d!£3& TELEGRAMMEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. LAATSTE BERICHTEN. FINANCIEN. RECHTZAKEN. SPORT. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. M S'J tvane ■en. T 7i| lis f WEERBERICHT. barometerstand. '®a op?y aatï lies; and j MM lick J en. it ditte pijltje geeft den stand aan Kedenmiddag 3 uur. (junne pijltje geeft den stand aan Gistermiddag 3 uur. lerraiddag 3 uur: 751. {denmiddag 3 uur: 758. telegrafisch weerbericht I,,, waarneming In den morgen van 28 April, medegedeeld door het Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. j^ste stand 769.8 te Biarritz, tagste Stand 751.8 te Hamburg, wachting tot den avond van 29 April: lee tot krachtige, later afnemende I Westelijke tot Westelijke wind. r bewolkt met tijdelijke opklaringen, mkeiijk nog regen of hagelbuitjes. i zachter. Stormwaarschuwingsdienst. ^ind van De Bildt hedenmorgen te r 45 aan de posten van Delfzijl tot Ueii: „Weest op uw hoede." LUCHTTEMPERATUUR. ar voorm.: 5 gr. C. (41 lur 'smidd.: far nam.: 6>/z C. C. gr. F.). (44 gr. F.). (44 gr. F.). dit ■dogiutertuden TE KATWIJK a. z. fff,.™ Voor Woensdag. "IsBgsie stand des voorin, te 12 u. 11 min. i.nj^Kito stand des nam. te 12 u. 32 min. Vin OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag 7.48 n.m. tot 4.06 v.m. de vlootbesprekingen. büDEN, 28 April. (V.D.). Van welinge- Ite zijde wordt vernomen, dat nu de felscli-Fransch-Italiaansche onderhan den over de vlootovereenkomst door Jngelsche afwijzing van de Fransche [hen er door Frankrijk's vasthouden deze eischen op een dood punt zijn men het zeer waarschijnlijk is, dat de aansche senator Dwight W. Mor tal trachten door zijn bemiddeling de tffingen over het doode punt heen te pa. Morrow die momenteel in Europa cellen thans te Londen is, heeft zijn over Parijs gekozen, waar hij Zater- J een onderhoud had met Briand. Van fiere zijde wordt echter beweerd, dat ro» niet voornemens is zich in de be lteen tusschen de drie Europeesche kendheden te mengen en dat hij zelfs i verbazing er over zou hebben uitge ven dat zijn bezoek van Zaterdag j.l. j den Quai d'Orsay officieel was aan- fcnoigd. Morrow verklaart dan ook J voornemens te zijn tijdens zijn huidig plilf te Londen een bezoek aan minister tierson te brengen. Het feit, dat hij belangrijke rol heeft gespeeld bij de fctconterentie verklaart waarschijnlijk [verschillende geruchten omtrent zijn ^iddeling. flNDEN, 28 April (Ned. Tel. Ag.l. Ds prekingen tot opstelling van den defini- telést van het Londensch vlootver- worden opnieuw enkele dagen onder- len. Pc „Dailv Herald" verklaart, dat er nog p enkele dagen zullen verloopen, voordat [fransche regeering zal hebben geant- M op de Engelsche tegen-voorstellen. xilang dit antwoord nog niet is ont- fïcn, moeten de werkzaamheden van de ïhindigen worden stopgezet. poincaré. IPARIJS, 28 April. (V.D.). De gezond- pdstoestand van Poincaré is in de laat- f weken aanzienlijk vooruitgegaan. Voor «ledig herstel van zijn gezondheid zal II ach dezer dage naar de Rivièra be- Fen. snowden's millioenen-nota. [LONDEN, 28 April (Ned. Tel. Ag.). De Ijjnes oefent sterke kritiek uit op de Ijuoenen reden van Snovvden en verklaart, telastingbetaler en weliswaar be- L h i 8Uns^8 is afgekomen, doch dat T jeia^ngyerinjQgjng slechts tot de vol- footing is uitgesteld, klaart j .our"or?aan' de Daily Herald ver- Van L' da* door de voorgenomen invoering Ittpnr? ?!onclbelasting zoowel aan de be- fearfiG ^er grondbezitters als aan de F - een z\Vare slag wordt toegebracht. verdrag tusschen italië en de sovjets. hi,???' 23 April (V.D.) De onderteeke- 'dn c~ R'manrt n~e.n verdrAg tusschen Italië en 'Scerinv 'everinS aan de Sovjet Wrap lva? ttaliaansche waren tot een fici»i k uilUoen lire wordt thans vat een sti3d- Het nieuwe contract Sen die -- wijzigingen en aanvul- kvat maatregelen in spanje. MADRID, 28 April (Belg. Tel. Ag.). De ministerraad heeft besloten een nieuwe kamer bij den rechtbank in te stellen voor het behandelen van arbeidsconflicten. Verder is een decreet aangenomen waarbij aan de ministers, die van 20 September 1923 tot 14 April 1931.hun functie uitoefenden, het recht op pensioen wordt ontzegd, daar zij onwettig benoemd waren. Vervolgens zullen ook de jury's bij de rechtbanken gewijzigd worden. Er zullen in het vervolg drie rechters en acht ge zworenen zijn, met twee plaatsvervangers. Indien een passioneele misdaad wordt behandeld, zal een deel der jury vrouwen zijn. o verkiezingen in argentinië. BUENOS AIRES, 28 April (Bélg. Tel. Ag.). In de provincie Buenos Aires zijn 20 radi cale en 18 conservatieve senatoren gekozen. Als afgevaardigden zijn gekozen 36 radi calen, 31 conservatieven en 9 socialisten. embargo opgeheven. NEW YORK, 28 April (V.D.). Op bevel van het departement van de schatkist te Washington is het embargo op de hout lading van het Russische stoomschip „Amversois" door de douane op het schip gelegd, omdat werd aangenomen, dat het hout door dwangarbeiders zou zijn ge zaagd en geladen, opgeheven. Gebleken zou zijn, dat van dwangarbeid bij het be werken en verladen van het hout geen sprake is geweest. Het schip kreeg ver gunning om van Red Island, waar het moest blijven liggen, naar de losplaats op te stoomen. de corruptie te chicago. NEW YORK, 28 April. (V.D.) Het onder zoek dat werd ingesteld naar de bank saldi van de verschillende politie-corps zich aan corruptie en andere misdrijven hebben schuldig gemaakt, heeft onver wachts een einde genomen omdat het hoofd der justitie de chief-justice Mc. Goorty zijn medewerking weigerde té ver- leenen tot het uitvaardigen van het bevel aan 273 banken een inzage van de depo sito's der betrokken politle-ambtenaren te geven. Zonder bevel van den chief-justice behoeven de bankiers de gevraagde gege vens niet te verstrekken. jack diamond. ALBANY, 28 April (Reuter). Na Jack Diamond bezocht te hebben verklaarde de dokter, dat de toestand van den gewonde eerder verontrustend is. Hij vreest, dat Diamond longontsteking heeft. o dorpsbrand. UNGVAR, 27 April (Woiff). Naar gemeld wordt staat de gemeente Fachanova (Hon garije) in vlammen en zijn reeds 80 wöqn- hinzeo en een aantal andere gebouwen afgebrand. De brand is vermoedelijk ont staan door onvoorzichtigheid van kinderen. BOMMEN ONTPLOFT. AGRAM,- 28 April. (V.D.l. In het koninklijk paleis zijn hedenmorgen 4 bom« men ontploft, die in het struikgewas ver borgen waren. De aangerichte materieele schade is gering en persoonlijke ongeval len kwamen niet voor. OP ZOEK NAAR EEN MASSA-MOORDENAAR. LONDEN. 28 April' (V.D.). De „Daily Express" meldt uit Delhi, dat de politie reeds geruimen tijd zoekende is naar een massa-moordenaar, die in de laatste twee jaar in de voorsteden van Delhi niet min der dan zestien roofmoorden zou hebben gepleegd. Al zijn slachtoffers waren man nen. De methode van den massa-moorde naar was in alle gevallen dezelfde. Hij lokte de mannen naar een afgelegen punt buiten de stad en bood hun een roépij aan als zij voor hem den wortel van een medi cijnboom wilden uitgraven. Wanneer zijn slachtoffer zich dan voorover boog om aan het werk te gaan, doodde hij hen met een sukkelvormig wapen. In alle bekende gevallen sneed hij daarna de ooren van zijn slachtoffer af. Tot nog toe zijn alle pogingen om den misdadiger op te sporen, mislukt. Je afe»7rv,°P Srond van de ervaringen van fejlefen S.en maanden noodzakelijk zijn ferdrav 0mtrent den inhoud van het ls «ader niets bekend. I ERNSTIGE ONTPLOFFING TE MAAGDENBURG. MAAGDENBURG, 28 April. (V. D.) Door tot nog toe onbekende oorzaak heeft he denmiddag in de Sacherinefabriek voor heen Fahlberg List en Co. een hevige ont ploffing plaatsgehad. Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd, evenals een commando van de Rijksweer en de poli tie. Tot nog toe zijn acht personen gedood en vier zwaar gewond, waarvan twee man nen. De overigen zijn arbeidsters, waar van er zes mèt ernstige verwondingen naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Kort na aankomst overle den vier hunner. De plaats van het ongeval,is door po litie en brandweer afgezet en; nadere bij zonderheden ontbreken. De navol erende passagiersschepen zijn Woensdag 2§ April in radio-telegraiische verbinding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. Medegedeeld door de N.T.M. Radio Holland N.V. Algorab, Monsanto Radio Altidra, Jutic- cao Radio Ahvaki, Cab. Finist. Radio Chr. Huygens, Scheven. Radio Colombia, idem Costa Rica, idem Flandria, idem Gelria, idem Gemma, Massau Radio Indrapoera, Scheven. Radio Mam. v. St Aldegonde, idem Orania, idem Poelau Laut, Massaua Radio Poelau Roebiah Colombo Radio P. C Hooft, Scheven. Radio Pr d. Nadert., idem Rotterdam, idem Sibajak, idem Slamat, idem S.atendam, idem Tj?rima\ idem. Bij verzending van een radio-telegram via Scheveningen Radio bedragen de totale kosten 44 cent per woord. STADSNIEUWS. academische examens. Geslaagd voor het doctoraal examen ge neeskunde de heeren a. Pull ter Gunne, Den Haag en a. Schultz, Den Haag; voor het econ. doet.-examen Indologie dé heer W. R. Pieters, Den Haag; voor het taal kundig cand.-examen Indologie de heer O. K. L. Peiger, Voorichoten. BINNENLAND. de koningin naar de bloemen velden. Naar wij vernemen heeft de Koningin gisteren een autotocht gemaakt ter be zichtiging van de bollenvelden. De uitslag der Statenverkiezingen. belangrijke wijziging in noord-brabant. De r.-k. Staatspartij wint nog 3 zetels. De vorige week werd de uitslag van de verkiezingen voor de Provinciale Staten van Noord-Brabant zooals deze officieus was vastgesteld, van officieele zijde beves tigd. Thans deelt men ons mede, dat bij het opmaken van den uitslag een vergis sing is gemaakt. Bij de toewijzing der zetels krachtens het bepaalde in het le lid van artikel 100 der Kieswet (deeling van den kiesdeeler op de stemmencljfers der lijstengroepen van gelijkluidende lijsten en op zich zelf staande lijsten) werden toegekend 55 plaatsen, zoodat nog te verdeelen bleven 9 plaatsen. Deze 9 plaatsen zijn toege wezen overeenkomstig het bepaalde in artikel 100, 2e lid (grootste overschotten). Nu bevat echter het 3de lid van artikel 100 van genoemde wet een uitzondering op de toewijzing van de z.g. overschot-zetels in dien het aantal dier zetels meer dan 8 be draagt. In dit geval moet de verdeeling plaats hebben naar de grootste gemiddel den: deze laatste bepaling is bij het op maken van den uitslag over het hoofd ge zien. Het gevolg hiervan is, dat ten on rechte één zetel is toegekend aan de lijsten Artz (R.-K. Volkspartij), de lijsten der S. D. A. P. en aan de lijsten de Broekert (Vrijzinnig-Democratische Bond). In de plaats hiervan behoorden te zijn toege wezen een zetel aan lijst 3 van kieskring I, aan lijst 3 van kieskring V' en aan lijst 2 van kieskring VII. De heeren Van den Bergh, Walder en de Broekert zijn der halve ten onrechte benoemd verklaard tot leden der Provinciale Staten, terwiil be noemd hadden moeten zijn G. ,J. M. Wage naar (Heeswijkl. F. C. varj Lith (Veghel) en A. van der Poel 'Ginneken) van de R.-K. Staatspartij. i Het centraal stembureau zal Donder dag a.s. den uitslag mét inachtneming dei- genoemde wijzigingen onnieuw vaststellen en in openbare Zitting bekend maken. Het gevolg van deze wiizieing is. dat de R -K. Staatsnartii niet 50 doch 53 zetels krijgt, dat de S. D. A. P. slechts één ifwlaats van 2 -zetels wint, dat de R -K. Völkspartii geen winst behaalt en de Vrij zinnig Dem. Bond den zetel verliest DE „ALBLASSERDAM" VLOT GEKOMEN. Uit Riga wordt gemeld: De Nederlandsche houtboot „Alblasser- dam" is eindelijk door sleenbooten vlot gesleept, nadat door het lossen der deklast het gevaarlijke overhellen van het schio was overwonnen. Het schin is naar de haven var. Riga gesleept, daar het lek schijnt te zijn geraakt. VERLENGING GEVANGENHOUDING. De gevangenhouding van den gewezen directeur van de N.V. Handels- en Land- bouwbank M. is heden opnieuw door de Rechtbank te 's-Gravenhage met dertig dagenverlengd. nederl. maatschappij voor nijverheid en handel. De Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft besloten een ontwerp te maken van een havenschap als nieuw lichaam met verordenende be voegdheid, ingevolge artikel 194 der Grondwet. Zij heeft als voorbeeld van een havenschap uitgekozen een haven schap van de Maas en heeft prof. mr. F. J. A. Huart, hoogleeraar aan de Universi teit der Gemeente Amsterdam, aangezocht zich te belasten met het opstellen van het otwerp, daartoe voorgelicht door een Commissie onder voorzitterschap van ir A. Plate, lid van het Dageliiksch Bestuur van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Het secretariaat dei- Commissie wordt waargenomen door den algemeenen secretaris der Maatschappij, mr. J. Bierens de Haan en is gevestigd Nassauplein 5 te Haarlem. stelling ingestort te helmond. Twee arbeiders zwaar gewond. Hedenmorgen omstreeks negen uur heeft op de werkplaats van de Koninklijke Nederlandsche Machinefabriek v.h. E. H. Begemann op den Kanaaldijk te Helmond, een ernstig ongeluk plaats gehad. Op dat moment waren arbeiders bezig een brug te monteeren, toen een stelling instortte. Drie arbeiders vielen naar beneden, ter wijl een vierde. Cox. die onder de stel ling stond eveneens onder de neervallende balken geraakte. Ijlings toegesnelde hulp, slaagde er spoedig in de vier mannen van onder de telling vandaan te halen. De arbeiders Dankers en Cox waren er het ergst aan toe. Zij werden met zware ver wondingen naar het St. Antonius Zieken huis te Helmond overgebracht, waar zij ter verpleging ziio opeenomen De twee andere arbeiders kwamen er beter af en konden zich naar hun woning begeven De oorzaak van het instorten der stelling is nog niet opgehelderd. de broedermoord te aalten. Verdachte bekent. Omtrent den broedermoord te Aalten vernemen wij heden van den burgemees ter van Aalten het volgende: Vrijdagmorgen omstreeks zes uur heeft de weduwe Prinsen haar zoon Anton ge roepen om de koeien te melken. Deze heeft toen eenige zeer onbehoorlijke uitdruk kingen tegen zijn moeder gebezigd, maar is toch gaan melken. De melk der eerste koe heeft hij daarna ook nog gezeefd. Toen zijn moeder hem tijdens het melken der tweede koe riep om te komen eten, antwoordde hij: „Och olde, ik snie oew leever in reepen." Daarop heeft de andere zoon Dirk zijn broer aangevallen en een hevige worsteling ontstond. Plotseling be merkte Dirk, dat hij zijn broer te hard den hals dichtgedrukt had. Hij riep: „Mooder, ik heb um dood emaakt. Zeg toch niks, mlek mie neet ongelukkig." Beiden hebben toen afgesproken niets te vertellen. Zij hebben een mise en scène bedacht: het zou voorgesteld worden, dat Anton gevallen was met het hoofd op een wiel van een wagen en dat dit den dood tengevolge had gehad. Dit werd ook aan dr. Hartman en vervolgens aan den bur gemeester en den chef-veldwachter ver teld. Zaterdagavond scheen de weduwe zeer onder den indruk te zijn geweest, doch een verklaring werd niet gegeven. Gisteren werd de weduwe P. door dr. Ger- ritsma bezocht en aan dezen predikant heeft zij gevraagd aan den burgemeester te vertell.n, dat zij den laatste wat te zeggen had. Ds. Gerritsma -heeft dit ver zoek onmiddellijk overgebracht. Daarop is de burgemeester met den chef-veldwach ter naar de weduwe P. toegegaan, waarna een volledige verklaring van hetgeen zich had afgespeeldh, werd gegeven. Heden morgen zal de Officier van Justitie ver dachte een verhoor afnemen en nagaan of de verklaring van de -weduwe P. daar mede in overeenstemming zal zijn. Naar wij nader vernemen heeft verd. gisteravond reeds bekend den moord te hebben gepleegd. Vast staat reeds, dat de verklaringen van de weduwe P. volkomen overeenstem men met de reeds door de deskundigen gevonden aanwijzingen. De teraardebestelling van het slachtof fer zal hedenmiddag twee uur geschieden. Op het kerkhof zal het publiek niet wor den toegelaten. een nieuw orgel voor de vara. In de nieuwe groote studio van de vara te Hilversum zal een concertorgel wor den geplaatst, met 3 klavieren en pedaal. Dit orgel zal electrisch worden ingericht en van de nieuwste geluidseffecten e»i speelhulpmiddelen worden voorzien. De N.V. Standaart's Orgelfabrieken te Schiedam is met de levering belast. zendproeven te kootwijk. in verband met een in de pers versche nen bericht, dat te Kootwijk een omroep- station zou zijn gemonteerd met groots energie, hetwelk dezer dagen na midder nacht proefuitzendingen zal doen op een golflengte van 1071 M. wordt meegedeeld, dat het hier slechts een proef betreft van den Rijksradiodienst om vast te stellen of het zonder overwegende bezwaren mo gelijk is, den zakelijken Omroepzender te Scheveningen, die in de omgeving van Den Haag aan dë luisteraars.wel eens last veroorzaakt, naar Kootwijk over te bren gen. De gewezen Vorst van Hessen, die eenige dagen in Den Haag heeft vertoefd, heeft hedenochtend de Residentie verla ten en is naar Duitschland teruggekeerd. UIT NED OOST-INDIE. medan's nieuwe burgemeester. BUITENZORG, 27 April. (Aneta). Benoemd tot burgemeester van Medan mr. J. M. Wesselink, thans burgemeester van Buitenzorg. koninklijke paketvaart-mij. Naar wij vernemen zal door den Raad van Bestuur van de Koninklijke Paket- vaart Maatschappij aan de in Juni te houden algemeene vergadering van aan deelhouders dezer maatschappij worden voorgesteld, om het dividend over 1930 te bepalen op 9 pCt De huidige gang van zaken wettigt niet de verwachting, dat dit dividend te zijner tijd ook over 1931 zal uitgekeerd kunnen worden. haagsche rechtbank. Deze Rechtbank veroordeelde heden den 44-jarigen schilder W. L. thans gedeti neerd. die terecht heeft gestaan wegens brandstichting in een hooischelf te Bode graven, tot 6 maanden gevangenisstraf, met ter beschikkingstelling van de Re geering, De eisch was 1 jaar en 6 maanden. De arbeider J. B„ die zich te verant woorden heeft gehad wegens diefstal van een geldkistje uit zijn kosthuis te Hazers- woude, tot 3 maanden voorw. met 3 jaar proeftijd. KORFBAL. het noordelijke twaalftal. Het Noordelijk Twaalftal, dat Zondag op Houtrust te 's-Gravenhage tegen de ver tegenwoordigende Zuidelijke ploeg zal uit komen in den jaarlijkschen wedstrijd om den Holland-beker, is als volgt samenge steld Aanval: A. Hendriksen, Olympia; j. Meijer D.V.D en de dames M Moos, D.V. D. en T. Hendriksen Olympia. Midden: A Madsen: J. Madsen en de dames Versluys, 't Hart enB. Jambroes, allen D.T V. Verdediging- A. Arends, Swift; M. Kokje DV.D. en de dames'M, den OuterKlein Swift en C. Cohen, Hercules. AMSTERDAM, 28 April. Verbeterde stem ming. Koninklijke, Industrieele fondsen en Suikerwaarden hooger. Tabakken en Mijn- aandeelen "erdeeld. Rubberaandeelen prijs houdend Scheepvaart Unies weinig ver anderd. Amerik. fondsen prijshoudend. De algemeene tendenz was heden iets beter door de hoogere noteeringen, die voor Koninklijke tot stand kwamen, daar Londen als kooper voor het fonds optrad. De begrooting van Snowden maakte een goeden indruk en de beurs te Londen had een opgewekt verloop. Unielevers werden door een en ander gestimuleerd en het fonds avanceerde enkele punten. Phlllpswaarden warén on geveer 5 pet. hooger genoteerd. Voor Ac- coustiek bestond eenige vraag evenals voor Ford waardoor hoogere noteeringen tot stand kwamen. In de Suikerwaarden ontstond eenige beweging In H.V.A.'s die iets herstelden van de recente verliezen. Ook de minder courante soorten kwamen hooger. Rubber aandeelen lagen geheel buiten de be langstelling. De noteeringen ondergingen weinig wijziging. Tabakken waren ver deeld doch over het geheel genomen wa ren de koersen nagenoeg ongewijzigd. In Mijnwaarden was de affaire beperkt. Boetons handhaa fden zich óp het Ver hoogd niveau. Redjangs waren lager daar het nog niet vaststaat of de nieuw aan getroffen ertslagen zooveel goud bevatten als werd bericht. Scheepvaartaandeelen bleven op peil. Amerikaansche Waarden hadden een kalm voorkomen. In admissie waren weinig va riaties te registreeren. wisselkoersen. Engeland 12X915/13, Duitschland 50.267/, Frankrijk 9.72V2, België 34.63, Zwitserland 47.92y„. Oostenrijk 35.021/2, Denemarken 66.62'/;. Zweden 66.70. Noorwegen 66.621/!. New-York 2.48 3/4. Prolongatie 11/21 3/4 pCt. LEIDEN. Vette Varkensmarkt van Dinsdag den 28 April. Totaal aangevoerd 390 stuks, zwaar 348 en licht 42 stuks. Prijs per kilo levend gewicht: zwaar f 0.39 f. 0.38, licht f. 0.38—f. 0.37. Handel ma tig. Enkele beste varkens 1 cent boven noteering. ALPHEN, 27 April. Spinazie f. 1215. p. 100 K.G. Radijs f.4—6.50. Seldery f.1— 1.80. Preij f.22.10. p. 100 bos. Kropsla I f.3—5.40. Kropsla II f. 1.80—2.80. p. 100 stuks. BODEGRAVEN, 28 April. Kaasmarkt: 217 wagens; 9265 stuks; le soort met R.M. 3540; 2e soort met R.M. 2833. Handel matig. BOSKOOP, 27 April. Coöp. Vereeniging „De Boskoopsche veiling". Rozen per bos: Phoebe 50—90 ct., Rosalandia 70—80 ct.. Butterfly 50-70 ct., Potin 27-43 ct.. Hadley, 80—100 ct„ Willi. Kordes 50—60 ct„ Colum bia 40—50 ct., Ooiden Ophelia 39—56 ct., Mac Keiler 80—109., August Noach 31—40 ct., Marcel Royer 28—40 ct., Pauls Scarlet 60 ct., Kilham 40—63 ct., Ophelia 20—38 ct., Germania 52—60 ct., Briarcliff 60 ct., Poly- antharozen 60—62 ct., Else Poulsen 100— 150 ct.. Gemengde rozen 27—45 ct., Diversen per stuk: Clematis, mr. Patijn 10 ct., id. Miss Beekman 5—6 ct., id. Pre sident 1522 ct., Diversen in pot, per stuk: Gouden regen 71 ct., Hortensia's 41 ct. Diversen per bos: Cerasus Hisakura (kers) 50—90 ct., Gerbera 80—102 ct.. Lathyrus 16—19 ct., Balrozen 10 ct., Iris 39 ct., Anemonen 8—13 ct., Tulpen 26—34 ct., Lelies 40 ct. HAZERSWOUDE, 27 April. Aanvoer 21764 eieren. Prijs kipeieren f3.40—f. 4.25 p. 100 stuks; eendeieren f. 3.40f. 3.60 p. 100 stuks. PURMEREND, 28 April. 9 kleine fa- brieks per 50 kilo met rijksmerk f.31; 7 kleine boeren per 50 kilo met rijksmerk f. 34. Aanvoer 15.000 K.G. Handel matig. 2048 K.G. boter 1.251.40 per kilo. Wei- boter f. 11.30 per kilo. 928 runderen; 220 vette f. 0.90—1.02 per kilo. handel matig; 632 melk- en gelde- runderen f. 160370 per stuk, handel ma tig; 36 stieren; 9 paarden f. 80200 per stuk, handel stug; 25 vette kalveren 1.10 1.30 per kilo, handel stug; 832 nuchtere kalveren. Slachtkalveren f. 1030 per st., handel matig; fokkalveren f.2032 per stuk, handel matig; 561 vette varkens, slacht. 3642 ct. per kilo: zout. 3637 ct. per kilo, handel vlug; 45 magere varkens f. 1425 per stuk, handel stug; 262 big gen f. 612 per stuk, handel matig; 380 schapen f.27—33 per stuk, handel matig: 77 iameren: 61 bokken f.3. Eendeieren f. 3.504 per 100 stuks: 1000 kievitseieren f.7—8 per 100 stuks: piep kuikens f. 0.901 per stuk; 40982 kip eieren A. f. 3.50—4.50: 612 kipeieren B. f. 3.10—3.40; 28069 eendeieren A. f. 3.40; 10010 kippen: 74 eenden. ROTTERDAM, 27 April. Graanmarkt. Tarwe f. 66.50, uitgezochte kwaliteit f. 8 —10.50. Gerst, chevalier f. 67. Haver f. 5.50—6.75 Erwten, kleine groeve f.7— 9.50, schokkers f. 11—17.50. Bruine boonen f. 6—9. Karwijzaad f 27—29, inclusief. Blauw maanzaad f. 3033,inclusief. Alles per 100 K.G. netto. TER AAR, 27 April. Centrale Veiling Sla f. 1.108.20: Vellen per kist 1937 ct.; Dunsel per kilo 7 ct.; Spinazie per kist 6086 ct.; Radijs per 100 bos f. 4.105.60; Peen per bos 13 ct.; Bloemkool 1040 ct.; Peulen per .pond 5786 et. Postelein per K.G. 36 ct. Aardbeien per doosje 51 ct.; Snljboonen per 100 f. 1.40 Afdeeling Bloe men: Violen per bak 2840 ct; Narcissen per bos 57 ct., Cineraria's 1827 ct. ZOETERWOUDE 27 April. Eierenveiling Aanvoer 6801. Kipeieren f. 3.504 40; Eendeieren f. 3.20—3.80 per honderd st. Weiboter f. 0,600.64' Roomboter f 0.75 0 83; Kaas f.0 29 -0.38; Kippen f. 0.65-1.10 Hanen f. 1.55; Duiven f. 0.31—0.33. 3—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3