MIJNHARDT's SPORT. UIT DE OMSTREKEN. Dr. h.MANNING'S SUPPOSITORIA UIT DE RIJNSTREEK VERPLICHTE VISSCHERIJ-DIPLOMA s In verband met de mogelijkheid, dat nog dit Jaar verplichte visscherij-diplo ma's voor schippers en stuurlieden van visscherijschepen zullen noodig zijn, heeft het bestuur der Vereenlging van reeders van visschersvaartuigen te IJmuiden een omzendbrief gezonden aan de schippers en stuurlieden van stoomtrellers, waarin er op gewezen wordt, dat de groote werk loosheid in het visscherij bedrijf door hen moet worden gebruikt, om zich de noo- dige kennis voor deze diploma's eigen te maken Het bestuur heeft daarom bespre kingen gevoerd met den adjunct-inspec teur voor de scheepvaart te IJmuiden en de directeuren van de visscherijscholen te IJmuiden en Egmond aan Zee, om de ge legenheid te openen voor de schippers en stuurlieden, om in dezen tijd die kennis op te doen. Daarbij zullen dan tevens worden behandeld enkele andere prac- tische zaken betreffende de zeekaarten en hun teekens, de stroomingen in het Engelsche kanaal enz Deze pogingen zijn naar wensch geslaagd, zoodat verschillen de cursussen te IJmuiden en Egmond aan Zee zullen worden gegeven. De besturen der afdeelingen van den Ned. Bond van Christ, fabrieks- en transportarbeiders en van de IJmulder Federatie van arbeiders in het vlsscherljbedrijf raden hun leden aan, deze cursussen zooveel mogelijk to volgen. (N. R. Crt.) HYPERMODERNE GEDACHTEN- WISSELING. Het hoofdbestuur der posterijen en tele grafie deelt mede: Dezer dagen deed zich het geval voor, dat over een aan te brengen schakeling in een telefoon-installatie in Indië het oor deel van de Ericsson-fabrieken te Stock holm Ingewonnen moest worden. Tot dit doel werd het betreffende schema in drie gedeelten als beeldtelegram naar Neder land overgeseind en bij aankomst aldaar onmiddellijk per vliegpost van Amsterdam naar Stockholm overgebracht. De kwestie kon daardoor onmiddellijk worden onder zocht en tot groote voldoening van de be trokkenen was binnen 24 uur het telegra fische antwoord via Holland-radio op zijn bestemming. De directie der firma Ericsson te Stock holm vond hierin aanleiding bij den tele graafdienst daar te lande na te vragen of het mogelijk zou zijn, een dergelijke beeld- telegrafie ten behoeve van de Zweedschc industrie ook in Stockholm in te voeren. Bovendien kreeg de Nederlandsche tele graafdienst de verzekering, dat bij toe komstige gelegenheden gaarne van dit buitengewoon snelle communicatiemiddel gebruik zal worden gemaakt. VERSPREIDE BERICHTEN. Zaterdag 16 Mei zal het Tweede Kamerlid, de heer J. M. Krijger, worden geïnstalleerd als burgemeester van Vrle- zenveen. Het 17de postvliegtuig is gisteren om 5 uur 48 uit Djask vertrokken en, na een tusschenlandlng te Katqfoii,. om 18 uur 20 'te Jodpoer aangekomen. Gisteren is të Bathmen een staking uitgebroken onder de aldaar te werk ge stelde Amsterdamsche werkloozen. Zij eischen verhooging van loon. In de tweede klasse is het Lugdunum niet gelukt het eerste puntje aan D. S. O. te ontnemen, al zegt de uitslag 31 voor D.S.O. dat het op het kantje af was. R.C.L. 2 werd met 30 geklopt door U.V.S. 4. Tona 1—L.F.C. 3 speelde 2—2 gelijk. Leidsche Boys 2 kraakte Rooden- burg 2 in eigen huis met 91. De 3e klasse A bracht een klinkende 100 overwinning voor Alphia 4 tegen Leidsche Boys 3. In 3B. is ook het kampioenschap nog niet bekend. D.V.S. 3 ging te Alphen met 25 ten onder. Waterkoet sloeg A.S.C. 4 met 110 waardoor Waterkoet met een gelijk aantal punten (30) als D.V.S. 3 de competitie beëindigde, zoodat ln deze afa. een beslissingswedstrijd moet worden ge speeld. U.V.S. 5 zond D.S.O. 2 met een 63 nederlaag naar huis. Voor de vierde klasse liet Alphen 5 een veer tegen Rooden burg 3, dat daardoor zelf weer keurig komt opzetten. 45 was de uitslag, zij het ook onder protest van Alphen 5. Lugdunum 6 klopte Kagia 2 met 9—0. Alphia 5 verhoogde haar doelpunten- aantal door een 180 overwinning op L.F.C. 5. tot 126. Tona 3 sloeg D.S.O. met slechts 110 UVS. 6—L.D.O. 2 speelde 2-2 gelijk. In de Junloresklasse wist geen enkele thuisclub te winnen noch één doelpunt te maken. Lugdunum verloor thuis tegen R.CL. met 05, A.S.C. tegen L.F.C. (a) met 0—1. L.F.C. (b) werd thuis geklopt door Alphen met 05 en D.V.S. moest thuis het loodje leggen met 02 tegen U.V.S De Zaterdagmiddag-competitie geeft nog weinig perspectieven omtrent het be zetten der eere-plaatsen. In beide afdee lingen blijft een wedloop bestaan tusschen twee clubs; ln de tweede klasse hebben de concurrenten zelfs nog geen van beiden één verliespunt geboekt. A.R.C. 2 kon het in de eerste afdeellng tegen Rijnsb. Boys 1 niet houden en bleef met een 13 ne derlaag achter 8.L.F. 1 klopte Fldes Pacta 1 met 40. De tweede klasse bracht een 81 over winning voor Q. Boys 3 op A.R.C, 3. S.C.O. 3 toonde zich met 82 de sterkste tegen Fides Pacta 2. Rijnsb. Boys 2 won met 41 van R. B. 3. Te Sassnheim klopte Terleede 2 S.L.F 2 met 60, terwijl S.C.O. 2 haar mooie positie handhaafde door D.V.E. met 72 te slaan POSTDUIVEN—R. C. L. Men schrijft ons van R. C. L.-ziJde: Naar aanleiding van de in Uw Sportblad van Maandag J.I. gemelde uitslagen waarin voor bovengenoemden wedstrijd R. C. L. als niet opgekomen staat vermeld, deelen wij U mede. dat Zondagmorgen bij onzen oud-secretaris een telegram van consul Van der Zalm werd bezorgd, houdende mededeellng van afkeuring van het Post duiven-terrein, zoodat ons 1ste elftal van zelfsprekend niet naar Loosduinen trok. Een onzer spelers, die toevalligerwijze in Den Haag vertoefde, trok naar het Post duiven-terrein, waar 8 Haagsche spelers aanwezig waren, doch geen scheidsrechter, terwijl het terrein in vrij goeden staat verkeerde. R. C. L. gqat in deze dus geheel vrij uit. UIT NED. OOST-IND1E. REDUCTIE DOOR DE K. P. M. BATAVIA, 5 Mei TAneta) De K. P. M. verleent op verzoek van het Indo-Euro- peesch verbond aan Europeesche werk zoekenden en geplaatsten, die naar die buitengemeenten reizen een reductie van 50"/n op de passagers tweede en derde klasse. RECLAME. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Kiespijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apotb. en Drogisten. 5373 SCHERMEN. HET WAPENFEEST VAN D7N K. O. S. B. Gistermiddag is het tournooi te Den Haag voortgezet met den personeelen wed strijd op floret voor de le klasse: 1. kapt. H. J. M. Wynoldy Daniels met 93 pnt. voor stijl, 126 voor kracht, totaal 219 pnt., 7 gew. part., 5 ontv. en 35 geg. treffers; 2. Luit.-gen. b. d. G. A. Scheffer 77 en 102 is 179 pnt., 5—20—29; 3. le luit. J. V. d. Wiel 54'/: en 108 is 162'/: pnt.. 6 1930; 4. 2e luit. A. J. G Boutmy, 46'/: en 90 Is 136'/. pnt., 4—27—36; 5. kapt. H. Mijsberg, 46 en 63 is 109 pnt., 227— 19; 6. res. kol. F. J. Backer, 54'/: en 51 is 105'/: pnt., 1—3116: 7. kap. waarn. J. G. W. Zegers 23 en 81 is 104 pnt., 232 25, 8. kapt. J. W. L. Versteegh 20 en 45 Is 65 pnt 1—33—14 VOETBAL. CORINTHIANS—QUEENS PARK. Voor den wedstrijd tusschen de Ned. Corinthians en Queens Park F. C. uit Glasgow, die op 17 Mei op het Sparta-veld te Rotterdam wordt gespeeld, zijn de vol gende spelers uitgenoodigd. meldt de „Cor.": Van der Meulen (HP.C.i, doel; Wam- steker (H.F.C.), Van Zwieteren (Sparta), achter; R. Jongenëel (H.F.C.), Van Reste ren (H.B.S.) en Scheffers (Hermes-D.V S.) midden; Schoenmaker (Quick H.), Ruysch (D.F.C.), Ophorst (H.B.S.), Jansen (H.V.V.) en Vermeer H.V.V.' voor. Reserves: Mul (HJ3.S.), Van Renesse Velocitas), P. Jongeneel (H.F.C en Lagen- daal (Xerxes). De meeste spelers hebben de uitnoodi- ging reeds aangenomen. Scheidsrechter is de heer Eymers. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. In den I.V.B. is de beslissing om het kampioenschap nog steeds niet gevallen. Alphia 2 wist haar wedstrijd tegen Roo- denburg wel te winnen, doch L.D.W.S. won met 31 van Alphen 3. waardoor L.D.W.S. op papier nog met Alphia 2 gelijk kan komen. De Alphianen hebben echter uit de drie nog te spelen wedstrijden één pnt. te halen om officieel kampioen van den L.V.B. te zijn. Alphia zal dus nog een weekje geduld moeten oefenen. L.D.W.S. en Alphen 3 hebben beide ook een heel goed seizoen achter den rug en zullen het seizoen als No 2 en 3 beëindigen. A.S.C. 3 klopte L.F.C. 2 met 5—4. BILJARTEN. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN S. D. O. Voor de nederlaagwedstrijden van S. D. O. werd gespeeld tegen KI. Rustoord. De uit slag is: car. brt. h..s. gem. J. v. d. Hulst I KI. R.) 200 20 28 10.— I. Mazurel (S.D.O83 19 18 4.36 150 30 18 5.00 69 29 8 2.37 125 24 18 5.20 55 23 7 2.39 125 21 38 595 40 20 7 2.00 KI. Rustoord 600 car. S.D.O. 247 car. Vrijdag voortzetting met S.D.O. IFlora I. Dit Is tevens de laatste wedstrijd van dit tournooi. Na afloop zullen dus de di verse prijzen worden uitgereikt. Jac. v. d. Meer C. Schouten G. Rietbroek W. Penseel P. v. Ruiten R. Kantebeen BENTHUIZEN. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. De vergadering der leden van do Coop. Boerenleenbank werd alhier gehouden. De voorzitter de heer C. v. d. Knijff opende met een inleidend woord en heette de tal rijke aanwezigen hartelijk welkom. Hij verzocht daarna den kassier den heer A. v. Os, de notulen te lezen welke zonder op of aanmerkingen werden goedgekeurd. Vervolgens werd door den kassier mede- deeling gedaan van rekening en balans over 1930, welke sloot met een batig saldo van f. 3100.04. Rekening en balans werden goedgekeurd door inspectie, bestuur en Raad van Toe zicht. De reserve is f. 29.050.61 hetgeen een mooi resultaat is voor een hank die nog niet 15 jaar bestaat. Voorts deelde het bestuur mede dat vanaf 1 Juni 1931 voor spaargeld en te goed in L.R. berekend zal worden 4 pet., voor voorschotten en schuld in L.R. 43/., pet. voor leden en 5 pet. voor vereenigingen. Volgde vaststelling huishou delijk reglement. Hierop vond de verkiezing plaats van een lid van den Raad van Toezicht. Met 62 van 76 uitgebrachte stemmen werd her kozen de heer J. v. d. Berg. Tot lid van het bestuur werd met 72 van de 76 uit gebrachte stemmen herkozen de heer C. v. d. Knijff. Volgde verkiezing van een nieuw bestuurslid wegens bedanken van den heer W. v. d. Heyden. Het bestuur stelt voor, daar het te benoemen lid later als directeur zal moeten optreden deze uit den Raad van Toezicht te kiezen. Met 72 van 74 uitgebrachte stemmen werd gekozen den heer J. K. v. d. Maas. Volgde verkiezing van een lid voor den Raad van Toezicht in den plaats vati den heer I. K. v. d. Maas. Gekozen werd liet plaatsvervangend lid de heer A. v. tl. Bijl met groote meer derheid. Alle gekozenen en herkozenen ver- verklaarde dc ..benopming aan te nemen. Nog werd 'afs pf.vérv. lid van den Raad v. Toezicht gekozen d!e beer G. v. Staal duinen. waarna de vergadering door den voorzitter gesloten werd. Autobusdienst. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aan Jelle Kok, te Zegwaart vergunning verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst van deze gemeente naar Hazerswoude (dorp) en omgekeerd, in aansluiting aan zijn dienst Benthuizen Rotterdam. o HILLEGOM. Concert v.an Gemengd Kooi en Kinderkoor. Voor een volle zaal van den heer Sister mans heeft „Hillegoms Gemengd Koor" onder leiding van zijn directeur, den heer Jan Booda uit Haarlem, een concert ge geven. dat uitstekend geslaagd is Het gemengde koor zong slechts twee nummers om des te meer tijd beschikbaar te stellen voor het kinderkoor. Intusschen gaf het gemengde koor met deze twee liederen ruimschoots blijk zijn gevestigden naam te kunnen handhaven. Het kinderkoor, dat ook geleid wordt door den heer Booda, mag voor een groot deel aanspraak maken op het succes van den avond De jongens en meisjes zongen goed en I uit volle borst wat vanzelf spreekt, wan- neer de bekende cantate uitgevoerd wordt over Michiel Adriaanszoon de Ruyter, van A. Lijsen. Hierbij verleenden als solisten mede werking mejuffr. Dinkla (alt), de heer Jac. Lagas (bas), een jeugdige zanger uit Haarlem en mevr J. NeumanLeeflang. De laatste had de zware taak van de be geleiding aan de piano op zich genomen. De dames werden gehuldigd met bloemen. Behalve deze cantate zong het kinder koor nog drie liedjes, waarvan een met een solo van mej. Van Dooren. De eere-voorzitter, de heër v. d. Starre, bedankte alle medewerkers en in het bij zonder den heer Booda voor zijn uitste kende directie. Tevens maakte hij de treurige tijding bekend, dat de heer Booda heeft bedankt als dirigent van belde koren. Het kinderkoor krijgt 2 maanden vacantie. en het gemengde koor gaat repeteeren onder leiding van den heer Vis. Inmiddels zal een nieuwe dirigent gezocht worden en zal men de toekomst met vertrouwen tegemoet gaan. Met een succesvol concert als dit achter zich. en een kinderkoor van 58 kinderen, is dat dan ook alleszins te begrijpen. Demonstratie Hoos-frequentie bestraling. Voor een aantal belangstellenden is gis teravond in „Flora" een demonstratie met hoog-frequentiebestraling gegeven door de instelling „Apollo" uit Rotterdam. Na een populair-wetenschappelijke toelichting werd de werking van 'n apparaat getoond. Behandeling van patiënten vond natuur lijk niet plaats ten aanschouwe van het publiek. SCHAKEN. DE LEIDSCHE SCHAAKCLUB „PHILIDOR". In de hoogste groep van den winter- wedstnjd is de eindstand de volgende: le prijs: J. E. Stol, met 6 punten uit 8 part.; 2e prijs: H. I. de Nie met 5 pnt. uit 8 partijen. Verder behaalden W. F. Snieder 4 p.; E. W. v. d. Burgh 3 p. en P. J. v. d. Zeeuw 2 p. Gisteravond werd in het clublokal Café „Neuf" het behalen van het kampioen schap in de competitie van den Schaak bond voor Leiden en Omstreken feestelijk herdacht door het houden van een gong- wedstrijd, waaraan verschillende attrac ties verbonden waren. Een aantal leden namen aan dezen wedstrijd deel. RECLAME. (Zetpillen tegen aambeien) KATWIJK. HET NIEUWE GEMEENTEHUIS. sous-terrain werd ter plaatse de kolen- ruimte vergroot, terwijl een ruimere kelder werd aangebracht. Verder werden de toiletruimten en garderobe, mede in verband met de ver plaatste hoofdtrap, vergroot door over- bouwing van het balcon boven den hoofd ingang. Ten slotte zullen in verband met door den Rijksinspecteur voor het Archief ge stelde eischen ten aanzien van de brand veiligheid de vloeren van den beganen grond en eerste verdieping, de hoofd- en dienstrap worden gemaakt van gewapend beton, terwijl alle ruimten van stalen ramen voorzien zullen worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vreemdsoortige botsing tusschen koe en auto. Een vreemdsoortige botsing van een auto met een koe had hier heden plaats. Een koe van den landbouwer Sch. uit Katwljk- aan Zee, was uit het welland gevlucht en dwaalde door Katwijk-Rijn. Op zeker oogenblik kwam hij met groote vaart de Pepersteeg uithollen, terwijl op hetzelfde oogenblik een auto op dit kruispunt pas seerde. De koe liep met groote vaart tegen de auto op. Deze werd flink beschadigd aan bumpers, spatborden, lantaarns, radia- teur, enz. De inzittenden kwamen er met den schrik af. Ook de koe had slechts lichte verwondingen en kon naar het land worden teruggebracht. Een en ander trok veel belangstelling! 5411 De veranderingen in 't oorspronkelijke plan Zooals bekend, zal de aanbesteding van het niedwe gemeentehuis binnenkort plaats hebben. Daar aan velen de oude teekening nog bekend is, lijkt het ons niet ondienstig de wijzigingen te melden, die in de bekroonde teekening hebben plaats gehad en waardoor het mogelijk was som mige veranderingen en verbeterihgen aan te brengen. Vooreerst is de Raadzaal aanmerkelijk vergroot; dit kon geschieden, door de ruimte, die volgens het oorspronkelijke plan werd ingenomen door de raadzaal, leeskamer en commissie- tevens trouw kamer. geheel te bestemmen voor raadzaal. Dan is de brandspuitenafdeeling ln het nieuwe ontwerp niet meer opgenomen; hierdoor kon de trouwzaal van de eerste verdieping naar den beganen grond ver plaatst worden, hetgeen zeer ten gerieve van het publiek zal zijn. Van een en ander was verplaatsing en monumentale ontwik keling van de hoofdtrap het gevolg. Ook de secretarie is vergroot; dit was mogelijk door de strafcellen te doen ver dwijnen en daarvoor in de plaats een cel in het sous-terrain aan te brengen Deze wijzigingen maakten het tevens mogelijk de kamer en het kantoor van den ge meente-ontvanger. en meerdere verdie pinghoogte was het noodzakelijk de vloe ren op gelijke hoogte van de secretarie te brengen, waardoor het terras op de eerste verdieping moest worden bebouwd. In het NOORDWIÏK AAN ZEE. BALDADIGHEID. Bii de politie deed H. B. uit de Kerkstr. aangifte van het feit, dat door onbevoegden zijn schuur, aan den Zwarten weg gelegen, werd opengebroken. De bloembollen zijn vertrapt. Onze plaatsgenoot de heer M. C. Jelier, is benoemd tot lid van de commissie welke belast Is met' het afnemen van het examen, vermeld in art. 55, tweede lid, der Middelbaar Onderwijswet en zitting hou den te 's-Gravenhage. OEGSTGEEST. De Tweede Ned. Herv. Kerk. ln de gisteravond gehouden vergadering van de Vereeniging tot den bouw eener tweede Ned. Herv. Kerk is besloten de bouw op te dragen aan den heer W. Mulder aannemer alhier. Zooals bekend, was de heer Mulder de laagste inschrijver op de gehouden aan besteding. Aanrijding. Nabij den Lagen Morschweg had een aanrijding plaats tusschen een personen auto van M. F. .wonende te Den Haag en een vrachtauto van den heer M. alhier, doordat een wielrijder die voor de eerste auto reed, kwam te vallen. De personen wagen reed, om den wielrijder niet aan te rijden, naar links van den weg, waar juist de vrachtauto passeerde. Een aanrijding was onvermijdelijk. Beide auto's bekwamen materieele schade. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. o VOORSCHOTEN. Het concert van „Benvenuto" dat in verband met het weer niet was doorge gaan, wordt nu a.s. Vrijdagavond gege ven in de muziektent van het Burgemees ter Vernède park. WARMOND. Raadsagenda. üe raad dezer gemeente komt Donderdag a.s. in openbare zitting bijeen ter behan deling van de navolgende punten: t. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek ge loofsbrieven. 3. Electrificatie Lage land in den polder Zwei'.and. 4. Vaststelling ambte narenreglement. 5. Jaarwedderegeling Bur gemeester, secretaris en ontvanger. 6. Geldig verklaring verordeningen waartegen straf is bedreigd conform artikel 208 der Ge meentewet. 7. Vaststelling plaatselijke po litieverordening betrelfende de straatpolitie en de openbare vermakelijkheden met in trekking van de thans geldende bepalingen. 8. herziening der verordening tot het laten losloopen van honden. 9. Bepalingen met betrekking tot dc uitvoering der winkelslui tingswet. 10. Intrekking beginselbesluit en nemen deiinitief besluit inzake de plaats waar de nieuwe O.L. School zal gebouwd worden. 11. Voorstel tot het nemen van nog twee aandeelen in het kapitaal der N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 12 Beschikbaarstelling gelden voor b:strating Warmundastraat. 13. Comptabiliteit o.a. vast stelling kohier hondenbelasting. 14. Extra aflossing geldleening waterleidingbedrijf. 15. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. Vaststelling vergoeding over 1928 bijzondere scholen, lo. Sluiting. Vergadering R.-K. Volksbond. De R.K. Volksbond afdeeling Warmond hield een algemeene vergadering in Hotel de Stad Rome onder Voorzitterschap van den heer J. Hogenboom. Nadat deze de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend sprak hij een woord van welkom tot de weinige aanwezigen. Hierna werden door den secretaris de notulen der voriee bijeenkomst voorgelezen en onder danK- dankzegging zonder op of aanmerkingen vastgesteld. Hierna deelde de voorzitter mede, dat een schrijven was binnengekomen van het Centraal Bestuur inzake de ver kiezing van Hoofdbestuursleden, waarom trent! een vergadering zal worden gehouden te Haarlem De hierbijgevoegde candidaten- lijst werd ongewijzigd overgenomen. Na eenige mededeelingen over tc houden mee tings te Noordwijkerhout en Utrecht, bracht de penningmeester verslag uit waaruit bleek dat op 31 Maart j.l. eCn batig slot te boeken vie van f. 156.14. Wat betreft het ziekenfonds bleek dat op 13 Maart j.l. in kas was een bedrag van f. 32.75 Beide pen ningmeesters werd dank gebracht voor bet dooi hen gevoerde beheer. Wegens bedanken der heeren Meskers en Elstgeest als leden van het St. Nicolaas- fonds werdeu als zoodanig benoemd de heeren Terpstra en Kuyper, die deze be noeming aannamen. De vergadering werd hierop door den voorzitter gesloten. ALPHEN. P. Westenbrink f Alhier is gisteravond op 51 ]arjc. tijd na een langdurige en smartelijk overleden onze hooggeachte p|aa| de heer P. Westerbrink. De ovi die reeds geruimen tijd ziektevert? was 18 jaar hoofd der Chr. schooit straal en vervulde jarenlang de jUlJJ voorzitter van de Chr. OranjeveiSj en Ant. Rev. Kiesvereeniging alhSl heengaan van den hoer Westerbriül het Chr. onderwijs met veel liefdTï gediend, zal zeer zeker door velen betreurd Moge hij thans rusten inj Onze plaatsgenoot J. M. J. Ra(u slaagde dezer dagen te 'sGravenhad het vakexamen in den Postdienst. Gisteren had het 7-jarig zoontj H. het ongeval in de Emmaiaan ondl bestelwagen van de fa. v. Gend ejl te geraken. Het ventje kreeg een der J van den wagen over een been «1 en werd bloedend verwond opgenom^! dat heelkundige hulp moest wordf- J roepen. Dr. H. J. L. van Haselen, benoemd tot lid van de examen-cöSL bedoeld in art. 55, tweede lid, der iSJ baar Onderwijswet. HAZERSWOUDE. Jaarvergadering Fok- en Controk.J „Al Beter". Dezer dagen werd ten huize vaj heer Joh. Verhaar de algemeene ja gadering gehouden der fok- en cot, vereeniging „Al Beter". Nadat door voorzitter de vergadering met een q van welkom was geopend, werden de eri het jaarverslag door den voorgelezen en onder dank goedgefc Vervolgens bracht de penningmeester slag uit omtrent de financiën der veJ ging, waaruit bleek dat er een klein q saldo aanwezig was. Door twee leden de boeken en bescheiden nagezien a] orde bevonden, zoodat den funcfe. wederom als zoodanig werd gedechargt De contributie vaar het jaar 19311 bepaald op f. 3.60 per controleerendt De aftredende bestuursleden de heeral J. de Jong en C. A. van Dam bij acclamatie herkozen. Door den leur werd zooals andere jaren ook m, uitgebreid verslag uitgebracht over werkzaamheden welke in het afgeli jaar door hem waren verricht. Uit dit slag bleek dat er in het geheel ledige melklijsten waren uitgerekend, 296 van het Zwart-bonte en 209 van Groninger veesla£, met de volgende middelde productiecijfers: 71 twee jarigen in 312 melkdagen K.G. melk 94.1 K.G. vet 3.29 pet 66 drie jarigen in 304 melkdagen K.G. melk, 118.5 K.G. vet, 3.24 pet 66 vier jarigen in 316 melkdagen l| K.G. vet, 4484 K.G. melk, 3,19 pet 42 vijf jarigen in 312 melkdagen K.G. melk, 147,Q. K.G. vet, 3.20 pet 51 van zes jaar en ouder in 204 melkii 4956 K.G. melk, 150.3 K.G. vet, 3.03 pd De gemiddelde productie van den koeien is dus in 310 melkdagen 4007 melk, 127,7 K.G. vet, 3,19 pet. vet een gemiddelden leeftijd van 3,9 jarj 54 twee jarigen in 311 meidagen K.O. melk, 95,1 K.G. vet, 3,45 pd 39 drie jarigen in 300 melkdagen K.G. melk, 107,6 K.G. vet, 3.30 pd 35 vier -arigen in 316 melkdagen K.G. melk, 137,5, K.G. vet, 3.35 pd 44 vijf jarigen in 315 melkdagen K.G. melk, 145,6 K.G. vet, 3,44 pet. 37 van zes jaar en ouder in 304 melkt 4791 K.G. melk, 159,2 K.G. vet, 3.32 pet De gemiddelde productie van deze koeien is dus in 309 melkdagen 3756 1 melk, 126 K.G. vet, 3,35 pet. vet, met1 gemiddelden leeftijd van 4 jaar. Nadat door den voorzitter een wood dank was gericht aan den controleur i zijn keurig verzorgd verslag, werd air besloten de stieren die reeds zijn o schreven of nog ingeschreven kunnen den, in het fokregister der vereeci gezamenlijk te keuren, voor welke keci als keurmeester zal worden uitgenoot de heer Ir. P. Verhoeven, Rijksveeto consulent te 's Gravenhage. Hierop werd de vergadering geslote^. HOOGMADE. Stemming R.-K. Kiesvereeniging Bij de alhier gehouden eindstemming vaststelling van de volgorde van de cr daten voor de groslijst voor den gemfl raad, zijn, naar wij vernemen 204 stem uitgebracht, 6 van onwaarde. Mej. J J man-Groenendijk 31, L. Lieverse 62, fj v. d .Meer 38, Jac. v. d. Star 6, v. Tol 61. De lijst is als volgt vastge/; 1. L W. Lieverse 2. D. de Vette. 3. P Rui.ten 4. L. Lieverse. 5. J. C. v. Tfc H. C. v. d. Meer. 7. Joh. Bosman-ürttf dijk. 8. Jac. v. d. Star. WADDINXVEEN. De verkiezings-actie. Op verzoek van den burgemeester hzi alle kiesvereenigingen zich bij de SU? verkiezingen er van onthouden openbar particuliere gebouwen te ontsieren door beplakken met varkiezingsbiljetten. De1 gemeester heeft aanleiding gevonden to openbaar zijn dank aan de besturc I kiesvereenigingen te richten, voor bet* dat men zich hieraan gehouden heeft Algemeene sluiting op Zondag? j Verschillende kerkeraden en de best* van drie kiesvereenigingen (A.R, CH-1J S.G.) verzoeken den gemeenteraad J koffiehuizen en winkels op Zondag te *3 ten. De minderheid van het college B. en W. (de voorzitter) adviseer: 1 behandeling van dit adres uit te tot na de gr-meentrraadsverki^zing^n. dit jaar zullen gehouden worden, ter£| het rustig te behandelen. De meerderheid wil zich wel in verklaren voor de inwilliging van hd J zoek, doch kan zich overigens geheel de zienswijze en het voorstel van den zitter vereeniging. I Het R.K. Kerkbestuur en de R.K l naatscommissie verzoeken nu den raa J indien tot sluiting 0°s oten wordt. tofj uit te sluiten het R.K. VereenigingsgftJ aar de Burgemeester Trooststrnat, ntfV oog op /het jeugdwerk, dat daar Zondags verricht wordt.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6