ZATERDAG 16 MEI 1931 No. 21827 eerste blad. fffELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. °a°« is niet alleen bÜ de re" Het voornaamste Nieuws van heden. 72«t« Jaargang EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENT!EN regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen „rtentscnappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle c advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentiën Cnitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. Pen maximum aantal woorden van 30 L «n volgens postrecht Voor eventueele opzending van [«n 10 cts' porto te betalen- Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per week f. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post t. 2.35 4- portokosten. nummer bestaat uit ZES bladen HINDERWET. «ster en Wethouders van Leiden; jpet verzoek van; a. P. J. Dingjan anlng tot het oprichten van een In het perceel Lage Rijndijk Sadastraal bekend Gemeente "ssUe K. No. 4054; b. P. P. J. van y® vergunning tot het oprichten Sloom wasch- en strijkinrichting E perceel Zijlsingel No. 2, kadastraal Ij Gemeente Leiden, Sectie K. No. i Bakker om vergunning tot het [,ieD van een smederij in het per- jst Aagtenstraat No. 14, kadastraal L Gemeente Leiden, Sectie B. No. Id. A. H. Bergers om vergunning tot Inrichten van een rookerij, zouterij en lUjg voor het bewerken van vleesch t perceel Haarlemmerstraat No. 216, baal bekend Gemeente Leiden, (H. No. 2913; e. C. J. de Goede om inning tot het oprichten van een Inrichting in het perceel Heeren- No.27g, kadastraal bekend Ge- e Leiden, Sectie K. No. 1768; f. de llabriek van koek, banket en suiker- i v.h. firma H. M. Biesiot om ver- g tot het oprichten van een koek- itt- en suikerwerkenfabriek in het I Haarlemmerstraat No. 164, kada- Jl bekend Gemeente Lelden, Sectie H. |l34; g. de firma Gebr. de Bruyn om ring tot het oprichten van een grondsche bewaarplaats voor ben- bovengrondsche aftappomp op |errein aan den Haagweg, behoorende l spoorwegemplacement, kadastraal Gemeente Leiden, Sectie N. Hl. t op de art. 6 en 7 der Hinderwet; Icn kennis aan het publiek, dat ge lee verzoeken met de bijlagen op de Itarle dezer gemeente ter visie gelegd fde dat op Zaterdag, den 30sten Mei les voorin, te half elf urc\ in het I Breestraat 125 (Bureau van Ge- bwerken) gelegenheid zal worden Icn om bezwaren tegen deze verzoe- b te brengen, terwijl zij er de aan- I op vestigen, dat niet tot beroep ge- tgd zijn zij, die niet overeenkomstig I der Hinderwet voor het gemeente- Er of een zijner leden zijn verschenen fde hun bezwaren mondeling toe te |D- 6281 IA. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. eiden, 16 Mei 1931. 18 MEL denking van den Volkenbondsdag. dei is de groote internationale Vol- ndsdag, de dag waarop men zich dagelijkschen sleurgang even af- en het oor te luisteren legt om den klokslag der vredesgeschiedenis oren, die dan weder een jaar afsluit reeks, welke op 18 Mei 1899 begon e opening van de le Vredesconferen- s-Gravenhage. afgeloopen twee en dertig jaren zijn aneenschakeling geweest van gewa- conflicten en oorlogen, culminee- 0 den wereldoorlog. 'der resultaat schijnt deze le confe- geweest te zijn. zonder resultaat «s de tweede in 1907, zonder resul- de bouw van het Vredespaleis. Ze met verhinderen, dat 1914 voor t etn ramPJaar werd. eïSJ be' zaad dat was uitgestrooid „5 Seschoten in den harden grond vngeloot en wantrouwen. De oorlog, zooveel veranderde en omwoelde, dezen bodem ook om, waardoor «e kasplantje kon uitgroeien. m. besef levendig geworden, dat t e"!en Pr«a moest verhinde- •i ten tweeden male een oorlog zou aoct% ook in breede lagen van 1 '™S vatte de gedachte post, dat ??or krachtige en eensgezinde sa- „t®? tastbare resultaten verkregen reo wnnen worden. grootste uiting van deze gemeen- overtuiging is in 1919 de Volkenbond an. k veel wordt er smalend en met Pt mer,rouwen over den Volkenbond werk van Genève gesproken. Moet intWeDn?n aan deze nieuwe factor üiie r^tionale *even' zie^ men n°g tinL^sultaten is de wanorde op in- at nog te groot? o nm bebben zij, die sceptische i-t-„f00 smalend hun schouders op er den Volkenbond? Zien zij voorbij het vele wat reeds verricht is? Wij willen deze ongeloovige Thomassen dan nog even wijzen, zij het in het kort en noodzakelijk zeer onvolledig op de reeds bereikte resultaten. Bepaalden aanvankelijk de verschillen de commissies van den Bond zich tot technische discussies, allengs werd meer en meer tot de kern van de kwesties door gedrongen. Kwesties van velerlei soort deden zich vooi. De Volkenbond beweegt zich thans op vrijwel alle gebieden van in ternationalen aard en belangrijke resul taten zijn reeds bereikt o.a. op het gebied van het opiummisbruik; een grootsch werk is verricht op gezondheidsgebied door het bestrijden van besmettelijke ziekten in Oost-Europa en op den Balkan, waardoor Europa voor verschillende epidemiën be hoed werd. Dan is er het economische en finan- cieele werk, waardoor Oostenrijk o.a. van ondergang gered werd. De Volkenbond ver zorgde den terugkeer van duizenden krijgsgevangenen, en kwam in 1923 tus- schenbeide in het geschil om het eiland Corfu, waardoor een oorlog vermeden werd. Verder noemen we slechts even den naam van het Permanente Hof van Justi tie en herinneren aan de voorzieningen van verplichte arbitrage, het Kellogg-ver- drag enz. De kwestie van de tarieven-Tegeling wordt onder de oogen gezien evenals de internationale ontwapening waarvoor in 1932 een aparte conferentie bijeen komt. Zoo is er nog veel, veel meer, doch deze feiten alleen reeds zijn voldoende om het bestaan van den Volkenbond te rechtvaar digen en te steunen. Van even groot belang is het z.g. indi recte werk. Genève toch is het middel punt geworden waar de regeeringen van alle volkeren direct persoonlijk contact hebben en juist deze persoonlijke kennis making, waardoor een geest van vertrou wen ontstaat, is evenveel waard als het zorgvuldigst opgestelde tractaat. Vertrouwen is de kern waarom heen de vrede zich moet kristaliseeren; vertrou wen verdient de Volkenbond om hetgeen reeds tot stand is gebracht en om de groote taak dien hij zich gesteld heeft te kunnen volbrengen. Vertrouwen niet alleen van de regeerin gen, maar ook van de volkeren, die de re geeringen moeten steunen en stuwen, op dat de door de regeeringen verrichte daden gedragen worden door een waarachtigen internationalen wil tot vrede. De vereeniging voor Volkenbond en Vrede stelt zieh tot taak deze volkswil te groepeeren en tot uiting te brengen. Laat 18 Mei getuige zijn van een grootsche be tooging. De sprekers, mr. H. Bijleveld, oud minister van Marine, ir. L. J. M. Feber, lid van de Tweede Kamer en J. J. de Roode, redacteur van „Het Volk" zullen met meer klem de wenschelijkheid, neen de nood zakelijkheid van den Volkenbond aantoo- nen, dan in het hierboven geschrevene mogelijk is geweest. De vergadering wordt gehouden in „Den Burcht" des avonds te 8 uur. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Vandaag is het veertig jaar geleden, dat de heer G. Mulder, eerste smoutzetter bij de N.V. Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo bij deze frima in dienst kwam. In den loop van den morgen werd de jubilaris in het directiekantoor ontvangen en toege sproken door den directeur, den heer J. W. IJdo Ezn., die hem allereerst geluk- wenschte met dit alleszins gedenkwaardige feit en vervolgens in van groote waardee ring getuigende bewoordingen gewag maakte van zijn uitnemende vakkennis. De heer IJdo liet zijn felicitaties vergezeld gaan van een geldsbedrag onder couvert. Namens commissarissen der N.V bracht de heer N. G, Spaargaren Jr. hierna de gelukwenschen van dit college over. Daarna vond in de fabriek de huldiging door het personeel plaats, waarbij de jubi laris werd toegesproken door den chef. den heer Blote, die hem namens het ge- heele personeel een geschenk aanbood benevens een fraai gecalligrapheerde oor konde. vervaardigd door een zijner colle ga's, den heer Schmelz. Na afloop bleef men nog eenigen tijd gezellig napraten. BAZAAR MAREKERKKLOK. Het doel bijna bereikt. De netto-opbrengst van de theemiddagen en -avonden ten bate van de Marekerk- klok heeft f. 1249,32 bedragen, zoodat thans in totaal voor dit doel f. 3418,72 beschik baar is. Waar de kosten begroot waren op circa f. 3500, zij dus met blijdschap gecon stateerd, dat het doel bijna bereikt is. NIEUWE WINKEL. Heden openen de heeren Jac. Hooger- vorst en N. H. Schutt in het perceel Morschstraat 9 een keurige zaak annex werkplaats in gouden en zilveren werken. Beiden zijn door een veeljarige praktijk in de edele smeedkunst geschoold, laatstge noemde trad in meerdere groote bedrijven hier te lande als meesterknecht op. Met nadruk vestigen zij er de aandacht op, dat de vervaardiging van modellen volgens teekening voor hand- en kerkwerk evenals het reparatiewerk door henzelf geschiedt, terwijl daarnaast ook een groote keuze in fabriekswerk voorradig is. De kleine, doch fraaie winkel is een groote aanwinst voor deze straat. ZILVEREN JUBILEUM. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de wegwerker oer Ned. Spoorwegen W. van der Kraan bij de Staatsspoorwegen m dienst trad. Gistermorgen werd de jubi laris op het bureau van den opzichter van weg en werken der Ned. Spoorwegen ontvangen Met eenige hartelijke bewoor dingen overhandigde de heer Varrosieau den jubilaris het gebruikelijke geschenk onder couvert van de Directie benevens de jubileumoorkonde. Van zijn collega's ontving de jubilaris een fraaie salontafel en van den R.K. bond van Spoor- en Tramwegpersoneel een mooie bloemenmand. Geroerd dankte de jubilaris voor de mooie cadeaux^ Velen kwamen ook den jubilaris te zijnen huize nog feliclteeren, waar hij nog vele blijken van belangstelling mocht ont vangen. BEVORDERING VAN PERSONEEL IN GEMEENTEDIENST. Bevorderd zijn, gerekend te zijn inge gaan 1 Januari 1931: Ter Gemeente-secretarie: Tot den rang van hoofdambtenaar, den commies-redac teur mr. J. Bool; tot commies 2e klasse, N. Schellinger en A. van Laarhoven; tot commies 3e klasse, C. Mol en M. H. v. d. Upwich; tot klerk le klasse: V/. Rensink, G. A. Everstijn en W. A. Bergers. Kantoor Gemeente-ontvanger: Tot adm. ambtenaar le klasse, H. F. J. de Kruys en tot administratief ambtenaar 2e klasse P. Fuchs. Gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken Tot klerk 2e klasse mej. L, A. P. Eskens; tot controleur 2e klasse H. Lambooy en J. C. P. van Oyen. Gemeentewerken: Tot adm. ambtenaar 2e klasse J. J. Abspoel; tot klerk le klasse A. van Grieken en A. Bernard. Bouw- en Woningtoezicht: Tot tech nisch ambtenaar 2e klasse H. van 't Hag. Gemeentelijke Commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon: Tot armbezoeker (controleur 2e klasse) E. A. M. Pley. Bank van Leening: Tot den rang van adm. ambtenaar 2e klasse, boekhouder J. A. van Zanten: tot klerk le klasse A. C. H. Speel; tot klerk 2e kl. J O. Stephanus. Stedelijke Fabrieken van Gas en Electri- citeit: Tot den rang van Hoofdambtenaar C. J. Nieboer. tot hoofd-administratief ambtenaar J. de Groot, tot technisch amb tenaar le klasse. W .M. van Rijkom en L. M. J. Balie, tot technisch ambtenaar 2e klasse C. Ruiter. E. Lourens en B. A. J. Dijkmans, tot administratief ambtenaar 3e klasse R. F. C. Romanesko, P. Massaar en G. van Essen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal-examen klass letteren de heer D. J. H. ter Horst (Rijswijk Z.H.); voor het candidaats- examen geschiedenis de heer R. E. J. We ber (Den Haag); voor het econ. doctoraal examen Indologie de heer G. J. Held (Den Haag; voor het doctoraalexamen Ind. recht de heer D. Wiriatmadja (Leiden). VEREENIGING „OUD-LEIDEN". De jaarvergadering. In café-rest. „In den Vergulden Turk" is gistermiddag de algemeene j aarlij ksche vergadering gehouden van de Vereeniging „Oud Leiden". In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, prof. mr. D. van Blom het overlijden van den heer S. J. le Poole die gedurende 27 jaar van het 28-jarig be staan der Vereeniging. als secretaris van „Oud Leiden" is opgetreden. Hij was de soil, waarom „Oud Leiden" draaide, de stille kracht, die altijd ten goede werkte. In zeer bijzondere mate geldt van hem, dat zijn nagedachtenis bij het bestuur der vereeniging in dankbare herinnering zal blijven. De notulen werden gelezen en goed gekeurd. De aftredende bestuursleden werden herkozen. In de drie vacatures zal later worden voorzien. De rekening van den penningmeester sloot met een bedrag in ontvangst van f. 2115.36 in uitgaaf van f1026.52, zoodat er een batig saldo is van f.-1088.84. De penningmeester werd van zijn ge houden beheer gedechargeerd. Voor het jaarverslag van den secretaris werd verwezen naar het Leidsch Jaar boekje. waarin dit verslag zal verschijnen. Daarna werd de vergadering gesloten. LENTEFEEST VOLKSHUIS. Men verzoekt ons mede te deelen, dat ons bericht van gisteren als zou op Tweeden Pinksterdag een reprise worden gegeven van het Lentefeest, op een mis verstand berust. LEIDSCIIE BURGERWACHT. De oefeningen in schieten met scherpe patronen te Katwijk, zullen met ingang van heden weder aanvangen op de Schiet banen te Katwijk eiken Za'erdae van 6.30 tot 8.00 uur n.m op baan 5 en 6. In verband hiermede zijn de schietoefe ningen met Buks en gymnastiek geëin digd. GENOOTSCHAP M. S. G. Uitslag der eindexamens. Aan het eindexamen der 5e klasse namen 48 candidaten deel, waarvan 1 zich tijdens het examen terugtrok. Van de overigen slaagden er 34. aan wie het diploma kon worden uitgereikt. De namen der geslaagden zijn: S. Barkema, H. Berg, W. Borreman. N. H. Breedeveld, J. Ciere, J. Dubbeldam, Katwijk a. Zee; K. Dubbeldam, idem; 3. van Gaaien, Den Haag; A. van Gent, F. Gout. R. P. de Graaf, B. M. .de Groot, A. den Hartogh, Alphen a. d. Rijn; H. M. Hemerik, C M A. Insje, Drempt (Dr.); T. Koopman, Hijken (Dr.); P. Koopmans, Drachten; J. J. Kroon, W. F. Kwestro. C. van der Lelie, G. J. J. van der Linden, A. Lubach, Oegstgeest; J. van der Mark, J. F. Montanus, A. Prins, B. Rofessa, Den Haag; P. J. de Rooij, P. J. Smit, J. Som- mer, Den Haag; J. van Staden, Th. J. Stol, A. C. Verhoogt, J. Verstraaten, H. van der Vos, Voorschoten. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. o AANBESTEDING. Gistermiddag werd in café „Trianon" door het architectenbureau Ponsen en Lohman namens de Woningbouwver. „Ons Belang" aanbesteed het bouwen van 5 bo ven en 5 benedenwoningen, benevens 18 eengezinswoningen op een terrein aan de Marnixstraat en Waldeck Pyrmontstraat alhier. Er was als volgt ingeschreven: Gebrs. Bakels, Oegstgeest f. 102.000; C. M. Deeienberg, Alphen a. d. Rijn f. 107.000; A. Voordouw, Zwammerdam f. 98.200; v. d. Wal en Kloppenburg, Adam f. 96.335; L. Raaymakers, Wouw f 106.500; Gebrs. J. P. v. Wijk-Alphen f. 108.000; C. van der Vliet, Den Haag f. 104.500; P. Breijer, Den Haag f 101.500: fa Dubbeldam en Hols- wilder, Scheveningen f. 98.999: fa. v. d. Lelie en Kantebeen, Leiden f85.327firma Kingma en Zn Leeuwarden f. 105,800; H. A. Klaarijs. Den Haag f. 106.900; ra. Kort en v. d. Wiel Rijnsburg en Noordwijk f. 104.845; fa. Engelvaart en Kusters. Den Haag f.96000; L. de Jong en Zn., Ouder kerk a d. IJssel f. 107.700; D. Vergunst, Lisse f 108 000 De gunning werd aangehouden. PARKCONCERT. Het programma voor het Parkconcert van Dinsdag 19 Mei a.s. des nam. te 8 uur luidt als volgt: No. 1. „Rudolf-Stefanle", marsch, Kröl. 2. Ouverture „Ruy-Blas", Mendelssohn; 3. „Gold und Silber", wals, Lehar; 4. Fan- taisie „Coppélia", Delibes; 5a. Bröllops marsch, Valverde-Geijp; 5b. „YComo le va?, Tango, Södermann; 6. „Wiener- Blut", wals, Strauss; 7. „De Leidsche Hout", marsch (le uitv.), Geijp. UITGIFTE GELDLEENING. De Raad van Commissarissen van de N.V. Leidsche Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen, gevestigd al hier, heeft besloten tot uitgifte van het nog resteerend gedeelte ad f. 244.000 der 5'/j pet. obligatieleening geheel groot f. 500.000 tegen den koers van 100 pet. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Leidsche Verkoop Centrale. Borneostraat 22a4, Leiden. Levering van goederen in huurkoop. Eigenaar: C. ter Meer, Leiden Wijzigingen: Coop. Spaar- en Voorschotbank voor Land- en Tuinbouw, Hoofdstraat 181, Sassenheim. Uittredend Bestuurslid: J. Prins, Sassenheim. Nieuw Bestuurslid: A. Berg, Sassenheim. Eerste Leidsche Radio Centrale, Borneo straat 24. Lage Rijndijk 83, Leiden. N.V. Visscherij-Maatschappij Orion. In oprichting., v. Wassenaerkade 25. Katwijk aan Zee. De statuten van deze N.V. zijn thans goedgekeurd. (Ned. Staatscourant van 7 Mei 1931, Bijvoegsel Nr. 1217). N.V. NATIONAAL VEEM. In de gisteren gehouden jaarlij ksche algemeene vergadering van aandeelhou ders der N.V. Nationaal Veem werden de balans en winst- en verliesrekening on veranderd goedgekeurd. Het dividend werd evenals het vorige jaar vastgesteld op 5 pet. De heer J. C. A. Binnendijk werd als commissaris herkozen. DE BIOSCOPEN. City-Theater Deze week draait als hoofdfilm „De gesluierde dames", met Lia Tora in de hootdrol. In deze film wordt de tragische levensloop van de dochter van een Fianschen kolonel geschetst, die in aanraking komt met lafhartige men- sclien, uit armoede een diefstal pleegt en met moeite uit de handen der justitie wordt gered door den eigenaar van een speelclub Zij geraakt in allerlei verwikke lingen doch wordt ook hier weer door haar vriend uit geholpen. Dan verliest ze hem uit het oog, maar als ze leest, dat hij in de gevangenis zit gaat ze hem zoe ken. Ze ziet in een café een meisje met BINNENLAND. Een voorstel van B. en IV. inzake den Leidschen Stadhuisbouw om af te zien van Lammermarkt en Steenstraat, als terrein voor den bouw. (2e Blad). Geen Ieger-revuc in het Zuiden. (Bin nenland, 2e Blad). De passage voor bnrgerlijke ambtenaren en militairen naar Indië. (Binnenland, 2e Blad). Op 25 Juni gaat een Nederiandsche lawntennis-ploeg naar Indië. (Sport, 6e Blad). BUITENLAND. De werkzaamheden van Europecsche Commissie en Volkenbondsraad te Ge nève. (Buitenl., le Blad). Een nieuwe Encycliek van Paus Pius XI. (Buitenl., le Blad). Rede van lord Irwin, den afgetreden onderkoning van Britsch-Indië. (Buiten land, le Blad). haar vroegeren verloofde, overreedt haar niet met hem om te gaan, vlucht met haar in een taxi en herkent in den chauffeur den eigenaar van de speelclub. Het slot is natuurlijk een gelukkig huwelijk. Een film vol spannende momenten, en boeiend van 't begin tot eind. Treffend vooral is de ontmoeting in het café en ook de herkenning in de taxi is schitterend weergegeven. Voor de pauze draait een niet minder spannende film .Modern banditisme", met Paul Payr in de hoofdrol. Op treffende en sensationeele wijze worden de moeilijk heden gefilmd welke een journalist onder vindt met de ontdekking van een drank smokkelarij. maar ondanks alle tegenwer king toch nog het artikel op tijd ter perse brengt. m Trianon-Theater. Na het gebruike lijke Holland- en Wereldnieuws en een alleraardigste screen song wordt de film „De zeven voetstappen naar Satan" ver toond. Doet de film denken aan een mys terieus drama, na de ontknooping blijkt het een blijspel in optima forma te zijn geweest. Jim Kirkham, de ergenaam van vele millioenen heeft n.l. een neiging tot buitensporige uitvindingen en een ontem bare lust tot avonturen, zeer tot ontstem ming van zijn oom Joe en de op hem ver liefde dochter van den juweelen-verzame- laar Martin. Oom Joe en Eva zetten dan een plan in elkaar, dat uitgevoerd wordt op een receptie ten huize van den heer Martin Eva en Martin worden hierdoor medegenomen in een maalstroom van avonturen, zoo geheimzinnig, dat de toe schouwers in het theater meegriezelen. Losloopende gorilla's en slingerapen ge heimzinnige schaduwen plotseling opdui kende dwergen en tenslotte Satan in eigen persoon, het geheel geïllustreerd door vreemde muziek doen de spanning ten top stijgen. De Russische film Troika" (troika is de Russische naam voor een licht met drie paarden bespannen rijtuig) is geheel anders In overeenstemming met andere Russische films komt de tegenstelling tus- schen rijk en arm scherp aan het licht, zonder evenwel overwegend in dit drama te zijn. De liefde, welke Boris, een arm troikakoetsier, opvat voor Vera Walowa, een mondaine vrouw, waardoor hij zijn vrouw Natascha en hun kind Kolka ver waarloost, is het Leitmotiv van dit film- gebeuren. Als Boris tenslotte beseft, dat Vera slechts met hem speelt en tengevol ge van het door zijn schuld overlijden van Kolka een diep kloof doet ontstaan tus- schen de belde echtgenooten, waardoor Natascha naar een klooster gaat. vat hij het plan op haar te dooden. Dit doet hij na een spannende race met een anderen Troika-koetsier terwijl hij zelf door de paarden meegesleurd wordt. De abdis van het klooster, waar Natascha haar intrek genomen heeft, weet deze te bewegen om terwille van haar man een nieuw leven te beginnen. Luxor-Theater. Hokus-PokusDat is niet direct de meest aangewezen naam voor een film van aanvankelijk schijnbaar zoo ernstige strekking als dit breed opge zette proces, en de ondertitel „Het proces Kitty Keilerman" lijkt dan ook juister. Heel lang blijft men in de stemming, welke nu eenmaal door de sfeer van een rechtzaal gewekt wordt, en men leeft mee met de emoties van de knappe Kitty Kei lerman (Lilian Harvey), die hardnekkig ontkent haar echtgenoot, een miskenden en armen schilder, om het leven te heb ben gebracht, maar telkens opnieuw in het nauw wordt gebracht. Dr. Wilke. de officier van justitie, is zeker van zijn zaaK en vlijmscherp zijn de beschuldigingen en aanwijzigingen, die hij In steeds groo- ter getale op het hoofd der jonge vrouw stapelt! Alleen een onbekende jongeman.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1