L ficieele kennisgeving 72«t« Jaargang ZATERDAG 9 MEI 1931 No. 21822 eerste blad. TER OVERPEINZING. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. KERK- EN S0H00LNIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: L„ts Der Cege) voor advertentlën uit Lelden en plaatsen ECr agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle ripre advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentiën .ïultend bU vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. l een maximum aantal woorden van 30 "so volgens postrecht Voor eventueele opzending van ï,en io Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:) Voor Leiden per 3 maanden 1.2.35, per week t. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 -t- portokosten. I nummer bestaal uil ZES bladen [emeene Ongevallenverzekering voor onze abonné's. Lui brengen wij onder de aandacht ille abonné's, dat zij zich wederom t ongevallen kunnen verzekeren en LjO April 1932, Ittizekering, die wij bij de N.V. Ver- Ewbank der Oude Haagsche van b''s-Gravenhage hebben afgesloten, 1 ai bet bedrag der uitkeerlngen als volgt: ingeval van overlijden binnen een maand naden dag, waarop het ongeluk voorkwam. 10,- bij verlies van beide oogen, beide handen, beide voeten, of één hand en één voet, of één hand en één oog, of één oog en één voet tezamen, binnen 360 dagen na het ongeluk. Voorts wanneer het ongeluk onge neeslijke verstandsverbijstering tengevolge heeft, die de uit oefening van het beroep of het bedrijf onmogelijk maakt. O.— bij verlies van één hand, één voet of één oog, binnen 360 dagen na het ongeluk. |lO(l.- bij verlies van één duim of belde duimen of van één wijs vinger of belde wijsvingers. |M.- bij breuk van een been of arm. |15.— bij verlies van eiken anderen vinger, binnen 360 dagen na het ongeluk. tolslagen onbruikbaarheid van één kiervermelde lichaamsdeelen wordt «lies gelijk gesteld, zoo ook staat fachte van het oog, blindheid met s gelijk. I verlies of volslagen onbruikbaarheid (meer dan één vinger van dezelfde Iten het gezamenlijk bedrag der uit legen voor alle verminkte (of volslagen likbaar geworden) vingers niet meer tgen dan voor het verlies (of vol- d onbruikbaarheid) der hand is vast- i schadevergoeding voor overlijden linking of verstandsverbijstering It, wordt niet uitgekeerd. bekomen verwondingen, hierboven fenoemd, geven geen recht op uit- ieder, die zich wil laten inschrijven verzekering betaalt 20 cts. admi- hekosten, waarna hem of haar een 'ivingsformulier overhandigd v/ordt, ik zoowel voor de(n) ingeschrevene or ons, als bewijs geldt, dat die ié verzekerd is en wel op de voor- en als op het inschrijvingsformulier |eld. fcrtoe moet men zich persoonlijk aan Bureau opgeven, terwijl onze abonné's omgeving zich tot onze respectieve- lagenten kunnen wenden. Eabonné's kunnen schriftelijk hun fh aan ons kenbaar maken. die reeds gedurende het afgeloopcn I verzekerd waren en dus in het bezit [een inschrijvingsformulier, kunnen pldigheidsduur van dit inschrijvings- tegen betaling van 20 cts. dratickosten, aan ons bureau laten p?en tot 30 April 1932. i verzuime dit niet, daar niet ver inschrijvingsformulieren van on- |oe zijn. DE DIRECTIE. HINDERWET. lemeester en Wethouders van Leiden; pen het verzoek van a. R. Kallenberg prgunning tot het oprichten van een en banketbakkerij in het perceel enstraat No. 91, kadastraal bekend s-ente Leiden, Sectie K. No. 38S2; b. ®e Ligny om vergunning tot het op pen van een ondergrondsche bewaar- voor benzine in het perceel Boom- o 1?.' kaéastraal bekend Gemeente ld» ,ïe G- No- 1424; c. het bestuur L' Polder „Maredijk" om vergunning IP v p'aatsen van een electromotor van en Jen molen aan den Maredijk te I ^"astraal bekend Gemeente Lei- Lnni ^°- 634; d. W. Verboon om fc™ k 'ot het oprichten van een lat 'n het Perceel Da Costa- r, o f' kadastraal bekend gemeente <L,, e No- 872e. B. Th. Rutgers n° tot het uitbreiden van de Sf* in het perceel Galge- oia. kadastraal bekend Gemeente M Cv, n "".JU a.a.1 UChCllU ucmccnic Cr' ler'atit e„FNo- 182L L de Leidsche Cfvratieve f. nlgitg en n ^Pnctu™ v •tissi M. ek hl het perceel Korevaar 'erlsnirinjc ,®ro°dbakkeri] en Verbruiks- N let rik ry°orui,;" u. A. om vergunning F ,n.,?,pr.'chten van een brood- beschuit- ItAtBhvn? m het Perceel Korevaar- Leiden kadastraal bekend Gemeente ■un'nri» No- 16011 S- A. J Kat om hiirznritffk 1161 oprichten van een p. rlek op het perceel kadastraal 32» Leiden. Sectie K. No. Belet «V1 den Stadspolder; 4er*t;: e artikelen 6 en 7 der Hin- rinóido1 aan het publiek, dat ge- Roeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 23 Mei 1931 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichtn. 5701 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 9 Mei 1931. Zelfkennis. Onlangs zag ik ergens de vraag opge worpen, of zelfkennis leiden moet tot zelfkritiek of tot zelfvertrouwen. Ja. dat is inderdaad een moeilijk pro bleem. Ken-u-zelven, zei reeds het op schrift boven den Delphischen tempel. En dat is wei een noodzakelijkheid voor alle dieper bewust menschenleven. Doch de moeilijkheid is wel voor ons, als wij in die Delphische poort willen binnen gaan: wat wij daar dan zullen vinden. Het is niet zoo héél erg verwonderlijk dat niet iedereen lust heeft in een uit stapje naar die dieper liggende regionen van het persoonlijk menschenbestaan Want voor onze hoogmoedige zelfinge nomenheid en zelfs voor onze genoeglijke zelftevredenheid is het niet zoo heel erg aanlokkelijk om eens te onderzoeken wat er achter die schoone uiterlijke schijn ver borgen is. Zijn wij allen menschen niet van nature geneigd, om, naar ik eens in een romen las, onze donkere daden en duistere gedachten te wikkelen in de rose papiertjes van de nobele gezindheden die wij onszelve aanpraten? Och, als wij dan zoo bij onszelf redenee ren en misschien laten wij anderen ook wel van die redenatie mee genieten wat zijn wij dan rechtschapen en braaf en vroom! En wat hebben wij het bij het rechte eind Maar o wee, als de zelfkennis komt. Zelfkennis moet zeker altoos in de eerste plaats leiden tot zelfkritiek. We zullen dadelijk zien, als we die Delphische poort zijn binnengegaan dat het daarbinnen bij ons volstrekt niet zooveel beter er uitziet dan bij de andere, door ons dikwijls veroordeelde, menschen. Andere menschen zijn dikwijls zoo oneer lijk, en zoo onrechtvaardig, en zoo egoïs tisch, en zoo haatdragend, en zoo schijn heilig. Maar wij dan, diep daarbinnen? Als we eens rondkijken in die verborgen schuilhoeken van ons hart, waarvan geen sterveling weet? En dan is er nóg een kant aan die zelfkennis, die voor, ons leerzaam en ont dekkend is. We verbeelden ons dikwijls dat we van allerlei zullen kunnen. En als ons iets mislukt, dan hebben we meestal het idee, dat het heusch heelemaal niet aan onszelf ligt. Maar, zie je, de omstandigheden en dat men ons tégenwerkt. en dat wijzelf helaas zoo hoog idealistisch de wereld bekijken maar die wereld schiet in onze verwachtingen te kort. Zelfkennis brengt ons tot het kritische inzicht, dat wijzelf ook minder sterke zijden hebben. Wij hebben menigmaal ge faald. omdat wij moésten falen. Ons ont brak de tot slagen noodige grootheid van ziel. zuiverheid van voelen, volhardende kracht, loutere toewijding, zelfverlooche nende liefde. Daarom lukt ons veel niet gansch in het leven Maar nu kan de zelfkennis door de zelfkritiek heen ook omslaan in zelfver trouwen. Want dat oordeel daarbinnen, dat wij in den stillen tempel van ons innerlijk leven dan vellen over onze eigen krachten en vermogens, over de zonden en gebreken van ons eigen hart dat oordeel, dat zegt: „dit is goed, en dat is slecht" dat oordeel is toch ook een stukje van onszelf! En wat wij innerlijk afmeten en afwegen ten koste van ons gevoel van eigenwaarde, dat komt enkel, omdat wij diep daarbinnen een hóógere waarde erkennen, dan de waarde die door onszelf in het praktische, uitwendige leven werd gerealiseerd. Hier kiemt een nieuw begin van zelf vertrouwen Het was daarop, dat Socrates bij voor keur de aandacht vestigde, als hij in het oude Griekenland zijn leerlingen over die zinspreuk van het Delphische orakel sprak. De zelfkritiek brengt ons tot de ontdek king van een hoogcr en dieper en beter zelf. Wij zelf willen anders, hooger en beter, dan wij zelf volbrengen in het leven. Zou daarin niet oorzaak liggen, om te overwegen het zwaartepunt van ons be staan van het uitwendige naar dat inwen dige zelf te verleggen? Geef u daarbinnen zuiver rekenschap van uw hoogste idealen omtrent het eigen persoonlijk leven, van de reinheid die ge u wenscht, de volharding die gij noodig acht, de goede trouw die gij wilt eerbie digen. de liefdevolle toewijding die gij wilt schenken En laat dat dan richtsnoer en de maatstaf in uw dagelijksche leven zijn! Dan groeit en wast uw zelfvertrouwen. En gii weet, dat dit uw zelf gesteund wordt door Hooger Kracht. ERNST. CHR JEUGD-VER. „NOMATEG." (Niet Onzer Maar Alles Ter Eere Gods) Deze Jeugd Ver., eere-voorzitter dr. J. Riemens. welke geen onbekende meer is in onze stad, heeft op haar laatstleden gehouden ledenvergadering met alge- meene stemmen besloten over te gaan tot de stichting van een Bouwfonds ter ver krijging van een eigen gebouw. De kosten voor dit doel benoodigd be dragen naar schatting plm. 10.000. Het bestuur stelt zich voor een flinke actie te voeren door het verspreiden van circulaires, het houden van een verloting etc. en hoopt, dat vele stadgenooten hun bijdragen hetzij groot of klein zullen offe ren tot de verkrijging van een Chr. Jeugd huis, waaraan dringend behoefte bestaat. Het eere-comité, dat hieronder vermeld staar waarin vele vooraanstaande perso nen zitting hebben genomen, beveelt ook van harte de inzameling aan. Inwoners van Leiden helpt ons snel! Gaarne zou hetAsestuur in het najaar van 1931 tot opening van haar Jeugdhuis overgaan. Ieder kan zijn/haar bijdrage storten op de girorekening van den heer C. v. 't Riet, Da Costastraat 39, Leiden, No. 176208. Vermelding,, voor het Jeugdhuis" is voldoende. Het gebouw komt te staan in het gebied ressorteerend onder kerkelijk wijk 2 en 7 der Ned. Herv. Gemeente. Reeds kwam bij den penningmeester in per giro van mr. de V. f.100, den heer W. f.5, ds Joh. R. te V. f. 2.50 (postcheque), den heer F. f. 10, den heer P. f. 2.50, N. N. f.25. Totaal f. 145. Het eere-comité (tevens blijvende com missie van toezicht), mr P. E. Briët, dr. P. M de Planque, H. Filippo W.Fzn., P. v. Lienden C A. P. Minderhoud. Het bestuur de Chr. Jeugd Ver.; A. J. v. 't Riet, le voorz.. Da Costastr. 39; M. Hey- mans, 2e voorz., Warmonderstr. 2; J. Hey- mans, le secr, Warmonderstr. 2; C. J. Verbiest, 2e secr., Floralaan 8; C. v. 't Riet, le penn Da Costastr. 39; mej. J. Bonnet, 2e penn.esse, Langegracht 75; P. den Moed, algem. adj., Heerenstr. 79. PRO PATRIA. H. M. de Koningin heeft het voornemen de Leidsche Studentenver. Pro Patria uit te noodigen tot het deelnemen aan een algemeene wapenschouw, op de Molen heide te Gilze-Rijen op 11 Augustus a s. ter herdenking van de roemruchte krijgs verrichtingen van 1830'31. In verband hiermede doet het bestuur van Pro Patria een beroep op de leden van het L. S. C. om zich beschikbaar te stellen, een detachement te vormen, dat voor dit doel zal worden samengesteld. EXCURSIE EN AUTOTOCHT DER NATUURVRIENDEN. Na den goedgeslaagden bloembollendag op Zondag 26 April heeft de afd. Leiden der natuurvnendengroep van het Inst. voor Arb. Ontwikkeling het volgende op haar programma voor de maand Mei. Op Zaterdag den 16en Mei des namid dags een bezoek aan het Radio-station te Noordwijkerhout. Op Zondag den 24en Mei organiseert zij een'autotocht naar de bloeiende Betuwe. Om dezen tijd staan dan de appelboo- men in vollen bloei. Deze tocht zal gaan over Utrecht Cuiemborg Buren met eindpunt Tiel. Daarna waarschijnlijk over IJzendoorn Wageningen Ede Wou denberg Utrecht naar Leiden terug. Wanneer het zomerweer dan medewerkt belooft dit een prachtige tocht te worden. Belanghebbenden verwijzen wij naar de kleine advertenties van heden. ARBEIDERS-ZANGVEREENIGING „DE STEM DES VOLKS." In aansluiting op ons bericht inzake het oprichten van een mannenkoor, deelt de voorbereidingscommissie mede, dat be sloten is, de contributie 25 cent per V/eek te bepalen, en dat degenen die ook in de afdeeling gemengdkoor willen zin gen, dit zonder contributieverhooging kunnen doen Voor verdere bijzonderheden zij verwe zen naar de advertentie in dit Blad. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heer A Telders (Den Haag)voor het doctoraal examen kunst geschiedenis de heer W. R. Juynboll (Rot terdam). EINDEXAMENS H. B.S. De eindexamens aan de Gem. H.B.S. alhier zullen tevens worden afgenomen op 1. 2, 3, 4, 6, 7, 8 en 9 Juli. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Chemische en Pharmaceuti- sche Fabriek v/h. F. G. A. Proot en Zn., Pieterskerkhof 14, Leiden. Uittredend directeur: M. E. Nieuwmeyer, Bloemendaal. Uittredend commissaris Th. J.M. Meddens, 's-Gravenhage. Nieuwe Directeur: Th. J. M. Meddens, 's-Gravenhage. DE BIOSCOPEN. Casino-Theater Het programma in dit theater zal maar van korten duur zijn, daar de directie besloten heeft Maandag a.s. met een geheel nieuw programma te verschijnen. De eerste hoofdfilm is „De Wilde Zigeunerin", een uitstekende film met hoofdvertolkers, die hun taak goed verstaan. Aan spanning ontbreekt het ook niet. Na de pauze „Internationale Dieven", eveneens een spannende film met in de hoofdrol Lilyan Tashman. Charles Gerrard en Bert Lyteil. Deze film toont ons de zwendel bij verkoopingen van z.g. kunst werken, die in werkelijkheid geen cent waarde hebben, doch niettemin hooge prijzen vergen. Een film van goed gehalte. Verder wordt nog een komisch voor programma vertoond, dat goed in den smaak is gevallen, gisteravond. City-Theater. Wederom heeft de di rectie van „City-Theater" het gezelschap Mie en Ko gearrangeerd, dat optreedt met zijn nieuwste schlager „De schoonheids koningin of Miss Willemstraat", Jordaan- schets in drie bedrijven, met zang. Ook nu wisten Mie en Ko de bezoekers weer mede te voeren naar de Amsterdamsche Jor- daan, waar Ko in opdracht van een film koning met Japie Hardlooper belast wordt om Miss Willemstraat te benoemen Het verdere verloop zullen wij hier niet weer geven. doch dat er hartelijk gelachen is, behoeft geen betoog. Ook de verdere me despelenden vooral Ouwe Daatje en Oome Nelis sneeiden hun rol op voortreffelijke wijze. Allen hadden van de talrijke aanwe zigen een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. Na de pauze, welke te ongeveer kwart voor elven aanvangt, draait de film in 6 acten „De held van Frisco" met in de hoofdrol Victor Maclaglen als kapitein Knok, de beste van alle stokers op een grooten oceaanstoomer. Ketelstoken en vechten is zijn liefste arbeid. In deze film krijgen we een goed beeld hoe het in de machinekamer van een zeestoomer toe gaat, waar stokers en tremmers in enorme hitte moeten werken, terwijl drie dekken hooger groote partijen en feesten gegeven worden. In een woord een film met goede strekking, welke van het begin tot het einde (bijna 12 uur) de bezoekers boeit. Trianon-Theater. In het theater aan de Breestraat viert deze week de roman tiek middeleeuwsche romantiek nog wel hoogtij. Of vindt u het soms niet ro mantisch, wanneer een arme straatzanger die in de Parijsche onderwereld bekend staat als ae Koning der vagebonden, tot over zijn ooren verliefd wordt op de nicht van den koning; haar vijf minuten na de eerste ontmoeting bevrijdt uit de handen van een stelletje struikroovers; vieren twintig uur later de kennismaking her nieuwt in zijn kwaliteit van Hofmaar schalk van Frankrijk; na een week aan het hoofd van het Fransche leger de Bour gondiërs verslaat en tot dank voor de be langrijke, schoon kortstondige diensten den lande bewezen tot de galg wordt ver oordeeld. Maar de smeekbeden van zijn schoone nicht vermurven het verstokte hart van Lodewijk XI en inplaats van on der de gebruikelijke bloeiende perelaar omhelzen de gelieven elkaar onder de bengelende strop „Als ik koning was" heet deze rolprent, waarin Jeanette MacDonald en Dennis King de hoofdrollen vervullen en welke geheel in natuurlijke kleuren wordt weer gegeven. Ei is inderdaad veel schoons in te bewonderen, zoowel wat regie en spel als muzikale illustratie betreft en wij voor spellen iedereen, die deze week dit theater bezoekt een genotvollen avond. Ook aan het voorprogramma is ditmaal veel aan dacht besteed. Het Journaal, een alleraar digst teekenfilmpje en dito screensong mitsgaderseen uitstekende klucht vormen tezamen een prachtige inzet van een wer kelijk goed programma. Luxor-Theater. Heidelberg heeft voor den Duitschen student een magischen klank. En het „Alt Heidelberg, du feine, du Stadt am Ehren reich" is ook tot ver over de grenzen bekend. Is het wonder dat Elinor Miller, de mooie, levenslustige doch ter van den Duitsch-Amerikaanschen mil- lionair te New-York straalt van vreugde als haar vader bekend maakt op haar 21sten verjaardag, dat zij in Heidelberg mag gaan studeeren..? De onvoldoende kennis der Duitsche taal levert bij het volgen der colleges eenige moeilijkheden op, maar Robert Dahlberg (Willy Forst) is hulpvaardig genoeg om haar kennis te vermeerderen en hij staat in dit opzicht niet alleen. Want deze film „Studenten leven in Heidelberg" toont volop de voor keur aan der jeugdige studenten voor bier en gezang, zoowel als voor knappe meis- kes, waartoe zeker deze Amerikaansche moet worden gerekend! „Ich liebe, du liebsl. er liebt" leert Dahlberg haar zonder fouten zingen, maar bij het gezang alleen blijft het niet en dus ontstaat er in dit overigens zoo vroolijke en genoeglijke wereldje al spoedig twist met jaloersche kameraden, die zich achtergesteld wanen. Er wordt geduelleerd en een neusDuntje sneuvelt in het gevecht doch de geliefden krijgen elkaar en de tijdelijke vijanden tee kenen den vrede weer Ziedaar de inhoud van een hoogst amusante film. waarin veel en goed wordt, gezongen gesDeeld en bier gedronken, en waarin Willy Forst en Betty Bird op magnifieke wijze de hoofd rollen vertolken. Buitengewoon komisch is tenslotte ook het optreden van Hermann 1 Blass als Sam Mayer, den belasting-amb- BINNENLAND. De Pers over de benoeming van Jhr. de Jonge tot gouverneur-generaal (2e Blad). Pogingen om regceringssteun te ver krijgen voor het Noordzee-visscherjj bedrijf (Binnenland, le Blad). BUITENLAND. Briand behaalt een fraaie overwinning in de Fransche Kamer (Buitenl., le Blad) Wie zal den Franschen president Dou- mergue opvolgen? (Buitenl. le Blad en 5e Blad). tenaar, die van New-York naar Heidelberg trekt om het meisje een slordige som van eenige honderdduizenden dollars te laten betalen, maar op het beslissende oogen- blik altijd weer „struikelt" over glazen met schuimend bier!" De heer H. C. de Jong is geslaagd voor het voorbereidend examen bouwkun dig opzichter N. B. A. Geslaagd zijn voor het examen van apothekersassistente de dames M. van den Berg (Vlaardingen) en M. Kugel (Rotter dam). De 2de ploeg dienstplichtigen der lichting 1931, bestemd voor het bereden gedeelte van het 6e regiment veldartillerie wordt 6 Juli te Leiden voor eerste oefening ingelijfd. Op a.s. Dinsdag, Woensdag en Hemel vaartsdag wordt er in de Vrije Evange lische Gemeenschap een conferentie ge houden, waarover nadere bijzonderheden in een advertentie in dit nummer worden gepubliceerd. De organisatoren dezer conferentie hopen op een groote belangstelling opdat velen eenige verkwikkende dagen voor hoofd en hart zullen doorleven. De Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, afd. Lelden, belegt Maandag 18 Mei in „Den Burcht" een groote open bare vergadering te 8.15 n.m. Het woord zal gevoerd worden door Mr. H. Bijleveld, oud-minister van Marine. Op de veemarkt zijn gisteren twee zwartbonte nuchtere kalveren achterge bleven. Inlichtingen bij de politie. Gistermiddag heeft een jongen op den Heerenstngel uit baldadigheid een 10-jarig meisje V. N. met een zwaren baksteen getroffen, waardoor het kind vrij ernstig aan de voet werd verwond en door den E. H. D. naar het Acad. Zieken huis moest worden overgebracht. Gistermiddag is de 12-jarige D. de G. op den Haarlemmerweg met zijn fiets gevallen, waardoor hij het linkerdijbeen brak. Na in het Acad. Ziekenhuis voor- loopig te zijn behandeld, is hij naar het Elizabeth Ziekenhuis overgebracht. Gisteravond heeft op den kruisweg van Zoeterwoudsche Singel en Lamme- schansweg een botsing plaats gehad tus- schen een tramtrein van de N.Z.H. en een auto, bestuurd door B. P. Van de tram werden de koplampen vernield, terwijl de auto aanzienlijk beschadigd werd. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 10 MEI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Bonga. Eglise Wallonne: dix heures et demie du matin, M F. Ch Krafft. pasteur A Harlem Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Makkink. Geref Kerk (Stille Rijn la): Voorm. 10 uur, de heer Reuijl; nam. halfzes. ds. J. J. Buskes. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, prof. Heering. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis) Voorm. halfelf, ds. J. E. van der Pot van Rotterdam. Vrije Kath. Gem. <Vreewijkstraati9) Voorm. halfelf, Gez. Mis. Vrijz. Chr. Federatiehuis (Gerecht 10): Nam. halfacht. ds. P. van Wijk van Zaan dam AARLANDERVEEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven ds. Van Beusekom. Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Moolhulzen.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1