NOORDELIJK ELFTAL—WYCOMBE WANDERERS 4—6. Voor slechts eenige duizenden toe schouwers heeft op het Be Quickterrein te Groningen een wedstrijd plaats gehad tusschen de Wycombe Wanderers en het Noordelijk elftal. De Noordelijken speel den veel beter dan eenige weken geleden te Assen tegen Noord-Duitschland. Spe ciaal in de tweede helft kwam dat uit, toen zij gedurende een bepaalde periode absoluut sterker waren dan de Engelschen en een 61 achterstand wisten terug te brengen tot een 64 nederlaag. Voor de rust speelden de Engelschen voortreffelijk, vooral het positiespel was schitterend en geen wonder was het, dat toen de Noorde lijken geheel werden overspeeld. Tonnus had den Noordelijken de leiding gegeven, doch successievelijk voerden de Engel schen den stand op tot 51. De midvoor en de linksbinnen zorgen leder voor twee, de linksbuiten voor een doelpunt. Na de rust scoorde de midvoor Vernon numero zes. Toen kwamen de Noordelij ken los en gedurende geruimen tijd had den zij het beste van het spel. Van Sta veren scoorden twee doelpunten en ten slotte maakte Dekker er 64 van. Met dezen stand in het voordeel der Engel schen kwam het einde. DUITSCHLAND—OOSTENRIJK 0—6. De Zaterdag gehouden interlandwed strijd te Berlijn tusschen Duitschland en Oostenrijk liep op een debacle uit voor de Duitschers. De Oostenrijkers, die schitte rend speelden, leidden met 3-0 in de eerste helft, een gelijk aantal doelpunten volgde in de tweede helft, zoodat Oostenrijk ten slotte won met 60. QUICK BOYS III—RIJNSB. BOYS III 1-0. Onder leiding van den heer Hillebrand wordt begonnen. Het wordt een aardige, vlugge wedstrijd, waarbij belde doelen om beurten in gevaar verkeeren. Keeper Zwaan is als altijd ongenaakbaar. Rust 00. Na de rust hetzelfde spel, maar nu komen de gasten opzetten. De middenlinie en de achterhoede der geelzwarte Boys keeren alles. Een kwartier voor het einde een snelle doorbraak en het is Jac. Heems kerk, die met een ferm schot het eenige doelpunt maakt. Het einde komt met een 10 overwinning voor Rijnsburgsche Boys. De scheidsrechter leidde uitstekend. A. S. C.—R. C. L, (JUNIORES) 2—2. De eerste aanval der jeugdige rood zwarten levert reeds een doelpunt op als bij een doelworsteling de bal in het Ra- cingdoel verdwijnt. Hoewel de A. S.' C.'ers mede door den sterken wind, voortdurend in de meerderheid zijn, houdt de zwart witte achterhoede braaf stand, terwijl in laatste instantie Verboon keurig staat te keepen. Na rust zijn de withemden in de meerderheid, doch doelpunten blijven uit; zelfs weten de roodzwarten hun voorsprong te vergrooten. Een kleine wijziging in de Raclng-ploeg is merkbaar een verbetering en Kok weet een goed door Penseel aan gegeven bal in een doelpunt om te zetten. Eenige minuten voor tijd krijgt R.C.L. een vrijen trap even buiten het beruchte ge bied en Candido zorgt voor een gelijken eindstand, wat de verhouding uitstekend weergeeft. Dat in de rust voor deze jeugdige spelers op het A.S.C.-terrein geen thee wordt ge schonken is daargelaten, doch erger is het dat er zelfs geen drinkwater was te krij gen, zoodat een der toeschouwers in een der naburige huizen een emmertje water moest halen om de dorstlgen te laven. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. Onder enorme belangstelling van het publiek, heeft te Boskoop de aangekon digde wedstrijd tusschen „De Boskoopsche Boys I" en „Tuinbouwschool I" plaats ge had. Na een spannenden strijd werd door de „Boys" gewonnen met 51. De beker werd nu door beide partijen eenmaal gewonnen. WEDSTRIJD TE HAZERSWOUDE. D.V.V. (Benthuizen) speelde te Hazers- woude tegen V.I.O.S., welke wedstrijd door D. V. V. werd gewonnen met 31. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen der Pinksterdagen. Kampioenschap v. Nederland: Naas D.T.V. 0—2; Wordt Kwiek—Het Zuiden 2-3 Noord I: NicFriso 21. Kampioensch. 3e klasse Z.-Holland: GymnasiastenSellicha 42. Overzicht. De Westelijke kampioenen hebben beide de eindstrijden weten te bereiken, doch de cijfers pleiten meer voor de verliezers dan voor de overwinnaars. Ongetwijfeld zijn de sterkste ploegen in Noord en Oost wat vooruitgegaan, maar daar staat tegenover dat de Westelijke afdeelingen geen van beiden een kampioen bezitten, die een twaalftal heeft dat zooals vroeger vrij wel altijd het geval was in al zijn on- derdeelen het kenmerk van primus inter pares draagt. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Groep A. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. D. T. V2 2 5—1 4 Naas2 2 1—5 Groep B. Het Zuiden 2 1 Wordt Kwiek 2 1 1 1 4—3 3—4 De eerste eindstrijd om het kampioen schap van Nederland D. T. V.Het Zui den wordt a.s. Zondag te Amsterdam gespeeld, CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Uitslagen. Ie klasse: H. C. C. I—H. C. C. II, draw; V. V. V.—P. W.: V. V. V. wint met innings en 98 runs; A C. C.Haarlem: A.C.C. wint met innings en 15 runs; R. en W.H. D. V. S.: R. en W. wint met 44 runs op de eerste innings; V. O. C.V. R. A.: V. R. A. wint met 6 wickets; V. O. C.P. W.: P. W. wint met 70 runs op de eerste innings. Overgangsklasse: AjaxR. en W. II: R. en W. II wint met 42 runs op de eerste innings. 2e klasse: H. D. V. S. II—L. C. C.: H. D. V. S. wint met innings en 50 runs. Overzicht. In twee dagen hebben de beide elftallen van de Haagsche het niet tot een beslis sing kunnen brengen. H. C. C. II ging het eerst batten en bracht het tot 252, waarin Wlm van den Bosch met 92 het grootste aandeel had. Deze Hagenaar was ook in de tweede innings van H. C. C. II met 34 weer topscorer en had daarenboven in de eerste innings van H. C. C. I, die sloot met een totaal van 215, het meeste succes met den bal (6—76). Bij H. C. C. I was het vooral van Max Jansen (88) en Feith (67) geko men. H. C. C. II sloot in de tweede innings op 129 voor 6 en toen H. C. C. I het daarna tot 89 voor 2 had gebracht, was de tijd ver streken. Wij hebben voorspeld, dat P. W.'s tocht naar het Westen geen onverdeeld genoegen zou zijn. Wel is waar won P. W. (113) van V. O. C. (43), maar in Amsterdam werd het tegen de club van Jan Grootmeyer zelfs een inningsnederlaag. V. V. V. scoorde 213 runs voor het verlies van 7 wickets, Stuy- venberg 102', en gooide P. W. voor 59 en 56 uit. V. O. C. boekte verder op deze Pink sterdagen twee nederlagen, want ook van V. R. A. werd verloren. De Rotterdammers hadden eerst 173 runs gescoord, hetgeen door Hamburger c.s. met 208 voor 4 werd beantwoord. H. D. V. S. begon het seizoen ook al slecht. Tegen R. en W. was 98 runs niet voldoende, want de Haarlemmers maakten er 142. Tenslotte valt de zware nederlaag van Haarlem (41 en 165) tegen A. C. C. (221 voor 6) op. Sanders kwam hier los en scoorde 110*. In de Overgangsklasse kon Ajax het niet bolwerken tegen R. en W. II. dat op den eersten Pinksterdag van R. C. H. had ge wonnen. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar het verslag. Het staat nu wel vast, dat Ajax ditmaal geen belangrijke rol zal Spelen, gelijk verleden jaar. De overige uit slagen in deze afdeeling zijn ons nog nüet bekend. L. C. C. begon tegen H. D. V. S. II met een Inningsnederlaag. Wij waren er al bang voor. AJAX—ROOD EN WIT II. Rood en Wit wint met 42 runs op ae eerste innings. Davidson, die den opgooi had gewonnen, stuurde Ajax het eerst naar de wickets, waar de derde bal van Droste al het wicket van Meyer velde, toen er slechts één run was gescoord. Met Janssen (10) samen, bracht Van der Mey (13) het tot 21 en toen scheen de grootste kracht van de Leidsche verdediging gebroken, hoewel op het vrij goede bowlen der Haarlemmers het veldwerk zeer zwak was, zoodat niet min der dan twaalf vangen in de Ajax-innings werden gemist. Du Pon 1, Schudel 7, De Vrind 8, Van der Putten 5 en zoo werd het 47 voor het verlies van 7 wickets. Van Goor (22) bracht echter verbetering en daaren boven speelde De Jongh een zeer nuttige innings. Nadat Van Breen voor 0 was ver dwenen, verleende Beukers met. 7* nog steun en tenslotte werd een wilde klap hem noodlottig, gevangen door v.Lennep op diens bowlen voor een goede 59. Geheel onverwacht was het totaal met inbegrip van 8 extra's nog 140 geworden. Droste had met 652 het meeste succes en zijn bowlen was dan ook vrij constant en ge vaarlijk. Dorstman 3—62 en Van Len- nep 18. In de Haarlemsche innings bleek nog eens overduidelijk de zwakte van den Leidschen aanval. Daaruit kwam nu vrij wel niets, waarbij tot overmaat van ramp het „changen" te wenschen liet. De Leid sche stock-bowlers werden veel te lang aangelaten en nu moge het waar zijn, dat de bowlerij der jongeren geen bijzondere kwaliteiten vertoonde. Van Goor had met zijn doorgaans veel te korte ballen (toch wel succes. Niet door zijn bowlerij „an sich" maar door de afwisseling. Bij dat heel zwakke bowlen kwart} nog buitensporig slecht „fielden" van enkele Ajaxieden. Er werden wel geen opgelegde kansen gemist, maar er werden ettelijke runs cadeau ge geven. Dat is per saldo nog zoo erg niet, zoolang iedereen zijn best doet en helaas, daarvan waren wij niet overtuigd. Er heerscht in het Ajax-elftal een allesbe halve sportieve geest; een soort van ..kan kerstemming", die er verleden jaar niet was. Daaraan zijn vooral de jongeren schuld. De tegenwoordige jeugd meent alles te mogen doen en zeggen, maar.... de tijden zijn nu eenmaal veranderd en daar mede de jeugd en het zou van de ouderen geen overdreven luxe zijn. wanneer men wat toeschietelijker was. Intusschen is die geest niet uitsluitend oorzaak geweest van de Nederlaag der Leidenaars. Veeleer was dat het falen van Meyer enz. in de Ajax- innings en het zeer goede batten van den Haarlemschen veteraan Kruseman (103), op wien 't bowlen der Leidenaars geen vat had; een heel moeilijke kans in de slips uitgezonderd, toen Kruseman nog maar net in de dubbele cijfers was en een over van Du Pon toen hij zes keeren neen zelfs zeven maal, want er was een no-ball bij werd gebeten. En tenslotte die bal van Meyer, die zijn off-stump velde. Juist nadat hij met een zes zijn honderd had volgemaakt. Een keurige prestatie van dezen veteraan. Veel steun had hij van zijn clubgenooten niet gehad. Slechts Kerspe (18) en Van den Berg (23) waren in de dubbele cijfers gekomen en met in begrip van 17 extra's was het totaal 182 De bowlingcijfers van Van Goor (35) waren erg geflatteerd, omdat hij slechts vijf overs bowlde. Meyer 356, Van der Mey 2—45 en Du Pon 2—51, HERMES II—L. C. C. Hermes wint met innings en 50 runs. P. Kantebeen en Chr. Laman openen de L. C. C.-lnnings op 't bowlen van Van dei- Schouw en Karis. In het verzwakte L. C. C. ontbreken sinds verleden jaar v. Schie, A. v. Es, L. Kantebeen. Den Holder, v. Weizen en v. d. Poel. Laman wordt voor 2 door Karis gebowld, doch Metsch houdt het langer uit. Twee vieren en een twee bren gen hem direct in de dubbele cijfers en wanneer hij door Karis wordt gebowld, staan er 16 runs achter zijn naam. De stand 30 voor 2 is nog zoo slecht niet. Heemskerk 8 en F. van Es 7 houden P. Kantebeen nog even gezelschap, doch van 403 wordt het totaal slechts 49. Van der Schouw 519; Karis 513. Nordlohne en Smit hadden geen succes met den bal. Hermes opent met Visscher en Plooy. Eerst op 63 valt het eerste wicket van Vis scher, die wordt gebowld door Berepoot. P. Kantebeen doet vervolgens drie prach tige vangen, waardoor Plooy 29, Tuyl 32 en Smit 0 kunnen verdwijnen. W. v. d. Schouw 13 en C. Brounts 13 en 15 extra's brengen het Hermes-totaal op 145. Bowlingcijfers F. van Es 4—40, v. Leeu wen 1—34, Berepoot 4—26, Laman 1—30. De tweede Leidsche innings levert 46 runs op. Topscorer was Heemskerk met 18 runs. Verder Segaar 6, Berepoot 4 en Kapaan 4. Karis 6—7, v. d. Schouw 4-14. ZEILEN. JACHTHAVEN „DE LEEDE". Op lsten Pinksterdag officieel geopend. Op lsten Pinksterdag had in het anders zoo rustig dorpje Oud-Ade een belangrijk gebeuren plaats. Er zou n.l. een jachtha ven geopend worden aan het zoo pittoresk gelegen Vennemeer. De haven lag daar in de stralende Meizon, aan alle kanten gepavoiseerd, terwijl de diverse jachten der leden van de club, alle met kleine vlaggetjes waren versierd. Om 11 uur ver scheen de burgemeester van Alkemade, de heer L. H. M. J. Vosters, die aan den ingang der haven werd verwelkomd door den voorzitter en den secretaris van de vereeniging „De Leede". Nadat de burge meester aan boord was gegaan van het vereenigingsjacht „Atie II". werd na een kleine rondvaart langs het meer de ge- pavoiseerde afsluiting stukgevaren, waar na van-het jacht met de scheepshoorn aan de overige jachten te kennen werd ge geven dat de toegang tot de haven geopend was. Alle jachten, liggende op het meer gaven tegenseinen en stevenden op de haven af om daar te meren. Nadat allen zich op de plankiers hadden bege ven, werd eerst het woord gevoerd door den voorzitter van de commissie van den bouw der jachthaven, den heer Visser, die het zich in de eerste plaats tot een plicht rekende dank te brengen aan don burgemeester van Alkemade, die zoo wel willend was geweest, deze plechtigheid met zijn tegenwoordigheid te willen op luisteren. Spr. ging in 't kort de geschie denis na, die aan de opening van de jachthaven vooraf is gegaan, memoreerde het harde werken van de bouwcommissie, bracht dank aan verschillende leden voor dén ondervonden steun en hoopte dat de vereeniging onder de energieke leiding van den voorzitter zal mogen groeien en bloeien tot in lengte van dagen. Spr. ver zocht hierna den burgemeester de ver- eenigingsvlag te hijschen, droeg de lei ding aan den voorzitter over en verklaarde hiermede de bouwcommissie ontbonden. De burgemeester van Alkemade heesch hierna de vlag. Op deze plechtigheid volgde de rede van den voorzitter, den heer Horscht. Het staat mij, zeide spr., nog als de dag van gisteren voor den geest, dat op een avond op het eind van December 1930 een havenplan aan het Vennemeer werd geopperd, een plan. dat door den nu be- staanden autobusdienst uitvoerbaar werd geacht En nu, nauwelijks vijf maanden later zijn de plannen gemaakt en uitge werkt, vergunningen aangevraagd en ver kregen, de gelden bijeengebracht, het werk aanbesteed en uitgevoerd. Voorwaar een voorbeeldige prestatie. Ik meen dan ook dat hier op de eerste plaats een woord van hulde past aan de commissie voor den bouw van de jachthaven, zoozeer verpersoonlijkt in haren energieken Voor zitter, den heer Visser, in ons midden al gemeen en beter bekend onder den naam van Oome Frans. Als er iemand hard voor onze haven heeft gewérkt en gestreden en slapelooze nachten heeft ge had, dan is hij dat. Voor ons zal zijn naam dan ook steeds onafscheidbaar aan onze haven verbonden blijven. Ook wensch ik hier nog in het bijzon der te memoreeren de medewerking welke wij voor den bouw mochten ondervinden van de betreffende autoriteiten en dank te brengen aan hen allen. Van de gelegenheid om de vereeniging te complimenteeren werd gebruik gemaakt door den heer van Vliet, namens de Kon. Motor-, Roei- en Zeilvereeniging „De Kaag", den voorzitter van de vereeniging Nieuwe Meer" uit Aalsmeer, welke beide laatste vereenigingen hun gelukwenschen deden vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van belangstelling, waarvoor de voorzitter hartelijk dank zegde. Hierna werd de eerewijn rondgediend Tot slot dient nog vermeld, dat de ha ven is gebouwd door H. Smittenaar te Leiden, wien alle lof toekomt voor de keu rige uitvoering. WIELRENNEN. VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. GYMNASTIEK. DIOCESAAN HAARLEMSCHE GYMNASTIEKBOND. Gisteren werden te Schiedam de jaar- lijksche Bondswedstrijden gehouden van den Diocesaan Haarlemschen Gymnastiek- bond. De Leidsche vereeniging „Jeanne d'Arc" behaalden den tweeden prijs ln den driekamp dames in drie graden, den vijf den prijs in den vierkamp heeren in twee graden, den vijfden prijs in den driekamp meisjts. den eersten prijs in den wed strijd voor dames met eigen gekozen werk. De vereeniging ..Meerburg" te Zoeterwoude behaalde den derden prijs in den drie- kamp voor meisjes en den eersten prijs in den wedstrijd voor meisjes met eigen ge kozen werk. Paillard wint den 100 K.M. wedstrijd. De Rijswijksche Wielerbaan, waar giste ren wedstrijden werden georganiseerd, trok ook thans weer groote belangstelling, welke wel hoofdzakelijk voor het motor nummer gold. De menigte zal echter wel teleurgesteld zijn, want het motornummer heeft weinig spanning gegeven en duide lijk aangetoond, dat Paillard onbetwist de sterkste was. Alleen Möller was in staat het hem lastig te maken, doch in de duels was de Franschman sterker. De beide Ha genaars Leddy en Lorié speelden bijna geen rol in dit internationaal gezelschap. Urago had in de 3e manche motorpech en eindigde daardoor ver achter. Een 10 K.M. personeel-race gaf ver schillende spannende momenten; vooral de strijd om de premies was vinnig. De resultaten luiden: Wedstrijd voor amateurs en onafhanke lijke over 800 M. Ie serie: 1 Egmond, 2 Matena, 2e serie: 1 Herlinga, 2 Junghans. 3e serie: 1 v. d. Heuvel, 2 Cornelissen. 4e serie 1 Van Dijk, 2 Bakhuis. 5e serie: 1 Ceurremans, 2 Riethoven. 6e serie: 1 v. Rossum, 2 Burgerhof. Ie Demi-finale: 1 v. d. Heuvel. 2 Jung hans, 2e demi-finale: 1 v. Rossum, 2 Van Dijk. Eindstrijd: 1 Van Rossum, 2 Van Dijk, 3 v. d. Heuvel, 4 Junghans. 10 K.M. personeel-race (25 deelnemers), 1 Valk in 14 m. 42 2 sec.; 2 Alkemade, 3 Keslinga, 4 B. van Dijk. Wedstrijd achter groote motoren over 100 K.M. (30, 30 en 40 K.M.) Ie rit: 1 Pail lard, Frankrijk, in 24 m. 14,2 sec.; 2 Möller Duitschland, op 40 M.; 3 Urago Frankrijk, op 60 M.; 4 Lorié Holland op 220 M.; 5. Leddy Holland op 225 M. 2e rit: 1 Paillard in 24 m. 4.2 sec.; 2 Möller op 60 M.; 3 Urago op 100 M.; 4 Leddy op 3015; 5 Lorié op 1100 M. 3e rit: 1 Paillard in 33 m. 14.2 sec.; 2 Leddy op 40 M.; 3 Möller op 380 M.: 4 Lo rié op 1610 M.; 5. Urago op 8425 M. (mo torpech). Totaal: 1 Paillard 1 en 1 en 1 is 3 pun ten; 2 Möller 2 en 2 en 3 is 7 pnt.; 3 Leddy 5 en 4 en 2 is 11 punten; 4 Urago 3 en 3 en 5 is 11 punten; 5 Lorié 4 en 5 en 4 is 13 pnt. LEDDY WINT TE ROTTERDAM. Op den Eersten Pinksterdag vond op de Rotterdamsche wielerbaan een koppel wedstrijd over 50 K.M. een wedstrijd ach ter motoren over resp. 20, 25 en 25 K.M. plaats. Begonnen werd met een afvalwedstrijd voor nieuwelingen, waaraan tien renners deelnamen. Iedere twee ronden viel de laatste af. De uitslag was: 1. D. Ramp Leiden; 2. J. van Berkum IJselmonde, 3. P. F. Kruis- mans Amsterdam, 4. J. A. van der Biezen Rotterdam. Wedstrijden achter motoren voor profs over 20 K.M.: 1. F. Leddy, 2. W. Paymans 200 meter; 3. J. Schlebaum op drie ron den. Wedstrijd achter motoren over 25 K.M.: 1. Leddy, 2. Paymans (halve ronde), 3. Schlebaum, 2'/= ronde). Wedstrijd achter motoren over 25 K.M.: 1. Leddy, 2. Schlebaum 2ronde, Pay mans (3'/s ronde). Totaal-uitslag wedstrijd achter moto ren: 1. Leddy, 2. Paymans, 3. Schlebaum. Koppelwedstrijd over 50 K.M. voor profs en onafhankelijken: Deelgenomen werd hieraan door 14 koppels. Het koppel Pij nenburg-Braspenning, dat ingeschreven had, was niet opgekomen wegens ziekte van Pijnenburg. De wedstrijd werd ver deeld in 20 en 30 K.M. Na iedere 10 K.M. vond een klassement plaats. Einduitslag: 1. Heslinga-van Rossum 20 pnt.; 2. P. Leene-Van der Horst 20 pnt.; 3. A. Bogaerdt-Bakker 11 pnt.; 4. J. Maas- Van Oers. ATHLETIEK. NATION. WEDSTRIJDEN TE DRACHTEN ten. T.O.V., Zeist,, 4,725 M.; 3, c Quick (Huizum) 4.59 Meter. Speerwerpen: 1. Visser, (Haarlem) Meter; 2. Conaris Avon (Heerlen (1 Verhagen (Amsterdam) Meter; Meter. «Hl Verspringen heeren: 1. Hannes ii. T irvC Ot> ir-1. UC öOöl nes (Haarlem) 6,76 Meter. """"dsj V. en L„ (Den Haag) 6,86 Meter' 2 p r*i P.E.C., (Zwolle) 6,78 Meter; 3. van f Polstokhoogspringen heeren 1. c r„ I len (Maastricht) 3.30 M.; 2. Rutgers a-®,'! (Huizum); 3.30 M.; 3. van Oorschot derode (Vianen) 3.20 M. 4 x 100 Meter estafette: Haarlem i sec. met v. d. Berghe, Benz, van Weni' en Berger; 2. Vlug en Lenig (Den 44.7 sec.; 3. P.E.C. (Zwolle). ^'1 Dames 4 x 100 Meter estafette; l jn, (Amsterdam) 55 sec.; 2. T.O.V. (zju| 56,1 sec.; 3. Quick (Huizum). ZWEMMEN. NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN, I Zaterdag en Zondag 1 en 2 Aug. a.s v, den op een nader te bepalen plaats de L tionale zwemkampioenschappen gehouy Het programma voor den eersten daH naar de „Zwemkroniek meldt: 1500 m rrrl slag heeren; 400 m. wisselslag dames m soneel), idem heeren; 4 x 200 m. vrijegj estafette, heeren; schoonspringen damJ 200 m. schoolslag dames; idem heerejj 200 m. vrije slag heeren; 5 x 50 m. slag estafette dames; idem heeren. Voor den tweeden dag: 400 m. vrijesij heeren; 3 x 50 m. wisselslag estafcUJ dames; idem heeren; 100 m. vrije dames: idem heeren; schoonspringen M ren; 100 m. rugslag dames; idem heeral 4 x 100 m. vrije slag estafette dames; idej heeren. POLO-AFDEELING „DE ZIJL". De polo-afdeeling van de zwemvert ging „De Zijl" hield haar jaarvergaderL Aan het verslag van den secretaris ont| leenen wij. dat de Zijl op een vrij jaar kon terugzien wat de sporüevj prestaties betreft. Speciaal in de winttrL competitie van den Haagschen Zzem| bond had De Zijl I veel succes en hierin het kampioenschap van haar aï| deeling te behalen. Den penningmeester werd voor zijn uitl stekend beheer décharge verleend. Uit ziji verslag bleek, dat de kas aan het eind| van het vereenigingsjaar nog een bati| saldo van f. 14.03 aanwees. Het geheele bestuur werd bij acclamatll herkozen, zoodat dit weer als volgt is saJ mengesteld: F. v. d. Mark Sr.. voorzitter! W. Snoeker, secretaris; P. Bergers, pen" ningmeester; F. H. v. d. Horst Jr., 2d| secretaris en F. y. d. Mark Jr., algemeef adjunct. De commissarissen van materiaal werl den onder dankzegging voor de vele 1 wezen diensten in dezelfde functie I noemd. Voorts werd weer een kas- en rel vental-commissie gekozen. Het eerste zevental speelt dit jaar me in de derde klasse waterpolo-competiE| N. Z. B. en wel met de navolgende clubs De Delft (Haarlem), De Waterrattef (Haarlem en C. J. M. V. (Den Haag). Het tweede zevental komt in de comp< title van den Haagschen Zwembond i tegen de navolgende vereenigingen: Poel meer I (Oegstgeest)L. Z. C. V., (Leiden! en H. Z. en P. C.-Veteranen (Den Haag» Aan het waterpolo-toumooi te Utrect| op 7 Juni a.s. zal door het eerste zeventa worden deelgenomen. Nadat de voorzitter nog had mede! gedeeld, dat vanaf heden weer op allf avonden na 8 uur zal worden geoefend eJ den leden had opgewekt deze oefenavon den trouw te bezoeken, sloot hij deze gt animeerde vergadering. Berger loopt de 100 Meter in 10,5 sec. Gisteren dus reeds in het begin van het seizoen is de Haarlemmer Berger er in geslaagd het Nederlandsche record op de 100 Meter te verbeteren en van 10,6 sec. te brengen op 10,5 sec. De grasbaan te Drachten was zeer goed terwijl de loopers een lichten wind tegen hadden. Drie klokken wezen als tijd van Berger in de finale aan 10.5 sec., terwijl een vierde klok tusschen 10,5 en 10,6 sec. stond. De bij deze wedstrijden aanwezige offi cials verklaarden ons dan ook dat deze recordverbetering zoo goed als zeker er kend zal worden. Naar men zich herinnert liep Berger bij de Prins Hendrikbeker wedstrijden te Hilversum het vorige jaar de 100 Meter in 10,5 sec., doch het record kon toen niet erkend worden. Over het algemeen zijn de wedstrijden uitstekend geslaagd De meer dan 3000 toeschouwers in dit athletiekcentrum hebben fraaie prestaties kunnen aan schouwen. Ook het loopen van Tollina Schuurman was goed. wederom liep zij de 100 Meter in 12,3 sec. De 5 K.M. was natuurlijk voor den Rot terdammer Baars Steyneman, die alleen in den Amsterdammer Versteeg een con current had. Doch de laatste kon hem niet volgen en met groot verschil werd Baars eerste. De uitslagen luiden: 800 Meter heeren: 1. Nieuwland (Feijen- oord) 2 min 5 sec.; 2. W. Effern (Haar lem) 2 min. 5.2 sec.; 3. W. Kat (Trekvo gels), Den Haag. Discuswerpen: 1. A. de Bruin, Olympia (Den Haag) 34,84 Meter; 2. Oswald, V. en L. (Harlingen) 32,58 Meter; 3. Kwaadvlieg Avon (Heerlen) 31.40 M. 100 Meter heeren: 1. Ch. Berger (Haar lem) 10,5 sec.; nieuw Nederl. record: 2. Benz (Haarlem) 11.3 sec.; 3. Hummel. Trekvogels (Den Haag) 11,4 sec. 100 Meter dames: 1. T. Schuurman, U.D.I (Drachten) 12.3 sec.; 2. I. Martin. Olympia (Deventer) 12.9 sec.; 3. C. Aal ten, T.O.V.(Zeist). 400 Meter heeren: 1. T. Dop (Deventer) 52.3 sec.; 2. J. Prins, Blauw Wit (Amster dam) 53,5 sec.; 3. Beukema, Hellas (Utrecht) 54,7 sec. 5 K.M hardloopen: 1. Baars Steine- mann. Pro Patria, (Rotterdam) 16 min. 27.4 sec.; 2 Versteegh, K.V.A.Z. (Amster dam) 17 min. 19,7 sec.; 3. Rosing (Gastel- ternijeveen) 17 min. 24,7 sec. Verspringen dames: 1. T. Schuurman U.D.I., (Drachten) 4,86 Meter; 2. C. Aal- SCHERMEN. A.E.W.—K.O.S. Een verdiende Leidsche zege. Zaterdagmiddag had in de schermzaa „Gijsberti" alhier een ontmoeting plaat op sabel, voor de le klas competitli K.N.A.S.B., tusschen „A.E.W." en di K.O.S., afd. 's Hage. Voor laatstgenoemdi vereeniging kwamen uit: overste Mauren brecher, kapitein Meijsbergen, luitenan Dulfer en de luitenant van Meurs. Tegenover dit sterke team steldi „A.E.W." de kapt. Bruins, luit. Schepers W. de Boer en H. v. Duuren Sr. De eerste partij Maurenbrecher-de Boer, wordt door eerstgenoemde met 41 gewonnen, van Duuren maakt den stand gelijk door met dezelfde cijfers van Dulfers te winnen, waarna Schepers en Brauns den stand opvoeren tot 31 voor A.E.W. In de tweede ronde verliest v. Duuren met 4-3 van Meijsbergen, terwijl de overige par tijen even zooveel winstpartijen voor A. E. W. worden, zoodat op de helft der match de stand 62 is voor de Leide naars. Na de pauze is Schepers aan de beurt om een veer te laten tegen Dulfers, die met 42 z'n partij wint. In deze ronde weet de Boer, den geroutineerden Meijs bergen door een uitstekende verdediging en reposteeren met 42 te slaan. Ook de overige Leidenaars winnen hun partij, zoodat de stand op 93 komt, waarmede de match tevens reeds gewonnen is.. De laatste ronde brengt uitsluitend Leidsche overwinningen. De einduitslag luidt A.E.W. 13 gew. part., 34 ontv. en 58 geg. treffers, tegen K.O.S. 3 gew. part. 58 ontv. en 34 geg. treffers. De persoonlijke resultaten waren: Bruins 4 gew., 16 gegeven en 7 ontv. treffers: Schepers 3 gew. 14 gegeven en 11 ontv treffers: v. Duuren 3 gew. 15 gegeven en 8 ontv treffers; De Boer 3 gew., 13 gegeven en 8 ontv. treffers. Na afloop dankte Overste Maureu- brecher namens zijn equipe voor de ont; vangst en de dames Bruins en Gijsberti voor hare vriendelijke zorgen en thee- schenkerij, waarop de kapitein Bruins als captain antwoordde. Voor „A.E.W." zoowel als den heer Gijs berti was deze wedstrijd een zeer bemoe- digend begin der competitie, daar dit tweede gewonnen match is van de drie reeds getrokken. Ij

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 12