Eletfrolwc m Model XU AGENDA. 'k op 1? Hösch woning re BUITENLAND. SCHEEPSVERBINDINGEN. HEDEN: Schouwburg: Ver. R'damsch Hofstad - tooneel „De Duivel". 8'/< uur nam. Katwijk aan Zee iGeref. Gem., Zeesteeg): Spr. ds. Minderman van Lisse, 7'/» uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal) Chr. Volkspartij, 7'/t uur nam. Dinsdag. Nutszaal: Ver. Oost en West" afd. Lel den. Spr. de heer Hans Martin. 8 uur nam Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Samenkomst te 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Muziekuitvoering Le ger des Heils. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Leden verg. Ond. Ver. voor Ziekenhuisverpleglng. 8 uur nam. VEREENIGINGEN VOOR ZIEKENVERPLEGING. RECLAME. 471S Dea vond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 27 April tot en met Zondag 3 Mei a.s, waargeno men door apotheek: W. Pelle, Kort Ra penburg 9, telefoon 807. RECLAME. Jaarvergadering te Utrecht. Zaterdag werd te Utrecht de jaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden vün vereeniglngen voor Ziekenverpleging in Nederland. In zijn openingswoord zei de voorzitter de heer C Stolk, Wassenaar, dat in het afgeloopen jaar de federatie tot 120 leden uitgroeide. De hoofdinspecteur voor de Volksgezond heid, dr. Terburgh, die deze bijeenkomst als gast bijwoonde, vestigde er hiema de aandacht op, dat het toezicht van rijks wege niet zoo dwingend zal zijn als wordt voorgestelo. doch slechts ten doel heeft leiding te geven, waar dit noodig is en met zoo min mogelijk kosten de .Zieken verpleging zoo goed mogelijk te regelen. In het jaarverslag van den secretaris werd vermeld, dat de federatie op 31 Dec j.l. 111 leden met tezamen circa 319.000 verzekerden telde De samenwerking met de drie noordelijke provinciën inzake het wederkeerig overnemen van elkanders le den kreeg in 1930 zijn beslag De verltes- en winstrekening van den penningmeester toonde een eindcijfer van f. 1512.50 en een batig saldo van f 196.78 aan, terwijl de begrooting op een totaal van f.2070 werd vastgesteld. Langdurig werden besprekingen gehou den over een voorstel van het federatie bestuur om de voorbereiding en oprichting van een algemeen reservefonds verder aan te vatten. Het bestuur is doordrongen van de noodzakelijkheid van reservevorming, zoowel door de vereeniglngen individueel als door het vormen van een algemeen re servefonds. Met 56 tegen 22 stemmen werd besloten een commissie te benoemen, die de aangelegenheid bestudeeren zal. Een voorstel van de afd. Dordrecht om den aangesloten vereeniglngen de verplichting op te leggen geen personen boven den 70- jarigen leeftijd als lid aan te nemen, ver wierp de vergadering met 11 stemmen LEIDEN - STATIONSWEG No. 17 TELEF. 1872. 4007 DROOGGELEGDE ZUIDERZEEGRONDEN Tijdelijke vrijstelling van grondbelasting. De vaste commissie voor de belastingen uit de Tweede Kamer heeft verslag uitge bracht van haar overleg met de regeering over het ontwerp tot tijdelijke vrijstelling van grondbelasting voor droogge/naakte Zuiderzeegronden. Bij sommige leden der commissie was twijfel gerezen over de noodzakelijkheid van de voorgestelde vrystelling. In haar antwoord verklaart de regeering. dat de voorgestelde tijdelijke vrijstelling niet al leen wenschelljk wordt geacht om tot het koopen van de drooggemaakte Zuiderzee gronden en tot het zich vestigen in de nieuwe Zuiderzeeplaatsen te animeeren. doch tevens, omdat het geen aanbeveling zou 'verdienen, indien de belastbare op brengst der drooggemaakte gronden reeds kort na de inpoldering van deze gronden zou moeten worden vastgesteld. Dit zou bezwaarlijk zijn ómdat de cultuurwaarde van den grond dan nog gering zal zijn en in verband hiermede de belastbare op brengst dan zee'- moeilijk zal kunnen wor den bepaald, waarbij nog komt, dat een verhooging van de belastbare opbrengst in de volgende jaren slechts mogelijk zou zijn, indien de gronden een verandering ondergingen, als bedoeld is in art. 6, 2e lid en art 7 der wet op de grondbelasting Naar aanleiding van een andere opmer king van eenlge leden zegt de regeering nog. dat neringdoenden en andere perso nen niet door middel van vrijstelling van eenige belasting behoeven te worden aan gemoedigd om zich op de te winnen gron den te vestigen Het is n.l. slechts de be doeling. die bedrijven die er op gericht zijn den drooggemaakten grond zeiven vruchten te doen afwerpen, tegemoet te komen. Daarom is de vrijstelling voor ge bouwde eigendommen, evenals zulks bij de wet van 20 Juli 1884 is geschied, beperkt tot vermelde bedrijven. DE TOESTAND IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF TE IJMUIDEN. Het bestuur van het Fonds voor sociale herzieningen te IJmuiden heeft aan de be sturen der vakorganisaties in 't visscherij- bedrijf aldaar een brief gezonden van den volgenden inhoud: De raad van beheer vergaderde Donder dag ter bespreking van de vraag of moge lijkerwijs door het Fonds voor sociale voor zieningen iets gedaan zou kunnen worden ter bevordering van het in de vaart bren gen van booten, zulks naar aanleiding van een verzoek van een der kleine reederijen. Evenals verleden jaar. toen eenzelfde ver zoek was binnengekomen, sprak de raad van beheer na uitvoerige discussie met alg. stemmen als zijn meening uit, dat door het Fonds bulten de gewone uitkeeringen in dezen niets van beteekenis kan worden ge daan ter verlichting van de buitensporige werkloosheid. Toch is het dringend nood zakelijk, dat gepoogd wordt verlichting te brengen. De toestand is veel slechter dan verleden jaar, toen de crisis reeds ernstige afmetingen had aangenomen Over de week van 11—17 April ontvingen 528 zee lieden uitkeering, terwijl reeds 365 zeelie den uitgetrokken waren en naar alle waar schijnlijkheid sedert dien geen werk ge vonden hebben. In totaal dus 900 man of de helft van het totale aantal. I De toestand in de nevenbedrijven is na tuurlijk gelijk aan die van het eigenlijke reederijbedrljf. Honderden havenarbeiders, vlschknechts, kolenwerkers, metaalarbei ders enz. zijn werkloos. Van eenlg uitzicht op verbetering Is nog geen sprake Het Is daarom, dat wij meenen uwen besturen d" vraag te moeten voorleggen, of het niet mogelijk zou zijn in overleg met uw hoofd besturen stappen bij officieele instanties te doen, ter verlichting van den inderdaad meer dan onrustbai enden toestand (N. R. Crt.) m -0 x, oude- f) B.C. J.v. OMMEREN Haarlemmerwei49, LEIDEN Tel: 291. de heilige band die de twee reg»»J huizen vereenigt. Tenslotte keerde f met groote scherpte tegen de democraten, tegen de vrijmetsel«?1 beroepspacifisten die de eersten hetzij in goed of kwaad geloof, J van tweedracht onder de volken» zaaien. Ook de studenten te Rome hebben J demonstreerd. Na afloop begaven,]»' denten zich met vliegende vaandels,, 't gebouw der fascistische partij en L daar naar het Palazzo Venetia, Mussolini een stormachtige ovatie n. ten, die haar hoogtepunt bereikte Mussolini op 't balcon verscheen o„J herhaalde geroep der studenten aJ Mussolini voor de tweede maal naarl balcon terug en sprak als zijn overttJ uit, dat de Italiaansche academische)! steeds bereid zou zijn de fascistische 3 schappij en de fascistische revolutie T alle domme aanvallen uit hel buitej te verdedigen. BULGARIJE. Zankof kabinetsformateur. I Nu Malinof de opdracht een regt? te vormen, heeft neergelegd, heelt 1 I koning opdracht gegeven aan den I geren premier Zankof. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Vlootkwestie. - Sovjet-Rusland en de Pan-Europa-commissie. Het Engelsche antwoord op de nieuwe Fransche voorstellen inzake de Vloot kwestie is aan de Fransche en Italiaan sche vertegenwoordigers te Londen mede gedeeld. Hoewel men te officieeier plaatse het diepste stilzwijgen bewaart over de wijze, waarop de Fransche voorstellen te Londen zijn ontvangen, meent men in de desbetreffende kringen te weten, dat de Fransche voorstellen niet overeenstem men met de wenschen der Engelschen. In zijn mededeelingen aan de vertegen woordigers der buitenlandsche pers liet Henderson doorschemeren, dat in het antwoord der Engelsche regeering nog maals gewezen zal worden op de noodza kelijkheid de tegenstellingen tusschen Frankrijk en Italië uit den weg te ruimen opdat het ontwapehingswerk niet geheel vernietigd zou worden. De secretaris-generaal van den Volken bond heeft in een schrijven aan het com missariaat van buitenlandsche zaken, de Sovjet-Unie uitgenoodigd deel te nemen aan de beraadslagingen over punt 3 der agenda (het economisch probleem) van de pan-Europa commissie. In het schrijven wordt er op gewezen, dat de vertegenwoordigers van de Sovjet- regeering alleen worden uitgenoodigd voor de beraadslagingen over de econo mische zaken. De commissaris van buitenlandsche zaken Litwinoff heeft een antwoord ge zonden waarin hij verklaart, dat de Sovjetregeering bereid is mede te werken aan de oplossing van de wereldcrisis, ook al doet het de Sovjet-Unie zeer onaange naam aan. dat zij is uitgesloten van de beide eerstê punten van de agenda. PRINS HENDRIK BEZOEKT DEN HELDER. Zaterdagmorgen te ongeveer halftwaalf is Hr. Ms torpedoboot „Van Nes" aan boord waarvan zich Prins Hendrik en zijn gevolg bevond, te Nleuwendiep aangeko men. De Prins was vergezeld door zijn adjudant luitenant ter zee le kl. Termey- telen en de luitenants-generaal Röell en Ten Bosch en de schout-bij-nacht Brutel de la Rivière. Op het stadhuis werd Z. K. H. door den burgemeester en de leden van het plaat selijk bestuur van het Ned. Roode Kruis ontvangen. Daarna vertrok het gezelschap naar Huisduinen, waar de lunch werd ge bruikt Te twee uur vingen de oefeningen aan van het Ned. Roode Kruis op het strand. Na afloop werden de oefeningen der padvinders bijgewoond. Omstreeks halfvier arriveerde het gezelschap op de Paltha, waarna in de marineclub werd ge dineerd. De heer L. Bansma, secr., van de afdee- ling Helder van het Ned. Roode Kruis heeft met een persoonlijk woord van Z. K. H. uit diens honden het eerekruis van verdiensten van het Ned Roode Kruis ontvangen. Dr. A. IIALBERTSMA f In den ouderdom van 73 jaar is Zater- dagmiddag overleden dr. A. Halbertsma. een bekend oogarts te 's-Gravenhage, Naar alle waarschijnlijkheid is de dood van dr. Halbertsma het gevolg van een ongeluk, dat den bejaarden medicus eer- gisteren overkomen is. Vrijdagmiddag omstreeks half vier werd 1 dr. Halbertsma door een auto op den Kneuterdijk aangereden Oogenschijnlljk bekwam hij geen letsel, maar was slechts eenigszins van streek, zoodat hij per auto naar zijn woning terugkeerde. Eenigen tijd later werd hij ernstig onge steld en verloor het bewustzijn De dokter oordeelde overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk en Zaterdag is dr. Hal bertsma in het Roode Kruisziekenhuis overleden. Eerst toen de tragische afloop van het ongeluk bekend werd, stelde men de pilitie er mee in kennis, die dadelijk een uitgebreid onderzoek instelde. Gebleken is, dat de chauffeur van den auto in Arnhem woont en hij zal daar aan een nauwkeurig verhoor worden onder worpen. DUITSCHLAND. Kabinetsraad. Het Voïksbcgehren van Stahllielm. Zooals te voorzien was, is in de Kabi- netszltting van Zaterdag nog geen beslis sing getroffen over de verhooging der in voerrechten De besprekingen zullen mor gen worden voortgezet. In het middelpunt der bespreking stond natuurlijk het be twiste botertarief. waartegen ernstige be zwaren werden ingebracht, welke vooral in verband staan met onze handelsbetrek kingen. voor wat den uitvoer vah in dustrieels producten aangaat en de ver laging der loonen. In goed ingelichte kringen acht men het wegens deze moeilijkheden onwaar schijnlijk. dat tot een verhooging der in voerrechten on boter zal worden besloten. Vooreerst zal het probleem grondig be studeerd worden. Het bondsbureau van den Stahlhelm deelt mede, dat uit de tot. nu toe gehou den tellingen duidelijk blijkt, dat ruim 5.83 millloen handteekeningen op de volks petitie voor de ontbinding van den Prui- sischen Landdag voorkomen Enkele uit slagen zijn nog niet bekend Het noodlae aantal handteekeningqp n.l. ruim 5,27 mtllioen, is dus met meer dan een half millioen overschreden. HULDIGING VAN DEN HEER B. DEMMER Zaterdagmiddag is in een vergadering van de gezamenlijke Zuiderzeevisschers- organisatie te Amsterdam, de heer B. Demmer, voorzitter van het Centraal Co mité. in verband met het aannemen door de Eerste Kamer van de gewijzigde Zui- derzeesteunwet. gehuldigd. De vice-voorzitter van den St. Petrus- bond. de heer J. van Veen, heeft den heer Demmer hulde gebracht voor hetgeen hij in den loep der Jaren voor de Zuiderzee- visschers heeft gedaan, en heeft hem na mens de visschers aangeboden een stuk van den kunstschilder A P. Schotel, voor stellende twee Zuiderzeebotters op de thuisreis. STAKING IN DE TEXTIELINDUSTRIE GEËINDIGD. De Enschedesche Fabrikantenyereeni- glng heeft een van de zijde der werklle- denorganisaties gedaan bemiddelingsvoor stel met betrekking tot de staking bij de firma Nico ter Kuile en Zoon aanvaard, waarbij het loonverschil tot dertig centen per week zal worden gereduceerd. De sta king is hiermee geëindigd. VERSPREIDE BERICHTEN. Zaterdagmiddag heeft de burge meester van Utrecht, dr. J. P. Fockema An- dreae, de officieele opening verricht van het nieuwe hoofdbureau van politie te Utrecht, dat aan den Catharijnesingel is gelegen. J Onder de aanwezigen bevond zich mi nister Donner. FRANKRIJK. Herrlot weer burgemeester van Lyon. Met 39 van de 56 stemmen is Herriot opnieuw tot burgemeester van Lyon ver kozen. De stemming werd voorafgegaan door besprekingen met de socialistische partij. SPANJE. Zamorra te Maatregelerf der regeering. Barcelona. De Spaansche Ministerraad besloot, de salarissen der ministers te verlagen van 45.000 peseta's tot 30 000 peseta's per jaar. Voorts is een verbod uitgevaardigd voor den verkoop van koninklijke eigendom men zoolang de kwestie van de schade vergoeding en de bestemming der konink lijke goederen nog niet definitief gere geld is. Het gaat er voornamelijk om, welke goederen als persoonlijk eigendom van den koning en welke als kroondomein beschouwd worden. De monarchistische pers wijst er op dat de regeering de pa leizen. die den koning zijn geschonken te Santander en te Barcelona wederrechte lijk in beslag heeft genomen. De Minister van Oorlog is voornemens het officiercorps te verminderen en hezft een dagorder uitgevaardigd waarin wordt medegedeeld, dat alle generaals, hoofd ,f- ficieren en officieren binnen vier weken hun ontslag kunnen aanvragen. Den offi cieren. die van deze gelegenheid gebnuk maken, wordt volledig pensioen gewaar borgd, terwijl in andere gevallen de over tollige - ofifcieren ontslagen worden met een wachtgeldregeling. De aanstelling ven cadetten voor de officiersopleiding wordt voorloopig voor den tijd van een jaar stopgezet. Professor Unamuno, die rector van de Universiteit van Salamanca is geworden, is benoemd tot voorzitter van den R«.ad voor het Hooger Onderwijs. De minister van arbeid verklaarde, dat zijn eerste maatregel het invoeren van een werkloosheidsverzekering zou zijn, ter wijl ook scheidsgerechten zullen worden opgericht voor het beslechten van ar beidsgeschillen. De minister verklaarde voorts, dat er van een communistisch ge vaar in Spanje geen sprake is. Dit blijkt wel duidelijk uit het feit dat bij de 80.000 gemeenteraadsleden in Spanje slechts 23 communisten zijn. De republikeinsche re geering zal trachten door het voeren van een verstandige sociale politiek het toe nemen der communistische beweging in Spanje te verhinderen. De premier Zamorra is gisteren te Bar celona aangekomen. Hij werd zeer enthousiast ontvangen; vele republikeinsche en Catalaansche ver- eenigingen defileerden met vaandels. Op het station werd Zamorra door ko lonel Macia begroet, die hem onder hoera geroep der menigte omhelsde. Langs den weg zagen de balkons zwart van de menschen, die luide Juichten. Vanaf het balkon van het generaliteits- paleis hield Macia een toespraak, 'waarin hij zeide, dat na een strijd van 25 jaar de zege was behaald. Wij staan op den drempel der Catalaan sche -vrijheid en zullen de hartelijkste be trekkingen met Spanje onderhouden. Hij besloot zijn rede met een „Leve de bond van de Iberische volken." Vervolgens nam Zamorra het woord en zeide- „Mijn grootste genoegen sinds ik aan het hoofd van de republiek sta, is ge weest u Catalanen te maken, dat is u aan uzelf terug te geven. (Luide toejuichin gen.) Uw vrijheden, uw souvereiniteit, uw historisch verleden, uw tradities werden nooit door den koning, die slechts zijn persoonlijke macht liefhad, erkend. De re publiek echter, die de vrijheid is. is gebo? ren om u rechtvaardigheid te bewijzen. Een uur van hartelijke bespreking is vol doende geweest om een overeenkomst te bereiken, hetgeen onder de monarchie in geen eeuwen tot stand is gekomen. Hij besloot met „Leve de Catalaansch-Spaan- sche Republiek." ITALIË. Het geval Moulin. In de Italiaansche Kamer is het geval Moulin thans ook ter sprake gekomen. De minister van binnenlandsche zaken ver klaarde het volgende: De Italiaansche politie had vastgesteld, dat van een gezelschap toeristen, dat naar Italië gekomen was. een jongeman zich had afgescheiden om op eigen gelegenheid verschillende steden zooals Milaan. Turijn, Bologna, Florence en Genua te bezoeken De inlichtingen, die hij daar trachtte te verkrijgen, gaf der recherche aanleiding om nog nauwer toe te zien. Deze jonge man was dr. Moulin. In Milaan ontmoette hij den verdachte Faravelli in diens woning. Bij een huiszoeking werd een brief gevon den van den bekenden emigrant Bassa- nesi. Op den omslag stond de naam van dr. Moulin. In den brief waren instructies vervat over de anti-fascistische propaganda in Italië en het verzoek om met behulp van onzichtbare inkt informaties over Italië's vliegvelden, over de luchtverdediging, en de kazernes met name die van de infan terie, de ligging en bewaking van belang rijke openbare gebouwen en van de cou ranten' aan een Belgisch adres door te geven. Moulin werd aangehouden en aan een lijfonderzoek onderworpen, waarbij men op hem een aan Bassanesi gerichten brief vond alsmede aanteekenlngen over carabienleri-kazernes en over de ligging van het huis te Rome van Mussolini. Ver der waren .er aanteekeningen betreffende den economischen toestand en van de arbeidsbèweging, enz. Den Belgischen consul-generaal te Milaan heeft Moulin verklaard, dat hem de daad berouwde. Uit op hem gevonden docu menten en uit bekentenissen blijkt, verder, dat hij actief deel heeft gehad aan de organisatie van een actie die tegen den Staat was gericht. De minister legde er den nadruk op, dat de Staat het recht heeft zich tegen aanvallen te verdedigen. De buitenlanders hebben steeds de groot ste vriendschap genoten maar niemand mae die eebruiken om den Staat te be- nadeelen. Daaroo zinspeelde de minister oo de dubbele handen, die tusschen Italië en België hestaan. nameliik de wanonhi-nerter- sehap, die er gedurende den oorlog was en POLEN. Motie vail wantrouwen vcrworpn I Zaterdagmiddag zou in de zitting t dan Sejm een motie van wantrousl ingediend door de Nationaal-Democnl sche fractie, worden behandeld. Toen! fractieleider het voorstel had gemoti:* en een lid van het Regeerlngsblok t zelfde voorstel had bestreden, werd d het regeerlngsblok een urgentle-voc ingediend, vragende over te gaan toil orde van den dag. Dit voorstel werd af genomen, zoodat de motie van afkeura niet in behandeling kwam. Terwijl de regeeringspartijen het 1 net een luidruchtige ovatie brach-J sloot de Sejm-maarschalk de vergif ring. TURKIJE. De verkiezingen in Turkije. De uitslag der parlementsverkiezing I bekend f Volgens de ofifcieele cijfers krijgt 1 volkspartij 287 van de 317 zetels. Vanj 30 door de Volkspartij aan onafhanktijl candidaten afgestane mandaten, verb] gen zij er 23. In de districten Stamboel, Samsoecjj Rodosto werden zeven zetels nog niet ip zet, daar de kiezkers de onafhanki candidaten onwaardig achtten, te gekozen. Tep aanzien van deze zeté^ het presidium der Volkspartij een sing nemen. CHINA. De opheffing der exterritoriale rechte De nationale regeering zal binnenkcl de reglementen afkondigen, die op 1 a.s. in werking*treden, en volgens welij de buitenlanders, die op 31 Dec. 1929 1 territoriale voorrechten genoten, liet rechtsgebied der Chineesche recti banken vallen. Burgerlijke en strafrecij banken, onder voorzitterschap van Chineeschen rechter, zullen opgencl worden voor de buitenlanders in specitf gebieden, o.a. Sjanghai. Tientsin, Mot uen en Kanton. Buitenlandsche verdei gers buiten het rechtsgebied van id rechtbanken, zullen kunnen verzoet» om dergelijke rechtbanken voor rechtsgebied. De Minister van Justitie i juridische adviseurs kunnen benoem dre niet noodzakelijk Chineezen behoef te zijn, en die gerechtigd zullen zijn c schriftelijke adviezen in te dienen, muj geen invloed kunnen uitoefenen op 1 vonnis. De arrestatie en opsluiting van builsl landers, de huiszoekingen in hun woiuj gen en bureaux zullen moeten geschieiif volgens de bepalingen van het Chinees» wetboek van strafrecht. Elke aangeM den buitenlander zal voor de rechtba^ moeten verschijnen binnen 24 uur. buitenlanders zullen Chineesche oi tój tenlandsche raadslieden kunnen aan»: zen om hen te vertegenwoordigen in bW| gerlijke of strafzaken. De buitenlanders, die de politieregW menten overtreden, zullen gevonnist ffl| den door de politierechtbanken en ciale lokalen zullen door den ministë van justitie worden aangewezen voor i opsluiting en de hechtenis van buitel landers. JAPAN. Ernstige onlusten op Formosa. Ernstige onlusten zouden uitgebroken zijn tusschen onderworpen stammen en leden van de Mushastammen op Forraosi die zich thans in concentratiekampen onder politiebescherming bevinden lw leden van den Mushastam zijn door de onderworpen stammen onthoofd en personen zijn zwaar gewond. 104 worden er vermist en 13 pleegden zelfmoord. woningen zijn in brand gestoken. De navolgende passagiersschepen zt» Dinsdag 28 April in radio-telegraflscnt verbinding met de daarnaast vermei»1 kuststations en via die stations recW- streeks te bereiken. Medegedeeld door de N.T.M. „Radio- Holland" N.V Aludra, Santoa Radio Alwaki, ReS6' Radio Chr. Huygens, Scheveningen Ra dio Colombia, idem Costa R1»1 idem Flandria. idem Gelrla. idem - Gemma. P. Sudan Radio Indrapoera. Scheveningen Radio Marnix van si Aldegonde idem Nieuw Amsterdam New York R. WNY Orania, Schevenin gen Radio - Poelau Laut, Aden Radio- P C. Hooft, Scheveningen Radio P"® der Nederlanden idem - Rotterdam. Ide® Slbajak, idem - Slamat, idem tendam. idem Tjerimai. idem Bij ver zending van een radio-telegram via Scwr veningen Radio bedragen de totale ko»K 44 centen per woord. 2-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2