Zuinigheid en-- bouwt huizen als kaste elen 72»'« Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 29 April 1931 Vierde Blad No. 21813 UIT DE RIJNSTREEK. alphen. VRAGENRUBRIEK. YLEESCHKEL'fUNGS VERORDENING. Request aan H. M. de Koningin. „Hen zich den strijd herinneren, iik eenige maanden is ontbrand bij beliike winkeliers tegen de alhier in werking getreden nieuwe ■euringsverordening, waarbij in door de betrokkenen wordt ge- teeen de bepalingen van deze ver- Li betreffende de keuring van de voeren vleeschwaren als blikjes ver- d vleesch en de heffing van n op deze verduurzaamde jaren. Behalve dat de Kon. Ned. landsbond zich voor deze kwestie «eert is ook van de plaatselijke tan'dsvereeniglng aan de winke lde steun toegezegd en heeft deze enlng reeds bij herhaling een be lt punt van beraadslaging uitge- •t met het gevolg, dat thans door de 'èüjke middenstandsvereeniglng aan ,'de Koningin het navolgende request 'verzonden: ■ven met den meesten eerbied te ken- 'ondergeteekenden D. Raaphorst en van der Kolk, respectievelijk voorzit- en secretaris van de vereeniging van handeldrijvenden en industrieelen enstand, te Alphen a. d. Rijn, ten deze tUle kiezende ten huize van den iarls Vijverstraat No. 1 te Alphen a. in dat door den Raad der gemeente ma. d. Rijn, bij zijn besluit van 9 stus 1922 is vastgesteld een verorde- op den keuringsdienst van vee en i in de gemeente Alphen a. d. Rijn, 'ekeurd door de Ged. Staten van 'bij besluit van 21 Augustus 1922, i verordening bij besluit van 16 Juni '[Gemeenteblad No. 41 van 1930) is pgd en opnieuw vastgesteld, waarop de Ged. Staten van 11 Augustus 1930 de goedkeuring is verleend en van (wijziging lees:) gewijzigde veror- ig den 22sten Augustus 1930 afkon- is geschied; dat door B. en W. van (n a. d. Rijn per bijlage No. 7 d.d. 17 Januari 1931 aan den raad dier ge- ite is voorgedragen ter goedkeuring je Terordening op den keuringsdienst ree en vleesch, zooals die op 16 Juni was vastgesteld, welke wijziging door Eaad in de openbare vergadering van r 1931 is aangenomen en op welke j d.d. 2 Maart 1931, de goedkeu- fvan Ged. Staten van Z.-H. is ver te1) I het klaarblijkelijk alleen de bedoe- van de wijzigingen van genoemde lening is geweest om vleeschwaren voer in de gemeente onder dezelfde ngen te doen vallen als voor den van vee en vleesch in gemelde ver- jvan kracht waren; dat, naar be- fam inzicht van requestranten, krach- Tde vleeschkeuringswet, tusschen de ingnoorschriften voor vleesch en [voor vleeschwaren wel degelijk ver- l wordt gemaakt en in art. 2 dier wet duidelijk is bepaald geworden, wat Ie categorie vleesch en wat tot vleesch- fen moet worden gerekend lat m het ontwerp van bepalingen, wier |ming in een gemeentelijke verorde- op den keuringsdienst van vee en sch in verband met de vleeschkeu- iwet (Staatsblad 1919 No. 524) wen- lijk worden geacht de vleeschwaren vorden genoemd, dat, naar de mee- van requestranten. de toelichting trp-wijzigingsbesluit niet op goede den berust, hetgeen zij, aan de hand de hierbij gevoegde memorie, meenen omen aantoonen; I, Indien de gewijzigde verordening in tsslng zou worden gebracht, zulks een zeer groot aantal winkeliers, han genden in vleeschwaren en aanver- fcte artikelen, een zeer bezwarende last pen opgelegd, gepaard gaande met niet pge kosten, doordat, wanneer vleeseh- i onder dezelfde bepalingen zouden als voor vleesch geldende, bij invoer [de gemeente, die vleeschwaren langs bepaalden weg ter keuring naar een Bestelde plaats zouden moeten wor- Irervoerd en daarvoor dan een keur- Irou verschuldigd zijn; dat, naar be iden inzicht van requestranten uit de Fhkeuringswet niet kan blijken, dat Jj de bedoeling, noch de strekking dier Ijs geweest; penen, waarom renuestranten zich dig tot Uwe Majesteit wenden met [verzoek in deze wel gebruik te willen W van het recht. Uwe Majesteit ge- p volgens art. 153 der Gemeentewet. Jde verordening op den keuringsdienst |tee en vleesch in de gemeente Alphen T.Rijn, zooals die laatstelijk gewijzigd hadsbesluit van 9 Febr. 1931, wel te i vernietigen, welk doende enz. Hand- JWingen enz. verzoekschrift werd ingediend met Ircer uitvoerige memorie van toelich- waarin de aangevoerde grieven nader I uiteengezet. Iirvergadering Vrijz. Kiesvereeniging. de zaal van het hotel „De Vergulde :en' werd de jaarvergadering gehou- van de Vrijz. Kiesvereeniging. Bij de tog deelde de voorzitter, de heer D. Cate Brouwer mede, dat de onlangs ihchte afdeeling van den Vrijz. Dem. d in verband met de gemeenteraads- ezing met de Vrijz. Kiesver. wenschte en te werken. Om echter de vrijzinnige ers ook buiten de beide vereenigingen i oe gelegenheid te stellen hun stemmen - brengen °P den candidaat, die zij «Jmeest geschikt achtte, was door ge ne afd. van den Vrijz. Dem. Bond „esteldde volgorde op de candidaten- 4J* pij referendum door de vergadering te ,vaatsteUen, doch de kiezers vrij zniiof j et uitbrengen van hun stem, Mh ï„i ei uandldaat, die de meeste stem- fSi if 1®en' Seacht zal worden geko- eeiUpp i Vorenstaand voorstel, dat door overop,, van ne Vrijz. Kiesver. werd biivoi oïmen,,V0nd echter niet voldoende eadprin» w dientengevolge door de ver" de 36p cjerwPrpen- Besloten werd daarna veterennL 1 de en 9de plaats te reser- door H0p,de,candidatenlijst, voor nader Vrijz Dem d 'J^e afdeeling van den N* eehimérond aan te wijzen candidaten. Jolgorde m stemming werd hierna de KtesvereeJei11 candidaten der Vrijz. 1. d J1? vastgesteld als volgt; 3- Jac Green Brouwer; 2. W. Lam; 5- G. 'j v ?eS'?: 4 w- den Hertog Azn.; Wester- 7 ir o mevr. Wiertsema k. r. Kuipers; 8. H. Taberne; 9. L. v. Leeuwen; 10. A. C. de Haan; 11. W. v. Loon; 12 Jac. Booy)» 13. D. v. Dien; 14. H. Smit; 15. L. Schouten JRzn.; 16. J. Nagtegaal; 17. Joh. de Bruin; 18. B. P. Rietveld; 19. W. v. d. Wel, 20. J. Noomen; 21. J. J. Zondag en 22. P. Zuidam. In de samenstelling van de officieele lijst zal echter nog wel eenige wijziging komen, daar verschillende gekozenen hun candi- datuur wel niet zullen aanvaarden. In het bestuur werd wegens het bedanken van de heeren Jac. Bulk en W. M. C. de Regt gekozen de heeren Jac. Groeneveld en H. Smit. Arbeidsbemiddeling. Bij den correspondent der arbeidsbe middeling alhier staan op heden als werk loos ingeschreven 2 autogenelasschers, 13 betonwerkers, 1 electricien, 48 fabrieks arbeiders, 2 grondwerkers, 3 klinkers, 54 los-arbeiders. 2 machinebankwerkers, 1 mandenmaker, 5 metselaars, 5 opperlieden, 30 scheepsmakers, 9 schippers, 2 sigaren makers, 2 tegenhouders, 9 timmerlieden, 1 tuinder en 2 ijzerwerkers. Totaal 191 per sonen, tegenover 199 personen op 21 April jongstleden. 12'/:-jarig bestaan R.-K. Volksbond. Ter gelegenheid van zijn 12'/2-jarig be staan werd in de St. Jozefzaal door den R.-K. Volksbond een feestavond georga niseerd. Bij den aanvang sprak de voor zitter tot de talrijke aanwezigen een kort openingswoord en liet in korte trekken de oprichting en ontwikkeling der afdeeling de revue passeeren, hierbij bijzonder woor den van dank sprekende tot allen, die tot den groei en bloei der afdeeling hadden medegewerkt. Tevens heette spr. in het bijzonder welkom den Deken, den geeste lijken adviseur kapelaan H. J. A. Koop man en den heer J. Smit, oud-voorzitter van het centraal-bestuur. Nadat de aan wezigen vervolgens het bondslied hadden gezongen, hield de geestelijke adviseur, ka pelaan Koopman, een toespraak, waarin hij de afdeeling complimenteerde met dit koperen jubileum; ook de heer J. Smit als afgevaardigde van het centraal-bestuur bracht hierna zijn gelukwenschen over en richtte zich hierbij in het bijzonder tot den heer Kerkvliet, die sinds de oprichting der afdeeling de functie van penning meester heeft vervuld. Na de afwerking van dit officieele ge deelte werd het geheel afgewisseld en op geluisterd door de feestarrangeurs Mr. Carter en Miss Corina. die met hun tal rijke experimenten en humoristische voor stellingen de lachspieren dikwijls in be weging wisten te brengen. Het geheel ken merkte zich door groote geanimeerdheid. Gemeenteraadsverkiezing. In de gisteravond gehouden vergadering van de kiesvereeniging der S.D.A.P. alhier zijn na referendum onder de leden als candidaten voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing gesteld de heeren: 1. C. den Uijl (aftr.). 2. J. N. Engelsman. 3. P. J. Koele- wijn. 4. Mej. Houtman-v. d. Shee. 5. Ant. Bijl. 6. S. Groenendijk. 7. H. v. Woudenberg 8. G. Verkleij. Chr. Hist. Jongerengroep. In de zaal van Kemp's boekhandel werd gisteravond door de afd. Alphen a. d. Rijn van de Chr. Hist. Jongerengroep een al gemeen-? led mvergad ri ïg g.houden, waar bij de heer J. Valkenburg uit Voorburg op zeer uitvoerige en duidelijke wijze behan delde liet onderwerp: „De waarde der Historie". Na de behandeling volgde een zeer leerzame bespreking waaraan door verschillende leden werd deel genomen. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer C. v. Wieringen Jr. en gesloten door den heer C. Burggraaf, waarbij aan ,den lieer Valkenburg in welgekozen be woordingen dank werd gebracht voor de behandeling van zijn zeer duidelijk uit eengezet onderwerp. Feestavond der A. V. V. „Alphen." Op de bovenzaal van het hotel „De Ver gulde Wagen" werd door de A. V. V. „Alphen" haar jaarlijksche feestavond ge houden, die zich de traditie getrouw weer weer in een groote belangstelling mocht verheugen. Onder de zeer talrijke aanwe zigen merkten wij o.m. op afgevaardigden en besturen van de plaatselijke vereeni gingen „Hou Vast", „Wilskracht", A. R. C. en „Alphia" benevens het volledig bestuur van de L. V. B. te Leiden. Nadat het pro gramma was geopend met het entree der Jack Funny and his band, sprak de voor zitter, de heer G. v. d. Kolk een openings woord. waarbij hij allereerst de aanwe zigen hartelijk welkom heette. Met ge noegen kon spr. er verder in zijn ope ningswoord op wijzen dat de vereeniging „Alphen" nog steeds in groei en bloei toe neemt. Hij prees in het bijzonder de werk zaamheden der terreincommissie en bracht deze hulde en dank voor het werk ten bate van genoemd fonds verricht. Spr. stelde de aanwezigheid van het bestuur van de L. V. B. op hoogen prijs en gaf als zijn wensch te kennen dat de goede ver standhouding tusschen het bestuur en de A. V. V. „Alphen" bij voortduring besten digd zal moge blijven. Het bestuurslid den heer J. Vérruijt, die gedurende 10 jaar deze functie heeft vervuld werd door den voor. zitter in welgekozen bewoordingen dank gebracht voor al hetgeen hij gedurende, dit tijdperk in het belang der vereeniging heeft gedaan en dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren zijn werk in het belang der vereeniging te kunnen ver richten. Nadat spr. vervolgens de aanwe zigen een genoeglijken avond had toege- wenscht, werd direct een aanvang ge maakt met de afwerking van het rijk voorziene programma waarvoor dezen avond was geëngageerd Jack Funny and his band dat met zijn uitvoerig en zeer afwisselend repertoire voor een goede stemming wist zorg te dragen en de aan wezigen kostelijk heeft geamuseerd. Voor- ai de verbluffende staaltjes van magi sche experimenten en raadselachtige verdwijningen gedemonstreerd door prof. Antonini verwierven buitengewoon veel bijval. Het geheel werd besloten met een prettig bal onder leiding van Jack Funny RECLAME. 4848 BODEGRAVEN. Grootwaterschap Woerden. Bij de gehouden stemming voor hoofd ingeland-plaatsvervanger in*het grootwater schap Woerden (2e district Bodegraven) werd gekozen de heer F. J. D. den Hertog met 85 stemmen. De heer J. H. Ruting te Alphen a. d. Rijn verwierf 51 stemmen. DE NIEUWE MARGARINE Aato-ongeval. Raadsagenda. De agenda der te houden gemeenteraad luidt als volgt: Opening. Vaststelling Notulen. Ingekomen stukken. Voorstel tot het verleenen van een sub sidie ten behoeve van politiecursussen te Alphen a. d. Rijn. Voorstel tot verleening eener schadever goeding aan Wed. A. Schouten voor het niet doorgaan van den koop harer boerderij. Aanvrage van een crediet tot verbetering van den weg in Buitenkerk. Voorstel voorschotten biiz. scholen. Aanvrage crediet voor doortrekking elec- trische kabel. Voorstel tot ingebruikgeving van een lokaal voor cursus „Eerste hulp bij ong.' Voorstel vaststelling verord. op de hef fing van leges ter secretarie wijziging art. 1. Benoeming leden schattingscommissie Rijksinkomsten belasting. Wijzigen en af- en overschrijving op be grooting 1930. Gemeenteraadsverkiezing. Resultaat van de gehouden proef stemming door de leden der R.K. Kiesvereeniging „Onze Plicht" is geweest dat de candidaten- iijst thans als volgt definitief is vastgesteld. 1. H. J. v. d. Poll. 2. R. Kelfkens. 3. A. de Vos (aftr.). 4. Th. Leliveld (aftr.). 6. C. de Groot. 7. G. P. H. v. d. Molen. 8. J. J. de Groot. 9. J. M. A. Moons. 10. Adr. Veelenturf A.Wzn. 11. M. C. Velenturf Czn. 12. A. Vernooij. 13. W. J. van Zoest. Op de laatstgehouden vergadering der Kiesvereeniging waar de groslijst definitief zou worden vastgesteld, weigerde het be stuur alsnog een candidaat, die niet op de voorgeschreven wijze voor Paschen was in gediend door 20 personen, op de groslijst te plaatsen. Gevolg van dit besluit was eenige actie, die leidde tot een spoedver gadering, den avond voor de stemming, door eengroep leden, op grond van de desbetreffende bepa'ingen van het reglement bijeen geroepen. Op deze vergadering werd na langdurige besprekingen besloten 'met 54—52 stemmen den bedoelden candidaat, de heer Wolswijk niet op de groslijst te plaatsen. Ook de afd. S.D.A.P. heeft in een reeks vergaderingen de candidaatstelling voor de gemeenteraad voorbereid. Op de laatste huishoudelijke verrgadering werd de defi nitieve eindstemming gehouden. Als no. 1 werd gekozen, de heer M. Lugtenburg. 2. de aftredende heer Ph. Oldemans. Waar echter de eerste voor deze candidatuur bedankte werd vervolgens de heer Oldemans gekozen voor plaats no. 1. De lijst is nu definitief als volgt vastgesteld: Ph. Oldemans. M. Lugtenburg. P, v. d. Peppel, J. Baars. E. de Jong. De R.K. Kiesvereeniging Zwammerdam heeft eveneens in de lokalen van het patro naatsgebouw alhier een stemming gehouden ter vaststelling van de volgorde op de candidatenlijst voor de gemeenteraad. Ook hier geschiedde dat niet in een vergadering maar was een geheelen stemdag gesteld. De uitslag was als volgt: J. Hoeks (aftr.). J. van Vliet (aftr.). Walraven. A. Mastwijk. A. Groep. Jan Regstvoort. Baars. Drie-jarig kind gered. Het mocht den Rijksveldwachter de Haardt, die 1 Mei onze gemeente verlaat, nog juist voor zijn vertrek gelukken een drie-jarig kind van den wissen dood te redden. Een driejarig kind van T. aan de Noordzijde was te water geraakt en weg gedreven. Een chauffeur van een melkauto wast het te redden, doch het kind was reeds bewusteloos. De heer H. die spoedig ter plaatse was slaafde er na een kwartier kunstmatige ademhaling in, de levensgeesten weer op te wekken. BOSKOOP. Debatavond. In hotel „Klaassen" alhier, heeft een debat-avond plaats gehad, uitgeschreven door het bestuur van „I.A.M.V." en door het bestuur van de afd. Boskoop van de Lib. Staatspartij „De Vrijheidsbond". Als onderwerp was gekozen: „Moeten wij het Vaderland verdedigen". Voor eerstgenoemd bestuur was uitge- noodigd, de heer A. de Jong, redacteur van „De Wapens neder", doch door verhindering is opgetreden ds. Schermerhorn. Voor de „Vrijheidsbond"' trad op, dr. I. H. J. Vos, lid der Tweede Kamer. Zooals was te verwachten, liep de zaal geheel vol. Er werd rustig gedebatteerd, en naar beide heeren werd met groote aandacht geluisterd. Het was een leerrijke avond. Openluchtconcert. Behoudens goedkeuring van den burge meester zaï bij gunstig weer, de Chr. Harmonie Vereeniging „Concordia" met medewerking van de harmoniekapel „T. en D" uit Leiden, a.s. Zaterdag n.m. 6 uur een marsch door een gedeelte van het dorp houden en daarna 's avonds 8 uur een con cert geven in de tent staande aan de Burg. Colijnstraat. Daar „Concordia" kort geleden is om gezet in harmonie, is zij nog niet in staat het programma zelf geheel te verzorgen, zoodat zij de welwillende medewerking van „T. en D" dankbaar aanvaard heeft. Het geheel "staat onder leiding van den heer J. Noordanus, uit Leiden. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, zullen de har moniecorpsen „Excelsior" en „St. Ceacilia" Donderdagavond een ommegang door het dorp maken. Onze plaatsgenoot, de lieer H. P. Dullemeijer, slaagde te Amsterdam voor het examen Landmachinist. Door de gemeente-politie zijn eenige jongens aangehouden, die er van verdacht worden, zich alhier te hebben schuldig gemaakt aan verregaande straatschenderij en vernieling van in aanbouw zijnde huizen. Na opgemaakt proces-verbaal, zijn de jeugdige boosdoeners aan de ouders terug gegeven. Verder is door de politie aangehouden zekere H. R. uit deze gemeente, die even eens verdacht wordt van opzettelijke ver nieling van een luik en een ruit van liet perceei van den heer G. v. Leeuwen aan de Zuidkade. LEIDERDORP. Verkeersongeval. Gistermiddag geraakte een groote vee auto, waarmede een viertal runderen werd vervoerd, bestuurd door den eigenaar B. te Leidschendam door te ver uithalen voor een handwagen op den Munnikkenweg in den berm, waardoor de auto kantelde en in een sloot terecht kwam. Gelukkig bleef de auto met het achterste gedeelte op een knotwilg hangen, zoodat de bestuurder zich kon redden, evenals een dochtertje van den veehouder v. d. Meij: deze bekwam een niet ernstige hoofd- en beenwonde. De runderen bekwamen geen letsel. Het voer tuig werd met een kraan wagen van Gebr. v. U. te Leiden weer op den weg gebracht. NOORDEN. Polderschouw. Door het bestuur van de Gecombi neerde Noordschebuurter en Voordljksche Polders werd gezamenlijk met de Techni sche Ambtenaren van den Provincialen Waterstaat schouw gedreven oyer de met voorschot van de Provincie Zuid-Holland aangebrachte versterking van de kade dier polders langs de Kromme Mijdrecht over een lengte van ongeveer 5'/: K.M. De kade geeft thans een geheel ander aanzien. De kanten zijn uitgezet en ver sterkt en een aanzienlijk reserve is op geslagen, kortom een doorbraak als in November 1928 valt voorloopig wel niet te vreezen. Aangebracht en verwerkt werd 9050 MS klei tot een totaal bedrag van f. 18699.89. Wegens puin, sintels en zand 1906 M3 tot een waarde van f. 5545.97. Deze grondstof fen kosten gemiddeld f. 2.11V- per M3 en werden aangevoerd in 435 scheepsladingen Aan arbeidsloon werd uitgegeven f. 3517.57V2 of 32 cents per M3. De totale kosten waaronder ook die van toezicht, administratie, verzekering, enz. hebben bedragen f. 30129.01. Het geheele werk stond onder toezicht van den heer Fr. Pieterse, alhier. TER-AAR. Poging tot oplichting. Bij den voorzitter van het Ned. Herv. Schoolbestuur, den heer H. vervoegde zich een onbekend persoon met een kwitantie ten bedrage van f. 70 wegens geleverde schoolbchoeften. Deze persoon gaf voor te zijn gezonden door het hoofd der School den heer v. R. op wiens bestelling de vornoemde schoolbehoeften zouden zijn af geleverd. Daar de heer H. zelf niet thuis was, werd de quitantie niet voldaan en den onbekende verzocht nog maar eens terug te komen. Inmiddels is gebleken dat het geheele verhaal betreffende geleverde schoolbehoeften uit de lucht gegrepen is. Men heeft hier klaarblijkelijk met een op lichter te doen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Een volgeladen vrachtauto van de Cement fabriek „Trio" te Leiden welke moest uit wijken voor de andere wagen, kwam buiten het verharde geelte van den weg en zakte tot de as toe weg. Men was genoodzaakt eerst den wagen te lossen voordat men er, met behulp van eenige dommekrachten in slaagde de wagen weer in normale positie te brengen. ZWAMMERDAM. R.-K. Kiesvereeniging. Alhier is door de R.-K. kiezers de stem ming gehouden uit de door de Kiesveree niging voorgestelde groslijst van candi daten voor de a.s. Gemeenteraadsverkie zing. De uitslag was dat de volgorde op de in te dienen candidatenlijst aldus is vast gesteld: 1. J. Hoeks, aftredend; 2. J. van Vliet, aftredend; 3. J. Walraven; 4. A. J. van Mastwijk; 5. J. J. Regtvoort; 6. A. Groep; 7. C. N. Baars. Aanrijding. Een personenauto, komende uit de richting Bodegraven, reed in de Vinkebuurt alhier bij het passeeren van een groenten- wagen, een uit de tegenovergestelde rich ting komenden motor met zijspanwagen aan. Een knaapje, dat in het zijspanwa- gentje zat, werd door den schok daaruit geworpen en in de wegsloot geslingerd, waaruit hij gelukkig kon worden gered. De motorbestuurder liep door de aanrijding eenige verwondingen op. Ook 't dochtertje van den alhier wonenden groentenhande- laar A., die bij den groentenwagen stond, werd door de auto aangereden en vrij ern stig aan het hoofd verwond. Dr. Schr. al hier verleende geneeskundige hulp. De be stuurder van de personen-auto, die de schuld van het gecompliceerde ongeval schynt te zijn geweest, nam op zich alle schade te vergoeden. Tot directeur der Chr Zangvereeni- ging „Zingt den Heere", alhier, is be noemd de heer M. J. Markx, te Alphen a. den Rijn. RECLAME. WAT IS ZIJ TOCH AFSCHUWELIJK MAGER! Hebt U ooit zulk een mager meisje ge zien? Zij kan toch Mac Coy's Levertraan Extract Tabletten gebruiken. Wat zou zij er na een paar maanden heel anders uit zien! U zoudt dat spichtige persoontje niet meer herkennen, wanneer zij een tijdlang geregeld Mac Coy's tabletten nam. Hun uitwerking is werkelijk verbazingwekkend. Mevr. M. J. J. te P. schrijft ons: „Ik voel mij genoodzaakt U te zeggen hoeveel goed Uw tabletten mij hebben gedaan; ik ben 9 pond aangekomen na drie doozen te hebben gebruikt. Ik zal ze beslist aan al mijn magere kennissen aanraden." Deze kleine, met suiker bedekte tablet ten zijn geheel smaakloos en reukloos en daardoor zoo bijzonder gemakkelijk en prettig om in te nemen. Zij moeten U goed doen, want zij bevatten niets dan heilzame bestanddeelen in een aange- namen vorm. Koop nog heden een doos. Mac Coy's Levertraan Extract Tabletten zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f. 1.95 en f. 0.95 per doos. Eischt Mac Coy's tabletten de origi- neele en eenige echte. Weigert namaak. Indien niet direct verkrijgbaar wendt U dan tot N.V. Rowntree Handels Mij., Kei zersgracht 124, Amsterdam-C. 4858 N. J. S„ te V. De opgelegde aanslag is geschied volgens de bepalingen der wet; zij bedraagt 2/3 van de Gemeente Inkom sten-belasting. Het bedrag is ons niet be kend. Uw derde vraag moeten wij ontken nend beantwoorden. D. v. d. K., te L. De aanslag is naar een huurwaarde van f. 235 goed berekend. Is u van meening, dat de huurwaarde te hoog is geschat, dan schriftelijk recla meeren bij den Heer Inspecteur te Lei den le afd. W. H. de K., te L. Uw aanslag naar een inkomen van f. 3800 is goed berekend. Indien u geen andere inkomsten heeft dan het door u opgegeven maandsalaris, dan is een zuiver inkomen van f. 3800 te hoog en moet u reclameeren. J. L. te L. Volgens art. 1 d?r verorde ning op de heffing van een belasting onder den naam van Straatbelasting is belastingplichtig. Dit art. luidt: „Ten behoeve van de ge meente Lelden wordt onder den naam van Straatbelasting een belasting geheven wegens gebouwde eigendommen, die zelve of welker daarbij behoorende erven aan openbare land- of waterwegen in de ge meente belenden of in de onmiddellijke nabijheid daarvan gelegen zijn." De belasting wordt berekend naar de belastbare opbrengst der gebouwde eigen dommen. Zij bedraagt 6°/o, indien de Gemeente zorg draagt voor het onderhoud van den weg; de verlichting van den weg en den afvoer van water en vuil van den weg. 4%, indien de Gemeente slechts twee van de vier genoemde voorzieningen voor hare rekening heeft genomen, en 2%, in dien de Gemeente geen of slechts één van deze voorzieningen voor hare rekening heeft genomen. J. H. v. B„ te L. Daarmede moet U U wenden tot een bankierhuis. K. G. H„ te O. Ieder ziekenhuis zal ze gaarne ontvangen. H. de V., te H. Leiden, Zoeterwoude, Stompwijk Zoetermeer, Zegwaard, de Kruisweg Bleiswijk, Bergschenhoek. Hil- legersberg Rotterdam (Hofplein). Park kade. veei naar Charlois. Goidschalxoord, Krooswijk Klaaswaal, Middelsluis, Nu- mansdorp Totaal 53.8 K.M. Het overige deel van uw vraag hebben we doorgezon den naar onzen pluimvee-medewerke*

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13