LE1DSCH DAGBLAD, Maandag 27 April 1931 Jaargang Tweede Biad No. 21811 GEMENGD NIEUWS. DUITSCHLAND IN AMSTERDAM. Om den voetbalwedstrijd NederlandDuitschland te zien, waren duizenden per extra- treinen gisteren naar de hoofdstad gekomen. De drukte voor het Centraalstation was geweldig. De westelijke afrit werd benut om het den bezoekers gemakkelijk te maken. BRANDEN-. rcniN i op stootblok gereden. Een zwaar, één licht gewonde. Iieugevolge van het weigeren van de (men liep Zaterdagmiddag trein 3528, lie té 16.32 uur te Apeldoorn arriveerde, leen stootblok, met net gevolg, dat de (motiet halverwege op het stootblok pin te liggen, terwijl ae wagon welke Piddellijk achter de locomotief was ge- Nl derailleerde. Tengevolge van oen kok bekwam een dame inwendige pteuren, terwijl van den conducteur [Engel de linkerhand werd verbrijzeld, f! opruimingswerk werd onmiddellijk tavangen. De binnenkomende treinen raden over een ander spoor worden ge- id, zoodat er slechts weinig vertraging itstond. De materieele schade is vrij aanzienlijk, i machinist kwam met den schrik vrij. t stoker sprong tien meter vóór de bot- 'g plaats had van de locomotief. ONDER een meelw'agen. ,ÜONDOM DE ZUIDERZEE". In het Stedelijk Museum te Amsterdam is Zaterdag de 'tentoonstelling Rondom de Zuiderzee" geopend. Een tweetal Marker boerinnetjes aan het kantwerken op de tentoonstelling. Een oude man gedood. lEaterdagmiddag ongeveer 12 uur pas tede te Veenendaal een der meelwagens 1 de firma Schut uit Rhenen den nieu- weg te Veenendaal, toen plotseling |°r zijn wagen een oude man, W. Bouman, ffl weg wilde oversteken. Een aanrijding fas onvermijdelijk. In hopeloozen toestand If™ de 85-jarige oude man naar huis ge- Tarnt, waar hij bij aankomst reeds was berieden. dronken achter het stuur. Man overreden en ernstig gewond. (irGdSt?a'ond kwam °P het Hinthamer- k '?e w,'s Ilertogenbosch een autobus uit Bi hi u1 do"e vaart aangereden. Dicht lek!» i is van dr- Duuring, waar een to t teed de autobus een voetganger Ui (titn de man wsrd opgenomen bleek „.'a.'nelijk ernstig aan toe. Hij werd net ziekenhuis vervoerd, waar bleek, ae man eenige ribben had gebroken, bet pi?e °°ze chauffeur, die te diep in Ichtei i'e had gekeken, werd meteen slot en grendel gezet. „Maandagm." Te Nijmegen is brand uitgebroken in een pand aan de Lange Hezelstraat, waarin de heer H. Planthof een handel in lijsten enz. drijft. De brand werd ontdekt in de werkplaats, waarboven een zolder is. De i echtgenoote van den heer P. sliep in de achterkamer, twee kinderen sliepen in de voorkamer van de tweede verdieping. De kinderen, door den rook wakker geworden, riepen hun moeder. Zij zag toen reeds de vlammen langs de vensters van haar ka mer spelen. Allen zijn aan den voorkant door een raam langs een ladder gered. De heer P., die eenige dagen afwezig was ge weest, kwam even nadat de brand was uitgebroken van zijn reis terug. Met drie stralen slaagde de brandweer er in het vuur in de werkplaats te beper ken tot den zolder. Van de daar aanwezige zeer brandbare goederen bleef niets be houden. Het pand behoorde aan mevr. E. van Beelen té Venlo en is waarschijnlijk verzekerd. De heer F. had zijn inboedel en den inventaris der zaak verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Eist is brand ontstaan in een aan den Rijksweg Arnhem—Nijmegen gelegen boe renhofstede, bewoond en eigendom van H. van R. Het vuur nam zulk een omvang, dat het verkeer op den drukken verkeers weg werd gestremd. De woning is geheel in vlammen opgegaan. Een deel van den inboedel kon worden gered. De motorspuit uit Eist kwam juist bijtijds om heet aan de overzijde van den betonnen weg gelegen café de Reethsche Brug, waarvan het dak reeds door het vuur was aangetast, te be houden. Zaterdagavond brak brand uit in de hoe- denfabriek van Gebrs. Verduin, Rapenbur gerstraat te Amsterdam. Ongeveer 3 weken geleden zijn de gebroeders verhuisd en werd er niet meer in het gebouw gewerkt. Wel was er nog een opslag van dames- en kinderhoeden. De waarde bedroeg ongeveer f. 10.000. Hoe de brand is ontstaan, weet men niet. Toen de brandweer kwam, sloe gen de vlammen uit het gelijkstraatsche gedeelte. Met vier stralen op een motor spuit was het vuur gebluscht Het beneden gedeelte brandoe uit. Het vuur heeft zich nog even medegedeeld aan de daarboven gelegen verdieping, waardoor veel water schade ontstond. De derde en vierde ver dieping leden geen schade. Verzekering dekt de schade. DRIE AUTO'S TEGEN ELKAAR. Op den Rijksstraatweg onder Bussum, ter hoogte van den Noord-Crailooschen weg, naderde Zaterdagmiddag omstreeks drie uur uit de richting Laren een groote vrachtauto, waarin zich twintig militairen bevonden, op weg van Ede naar Haarlem, Uit de richting Bussum kwam een particu liere auto en een taxi. De laatste wilde de eerste passeeren. De chauffeur van de vrachtauto, die een botsing vreesde, remde sterk, doch kon. Zooals hij verklaarde, den wagen niet meer houden. De taxi werd tusschen de vracht- en de andere auto gedrukt; van de vijf inzitten den werd een twintigjarig meisje deerlijk verwond Dr Buma, de Bussumsche ge meente-arts, constateerde een schedel- basisfractuur, De moeder van het meisje was in het gelaat gewond; de vader, een taxi-chauffeur uit Amsterdam kreeg een zenuwtoeval Beiden werden door een par ticulier per auto naar de Majellastichting te Bussum vervoerd. De beide broertjes zijn ongedeerd. De chauffeur van de vrachtauto werd in het gelaat gewond. Hij werd in het politiebureau te Bussum verbonden. De drie inzittenden van de particuliere auto, waarvan de voorruit verbrijzeld was, kre gen geen letsel. Daar de ziekenauto van de Majellastichting onderweg defect was ge raakt. werd het meisje per rijwielbrancard van de Bussumsche politie naar de Majella stichting gebracht. Haar toestand geeft zeer weinig hoop. de autobus aalten—bochholt verongelukt. Gistermiddag is de Bochholtsche auto bus even voor Aalten op den Bochholt- schen weg tegen een boom gereden. Het geheele voorgedeelte van de bus werd in elkaar gedrukt en van de ruiten bleef niets over dar een hoop scherven. De chauffeur bleek vrij ernstige verwondingen aan het hoofd te hebben en ook de eenige passa gier. de heer P F., fabrikant te Bochholt, had een hoofdwonde en wonden aan de armen Een arts die SDoedig ter plaatse was, heeft beide gewonden verbonden waarna zij per auto naar Bochholt wer den vervoerd De oorzaak is waarschijnliik het defect raken der stuurinrichting. De autobus is door de marechaussee in be slag genomen Een onderzoek wordt inge steld. DE STRIJD OM DEN BAL. Een duel tusschen Van der Meulen en Müller. vrouw verdronken. Aan de Transvaalkade te Amsterdam is gisteravond een ernstig ongeluk gebeurd. Men hoorde hulpkreten en bespeurde, dat een vrouw in het water lag. Toen men haar op den wal had, bleek zij buiten kennis te zijn. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken, mochten niet meer baten. Men vermoedt, dat de vrouw, die onge veer 65 jaar oud is, door de duisternis misleid, in net water is geloopen. Haar identiteit kon niet worden vast gesteld. Mevrouw: „Ik heb toch geen order ge geven, de keuken opnieuw te behangen?" „Nee, mefrau, dat heeft 't keukenmeisje gedaan." (Passing Show) BUITENLANDSCH GEMENGD. MOORDENAAR GEARRESTEERD. Bela Tonko, die in het hotel „Imperial" te Boedapest een 16-jarlge chocoladever koopster heeft vermoord, is in een café, waar hij met zijn vrienden billiard speelde, gearresteerd. Tonko bekende den moord te hebben gepleegd, doch weigerde de drijf- veeren te noemen. roofoverval. Zaterdag hebben twee jongelui een roof overval gepleegd op de kas van de Dil- linger Hütte in de Rijnprovincie. Zij over vielen twee employé's, die met een cas sette, inhoudende 70.000 Francs aan loon gelden, op weg waren naar het kantoor. Zij verwondden een hunner en maakten zich met de cassette uit de voeten. Een wachtmeester achtervolgde de beide roo- vers, van wie er een door een revolver schot ernstig werd gewond. De ander, een Italiaan, wist met de buit te ontkomen, treinbotsing. Op de lijn DerneDortmund heeft een botsing plaats gehad tusschen een locomo tief en een goederentrein. Hierbij werd een conducteur gedood en een ander zwaar gewond. ernstig auto-ongeval. Te Dortmund is een automobiel waar in vier personen gezeten waren over den kop geslagen. Twee inzittenden werden gedood, de beide andere bekwamen levens gevaarlijk letsel. auto door een trein gegrepen. Zaterdag is in de nabijheid van Fick- mühlen in het Roergebied een automobiel door een trein gegrepen. De auto werd over grooten afstand medegesleurd. De eenige inzittende werd gedood. bouwwerk ingestort. Zaterdag is in de Universiteitsstraat te Athene een in aanbouw zijnd gebouw in gestort, waardoor vier arbeiders bedolven werden. Twee van hen zijn hierbij om het leven gekomen, de beide anderen bekwa men ernstig letsel. familiedrama. Naar gemeld wordt heeft in het op de Zuid-SlavischOostenrijksche grens ge legen plaatsje Koetsch een herbergier zijn drie zoontjes van 11 tot 14 jaar doodge slagen. Nadat hij zijn vrouw zwaar letsel had toegebracht, beroofde de man zich van het leven. Hij heeft het misdrijf in een vlaag van waanzin gepleegd. De vrouw verkeert in levensgevaarlijken toestand. groote brand. Te Neuselden bij Linz aan den Donau brak brand uit in het huis van een bak ker. Het vuur breidde zich snel uit en tastte de belendende perceelen aan. De brandweer kon weinig uitrichten en in eenige uren brandden 17 perceelen w.o. het postkantoor geheel uit. DE VOETBALWEDSTRIJD NEDERLAND-DUITSCHLAND. Het eerste doelpunt. De Duitscher Knöpfle doet tevergeefs nog al het mogelijke om liet doelpunt te vijirkomen. De keeper staat in liet veld.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5