TELEGRAMMEN. LAND- EN TUINBOUW. RECHTZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS.' BINNENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. de t eren 1 Jben J WEERBERICHT. Barometerstand. Pen I iiiSfenniddag- 3 uur: 750. jenmiddag 3 uur: 751. ielegeafiscb weerbericht ■pjsr waarneming ln den morgen van I 27 April, medegedeeld door het [a Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. stand 767.0 te La Coruna. jagste stand 748.2 te Den Heldor. Jvërwachting tot den avond van 28 April Ltige Westelijke tot Noord-Westelijke L Afwisselende bewolking. Waar- hynlijk nog regen- of hagelbuitjes. ivankelijk iets kouder. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 7Vs gr. C. (45 gr. F.), uur 'smidd.: 8 gr. C. (46 gr. F.). uur nam.: 8 gr. C. (46 gr. F.). lOCWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Dinsdag. stand des voorm. te 11 u. 39 min. gste stand des nam. te 12 u. 01 min. LICHT op voor fietsers e.a. Maandag 7.46 n.m. tot 4.08 v.m. de vlootbesprekingen. ^■tdndeN, 27 April. (V.D.). De Britsche n heeft de Fransche voorstellen ^■tsijzigmg van het Engelsch-Fransch- i^fcunsche vlootaccoord afgewezen. voornaamste bezwaar van Engeland Bden eisch van Frankrijk om van 1934 ;1S36 66.000 ton meer dan de in het '^•msdi-Itallaansche Verdrag van 1 Maart toegestane 136.000 ton aan nieuwe iepen bij te bouwen. Onder geen enkele imarde was Engeland bereid aan eisch tegemoet te komen. ARIJS, 27 April. (V.D.) De Parijsche len toonen zich onaangenaam verrast het Engelsche antwoord op de Fran- vlootvoorstellen. Uit alles blijkt, dat „muran Fransche zijde "geen oogenblik rerwacht dat de Engelsche regeering in dergelijke afwijzende houdtng zou „innemen. Men is er van overtuigd dat de el™selsche tegenvoorstellen niets anders luiden dan het hardnekkig vasthouden in het tot nog toe door de Britsche adml- .—iiteit vastgestelde standpunt. Bovendien :a*»st men dat ook Italië aan zijn eischen vasthouden en dat de regeering van ■;®issolini met opzet het Engelsche ant- 1 Jwrd heeft afgewacht alvorens haar "■jen houding te bepalen. INTERVIEW MET dr. SCHACHT. [BRUSSEL, 27 April (V.D. Een speciale Irslaggever van de Antwerpsche „Nep- Ine" had een interview met den oud- lisident van den Duitschen Rijksbank I Schacht. Op de vraag van den Bel- Ishe journalist op welke wijze men een Ttondmaking van de Duitsche economi se toestanden zou kunnen verwachten [twoordde dr. Schacht, dat slechts een flijkdlge actie naar binnen en naar fiten verandering zou kunnen brengen. binnen door afschaffing van de veel f nare overtollige sociale lasten en naar fiten door een nieuwe internationale (Mcenkomst waardoor aan de herstelbe- aigen definatief een einde komt. [Ten aanzien van de FranschDuitsche poenlng verklaarde dr. Schacht aai Iweenstemming mogelijk zou zijn doch Pt op de wijze, zooals de socialisten in verschillende landen wilden. De samen- [ricing zou slechts verzekerd zijn, wan- tusschen de rechtsche groepen van *!de landen overeenstemming was Voor pnd verklaarde Schacht bang te zijn, ingezien deze goed sprak maar weinig 'overeenstemming met zijn redevoerin- ïn handelde. Zijn plan voor een Pan. P'opa heeft eenvoudig de bedoeling de ^hsche Regemonie vast te leggen. FRANKRIJK EN DE SOVJETS. [PARIJS, 27 April. (V.D.) Volgens „La atpublique" zouden binnenkort onder bedelingen te wachten zijn tusschen Twlcrijk en Sovjet Rusland voor het slui ke van een Fransch-Russisch handelsver- P»8- Men heeft in Frankrijk lang geaar- f'o alvorens hiertoe over te gaan maar Fde op aandringen uit kringen van pustrie en handel zou men het voor bid in Engeland, Italië en Duitschland ™len volgen. expfeditiehulp. STOCKHOLM, 27 April (V.-D.) Hes levenska Dagbladet" verneemt, dat TOarschijnlijk de Zweedsche Oceaan- eeger, kapitein Ahrenberg, dezer dagen Groenland zal starten om den in hm verkeerenden metereoloog Watkins tu verleenen. Watkins was op 200 acht aIstand van de Groenlandsche kust Ikcp H e^aten om te overwinteren. Men ver- llot 'n groote ongerustheid over het luoeirp dezen geleerde aangezien alle Itat orn hem Proviand te brengen Iva- "rö8 'oe zijn mislukt. De expeditie Iheid t had tot taak de hiogelijk- I lucht, onderzoeken van een directe |en „"'aartverbinding tusschen Engeland een „da. welker kortste route zou lei- hioeciuu. Groenland. Men rekende op de I kriiet Uf1,eld' dat Ahrenberg ook contact 'achJ?et de expeditie van Wegener, die ineens op Groenland bevindt. snowden. LONDEN, 27 April. (Ned. Tel. Ag.) Ten gevolge van oververmoeidheid is de En gelsche minister van financiën Snowden weer eenigszins ingestort, en heeft hij gisteren den geheelen dag het bed moeten houden. Het is derhalve niet zeker, of hij heden in het Lagerhuis zijn rede z&l houden. o een nieuwe aanslag OP jack diamond. NEW YORK, 27 April (V.-D.) Op nieuw is een aanslag gepleegd op den be kenden misdadigerskoning Jack Diamond, die korten tijd geleden pas hersteld was van een vorigen aanslag waarbij hij le vensgevaarlijke verwondingen opliep. Toen hij een landhuisje verliet werd hij op den weg naar Kairo nabij Albany in den staat New York door onbekende daders overvallen en neergeschoten. Hij bleek vijf ernstige schotwonden te hebben opge- loopen! Zijn toestand is ernstig. BOMMEN GEWORPEN. WARSCHAU, 27 April. (Wolff). In het stationsgebouw van Podbrods, een plaatsje in het district Wilna is in den afgeloopen nacht door een onbekende een handgra naat in de wachtkamer geworpen, waar door een machinist werd gedood. Een tweede projectiel richtte ernstige schade aan. Onder de reizigers ontstond een paniek. Het politioneel onderzoek is tot dusver zonder resultaat gebleven. na drie jaar weer gesnapt. NEW YORK, 27 April (V.-D.) Wegens overtreding van het parkeerverbod wilde een agent gisteren een automobilist te New York verbaliseeren. Toen de agent de auto naderde bemerkte hij, dat de auto mobilist niemand anders was dan de mis dadiger en bendeleider James Nannery, die in 1928 uit de Sing Sing gevangenis wist te ontsnappen. Toen Nannery zag, dat de agent hem herkend had trok hij zijn revolver doch de agent was hem voor en loste twee schoten terwijl hij boven dien een traangaspatroon afschoot. De agent slaagde er in den man te arres teeren. o indisch grondbezitter gelyncht. LONDEN, 27 April (V.-D.) Uit Luck- now wordt gemeld, dat gisteren in het in de nabijheid gelegen dorp Hawai een In dische grondbezitter die maatregelen wilde némen om een pachter te dwingen zijn pacht te betalen, door een woedende me nigte met stokken werd aangevallen, doodgeslagen en letterlijk in stukken ge scheurd. Zijn zoon kon zich slechts met moeite redden. SCHIP IN NOOD. SEOUL (Korea) 27 April (Reuter). Tijdens slechte zee en dikken mist heeft de stoom boot Tenan Maru op wég van Chemulpo naar Pusan, schipbreuk geleden. Aan pas sagiers cn bemanning zijn er Ju het geheel een vijftigtal personen aan boord en men vreest voor hun behoud, (laar het schip in zinkenden toestand zou verkeeren Verschillende stoomsclcprn spoeden zich naar de plaats der ramp. PLUIMVEE. STAAR U NIET BLIND OP PRODUCTIE CIJFERS. Indien u weet, dat er tusschen een groot aantal hennen, die allen 150 eieren in hun eerste legjaar gelegd hebben en allen te gelijkertijd en op tijd geboren zijn, ver schillen bestaan: a. van 130 dagen in Iegrijpneid. De eene hen zal op 1 Oct. haar eerste ei leggen en een andere pas in Februari, terwijl beiden 150 eieren per jaar halen; b. van 110 dagen in het beëindigen van den eersten leg. De eene hen zal eind Juni ophouden met leggen, een andere pas in het begin van October, terwijl beiden 150 eieren per jaar halen; c. van nul tot 60 eieren in winterpro- ductie. De eene hen zal in de maanden November, December en Januari geen en kel ei leggen en toch nog 150 eieren per jaar halen, terwijl een andere hen 60 ,win- tereieren legt; d. van 20 tot 110 eieren in de voorjaars productie en e. van 11 tot 100 eieren in de^nazomer- productie Indien u dat allemaal weet, liebben dan nu nog alle „150 eieren per jaar"-hennen voor u dezelfde waarde? KANTONGERECHT TE ALPHEN. Door het kantongerecht alhier Werden de navolgende verstekvonnissen gewezen we gens overtreding der motor- en rij wiel wet C T. te Leiden 5 subs 1 wk. en f.10 subs. 2 wk., M. v. V te Hazerswoude f.3 subs. 1 wk., S. K. f.5 subs. 2 d., H. v. B. te Aalsmeer idem, M. v. K. te Noorden idem, G. P. G. D. te Mijdrecht idem, P. de P. te Uithoorn idem, J. T. f. 2 subs. 1 d., H. A. te Wadctinxveen f.7 subs 3 d., P, N. te Voorburg f.3 subs 1 d., Th. v. d. T. te Boskoop f. 4. sutos 2 dK. te Waarder idem, G. v. R. te Nieuwkoop f.8 subs. 4 d., J. T. te Waddinxveén f. 20 subs 10 d., W. B. te Zoeterwoude f. 3 subs L d., D. J. K. f. 3 subs 1 d., Visscherijovertreding H. P. S en W. J. S. te Leiden beiden tot f.6 subs 2 d. met verbeurdverklaring van een inbislaggenomen vischzegen, C. A. V. f.6 subs 2 d. met verb, verkl. vischtuig. Terzake wegens overtreding der algem. politieverordening der gemeente AJphen a. d. Rijn. J. C. R. en C. R. beiden tot f. 2 subs 1 d., A. v. Z. tot f.5 subs 2 d., Overtreding Trekliondenwet J. de G. f.5 subs 2 d., Spoorwegwet C. V. 5 subs 2 d.. Motor- en rijwielverordening der ge meente Boskoop C. V. te Boskoop f.5 subs 2 d„ Overtreding leerplichtwet J. V. te Boskoop f. 25 subs 10 d., L. S. te Koude kerk f.6 subs 3 d., E. v. L. te Woubrugge f.5 subs 2 d., A. de B. te Hazerswoude f.5 subs 2 d., en terzake wegens over treding vail art, 453 wetb. v. Stralr, L. v. d. A tot f.8 subs 4 d. Waar geen woon plaats vermeld, wonen veroordeelden te Alphen a. d. Rijn. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaats- examen rechtsgeleerdheid de heeren G. C. Suermondt (Den Haag) en P. de Vries van Heyst (Arnhem). In de heden gehouden alg. verg. van aandeelhouders der Comm. Vennootschap Heineken's Bierhandel werden Balans en Winst- en verliesrekening goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 6"/o evenals vorig jaar. Voorts werd, gezien de aandrang van diverse afnemers, besloten de werkzaam heden der vennootschap uit te breiden met fabricage van limonades, welke onder het merk H.B. (Habee) zullen worden in den handel gebracht. NEDERLANDSCH SCHIP GESTRAND. Het Letlandsch Telegraaf Agentschap meldt uit Riga; Het 2500 ton metende Nederlandsche stoomschip Alblasserdam, dat met een lading hout uit Riga is vertrokken, is gis terenmiddag in den mist in de Dunamon- ding gestrand. Niettegenstaande de pogin gen van vijf sleepbooten was het schip hedenmorgen nog niet vlot. Wegens de sterke vloedstrooming is de toestand van het schip gevaarlijk. Op het oogenblik is men bezig de dek last in booten over te brengen. MOTORONGELUK BIJ HAARLEM. Gisteravond omstreeks 7 uur reden de heeren V. en B. uit Den Haag op een motorfiets op den Vogelenzangschen weg te Haarlem toen uit de Bekslaan een auto kwam, bestuurd door den heer M. uit Heemstede. De motorrijders werden over den weg geslingerd en werden ernstig ge wond en per ziekenauto naar het St. Elisa- betjis-ziekenhuis te Haarlem overgebracht waar de heer V. vannacht is overleden. De motor werd vernield en de auto licht be schadigd." DE MOORD TE STOMPWIJK. Naar aanleiding van geruchten heeft de Haagsche politie het onderzoek naar den coordenaar van den Stompwijkschen manufacturier, van der Drift weer opge vat en dregt zij naar een in de Vliet te Voorburg weggeworpen revolver. DE POSTVLUCHTEN. Het 16e postvliegtuig is gisteren te 5.41) uit Medan vertrokken en te 12.51) in Paleinbang geland. Het vertrok Vandaar te 13.10 en arrjveerde," na een tusqchenlanding van 16.10 tót 16.35 te Batavia ie 17.2D in Bandoeng. BOND VAN AMBTENAREN BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. In de gisteren te 's-Gravenhage voort gezette algemeene vergadering van den Bond van Ambtenaren bij de Nederland sche Spoorwegen, werd o.a. een voorstel om ook de stations-assistenten tot den Bond toe te laten, verworpen. In een bespreking van de dienst- en rusttijden van het spoorwegpersoneel, werd de ongunstige positie van het spoor wegpersoneel ten aanzien van den arbeids tijd ernstig gecritiseerd en werd voorge steld een krachtig protest bij de Regeering in te dienen, tegen de uitsluiting in het werktijdenbesluit, van hen, die meer dan f. 3000 verdienen. Besloten werd de actie te dezer zake van het Verbond van Hoofdarbeiders af te wachten, aivorens de B. A N. S. overgaat tot een zelfstandige actie. Nadat een afzonderlijke bespreking van de ambtenaren-aangelegenheden in den personeelraad door een sub-commissie was bepleit, door den secretaris, werd besloten, dat indien dit niet bereikt kon worden, zal worden aangedrongen op bijzonder georganiseerd overleg voor de ambtenaren, los van den personeelraad. Een motie-'s-Hertogenbosch, de wen- schelijkheid uitsprekende, dat men het recht krijgt op 60-jarigen leeftijd te wor den gepensionneerd. werd aangenomen. BRANDEN. Gistermiddag ontstond brand in het magazijn van den heer P. Filrom gelegen boven zijn kruidenierswinkel Gansepoort straat 12 te Goes. Het magazijn benevens eenige kamers brandden geheel uit, de winkel kreeg veel waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. De eigenaar vermoedde zelfontbranding van den voor raad lucifers. Verzekering dekt de schade. Te Blyham (Gr.) is Zaterdagavond omstreeks 9 uur de boerenbehuizing van de wed. Mulder afgebrand. Een aantal kippen en ganzen, twee geiten en twee varkens zijn in de vlammen omgekomen. Alles was laag verzekerd. OEFENINGSREIS IN DE OOSTZEE. Naar wij- vernemen zullen Hr. Ms. pant serschip Jacob van Heemskerk da torpedo booten Z 7 en Z 8 en de* onderzeebooten O 9 en O 10 in de maanden Juli en Augustus een oéfeningsreis in de Oostzee maken. Het reisplan is als volgt vastgesteld: 1 Juli vertrek van Nieuwediep" 10 Juli aankomst te Travemilnde;16 Juli vertrek van Travemünde; 24 Juli aankomst te Ko- penhage: 30 Juli vertrek van Kopenhagen; 7 Augustus aankomst te Nieuwediep, Daarenboven zullen Hr. Ms. Z 7 en Z 8 zoo noodig Gotenborg en Sassnitz worden aangedaan, uitsluitend voor brandstof aan vulling. UIT NED OOST-INDIE. DE PARTIJ NATIONAL INDONESIA ONTBONDEN. BATAVIA, 27 April. (Aneta). De alge meene vergadering van de P. N. I. besloot de partij te ontbinden. AARLANDERVEEN. Woensdag zal de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting en her inenting ten huize van den heer W. v. d. Wind arts des v.m. 9 uur. ALPHEN. Kostelooze inenting. Woensdag zal m onze gemeente de ge legenheid zijn opengesteld tot kostelooze in enting en herinting en wel voor de inge zetenen van: de Lage Zijde en wel van de Oost-zijde v?n de Aarbrug tot aan de grens van Zwammerdam in het Raadhuis in de Raad- huisstr. des njn. 2 uur; de Lage Zijde en wel de West-zijde van de Aarbrug met inbegrip van de Ridder- buurt tot aan de grensscheiding met Koude kerk en Woubrugge ten huize van den heer W. v. Wermeskerken arts alhier des n.m. 2 uur: dc Hooge Zijde vanaf de grensscheiding met Zwammerdam met inbegrip van de buitenwijken tot aan de Hofbrug in het huis der gemeente in de Julianastraat, des n.m. 2 uur: de Hofbrug tot aan de grens van Hazers woude in het huis der gemeente in de Julianastr. des v.m. 9 uur. Wij herinneren er aan dat het aanbeveling verdient bij de aanmelding de trouwboekjes der ouders of de geboortebewijzen der kinderen mede te brengen. Op de Rotterdamsche bloemententoon stelling behaalde de N.V. Lemkes en Zn. alhier en de bloemisten de fa. Gebr. Lam met hun inzendingen verschillende prijzen. Over het afgeloopen jaar heeft het schapenfonds voor de Geref. Kerk een netto winst van f. 254.25 opgebracht. In een alhier gehouden vergadering werd opgericht een afd. van den Vrijz. Dem. Bond. Blijkens de heden verschenen balans cn winst en verliesrekening van de Martha- Stichting over het jaar 1930 blijkt dat het verlies over 1930 bedraagt een bedrag van f. 98.551.19 zijnde f,10.000 meer dan het vorig jaar. De totaal-kosten voor verple ging hebben bedragen f. 209.306.25 zijnde voor 514 kind?ren met 152370 verpleegdagen of per kind per verpleegdag f. 1.37. BOSKOOP. Arbeidsongeval. De arbeider H. Spee, alhier had het ongeluk, om bij het lossen van radiatoren, voor .de centrale verwarming in het vei lingsgebouw, met de duim van zijn linker hand^ bekneld te geraken, waardoor dat lichaamsdeel bijna geheel werd verbrijzeld. Na voorloopig door de dokter alhier te zijn verbonden, is de man voor verdere behandeling verwezen naar liet ziekenhuis te Leiden. Burgerlijke Stand. Geboren: Corsliaan Gijsbertus Petrus, z. v. C. M. Boom en M. A. Verbeek; Johannes Cornells, z. van J. C. Vergeer en P. T. v. Eijk; Jan, z. van M. Harkes en P. M. Kluis Cornelia, d. van A. v. Pruissen en D. M. de Man; Jan, z. van J. W. Spruij- tenburg en M. v. Kleef; Jan, z. van C. van Pruissen en E, v. Soest; Hendrikus, z. van T. Fianen en W. M. de Lange; Eiisabeth Christ na, d. van L. J. Heemelaar en H. M. Vergeer; Cornelis, z. van C. Neven en M. Boom; Geertje Jacoba, d. van J. Leeuwerik en G. Both. Ondertrouwd: J. C. Wassenaar en G. Schermer. Door den Rijksveldwachter, H, Voge lenzang de Jong, is procesverbaal opge maakt t gen een schipper, die er van wordt verdacht zich ter dezer plaatsete hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een waardevoller! hond. De hond is te Gouda, door genoemden politieman aan boord van een aldaar lig gend vaartuig in bes'ag genomen. De Rijksveldwachter, H. Vogelenzang de Jong, is voor den tijd van een maand gedetacheerd te Geldermaisum, in verband mei de aldaar heerschende staking. HAZERSWOUDE. Jaarvergadering „Wijkverpleging". Alhier werd ten huize van den heer C. M. Natzijl, de jaarvergadering gehouden der verceniging Wijkverpleging. De voorzitter de heer T. Wezelenburg opende de ver gadering met een woord van welkom waarna de secretaris ds. P. L. Kiehl de notulen en het jaarverslag voorlas. Hieruit merkten wij op, dat de vereeniging 295 leden telt en de wijkzuster mej. Boer 1429 bezoeken heeft afgelegd. De penningmeester dr. J C. K. Zoete, noemde aan ontvangsten een bedrag van f. 1585.84 en uitgave f. 1527.83 zoodat er een batig saldo aanwezig was van f. 58.01. Bij monde van den heer J. Vellekoop bracht de financieele com missie een gunstig rapport uit. De voor zitter dankte de bestuursleden ajsmede de commissie voor hun werkzaamheden. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende heeren ds. G. M. den Hartogh, pastoor J. Ruijter en T. Wezelenburg met bijna algemeene stemmen herkozen. Tol leden der financieele controle voor het volgende jaar werden benoemd de heeren, A. v. d. Lelie, A. Heesterman en Joh? Hassefras. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Met een woord van dank werd door den voorzitter de vergadering gesloten. Ver. tot Werkverschaffing. Jn de jaarvergadering van de Ver. lot Werkverschaffing deed de penningmeester, de heer P. J. Kerkvliet rekening en ver antwoording, waaruit bleek, dat de ont vangsten f 1433.75 en de uitgaven f. 2441.02 hadden bedragen, zoodat een nadeelig saldo was van f. 1U04.27, welk bedrag door de gemeentekas wordt gedekt. Het grootste aantal tewerkgestelden bedroeg 14, daar de gemeente een groot aantal werkloozen bezig heeft gehouden met verbreeding van wegen en vaarwater. De Burgemeester bracht een woord van dank voor de verleende medewerking, in 't bijzonder aan den penningmeester, die zich ten behoeve van de werkloozen bij zonder verdienstelijk maakte. G. Maaskant t Op 75-jarigen leeftijd is alhier overleden de heer G. Maaskant. De ontslapene was vele jaren Ouderling der Geref. Kerk, be stuurslid van de Ant. Rev. Kiesvereemging, bestuurslid van de Ver. tot Werkverschaf fing enz. Een alleszins achtenswaardige grijsaard is van ons heengegaan. Hij ruste in vrede. ROELOFARENDSVEEN. De bouw van den watertoren. In tegenwoordigheid van eenige be stuursleden der stichting had het in heien plaats van de proefpaal voor den bouw van den watertoren. De paal zakte in den drassigen bodem flink weg. Het resultaat was, dat de lengte van de palen werd bepaald op 13 Meter, Volgende week zal met het inheien van de 100 palen een aanvang worden gemaakt. Men rekent erop dat de toren binnen vier maanden gereed is. Tot secretaris der R.K. vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" voor ziekenverple ging is in de laatstgehouden bestuursver gadering gekozen de heer J. A. Gortzak. TER-AAR. Ergerlijke baldadigheid. Het leegstaande va ingsgebouw van de voormalige vereeniging ,,'t Anker" is een welkom object voor straatschenders gewer den. Eenige ruiten zijn stukgegooid, terwijl verscheidene nieuwe controleboekjes werden ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z. van Dirk Jan de Vries en van Everdina Maria van den Broek; Willem Hendrik, z. van Johannes Koning en van Neeltje Hoevers. Ondertrouwd: Petrus Juffermans, wedr. van Sophia van der Poel, 59 jaar en Cor nelia Verwoerd, wed. van Johannes Andreas van Niekerk, 63 jaar. AMSTERDAM, 27 April. Zwakke ten- denz. Industrieele fondsen, Suikerwaar den en Koninklijke flauw. Tabakken ver deeld. Rubbers lager. Mljnwaarden onre gelmatig. Amerik. fondsen flauw. De beurs gaf nog allerminst teekenen van verbetering. De tendenz daarentegen was weer uitgesproken flauw en bijna alge meen daalden de koersen. In de In dustrieele fondsen vonden vrij groote om zetten plaats in Philipswaarden, die een 8-tal punten lager begonnen, waarna de noteering tot onder 200 reageerde. Unielevars waren ruim 5 pCt. lager maar gedurende de beursuren werden slechts fractioneele verschillen genoteerd. Aku's golden eenige pCt. lager evenals de Ac- coustlek. Nederlandsche Ford boekten een belangrijk verlies. In Koninklijke ging vrij wat om. vooral bij de opening was de han del levendig en de koers 10 nCt. lager. De zwakke tendenz voor Oliewaarden ln New York en de ongunstige beoordeeling van den toestand in de V. S. bracht nogal wat materiaal aan de markt dat echter door Parijs voor een groot deel werd op genomen. De Amerik. fondsen iets lager. Het aanbod in Suikerwaarden duurde onverminderd voort waardoor de noteerin gen verder teruggingen. H. V. A.'s daalden tot 301 pet. waarna een licht herstel intrad. De mindere cou rante soorten verkeerden eveneens in reactie. Rubberaandeelen waren lager. De stemming was gedrukt. Het toene men der Engelsche voorraden is depri- meerend. Tabakken waren verdeeld en algemeen weinig veranderd. Oude Deli's 10 pCt. lager. Van de Mijn- waarden waren Boetons in herstel on het communiqué van den directeur. Redjangs waren lager. De Scheepvaart-markt was stil. In navolging van New-York waren Amerik. fondsen flauw. WISSELKOERSEN. Engeland 12.091/2, Duitschland 59.25, Frankrijk 9.72s/i. België 34 62, Zwitserland 47 941/2, Oostenrijk 35,021/2 Denemarken 66.60 Zweden 66.671/2, Noorwegen 66.60, New York 2.4813/16. Prolongatie 1% pet. LEIDEN, 25 April. Leidsche Eierenvei- ling Totale aanvoer 7567 stuks Kip- eieren f. 3.70—4.50; Eendeneieren f. 3.50— 4.35 per 100 stuks. Handel matig. BOSKOOP, 25 April. Coöp. Vereeniging „De Boskoopsche veiling. Rozen per bos van 10 stuks: Mac Keiler 70—80 ct. But- terlly 60—70: Kilham 51—79; Germania 37—46; Columbia 30—50; Golden Ophelia 4056; Else Pouisen 100150; Florex 30; Rosalandia 60—90; Potin 30; Hadley 100 120: Ophelia 30; Marcel Royer 20; Pauls-scarlet 61; Wilh. Kordes 38—60; Phoebe 28; Noack 30; Gemengde rozen 3742 ct. Diversen per bos: Cerasus He- sakura (kers) 170—200; Seringen 90—140- Gerbera 100—104; Balrozen 29; Lathyrus 15—28; Tuipen 22 ct.; Hortensia's in pot per stuk 4555 ct. AMSTERDAM, 27 April Veemarkt 434 vette koeien, le kw. 98—1.06; 2e kw. 8696; 3e kw. 7484; mindere soorten 64 —72 per K.G, slachtgewicht; 90 melk- en kalfkoeien f. 280—380 per stuk; 141 vette kalveren; 2e kw. 70—80; 3e kw. 60—70 pe, K.G. levend gewicht; 130 nuchtere kal veren 612 per stuk; 50 schapen 3438 per stuk; 1016 varkens: Vleeschvarkens wegende van 90—110 K.G. 48—49; zware varkens 4547; vette varkens 42—44 per K.G slachtgewicht; 169 paarden 120— 260 per stuk. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 9 wagons geslachte runderen uit Denemarken. ROELOFARENDSVEEN, 27 April. Aarbeien f 0.85—f 0.92 per doos. Sla f. 2.50—6.60. No. 2 1.1.90 -3 p. honderd. Andijvie f. 0.13 0.19 Der KG. Spinazie f. 0.16 p. K.G. Peu len f. 0.66 per pond. Snijboonen f. 1.50— 1.55 per 100, 3—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3