Mankeert er nog iets aan de gezelligheid uwer Woning? HAARLEMMERSTRAAT 130 -132 -134 -136 UIT DE OMSTREKEN. Een nieuw Karpet, meer moderne Gordijnen, die niet meer verschieten, ot een mooier Tafelkleed? Misschien een ander Ameublement, ot van die aardige losse Meubeltjes, die men zoo hier en daar neerzet De oplossing voor al deze moeilijke vragen is: GAAT NAAR WAALS RECHTERLIJKE MACHT. Bij Kon. besl. zijn benoemd tot officier van justitie bij de arrondissementsrecht bank: te Zwolle mr. J. C: J. W. Hermans, thans substituut-officier van justitie bij dc arrondlsse.mentsrechtbank te 's-Graven- hage; te Winschoten, jhr. mr. W. H. Nahuys, thans substituut-officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Arnhem; zijn benoemd tot griffier bij het kanton gerecht: te Doesburg, mr. J. van Konijnenburg, advocaat en procureur en waarnemend griffier bij de arrondissementsrechtbank te Zutphen, wonende te Apeldoorn; te Lemmer, mr. J. A. M. van Oorschot, advocaat en procureur en kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Steenwij k, wonende te Steenwijk. DE INDISCHE BEGROOTING. Memorie van Antwoord aan dc Eerste Kamer. Verschenen is de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de Indische be grooting. De minister zegt hierin het zeer bezwaarlijk te achten, om, zonder terdege rekening te houden met den onderling verschillenden toestand en verhoudingen, de Indische politiek der Britsche regee ring aan de Nederlandsche ten voorbeeld te stellen. In welke richting overigens de politieke desiderata te dezen opzichte mo gen gaan, op den voorgrond behoort, ook z.i., het belang der inheemsche bevolking te worden gesteld. Bij de financieele beschouwingen zegt de minister niet te kunnen toegeven, dat de door den directeur van Financiën in de Februarl-zittlng van den Volksraad gege ven uiteenzetingt van den financieelen toestand te somber gekleurd zou zijn. De verlaging van dc ambtenaarssalarissen noemt de minister een onaangenamen, maar noodzakelijken plicht, waarvoor de Indische regeering zich gesteld zag. In zake de poenale sanctie verklaart de minister, dat vrees, dat de geleidelijkheid der afschaffing ln traagheid zal vervallen, niet behoeft te bestaan. In zake de interneering aan den Boven- Digoel bepaalt de minister zich tot de ver klaring, dat hij ln het algemeen het ge voelen kan onderschrijven van die leden, welke als hun inzicht deden blijken, dat de interneeringsmaatregel in niet weinige gevallen nuttig effect heeft gehad. Het aantal geïnterneerden, dat op dit oogen- blik is teruggezonden, bedraagt 224. In to taal verblijven aan den Boven-Dlgoel thans nog 968 geïnterneerden Het aantal geïnterneerden, dat vóór de eerste terug zending aldaar aanwezig was, bedroeg 1178 Aangaande de heffing der vennoot schapsbelasting zegt de minister, dat, we gens gemis aan algeheele vrijstelling van belasting voor het elders reeds belaste winstdeel, ook bij eenheid van opvatting dubbele belasting niet geheel wordt, ont gaan. De wensch van den Pensioenbond van Inldischc ambtenaren, om voor de oudere gepenslonneerden het pensioen alsnog te berekenen over het inkomen, vermeerderd met de huishuur-indemniteit, wordt aan het oordeel van den gouverneur-generaal onderworpen. Maandelijksche in stede van driemaandelijksche uitbetaling van Indi sche pensioenen ls in overweging. Wat betreft dc beperking van den uit voer van suiker, deelt de minister mede, dat de desbetreffende ordonnantie in het leven werd geroepen op verzoek van ruim 78 pCt. der Java-suikerproducenten, ten einde te kunnen medewerken aan de ver wezenlijking van het Chadbourne-plan. Aangezien de minister vooralsnog niet in het bezit is van alle op deze ordonnantie betrekking hebbende gedrukte stukken v. d. Volksraad en van het college van ge delegeerden, kan hij niet nader op de data ingaan. MEDEDEELINGEN VAN OMROEP- VEREENIGINGEN. Geen reclame in den aether. De minister van Waterstaat heeft vol gens de „Radio-Bode" bepaald: In artikel 2, punt 7. van het Radio reglement 1930 (Staatsblad No. 159) is bepaald, dat kan worden toegestaan dat in bepaalde gevallen mededeelingen van zakelijker aard, bestemd voor allen, die deze wenachen te ontvangen, door de om roeporganisaties worden uitgezonden. Onder deze mededeelingen van zake- 1 ijken aard. voorzoover zij geen betrekking hebben op de omroeporganisaties zelf, worden verstaan het verloop van daarvoor in aanmerking komende gebeurtenissen (wedstrijden b.v.), de nieuws- en persbe richten, afkomstig van een te goeder naam en faam bekend staand persbureau enz. In geen geval valt onder die mede deelingen het maken van reclame op rechtstreeksche of zijdellngsche wijze ten behoeve van derden. Ten aanzien van de mededeelingen welke op de omroeporganisaties zelf be trekking hebben, wordt hierbij bepaald, dat voortaan de onderstaande gedragslijn dient te worden gevolgd. a. toegestaan zijn mededeelingen van zakelijken aard. welke ten nauwste met den omroep als zoodanig samenhangen, zooals: verzoeken om zich als lid (luister vink) op te geven, verzoeken om vrij willige bijdragen, het opwekken tot het nemen van een abonnement op het ver- eenlgingsorgaan. vereenigingsnieuws. enz. Deze mededeelingen behooren te ge schieden op betamelijke wijze ter beoor deeling van de Radio-omroep Controle commissie en mogen in geen geval betrek king hebben op derden: b. niet-toegestaan zijn mededeelingen, welke een aanbeveling inhouden van of de aandacht vestigen op uitgaven der omroeporganisaties die geen of slechts zijdelings met den omroep als zoodanig verband houden, zooals kookboek, belas- tingglds, kalender, kindercourant, bouw schema's voor ontvangtoestellen en '.jid- sprekers, enz. VERSPREIDE BERICHTEN. De bloembollententoonstelling Boltha in de Donkere Duinen te Den Helder mag zich in een druk bezoek verheugen. Reeds passeerde de 10.000ste bezoeker de con trole. Gisteren was de heer F. J. P. L. Soe- ters te Maastricht 25 jaar commissaris van politie. Hij is door het corps gehul digd, terwijl de daarna gehouden receptie zeer druk bezocht was. Het conflict in de kleeding-industrie te Amsterdam is voorkomen. Dank zij den rijksbemiddelaar is overeenstemming in zake een nieuw collectief contract bereikt. NOORDWIIK. EEN PROCES OVER 'T „VRIJE STRAND". Door de Mij. Zeebad gewonnen. Een der villabewoners te dezer plaatse had een proces aanhangig gemaakt met de Mij. Zeebad alhier. De eerste eischte het recht op voor een eigen toegang naar Zee, over het strand, welke geheel vrij moest zijn van eenige belemmering. Hier door zou het echter niet uitgesloten zijn, dat paden dwars door de zeebaden moes ten worden aangelegd. De maatschappij „Zeebad" kwam hiertegen op, daar het strand h.i. volkomen vrij dient te blijven: een zeer groot belang voor de badplaats! Het proces werd door den villabewoner in eerste instantie voor de Rechtbank ge wonnen, hij verloor het echter voor het Hof, terwijl ten laatste het cassatieberoep door den Hoogen Raad verworpen werd. De Mij. Zeebad kan dus nu rustig met de exploitatie harer zeebaden blijven voort gaan! NOORDWITK-BINNEN. HET KOMENDE MUZIEKCONCOURS. Een grootsche opzet. Donderdag 14 Mei (Hemelvaartsdag) cn Zondag 17 Mei a.s. zal alhier op het Sport park een muziekconcours worden gehouden van den Zuid-Hollandschen Bond van R.K. Harmonie en fanfarecorpsen. De organisatie van het concours is in handen van het R.K. fanfarecorps „Excelsior" alhier het welk thans haar 10 jarig bestaan viert. Het eere-comité bestaat uit de heeren: J. H. W. Borsboom, Deken van Noordwijk, eere-voorzitter, Jhr. V. M. J. v. d. Mortel, burgemeester van Noordwijk, voorzitter; J. van Bemmelen, Geestelijk Adviseur van den Z.H. Bond van R.K. Harmonie en fanfare corpsen te Delft; S. Braakman, Rector „Groenestcin" te 'sHage: C. Hesp, Rector St. Franciscus-ziekenhuis te Rotterdam; E. L. J. M. Meijnders, kapelaan te Noordwijk; J. G. v. Eeden, Wethouder van Noordwijk; A. Caspers, Lid van den Raad der Gemeente Noordwijk; C. de Haan, directeur „Excel sior" van Noordwijk te Leiden: A. G. Delen, lid van den raad van bestuur der St. Jozef- gezellcnvereqniging te Noordwijk; Jos. de Mooij, secr. van het Jongenspatronaat „St. Jeroen" te Noordwijk; J. C, van der Meer, voorzitter v. d. afd. Noordwijk van den L.T.B.; Haje van der Werf, voorzitter v. d. afd. Noordwijk van de Hanze; A. C. Meijer, voorzitter v. d. afd. Noordwijk van den Ned. R.K. Volksbond: W. de Ruyter, Eere lid van „Excelsior". Het uitvoerend comité bestaat uit de heeren G. Heemskerk, kapelaan te Noordwijk en Geestelijk Adviseur van „Exselsior": C v. Gerwen, voorzitter; C. Verweij, secretaris- penningmeester; J. W. Roodenrijs, G. van Dam; M. v. d. Berg; Jac. Verkade. Het terrein iigt achter Huize „Offem'. Een 23 tal vereenigingen zal aan con cours deelnemen. Dc jury bestaat uit dc heeren- J. fi. v. d. Glas, Amersfoort, directeur Stafmuziek van het 5e Regt Infanterie; Max. Guillaume, Roermond, Musicus: H. A. Moos, Alkmaar, Toonkunstenaar. Diverse prijzen bestaande uit Lauwer kransen, lauwertakken en gouden cn zilve ren medailles werden beschikbaar gesteld, waaronder van den Heer J. H. Borsboom, Deken van Noordwijk, den Burgemeester en hel Gemeentebestuur van Noordwijk. Woensdagavond te 8 uur zal door de Harmonie vereen. „St. Matthias" te War mond een concert worden gegeven op het Lindenplcin. De vereeniging, welke in de eere-afdeeling speelt zal ons dus wel laten genieten. Donderdag 14 Mei des middags te 12 uur zal de officieele opening van het con cours plaats hebben op het Raadhuis alhier alwaar het Bondsbestuur, Eere-comité, Uit voerend comité, directeurs en van elke ver eeniging 2 bestuursleden zullen worden ont vangen. Ook zal aldaar de officieele begroeting en ontvangst der officieele personen en de opening van het concours door den Bondsvoorzitter, de heer C. J. Deerenberg plaats vinden. Na deze plechtigheid muzikale wandeling naar het coiicoursterrein, alwaar te l uur het concours zal aanvangen. Na afloop van het concours zal er een Marsch-wedstrijd worden gehouden Zaterdag n.m. 8 uur zal er door de jtibileerende vereeniging „Excelsior" Op het Sportpark een concert worden gegeven. Op het terrein zullen verschillende ver makelijkheden aanwezig zijn. Wij zullen hopen dat deze dag begunstigd moge wor den door fraai zomerweer. VOORSCHOTEN. Gemeenteraadsverkiezing. Door de afd. Voorschoten van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" zijn voor de gemeenteraadverkiezing candldaat ge steld: 1. W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye (aftr.)2. R. van den Ende; 3. J. den Herder; 4. W. Jansen; 5. P. Vlag. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. H. Hoo- genstraaten had in hotel Deurloo de ver kooping plaats van het burgerwoonhuis met schuurtje, erf en tuin a. d. Voorstraat No. 56, groot 1 Are en 51 cA Kooper M. C. Tesserand. Den Haag, voor f. 3200. WARMOND. Dc Emmabloemcollecte heeft alhier opgebracht de som van f. 123.75'/,. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Mutatiën gemeentepersoneel Verzoek schrift van den heer Janzee De gemeentebegrooting. De Raad dezer gemeente kwam in open bare verg. bijeen. Na voorlezing van inge komen stukken doet de voorzitter mede- deeling van de volgende mutatiën in het personeel der gemeente: tot hulparbeiders zijn benoemd: F. Gijs- bertse en J. J. Tetteroo, tot machinist der waterleiding M. van Kampen; eervol ontslag is verleend aan den hulp- keurmeester L. A. van der Kleij; vast aangesteld is tot steno-typiste ter gemeentesecretarie mej. W. M. A. Kemper; benoemd tot wissellooper-meteropnemer N. van der Kraats; toegekend zijn aan den verificateur van gemeentefinandën twee extra periodieke verhoogingen; tot adviseur schatting dranklokalen is benoemd de heer W. M. P. Lageman en tot hulpkeurmeester W. Stoelman. In verband met een Ingekomen schrijven van den heer Strik, waarbij deze verklaart geen bezwaar te hebben tegen verbetering van de Vinkenlaan, wordt óp voorstel van B. en W. besloten, deze laan in verbeter den toestand te brengen. Het verzoek van den heer Janzee zal aangehouden worden tot punt 4 (verkoop bouwterrein). Een verzoek van den Bond van Over heidspersoneel, om ter beperking der wer keloosheid tie arbeidsuren te verminderen, wordt geoordeeld thuis te behooren bij de Commissie voor georganiseerd overleg. Toegestaan wordt een verzoek van Jhr. Loudon, om een gedeelte van de Kas- watering ln eigendom over te dragen aan eene op te richten stichting. Een verzoek van verschillende polder besturen tot verbetering der Wassenaar- sche waterwegen wordt gesteld in handen van B. en W. om prae-advies. Besloten wordt op een desbetreffend ver zoek van het Bestuur der Patronaats- teekenschool voor 1930 een subsidie van f. 14.per leerling te geven onder voor waarde, dat het Bestuur zal trachten voor rijkssubsidie in aanmerking te komen. Ont heffing van de bepalingen der bouwver ordening wordt verleend aan de heeren D. Lievense, W. J. Jochems en Dr. J. H. Verloop. Vastgesteld worden de pensioensgrond slagen van diverse ambtenaren. Naar aanleiding van een verzoekschrift van den heer Janzee, om op het door de gemeente onteigende perceel hoek School straat—Oostdorperweg een huls te bouwen en aan adressant te verhuren, op grond dat hij door de onteigening groote schade zal lijden in zijn bedrijf, ontspon zich een langdurige discussie. Wethouder van Leeuwen wil aan Janzee de voorkeur geven, terwijl de heer Prins het een algemeen belang vindt den man te helpen. Nadat nog verschillende spre kers het woord hebben gevoerd, stelt Wet houder van Leeuwen voor aan Janzee voor keur te geven het terrein te koopen, daar voor een termijn van 1 maand te stellen en zulks tegen een prijs, vast te stellen door de door de gemeente aan te wijzen taxateurs. Dit voorstel wordt aangenomen. Tegen stemt de heer Drop. Besloten wordt het terrein aan de haven publiek te verkoopen. Vervolgens is aan de orde de benoeming van twee bestuursleden der Wassenaar- sche Bouwvereeniging. Op voorstel van B. en W. worden bij acclamatie herbenoemd de heeren Mr P B. H. van Groin Soeters en A. L. Rooijakkers. Zonder h. st. worden herbenoemd tot leden der Schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting de heeren A. L. Rooijakkers, S. van der Stoel. C. C. van der Kroft en R. Bulthuis. Op voorstel van B. en W. wordt bij accla matie benoemd tot onderwijzer aan de Openbare lagere school No. 1 de heer C. van de Reepe te Sint Maartensdijk. Ten aanzien van het onteigeningsplan der gemeente vraagt de heer Prins, in welk stadium de onderhandelingen verkeeren. De Voorzitter antwoordde, dat de onder handelingen nog niet zljr geëindigd en hij in een openbare vergadering geen cijfers kan noemen. Hierna zegt de heer Prins, dat hij geacht wil worden te hebben tegen gestemd Zonder hoofdelijke stemming wordt daarna op voorstel van B. en W. be sloten de begrooting der inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1930 in ontvangst te verhoogen met f26.105.61 en in uitgaaf te verhoogen met f38.275.97 en te verlagen met f. 12.284.06 en de begrooting voor 1931 in ontvangst te verhoogen met f. 69.259.82 en in uitgaaf te verhoogen met f. 82.486.74 en te verlagen met f. 13.226.92. Na nog eenige besprekingen volgde hierop sluiting. Granatenvondst Wassenaar. In de zandafgraverij aan den Wasse- naarschen Slag werd een granaat gevon den, terwijl op Meyendell eenzelfde gevaarlijke vondst werd gedaan. Dierenmishandeling. Eenige jongens hebben een paard van een ketting losgemaakt op een grasland bij de Chr. School aan den Heerenweg, waarna zij het dier met steenen gooiden. Het paard rukte zich los en werd met moeite, na een veelbewogen tocht over straten en pleinen, in een hoek gedreven, waarna het kon worden opgevangen. Een nieuw badbedrijf. „Wassenaar Vooruit" heeft, naar wij vernemen, van het Rijk een gedeelte van het zeestrand gepacht met de bedoeling daarop een badbedrijf te stichten. Zoo spoedig mogelijk zal begonnen worden met den bouw van kleedkamers, een consumptietent enz. De bedoeling zit voor op 1 Juni a.s. het bedrijf aan te vangen. De exploitatie zal rusten in handen van den heer D. Lievense, den exploitant van café Duinoord. Auto-ongeval. Nabij de Narcislaan is een nieuwe Dodge, zes-cylinder geslipt. De wagen kwam in botsing met een lichtmast, daarna met een bouw en sloeg ten slotte om. De bestuurder, de heer D. uit Haar lem, kreeg geen letsel. De wagen werd beschadigd. Gevonden voorwerpen: 1 hamer, 1 jachthond, 1 kinderportemonnaie, 1 gou den speld, 1 ceintuur, 1 halsketting, 1 rijwielbelastingmerk, 1 idem in étui, 1 gonjezak met inhoud, 1 dameshand schoen. 1 zak wortelen, 1 voetbal, 1 rol isolatieband, 1 benzineblik met petro leum. ZEVENHOVEN. Botsing voorkomen. Door de oplettendheid van den brug wachter U. Ls aan den Amstel een botsing tusschen trein van 19 uur 55 uit Uithoorn en een auto voorkomen. Op het nippertje wist U. den trein te doen stoppen. Burgerlijke Stand. Getrouwd: W. Blijleven en T. v. 't Kruis. Geboren: Martinus Maria, z. van L. v. d. Meer en A. v. Eik Jakobus Anthonius, z. van A. Bosman en A. C. Buitendijk Adrlanus, z. van W. Verstoep en H. Ver boom. ALPHEN. Op een tweetal. Ds. P. Zwier predikant bij de Chr. Geref. Kerk alhier komt voor op het tweetal der Chr. Geref. Kerk te Schiedam. De Meisjesver. op geref. grondslag „Bidt er Werkt" hield in het gebouw „Concordia" onder leiding van de presidente I Mej. P. v. d. Pol, haar 11e jaarvergadering I welke een zeer geanimeerd verloop had. t BODEGRAVEN. Gemeenteraadsverkiezing. De Staatk. Geref. Kicsverecniging is van haar voornemen om een lijst P. van Leeuwen in te dienen voor de gemeenteraadsverkie zingen teruggekomen. Officieel is de candi- datenlijst thans als volgt vastgesteld; 1. A. v. d. Berg. 2. J. Vreeken. 3. K. v. d. Ben 4. J. Meertens. De Kiesvcroeniging „Gemeentebelang" waarin verschillende vrijzinnige richtingen samenwerken stelde op een matig bezochte vergadering de candidatenlijst voor den Gemeenteraad als volgt vast I J. Beljen (aftr.). 2. J de Mars (aftr.). 3. W. Roerhorst. 4. B. Spruit (plattelanders- bond). 5. Mevr. v. d. Kleijn. 6. rtr D. N. Weeder 7 J. D. den Hertog. Met deze lijsten zijn thans alle lijsten vooi de gemeenteraadsverkiezingen vast gesteld. Arbeidsbemiddeling. Bij de gemeentelijke arbeidsbemiddeling staan ais werkloos ingeschreven; 2 timmer lieden, 2 metselaars, 2 opperlieden. 15 losse werklieden, 2e betonwerkers, 2 fabrieks arbeiders, 1 schipper, 1 stoker, 2 grond werkers, 2 pakhuisknechten, I chauffeur en t landarbeider. Loop der bevolking. Gevestigd: D. van IJperen en gezin, vee houder, van Wilnis J Mans cn gezin, amb tenaar, van Rijswijk; A. van Moiïrik, dienst bode, van Diemen: P. Brouwer, dienstbode, van Zevenhuizen; J. Kleinveld, boerenkn., van Barwoudswaardcr; E. J. van Velzen en gezin, veehouder, van Waddinxveen: C. van der Bijl en echtgen., zonder Mijdrecht; M. N. Na gel kerke T*f| van Rilland-Bath: M. Ganzer' van Sterkrade (D.); J. Ruitenhiirj z. beroep, van Reeuwijk; A. l gezin, los werkman, van Pij,,',. Groenendijk, onderwijzer, van \Va<? J. G. Klerks, z. beroep van Goudf VertrokkenH. Schouten en I houder, naar Nieuwkoop; M. C C* zonder beroep, naar Zwammerdaj?i Dijk, leerling verpleegster, naar NomL A. Fortuij, slagersknecht naar Uitikll J. Verkleij, veehouder, naar ZwamJI J. van der Wereld, huishoud;;:- Zwammerdam; E. Schuring, boer:-- naar Westerbork; J. Bikker en beider, naar Rietveld; H. A. vV. z. beroep, naar Bergambacht; J i Leeuwen en echtgen., zonder ben* Zwammerdam; H. Roerhorst en 1 ambtenaar, naar Zuilen; P. Zaal, |l naar 's-Gravenhage. Gevonden voorwerpen: een een lederen ceintuur, een "belastin:! een bril en een koffer met geneejj instrumenten. o KOUDEKERK. Op concours. Het fanfarecorps „Kunst na Arbe'fl hier. zal op 2en Pinksterdag Jj r nemen aan het groot nationaal te Lisse. Dc vereeniging zal uitkomen in<kJ afdeeling. Onze plaatsgenoot A. van fcj behaalde bij den Internationalen Bij wedstrijd te Utrecht een diploma. Bij de gemeente politie zijn inlicisj te bekomen omtrent een gevonden kj beiastingmerk. NIEUWKOOP. Loop der bevolking. Gevestigd: H. Schouten en houder, uit Bodegraven; D. van der I en gezin, veehoudersknecht, van AM d. Rijn; A. Hoogendoorn, zonder ld uit Nieuwer-Amstel, J. G. Boesec, al beroep, uit Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: W. G. Messing, dienrJ naar Arnhem; R. C. Teernstra, brooiilj naar Alphen a. d. Rijn; M. F. D. Vei» veehoudersknecht, naar Alphen a. ij S. Rademaker en gezin, veehouder! naar Bodegraven: F. A. C. H. Bic., metaalbewerker, naar Vaals, C. W. Beek, liefdezuster ,naar Valkenswaaril Bruijnis, dienstbode, naar Alphen a. 11 H. van der Heiden, landarbcidei, f Linschoten, G. M. Twaalfhoven, beroep, naar Uithoorn; J. van Capu beroep, naar Vinkeveen: P. J. Twaallkf slagersknecht, naar Amsterdam- M SL dienstbode, naar Utrecht; L. P. Nil dienstbode, naar Alphen a. d. Rijn. Cr G. van der Arend, zonder beroep, L Utrecht; G. Adema, veerhoudersknechi,! Bodegraven; C. Qualm en gezin, veelt» naar Nieuwer-AmstelJ. G. Messing, 4.1 bode, naar Woerden. TER-AAR. Aanrijding. Een arbeider, in dienst van den tel stoffenhandelaar J. liep met een stc-enkolen over het jaagpad vu loods van den heer B. Plotseling werd hij. terwijl zijn dacht op een passeerende wielrljde: vestigd was, aangereden door een mobiel. Met een paar gebroken ribben c hij naar zijn woning te Alphen aan Rijn vervoerd worden. Adres der Ver. „Samenwerking. Gemelde vereeniging hield een Ie vergadering waar o.m. is besloten verzoek tot het gemeentebestuur te ten tot het treffen van maatregelen; het in het water werpen van Aaltjes bloembollen, daar deze geruimen besmettingsgevaar voor gezonde bt blijven opleveren. Er bleek een 1 saldo in kas van f. 117.50. WADDINXVEEN. Verzoek aan den Raad. Het bestuur van de Chr. Mulo-w vraagt den Raad medewerking *oot aanschaffing van 24 nieuwe banken, gens uitbreiding van het getal leeriik Dc kosten worden geraamd op f. 720. Het bestuur van de Chr. school - kade vraagt een bedrag van onfj f. 150 voor aanschaffing van eer. nil taalmethode. B. en W. adviseeren den Raad 4t vraagde medewerking te verleenen. Diefstal. Op de boerderij van den heer vat T. ln den Zuidplaspolder werd een van ongeveer 100 pond vermist. wijst er op, dat het dier ter plaatse i dood en meegenomen Is. WOUBRUGGE. Gemeenteraadsverkiezing. De candidatenlijst van „GemeenteWi voor dc gemeenteraadsverkiezing is 9s niesteld als volgt: 1, L. Tondu (aftr.). 2. F. Kroes, den Hertog. 4. L. E. Loth. 5. P. Schuw S-

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6