KENT U ZE REEDS UIT DE OMSTREKEN. J. BAALBERGEN KATWIJK AA\ ZEE Meubelen - Linoleums - Tapijten - Bedden BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Izaak, z. van Gerrit Mets en Anna van Leeuwen. De candidaatstelling voor den Ge meenteraad zal alhier plaats hebben op 12 Mei a.s. o HAARLEMMERMEER. Uitslag Aanbestedingen. Door het bestuur van den Haarlemmer- meerpolder werden verschillende aanbeste dingen gehouden, waarvan de uitslag is als volgt: Vervoer van verhardingsmateriaal voor de wegen. De perceelen 1 tot en met 8 werden gegund resp. aan H. Zorge voor f.505; D. J. Middelkoop f.659. J. Dekker f.1100; A. H. Koolhaas f.840J Dekker f.149; Gebr. Elenbaas f.975; R. Smit f. 740; Th. Smit f.800. Levering van betonstukken of hardsteen en stortpuin. Perc. I gegund aan D. Ver hoef en M. de Leeuw te Haarlem voor f. 1.43 per M3; perceel II aan J. Dekker te Haarlemmermeer voor f1.49 M3 en perc. 111 aan Th. Smit te Haarlemmermeer voor f. 1.43 per M3. Het verrichten van herstellingen en ver nieuwingen aan gebouwen en kunstwerken. De percoelen 1, 2, 3 en 4 werden gegund aan Gebr. E. van Luiing te Woubrugge voor de resp. sommen van f.530, f.440, f.1600 en f.911. Kroozen van vaarten en tochten. De per ceelen 1 tot en met 8 werden gegund aan de te Haarlemmermeer wonende aannemers J. van Beusekom, Jac. Griekspoor, P. de Waal, Joh. Vriesman; dez.. Joh. v. d. Bos, H. Dekker en J. van Beusekom. De bollenvelden. De uitgestrektheid van de gronden, die vrijwel in alle deelen van den Haarlem- mermeerpolder voor de bloembollenteelt in exploitatie worden gebracht, zijn In den laatsten tijd aanmerkelijk uitgebreid. Voorai in het Zuidelijke deel en nabij de Cruquius staan de velden nog in vollen bloei en heeft men Zondag daarvan nog kunnen genieten. HILLEGOM. Arbeidsbemiddeling. In de afgeloopen week stonden bij de Gemeentelijke Arbeidsbemiddeling 120 werk- loozen ingeschreven. Geplaatst werden een opperman en een vr. kantoorbediende. Waarschuwing. De Burgemeester van Hillegom geeft be langhebbenden in overweging bij hem in lichtingen in te winnen, alvorens ln han delsrelatie te treden met; le John Thomas Gijselaar, bloembollen handelaar. wonende Weerestelnstraat No. 65 te Hillegom, ook handeldrijvende onder de namen: J. Markman en Co en „De Bongerd." 2e Frans Gijselaar, bloembollenhande laar, wonende Weeresteinstraat 65 te Hillegom, ook handeldrijvende onder do namen: „A. Baert en Co" „Abaco" en Karei de Groote. 3e Johannes Gerardus Schrier, bloem bollenhandelaar, wonende Wilhelmlnalaan No. 62 te Hillegom. Aanbesteding. Alhier is aanbesteed het bouwen van een garage met bovenwoning in de Hof straat voor rekening van den heer S. Weber onder-architectuur van den heer H. Kijne Wzn. archit. N.I.V.A. alhier. Er waren 12 Inschrijvingen met den vol genden uitslag: J. Schuyt Haarlemf 19.588 D. Vergunst Lisse f. 14.990: Bessellng en de Kleyn f. 17.770; A. Graper f. 17.194; Fa. Daudeij en Co. Lisse f. 14.580; Gebr. R. en A. van Breda Sassenheim f. 16.990; Blok land en Bosman. Amsterdam f. 17.447; Timmerbedrijf Nijman Rusman f. 14.996; Gebr. de Graaf Voorschoten f. 14.260; Jan sen °/o Moens Haarlem f. 14.200; B. ïmt- horn en Zn. f. 16.724; K. Vermey en Zn. f. 14.174. Over de gunning wordt later be slist. De begrooting was f. 15.000. Verdieping van het Protestantisme. Alhier Is opgericht de „Hervormde Ver- eeniging tot verdieping van het Protestan tisme". In Lisse is een vereeniglng van den zelfden naam opgericht. Ds. J. H. Mulder heeft als toelichting voor het ont staan van deze vereeniging meegedeeld, dat het verwijt, als zou hij door zijn sympathie voor het optreden van den heer Scheps, uitsluitend negatief werken, weersproken wordt 'door den titel der vereeniging en door de bedoelingen, die bet bestuur dezer vereeniging bezielen. „Lceren en weer leggen' is de juiste werkwijze, het doel is de protestanten wakker te schudden, vol gens ds. Mulder. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het nieuwe Raadhuis. Binnen drie weken zal tot de aanbe steding van bet nieuwe raadhuis worden gegaan. De bouwsom wordt geraamd op f. 149.500. Het gebouw, dat zal komen te staan op de gronden tusschen Julianalaan en Cantineweg met het front naar den ouden Zeeweg, dus op z.g. Katwijk Rijn's grond gebied, moet Mei 1932 voltooid zijn. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana zal de Harmonie Katwijk Donderdagavond in do tent aan de Commandeurslaan een concert geven KATWIJK AAN ZEE. Ter-aarde-bestelling van schipper Gerrit Remmelzwaal. Onder groote belangstelling is op het kerkhof alhier ter aarde besteld het stof felijk overschot van schipper Remmel zwaal. die verleden week plotseling in een Engelsche haven overleed. Schippers van de reederij „Na lijden verblijden" droegen het stoffelijk overschot grafwaarts. Bij de groeve voerde eerst het woord ds. Kalkman en vervolgens de directeur der reederij de heer A. Ouwehand. Onze mooie K. V. T. Karpetten ZONDER ZOOMEN NIET DUURDER dan andere Karpetten, terwijl ze aan beide kanten te ge bruiken zijn, zonder dat de leelqke genaaide zoom boven komt. Wij kunnen U een schitterende collectie voorleggen HOOGST IN KWALITEIT LAAGST IN PRIJS Ledenverg. „Helpt elkander". De Coöp. Verbruiksvereeniging „Helpt Elkander" G. A. hield een buitengewone algemeene ledenvergadering in Casa Cara. Als voornaamste punt werd behandeld, de voorgestelde statutenwijziging der Ver eeniging, welke o.m. bepaalt, dat het inleggeld voor leden is teruggebracht van f. 30 op f. 10. Na eenige discussies over art. 42 der sta tuten, betreffende de winstverdeeling, werd met alg. st. het voorstel tot statuten wijziging aangenomen. Na een opwekkend woord sloot de voor zitter onder dank de vergadering. Verg. der Kiesver. „Christ. Volkspartij" De Gemeentezaal was goed bezet, er waren meer dan honderd aanwezigen. De leiding van dezen avond berustte ln han den van den heer D. van Beelen. Een groep leden van de Katwijksche Harmonie met den directeur Langmuur zorgde voor afwisseling. De heer van Beelen liet zin gen Ps. 84 3 en las voor 2 Cor. 6, waarna hij voorging in gebed. Hij riep allen een hartelijk welkom toe, de drie aanwezige raadsleden in 't bijzon der en ook degenen, die zich een candida- tuur hadden laten welgevallen. Verder verwelkomde hij de aanwezige leden van de muziek met den directeur De Verkiezingsbriefjes werden uitge deeld, de candidaten zelf stemden niet mee. Terwijl de stemmen geteld werden, speelde de Harmonie eenige Christelijke en Vaderlandsche liederen; toen de uit slag der stemming geëindigd was, volgde het Wilhelmus. De uitslag der stemming was als volgt: 1. M. van der Bent, aftr.; 2. P. Guijt, aftr.; 3. J. Zuijderduijn Azn.; 4. G. van Rijn; 5. P. C. Langmuur; 6. W. A. Rijken, aftr 7. H. van Duijn; 8. P. van der Bijl; 9. van Tuijl; 10. H de Best; 11. J. van Rijn; 12. J. Harteveld; 13. Adr. Kruger. De voorzitter bedankte de stemopnemers voor hun langdurig werk, de muziek voor haar medewerking en allen voor de trouwe opkomst. Met dankzegging werd gesloten. De heer P. Meerburg gaat heen. De heer P. Meerburg heeft te kennen gegeven, dat hij voor een candidatuur voor den gemeenteraad niet meer in aan merking wenscht te komen. De heer Meer burg werd den 26sten Augustus 1913 als raadslid geïnstalleerd. Als nestor der raadsleden heeft hij meermalen het tijde lijk wethouderschap op zich genomen. De Raad der gemeente verliest in hem een zeer achtenswaardig lid. Aanrijdingen. Op den hoek Boulevard en Voorstraat had een aanrijding plaats tusschen een motorrijwiel, bestuurd door J. Z. uit de Blommerstraat, die van den Zuid-Boule vard kwam, en tusschen den wielrijder N. B„ van den Sluisweg, komende van den Noord-Boulevard. Beiden hadden schuld, daar zij niet de goede zijde van den weg hielden. Het motorrijwiel, zoowel als de fiets, werden ernstig beschadigd. Het 5-jarig jongetje L. B., uit de Sta tionstraat, werd in de Zuidstraat door den wielrijder V. uit Duinhof overeden en ern stig gewond. LISSE. Ned. Herv. Kerk. Door de Ned. Herv. Kerk alhier is een beroep uitgebracht op ds. A. Dönszelmann te Almlterk. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Elizabeth, dochter van A. Groeneveld en J. v. Tilborg. Teuna Jacoba, dochter van A. Koppenaal en T. J. Overweel. Maria Huberta Jo hanna. dochter van C. S. v. Ruiten en Th. M. Brama. Geertruida Maria, dochter van J. v. d. Zwet en J. G. M. v. Dijk. Petrus Adrianus, zoon van P. J. v. Driest en M. H. v. Winsen. Overleden: Annigje Lagerwerf, echtge- noote van J. Kleijnendorst, oud 80 jaren. Gehuwd; H. J. v. d. Wiel en A. M. v. Zeist. C. P. Warmerdam en J. Vrij burg. Th. P. Hoogervorst en M. Hoo- gervorst. INTREDE Ds. G. VAN DIJK. Bij de Ned. Herv. Gcm. te Breda. Onder een groote belangstelling heeft Zondag in de Groote Kerk te Breda de in trede plaats gevonden van ds. G. van Dijk, tot nu toe predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier. Aanwezig waren de verschillende predikanten uit Breda en omgevingè Ds. van Dijk werd in den aanvang toegezongen Gez. 25 vers 17: „Gezegend zijt Gij, knecht des Heeren!" Na het gemeenschappelijk zingen van alle vier de verzen van Psalm 100, las ds. v. Dijk de twaalf artikelen des geloofs, welke voorlezing besloten werd door het zingen van Gezang 52 vers 13. Ds. v. Dijk las vervolgens voor Joh. 20 vers 19 tot 25a. Als tekst had hij gekozen het tweede gedeelte van vers 20: „De discipe len dan werden verblijd als zij den Heere zagen." Tot slot sprak de predikant nog diverse personen en colleges toe. Staande zong de gemeente hierop Ge zang 209 vers 3: „In Uwe hoede zijn wij wel geborgen." Nog werd het woord ge voerd door ds. v. Mourik Broekman en ds. Cieremans, waarna ds. v. Dijk hartelijk dankte voor de hem toegezongen beede en het gesprokene. In den morgendienst was ds. Van Dijk bevestigd door prof. dr. L. H. K. Bleeker uit Groningen die een predikatie hield naar aanleiding van 2 Cor. 1 vers 25: „Wij zijn medewerkers Uwer blijdschap". De gemeente heeft daarbij den nieuwen pre dikant toegezongen gezang 91 vers 3: „Och dat Uw Geest den Leeraar sterk." Loop der bevolking. Vertrokken: H. P. den Butter-Kuipers, naar Haarlemmermeer; P. G. v. d. Pol, naar Oudenbosch; L. J. v. Bommel en gezin, naar Sassenheim; Mej. G. Dwarswaard, n. Sassenheim; J. P. Berkhout, naar Stompwijk; Mej. A. v. Stijn, naar Sevenuin; J. Kamer heek, naar Gendringen; J. L. A. M. Rebers, naar Naaldwijk. Gevestigd: Mej. M. C. Dohbe, van Noord- wijkerhout, Heereweg 275; Mej. N. Schouten van Amsterdam, Heereweg 441: J. N. Ne- derpelt, van Bennebroek, Heereweg 170; Th. G. v. d. Horst, van Haarlemmermeer, Heereweg 437; Mej. G. H. Bouma, van Hillegom, Zwartelaan 4; C. L. Baak, van Sassenheim, 3e Poellaan 85 b. Het maken van een hekwerk langs de Akervoorderlaan alhier is door B. en W. opgedragen aan de firma M. Bruvnen alhier. Tot onderwijzeres aan de Herv. School alhier is benoemd de heer O. Meijer te Haarlem. NOORDWITK. Vergadering „Boerenleenbank". In Hotel Royal alhier had een vergade ring plaats der Boerenleenbank. Daar door het niet bezoeken dezer vergadering door de leden boete moest worden betaald was deze vergadering zeer goed bezet. De voor zitter de heer C. G. J. Alkemade opende deze vergadering met een hartelijk wel kom tot de aanwezigen en ln het bijzonder tot de heeren van den Raad van Toezicht. Na voorlezing der zeer uitgebreide en keu rige notulen werd het verslag uitgebracht van het 19e Boekjaar der Bank, waaruit wij het volgende ontleenen: Het ledental was van 178 gestegen tot 187, gedurende 1930 werden in 't dagboek 607 posten ge boekt en in het dagboek der spaarbank 828 posten het totaal ontvangsten bedroeg f. 849.046.38'/!, dat der uitgaven f838.576.69 alzoo een kassaldo vormend van f. 10.469.69 Op 31 December 1930, waren in omloop 245 spaarbankboekjes, het totaal der spaar gelden op 31 Dec. 1929 bedroeg f. 241.368.59 gedurende 1930 werd ingelegd f. 273.221.98 en uitbetaald f. 266.314.42 zoodat het to taal der spaargelden op 31 December 1930 bedroeg f. 248.276.15, aan rente werd bij geschreven f. 9248.33 en uitbetaald f. 51.03. Op 31 December 1929 waren uitstaande 92 voorschotten tot 'n bedrag van f. 92.041.15 en 20 le Hypotheken tot een bedrag van f. 51.900, gedurende 1930 werden 28 nieuwe voorschotten gegeven tot een bedrag van f. 35.390 en 7 le Hypotheken tot een be drag van f. 19.200. 5 voorschotten en 2 Hypotheken gedeeltelijk terugbetaald tot een bedrag van f. 23.036, zoodat op 31 December 1930 nog uitstonden 115 voor schotten tot een bedrag van f. 111 636.15 en 25 Hypotheken tot een bedrag van f. 63.859 over 1930 werd aan rente en kosten op deze rekeningen ontvangen f. 9715.09. Stand der loopende rekeningen met de leden was op 31 December 1929 totaal debet f. 18.778.59 en credit f. 1082.58, uit betaald gedurende 1930 f. 16.269.48 en ont vangen f. 14049.97. stand dezer rekening op 31 December 1930 tot. debet f 22641.55 en credit f. 2726.03, aan rente en provisie door den Bank ontvangen f. 1119.48 en door den Bank uitbetaald f. 7092. Op 31 December 1929 was aan de Centrale Bank in loopende rekening verschuldigd f. 1.586.90, gedurende 1940 opgenomen in loopende rekening f. 197.499.62, gedurende 1930 werd naar de Centrale Bank gezon den f. 255.088.06, alzoo was op 31 Decem ber 1930 nog te vorderen f. 56001.54. Op 31 December 1929 stond op jaar-deposito f. 70.000, dit jaar-deposito is gedurende 1930 opgenomen in loopende rekening, over 1930 werd van de Centrale Bank aan rente ontvangen f. 3190.71 terwijl de bij drage aan de Centrale Bank bedroeg f.7890 De winst der Bank over 1930 bedroeg f. 3109.21. De balans en verlies en winst rekening waren door het Bestuur en den Raad van Toezicht nagekeken en volko men in orde bevonden. De voorzitter vroeg thans of er iemand van de leden was. welke nog nadere toelichtingen over het uitgebrachte verslag wenschte, waar nie mand het woord hierover verlangde, wer den de bescheiden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd en bracht de voor zitter namens bestuur en leden dank aan den kassier voor zijn alleszins prijzens waardig beheer. Het aftredend lid de heer Th. G. v. Went werd met meerderheid van stemmen herkozen en als lid van de Raad van Toezicht werd met algemeene stem men herkozen de heer C. W. Alkemade. Deze verklaarde gaarne zijn herbenoeming aan te nemen en kon niet na laten nog een hartelijk woord van lof te brengen aan den kassier, de heer S. Hiep, voor zijn accurate boekhouding. In de bespreking over den Rentevoet van voorschotten deed de voorzitter allereerst uitkomen dat ln de laatste tijd weinig of geen voorschotten meer waren versterkt dit met 't oog op de huidige toestand opdat men steeds liquide gelden beschikbaar zou hebben, toch wenschte het bestuur in deze een voorstel te doen, om den rentevoet van 6"/o terug te brengen op 5V» doch onder de be paling, dat mocht onverhoopt blijken dat deze rentestand niet gehandhaafd kan worden, het bestuur te machtigen om dit besluit per I Jan. 1932 weder te herroepen. Dit voorstel vond begrijpelijkerwijze aller instemming en zal per 1 Juli as. in wer king treden. Hierna bracht de voorzitter nog verslag uit van de vergadering der Centrale Bank, waarvan spr. als voor naamste punten aanhaalde, dat 725 ban ken zijn aangesloten, de winst over 1929 bedroeg f.629.590 en de reserve pl.m. 4'/: millioen bedraagt. Op deze vergadering werd tevens besloten dat verleende voor schotten niet langer mogen loopen dan 10 jaar, zoodat ieder jaar 10»/o moet wor- I den afgelost, hoewel de afd. Noordwijk hiervoor geen speciale maatregelen be hoeft te treffen, daar tot nog toe steeds meer dan ÏO*/» werd afgelost, zal hieraan toch streng de hand worden gehouden. Aan den kassier werd hierna onder ap plaus, boven zijn salaris f. 50 gratificatie verstrekt. Bij de rondvraag opperde de heer Vegt het idee om een andere regeling te treffen in de zittingsuren der Bank, zoo mogelijk ook overdag. De voorzitter kon persoonlijk dit idee niet toejuichen, doch waar de heer Vegt hiervan een voorstel wenschte te maken hetwelk bijval vond. zal dit vorstel nog nader in het bestuur besproken worden. Hierna bracht de voor zitter dank aan de Raad van Toezicht en zijn mede-bestuurders, voor de steeds aan gename samenwerking en sloot hij deze bijeenkomst met de belangen der Bank ieder lid warm aan bevelen. NOORDWITK-BINNEN. Openluchtconcert. Het Fanfarecorps „Excelsior' alhier zal а.s. Donderdag 39 April, den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, een concert geven in de muziektent op het Lindenplein. Het programma van dit concert is als volgt samengesteld 1. Wilhelmus. 2. Inno Pontificio (Paus-Marsch) Hallmaeyr 3. Ouverture l'Aurore, A. Friebis. 4. Echo de Foret, Fantasie, G. Morand. 5. Loudspeaker Marsch, G. P. v. Leeuwen. Fragmenten uit de Operette „Die Lus tige Wittwe", F. Lëhar. 7. Finale. Verkeersongeval. Op het kruispunt Schiestraat—Gooweg— Voorstraat—H. Geestweg heeft een aanrij ding plaats gehad tusschen een vracht auto, gemerkt G 66563 en een perso nen auto, gemerkt H 67258. De oorzaak dezer aanrijding is te wijten aan den bestuurder van de vrachtauto, die zonder daartoe eenig teeken te geven, plotseling achteruit reed. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke stand. Geboren: Engelina A., d. van A. van der Linden en van H. A. van Looij; Maria J., d. van J. Passchier en van P. J. Vink; Jacoba'C„ d. van B. N. Gevers en van P. J. Wcsselman; Theodorus N., z. van J. M. van Schie en C. J. de Ridder; Jacoba E., d. van J. P. van der Klugt en A. A. Boogen stratenGerardus H. M„ z. van Mart. van der Togt en M. J. van Gijlswijk; Geer truida J„ d. van L. Wittekoek en A. de Ridder. Overleden: Alida van der Ploeg. 96 jaar, wed. van Ant. van den Berg; Adriana J. M. Heemskerk, 5 maanden. Ondertrouwd: Albertus F. de Groot, 26 jaar en Johanna C. van der Putten 21 jaar; Theodorus Zoetendaal, 23 jaar en Cornelia van den Burg, 21 jaar. Getrouwd: Adrianus J. Balk, 25 jaar en Petronella M. van Noort, 25 jaar: Wilhelmus Th. Pronk, 30 jaar en Cornelia A. Duiven voorden, 28 jaar. OEGSTGEEST. Zilveren jubileum Chr. Nat. Werkmansbond. Gisteravond is de herdenking van het 25-jarig bestaan der afdeeling Oegstgeest van den Christelijk Nationalen Werkmans bond ingezet met een Wijdingsdienst in „Irene". Als voorganger frad op ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Na het plechtige Liturgisch gedeelte ging deze voor in gebed. In zijn openingswoord riep spr. de aan wezigen hartelijk welkom toe, inzonderheid de verschillende afgevaardigden w.o. wij opmerkten deputaties van de afdeelingen Katwijk Binnen, Sassenheim, Leiden en den heer Uding, secretaris van het hoofdbestuur. Als een teleurstelling deelde spr. mede liet ontvangen bericht van ds. A. J. Ruys, de oprichter dezer afdeeling, die wegens lichte ongesteldheid verhinderd was over te komen. Het was de wensch van de vereeniging om dit feest niet alleen met de leden onder ling, nUrar met alle belangstellende ingeze tenen, dit bijzondere feit inet hen te her denken. Het werk dezer vereeniging staat geworteld in den geest van Christus, zeide spr. en alzoo moet het ook staan in de gemeente opdat de belangstelling en het leven, in zijn geheel kan gedragen worden. Het doei dezer vereeniging is de ver zorging van de stoffelijke en geestelijke belangen in het licht van het Evangelie. Spr. wenschte den leden licht en kracht toe om door van liefde getuigende samen werking op den ingeslagen weg voort te kunnen aroeiden tot heil van de leden, de gemeente en Gods eer, en gaf dan het woord aan ds. Kuilman uit Leiden nadat gezongen was Gezang 77 1. Ds. Kuilman wenschte de jubileeronie vereeniging van harte geluk met de her denking van dit 25 jarig bestaan en sprak dan over het onderwerp: „Als Christenen volharden in onzen socialen strijd". in zijn met bezielende kracht uitgespro- sproken rede behandelde spr. de groote sociale nooden der arbeidende bevolking en vestigde daarbij sterk de aandacht op de groote sociale beteekenis van de Heilige Schrift Zeer duidelijk liet spr. uitkomen dat de ware sociale strijd nog door zoo velen verkeerd onder de oogen gezien wordt. Juist in dezen tijd, waarin de groote zorg gevoeld wordt van de economische crisis moet met tact en vastberadenheid van uit een geestelijk standpunt gezien worden naar de oorzaken van de vele verkeerde toestanden. Spr. hoopte dat ook de Werkmansbond in deze gemeente moge medewerken om aller oogen te doen opengaan. Als slotlied werd gezongen Gezang 3 6 waarna spr. dezen dienst sloot met dank gebed. De gehouden collecte werd bestemd als dankoffer voor de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente. Na afloop van dezen wijdingsdienst wer den de aanwezigen in de gelegenheid ge steld het bestuur te complimenteeren, waar van door allen werd gebruik gemaakt Een viertal jonge dames vergastte daarbij de aanwezigen op thee en eenige ver snaperingen, waarvoor haar allen dani] komt. De burgemeester, de heer A. J. vanf vink gaf persoonlijk door zijn aanvveiy blijken van zijn belangstelling en ve nog geruimen tijd aan de bestuur» Door de vrouwen van de leden wkl schitterende bloemenmand ten gezonden. SASSENHEIM. Onze plaatsgenoot, de heer A. l Essevcld, behaalde voor Engelsche HnL correspondentie een diploma 1ste voor Engelsch een diploma 2e klas 21 Pittman's College te Londen. 1 STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: B. de Gunst geb. Hoeve J C. Th. de Vreede geb. Ruygrok. D L A. v. d. Helm geb. Hilgersom, D. |,j J Roest geb. De Wit. Z. W. van üjii, geb. v. d. Togt. D. Ondertrouwd: L. J. Schrijvers en AJ Getrouwd: J. F. Lelieman en W. iL Overleden: A. van Henjbergen rr ;J VALKENBURG. Bloeiende tulpenvelden. Wie van bloelende tulpenvelden «1 nieten, kunnen wij ten zeerste aanaj eens een tochtje te maken vanal 1 sche Schouw, de straatweg langs ovtrj kenburg naar Katwijk. Er is in de] week daar veel moois te zien; een a kende kleurenweelde boeit 't oog en ij zicht is er overal ruim en vrij. De a is ook niet groot, want van Schouw tot Katwijk is slechts een uur wandelen op een tamelijk weg. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, z. van D. Doldersuil J. Imthom Dirk, z. van H. J. Meijï| D. v. Duin. Zaterdagavond a.s. hoopt de I nie onder leiding van haar nieuwen d. teur, de heer Bokhove uit Den Haag.h eerste buitenconcert te geven in de li op het eilandje. Dit is ter eere, van verjaardag van H. K. H. prinses Julias VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. A. Tetteroo geb. Hoop Z. A. M. Romijn geb. Bolleboom.t VEUR—LEIDSCHENDAM. Bouw plotseling stopgezet. Aan de Tedingerstraat worden voord kening van de Haagsche Handel Mi]. I woningen gebouwd. Thans nu een 10-i voor 3/4 gereed zijn, is plotseling den l»r stopgezet, terwijl de werklieden nog a loon achterstand hebben te vorderen J jeugd houdt zich thans onledig me'.! amoveeren van het complex. De Chr. Schoolvereeniging hield leiding van ds. De Wit haar jaarvi ring. De jaarverslagen van secretaris penningmeesetr werden goedgekeurd, bestuurslid werd gekozen de heer E Ruyter en herkozen de heer A. G. gerland. Wegens toenemenden aanvoer lil Coöp. Groenteveiling ook Donderdi veilen. VOORSCHOTEN. Loop der bevolking. Gevestigd; J. W. M. van der Hijden, Heemstede S. F. van der Hoek, Leiden K. C. W. Rotteveel, van Bo H. J. Scheffer en echtgenoot, 's-Gravenhage. Vertrokken: C. B. de Stoppelaar. n Hoenderloo D. Lammertink. naar venter C. W. Franssen, naar Harder G. J. Laneel naar Leiden. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Henny. d. van A. Voorhtf en H. M. C. Maquelin Ditta Martini van W. J. ScheldekensD. C. Nienhuls Engelbertus Johannes, z. van W. Vosse J. C. Snelderwaard Bemardina d. van J. W. Kouwenhoven en M. A. Greef Antoinette Jacoba Maria. d. u H. B. Baijer en A. M. Paardenkooper Annie Gerarda, d. van M. Hoogenboom G. C. Zandvliet. Overleden: J. C. de Vries, 78 jaren." duwe van L. G. P. van Bfjsterveld. Ondertrouwd: H. C. van der Ham W. Siebelink P. W. den Boer en Driessen B. Ulrich en H. M. Witrich O. Schmidt en M. T. Reding F. Reij® en C. J. van Dorp J. W. Snelderew en J. M. P. Fitskie. ZEVENHOVEN. De tarwewet. De heeren C. J. Poel en A. Groene^ zijn resp. gekozen door den L.T.B en t» Boerenbond tot leden van de vertrou"® commissie. Verkeersongeval. De landbouwer O. geraakte met paaH' wagen te water. De levende have spoedig op het droge gebracht. Het P bekwam ernstige materieele scbada De inzittenden wisten zich ie redde»

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10