor het fietsenvervoer. In Utrecht was het op de perrons ge weldig druk, zoodat nu en dan op de per rons een verkeersregeling noodig was, om ongelukken te voorkomen. Over het algemeen waren de treinen goed op tijd; alleen de laatste trein naar Utrecht vertrok door het wachten op aan sluiting een halfuur te laat en de laatste trein uit Utrecht kwam met. een klein uur vertraging aan. Tegen halftwee vertrok nog van hier een trein naar Rotterdam. Van de vacantiekaarten werd een druk gebruik gemaakt. DE LEIDSCHE GRONINGERS. HET VERKEER pij DE VINK. Al was het verkeer op de beide Pink sterdagen niet zoo overweldigend als op vorige Zondagen, toch is wederom geble ken, dat de richtingaanwijzing nabij de spoorwegovergang „de Vink" in de rich ting Haagsche Schouw niet goed is. Een pijl wijst de richting aan voor de auto's, maar aan de wielrijders wordt niet ge dacht. Het rijwielpad bevindt zich aan de linkerzijde van den rijweg en na het openen der afsluitboomen wordt het een geweldig gedrang. Wanneer, aldus ook de politie, boven de richtingpijl of na het verlaten van hetrijwielpad nabij „de Kleine Vink" ongeveer bij de A. N. W. B.-paal een aanwijzing werd gege ven voor de wielrijders, wordt aan het gevaarlijk gescharrel tusschen auto's en motorrijwielen mogelijk een einde ge maakt. Ongelukken zullen anders niet uitblijven. De Lindenbörg. Door den schrijver, den heer H. G. Blee- ker, te Haren, is Zaterdagavond voor de Leidsche Groningers, die in de Harmonie waren bijeengekomen, een lezing gehou den over het door hem vervaardigde Gro- ningsche zangspel „De Lindenbörg", dat met overweldigend succes 'in Groningen niet minder dan 20 malen is opgevoerd. Wij kunnen ons dit succes volledig voor stellen, nu de auteur ons on zoo'n overtui gende wijze daarmede heeft doen kennis maken, zij het ook, dat alle rollen door hem j alleen moesten worden vertolkt. Het zang spel heeft een reeks kostelijk gevonden overgangen van sentimentaliteit en humor en ook de vele liederen doen het uitnemend waarvan wel de bekendste zijn het „Siaoplaidje" en de „Martini-toren" Een drie uur heeft de heer Bleeker zijn gehoor zoo bezig gehouden, dat men als het ware aan zijn lippen hing! Jammer, dat een opvoering hier tot de vrome wenschen be hoort.... Of de heer Bleeker den Leidschen Gro ningers een genotvollen avond heeft ver schaft. behoeven wij na het bovenstaande zeker niet nader aan te geven! Te betreu ren was de matige opkomst, doch de afwe zigen hebben zich zelf gestraft! PARKCONCERT. Het programma van het concert op Don derdag 28 Mei 1931 in het Plantsoen (vroe ger „Musis Sacrum") te geven door het j Leidsch Harmonie-Gezelschap „De Post" I directeur de heer M. Bolderdijk, luidt als I volgt: 1. Aux bords du Rhin, marsch, R. Herzer; i 2. Erlkonig, ouverture dramatique, Joh. Boers; 3. A toi, valse, E. Waldteufel 4. Car- men-fantaisie sur l'opera, G. Bizet. Pauze. 5. Marche des Citadins, A. de Baeremaeker; 6. Le Dimanche aux Champs, ouverture, L. E. Rugers; 7. Ballet Egyptien, Luigine, aAllegro non troppo, b. Allegretto, c. An dante sostenuto, d. Andante expressivo: 8. Marsch Finale. Het publiek wordt beleefd verzocht ge durende de uitvoering van de nummers i niet te loopen en dit programma uit te knippen. MIJ. DER NED. LETTERKUNDE. De jaariijksche vergadering van de Maatschappij der Ned. Letterkunde zal 10 Juni in 't gebouw der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te Leiden gehouden worden. Behalve de verschillende verslagen en de bekendmaking van den uitslag der stemming over de te benoemen gewone en buitengewone leden zal een mededeeling worden gedaan van de voordracht door de commissie voor geschied- en oudheid kunde tot toekenning van een prijs van meesterschap, groot f. 1000, en een voor stel van 't bestuur, om dien prijs toe te kennen. De agenda bevat voorts de volgende punten: Medeaeeling van 't be stuur over een nieuw in te stellen prijs. Voorstel om uit de rente van het vaste fonds f, 500 beschikbaar te stellen voor den aankoop van volksboeken uit de ver zameling van wijlen dr. G. J. Boekenoogen. Verschillende verkiezingen. Lezing van den heer Henri Polak over: Het land, het dorp en de stad. Bekendmaking van het werk, dat het bestuur der Maatschappij voor 't vereeni- gingsjaar 1930—'31 op advies van de com missie voor schoone letteren met den jaarlijks uitgeloofden prijs van aanmoedi ging, geheeten C. W. van der Hoogt-prijs, groot f. 1000, bekroond heeft. Naar wij vernemen, is deze prijs toege kend aan Arthur van Schendel voor zijn roman: Het fregatschip Johanna Maria. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging. Sociëteit voor Chemische Industrie „Katwijk", Prins Hendrikkanaal Katwijk Nieuwe Commissaris: Jhr. Mr. J. C. Scho- rer, Culemborg. De wethouder van Financiën, de heer Goslinga, is wegens uitstedigheid .verhin derd morgen spreekuur te houden. In verband met de viering van het gouden jubileum der N. Z. H. T. M. is de Juni-conferentie uitgesteld tot 14 Juli a.s. De heer H. Regeer Jr. heelt zijn be staand meubelmagazijn aan de Haarlem merstraat 108 grondig laten verbouwen en tegelijkertijd belangrijk uitgebreid. De smalle raampjes aan de straatzijde wer den vervangen door een royale, forsche pui met een groote spiegelruit over de geheele breedte van het pand. waardoor men een ruim overzicht heeft over den geheelen winkel, waarin een groote keuze meubels, zoowel in het goedkoope als duurdere genre, is uitgestald. De verkoopsvoorraad is uitgebreid met een tapijten- en karpettenafdeeling en kristalwerk, waarop evenzeer het bekende woord „voor elck wat wils" van toepas sing is. Bij de Leidsche Handelsdrukkerij J. Karstens zijn de mededeelingen betref fende de Geref. Kerk te Leiden over het jaar 1930 in druk verschenen. De hier ter stede gevestigde Geiten- fokkersvereeniging mag zich in de belang stelling van vele Leidenaars verheugen. Dit blijkt wel uit de ontvangen of toegezegde medailles voor de te houden kringkeuring. Zij ontving toezegging van een medaille v&n den burgemeester van Leiden, de too- neelvereeniging O. B. K„ de administratie der „Leidsche Courant", den heer L. v. d. Krcft en den heer H. W. v. Zijp. De heer J. Slootweg deed een toezegging van een geldprijs. De R.-K. Gemengde Zangvereeniging „Pulchri Studio" behaalde gisteren op het concours, uitgeschreven door de „Rotter- damsche Trammannen en het Mannen koor „Zanglust" te Rotterdam een 2den prijs in de afdeeling Uitmuntendheid met 265 punten. Het koor stond onder leiding van den heer Th van Niekerk. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Volwassen Datum Dagen pers. Kinderen Totaal 18 Mei Maandag 35 35 19 Mei Dinsdag 36 36 20 Mei Woensdag 37 37 21 Mei Donderdag 38 1 39 22 Mei Vrijdag 36 1 37 23 Mei Zaterdag 36 1 37 Bij de politie zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent een koe en een licht en een donkerbruine hit. welke heden morgen op den Rijnsburgerweg zijn opge vangen Vanmorgen omstreeks kwart over zeven is nabij de Spanjaardsbrug een motorrijwiel, waaroo gezeten was de heer N. V. van W. uit Oude-Wetering in bot sing gekomen met een auto, bestuurd door L. P. van G. alhier. Het motorrijwiel sloeg over den koD en werd beschadigd, doch de berijder kwam er zonder letsel van beteekenis af NED. HERV KERK. Drietal. Te Delft, A. de Voogd te Vlis- singen, J. Petri te Dordrecht en M. v. Empel te Middelburg. Beroepen. Te Colijnsplaat, G. W. K. Hugenholtz te Ramsdorp en Schellingwoude. Tc Hierden, B. Batelaan te Barneveld. Te Uitwijk c a., C. Huoykaas, cand. te Arnhem. Te Scherpenisse, J. van Rootselaar, cand. te Poortvliet. Te Nijenga-Elahuizen de heer P. Hakkensteegt, cand. te Hoornaar. Aangenomen Naar Doesburg, W. H. YVal- vaart, te Zevenhoven. Bedankt. Voor Kortenhoef en Zunderdorp, \V H Walvaart, te Zevenhoven Voor Lin- schoten, P Kuylman te Doornspijk. REM. GEREF. GEM. Beroepen. Te Hoogeveen, S. H. Spanjaard, prop. te Utrecht. TOT LECTOR BENOEMD. Benoemd is tot lector in de faculteit der wis- en natuurk. der Rijksuniversiteit te Groningen om onderwijs te geven in de propaedeutische wiskunde dr. J. Ridder, leeraar aan het Baarnsch lyceum. KON. BEZOEK AAN PARIJS. Prins Hendrik zal de Koningin vergezellen. Naar thans gemeld wordt zal behalve Prinses Juliana ook de Prins de Konin gin bij haar bezoek aan Parijs verge zellen. DE POLIT1ETROEPEN OP CURACAO. 130 man van de kort geleden daarheen vertrokken manschappen zouden teruggezonden worden. Het Hbld. meldt: Naar wij vernemen zouden van de kort geleden naar Cura?ao vertrokken politle- troepen, 130 man, waaronder inspecteurs en manschappen, naar ons land terugge zonden worden met een vergoeding van twee maanden gage, omdat de begroo ting van het gewest belangrijk is inge krompen. Onder de manschappen moeten er zijn, die zich met dezen gang van zaken niet kunnen vereenigen en zich beroepen op het contract, dat voor eenige jaren geteekend is. In aansluiting hierop vernemen wij, dat reeds sinds Januari af en toe manschap pen der pohtietroepen naar ons land worden teruggezonden met als vergoe ding eenige maanden gage. Dit terugzen den houdt nog regelmatig aan. Het aan tal bedroeg echter totnogtoe niet meer dan een man of tien. Op het departement van Koloniën, waar men van verschillende loopende geruchten ook kennis had genomen, deelde men ons naar aanleiding van het bovenstaande mede, van niets te weten. Het eenige, dat op het departemen be kend is, is dat twee officieren terug komen. Intusschen is het niet onmogelijk, dat een aantal manschappen van de burger- politie worden teruggezonden. Dat is echter een zaak van internen aard, welke de gouverneur van Curasao zelf kan rege len naar eigen inzicht, zonder voorken nis van Den Haag. Dat gouverneur Van Slobbe gaat bezuinigen, is te verklaren uit het feit, dat de Koloniale Raad daar op heeft aangedrongen, in verband met den achteruitgang van de inkomsten van Curasao. Hiertegenover staat echter weer, dat men het ten departemente wel vreemd vindt, dat een aantal manschappen, na een verblijf van slechts enkele maanden, reeds weer worden teruggezonden. Te meer worden dat terugzenden en het feit, dat men er onkundig van wordt gehou den, vreemd geacht, omdat men indertijd Den Haag om bemiddeling heeft ge vraagd bij de werving van burger-politie personeel voor Curasao. Niet onmogelijk wordt het geacht, dat de teruggezondenen plotseling hier in Nederland voor de autoriteiten zullen staan! OPENING VLIEGVELD EELDE. Een groot aantal toespraken. Zaterdagmiddag te twee uur is 't vlieg veld te Eelde, na een lunch, waaraan vele genocdigden zich vereenigd had.len. offi cieel geopend. Deze officieele opening ge schiedde door den burgemeester van Eelde den heer J. G. Legro, daar de Commissaris der Koningin in Drente, de heer Linthorst Homan. wegens ziekte was verhinderd. De heer Legro wees er op, dat 't vlieg veld vergroot kan worden tot 50 H.A. en hoopte op samenwerking met de omlig gende gemeenten. Hij dankte voor de medewerking der verschillende autoritei ten. waarna hij het vliegveld voor geopend verklaarde. Vervolgens sprak jhr. Ede van der Palts namens den minister van Waterstaat en jhr. Van den Berch van Heemstede na mens de Kon. Ned. Vereen voor de Luchtvaart. Nóg spraken de heeren H. P. J. Bloemers, burgemeester van Groningen. Kolff. di recteur van de Nationale Luchtvaartschool en A. Plesman. directeur der K. L. M Duizenden belangstellenden volgden daarop de demonstraties van tal van vliegtuigen, waaraan o.a. werd deelgeno men door de instructeurs van de Nationale Luchtvaartschool. Nederlandsche en Duit- sche sportvliegers en een vijftal machines van de luchtvaartafdeeling te Soesterberg, onder leiding van luitenant Van Giessen. Ook voor de passagiersvluchten der K.L.M. die met twee groote Fokker-machines aan wezig was, bestond zeer veel animo. DE POSTVLUCHTEN. Het zestiende retourvliegtuig, de P. H. A. E. Z. is Zondagmiddag te 15.40 uur vlot op Schiphol geland. Het toestel was Zon dagmorgen te 6.20 uur uit Belgrado ver trekken en maakte een tusschenlanding te Praag vanwaar het te 11 uur de reis vervolgde. De bemanning bestond uit de heeren Soer. Kress en Naber, de laatste als werktuigkundige. De P H.—A. F. O. (bestuurder Geysen- dorffer van Amsterdam 14 Meii is Za terdag om 5.35 uit Medan vertrokken, arriveerde 12.01 te Palembang. steeg om 12.50 hier weer op, kwam om 16 uur te Batavia aan, vertrok van daar om 16.20 en landde te 17 uur uur te Bandoeng. BINNENLAND. Worden politie troepen van Curasao naar ons land teruggezonden? (Binnen land, le Blad). Opening der nieuwe luchthaven te Eelde (Binnenland, le Blad). De omroep-golf van 298 M. in gevaar. (Binnenland, le Blad). Het jaarverslag van de Kon. Ned. Maat schappij tot exploitatie van petroleum- bronnen in Ned.-Indië (Financiën, le Bh), Verkeersongelukken met Pinksteren; vele dooden en gewonden (3e Blad). De uitslag van de loting voor de roei- wedstrijden van „Holiandia". (Sport, le Blad). BUITENLAND. Het einde van den Volkenbondsraad zitting en de graan-conferentie (Buiten land, le Blad). Onthulling van een gedenkteeken voor den Duitschen koopman Schlageter (Bui tenland, le Blad). Reorganisatie in Spanje (Tel., le Blad). BESCHERMING VAN NEDERLANDSCHE WERKKRACHTEN. Rapport der interdepart. commissie. Naar de „Tel." verneemt is de inter departementale commissie, welke destijds is ingesteld met de opdracht een onder zoek in te stellen naar de te-werk-stelling van vreemde werkkrachten in Nederland, met het onderzoek gereed gekomen en kan de indiening van het rapport binnenkort worden tegemoet gezien. Naar het blad meente te weten, strekt het advies tot ster kere bescherming van Nederlandsche werkkrachten en slechts in geval geen Nederlandsche werkkrachten te verkrijgen zijn, kunnen buitenlandsche werkkrachten in Nederland toegelaten worden, op den voet zooals België onlangs heeft afgekon digd. De interdepartementale commissie be staat uit de heeren A. Folmer, directeur van den Rijsdienst der Werkloosheidsver zekering als voorzitter; Th. van Lier, refe rendaris van het departement van arbeid, plaatsvervangend voorzitter, mr. D. G. W. Spitzen, A. Pieters van het departement van Binnenlandsche Zaken, mr. W L. A. Collard van het departement van Justitie en kolonel Van der Minne, chef van den Vreemdelingendienst, mr. N. C. Couvee, referendaris van de afdeeling mijnwezen aan het departement van Waterstaat en P. Visser, chef van de afdeeling Kunsten en Wetenschappen van het departement van Onderwijs. NEDERLANDSCHE ROTARY-CLUB. Deze club hield haar jaarvergadering te Gouda. De heer E. H. Krelage, te Haar lem, hield een rede. waarin hij een terug blik wierp op het afgeloopen jaar. Hij deelde mede dat het ledental met 8 pCt. vooruit ging. De gouverneur van het 61e district, de heer L. E. Steinmann, afgevaardigde van het hoofdbestuur, hield vervolgens een beschouwing over de organisatie en de doelstelling van Rotary International. Aan de internationale conventie van Weenen zal mr. J. Kalff Jr.. worden voor gedragen ter benoeming tot gouverneur voor het Rotary jaar 1931—1932. Besloten is, de eerstvolgende landdag te houden te Leeuwarden. Naar aanleiding van een inleiding van mr. G. van Slooten lid van de Haagsche club. is met algemeene stemmen een motie aangenomen waarin het congres verklaar de in te stemmen met iedere poging, die de Nederlandsche regeering met mogelijk heid zal Kunnen nemen om een goed re sultaat van de ontwapeningsconferentie te bevorderen. Gedurende de pauze brachten de reunis- ten een bezoek aan de St. Janskerk 's Middags werd het congres hervat. Ds. W Mackenzie uit Amsterdam hield een inleiding over leugdbeweging ir. Telders uit Haarlem over: Een naar losse opmer kingen over Rotary's zesde stelling, n.l. de bevordering van internationale waardee ring verdraagzaamheid en vrede, door een wereldorganisatie van mannen uit ver schillende bedrijven en beroeren. Mr. H. A Lorentz Nederlandscb gezant te Preto ria snrak over de Rntarv-bpwegine in Z - Afrika en ihr mr T Peith 's-Graven hage over de Rntary-doeistelling in dienst van de journalistiek. Nadat nog eenige sprekers het woord hadden gevoerd, is de bijeenkomst ge sloten. WMCU

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1