UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. GEDOOD DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM. In een broeikas van een bloemistfirma aan de Manpadslaan te Heemstede was de 16-jarige O., uit Heemstede bij de cen trale verwarming bezig met het opstape len van hout. Vermoedelijk bij het in draaien van een lamp is hij door den elec- trischen stroom getroffen. Op zijn hulp geroep kwam het andere personeel aan- loopen. Een arbeider, die hem trachtte te bevrijden, werd eveneens door den stroom getroffen, doch kon zich weer losrukken. Na het uitschakelen van den stroom kon de i»ngen worden bevrijd. De inmiddels ontboden geneesheer uit Bennebroek, die geruimen tijd kunstmatige ademhaling toepaste, kon slechts den dood consta- teeren. DUITSCH STOOMSCHIP GEZONKEN. Tijdens den mist is ten Zuiden van Gjedsor het stoomschip Hugo Stinnes uit Hamburg in aanvaring gekomen met een Engelsch schip en gezonken. De beman ning kon zich in de reddingboot bergen, terwijl ook het Engelsche stoomschip een reddingboot uitzette. Later heeft het Duit- sche stoomschip Emsström de bemanning aan boord genomen. BUITENLANDSCH GEMENGD. KANNIBALISME IN DEN BELGISCHEN CONGO. Nabij Luebo in den Belgischen Congo heeft een aantal wilde krijgers van den Balubasstam een dorp van een anderen stam overvallen. De Balubas voerden twee vrouwen en twintig mannen gevankelijk weg. De vrouwen werden gedood en gebraden, waarna de mannen gedwongen werden de vrouwen op te eten INTERN. BOUWTENTOONSTELLING TE BERLIJN. In tegenwoordigheid van een reusach tige menigte heeft Zaterdag de officieele opening van de groote Internationale Bouwtentoonstelling in Berlijn, door den nieuwen burgemeester van Berlijn, dr. Sahm, plaats gehad. Den dag te voren hadden meer dan dui zend Journalisten een bezoek gebracht aan alles wat hier. na maanden lang werken, tot stand gebracht is. VERVALSCHINGEN OP GROOTE SCHAAL. De politie is te Lodz (Polen) een om vangrijke vervalschingsaffaire op het spoor gekomen. Sinds eenigen tijd werd n.l. op de post kantoren ontdekt, dat brieven voorzien waren van valsche postzegels. Na een on derzoek dat geruimen tijd duurde, werd ontdekt, waar deze zegels verkocht wer den. In verband hiermede werden vier winkeliers en 27 personen, die zich bezig hielden met den verkoop, In arrest ge steld. Bij het verder onderzoek werden nog zes personen aangehouden. Het is de po litie echter nog niet gelukt, de verval- schers zelf in handen te krijgen. Reeds is vastgesteld, dat voor meer dan één mil- lloen zloty valsche postzegels in omloop zijn gebracht. POSTBODE BEROOFD. Te Mannheim is een postbode in een woning, waar hij een postwissel kwam afleveren, welke voor de vrouw des huizes bestemd was, overvallen door twee kost gangers. Deze hadden tevoren de hospita onschadelijk gemaakt en toen de post bode verscheen, knevelden zij hem en maakten ?ich met den buit uit de voeten ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN AMERIKA. In de nabijheid van Pendennis ont spoorden zestien wagons van een goede rentrein. De wagons stortten van den spoordijk naar beneden. Zes personen werden gedood gedood en tal van personen bekwamen verwondingen Dezen zijn allen blinde passagiers. „Wat voert die man daar toch uit met dat stukje krijt?" „O, dat is Strijkowitz, de beroemde violist. Hij is een beetje verstrooid, zie je?" (Passing Show). GROOTE WISSELZWENDEL TE BERLIJN De Berlljnsche politie heeft een bende Russische wisselvervalschers gearresteerd. Bij een Berlljnsche dame werden voor eenigen tijd zeven wissels van de Sovjet- Handelsvertegenwoordiging te Berlijn, ten bedrage van 83.000 Dollar aangeboden. Zij stelde zich voorzichtigheidshalve met de Handelsvertegenwoordiging in verbin tenis en daarbij bleek, dat inderdaad eenigen tijd te voren zeven wissels tot hetzelfde bedrag aan Duitsche afnemers waren gezonden. Het aanzien van de be trokken firma's maakte het echter on waarschijnlijk, dat zij de wissels op een dergelijke wijze opnieuw in de circulatie zouden hebben gebracht. De Sovjet-Han- uelsvertegenwoordlging mengde de Ber lljnsche recherche in het geval en toen bleek, dat het hier bedriegelijk nage maakte wisselbrieven betrof, die precies op de echte wissels geleken. De handtee- kenlngen, vervaldagen en bedragen stem den geheel overeen. De vervaardigers van deze valsche wissels, vier Russische emi granten, werden gearresteerd. Waarschijn lijk behooren zij tot een groote interna tionale bende. Gebleken is dat de oplich ters het voornemen hadden na 't geluk ken van dezen truc een groot aantal andere wissels in circulatie te brengen, tot een bedrag van wel 5 mlllioen mark. STAKING ONDER DEN GROND. Twee honderd stakende mijnwerkers in de kolenmijn van- Tokao op Kyuschu (Japan) weigeren de mijn te verlaten.. Zij hebben aan in de schacht werkende vrouwen opdracht gegeven, boven de zeg gen, dat zij zoo lang onder den grond zullen blijven tot hun eischen zijn inge willigd. Familieleden brengen den ondergrond- schen stakers seen. Aanleiding tot deze staking was het ontslaan van eenige arbeiders van een andere mijn. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonius Petrus, Z. van P. C. Buschman en C. M. van Amsterdam Johanna Maria, D. van L. J. Zoet en J. C. van Klink Anna Maria, D. van A. J. van der Zwet en G. Huigsloot Maria Cornelia D. van M, J. van Hameren en H. Kerkvliet Overleden: Cornelia van Rijn. wed. H. van 't Hart 72 j. Ondertrouwd: Johannes Oleijerhoek jm. 29 j. en Alida Agonda Waasdorp jd. 23 j. Getrouwd: Mattheus Zoetemelk jm. 38 j. met Elisabeth Mathilde Schirm jd. 26 j. Leonardus Cornelis van der Geest jm. 31 j. met Cornelia Elisabeth Tersteeg jd. 24 j. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbertus, z. v. P. H. Kooij en C. J. v. d. Willik Cornelis Chrlstiaan, z. v. C. de Bruin en A. Verhoek Hendrik z. v. L. v. Oijen en M. Everling Arie, z. G. Boogaards en J. v. Sprang Johanna Maria, d, v. C. J. v. Leeuwen en E. M. Verkleij, Getrouwd: J. C. Wasenaar, 28 j. en G. Schermer, 25 j. Overleden: Theodorus van der Star 67 j. DOOR DE BRANDWEER OVERREDEN. Op de druk bezochte weekmarkt in Gumbinnen (Oost-Pruisen) drong een nieuwsgierige menigte, toen zij de brand weer hoorde, een aantal personen te ver op straat naar voren, zoodat zij door de brandweer onderste boven werden ge reden. Een boerin werd gedood en vijt personen liepen ernstige verwondingen op. ALPHEN. ïer-aardc-bestelling P. Westerbrink. Een groote vriendenkring was Zater dagmiddag getuige van de ter-aarde- bestelling van wijlen den heer P. Wester brink, hoofd der School met den Bijbel aan de Hooftstraat. Op het kerkhof zagen we de hoogste klassen der school, de wet houders Joh. v. Leeuwen en G. M. Hern- green, den gemeente-secretaris K. Sal- verda, den heer A. J. Dekker, voorganger der Evangelisatie Hooftstraat en het ge- heele schoolbestuur, leden en bestuur van de Chr. Oranjevereeniging, idem A.-R. Kiesvereeniging idem Rijnlandsche pers- vereeniging, leden 2de commissie tot wering van schoolverzuim, alle hoofden der Chr. scholen en het bestuur der afd. ..Rijnstreek" van het Chr. onderwijs in Nederland. Toen de kist in de groeve was neerge laten, sprak allereerst ds. H. W. H. van Andel, Gerei. predikant alhier. Spr. zou gaarne over het werk van den heer Wes terbrink iets zeggen, doch bij een van zijn laatste bezoeken heeft de overledene hem gevraagd, dat als er op zijn graf gesproken werd, dit dan eenvoudig en sober moest zijn Naar aanleiding hiervan sprak ds. v. Andel enkele gloedvolle woorden tot de aanwezigen en de familie. Vervolgens sprak de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. G. Baart, waarna het waarn. hoofd, de heer A. de Groot, den kinderen wees op het heerlijke sterven van dezen onderwijs. De heer Tuinman hoopte als vriend en collega, dat de familie het bekende ge zegde van Job ook kan belijden, inzon derheid de 95-jarlge moeder, die welbe wust dit meemaakt, dat haar jongste zoon hier gelegd wordt. Ook denkt spr. aan de schoonouders, wier eenige dochter nu weduwe is. Als 2de voorzitter der A.-R. Kiesvereeniging sprak de heer J. H. Bel- graver. Nog geen jaar geleden sprak de overledene bij de intrede van den heer A. J. Dekker, voorganger van de Ned. Herv Evangelisatie op Geref. grondslag, een welkomstwoord. Nu spreekt de heer Dekker, doch zoo spoedig had spr. het zoo niet gedacht. Nadat nog een lid van de 2de commissie tot wering van schoolver zuim, de heer J. A. Tolk, het woord had gevoerd, sprak de zoon enkele woorden van dank. Diep onder den indruk verlieten de aanwezigen den doodenakker. Gemeenteraadsverkiezing. Door de onlangs opgerichte afd. van den Vrijz. Dem. Bond, die voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing samenwerkt met de Vrijz. Kiesvereeniging en voor dat doel de beschikking kreeg over een 4-tal plaat sen op de candidatenlijst, zijn thans de navolgende candidaten gesteld, t.w. de heeren 1. H. v. Kleef, 2. L. v. d. Leek en 3. B. Lam. De 4de candidaat zal nog nader worden aangewezen. Op de gecombineerde lijst bezet de heer Van Kleef thans de 3de, de heer v. d. Leeck de 5de en de heer B. Lam de 7de plaats. De rekening van de Geref. Kerk i Raadhuis en De Ruyterstraat over het I jaar 1930 sluit met een bedrag van i f. 18.569,97, terwijl het batig saldo be- draagt f. 1422,84'/;. De rekening over het afgeloopen jaar van de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk Jullanastraat sluit aan ontvangsten en uitgaven met inbegrip van het batig saldo 1929 op een bedrag van f.33.384.16'/; Het batig saldo over 1930 bedraagt thans f. 416,95'/;. OUD-ADE. Ongeval. Nadat de ophaalbrug te Oud-Ade was opgehaald voor een passeerend vaartuig, bespiong een aantal kinderen het brugdek, waardoor de brug met zoo'n hevigen smak neerkwam, dat de kettingen, waaraan de balans bevestigd is, kapot sprongen. Het zware gedeelte van de balans viel daardoor naar beneden en trof den heer A. van H. 1 aan het hoofd, die daardoor een ernstige wond opliep, Naar wij vernemen is echter j de toestand van den getroffene vrij gun- i stig. Een jong rund van den veehouder S. van der Heden, dat zich op de spoorlijn had gewaagd, werd door den trein ge grepen, met het gevolg, dat het dier een groote seheurwond opliep en vijf ribben brak. Het is later afgemaakt. ROELOFARENDSVEEN. Verg. Centrale Kiesvereeniging. Iri de Pancratiuszaal alhier had een ver gadering plaats van kiezers onder leiding van het bestuur der Centrale Kiesvereeni ging. De voorzitter, de heer Bontje, opende de vergadering op de gebruikele wijze en hoopte, dat de beraadslagingen een kalm verloop zouden hebben. De heer C. W. Kortekaas trad hierna naar voren en bracht allereerst dank aan het bestuur der Cen trale, dat gevolg had willen geven aan de uitnoodiging tot het bestuur gericht. Spr. bracht in herinnering, dat eenige dagen geleden door een groep arbeiders een ver gadering was gehouden in café „de Vier Heemskinderen", teneinde te geraken tot de oprichting van een R.K. Volkspartij. Spr. heeft dit voornemen nog kunnen uit stellen en van deze vergadering zal het dan ook in hoofdzaak afhangen of het comité alsnog tot uitvoering van zijn plan zal overgaan. Op die vergadering werden ver schillende wenschen geuit, die spr. hier naar voren zal brengen. Op de eerste werd betreurd, dat voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad niet met één lijst voor de geheele gemeente kon worden uitgekomen. Hierdoor wordt de eenheid In de R.K. kiesvereeniging zeer verbroken, en hoewel hieraan niet veel meer valt te ver anderen, hoopte spr. tdch, dat in de toe komst alle mogelijke pogingen in het werk gesteld zullen worden om dit doel alsnog te bereiken. Vervolgens wenscliten de ar beiders, dat door den raad der gemeente beschikbaar worden gesteld de noodige plaatsjes met woning ingevolge de Land- arbeiderswet, zooals dit in ruime mate geschiedt in de gemeente Haarlemmermeer, 'ok wenschten de arbeiders van gemeente wege te ontvangen naast de nitkcering uit de werkloozenkas een kindertoeslag te ontvangen. Tot slot zag het comité gaarne, dat van de candidaten, die zeer zeker voor een benoeming tot lid van den raad in aanmerking komen, een lid zich zou willen beschikbaar stellen om speciaal de belangen do arbeiders te behartigen. De voorzitter merkte naar aanleiding van het gesprokene door den heer Kortekaas op, dat hij ten sterkste inovst ontraden tiet in het leven roepen van een R.K. Volkspartij. De prak tijk heeft reeds voldoende bewezen, dat deze partij meer kwaad dan goed sticht, terwijl deze partij eerder in het nadeel dan in het voordeel der arbeiders werkt. Wat het tweede verzoek betreft, dit be hoort, aldus de voorzitter, thuis in de vakorganisatie. Omtrent liet derde punt deelde de heer van Harteveld mede, dat bij den strengen winter voor eenige jaren het gemeentebestuur kindertoeslag heeft toegekend, op de voorwaarden door den Minister goedgekeurd. Een blijvende kinder toeslag werd evenwel door Geil. Staten niet goedgekeurd, aangezien zulks werd beschouwd als armenzorg en dit via de armbesturen diende te geschieden. De lieer Opdam zou gaarne zien, dat alsnog getracht werd met één lijst uit te komen. De voor zitter merkte op, dat dit niet meer mogelijk is. De heeren Rietbroek en de Koning warén heiden van meening, dat er onder de can didaten zeer zeker wel te vinden zijn, die speciaal de belangen der arbeiders voor zoover redelijk zullen wdllen be hartigen. De heer Opdam bracht ter sprake de kwestie de Kaag en wilde de reilen weten waarom de Kaag niet in aanmerking kon komen voor een vaste zetel. De voorzitter liet hierover geen debat toe, omdat deze zaak niet aan de orde was. De voorzitter zou thans als resultaat van deze vergadering gaarne vernemen, of het comité zich te vreden kan stellen met de gedane toezeggingen, zoodat niet tot dc oprichting van een volkspartij zal worden opgegaan of tot het uitkomen met een afzonderlijke lijst. Nadat hierover nog even was gediscussieerd ,deed de heer Hoek de de toezegging, dat hij hieraan niet zou medewerken. De voorzitter dankte den heer Hoek voor deze toezegging, waarna de ver gadering met een woord van dank voor de aangename discussie werd gesloten. WADDINXVEEN. Arbeidsongevallen. De werkman v. D. had het ongeluk op de scheepswerf van den heer A. Vis, met zijn hand beklemd te raken tusschen een motorboot en een kelderwind. De man bekwam ernstige, inwendige kneuzingen aan de hand. De fabrieksarbeider N. geraakte in de fabriek van den lieer d. B. met een zijner vingers tusschen de persmaehine. De vin ger werd geheel verpletterd. Hij stelde zich onmiddellijk onder doktersbehan deling. GEMEENTERAAD. Bidrijfsrckcning Sloot Jan Dorrekens- kade Sluitingsuur. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Eenige onbelangrijke stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat zijn inge komen de rekeningen van de bedrijven over 1930 en wel met de volgende uitkom sten, Gasbedrijf f. 4430.88'/»: electriciteits- bedrljf f. 12914.81'/: en waterleidingbedrijf f, 4027,06'/: winst, als mede de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over be doeld jaar. Deze rekeningen worden ver volgens gesteld in handen van de finan- cieele commissie. Volgt verzoek van den heer S. J. van Vliet tot aankoop van een strookje grond langs de Burgemeester Trooststraat ter breedte van één meter. Op dit verzoek wordt gunstig beschikt. De koopprijs be draagt f. 110.—. Aanvraag van het Bestuur der Chr. Muloschool om medewerking voor de aan schaffing van 24 schoolbanken. Blijkens ingewonnen informatiën is komen vast te staan, dat de banken wel te leveren zijn voor circa f. 550.Besloten wordt de gevraagde medewerking te verleenen. Verzoek van het Bestuur der Ver. v. Chr. Nat, Schoolonderwijs om medewer king voor de aanschaffing van een nieuwe taalmethode. De kosten hiervan worden begroot op f. 150.—. Het Bestuur vraagt dit, op grond van de veroudering der in gebruik zijnde methode. Ook hiervoor wordt besloten de ge vraagde medewerking te verleenen. Verzoek van de Vereen. „Waddinx- veen's Zwembad" om goedkeuring op de wijziging der baduren. ZU verzoekt den Raad goed te vinden dat het zwembad dit seizoen geopend zal zijn van v.m. 10 tot nan. 1.30 en daarna van n.m. 2.30 tot 9 uur des avonds. Deze wijziging wordt door den Raad goedgevonden. Wijziging der regeling van de jaarwed den van burgemeesters, secretarissen en ontvangers, is niet van toepassing op deze gemeente, wijl het zielental vooruit gaande is. Rekening van de Ver. ..Waddinxveen's Zwembad" over 1930, Wordt goedgekeurd. Schoolgeldkohier voor den cursus in de Fransche taal over 1930. Goedgekeurd. Gevraagd wordt machtiging tot verkoop van eenig niet meer bruikbaar materiaal. Wordt verleend. Rekening der Gezondheidscommissie over 1930. Hieromtrent geen op- of aan merkingen. Voorstel tot aanvulling der Alg. Politie verordening. Voorgesteld wordt als artikel lila in voornoemde verordening op te nemen, luidende „Alle samenscholingen oi volksoploopen op den openbaren weg zyn verboden. Al wie deelneemt aan, aan wezig Is bij of zich bevindt in een samen scholing of volksoploop op den openbaren weg, is verplicht onmiddellijk te gehoor zamen aan de bevelen der politie om zich te verwijderen, en wel langs den weg of in de richting, door de politie aangewezen" Dit voorstel wordt aangenomen. Op de overtreding wordt de maximum straf be dreigd. Voorstel tot wijziging der Bouwverorde ning. Dit betreft een kleine wijziging en wordt aangenomen. Nadere voorstellen inzake den aanleg van een weg ten zuiden der Jan Dorre- kenskade. Na breedvoerige bespreking wordt besloten gedeeltelijk aan de ver langens van bedoelde N.V. tegemoet te komen. Nader verzoek inzake de demping en rloleering der sloot langs de Jan Dorre- kenskade. Opnieuw wordt door de aldaar betrokkenen de medewerking van den Raad gevraagd tot verwezenlijking van deze plannen. Dit voorstel wordt na eenige bespreking door den Raad aangenomen. De kosten voor de gemeente zullen thans f. 2000 bedragen. De uitvoering van het werk zal ter hand worden genomen door den heer P. Rehorst. I Verzoek inzake sluiting der koffiehuizen i en winkels op Zondag. Door een viertal raden van kerken en een drietal besturen van klesvereenigingen werd dit verzoek j gedaan. De meerderheid van B. en W. ver- klaarden zich wel in principe voor de in williging van het verzoek. De minderheid van genoemd college, de voorzitter, advi seerde dit adres aan te houden tot na de verkiezingen, teneinde het in een rustige sfeer te behandelen. Een en ander, door den voorzitter ln stemming gebracht, deed met 7 tegen 6 stemmen beslissen de discussies hierom trent tot later uit te stellen. Na aanneming der voorgestelde begroo- tingswijziging werd deze vergadering ver volgens door den voorzitter gesloten. Gevonden: een gulden en een nijp tang. Inlichtingen ter secretarie. Door de posterijen alhier wordt op Hemelvaartsdag geen bestelling uitgevoerd. Brieven enz. kunnen aan het postkantoor worden afgehaald des v.m. van 8 uur 45 tot 9 uur 15. Tegen R, v. E. is door de politie proces verbaal opgemaakt wegens burengerucht en tevens wegens het beleedigen van den dienaar der politie Lindhout. Auto-ongeluk. Gisteravond geraakte op den BmJ in Haarlemmermeer de bestuurder 't"j uit den Haag komende personen-auti v hel loswerken van een der ondqi de macht over het stuur kwijt, vv;' liet motorrijtuig eerste eenige mal»!] den eenen kant naar den anderen k den weg slingerde en ten slotte grasberm reed en omkantelde. Dc 1 tenden, de heer en mevrouw S. met den schrik vrij. De* chauffeur L een niet ernstige wond aan het veroorzaakt door de glasscherven vul gebroken ruit. Het ontbrak gelukkj; f aan hulpvaardige handen om de auto jl overeind te krijgen. Na eenig opontiJ konden de automobilisten hun reis zetten. HILLEGOM. DE PROT. DEBATCLUB. Het officieele communiqué der comm Naar wij reeds meldden, is dezer t ten gemeentehuize een bevredigen) coord getroffen inzake de vergaderji der Prot Debatclub. Het daar opgesj communiqué luidt als volgt: De commissie, door den Raad in vergadering van 24 April jl. ingesteljl oogende, met terzijdestelling der sf-1 vraag, een bevredigende oplossing teil krijgen, inzake de lezingen uitgaandt] de Protestantsche Debatclub te And dam, deelt als resultaat dier onderhaa lingen het volgende mede: De Protestantsche Debatclub zal i lezingen te Hlllegom staken. Opgeriditl de „Vereeniging tot Verdieping van Protestantsche Bewustzijn", die zich n stelt om op vriendschappelijke srol arbeiden en om alles, wat naar het agrj sieve zweemt en andersdenkenden kwetsen, zorgvuldig te vermijden. De commissie is dankbaar voor dr. J sultaat en vertrouwt, dat de burgerij a quaestie als afgedaan zal beschoimnj onrust, welke betreurd wordt, zal veie; nen en weer op vreedzame wijze zal i den samengeleefd. Het communiqué is geteekend door rL Pont als voorzitter en den heer J. 0 ïj meer als secretaris. DE INBRAAK MET f. 1000 BUIT. Nadere bijzonderheden. In den vroegen morgen van Zate omstreeks 4 uur is ingebroken, zooah in ons vorig nummer nog in 't kort i berichten bij den heer J. M. P, i'J wonende in de Molenstraat. Een ruitje J de achterdeur is stuk geslagen, dc iJ is naar binnengestoken oin de deur, wad een sleutel zat te ontsluiten. De inbra is daarop de woning binnengegaan en rJ een taschje, dat aan een stoelleuning hij Daarin zat een sleutel waarmee een ld is geopend. Hier werd een geldkistje vj genomen. Daarna is een dressoir on« zocht, een lade werd er uit genosj waarin ook een geldkistje stond. Met dl buit is de dader naar de keuken gegil waar op de aanrecht het geld vermoedfj is bijeen gezameld. De heer P. is omstreeks dat oogec wakker geworden en naar beneden i.'.i om te zien, wat het gestommel, (lat hoorde wel beteekende. De dief was t toen door den tuin verdwenen. Dadelijk is de politie gewaarschuwd ;i half 5 uur was de Inspecteur voor I onderzoek in het huis aanwezig. Per a is een Rijkspolitiehond uit Haarlemmente gehaald; liet dier is verscheidene e) lucht gegeven, hetgeen echter geen res taat opleverde. Het vermiste geld, waaronder ook bi hondgeld, bedraagt in totaal ongeveer I P Er waren gouden tientjes bij, voorts rils geld en bankpapier. Een ledig gd kistje is teruggevonden in de Middensln terwijl in een tuin gevonden zijn kwartje, een dubbeltje en een cent. wordt door de politie een uitgeta onderzoek ingesteld. WEER EEN DRUKKE BOLLENDAG HAARLEMMERMEER. Veeljarige trouwe dienst. In een gehouden vergadering van het bestuur van de afdeeling Haarlemmermeer van de Holl. Mij. van Landbouw, werden met een toepasselijk woord bij monde van den heer Kistemaker getuigschriften uit gereikt wegens veeljarigen trouwen dienst, aan de arbeiders Th. Zuiderduin (40 jaar gewerkt bij de familie Breure aan den Uwcg), M. Quartel (40 jaar bij de tam. Folmer), P. Meendarinck en W. van Wie- ringen (25 jaar bij de fam. Geertseina ie Hoofddorjr), W. Heijstek 25 jaar hij de fam. de Zeeuw te Nieuw-Vennep) en D. Klein (25 jaar bij de fam. Slooten te Vijfhuizen. Afscheid Mej. de Koning. Mej. de Koning, leerares aan de Nijver heidsschool voor meisjes alhier, gaat dit onderwijs verlaten in verband met haar voorgenomen huwelijk en werd met het oog op haar naderend afscheid door den voorzitter van de Middenstandsvereeniging Haarlemmermeer bij gelegenheid van de te Nieuw-Vennep gehouden tentoonstelling van de door rle leerlingen vervaardigde werk stukken, irartolijk toegesproken en dank gebracht voor al hetgeen zij in het belang van de school heeft gedaan. 'ooral veel fietsers. De verwachting van het bezoek aai bloembollenvelden was niet hoog gefle omdat de hyacinthen afgedaan hebt) evenzoo de narcissen. De tulpen bloeü wel. maar deze bloemen trekken niet massa. Evenwel toch is het ook giste weer een drukken dag geworden prachtige weer werkte dit in de hand' Behalve veel auto's en touringcars, ren er zeer vele wielrijders en wandel De wielrijders waren er in deze lente ni mer in zulk een groot aantal als op de dag. Ook de toerwagens uit verre deel van het land alsmede ook uit Dultschl en België waren talrijker dan ooit voren. De late langstelige tulpen komen nu de beurt om de velden te tooien, ft bloemen hebben een ander soort bew» deraars, dan de hyacinthen. Deze lü hebbers komen niet bij duizenden en 11(1 in de week; zij zijn rustiger en toom veel aandacht voor de bloemen. Bij keur wandelen zij tusschen de bedd door, als hun zulks toegestaan wordt De politie heeft gisteren weer verka dienst gehad, „Eerste Hulp" bezette vaste posten niet; het bleek ook r;' noodig want er is niets bijzonders beurd. De gymnastiek vereeniging „Jahn f* op Hemelvaartsdag een wandeltocht mi Het vertrek is bepaald van uit het geb»' bij de Herv. Kerk, dan gaat men r Vogelenzang naar Oroenendaal. Va» - keert men iangs den Rijksstraatwef waarts. o KATWITK. Loop der bevolking. Gevestigd: L. Dompeling, Voorstrand J. A. Collette en gezin, W. Meerburr- Pit. J. Blanken en gezin, Duinoord Ir' M, Schaap, Zeehospitium; K. v. J 1 Stengelinstraat 23; W. de Jong, Hd» straat 22; M. v. Duijn, W. Beukelszn-^ Vertrokken: J. E. de Boer, naar WJ Ziekenhuis; R. Helling, naar Duitsct*

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6