Al Is de malaise nog zoo snel---- achterhaalt haar wel* HEVEA FIETSBANDEN UIT DE RIJNSTREEK. JACK DIAMOND. Zooals gemeld, is Jack Diamond wederom het slachtoffer geworden van den haat van zijn vijanden. De dokters hebben ver klaard, dat hij 5 kogels in het lichaam heeft gekregen, voor het grootste deel in den rug. Zijn wonden zijn pijnlijk, maar niet levensgevaarlijk. OM EEN ANECDOTE. Volgens de „United Press" is de Ameri- kaansche journaliste, mevrouw Greedy, uit de sovjet-unie uitgewezen naar aanlei ding van een anecdote over Stalin, die zij in de „Saturday Evening News" overver teld had. In deze anecdote vertelt een Joodsch jochie, dat hij bij het baden In de Zwarte Zee iemand het leven had gered. De geredde zeide, dat hij Stalin heette en dat hij voor zijn redder alles zou doen, wat deze maar wenschte. Waarop de jon gen hem .vroeg aan niemand te vertellen, dat hij hem gered had. De echtgenoot van de Amerikaansche, die als ingenieur in de sovjet-unie werkte, is zijn vrouw naar het buitenland gevolgd. VLIEGTUIG GEVALLEN. In de nabijheid van het Italiaansche vliegterrein Campoformio. stortte een militair vliegtuig tengevolge van een ver keerde manoeuvre van 200 M. hoogte omlaag. De bestuurder was op slag dood. LEVENSLANG. De beruchte bandiet uit de Amerikaan sche onderwereld Fred Burke, die er van wordt verdacht de leider te zijn van het bloedbad in een garage te Chicago in den beruchten Valentljn's nacht is veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf wegens moord op een politle-agent te St. Joseph in den Staat Michigan. EEN BLOEDBAD. In Gross-Strenglen bij Angerburg in Oost-Pruisen werd een grondbezitter in zijn woning overvallen door een man, met wlen hij reeds gerulmen tijd een veete had. De man doodde den bewoner en zijn vrouw met revolverschoten en maakte zich uit de voeten, waarna hij den broeder van den vermoordde, die buiten op het veld werkte, eveneens met revolverschoten om het leven bracht. HIJ vluchtte daarop per fiets \freg, doch hij werd omvergeloopen door eenige paarden, die door de schiet partij schichtig waren geworden. De man bekwam slechts gering letsel. Toen hij zich in een politiebureau wilde laten ver binden, werd hij gearresteerd. RECLAME. //c/2 t/oop e/2 d - i/zers/erA. 4784 ALPHEN. Raadsagenda. De raad dezer gemeente zal Maandag 4 Mei des namiddags 7 uur in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda ver meld de navolgende punten. 1. Voorstel van B. en W. tot verhuring van tuingrond aan de nieuw aan te leggen straat in het verlengde van de Jan Nleu- wenhuizenstraat. 2. Voorstel van B. en W. tot verhuring van het gymnastieklokaal van de O L. school Schoolstraat aan J. C. Veerman 3. Voorstel van B. en W tot verhuring van het gymnastieklokaal van de O. L. school Schoolstraat aan de gymnastiek - vereeniging „Hou-Vast". 4. Voorstel van B. en W. tot aankoop van rentegevende eigendommen voor het Waarborgfonds inzake woningbouw. 5. Voorstel van B. en W. tot afwijzing van het verzoek van bewoners der Grijpe- steinstraat en omgeving om aldaar een speelterrein aan te leggen 6. Voorstel van B. en W. tot afwijzing van het verzoek van A. Rodenburg om een bijdrage en voorschot voor den bouw van een woning voor een groot gezin. 7. Voorstel van B. en W. om met de hee- ren A. L. Oudenes en H. Oudenes alhier een overeenkomst aan te gaan voor het gebruik van grond aan de Prins Hendrik straat voor het maken van een inlaat- duiker. 8. Voorstel van B. en W. tot verlenging van de steunregeling aan werkloozen. Afscheid van hulpprediker M. Kamper. De heer M. Kamper, sinds I Juli 1927 hulpprediker bij de Oeref. Kerk Raadhuis en de Ruyterstraat alhier, die tegen 1 Mei a.s. zijn ontslag heeft gevraagd en zich nadien beroepbaar stelt als predikant bij de Geref. Kerk heeft Zondag afscheid ge nomen met een predikatie over Romeinen 16 20. Na afloop der godsdienstoefening werd de heer Kamper toegesproken dooi den ouderling K. Salverda. die met groote waardeering gewaagde over den arbeid van den heer Kamper en wel bijzonder betreffende het jeugd- en evangelisatie werk. Tevens werd de heer Kamper nog toegesproken door den heer de Groot en hem door de gemeente toegezongen ps. 121 4. Zoowel des morgens als des avonds was het kerkgebouw in do Raadhuisstraat en de Ruyterstraat geheel bezet. Aanbesteding. Door B. en W. werd gistermorgen in het secretariegebouw in het openbaar aanbe steed volgens bestek nr. 6 aanbesteed het herstellen, vernieuwen en onderhouden van verschillende aan de gemeente behoo- rende gebouwen en andere eigendommen. De inschrijvingen waren als volgt: Per ceel 1. Timmerwerken. M. de Kleer f. 1775: J. Gesman f. 1495; C. M. Deerenberg f. 1967; W. v. d. Bijl f: 1444; L. v. Beusekom f. 1526; Perc. 2, Metselwerk: H. Oudenes f.1997; J. Tolk f.2235; A. J. van Engelen f.1549; A. H. Hoogendoorn M de Grauw f.2132: W. v. d. Helm f.2208; Gebr J. P. van Wijk f.2093; W. Barreveld f.2276 Perc. 3, Smidswerk: Gebrs Haverkamp f.1132; J. Smit f. 1019 (aftrek bij niet uitvoering hek werk f459)Gebrs. Rozestraten f. 1010 (aftrek f.450); J. v. d. Velden f.960 (af trek f.480); Wed. J. Oudejans f.1036 (af trek f.457). Perc. 4, Schilderswerk P. H. v. Keeken c.s. f. 2741 (aftrek alsvoren f. 75) W. v. Diest f. 1758; Gebrs. Verhoeff f. 2038; C. den Uyl f.2140. Perc. 5: Loodgieterswerk C. Koelewijn f.415; C. V. Oosterom f.494; A. J. v. d. Linden f. 424. Perc. 6. Stoffeer- derswerk: J. Jongeneel f.875; C. Verruijt f.835; G. de Ridder f.880 en S. Gorree f.863. De gunning werd aangehouden. Auto door brug gezakt. Toen de vrachtexpediteur C. H alhier gistermiddag met zijn wagen, geladen met zand, bestemd voor den nieuwen weg be noorden de Spoorhaven, over de ophaal brug nabij de hoeve ..De Kievit" reed. be zweek plotseling het brugdek dezer brug. met het gevolg, dat de auto gedeeltelijk door de brug zakte en in het water terecht kwam, terwijl het voorste gedeelte van den wagen op den wal bleef hangen. De Destuurder en medeinzittende kwamen er met den schrik af. Direct werd van ge meentewege met een takel en een kraan wagen van Kamsteeg's Automobielenbe- drijf met de lichting begonnen. Dat dit echter een niet gemakkelijk karweitje was. blijkt wel uit het feit dat men gis teravond omstreeks halfacht nog bijna niets met de werkzaamheden was gevor derd. Het scheepvaartverkeer naar en van uit de Spoorvaart was geheel belemmerd, temeer daar plan. 50 Meter voor deze brug dwars in de vaart Zondag een zolder schuit van de N.V. ..Rhenania" was ge zonken, met de lichting waarvan men ook juist een aanvang had gemaakt. Dat een verbreeding van het vaarwater, toegang gevende tot de spoorvaart, zooals van ver schillende zijde reeds dikwijls naar voren gebracht en de vernieuwing van de thans bezweken brug, die eerlang toch vernieuwd zal worden,- geen overbodige weelde is, bleek nu weer eens duidelijk. Het is te be grijpen, dat dit zelden voorkomende eve nement bijzonder veel belangstelling trok. Op den Gouwsluischeweg geraakte gisteren een vrachtauto verzakt. Niet dan na heel veel moeite wist men den wagen te lichten en weer op den Rijksstraatweg te krijgen. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Gistermorgen omstreeks halfelf werd in de Vinkebuurt de bejaarde I. v. d. L. aangereden door een onbekend gebleven vrachtauto. L. verwondde hierbij zijn lin kerarm en moest zich onder heelkundige behandeling van dr. Schr. stellen. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Installatie nieuw Raadslid Benoemingen. De Raad dezer gemeente kwam in open bare verg. bijeen. Voorzitter de Burge meester. Tegenwoordig 8 van de 11 leden. Afwezig met kennisgeving de heer P. C. G. van Dooren. Na opening der vergadering werden de notulen van de vorige vergadering door den secretaris gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter noodigde de heeren Rietbroek. De Koning en den secretaris uit den heer H. van Rijn bin nen te leiden. Nadat dit was geschied legde deze in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. De voorzitter wenschte den heer van Rijn met zijn be noeming en toelating als lid van den Raad geluk. Volgde vaststelling van de verorde ning betreffende de beschikbaarheid van drinkwater in woningen en werkplaatsen. De voorzitter las het prae-advies voor, waaruit bleek dat deze verordening ter uitvoering van artikel 2 van de gemeen schappelijke regeling tusschen de ge meenten Alkemade. Lcimuiden en Rijn- saterwoude betreffende den aanleg en de exploitatie van een drinkwaterleiding dient vastgesteld te worden. Aan het begrip werkplaatsen hebben B. en W. een zoo eng mogelijke interpretatie gegeven ten einde de verordening zoo soepel mogelijk toe te passen. Het begrip „werkplaatsen" in den ruimen zin zal in de praktijk tot vele on overkomelijke moeilijkheden aanleiding geven, vandaar dat B. en W. alleen de verplichte aansluiting van toepassing heb ben willen verklaren op werkplaatsen in den zin der veiligheidswet. Dc Gezond heidscommissie aan wie advies in deze is gevraagd adviseert de verordening onver anderd aan te nemen. De voorzitter las hierna de verordening artikelsgewijze voor. Bij artikel 5 tweede lid maakt de heer Rietbroek de opmer king, dat de laatste zin bij hem bezwaar ontmoet, omdat B. en W. niet verplicht zijn antwoord te geven op een bij hen ingekomen aanvrage. Spr. is van meening, dat een beleefd verzoek toch wel een ant woord waard is. De voorzitter antwoordt den heer Rietbroek, dat de secretaris spr. reeds op de hoogte heeft gesteld van deze bepaling. Practisch zal het thans geredi geerde artikel tot geen moeilijkheden aan leiding geven, want B en W. doen steeds de zaken onmiddellijk af. terwijl het be- roepsrecht onveranderd blijft gehand haafd. De voorzitter heeft echter geen bezwaar artikel 5 tweede lid te lezen als volgt: B. en W. nemen binnen een maand nadat het advies der Gezondheidscommis sie is ingekomen eene beslissing op de bij hen ingekomen aanvrage als bedoeld in het eerste lid van dit artikel en deelen den uitslag hiervan binnen 14 dagen aan belanghebbende mede. Bij weigering der vrijstelling kan de aanvrager binnen een maand na de wei gering in beroep komen bij Gedeputeerde Staten der provincie Zud-Holland. Tevens stelde de voorzitter voor. nu artikel 195 der Gemeentewet op de overtreding van een strafverordening een hoogere straf toekent dan het oude artikel deze ook in de verordening op te nemen. Met alg. st. ging de Raad met het voorstel van den voorzitter accoord, zoodat de verordening na de daarin aangebrachte wijziging met alg. st. werd vastgesteld. 3o. Benoeming van 4 leden voor de schattingscommissie Rij ksinkomstenbelas- ting wegens periodieke aftreding op 1 Mei 1931 van de heeren L H. M. J. Vosters, J. N. Los, G. van der Meer en S. Strijk B en W. stellen den Raad voor genoemde heeren wederom voor den tijd van 4 jaren te benoemen. Met algemeene stemmen be sluit de Raad hiertoe 4o Voorstel van B. en W. tot aankoop van eenige inschrijvingen in het Groot boek der 2'fiV" Ned. Werkelijke schuld tot een reëel bedrag ad f.2900. Na uitvoerige toelichting besloot de raad zonder discussie tot aanneming van de voorstellen van B. en W. RECLAME. 4773 DE NIEUWE MARGARINE De wijziging van de begrooting voor het dienstjaar 1930 en 1931, welke hoofdzake lijk verband hield met de zoo juist geno men besluiten werd z. h.st. aangenomen. Tot de ingekomen stukken behoorde o.m. een verzoek van het bestuur der christe lijke naai- en handwerkschool „Wilhel- mina" gevestigd te Abbenes om een sub sidie uit de gemeentekas te mogen ont vangen groot f. 100 per jaar. E. en W. stel len den Raad voor hierop afwijzend te be schikken. De voorzitter merkt naar aan leiding van dit verzoek op, dat aangezien in Roelofarendsveen een dergelijke naai en handwerkschool bestaat, die aan de hoogste eischen voldoet en die bovendien toegankelijk is voor alle gezindten en waarvoor geen subsidie uit de gemeente kas wordt gegeven er voor B. en W. geen aanleiding bestaat extra uitgaven te vo- teeren. De heer Los vraagt of vroeger ook subsidie aan die school werd gegeven. De voorzitter antwoordt ontkennend. Met alg. st. wordt besloten het verzoek af telwijzen. Rekening van het algemeen burgerlijk armbestuur van Alkemade over 1930. De rekening sluit met een goed slot a f. 124.81. De totale uitgaven hebben bedrageji f. 319.56. B. en W. stellen den Raad- voor de rekening goed te keuren. Z. h. st. wordt hiertoe besloten. De voorzitter richt een woord van dank aan den voorzitter den heer Bontje en de overige bestuursleden voor de wijze waarop zij het finantieel beheer over 1930 hebben gevoerd, want de taak der leden is verre van aangenaam. Voorts is nog ingekomen de beschikking van de ministers van Arbeid. Handel en Nijverheid en van Financiën tot verhoo ging van het toegekende voorschqt voor den bouw van 12 arbeiderswoningen te Roelofarendsveen In verband hiermede dient het raadsbesluit d.d. 16 Maart j.l. gewijzigd te worden. Overeenkomstig voor stel van B. en W. wordt besloten het grondvoorschot nader vast te stellen op f. 3949 en het bouwvoorschot op f. 35.846 01 en voorts om eene gelijke verhooging van het voorschot aan te vragen en te aan vaarden uit 's Rijks kas. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van W. Eist- geest wordt goedgevonden dat deze tijde lijk zijn intrek neemt in de leegstaande woning gemerkt A 197 tegen een wekelijk- schen huurprijs van f. 1.75 per week. Aan het eind van de vergadering brengt de voorzitter ter sprake, dat indertijd bij de behandeling van de begrooting door de commissie een aanmerking is gemaakt over het vele verfwerk voor bruggen en woningen. Spr. heeft dezer dagen de eigendommen nog eens goed nagegaan en is tot de conclusie gekomen, dat verschil lende eigendommen dringend verf be hoeven. Spr. gaat in het kort deze eigen dommen na en vraagt of de raad goed kan keuren, dat hieraan het noodige gedaan wordt. Spr. heeft een bestek laten maken en is voornemens het verfwerk uit te be steden onder de schilders in deze gemeente en wel in perceelen. Voorzitter wil nader met B. en W. overleggen of het gewenscht is in verband met de overname van den weg door de provincie of de bruggen die onder overname vallen nog geverfd zullen worden. Een beslissing hierover zal spoedig kunnen vallen. De heer Rietbroek acht het wellicht ge wenscht dat de brugwachterwoningen toch opgeknapt worden. Bij overname door de provincie is het wellicht beter dat deze woningen er verzorgd uitzien. Voorzitter antwoordt dat ook dit door B en W. zal overwogen worden. Rondvraag. De heer Heemskerk merkt op. dat nu de mogelijkheid bestaat dat de weg op 1 Mei aan de provincie overgaat de tijd z.i. rijp is dat B. en W. hun aandacht nog eens schenken aan den weg Rijpwe- teringHoogmade. Spr. heeft een open oog voor de belangen der gemeente en is ervan overtuigd dat in de Veen ook nog veel verbeterd dient te worden, doch ook deze weg dient zJ. dringend Verbetering. De toestand ter plaatse is onhoudbaar en uit den ouden tijd. De weg is 900 Meter lang en men kan elkaar niet behoorlijk passeeren. Spr. bepleit het aanbrengen van eenige vluchtheuvels in den weg. De voorzitter merkt op, dat deze zaak aan de aandacht van B. en W. niet is ontsnapt, doch in verband met de mededeeling van het gemeentebestuur van Woubrugge, welk bestuur overweegt om den weg Hoog- made-Rijpwetering voor het verkeer met auto's af te sluiten, hebben B. en W. ge meend aan het idee van den heer Heems kerk voorloopig nog geen uitvoering te moeten geven. Spr. zal zich binnenkort nogmaals tot het gemeentebtstuur wen den om te ihformeeren hoe de zaken staan. De heer de Jong zou gaarne zien dat in deze vergadering tot uiting komt hoe het gemeentebestuur van Alkemade over deze zaak denkt. Moeten wij het voorstel van Woubrugge steunen of moeten wij trachten de weg open te houden. Met het oog op het belang der gemeente is de raad ervoor, dat de yeg niet afgesloten wordt. De heer de Koning is er voor, dat B. en W. plannen ontwerpen zooals door den heer Heemskerk bedoeld De voorzitter zegt overweging' toe. De heer de Koning vraagt hoe het staat met de onderhan delingen betreffende de brug nabij de woning van de wed. v. d. Meer. De voor zitter merkt op, dat de familie tegen het doen vervallen van de brug is, wel heeft zij er geen bezwaar tegen dat de brug wordt verlaagd. De heer de Koning wijst erop dat deze brug dringend voorziening behoeft. De voorzitter zegt toe naar den toestand van deze brug in onderzoek te zullen instellen. De heer van Rijn wijst op den weg nabij ■de brug Hoogeveen te Hoogmade. Tenge volge van een ongeval is een gedeelte van den weg weggezakt. De voorzitter ant woordt dat hij juist hedenmorgen aan den opzichter opdracht heeft gegeven een onderzoek naar dien weg in te stellen. Verder wijst de heer van Rijn op een ge deelte van den weg nabij de woning van J. Juffermans. Er liggen daar vele groote steenen. die de jeugd te water gooit. Spr. geeft den voorzitter in overweging de steenen tot puin te kloppen. De voorzitter zal de toestand ter plaatse in oogenschouw nemen. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Henricus Adrianus, z. van Jac. S. Pennings en S. W. Straathof. Ondertrouwd: Leonardus Corneiis van der Geest, j.m. 31 jaar en Cornelia Elisabeth Tersteeg, j.d. 24 jaar: Hubertus Petrus van Klink, j.m. 22 jaar en en Jacoba van Haast- regt, j.d. 25 jaar. Getrouwd: Nicolaas Wilhelmus Droogh, Jiu. met Cornelia Elisabeth Turk, j.d. 24 jaar; Corneiis van Hameren, j.m. 34 jaar met Adriana Johanna Kennis, j.d. 24 jaar. Overleden: Jacoba Elisabeth van Leeuwen, 6 jaar. BOSKOOP. Ingebruikneming kerkgebouw. Naar wij vernemen zal in den loop van de vólgende week het nieuw gebouwd kerk gebouw van de Geref. Kerk officieel in ge bruik worden genomen. De gehouden collecte ten bate der Ned. Herv. School heeft in het gebouw „Salvatori" de som van f. 52.40 opgebracht.. TER-AAR. Dc Narcissententoonstellinj Zooals reeds gemeld organis»,, I samenwerkende bloembollenkneey;! deze gemeente en omgeving een t< stelling van hun producten, i.e. j, soorten narcissen. En het is gebleken dat <w „show" in een reeds lang gevoe'Cl hoefte voorziet. Een 50-tal kweeker'J seerde en de belangstelling van j, van het publiek was, vooral den 1 dag overweldigend. Een jury, bestaande uit de hee--l J. v. d. Laan te Voorhout en p j-/l te Hillegom kende de beschikbaar >3 medaille's, lauwerkransen en bek«1 volgt toe. "'I Eereprijs voor het mooiste gehee l Dobbe te Ter Aar. Bovendien werdj deze firma toegekend den len prij-l de beste handelssoorten en een pni de beste Bicolornarcis (Whistler! 1 De 2e prijs voor de beste handel ten viel ten deel aan den heer B 1 hof te Nieuwveen; de 3e pr. aan si gervorst- te Ter Aar en de 4e pr J Hoogervorst Lzn. te Ter Aar "1 De heer P. Hoogervorst kreeg «i| volle vermelding. In de afdeeling „Nieuwigheden" uitslag als volgt: le pr. Gebrs. d; Leimuiden, 2e pr. Joh. Lelieveld, fel Als mooiste inzending van buiter. meente werd aangemerkt die van 61 G. J. van Leeuwen te RoelofareniJ (le pr.). Aan Gebrs. Vlasman te ifJ kwam de 2e prijs terwijl tenslotte dcJ eervolle vermelding ten deel viel inzending van den heer M. van Woubrugge. Het bestuur van „Samenwerking" J tentoonstellingscommissie kunnen ojl geslaagde dagen terugzien. Het hier verrichte pioniersTOjl zeker te zijner tijd voor de bollenkwaT vruchten afwerpen. Moge het ooï| groentenkweekers inspireeren om hul stekende Ter Aarsche gewas meer béil heid te geven, door middel van tod gen op tentoonstellingen, reclame tq Burgerlijke Stand. GeborenGeertruida Antonia 1 v. J G. v d. Sluis en C. van Bet Gerardus Leonardus, z. v. P. A KxJ vorst en Th. de Haan. Klaas, i iï Goedhart en M. van Eijk. JohanraJ nelia, d. v. Adr. Vork en C. Franal Jan Steven, z. v. W. van Os en A t Hugo Matthijs, z. v. N. J. de Jonr M. Verwoerd. OndertrouwdH. Slingerland 26 j j W. Heemskerk 26 j. C. J. Sassen S|| E. K. Maröut 22 j. Gehuwd: J. G. Vork 31 j. en Cox ij gervorst 35 j. Loop der bevolking. Gevestigd: G. van Os van Langtal G. Wolvers, v. Alphen a. d. Rijn. -l| A. Omtzigt, van Wouw. Vertrokken: G. Blijleven n. Leir.il W. F. v. Vliet, n. Alkemade. -i| v. Schip en gezin, n. Utrecht. JE zer n. Nieuwveen. M. J. v. d. M«| Amsterdam. HAZERSWOUDE. Noodlanding Pandcrvliegtuig. Een Pandervliegtuig P.H.—A.H.Z. Nation Luchtvaartschool Holland op weg van AmsterdamRotterdam, moest boven onze gemeente een noodlanding maken, wegens een defect aan de motor. De landing had plaats op het weiland van den heer R. v. j Vliet op den Voorweg en had een vlot verloop. Ontboden hulp bracht de motor weer in orde, zoodat het vliegtuig na een paar uur oponthoud weer kon opstijgen, en na een zwenking te hebben gemaakt, de reis naar Rotterdam vervolgen. Het ongewone schouwspel trok natuur lijk veel belangstelling. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert. z. v. G. de Vogel en N Brouwer. Johanna Catharina, d. v. J. H. de Jong en A. J Verkieij. Marijtje Martijntje d. v. P. Slootweg en M. J Spij ker. Geertje, d. van C. Groen en T Meirik. Johanna Wilhelmina, d. v. J. Priem en M. H. van Gorkum Jacobus, z. v. F. Ruis en J. Vos. Overleden: G Maaskant 75 j. geh. met G. Koetsier. A. J. M. van der Drift 62 i. Ondertrouwd: J. Janssens 37 j. en J. W. M. Haakman 23 1. G. Alkemade 27 j. en M J Verbeij 25 j Getrouwd: C. Stolwijk 39 j. en M. C. v. Schaik 39 .j. R.K. Kiesver. „Algemeen Belang". Door de R.K. Kiesvereeniging .Algemeen Belang" werden voor de a.s. Gemeente raadsverkiezing candidaat gesteld: 1. N. P. Kaptein. 2. A. J. de Jong, 3. P. T. Vee- lenturf, 4. J. Brugman, 5. W. Lommerse, 6. P. de Jong Czn.. 7. Th. W. Verkieij, 8. W. van der Voort, 9. M. Scheel. 10. Joh. de Boer, II. C. Kramer, 12. J. van der Werf Pzn., 13. W. J. van der Velde. 14. A. G. Timmermans. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cornelia, d. van P. C. F. de Jong en C. J. M. Bunnik. Jan netje Elisabeth d. van D. Versteegen en Joha. Weers. OUDE-WETERING. Stemming R.K. groslijst. De uitslag der stemming voor de gros lijst voor de R.K. candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen luidt als volgt: Uitgebracht 114 stemmen. Op den heer G. H. Rotteveel 53 J Penning de Vries 50 en P. de Jeu Sr. 11 stemmen, zoo- dat no. 1 is G. H. Rotteveel, no. 2 J. Pen- j ning de Vries en no. 3 P. de Jeu. WADDINXVEEN. De wegverbreeding. Was aanvankelijk door de provj besloten, dat de boerderij van de V den Boer. aan het Jaagpad gespaard I worden bij den nieuw aan te leggen I aldaar, thans zijn zij op dit besluit tej gekomen en zal de boerderij moeten j dwijnen. De onderhandelingen over aankoop zijn reeds begonnen. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Christina, d. v^| van Holten en C. van der Giesse Jansje Celina, d. van Th. N. Verbreefl C. van Sprang Arie, z. van B. Vei en H. C. Kerkhoven. J Overleden: Willem Hoogerdijk 8 jsL OndertrouwdJ. H. Eefsting 23 j-J phen a. d. Rijn en W. Blanken 26 j., P. van Erk 46 j. en C. J. Liebetoc-J M. de Booij 21 j., Moordrecht s! Vogelaar 24 j., alhier A. M. Versie: j. en M. Hogendoorn 18 j. Gehuwd: J. Huizer en J. Hij koop Een 25-tal meisjes heeft zich 1* met den verkoop van het Emma-bloe: De opbrengst bedroeg f.343; dit is t f. 1Ó0 meer dan het vorig jaar. De rijksveldwachter. H. van Ej alhier, is tijdelijk gedetacheerd te Gfl malsem, in verband met de staking aiu Gevonden: een gouden ring, een t schoen en een armbandhorloge. Inlicht; ter secretarie. Dinsdag 12 Mei a.s. nam. 2 uur de gelegenheid zijn opengesteld telooze inenting of herinenting v« die zich ten raadhuize aanmelden. Op den hoek van den Kerk weg een aanrijding plaats tusschen twee rijders. Mej. B. kwam te vallen waarj zij ernstige verwondingen bekwam aan den en beenen. Haar rijwiel werd vernield. De heer B. kwam er kleerscheuren af. Door den Bisschop van Haarlem zip heeren A. Kleiweg en J. van Steïjn be^ tot kerkmeesters van de parochie St. alhier. WOUBRUGGE. Geref. Knapenvereeniging. Onder leiding van de heeren Job Reenen en G. Timmer is een knaptf eeniging op Geref. grondslag opgeno Steunt, bij gelijken prijs en De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw lanc En bestrijdt gij de werkloosh

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6