GO AHEAD OOSTELIJK KAMPIOEN. Een 21 zege op P. E. C. In den beslissingswedstrijd om het kam pioenschap der Oostelijke 1ste klasse, welke gisteren op het Heracles-terrein te Almelo plaats had, is Go Ahead er in geslaagd haar Zwolsche concurrente te overwinnen en daarmede het zooveelste kampioenschap te behalen. De Deventenaren hebben o.i. door haar betere techniek, verdiend den wedstrijd gewonnen. Over den wedstrijd het volgende: Het begin kenmerkt zich door een zenuwachtig getrap aan beide zijden. De eerst goed opgezette aanval komt echter van P. E. C., die met een goed schot be sloten wordt. De P. E. C.-aanhang juicht reeds, doch de bal blijkt Juist naast gegaan te zijn. Dan komt ook Go Ahead los en krij gen we een vrij gelijk opgaanden wedstrijd te aanschouwen, waarbij beide doelen om beurten in gevaar verkeeren. P.E.C. echter neemt de leiding als een bal, die van den paal teruggesprongen ls, door den midvoor opgevangen en ingeschoten wordt. Go Ahead laat zich niet ontmoedigen en bij een harer aanvallen passeert de Kreek den Zwolschen keeper, die daarna niets beters weet te doen dan den Go Ahead-speler bij de beenen vast te houden. Bij den straf schop maakt de Kreek echter geen fout, waarna de rust met gelijken stand ingaat. Na de hervatting heeft Go Ahead het beste van het spel en is het meest ln den aanval. Ze dringt P. E. C. geheel terug. De druk wordt dan ook groot, doch ook de Bont blijkt betrouwbaar en weet zelfs een zeker schijnend doelpunt te keeren. Het ls echter uitstel van executie, want niet lang daarna is het de Kreek die hem met een schuiver weet te passeeren. Wel zet daarna P.E.C, alles op haren en snaren om gelijk te maken. Go Ahead ver dedigt echter goed en laat zich de kans niet meer ontnemen, waarmee ze o.i. een volkomen verdiende 2—1-overwinning be haalde, zegt de „Maandagmorgen". VRIENDENSCHAAR I—ALPHIA I 5—0. De rustperiode was te lang geweest. Alphia heeft met een flinke nederlaag de competitie geèindigd. De lange rust periode was van grooten invloed op haar spel. Vriendenschaar heeft een invaller, Alphia is volledig. Vriendenschaar wint den toss en Alphia brengt het leder aan het rollen. Direct neemt Vriendenschaar het spel ln handen en al spoedig scoort de midvoor 10spoedig gevolgd door een tweede doelpunt. Alphia ls er geheel uit en de Culemborgers blijven domlneeren. De rechtsbuiten maakt er 30 van. Dit wordt de Oranjehemden te bar. Flink pakken zij thans aan, maar het geluk ls ook niet op hun hand. Met een 3—0 stand komt de rust. De thee schijnt de gasten goed gedaan te hebben. Eenige goed opgezette aanval len volgen, maar de uitstekende Vrienden schaar-achterhoede blijft meester van het terrein. Uit een snellen aanval van den Culemborgers scoort de midvoor 40, ter wijl dezelfde speler er spoedig 50 van maakt Ondanks eenige goede aanvallen van Alphia slaagt haar voorhoede er niet in, de eer te redden, waarna het einde komt met een ongewijzlgden stand. ALPHEN—V.V.A. 1—3. LUGDUNUM IN VEILIGHEID. Een 20 overwinning op T. H. B. In een door beide partijen enthousiast gespeelden wedstrijd is het Lugdunum ge lukt zich in de derde klasse te handhaven. Hier was weer eens een Lugdunum-elftal aan het werk, dat met den vasten wil om te winnen het veld betrad. Enthousiast hebben de Leidsche groen-witten gewerkt tot de laatste minuut en zij gaven de Haarlem Boys geen kans het spel te be- heerschen. Steeds als een Haarlemmer het leer had was er een Lugd.-speler bij. Van den Berg speelde gisteren een goeden wedstrijd, doch kreeg het niet erg moei lijk. Men had B. Bekkering voor de links back-plaats weer eens van stal gehaald en deze hield de gevaarlijke rech.terwing ge heel in bedwang, al dient er direct aan toegevoegd, dat de linkshalf de Graaf hem prachtig steunde. Rechtsback Neuteboom en rechtshalf J. Bekkering speelden even eens een keurige partij, waarbij midhalf v. Well zich waardig aanpaste. In de voor hoede begon rechtsbuiten Ramakers zeer goed, doch hij zakte spoedig af, kreeg na de rust een gevoeligen trap en speelde toen op halve kracht. Landesbergen speelde een keurigen wedstrijd, doch had niet het minste geluk. Van der Laan en de Roo waren niet geheel fit, doch waren hun plaats alleszins waard, terwijl linksbuiten Vermond ondanks een speciale bewaking uitstekend werk verrichtte. Over het spelverloop het volgende: Precies 2 uur wordt begonnen. Aanstonds blijkt Lugd, de meerdere. De Haarlemmers hebben zichtbaar last van zenuwen, wat tot eenige hachelijke momenten leidt, vooral in de achterhoede. Na 5 min. schiet Landesbergen mooi op het doel, doch de T. H. B. keeper redt verdienstelijk. Even later schiet dezelfde speler onbereikbaar tegen de lat. Na 10 min. spelens schiet Ramakers hard op het doel, de keeper stompt het leer terug in diens richting, weer schiet Ramakers hard en laag op doel, weer stopt de op de knieën zittende keeper het schot, dat echter zoo hard is, dat hij met bal en al in het net tuimelt. 01. Dat er vreugde is bij de 400 Leid^- naars valt te begrijpen. Even later schiet de Roo voor het verlaten doel langs en dan trekt T. H. B. ten aanval, waarbij B. Bek kering in den rug duwt. Penalty voor T. H. B. Doodsche stilte, het fluitje snerpt. een schot enkeihard vliegt het leer net langs den verkeerden kant van den pal en de kans is verkeken. Het spel golft dan op en neer, doch tot de rust blijft de stand 10 voor Lugd. Na de rust blijkt dat T. H. B. zich nog lang niet gewonnen geeft en is zij eenigen tijd in de meerderheid zonder erg gevaar lijk te worden. Langzamerhand komt Lug dunum weer in den aanval en de Graaf lost een hard schot, dat de T. H. B.-lceeper schitterend corner werkt. Deze, goed ge nomen, belandt weer ln de veilige handen van den T. H B.-keeper. Er is thans 20 min. gespeeld en nog steeds is de stand 1—0 voor Lugd. Gaandeweg verstrijkt de tijd en T, H. B. werkt hard om dpn ach terstand in te halen. Een goed opgezette aanval strandt op buitenspel. Bekkering neemt den vrijen schop, dewelke bij v. d. Laan belandt. Deze passeert een back, de andere back wil hem vasthouden, doch terzelfder tijd suist het leer onhoudbaar in de touwen. 02. Er zijn dan nog 8 min. te spelen. T. H. B. probeert nog van alles, doch het is alles tevergeefs. Alleen een vrije schop op het Lugd.-doel brengt nog een gevaarlijk moment met zich mee. Als dan de scheidsrechter voor de laatste maal fluit heeft Lugd. verdiend gewonnen en zich in de derde klasse gehandhaafd Een der eersten, die aanvoerder v. d. Berg geluk wenschten met deze overwinning, was de T. H B.-voorzitter, wat wel een be wijs is, dat bij de Haarlem Boys de sporti viteit hoogtij viert. De leiding van den heer v. d. Kraats was streng en strikt eerlijk. De thuisclub verdiende een gelijk spel. Deze Amsterdamsche tweede klasser wist met bovenstaande geflatteerde cijfers de meerdere te blijven. De ploegen wogen vrijwel tegen elkaar op. Hoewel Alphen, geruimen tijd beduidend sterker was, wist de V.V.A.-achterhoede. welke goed in vorm was, vele bijna zekere doel punten te voorkomen.Na een aanvankelijk gelijk opgaanden strijd komt de thuisclub het eerst in den aanval De achterhoede der bezoekers weet daarbij tijdig in te grijpen. Toch blijft de druk op het doel der bezoekers aanhouden, doch deze aanvallen loopen uit op eenige corners, welke zonder resultaten blijven. Uit een doorbraak der Amsterdammers nemen zij, na een half uur, de leiding. Alphen zwoegt daarna hard om den gelijkmaker, waarbij voor V.V.A. meermalen groot gevaar ontstaat, maar pech en het goed verdedigen van den V.V.A.-keeper zijn oorzaak dat doel punten uitblijven. In de tweede helft is het spel nauwe lijks 5 min oud, of Binnenkamp weet uit een voorzet van links voor Alphen geluk te maken Voor V.VA. is dit aanleiding om wat beter aan te pakken en als eens het leder gevaarlijk dicht bij het doel der thuisclub belandt, maakt V.V.A. van de gelegenheid gebruik om de leiding te hernemen. Bij de herhaalde aanvallen die Alphen daarna onderneemt, weet de achterhoede van V.V.A. stand te houden. Kort voor het einde vergrooten de bezoekers uit een cor ner nogmaals hun voorsprong waarna spoedig ongewijzigd het einde komt. TER LEEDE I—S. L. F. 2—1. Ter Leede trapt af met zon en wind tegen. S.L.F. neemt den bal echter direct over en binnen 2 minuten heeft zij de leiding. Niet ontmoedigd pakt ter Leede flink aan. Een kwartier later volgt een snelle aanval van den linkervleugel, en de midvoor ziet kans om met een omhaal den stand gelijk te maken, 11. Daarna volgt een spannende strijd met S.L.F. een tikje sterker. Voor de rust wordt echter niet meer gedoelpunt. Na rust, met zon en wind mee valt ter Leede fanatiek aan en is steeds iets in de meerderheid. Een kwartier voor het einde brengt de rechts buiten mooi op, plaatst schitterend voor doel en met een mooien kopbal geeft de rechtsbinnen ter Leede de leiding. S.L.F. werkt daarna hard voor den gelijkmaker. De „ter Leede"-achterhoede is echter safe en als het einde daar is, heeft ter Leede verdiend gewonnen, hiermede haar eerste overwinning behalende. Scheidsrechter v. d. Weerd leidde uitstekend. RIJNSB. BOYS II—S. C. O. II 2—6. Een kwartier na het begin van den wedstrijd neemt S. C. O. de leiding met een tam schot Het spel gaat snel op en neder, met S. C. O. iets in de meerderheid. Uit een doelworsteling ontstaat voor S. C. O. een tweede doelpunt. Nu komen de Boys vinnig opzetten en D v. Vliet ver kleint. den achterstand tot 12. Rijnsburgsche Boys blijft aanvallen, maar de voorhoede heeft geen steun aan de half-linie. Even voor de rust scoort, de rechtsbinnen van S. C. O. schitterend. Rust 13. Na de thee doelpunt S. C. O. spoedig, 14, Wel vallen de Boys nog verwoed aan, maar 'tbaat niet. 't Einde van dezen prettig gespeelden wedstrijd komt met een ver diende overwinning voor S. C. O. De heer Ladan leidde als altijd uitste kend. KORFBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE KORFBAL BOND West I Zuid: VitesseO. Eibernest 45; H.K.V.—Het Zuiden 1—3; D.K.C.—Velox 5—3. Oost I A: OverschotjeRaplditas 23. Oost I B: O. Clubje—D.O.S. 0—5; O. ZwartH.K.C. 3—4 Noord I: W.W.M.D.—W.K. 1—6. West H A: Z.K.V.—Sportief 1—5. West II C: Het Zuiden 2—Rozenburg 2-3. West III F: Fluks 2—Vitesse 2 3—0. Kampioenschap v. h. Oosten: Naas Onder Ons 11. Promotie West I Noord: D.D.V.BI. Wit 8—3 o ZILVEREN KORF. Noord-Holland: K ZaandijkEendracht 14; HervW.kwartier 44 (Here. wint). D.T.V. 2Bllthoven 5—0 w.n.o. Zuid-Holland: Het ZuidenRozenburg 2—3. I QUICK BOYS II—RIJNSB. BOYS III 11-0. Voor de rust wil het bij de thuisclub niet erg vlotten Niettemin gaat de rust. I met een 30 voorsprong in. Na de rust is er voor Rijnsb Boys geen houden meer aan en domineert de thuis- club volkomen. Nog krijgt R B een kans de eer te redden doch de strafschop blijft tot driemaal onbenut en Quick Boys scoort er lustig op los. Juist als het dozijn vol gemaakt zal worden, kondigt de heer Hil- lebrand die goed leidde het einde aan. ALPHIA II KAMPIOEN. Doordat L D W. S. I gisteren een puntje verloren heeft tegen Lugdunum II (het werd 3—31 is Alphia II kampioen gewor den van den Leidschen Voetbalbond. LEIDSCHE VOETBALBOND. Ie klasse: Lugdunum IIL.D.W.S. I 33. 2e klasse: Lugdunum IIIL.F.C. III 34. 3e klasse A: Lugd. IV—R.C.L. III 1—1. 3e klasse B: Lugdunum VKagia I 1—3. 4e klasse: L. D O. IILugdunum VI 35. Juniores: R. C. L.L. F. C (b! 60; A S. C.Lugdunum 20. Zaterdagmiddagcompetitie: Ter Leede I- S.L.F. I 2—1; Quick Boys II—S.C.O. II 2—6. LUGDUNUM II—L.D.W.S. I 3—3. Het eerste kwartier is geheel voor L. D. W S. dat een keurig open spel ten beste geeft. Na 10 min. is het dan ook v. d. Weyden die met een fraai schot de score opent 01 Lugd. blijft voorloopig de min dere der Oranje-Blauwen en als v. d. Weyden den bal met de hand speelt, wat de scheidsrechter niet kon zien, doelpunt v d Starre, 2—0 voor L.D.W.S. Het schijnt dat Lugd. een groote nederlaag tegemoet gaat, doch plotseling wordt het elftal als bij tooverslag wakker geschud en van dit oogenblik af is Lugd, steeds de meerdere geweest. Uit een keurig door de Jaeger genomen hoekschop doelpunt v. Weerlee 12. terwijl B Dool nog voor de rust met een fraaier kopbal den stand op 22 brengt. Na de pauze wordt de strijd enthousiast doch wel wat forsch voortgezet. Na 10 min. krijgt Lugd.,-daardoor dan ook een strafschop toegewezen, die door Koolloos wordt benut 32. L.D.W.S. komt dan op zetten en goed gesteund door midhalf v. d. Will onderneemt ze tal van aanvallen. Een er van brengt de gelijkmaker ter wereld. 33. L.D.W.S. pakt nog eens extra'aan. daar ze moeten winnen om hun kleine kampioenskans te handhaven, doch als scheidsrechter Kruit voor de laatste maal fluit is de stand nog steeds gelijk, waardoor Alphia II kampioen der eerste klasse L.V.B. is geworden. De lei ding was perfect. WIELRENNEN. SWIFT. De gisteren gehouden trainings-handi- cap-rit over 30 K M. voor die leden van Swift, welke niet naar Den Bosch waren gegaan, had tot resultaat dat A. v. Egmond le werd in den tijd van 53 min. .T. v. Wezel wist zich, eveneens in de A-klasse, 2e te plaatsen in den tijd van 56 m. 2/5 sec. In de B-klasse werd de Roode le in den tijd van 57 m. 3/5 sec 2e werd G. Bos in 1 uur en 2 min. Aan deze rit namen in het geheel slechts 7 renners deel. Naar wij vernemen staat er voor Zondag as. een trainingsrit naar Amersfoort (140 K.M.) op het programma. Deze rit gaat alleen door, wanneer er zich minstens 7 renners voor opgeven, vóór Vrijdag a.s., met storting van f. 1 voor zekerheid, welke aan den start wordt terugbetaald. Overzicht. Het is Vitesse niet mogen gelukken haar laatsten wedstrijd te winnen en zoodoende zichzelf en Fluks een dienst te bewijzen. Vitesse heeft op een goede eerste helft een wat mindere tweede helft laten vol gen en toen kregen de Hagenaars, die over 't algemeen niet vermochten aan te toonen dat zij het praedicaat „le klasse" verdienden, zooveel aandeel in den wed strijd, dat zji de beslissing ln hun voordeel wisten te doen uitvallen. Bij Vitesse speelden Ter Poorten en Van Beeck, hoewel zij allerminst zachtzinnig werden bejegend, een goede partij en ook De Jong deed, als hij zich niet overhaastte, knappe dingen. Mej Ensink was de beste speelster van het veld. In de Haagsche gelederen was veel nervositeit en waar schijnlijk tengevolge daarvan ook veel luidruchtigheid, die bijwijlen onprettige vormen aannam. En dan liep de Haagsche voorzitter met- de grensrechtersvlag en vergiste zich doorloopend. om die negatie ve prestatie te bekronen in de 2de helft: Toen ging de heer Mindermannadat het 44 was geworden den scheidsrechter mededeelen dat de speeltijd verstreken I wasterwijl er nog acht minuten ge speeld moest worden! Zoo krijgt de N.K.B. bij al zijn vraag stukken. er ook nog een betreffende neu trale grensrechters! In Zuid-Holland is Het Zuiden kam pioen geworden door een bescheiden over winning op het reserve-twaalftal van H. K V. Nu is het wachten op den Noorde lijken kampioen, die vermoedelijk op He melvaartsdag bekend zal worden. Wordt Kwiek heeft intusschen een krachtige eindspurt ingezet. Voorts is de Oostelijke kampioen aange wezen. Naas is er op het nippertje door gekomen tegen Onder Ons, dat zich kra nig heeft geweerd. Tevens is Hellas aangewezen voor de degradatie-wedstrijden. in Noord-Holland is D.D.V. alweer bijna in veiligheidnog een punt en de le klas ser is behouden! ATHLETIEK. DE MEER-BONDEN-ONTHIOt, TE AMSTERDAM. Zeegers verbetert het Ned. recotj a MOTORSPORT. HERCULEYNS TE FRANKFURT. Bij de gisteren in het Stadion te Frank furt am Main gehouden motorraces won de Nederlander Herkuleyns den eersten prijs ln de klasse 250 ccm. Hij werd tweede in de 350 ccm-klasse. LUGDUNUM IV—R. C. L. III 1—1. In dezen gelijkopgaanden wedstrijd wis ten de groen-witten voor rust uit een vrijen schop buiten het strafschopgebied met een keurig schot te scoren. Hoewel de Racing met 10 man speelt, pakken de withemden flink aan en zij komen tenslotte goedkoop aan een doelpunt als bij een harer aan vallen de Lugdunum-keeper tegen een groen-witte achterspeler schiet en de bal in het doel ketst (11), wat goed de ver houding weergeeft. De heer de Vrind leidde uitstekend. ALPHEN NAAR DUITSCHLAND. De plannen van de vereeniging „Alphen" om eens met het Duitsche voetbal nader kennis te maken, hebben thans 'n vasten vorm aangenomen Met de Turn- und Spielverein 1920 te Wesel-Feldmark am Rhein is overeengekomen, dat het eerste Alphen-elftal den Eersten Pinksterdag aldaar een wedstrijd speelt. De return- match zal vermoedelijk plaats vinden in Augustus. o R. C. L.—L. F. C. b (JUNIORES) 6— Reeds spoedig na den aanvang hebben de beide Racing-vleugelspelers voor een 20 voorsprong gezorgd en de rust komt met 3—0 Na de thee geeft de L. F. C.- toekomst het niet op, doch hun onderling „gekakel" doet veel afbreuk aan hun spel. De jeugdige withemden voeren den stand op tot 50. waarna de kleine Racing- rechtsbinnen den bal op het middenveld te pakken krijgt, achtereenvolgens vijf spe lers passeert en met een listig schot voor een 60-stand zorgt. De heer Selier toonde zich een goed leider. SCHERMEN. HET WAPENFEEST IN DEN HAAG. Bij de Zaterdag vooilgezette wedstrijden zijn de volgende uitslagen verkregen: Personeel sabel, klasse I' 1. kap H D. Scherpenhuyzen, 8 gew. part 29 ontv en 45 geg. tr.. 2. kap. H. J. M. Wynoldy Daniels, 7 gew. part.. 29 ontv. en 46 geg. tr.: 3. kap t.z. M H. van Duim, 6 gew. part.. 37 ontv. en 45 geg. tr.: 4. res. leluit. F. P. van Wieringen, 6 gew. part.. 35 ontv. en 40 geg. tr.; 5. le luit. J v. d Wiel, 6 gew part.. 37 ontv. en 45 geg. tr.: 6. le luit. J Pel, 5 gew. part.. 37 ontv en 33 geg. tr., 7, 2e luit A. J. G. Boutmy. 5 gew. part 42 ontv. en 42 geg. tr.; 8. kap. jhr. K. J. v. d. Brandeler. 4 gew. part., 37 ontv. en 32 geg. tr.; 9. kap. J. Drost, 4 gew. part.. 39 ontv. en 35 geg. tr.; 10. kap. A. den Hertog, 2 gew. part.. 43 ontv, en 22 geg. tl/; 11. res. le luit. jhr. A. M. C. Mol- lerus. 2 gew. part., 45 ontv. en 25 geg. tr. Personeel sabel, klasse II: 1. Je. luit. J v Holst Pellekaan met 5 gewonnen par tijen. 21' ontv. en 31 geg. treffers: 2. le luit. N. C. P. v. Hoorn. 5 gew. part. 23 ontv. en 31 geg. tr.; 3. kap. A. C. Stadlan- der, 4 gew. part., 24 ontv. en 31 geg. tr.; 4. kap. F. H. Tenhaeff, 4 gew. part., 26 ontv. en 29 geg. tr.; 5. le luit. W. J. van Rhijn, 3 gew. part., 26 ontv. en 25 geg. tr.; 6 le luit. R. Boer, 3 gew. part.. 27 ontv. en 24 geg. tr.; 7. kap. E. J Bruins. 3 gew. part.. 29 ontv. en 23 geg tr.; 8. kap. H. Mijsberg. 1 gew part.. 34 ontv. en 16 geg. tr Personeel sabel klasse III: 1. le luit. J. G. Berghuys met 4 gew. part., 13 ontv. en 23 geg. tr.: 2. res. le luit. J. G. Sissingh. 3 gew. part., 21 ontv. en 20 geg. tr.; 3. le luit. E. E. Holle, 3 gew. part., 21 ontv. en 19 geg. tr.: 4. le luit. H. J. F. Naarding, 2 gew. part.. 20 ontv. en 20 geg. tr.; 5. 2e luit. J. A. G. de Leeuw, 2 gew. part., 20 ontv. en 18 geg. tr.: 6. kap. J. W. L. Ver steeg. 1 gew part., 23 ontv. en 18 geg. tr. Personeel sabel adspirantleden (School voor reserve-officieren) 1. F. Rouffaer (S.R.O.C.); 2. S. v. Raalte (S.CJt.O.I.) 3. A. A. v. Rossem (S.R.O.B.A.) 4. jhr. M. E. Gevers (S.RO.C.); 5. W. Bak ker (S.R.OI); 6 H. E. Bloembergen (S.R.O.B.A.)7. D. F. M. Hubrecht (S.R O.C.)8 F. W. de Boer (S.R.O.I.). Personeel sabel leerlingen K.M.A. en K.I.M.: 1. H A Maurenbreeker (K.M.A.) na barrage met S. da Costa. gewonnen met 45; 2. S. da .Costa (KMA.); 3. J. L. W. Rhaesa (K.M.A.); 4. E. V. Toers Bijns (K.M.A.)5. F. E. Lagerwerff (KMA.); 6. F. Smits (K.I.M.)7. Reiche (K.M.A.); 8. W. J. Komentas (K.M.A.). VITESSE—ONS EIBERNEST 4—5. Hoewel Vitesse reserves telt voor Uitten- broek en mej. Bos en bovendien het eerste kwartier met 5 speelsters tegen een vol ledig twaalftal speelt, neemt zij direct het spel in handen. Van Beeck en Lente spe len een vlot aanvalsspel, en enkele ge vaarlijke schoten worden door beide spe lers gelost. De Haagsche aanvallen zijn wild en gejaagd en bovendien worden Mulder c.s. door den scheidsrechter Hey- boer Jr. die nauwkeurig leidt herhaaldelijk wegens overtreding van den loopregel ge straft. Na 12 minuten geeft Lente Vitesse de leiding (10), maar twee minuten later kan Mulder van een verdedigingsfout pro- fiteeren om de partijen op gelijken voet te brengen (11). Vitesse blijft in den aanval gevaar lijker, vooral wanneer de zesde speelster komt opdagen. Verschillende keeren is Ter Poorten zijn bewaker te vlug. waardoor deze laatste zijn heil gaat zoeken in on geoorloofde praktijken. Tot tweemaal toe krijgt Vitesse een straf worp toegewezen, doch beide malen schiet Ter Poorten tegen den korf Pas negen minuten voor de rust neemt Vitesse de leiding door een mooi schot van uej. Ensink (21). In de tweede helft verslapt Vitesse, waardoor de Hagenaars wederom gelijk kunnen komen (22) en direct na de wis seling de leiding weten te veroveren (2-3). Daarna herstelt Vitesse zich eenigszins al mist haar aanval de noodige samenhang Toch brengt de onvermoeide De Jong het tot een vlot doelpunt (33). In de begin opstelling valt Viteses wederom gevaarlijk aan en door Van Beeck wordt het 43. Doch direct na dit doelpunt veroorzaakt de Leidsche verdedliging een strafworp, die door Bos zuiver wordt ingeschoten (44). Enkele minuten voor het einde be zorgt Eckhardt den Hagenaars de over winning (54). o OM DEN A. K. B.-BEKER. Voor den wedstrijd om den A.K.B.-beker sloeg Dordrecht, vertegenwoordigd door Deetos I, gisteren te Amsterdam het Am- sterdamsch twaalftal met 1—3, welke stand reeds bij de rust bereikt was. o Eindstand West I Zuid. Op de Sintelbaan te Amst»ttj.„ gistermiddag de Meer-bonden-ow" gehouden. De resultaten mogen er in all» zijn. Voor het vroege seizoen prestaties uitstekend, terwijl ze».' derlandsch record gebroken werd.1?' uitmuntend geloopen race. waarit.' zwaarsten concurrent Baars, als f afmaakte, heeft Jan Zeegers het record van 15 min. 29 sec. op sec. gebracht. Een uitstekende Ook meerdere topprestaties «1 reikt. Eijsker bleef slechts 'I, c het record kogelstooten, de jo springer Roelof s haalde 179 bleef maar twee centimeter onder1! staande record, terwijl ook op nummers de technische resultaten lovend genoemd mogen worden De uitslagen luiden als volgt- 100 M. hardloopen: 1. C. Berger 10.8 sec.; 2. W. Peters (O.A.B.) 115 H. van Buren (A.A.B.) 11,8 sec (N.A.B.) 12 sec.; 5. P. Zijlstra '(Ftj 12,1 sec.; 6. H. G. van Hengel (71 7. D. Dragt (Tw.A.B.). 200 M. hardloopen: 1. A. Benz (N 23 sec.: 2. Van der Schot (A.AB.)j' 3. Van der Voor (O.A.B.) 24.8' 4 Uitert (Z.H.A.B.) 25,2; 5. R Holtm-l A.B.) 26,86; 6. D. Dragt 1N.A.B.1 aJ A. Postma (F.R.A.B.). Polsstokhoogspringen: I. Ar (N.H.A.B.i 3.50 Meter; 2 en 3 J. (Fr.A.B.) en J. v. d. Most 1Z.HAB.1 i 3.40 Meter; 4 en 5. J. Hoving itiij H. Nijhof (Tw.A.B.) beiden 3.20 Skj P. Schemmekes (A.A.B 3 10 Meter Nimmerdor (O.A.B.) 2.90 Meter. Kogelstooten: 1. G. Eysker in 13,19 M.: 2. L. Drost (Fr.A.B.) ll,y' 3. J. J. Schippers (A.A.B.) 11.1114 J. Antenne (Z.H.A.B.) 10.75 Meter Bugter (O.A.B.) 10,70 Meter: 6 G land (Tw. A. B.) 10.03 M 7. T t (N.AB.) 9.92 Meter. 1500 M. hardloopen: 1. M. (Z.H.A.B.) 4 min. 22,4 sec.; 2. W.Set (A.A.B.) 4 min. 23,7 sec.: 3. P. (N.A.B.) 4 min. 24,2 sec.; 4. J. Brant (N.H.A.B.) 4 min. 26,6 sec.; 5. Wi (OA.B.r, 6. Brouwer (Fr, A.B.) Poerink (Tw. A.B.). Discuswerpen: G. Eijsken (N.R.AI) M.; 2. T. Luppens (N.A.B.) 37,82 hl- de Bruyn (Z.H.A.B.) 35,90 M 4. G E land (Tw A.B.) 31,56 M.; 5. H. Os (Fr.A.B.) 29,79 M.; 6. L. Burgter '0, 21,71 M.; 7. Van Lieshout (A.A.B.) SI 110 M. Hordenloop- 1 C. RoosJr.4 16,6 sec.; 2. W. Kaan (N.H.A.B.) 17.4 3. H. Nijhof (Tw. A.B.) 17,4 sec.; 47 Uitert (ZH.A.B. 17,8 sec.: 5. J, (O.A.B.): 6. Van Hoogen (N.AB.) 400 M. hardloopen: 1. C. Sid (A.A.B.) 51 sec.; 2. H. Visser (32 53,8 s.; 3. S. Berkels (N. A. B I 541 4. J. Hoogenkamp (N.H.A.B.) 56 R. de Jong (Fr.A.B.) 56,4 sec.; 't Veer (Tw.A.B.1 57 sec.; 7. Van 1L (O.A.B.). 800 M. hardloopen: P. Nietn (Z.H.A.B.) 2 min.; 2. W. Effern (NI 2 min. 1 s.; 3. J. Dop (O.A.B.) 2 min 4. G. Lijflander (A.A.B.) 2 min, 4 5. P. Rosing (N.A.B.) 2 min. 52 sec 5000 M. hardloopen: 1. J. Zeegers 15 min. 18 sec.; 2. Baars Step (Z.H.A.B.) 16 min. 2,5 sec.; 3. A. R (Tw.A.B.) 17,35,8 sec.; 4. J. Zijlstra 17 min. 36 sec.; 5. J. Enen (O.AB.) 44 sec.; 6. J. Brouwer (Fr.A.B.); 7. (N.H.A.B.). Verspringen met aanloop: 1 A senes (N.H.A.B.) 7.005 M.: 2. W. (O.A.B.) 6.95 M.: 3. J. Lamoré (ZB 6.90 M.; 4. J. Blankers (A.A.B.) 6,17 5. P. Zijlstra (Fr.A.B.) 5,995 M.: IN.A.B.) 5,97 M.: 7. G. Hofman (Tr. 5.345 M. Hink-stap-sprong: 1. J. Lamoré (I 14,27 M.: 2. Van Lusscher (N.HA3. M.: 3. Blankers (A.A.B.) 14,05 M.; Haan (Fr.A.B.) 13,15 M.; 5, Holt (N.AB.) 12.54 M.: 7. Rietveld (Dr. 10.30 M. Speerwerpen: 1. J. Knol (A.AB.t M.: 2. J. Visser (N.H.A.B.) 49 M.; Nimmerdor (O.A.B) 46.38 M.: 4.M.G- (N.A.B.) 44163 M.: 5 en 6 Drost (Ft en Van 't Veer (Tw.A.B.) 43,45 M. Meerburg (Z.H.A.B.) 43,24 M. Hoogspringen met aanloop: 1, H A.A.B) 1.79 M.: 2. P. Nieuwland (ZB I.74 M.; 3. Th. van Hoogen (NAS M.: 4. S. Visser (N.H.AB.) 1,69 1 Verhey .O.A.B.) 1.59 M.: 6. Titi (Fr.A.B.) 1.54 M. Olympiade estafette: 1. N.H.A.B Rinkel, Benz en Bergen 3 min. 462 2. A.A.B. (Lijflander, Raabe, Van But Bergfeld) 3 min. 48 sec.: 3. Z.HA.B. 51.4 sec.: 4. O.A.B.; 5. Fr.A.B Totaal-generaal: 1. N.H.A.B. 865 ten; 2. A.A.B. 79 punten; 3. Z.HAS punten; 4. O.A.B. 52 punten: 5. NA1 punten: 6. Fr. A.B. 40 punten; 32 punten. Tï. gsp.gew.gel.vrl. v.—t. pnt. Het Zuiden 14 12 2 84—19 26 Deetos 14 12 2 84—22 24 H, K. V. 14 5 3 6 31—40 13 D. K. C. 14 5 3 6 39—66 13 Velox 14 3 4 7 27—53 10 O. Eibernest 14 3 3 8 30—63 9 Vitesse 14 4 2 8 38—43 8 Fluks 14 2 3 9 26—53 7 DAMMEN. NEDERLANDSCHE DAMBOND. In verband met den weinigen tijd, welke de vereenigingen tot haar beschikking hebben ter behandeling der reorganisatie voorstellen is in de bestuursvergadering v. den Nederlandschen Dambond besloten de jaarvergadering, welke op Hemelvaarts dag a.s. zou worden gehouden, uit te stellen tot- Zondag 28 Juni a-.s. In de vacature voor voorzitter van den Nederlandschen Dambond, ontstaan door het bedanken van den heer mr. S. de Jong. zijn candidaat gesteld en als zoodanig aanvaard de heeren A. van Broek, voor zitter van het Rotterdamsche district en J. Groenteman, voorzitter van het Am sterdamsche district. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOM le klasse: H. C. C. IHaarlem, gerot door H. C. C. met innings en 75 rans P. W.—H. C. C. II, gewonnen door F met 95 runs op de le innings. OvergangsklasseHilversum—V. R- gewonnen door Hilversum met f" de le innings. „De O GOLF. OM DEN CALORAMA-BEKffi De gisteren te Noordwijk gehouden' strijd om den Calorama-beker is ge^ door den heer Dixon (13) netto 71. was de heer Binnendijk (13) netto - WATERPOLO. DE ZIJL. Naar wij vernemen is De Zijl b klasse ingedeeld bij C.JM.V. (Den)* De Delft (Haarlem) en De Watef (Haarlem) Op Woensdag 20 Mei a.s. speelt B, haar eersten oefenwedstrijd tegen »- P. C. (Veteranen) in de zwemi®-5^ „De Regentes" te Den Haag.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 14