LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. BURG. STAND VAN LEIDEN BEURSOVERZICHT. RECHTZAKEN. MARKTBERICHTEN. a'R'J [Weerbericht. Barometerstand. <e>\ pijltje geeft den stand aan middag 3 uur. i pijltje geeft den stand aan alddag 3 uur. liddag 3 uur: 755. liddag 3 uur: 758. rafisch weerbericht emlng in den morgen van iü medegedeeld door het ileteorol Instituut te De Bildt. and 7G9.2 te Torshafen. ^.jiiri 743.5 te Munchen. ent |ot den avond van 21 Mei Noord-Oostelijke tot Oos- ■4! ietrokken tot zwaar bewolkt. 1 weinig of geen regen, j' i^^Keratuur, later iets warmer in :lï- JCHTTEMPERATUUR. |;corm. 8 gr. C. (46 gr. F.). Iimldd.8'!z gr. C. (47 gr. F.). Imn.: 9'/! gr. C. (49 gr. F.). llEBTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Donderdag. stand des voorm. te 5.50 uur. t stand des nam. te 6.11 uur. WATERTEMPERATUUR. itocl ■inrichting „Hooge Rijndijk". 1 voorm.: 15'/s gr. C. J voorm. 157: gr. C. Inam. 157: gr. C. Imminrichting „De Zijl." 1 voorm 14 gr. C. Ivoorm.: 14 gr. C. Inam.: I4'/s gr. C. pi OP VOOR FIETSERS e.a. van 9.24 uur n.m. tot 4.29 u. v.m. |OLKENBONDSRAAD EN DE ONTWAPENING. 20 Mei. (V.D.l Hedenmorgen [Raad van den Volkenbond een limaakt met de behandeling van [peningskweetie. Rapporteur Is de gedelegeerde Lerroux, die aller- algemeene verklaring aflegde. In «de hij, is een verandering van ngetreden. welk systeem door den [n volkswil wordt gedragen. De paanscne regeering heeft beslo- vriendschappelijke betrekkingen regeeilngêh te handhaven en krachten aan den Volkenbond [werken. Hij dankte alle Span- Mie tot nu toe voor Spanje in den 1 den Volkenbond hebben mede- |De nieuwe Spaansche republiek aar vrijheid en rechtvaardigheid anje en alle volken Bijzondere |f voelt Spanje voor die volken, [ras en taal nauw met haar zijn .erroux rapport had uitgebracht DUltsche minister van buiten zaken dr. Curtius de volgende Irklaring afgelegd: ..Het is zeker |astemming met het gevoelen van van den Volkenbond wanneer Int onzen gezamenlijken dank en 2 waaraeerlng uitspreekt die wij too; de van groot idealisme ge- I woorden van onzen Spaanschen |De geest van onafhankelijkheid leid van vooroordeelen, gedragen l> volk dat voor de vrijheid en Iróigheid voor zich en anderen [is do beste waarborg voor een pedewerklng aan ons werk. Deze ten zegen zijn van Spanje, i Amerika en den geheelen Vol- irtius deelde vervolgens in den P den Volxenbond mede, dat de ff beslissing over de plaats waar fODeningsconferentie zal worden heden in een geheime zitting genomen. begon hierop een uitvoerig de kwestie van de bekendma- den tegenwoordigen bewape- ptand van alle landen. Dr. Cur- er op aat in deze kwestie een en Engelsch standpunt tegenover ban Hei Engelsche voorstel werd Britschen minister van buiten- eaker Henderson toegelicht. Hij i dat hel absoluut noodzakelijk is, «twapeningsconferentie beschikt «e gegevens van den tegenwoor- «"apeningstoestand van de ver- le landen en dat deze gegevens worden verkregen door middel i[ alle landen gelijkluidende vra- m. ^'bereidende ontwapenmgs-confe- wlt tabellen uitgewerkt die hier- Sfb'kt zijn. De Duitsche minister "lenlandsche zhken, Curtius gaf een uiteenzetting van het stand- - Cuitsche regeering inzake de pu- VJb den huidigen bewapenings- -fJ Mei (V.D.). Voor het begin bthog van den Raad van den Vol uit hedenmorgen een veftrouwe- apreking plaats gehad tusschen Curtius. Verder werden be- jümouden tusschen Henderson en ic ce Min ster van Buitenland- QtandL r' inhoud der besprekingen is »S mets bekend. GENEVE, 20 Mei. (V.D.). De Raad van den Volkenbond heeft heden in geheime zitting besloten, dat de tegen 2 Februari 1932 bijeengeroepen ontwapenings-confe- rentie zal worden gehouden te Geneve. Het officieele antwoord van de Engelsche regeering op het voorstel van den Raad van den Volkenbond om den Engelschen minister van buitenlandsche zaken Hen derson tot president der ontwapenings conferentie te kiezen is tot nu toe nog niet ontvangen. Van de zijde der Engelsche delegatie wordt evenwel verklaard, dat de goedkeuring der Engelsche regeering vast staat en dat Henderson reeds thans als de gekozen president der ontwapenings conferentie kan worden beschouwd. UIT SPANJE. MADRID, 20 Mei (Ned. Tel. Ag.). Generaal Aquilera, die in het begin dezer maand tot gcneraal-kapitein van het Spaansche leger was benoemd, is in den afgeioopen nacht plotseling overleden. DE DO X. LISSABON, 20 Mei (Belg. Tel. Ag.). Uit Bolama wordt gemeld, dat. vijf leden der bemanning der DO X het vliegtuig ver iaten hebben, om den tocht over den Oceaan mogelijk te maken. AARDBEVING. STUTTGART, 20 Mei (Wolff,). Het seis- mografisch station alhier heeft hedenmorgen om 3.42 uur een hevige aarbeving geregis treerd. De haard der aardbeving iigt in Zuidelijke richting, waarschijnlijk in Italië. De seismografen zijn nog steeds niet tot rus'jgekomen, zoodat de aardschokken blijk baar nog voortduren. LISSABON, 20 Mei (Belg. Tel. Ag.). Hedenochtend om 3.35 werd 'n hevige aard beving waargenomen, die echter geen schade veroorzaakte. Ook te Porto, Coimbra en Madeira werd de aardbeving gevoeld. ACADEMISCHE EXAMENS. Cand. examen Wis- en Natuurkunde, letter A, de heer J. J. Dronkers ('s-Gra- venhage), idem, letter L. de dames L. Grooters Cs Gravenhage) en H. Bakker (Leiden). Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde (hoofdvak Scheikunde) de heer S. E. Vies (Leiden), idem, (hoofdvak Pharmacie) mej. A. M. James ('sGraven hage). Doctoraal examen Wijsbegeerte de heer J. E. Ch. Geissler (Heemstede) cum laude. Candidaatsexamen Indisch recht, d» heer Tan Sien Tjhiang (Leiden). DE KONINGIN NAAR PARIJS. Bezoek aan de Koloniale Tentoonstelling. Naar wij vernemen heeft H.M. de Ko ningin een uitnoodiglng van de Fransche Regeering aangenomen om een bezoek te brengen aan de Koloniale Tentoonstelling te Parijs. De Koningin zal incognito reizen, doch gedurende haar verblijf te Parijs offici eel worden ontvangen door den President der Fransche Republiek. Het ligt in de bedoeling der Koningin op 15 Juni a.s. te Parijs aan te komen. worden uitgekeerd, waarna een onver deeld dividend van f. 13.595 op nieuwe rekening kan worden gebracht. Op de balans per 31 December 1930 komen de volgende posten voor: Activa: Vaste goed f. 2.745.000 (f. 2.792.764). Win kelinrichting f. 730.801 (f. 838.494). Goed f. 2.630 164 (f. 3.179 647. Deb. f 841.901 (f. 909.065). Eff. f. 1.568.622 (f. 1.051.266L Kas en kassiers f. 782.474 ff. 838 496) Giro depot Ned. Bank (f. 150.377). Totaai f. 9.298.964 (f. 9.706.111) Passiva: o.a. gew. aand. kap. f. 2.000.000 (als v.j.). Pref. aand. f. 2.000.000 (als v.j.). Res. fonds f. 1.171.587 (f. 1 113.113). Pen sioen en Ziekenfonds f. 265.859 ff. 258.543). Hyp. f 1.666.500 (f 1.749.000). Cred. f. 681.824 (f 607.424). Ged. gelden f. 599 487 (f. 819.851). Giro dep. kas (f. 151.032). Res. voor div. bel. f. 219.609 (als v.j.)» Winst f 674.750 (f. 824.735). De winst- en verliesrekening vermeldt: Credit: Goed. winst, Interest, enz. f 5.580.958 ff. 5 975.845) Debet. Alg. onk. f. 4.551.698 ff 4.676 094). Afschr. op vaste goed, enz. f. 334.510 ff 455.015). Pensioen en Ziekenfonds f. 20.000 (als v.j.). Winst f. 674.750 (f. 824.735). EERSTE KAMER. PENSION AFGEBRAND. HULL, 20 Mei (Reuter). Hedenmorgen vroeg is een familie-pensionsgebouw door brand verwoest Zes personen, waaronder vader, moeder en drie kinderen, zijn in de vlammen omgekomen. Vier andere personen moesten met ern stige brandwonden naar het ziekenhuis ge bracht worden. DE SAARMIJNEN. SAARBRüCKEN, 20 Mei (Ned. Tel. Ag.). Naar de Saarbrücker Zeitung van betrouw bare zijde zegt vernomen te hebben, zijn de mijneigenaars in het Saargebied voor nemens dezer dagen opnieuw 6000 mijn werkers te ontslaan, in verband met den slechten economischer toestand en de geringere afzet van steenkool. In een korte openbare vergadering der Eerste Kamer zijn heden zonder beraad slaging of stemming ecnige wetsontwerpen aangenomen, w.o. die tot het aangaan van een geldleening ten laste van Nederl.- Indië en tot wijziging der wet tot instel ling eener Rijkspostspaarbank. De Kamer ging hierna in de afdeelingen ter onderzoek van de wijziging der vis- scherijwet en de wijziging der woningwet. DREIGENDE STAKING TE WADDINXVEEN. OVERSTROOMING IN ZWEDEN. STOCKHOLM, 20 Mei. (Ned. Tel. Ag.). In de omgeving van Dalelf hebben groote overstroomingen plaats gehad. Talrijke hui- zen aan den oever staan onder water, ver scheidene anderen worden bedreigd. Het verkeer wordt met scheepjes onderhouden. Bij de meubelfabriek van den heer H. A. Beekensteijn. In verband met de benarde tijdsomstan digheden heeft de heer H. A. Beeken steijn, stoelenfabrikant te Waddinxveen, besloten, voortaan geen betaling meer te doen aan zijn arbeiders voor de feestdagen en ook geen vacantie meer te geven. Dit heeft groote verbittering gewekt bij een deel van zijn personeel en werd besloten met ingang van 26 Mei a.s. in staking te gaan. zoo de fabrikant vasthield aan zijn besluit. Het personeel is ongeveer 30 man sterk. De actie staat onder leiding van drie meubelmakersbonden. Van patroonszijde wordt medegedeeld dat er in geen geval toe zal worden over gegaan om op het genomen besluit terug te komen, en dat met volle gerustheid een staking wordt afgewacht. SOVJET-AGENTEN GEARRESTEERD. STOCKHOLM, 20 Mei (V.D.). Gisteren hebben ernstige botsingen tusschen de politie en de communisten plaats gehad. Hierbij werden dertig demonstranten en twaalf politiebeambten gewond. Over het algemeen zijn de wonden echter ongevaarlijk. j Uit de verhooren van verschillende ge- j arresteerde personen bleek, dat de relletjes systematisch van het buitenland uit waren voorbereid. Onder de gearresteerden be vinden zich de leiders van de internatio nale propaganda-centrale te Berlijn Ouett- ner en een Poolsche Communist, die ook bij deze centrale is aangesloten De politie werd bij een demonstratie op het Stationsplein met steenen aangevallen en moest nadat bereden politie ter verster king gearriveerd was, met getrokken sabel een charge uitvoeren. Vaandels met het opschrift „Weg met de moordregeering" werden in beslag genomen. Het communis tische Volkshuis werd Op last van de politie ontruimd. Onder de veertien gearresteerd? personen bevinden zich twee vrouwelijke roode-front- strijders. o DE ITALIAANSCHE LUCHTMACHT. ROME, 20 Mei (Ned. Tel. Ag). Gister avond heeft de Italiaansche minister van Luchtvaart in het parlement een rede ge houden, waarin hij erop wees, dat de civiele luchtvaart In Italië nog verder moet worden uitgebreid. De militaire luchtvaart zal zich voor iedere mogelijkheid in gereedheid brengen om het luchtruim boven Italië krachtig te bewaken. De wensch om den vrede te band haven, mag het land niet blind maken voor de gevaren, die Italië bij een oorlog vanuit de lucht bedreigen Italië mag niet inslapen op de lauweren, die liet bij zijn Trans- Atlantischen vlucht heeft geoogst. O HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. NEDERLANDSCHE BANK. Naar wij vernemen zullen directie en commissarissen van de Nederlandsche Bank aan de vergadering van aandeel houders voorstellen een dividend van f. 72 uit te keeren. GEBOREN: Jan Pieter, Z. van J P. Crama en E C. Thiel Herman, Z. van H. W. Metselaar en C. W. Oudshoorn Aiida, D. van E. C. Wiersma en A P Jobsis -- Hendrik, Z. van L. Develing en C. C. Pracht er. Christiaan, Z. van dezelfde ouders Pieter Johannes, Z. van J. Bouwman en D. M Jasperse Hendrik Cornelis, Z. van C. J. v Weeren en J. Walraven Richard, Z. van J. Keereweer en W K. Muller Marigje. D. van P. W. v. d. Laan en C. M. Winkelaar Leonardus Ants., Z. van C. J. Kneijber en C J. v. Gent Adriana, D. van L. Noorduin en C. Hoefsmit Adriana Cor nelia, D van A. Oudshoorn en C. P. Polderman Jacques, Z van J. J Pomraer en A. Onvlee Hendrika. D. van T. van Leeuwen en J. E. van As Teunis, Z. van P. Spaanderman en S. S M. Ouwerkerk Johanna Josepha, D. van B. J. J. van Ovost en G. A Groenendijk Adriana. Z van J. Lardé en C. J. van Riet Gerrit. Z. van H. Tegelaar en N. C. Hoogkamer Hendrs. Petrus Maria. Z. van P. H. M. Ober en C. J. Krom Nicoline, D. van W. C. Feitkamp en N J. Smit Marinus Jacobus, Z. van H. W. Hartman en W. Spek Geertruida, D. van L. v. d. Voort en M. Huigsloot Geertruida, D. van M. Baardman en ,T. L van Dijk Alida Maria, Z. van N. Melet en E, v. Dijk Jan Z. van W. J. Bruins Slot en D M. Barber Maria Elisabeth Johanna, D. van W J. Visser en J. F. van "Steyn Jacobus Johannes, Z. van W. T. Gottenbos en P. E. Rozier Leendert, Z. van L. Bogaards en J. van Evert. Algemeene vergadering te Amsterdam. Te Amsterdam is lieden de algemeene ver gadering gehouden van de Holl. Maat- schappij van Landbouw. Dr. J. H. Lovink, uit Alphen sprak de openingsrede til 1. In behandeling kwam hierna het kort verslag van de werkzaamheden van het I Hoofdbestuur sinds de vorige algemeene vergadering. Naar aanleiding van dit versiag ontspon i zich eenige gedach'.enwisseling. Bij do be- I antwoording dor sprekers stelde de voor- zitter voor een telegram te zenden aan de regeering waarin rle Hollandsche Maat schappij- voor Landbouw* haar dringend ver zocht wordt spoedig een datum vast te Stellen voor de overneming van den tarwe oogst 1930. Onder applaus werd dit. voor stel aanvaard. GEHUWD. A. van Soest jm. en S. van Dijk jd. A. Th. Goldenberg jm. en W. P. Ouwerkerk jd J. Graafland jm. en C. H Lek jd. A. Gijzenij jm en W. C. Serlie jd. P. A. Harteveld gesch. m. en S. van Hove jd. A. Pracht wedn. en D. Heijmans wed. J. J. Rijkers jm. en M. de Gunst jd. J. B Tebrugge jm en A. Sollie jd. W. F. Fllippo jm. en A E. Hanno jd. J. Heme- rik jm. en E E. van Dam jd. S. Hons- beek jm. en A. M Ribot jd. M. J. Blangé jm. en W. HöVer jd. Ch. F. J F. M. de Paauw jm. en J van Leeuwen jd. GEVESTIGD: A. Akkerman, dienstbode, H. Rijndijk 19c M. Becker gen. Voller, Steenschuur 16 I. Bolgar, Koninginnelaan 76 j. W. j. Borcharding, dienstbode, Hooigr. 13/27 R. A. M. van den Brink, hotel bediende, Korevaarstr. 6 G. W. Brussee, dienstbode. Stationsplein 3 H. Brussee. Stationsplein 3 J. H. van Dam, ver pleegster, Rijnsb. weg 10 W. van Dam, dameskapster, Hooigr. 86a j. S. van der Veen-Dito en fam., Kaiserstr. 34 H. Drosten dienstbode, Rijnsb. weg 15 J. F. van Eek, schilder, Heerenstr. 106a T. Florijn, kellner, Langestr. 32 M. S. Klaassen-Geven, da Costastr. 31 L. de Graaf, Zoeterw. Singel 8b H. Jankowski, Zoeterw Singel 88 J. P. Jansen, dienst bode, Plantsoen 27 A. Koelewijn, Witte Rozenstr. 12a F. E. Kowalewski, dienst bode. Rijnsb. weg 15 M. Kristen, dienst bode, Rijnsb. weg 2 Chr. van der Lin den. horlogemaker, Ringkade 15 A. R. van der Loos, teekenaar, H. Rijndijk 136 J. p. van Looij-Meier, Hansenstr. 13a C. Ronk-Meijer, Rijnsb. weg 140 J. G. Mol, schipper, Apothekersdijk 2 A. Mo- ryson, dienstbode, Hooigr. 60 M. Muller, dienstbode. Rijnsb. weg 144 M. C. J. vau Wanrooü-v. Nahuijs. Merelstr. 22 J. W. Nijhof en fam., beambte N. S., Morsch- kade 10a M. H. Schneiders-van Onna, H Rijndijk 74 Th. J. J. Oorschot, chef bijkantoor Maasbode Breestr. 68 E. W. Pastoor, Utr. Jaagpad 90 A. van der Plas, teekenaar, Bilderdijkstr. 11 J. Rahder en tam., hoogleeraar, Schelpen- kade 41 H. C. L J. Hoogkamer-Rooij- aards Rijnsb. weg 140 E V. A. Schim mel, verpleegster, Meezenstr. 2 E. Schneider, dienstbode, Witte Rozenstr. 31a L. L. Servaas, koopman, Stationsweg 2 G. L. Slegtenhorst. De Genestetstr. 3 J M Slingerland, dienstbode. Oude Hee- rengracht 17 J. van Duuren-Sloos, kin- derjuffr., Rijnsb. weg 69a J C. v. Sons- beek, Langestr, 32 Th. A. Straathof, St. Jacobsgr. 1 H. van Schooten-Teljeur, Haarl.str. 69 J. Veldhuijzen, instr.ma- ker, Hooigr 83a J. A. D. Verhoop, Witte Singel 104 J. A Wamsteker, kellner. Oude Vest 171 J. Wannijn, Merelstr. 38 J H. van Wely, dienstbode. Nieuwe Rijn 68a J. Westbroek, schilder, Heerenstr. 106a N. Weijsenleld, kokslqerling, Me relstr. 3 J. G. H. Dinger Hattink-Wollff, Nieuwe Rijn 85a A. H. Wijntje, Barmh.- Zr. Ned. Ld.H., Lammermarkt 36 P. van Zanten, fabr. arb., Berkendaalstr. 3- M. Zoeber. Roodborststr. 34. OVERLEDEN AMSTERDAM 20 Mei. Vaste tendenz. Industrieele fondsen willig. Koninklijke vast. Rubbers en Suikers prijshoudend. Ta bakken hooger. Mijnen en Scheepvaarten stil. Amer. fondsen vast. Eindelijk heeft de gisteren gerappor teerde vastere houding der beurs zich eens van den eenen dag op den anderen ge handhaafd doch de handel ontving hier van geen stimulance en bleef beperkt. Dekkingsaankoopen der contra-mine wa ren oorzaak van de betere stemming. Phi- Iipswaarden trokken weer de grootste belangstelling en werden begin-Beurs flink gesteund, waardoor de noteering bo ven 150 steeg. In den loop van den dag maakte het fonds nog slechts kleine fluctuaties mee. Unielevers waren goed gedisponeerd en werden ongeveer 5 pCt. hooger afgedaan. De Nederl. Ford liepen verder op. Accoustie- ken iets hooger. Ook Koninlüijke waren goed van toon en wisten ruim 5 pCt. hoo- gere prijzen te bedingen. De vastere houding van Parijs en Lon den waren hierbij een gunstige factor. Rubbers zetten vast in, in verband met de tendenz op de rubbermarkt, doch latei- werd de stemming zwakker en kwam Amsterdam-Rubber op het vorig peil door j een groote lnheemsche verkoopsorder, j Suikerwaarden trokken zich weinig aan van de daling in N.ew York en bleven op peil. Tabakken profiteerden van de al gemeene betere stemming en kwamen hooger. Mijnen en Scheepvaarten waren stil. Amerik. fondsen liepen algemeen op. wegener'S LIJK gevonden. STOCKHOLM, 20 Mei (Reuier) Het lijk van den expeditieleider Wegener is door de hulpcolonne gevonden. Inbo riigen hadden het in vellen genaaid. SPOORWEGONGELUK BIJ PARIJS. PARIJS. 20 Mei. (V.D Hedenmorgen is een trein aangereden door een goederen trein. Twee waggons werden omver ge worpen Er zijn 50 gewonden, waarvan veie ernstig. NED. CHR. AMBTENAARSBOND. Heden werd de algemeene vergadering van den Algemeenen Nederlandschen Christelijken Ambtenaarsbond in hotel De Twee Steden te Den Haag voortgezet. I Verschillende huishoudelijke zaken, als financieel verslag, begrooting, jaarversla gen van het Ondersteuningsfonds en redactie van het orgaan waren aan de orde en werden, na eenige discussie goedge keurd Vervolgens werden alle aftredende be stuursleden herkozen. Eenige ingediende voorstellen werden verworpen of ingetrokken. In 1932 zal de algemeene vergadering te Hilversum worden gehouden en in 1933 te Middelburg. De bondspenningmeester, de heer L. H Kurpel-shoek hield daarna een referaat over „Onze houding ten opzichte van het s'alarisvraagstuk". A. MostertVermeij vr. 70 j J. de RuiterDen Ruiter, vr. 70 j. W. Splinter m„ 76 j H J. Ruitenbeek, d. 21 j. W. den Heeten ongeil, vr. 61 j. J. Las- schuyt wed. 90 j. M CatijnBouquart wed. 81 j. A J. Verberg, m. 51 j. V/. v. Egmondv. Turenhout, vr. 24 j. G. Uittenbroek. ongeh vr. 50 j. B. Thomas sen—Oostendorp wed. 78 j. C C. Ro manVoorhuyzen, vr. 86 j. C. Marting ongeh. vr. 69 j. J. de GraafVermond, vr. 66 j. A. BootKlinkhamer vr. 39 j. WISSELKOERSEN. VERTROKKEN. GEBR. GERZON's MODEMAGAZIJNEN. HAAGSCH GERECHTSHOF. Bevestigd werd het vonnis van de Haagsche Rechtbank waarbij de tuinman 1 T van H. uit Haarlemmermeer thans ge detineerd te Veenhuizen. wegens diefstal van een plaid uit een auto is veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. De boter- en margarinehandelaar J. L. D. uit Zoeterwoude was door den Haag- schen politierechter wegens overtreding van de Boterwet veroordeeld tot f. 50. boete subs 50 dagen hechtenis. Het Hof heeft hem thans een geldboete j van f. 200 opgelegd. Uitbreiding tc Leiden. Aan het jaarverslag dezer naamlooze vennootschap over 1930 ontleent het „Hbld." het volgende. Besloten is in den loop van dit jaar en het volgende jaar de magazijnen te Am sterdam, Haarlem, Leiden en Groningen te verbouwen en uit te breiden. Het hier voor te gebruiken kapitaal hoopt de di rectie op deze wijze productiever te maken dan door belegging mogelijk is. Het lijclt geen twijfel, dat de heerschen- de economische toestanden niet zonder invloed zijn geweest op den gang van zaken. Hiermede rekening houdende, meent de directie de verkregen resultaten als niet onbevredigend te mogen beschouwen. Aan de houders van preferente aan- deelen kan worden uitgekeerd een divi dend van 6'/!°/o (v.j. 7%), terwijl een on verdeeld dividend van f. 2043 voor hen op nieuwe rekening kan worden overge bracht. Aan de houders van gewone aandeelen kan een dividend van 16'/:% (v.j. 20%) S. van Amerongen, Den Haag, Merwede- straat 13 M. Baars, Koudekerk, L. Rijn dijk A 63 J van der Bent, Katwijk, Tramstr. J. van den Berg. Oegstgeest, H. Morschweg 113 J. M. Buring, Den Haag, Gortmolen 25 B. G. Cohen, Apel doorn, Bas Backerl. 16 H. van Dalfsen en Fam Den Haag, Naaldw.str. 107 J. J. Delsman. Alkmaar, Wilhelminal. 23 G. van Duijl, Zeist, Verl. Slotlaan H. Faassen, Amsterdam, Marnixstr. 394 a J Filippo, Arnhem. Speijkerstr. 158 G. J Gerritsen, Den Haag, Schenkkade 37 J. Gertenaar, Haarlem, Coornhertstf. 17 A. van Haarlem en Fam., Haarlem, Rijnstr. 115 C. van Heiningen en fam., Hillegom, Hoofdstr. 84 C. Hoogervorst, Wassenaar. Haesebroekschew. 39 J. Janssen, Leiderdorp, v. d. Doesstr. 39 F. Jutte, Utrecht, Kr. Nieuwegracht 12 M. W. Lodder. Heemstede, J v Ruysdael- laan 2 M. Janssen—Lonk, Leiderdorp, v. d. Doesstr. 39 J. G. M. Louwrier, Gouda, Itersonziekenh. J. M. J. W. Maussen, Maastricht, Wijkerbrugstr. 16 L. E. Mulder, Amsterdam, Leliegr. 60 C. K. A. Offenberg. Haag. Waalsdorperw. 20 M. A. Otte, Veur, Plaspoelstr. 6 P. A. M. Rohde, Rotterdam, Oostzeedijk 150 M. Dijkshoornvan Schie, Maasland. Zuidbuurt B123 G. van der Schot, Dordrecht, Adr. v. Altenastt. 4 H. J. J. Schroder en Fam Den Haag, Kepplerstr. 174 H. C. van Servellen en Fam., Haar lem, Gr. Heiligland 20 zw. H. St. Teijn, Haarlem, Santpoorterstr. 68 D. A. A. Weys, Den Haag, v. Blankenburgstr. 15 J. C. van den Bergde Wilde, Oegstgeest, H. Morschweg 113 M. W. Otte—van der Wilk, Veur, Plaspoelstr. 6 G. van Wolde Den Haag, v. Hogendorpstr. 16b M. van Wijk, Hoorn, Drieboomlaan 3 A. de Zwijger, Den Haag, G. Deijnootstr. 36. I Engeland 12.111/16. Duitschland 59.29. I Frankrijk 9.73 3/4 België 34.63 1/2. Zwit serland 48.00. Oostenrijk 35.00. Denemar ken 66.67 1/2 Zweden 66.75. Noorwegen 66.67 1/2 New-York 2.48 15/16. Prolongatie 111/4 pCt. AMSTERDAM, 20 Mei. Veemarkt. Aan- gevoerd 354 vette kalveren, 1ste kw. 0.78 I 0.84, 2de kw. 0.70—0.76, 3de kw. 0.63—0.10 per K G. levend gewicht. 93 nuchtere kal veren 1017 p. stuk: 65Ó varkens. Vleesch- varkens 90110 K.G.. 4748 per K.G.; zware varkens 4547 per K.G.; vette var kens 4243 per K.G. slachtgewlcht. BOSKOOP. Coóp. Vereeniging, De Bos- koopsche Veiling. Veiling van 19 Mei. Rozen per bos: Hadley 5880 ct„ But terfly 2038 et., Golden Ophelia 2239 et., Columbia 5665 ct„ Rosalandia 3551 ct Else Poulsen f. 1.001.50, Mac. Keiler 31 37 ct., Briarcliff 23 ct.. v. Rossem 3748 ct., Pauls Scarlet 4356 ct., Pierson 3441 Ct.. Florex 7090 ct., Edith Helen 5260 ct., Marcel Royer 25 ct., Kelserin Aug. Victoria 3952 ct., Wilh. Kordes 5981 ct., Phoebe 4662 ct., Kilham 6080 ct„ Ge mengde rozen 15—30 ct. Diversen per bos: Gerbera, f. 1.06, Violie ren dubb, 65 ct. Iris 1520 ct., Lathyrus 13—20 ct HAZERSWOUDE, 18 Mei. Aangevoerd 19823 stuks Kippeneieren f. 3.254.30 per 100 stuks. Eendeneieren f. 3.203.50 Handel vlug KOUDEKERK, 20 Mei. Aanvoer 15000 eieren Prijs kippeneieren f. 3.40—4.50. Een deneieren f.3 503 80 p. 100 stuks. Kaas f. 0.33—0 36 Boter f. 0.54—0.64 o. pond. WOERDEN 20 Mei. Kaasmarkt. Aanvoer 442 partijen kaas. Met rijksmerk 1ste kw. 3447; met rijksmerk 2de kw. 27—31. Handel traag. S—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3