Jaargang Dinsdag 26 Mei 1931 No. 18 )M HET VOETBAL-KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Feijenoord en P.S.V. winnen beide eenmaal. GO AHEAD DOOR AJAX GESLAGEN. Het voornaamste Nieuws van heden. tb lm TELEFOON OIR/en ADMIN.2500 BED. 1507 Dmauuuuluuiiuiinitiuuiniiinnutniiuiiiiuiitiiiiniuil IFEYENOORDP. S. V. 2—1. je Zaterdag te Rotterdam onder groote iingstellmg op het Sparta-terrein ge relde wedstrijd der kampioenscompetitie «dien Feyenoord en P.S.V. uit Eind ree, is met een 21 overwinning voor jenoord geëindigd, f p S. V. speelde zonder den rechtsbuiten men, die vervangen werd door Hun- Overigens waren de beide elftallen «npleet. Feyenoord heeft dezen wedstrijd si verdiend gewonnen, doch in de tweede illt kon zij eerst het winnende doelpunt iken, ofschoon zij juist toen niet in de ^eerderheid was. De eerste helft van den redstrijd was verreweg de meest aantrek- lelijke Er werd aan beide zijden snel leeld, terwijl de voorhoeden afwlsse- 1 kans kregen, die van Feyenoord wel l>t meest. Toen er een half uur gespeeld s, kwam een voorzet van rechts bij den tsbuiten van Feyenoord, Van Heyzen. scherp voorzette, waarvan Van Run telgen doel trapte. Eenige minuten voor Ie pauze maakte Van Heel, die bij hyenoord de spilplaats vervulde, daar Tjuwe Jr. nog altijd afwezig is, hands, op brten afstand van het strafschopgebied, hulissen gaf den bal met een klein tipje over aan Hermans, die met een kart schot den gelijkmaker scoorde (11). Ma de hervatting scheen het geruimen jd, dat P. S. V. den wedstrijd zou winnen, verdediging van Feyenoord. waarin wel Van Dijke als Bul bijzonder op *f waren, slaagde er echter met groote anning in den druk van P. S. V. te ■staan. Twaalf minuten na de hervat- doelpuntte Hendriks bij een uitval i Feyenoord met een hard hoog schot. -1). Hoewel P. S. V. geruimen tijd in meerderheid bleef en Van den Broek inige malen door de Feyenoord-verdedi- ing rende, slaagde P. S. V. er toch niet in Itn stand wederom gelijk te maken. In fe laatste 10 minuten kwam Feyenoord peer opzetten. Groenendijk kreeg nog mige zeer goede kansen, maar zijn scho- r faalden volkomen. Hendriks brak nog «maal door de P. S. V.-verdediging heen, och schoot den bal over den uitgeloopen oelverdediger heen, over de lat. Onder boote spanning kwam tenslotte het einde fin dezen door den heer Mutters geleiden fedstrijd. [Bij p. s. V. speelde de voorhoede een betrekkelijk snel spel en onderscheidde pch in de verdediging Van Run. De Feyenoord-middenlinie, die tegen Ajax de bootste kracht van het elftal was ge feest, viel ditmaal niet op. Van Heel was B de rust vrijwel uitgespeeld, maar in de toste helft heeft hij weer een prachtige prtlj gevoetbald. Feyenoord heeft deze overwinning voor een groot deel aan het khtertrio te danken. De voorhoede was kei minder schotvaardig dan in de match 'tgen Ajax. P. S. V.—FEYENOORD 3—1. De returnmatch P. S. V.—Feyenoord te Eindhoven, heeft duizenden toeschouwers [(trokken, ook uit Rotterdam, zoodat men [tsteren voor een totaal uitverkocht huis (peelde. P. S. V. heeft revanche genomen voor de ttderlaag te Rotterdam en met 31 ge- xgevlerd. Het spel was buitengewoon Jannend en er was vooral in de eerste «elft van geen overwicht van een der Partijen sprake. Het spel stond technisch ter hoog. Wij gelooven, dat ditmaal de sterkste kampioensploegen tegenover el- raar hebben gestaan. Feyenoord speelde met dezelfde opstel- '®g als 1.1. Zaterdag te Rotterdam. Ook S. V. had geen verandering gebracht O haar samenstelling. Onder leiding van scheidsrechter Laar- Mans wordt afgetrapt. P. S. V. heeft den was gewonnen en speelt met de zon in den (Jg. Na een snelle uitval van Visser, waar- M) de bal achter loopt, begint Feyenoord '(n fel offensief, dat een kwartier lang voortduurt. P. S. V.'s verdediging weet zich Tanig te weren, ofschoon het meermalen ï'taig scheelt of er wordt gescoord. De jcyenoord-voorhoede levert goed werk, "och het schieten laat vaak te wenschen "er. Aan hetzelfde euvel lijdt ook P. S. V.'s "anvalslinie, die daarop tot den aanval 'vergaat. Dan volgt een lange periode, 'aatin beide partijen elkaar niets toe- Kven. Wel worden de doelen om beurten 'o gevaar gebracht, doch tot doelpunten ™nt het niet, zoodat de rust ingaat met "token stand (0—0). Reeds na enkele minuten na de hervat- Jng weet P. S. V. de leiding te nemen, •oordat de Feyenoord-keeper, in het «uw gedreven door Van den Broek het "oer in eigen doel werkt. Geruimen tijd is P. S. V. nu in het e'fensief, doch weldra wordt het spel ver patst. Na 11 minuten spelen maakt uroenendijk gelijk, met een fraai schot in t(u linkerhoek. Dan gaat t hard tegen hard. Feyenoord een prachtkans om den strijd in r"ar voordeel te beslissen, als zij 20 min. "T het einde een strafschop krijgt te nemen. Deze wordt door keeper Boumans fraai gehouden. P. S. V. is dan weer in het offensief en het is Hermans, die 15 minu ten voor het einde, na den bal goed vrij te hebben gemaakt, zijn club opnieuw de leiding geeft! Feyenoord speelt dan sterk aanvallend, doch het mag niet meer baten. Zelfs weet Van den Broek een halve minuut voor het einde den stand op 31 te brengen. P. S. V. nam hiermede revanche voor de nederlaag te Rotterdam geleden. GO AHEAD—AJAX 2—5. In een van belde zijden vlot gespeelden wedstrijd zijn de Amsterdammers erin ge slaagd den Deventenaren op eigen terrein een nederlaag toe te brengen, met cijfers, welke echter zeer geflatteerd zijn. Go Ahead was gedurende 't grootste gedeelte van den wedstrijd het meest in den aan val, doch het schieten liet veel te wen schen over. Gedurende een kwartier van de tweede helft werd het Ajax-doel als het ware geheel belegerd, maar telkens voor kwam een been of voet een alleszins ver diend doelpunt. De ploeg der Amsterdam mers bepaalde zich in hoofdzaak tot stug verdedigen en vlugge uitvallen, welke meestal geleid werden door van Reenen, die in grootschen vorm was. De zege is dan ook voornamelijk het gevolg van fraai individueel spel van den Amsterdamschen middenvoor. Overigens konden wij in de ploeg der gasten geen uitblinkers ontdek ken. De nieuwe linksbinnen Schubert viel niet op en zijn taak werd geheel overge nomen door van Reenen. Volkers toonde zich opnieuw een handig dribbelaar, maar productief was hij geenszins. De midden- linie zwoegde wel hard, doch moest het tegen die van de Deventenaren afleggen. Strijbosch mag als linksbinnen zijn plaats ruimschoots waard zijn, in de mlddenllnie behoort hij niet thuis. Anderiessen Jr. deed ons zijn broer niet vergeten en in aanval schoot hij telkens tekort. Het ach tertrio Van Kol—Diepenbeekde Boer heeft zich kranig geweerd, al was van Kol nog lang niet de oude. De Boer werd in de tweede helft vervangen. Zooals gezegd heeft de thuisclub niet slecht gespeeld en in het veld was zij zeker niet de mindere van haar tegenpartij. Leo Halle hebben wij in het doel wel eens beter gezien, al geven we gaarne toe, dat hij de nederlaag niet alleen had kunnen voorkomen. In de achterhoede was Schemmekes o.l. de zwakste in het steunen van den aanval. Voor de rust bleef ook Remeijer ver be neden zijn kunnen. Met de voorhoede wilde het tot voor 't doel menigmaal goed vlotten, maar wanneer het op schieten aankwam, schoot het binnentrio tekort. Daarbij dient echter te worden opgemerkt, dat het den heeren ook niet meezat. Her haaldelijk juichte men reeds voor een doelpunt, doch op onbegrijpelijke wijze werd de bal gekeerd of vloog het leder juist naast of over het doel. Ziehier het spelverloop: Precies 2 uur laat scheidsrechter van den Dungen uit Den Bosch beginnen. Go Ahead trapt af en zit onmiddellijk voor het doel van Ajax. J an Halle zet Stenfert aan het werk, die een hoogen voorzet geeft, waarbij De Vries keihard tegen den paal schiet. Eerst na 12 minuten onderneemt de Ajax-voorhoede den eersten gevaarlijken aanval. Van Reenen passeert listig naar Volkers, die geen fout maakt. (0i). Opnieuw pakt Go Ahead energiek aan en onophoudelijk zitten de roodgelen voor de Arasterdamsche veste, waar Martin rakelings over de lat kopt. Na 18 minuten is het weer van Reenen, die er snel tus- schen uit trekt. Onverwacht schiet hij in den hoek, Halle valt te laat uit en het is 0—2. Nog laat Go Ahead den moed niet zak ken en de hoop van haar aanhang her leeft als J. de Kreek een strafschop mag nemen, waarbij de bal echter gemakkelijk door De Boer kan worden gekeerd. Als er 22 minuten gespeeld is, neemt Ten Havo een hoekschop, de bal komt bij Anderies sen terecht en in plaats van uit te loopen blijft Halle rustig staan en via het hoofd van den Amsterdamschen spil verdwijnt het leder ln het net. (03). Weer 4 minu ten .later maakt Go Ahead haar eerste tegenpunt door Theo de Kreek (13) van Reenen brengt in de 40ste minuut den stand op 1—4, waarna Th. de Kreek nog maals een tegenpunt maakt. (24). In de tweede helft zet Go Ahead een geweldig offensief in en de strijd wordt voorname lijk op de Ajax-helft gestreden. De Am sterdammers trekken zich geheel terug en hoe de roodgelen ook schieten, de bal wil maar niet in het net komen. Eindelijk slaagt Ajax erin zich weer wat los te werken en thans gaat de strijd ge lijk op. Beide verdedigingen houden voor- loopig stand, totdat Twelker na 28 minu ten er 25 van maakt. Een kopbal van Th. de Kreek ketst van de lat in het veld terug. In den stand komt dan geen wijzi ging meer. GEEN VOETBAL OP DE OLYMPISCHE SPELEN. DE F. I. F. A. HANDHAAFT HAAR STANDPUNT. Men meldt ons uit Berlijn: In de belangrijkste zitting van de F. I. F. A„ tijdens het congres te Berlijn, kwamen twee kwesties naar voren. lo. de wereldkampioenschappen en 2o. de a.s. Olympische Spelen. In de kwestie van deelneming van elftallen aan de Olympi sche Spelen blijft het standpunt van de F. I. F. A. hetzelfde, als destijds te Hel- singfors is vastgelegd. De onderhandelin gen met het Internationaal Olympisch Co mité hebben tot nu toe tot geen resultaat geleid. Het I. O. C. heeft het standpunt van de F. I. F. A. voor kennisgeving aan genomen. Na uitgebreide discussies werd ten slotte het voorstel van het presidium aangeno men, waarbij aan de commissie, die de be sprekingen met het I. O. C. gevoerd heeft, verwacht wordt nogmaals zich in verbin ding te stellen met het I. O. C„ doch zon der dat het standpunt van de F. I. F. A. mag gewijzigd worden. Wat de volgende wereldkampioenschap pen betreft, Hongarije en Spanje hadden verzocht deze daar te lande te doen hou den. Een comité zal zich met de voorbe reidende aangelegenheden bezig houden. De volgende wereldkampioenschappen zullen gesplitst worden verwerkt, n.l. in voorronden en in een hoofdronde. Zestien landen zullen in hoofdronde mogen uit komen. Amateurs en professionals mogen aan de wereldkampioenschappen meedoen. In het presidium werden Peretti (Italië) en Bonnet (Zwitserland) gekozen. Dr. Bauwens en Delanney zijn gekozen als leden van de International Board. Stockholm werd met 14 stemmen als vol gende congresstad aangewezen. Athene kreeg 6, New-York 5 stemmen. DE COMPETITIE VAN DEN K.N.V.B. Uitslagen van Pinksteren. Om het kampioenschap van Nederland: FeyenoordP. S. V. 21; Go Ahead Ajax 25; P. S. V.Feyenoord 3—1. Afdeeling I. Promotie 2de kl.: Excelsior- West Frisia 25. Afdeeling II. Promotie 2de klasse. For- tunaXerxes 12. 2de Klasse A: UnitasNeptunus 6—3. Promotie 3de klasse: CoalDe Hollan- diaan 3—1: O. N. A S. V. W. 2—3. 3de klasse A. Hillinen—L. F. C. 5—3. 4de klasse A: Leldsche Boys—Postdui ven 131. Afdeeling III, promotie 2e klasse: Robur N. E. C. 6—2. Afdeeling IV, promotie 2de klasse: BleyerheideDongen 4—1; Wilhelmina Roermond 41. Afdeeling V, promotie 2de klasse: M.S.C. —F. V. C. 0—2. o Van Overal. Het is gegaan zooals wij verwacht heb ben: Zaterdag won Feyenoord te Rotter dam, gisteren bleef P. S. V. te Eindhoven in de meerderheid. En beide ploegen handhaafden dus hun kansen. Zelfs speelt Ajax nog een rol, nu zij in Deventer met 52 heeft weten te zegevieren over Go Ahead. De stand is thans: gesp. gew. gel. vrl. pnt. v.-t. P S. V6 4 2 8 18-9 Ajax 5 3 1 1 7 20-11 Feyenoord 3 2 1 4 8-6 Velocitas 3 1 2 1 2-14 Go Ahead 3 0 0 3 0 4-12 Voor de promotie 2de klasse heeft West Frisia met 4—2 te Rotterdam over Excel sior getriomfeerd, zoodat zij met D. W. S. een beslissingswedstrijd zal moeten spelen. De eindstand dezer competitie luidt: D. W. S4 2 1 1 5 10-8 West Frisia4 2 1 l 5 11-8 Excelsior 4 1 0 3 2 9-14 Xerxes is te Vlaardingen na groote in spanning met 21 de baas gebleven over Fortuna en deed hiermede een stap in de richting van het eerste-klassesehap. Xerxes 1 1 0 0 2 2-1 EDO1 0 1 0 1 2-2 Fortuna 2 0 1 1 1 3-4 In het Oosten hield Robur zich kranig door N. E. C. thuis met 6—2 aan den dijk te zetten. Robur was een klasse beter dan de Nijmegenaren, De stand luidt: Robur 2 1 1 0 3 7-3 Rigtersbleek 2 1 1 0 3 3-1 N. E. C2 0 0 2 0 2-8 In het Zuiden twee 41 overwinningen, namelijk van Wilhelmina en Bleyerheide, die het nu dus tezamen dienen uit te vechten. Wilhelmina 3 2 1 0 5 6-2 Beyerheide 3 2 1 0 5 10-4 Dongen 3 0 1 2 1 4-8 Roermond 3 0 1 2 1 2-8 In het Noorden is M. S. C. gedegradeerd. Zij verloor op eigen grond van F. V. C. en kan nu alleen nog een rol van beteekenis vervullen, door in Winschoten van W.V.V. te winnen of er althans gelijk te spelen, in welk geval F V. C. kampioen is. Wint W V. V. dan volgt een beslissingswed strijd, evenals in afdeeling I. F. V. C4 3 0 1 6 11-5 W. V. V3 2 0 1 4 8-7 M. S. C3 0 0 3 0 6-11 HET VIER-BONDEN BEKER-TOURNOOI. De Leidsche Voetbalbond in de finale. Zijn de vier-bonden beker-wedstrijden, het jaarlijksch terugkeerend tournooi voor den Amsterdamschen-, Noord-Hol- landschen-, Haarlemschen- en Leidschen Voetbalbond, telkens weer dagen van be langrijk sport-gebeuren voor die bonden, gisteren was het voor den L.V.B. meer dan dat, daar het L.V.B.-elftal zich voor het eerst in dit tournooi door een welverdien de overwinning in de finale wist te plaat sen. Vergezeld van meerdere belangstel lenden toog het L.V.B.-elftal gistermorgen dan met de beste bedoelens naar het aar dig plaatsje Beverwijk en in de beste stemming kwam men aan op het keurig Gemeentelijk Sportpark. De loting had den Amsterdamschen V.- B. tegen den N.-H. V.-B., en den L.V.B. te gen den bekerhouder, den Haarl. V.-B. geplaatst. In den eersten wedstrijd hield de N.-H. V.-B. zich tegen den Amsterd. V.-B. kranig staande. Met den stand 2—1 voor den A.V.B. werd gedraaid. Na de rust domi neerde Amsterdam over alle linies en zij won den wedstrijd ten slotte met 61. Direct daarop ving de wedstrijd aan voor de Leidenaars tegen de Haarlemmers. Met al hun willen en kunnen gooiden de Leidsche roodbroeken zich van het begin af aan in den strijd. Al spoedig was het te zien, dat de Bekerhouders het tegen het L.V.B.-elftal ditmaal niet gemakkelijk zouden hebben. Met goed opgezette aan vallen gingen de L.V.B.'ers er meerdere malen vandoor en werd de H.V.B.-keeper op de proef gesteld. Nadat aan beide zij den een doelpunt wegens offside was ge annuleerd, kwamen de L.V.B.'ers weer ver woed opzetten. Een doelpunt voor de Lei denaars werd elk oogenblik verwacht. De keeper wist echter in alle mogelijke stan den zijn doel schoon te houden en zelfs een penalty, wegens hands aan den L.V.B. toegekend, te stoppen. Het succes kwam aan den anderen kant, toen de bal uit een corner buiten bereik van den keeper werd ingekopt. 1—0 voor Haarlem. Niet ontmoedigd speelde het L.V.B.-elf tal verder. De wil om te winnen bleef er in, en al kwam het voorloopig niet tot doelpunten, de aanvallen der Leidenaars bleven talrijker en gevaarlijker. Eindelijk dan kwam het lang verwachte toen de goed spelende H.V.B.-keeper een schot vallende stopte en Hogenes den bal uit keeper's handen in het doel wist te wip pen. Met den stand 1—1 brak de rust aan. In de kleedkamer bleek dat in het elftal onder aanvoerder Ram een uitstekende geest heerschte. Allen waren er van over tuigd dat er deze maal kon, dus zou ge wonnen worden. Ze hebben woord gehouden de spelers. Ze hebben gewonnen en verdiend. Godt- help zorgde voor het tweede Leidsche doelpunt. Doch toen kwam Haarlem op zetten en drong Leiden op eigen helft terug. De Haarlemsche spil toonde zich een keurig voetballer en ook de H.V.B. middenvoor liet zich van zijn gevaarlijke zijde zien. Door het keurig werk vooral van die twee stonden de elftallen spoedig weer op gelijken voet, Een schot van den midvoor bleek voor den Leidschen keeper te machtig. 22. Even waren de elftallen om beurten in den aanval, doch dan wer den de Leidenaars langzaam maar zeker sterker. Godthelp was het die den L.V.B. opnieuw door een keurigen kopbal de lei ding wist te bezorgen. Luid door het publiek aangemoedigd, speelden de elftallen verder. Aan beide zijden ontkwam het doel af en toe aan doorboring. Er was nog een kwartier te spelen en Leiden leidde met 32. Rood- baadjes en roodbroeken beiden streden ze voor wat ze waard waren. De Leidenaars met talrijker aanvallen, de Haarlemmers met gevaarlijke doorbraken. Eindelijk ze ven minuten voor het eind, viel de beslis sing toen Hogenes het werken van het L.V.B.-elftal door een doelpunt kon bekro nen. 42 voor den L.V.B., een ongekende weelde, waarmee Leiden tegen Amsterdam in den eindstrijd komt om den beker of tweeden prijs! De aanvoerder kon ons de verzekering geven, nu ook den beker te zullen winnen. Wij zeggen weer: ,.'t is niet onmogelijk. Aan het elftal wéér te zeggen: „het kan dus het moet!" Maardan moet er nog een extra schepje op! LEIDSCHE BOYS—POSTDUIVEN 13—1 Als te ongeveer 2 uur beide elftallen zich opstellen blijken de Boys een invaller te hebben. Postduiven verschijnt met 8 man. Het duurde niettemin nog geruimen tijd eer Binnendijk de Boys de leiding gaf (1o) en hierbij zou het voorloopig blij ven want de duiven hielden zich kranig. Zelfs maakte hun midvoor gelijk, 11. Hierna waren de Boys echter veel sterker. Rust kwam met 5—1 en het einde met 131. welke cijfers zoo voldoende de meer derheid der Boys aantoonen dat verdere toelichting volmaakt overbodig is. A.R.C. III (Alphen)— FIDES PACTA (Leiden) 4—0. Bij dezen Zaterdagmiddag gehouden wedstrijd te Alphen heeft A.R.C. III over het geheel het spel ln handen gehad. Zoo wel voor als na de rust wisten de gast- heeren 2 keer te doelpunten. Hoewel de keeper der gasten goed verdedigde bleek deze niet opgewassen tegen de voor hoede van A.R.C. die in goeden vorm bleek. Voetbalkampioenschap: Feyenoord en P.S.V. deelen de punten; een groote neder laag van Go Ahead tegen Ajax. Het L. V. B.-elftal in de finale van het Vierbonden-tournooi. De Duitsche toer van Alphen met een 70 overwinning als resultaat. Berger verbeterde te Drachten het Ne- derlandsche record 100 Meter hardloopen. Officieele opening van de zeilhaven „De Leede" aan het Vennemeer. TURN- ÜND SPIELVEREIN WESEL- FELDMARK I—ALPHEN I O—7. Alphen speelde beter dan ooit tevoren. 1 Alphen I ging Isten Pinksterdag op vriendschappelijk bezoek bij de Turn- und Spielverein Wesel-Feldmark I te Wesel om Rheln iDultschland). Te halfdrie nam de wedstrijd een aanvang, waarbij al spoedig bleek, dat de Alphensche jongens zich hadden voorgenomen de Duitsche sport vrienden een goede partij te zien te geven. Hoewel de Juiste spelflnesses ons nog niet officieel bekend zijn, vernamen wij van terzijde, dat vooral de Duitsche voorhoede lang niet tegen de Alphensche ploeg was opgewassen. Alphen bleek dan ook bijzon der ln vorm en wist ln een uitstekend ge- speëlden wedstrijd, welke een zeer geani meerd verloop heeft gehad, niet minder dan een 70 overwinning te boeken Door een groot aantal Alphen-supporters werd de wedstrijd bijgewoond, waarvan zich een 5-tal zelfs Zaterdagavond per rijwiel naar Wesel begaf en aldaar Zondag te ongeveer 's middags halftwee in de beste conditie arriveerden. Nader wordt ons gemeld: Eenige officials en een twintigtal sup porters hebben het 1ste elftal van Alphen vergezeld. De reis werd per touringcar ge maakt. Om halfdrie nam de wedstrijd te Wesel een aanvang. Vooraf werd onder veel ge- film e.d. het Alphensche elftal met bege leiders welkom geheeten. Bloemen wer den aangeboden. Ook de Hollandsche ploeg bleef niet achter en bood weder- keerig den Duitschers bloemen aan, waarbij ook de speech van den voorzitter van Wesel werd beantwoord. Over 't spel kunnen we overigens kort zijn. „Alphen" had blijkbaar geen nadeelige gevolgen van den grooten autotocht. Er werd gespeeld als bijna nimmer te voren en met een schitterend open spel, waarop de Weseler- spelers geen vat konden krijgen. Rust werd met een 20 voorsprong bereikt. Na een zeer korte rust (ongeveer 5 minuten) ging de tweede helft in. Hoe de Duitschers ook werkten om den achterstand te ver kleinen, Alphen's verdediging was ln prima conditie wat Hesseling al spoedig den bij naam „das Kanon" bezorgde. Met verre trappen werd de voorhoede steeds maar weer aan 't werk gezet, schitterend ge steund door de middenlinie. De voorhoede ook speelde dat 't een lieve lust was en kwam in het laatst zoo overdonderend opzetten, dat nog spoedig enkele doel punten aan de score werden toegevoegd. Met een 70 overwinning kwam het einde van dezen falren wedstrijd. De toe schouwers waren verrukt over 't Holland sche spel en 't moet gezegd: „Alphen" zette dezen middag op Duitsch grondge bied haar allerbeste beentje wel voor. Na den wedstrijd is men langen tijd met de Duitsche vrienden gezellig bijeengeweest. Veel te vroeg naar Duitsche opvatting, moest men echter afscheid nemen. Immers een groote reis achter den rug, vroeg op gestaan, een vermoeienden wedstrijd ge speeld ener zou nog een dag komen, die, wilde men er wat aan hebben, niet te laat begonnen mocht worden. Na dus heel gezellig bijeen geweest te zijn. waarbij over en weer hartelijke woorden werden ge sproken, werden de hotels „Kaiserhof" en „Eschhausen" opgezocht waar werd over nacht. Den tweeden Pinksterdag werd verder gereden, naar Duisburg—Ruhrort waar men den Rijn overstak en vla het schitterende Kleef Kranenburg bereikte. Hier moesten weer enkele douane-forma liteiten worden vervuld. De opmerking „niets dan voetballen" gaf niets, alle koffers enz. werden nagezien. Spoedig werd hierna Nijmegen bereikt waar op de overtocht fier pontveer 2 uren moest wor den gewacht. Honderden auto's waren reeds voor. Na eindelijk den overkant veilig bereikt te hebben, werd Via Arnhem doorgereden naar de Pyramide van Aus- terlitz waar de overwinning voor de zoo- veelste maal werd gevierd. Na een gezel- ligen reis, waarbij het aan humor geens zins ontbrak, werd te ongeveer elf uur Alphen weder bereikt. Al-met-al een zeer geslaagde Pinksterreis, die den deelnemers nog lang zal heugen. Het wachten is nu op Augustus wanneer Wesel Alphen met een tegenbezoek komt vereeren.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11