Jeidsc NEDERLAND EN DUITSCHLAND SPELEN GELIJK. Jaarpan? Maandag 27 April 1931 No. 14 Spannende voetbalkamp in het Stadion. Het voornaamste Nieuws van hetlen. tb MS ilutonuiiiuiMttuiiuitiirHHiuiiiiuiiitiinilf 1 BUREAU NIOORDEINDÓPLEIN LEIDEN TELEFOON OlR.cn ADMIN2500 BED. 1507 imiuuiiiuuuiiiiuuiiiuiiiiiuniiiuuiiuiuiuutiiuiiUUiiM Tap en Schlösser scoorden de doelpunten. (Van onzen redacteur i. I weer is er voldoening in het Holland- ltte voetbalkamp! Wij hebben niet ge ronnen, en eenerzijds zal dit voor me- ueen een teleurstelling zijn, maar aan j anderen kant geeft dit gelijke spel gen de sterke Duitsche ploeg aan vele induizenden in den lande zonder twij- 1 meer bevrediging dan menige over- oolt heeft kunnen schenken.... [isnt zij bewijst dat ons spel zich heeft jwnsolideerd. dat het succes ervan op [ti stevige basis is gegrondvest en dat er tCea is een ook den eerstvolgenden wed- ijd te Antwerpen met vertrouwen tege- kioet te zien [Wij zijn tevreden, zeer tevreden zelfs |te; de verrichtingen der Hollandsche oetbal-ploeg, die heeft gestreden met [itn tintelenden geest van heerlijk en- isme, welke bergen verzetten kan! I tas men voelde dat bij voortdu- i - een groote mate van saamhorig- teen zeer eendrachtiglijk streven om [en naam van ons voetbal internationaal lieuwen luister bij te zetten, en het is |üist daardoor geweest, ^dat het elftal zich 0 keurig aanvulde, dat men zoo onver- telljk den zwaren strijd heeft volge- koiden en ten slotte aanspraak mag ma len op dit gelijke spel, dat na de over- tegen de Belgen voor Neder- hd van groote waarde moet worden ge ïnd. Ei waren natuurlijk zwakke plaatsen, ^ooial Lagendaal en Anderiessen maak- mlnig indruk, maar wij kunnen kiochtans niet zeggen dat zij onvoldoende [■varen en wij zouden dan ook gaarne zien lat ditzelfde elftal voor den wedstrijd van anden Zondag tegen België in z'n koile samenstelling gehandhaafd bleef...! Het spel der Duitschers stond technisch per het algemeen op een wat hooger peil i dat der onzen en speciaal gedurende t eerste twintig minuten uitte zich dat een overwicht der gasten, wier spel |mi tot een stevige overwinning scheen e allen leiden. De Hollandsche verdedi- werd vinnig aan den tand gevoeld en aei eonder reden heeft menigeen toen |tneesd dat onze defensie op den duur lan dien druk geen weerstand zou kun- 1 bieden. Doch gelukkig keerden lang- merhand de kansen. De Duitsche doel- [anten, als bekroning van het overwicht i het veld, lieten op zich wachten, ter- hl! Oranje al meer en meer haar spel ^'.plooide en geleidelijk een meer offen sive houding ging aannemen. Er kwamen momenten van ernstig gevaar voor (Duitsche veste en met een listig doel- |ut van Tap was ons geestdriftige en irlijk dikwijls uitstekende combinatie- 1 toen ongetwijfeld niet te duur be- ald. In de tweede helft heeft Schlösser tot de gasten gelijk gemaakt tot onbe- iirljflijke vreugde der duizenden Duit- the supporters, wier enthousiasme en noedigingen op dat oogenblik reeds i beneden het nulpunt waren gedaald, in de langdurige kamp om de leiding tett het Nederlandsche elftal daarna to publiek tot. vervoering gebracht z oo- 1 door z'n onvermoeide werken als door i technisch en tactisch keurige samen- dat toen weinig of niets voor dat der «itschers behoefde onder te doen. Het en het bleef gelijk, 11, maar wij hken ons sterk dat het spel van een idam en een Van Heel voor duizenden hiitschers nog heel lang als een nacht- "irle zal blijven doorwerken. I Negen extra-treinen hadden vele dui- [enden Duitschers via Leiden door bloeiende bollenland naar Neerland's «tdstad gevoerd, waar tegen den mid- T het Centraal Station als het ware be- werd door een onafzienbare schare uitsche dienstmeisjes, die hun landge- »ten een even warme als innige ont- indien deze tegen een Duitschen speler was gekeerd. Zoo af en toe bleken hun favoriete spelers zich daardoor te laten beïnvloeden en dat de heer Bergquist na de rust herhaaldelijk voor ruw of unfair spel heeft moeten affluiten, is uitsluitend aan het optreden der gasten .te wijten geweest. Nederland beantwoordde onbe hoorlijk spel der tegenpartij met her nieuwde pogingen tot opvoering der spel- kwaliteit en Oranje is daar in ieder op zicht wel bij gevaren! De wedstrijd. Als grensrechter voor Holland fun geerde de heer Hans Tetzner, terwijl de heer Katoen den wegens 'n kwetsuur ver hinderden Duitschen grensrechter dr. Bau- wens langs het lijntje verving. Tegen halfdrie binnenkomst der elftal' len, volksliederen, de toss! Hofmann, in den voormiddag tot aanvoerder gekozen, wint voor Duitschland den opgooi en hij verkiest allereerst het voordeel van den niet al te sterken wind. De ploegen stel len zich dan als volgt op: Er is eigenlijk al dadelijk sprake van een klein Duitsch overwicht, doch de gasten houden het spel zeer kort en ver liezen daardoor aan tempo juist zóóveel dat het onze verdediging gelegenheid hoede, al sneller en gevaarlijker, en de Duitsche defensie geraakt van de wijs. Er wordt gemist, zenuwachtig geduwd en gètrapt en zelfs een voortreffelijke kee per als Kress doet dwaze dingen door o.a. meer dan eens onnoodlg en ten on rechte uit te loopen, soms om halverwege weer terug te keeren! Als Van der Heyden is doorgebroken, na schitterend samen spel met Adam en Lagendaal, komt de uitloopende doelman te vallen, maar For- tuna is wel heel erg met hem als Van der Heijden den bal precies in zijn han den mikt. Overigens een ernstige fout van den Hollandschen linksbinnen, die deze kans niet onbenut had mogen laten! Tot de rust blijft Holland de sterkste, maar de man van wie de doelpunten moeten komen, Lagendaal. is niet op schot, krijgt er zelfs nauwelijks de kans toe, en de anderen bepalen zich tot wel goed-gerichte. maar te zachte schoten, waaraan het verrassende karakter ont breekt en die daardoor door Kress zij het met moeite bedwongen kunnen worden. Even voordat de arbiter affluit doet Albrecht nog een snellen tegenaan val. welke besloten wordt met een magni fiek schot in den uitersten benedenhoek. Van der Meulen, die zijn spelers met woord en daad aanvuurt, is echter op zijn post en bezweert het dreigende gevaar. Rust 10. Al in de tweede minuut na de hervat ting zet Van Nellen keurig voor, waarna Lagendaal het leder ineens op den voet neemt, doch precies in handen van den keeper schiet Dan brengt Adam op. geeft door naar Tap en deze schiet hoog over de lat. De Duitsche aanvallen stranden op onze goede halflinie, waarin Van Heel uitblinkt en spoedig wordt de Oranje voorhoede weer aan het werk gezet. Bij een mooie pass van Van Heel krijgt Van der Heijden een schitterende scoring- kans. doch hij schijnt zoozeer van eigen gebrek aan schotvaardigheid overtuigd te zijn dat hij ten onrechte naar Lagendaal plaatst, ln stede van zelf te schieten. Nederland. Adam v. d. Meulen. Van Run Van Kol Pauwe Sr. Tap Müller Duitschland. R. Hofmann Knöpfle Anderiessen Lagendaal Schlösser Kauer Van Heel v. d. Heyden Van Nellen Lachner Albrecht Stössel Weber Schroder Kress. biedt tijdig in te grijpen. De Hollandsche aanvallen worden aanvankelijk geleid door Van Nellen, wiens voorzetten echter nog weinig nuttig effect sorteeren. Tap schiet eens huizenhoog over, Lagendaal mist. een kans door treuzelen, terwijl een schot van onzen linksbuiten door den keeper gevangen wordt. Als dan Ande riessen een oogenblik talmt met aanval len zien wij een fraaie pass naar Lach ner, die plotseling geheel vrij staat. Een doelpunt schijnt zeker, doch Van Run duikt op het laatste oogenblik op en val lende trapt hij het leer corner! Deze. door Albrecht goed genomen, biedt Hoffmann een opgelegde kans. maar de Duitsche linksbinnen schiet hopeloos ver mis. Tien minuten na den aanvang krijgt Adam dan voor het eerst den bal toegespeeld en het is alsof er een wervelwind door de Duitsche linies stuift! Zijn mooie voorzet wordt echter door Kress onderschept. En zoo langzamerhand is het nu toch wel duidelijk dat het spel der Duitschers tech nisch beter is; zij combineeren voortreffe lijk en hun snelle vleugelspelers brengen herhaaldelijk het leder voor het Hol landsche doel dat echter door goed ver dedigen en slecht schieten van doorbo ring gespaard blijft. In de 17e minuut doet Van der Meulen even onzeker als Müller door onze defensie gebroken is en de Oranje-doelman een eindweegs uitloopt om zich dan weer terug te trekken zon der dat door ingrijpen van een anderen Hollander de situatie zich in ons voor deel gewijzigd heeft Een doelpunt wordt al geteld als Müller den bal laag door geeft naar zijn voor doel vrij staanden aanvoerder, doch andermaal is het Hof- ahgst hadden bereid. Het was alDuitsch mann, die heel ver naast schiet! Zoo de klok sloeg: in café's, zoowel als P straat, in trams en auto'sIn het ptadion (waar 4106 auto's vóórreden en 7550 parkeerden!) vormden de Duitsche lupporters ter zijde van de Marathon-tri- )une één compacte massa, waaruit een van rood-gele vlaggetjes opwaaide en waaruit toen de ploeg het veld betrad ■- het volkslied met ontstuimige kracht PPoruiste. Twintig minuten ongeveer heb- blijft, ondanks overwicht, succes voor de Duitschers uit en het schijnt wel of dit de Hollandsche ploeg tot extra-inspan ning prikkelt. Adam is nu de leider van den aanval en verbijsterend handig drijft hij telkens weer langs de lijn. Een fraaie omhaal van hem wordt vlak onder de lat gestopt. Tap wordt „genomen" binnen het beruchte gebied en de heer Bergquist be gaat thans al een zeer merkwaardigen zij zich daarna nog doen hooren. toen blunder door niet een strafschop, doch daalden de Duitsche kansen en vanaf dat vjoment is het stil, ongelooflijk en pijnlijk I geworden in den brecden kring der I j "Seknipte en plat-gepette buitenlan- Iznit' zioh per trein of per auto Iveli enorme vermoeienissen, opofferin- liiiv en bosten getroost hadden om tame- 'er van hun vaderland getuige te zijn a een wedstrijd, dien zij diep in hun i1 waarschijnlijk als gewonnen had- J^ehouwd! Aan het slot zijn ook hun ""dlgingen weer los gekomen, maar iwch hr en onwellutdender klonk toen lies».. gefluit en gejoel, waarmede zij I '5 hMllccivnv Jnn nrKifov Virvo we beslissing van den arbiter, hoe o°t, meenden te moeten begroeten een vrije schop toe te kennen Een doel- worsteling ontstaat, waarbij Van Nellen hoog in den hoek schiet. Kress redt, maar hij slaat het leer voor de voeten van Tap, die even dribbelt, dan door het kluwen van spelers een opening ziet en met een zacht, maar zeer listig schot aan Holland de leiding geeft, 1—0. Spelers omhelzen elkaar, fanfares schetteren en minutenlang juicht het geestdriftige pu bliek den Hollandschen spelers toe! Nog een kwartier. Duitschland poogt gelijk te maken, doch de harde kogel van Schlösser suist rakelings naast en dra is het weer Oranje, dat den toon aangeeft. Al vinniger wordt het spel onzer voor- Kauer. de Duitsche mid-half, die heel den middag onzen midvoor als een scha duw gevolgd heeft, is thans nog net op tijd ter plaatse om het leer te onderschep pen en het naar de andere zijde te expe- dleeren. Een minuut of tien duurt ons offensief, waarin de vleugels een sterk op den voor grond tredende rol spelen, en dan laten ook de Duitschers zich weer meer gelden. Het krachtsverschil wordt al kleiner, het spel golft onophoudelijk van doel tot doel en steeds grooter wordt de opwinding der duizenden op de tribunes, die volop genieten van dezen aantrekkelijken en hoogst enerveerenden kamp tusschen bij kans gelijkwaardige, felle ploegen! Uit een voorzet van Albrecht denkt Lachner van dichtbij te scoren, doch Van der Meulen raapt hem den bal als het ware van den voet I Dan ontstaat gevaar voor onze veste als Bergquist een buitenspel-geval van Lachner over het hoofd ziet: Van der Meulen tipt het leer echter nog juist over de lat, Er volgt nu sensatie op sensatie! Kress en Van der Meulen krijgen beurtelings druk werk en vooral Adam trekt de aan dacht door zijn wonderbaarlijke spel, waarvoor zelfs de Duitschers op de tribu nes geen ander woord hebben dan „fabel haft". Hofmann ten derden male mist een mooie kans uit een voorzet van den off-side staanden Müller. Aan de overzijde kopt Adam in het zijnet en grabbelt Kress, die nu buitengewoon sterk spel vertoont, een kcurigen schuiver van Tap uit den hoek. In de 28ste minuut van de tweede helft komt dan de gelijkmaker als Van der Meulen op schitterende wijze een hard en moeilijk schot van Müller keert, maar niet meer verhinderen kan dat Schlösser direct er na van dichtbij inschiet. De stand is 11 en met één slag blijkt er weer nieuwe hoop gegroeid te zijn in de harten der Duitsche supporters, die zich daarna ten einde toe duchtig geroerd hebben! Twee minuten nadat Schlösser gelijk heeft ge maakt laat hij andermaal onze verdedi ging zijn hielen zien om dan onhoudbaar te scoren. Een naar onze overtuiging zui ver doelpunt, dat echter door den arbiter wegens buitenspel van den Duitschen midvoor wordt geannuleerd. Een storm van verontwaardiging gaat op in het Duitsche kamp, er wordt gejoeld en ge floten doch de beslissing blijft natuurlijk gehandhaafd, Nog 14 minuten, nog tien, nog zes: Holland valt fel aan, een schot op het Duitsche doel uit een warreling van spelers en wij zien zonder dat zulks eennigen twijfel overlaat dat een Duit- scher den buiten bereik van den keeper ingeschoten bal op de doellijn met de vuist wegstompt. Wij zien het, vele ande ren eveneens niét echter de scheidsrech ter. die rustig laat doorspelen en ons al dus een vrijwel zeker doelpunt ontneemt! Onder groote spanning komt zoo tenslotte het einde van dezen mooien wedstrijd, die het. perspectief van ons internationale voetbal weer danig heeft versterkt. Nabeschouwing. Er valt de twisten over de vraag wie in deze twaalfde ontmoeting tusschen de elftallen van Nederland en Duitschland de zege verdiend heeft, maar juist dat doet overhellen naar de meening dat het gelijke spel van thans voor beide ploegen de beste belooning moet worden genoemd. Er was inderdaad weinig krachtsverschil. Nu eens is Duitschland, dan weer Oranje In het offensief geweest, maar van een aanhoudend overwicht kan eigenlijk niet worden gesproken zoomin als van een meerderheid ln techniek, tactiek, combi natie of schotvaardigheid. Het ééne vulde ter weerszijden het andere aan en zoo za gen wij een wedstrijd met gelijke kan sen, die aan de supporters van beide elf tallen ruimschoots sensatie en spanning heeft gebracht. Het is waar dat in den aanvang do Duitschers sterker waren en toen door betere techniek en balbehande ling onze ploeg schenen te zullen over troeven maar dat technische overwicht was niet alleen tijdelijk, doch het resul- I teerde ook niet in welgerichte en harde, verrassende schoten, waardoor het ten slotte nog weinig nuttig effect vermocht te hebben. Het spel der Hollanders was van een eenigszins ander type, misschien minder mooi om te zien maar meer open en dientengevolge in wezen dikwiils snel ler. Want dat combineeren der Duitsche voorhoPde. met die keurig afgenaste korte tikjes, mocht dan heel kunstig zijn. het kostte ook veel tijd en het bood onze ver- i dediging teveel gelegenheid om haar ter- I rein te zuiveren. In de tweede helft ble- I ken de gasten dit te hebben ingezien en j zij hebben toen het spel wel iets meer I open gehouden Veel schoten zaten er J evenwel ook na de pauze niet, in de Duit sche schoenen zoodat met groote stellig heid kan worden vastgesteld dat van de beide keepers de Duitscher het verreweg het drukste heeft gehad. Gelukkig voor ziin elftal was hij gedurende de tweede helft schitterend in vorm Hij behoedde Duitschland thans voor een nederlaag! Het. keurige spel van Kress ten spijt zou den wii niettemin gewonnen hebben in dien midvoor Lagendaal dezen middag zijn normale schotvaardigheid ten toon had gespreid maar daaraan haperde het helaas vrij erg. De Duitsche trainer is ge tuige weest van den wedstriid Nederland België, waarin Lagendaal twep prachtige doelpunten scoorde en hij heeft begrepen dat een dereelilke schutter speciale aan dacht eischte. Hij zette daarom Kauer als vasten bewaker bij onzen midvoor en al verzwakte dientengevolge de kracht der Duitsche halfl'nie ,men bereikte er toch i mede dat het Hollandsche kanon vrijwel bulten werking werd gesteld. En waar zooals wij na den wedstrijd tegen de Bel gen al opmerkten Lagendaal technisch noch tactisch groote bekwaamheid bezit, daar moest, zijn spel noodwendig bereden de verwachtingen blijven. De enkele kan sen. welke hem ook nu nog geboden wer den. gingen door gebrek aan snelheid van handelen verloren. Dat er niettemin vele schoten op het Duitsche doel zijn gelost, is voornamelijk te danken aan Tap en Van der Heyden. wier succes echter tot één doelpunt beperkt is gebleven. Dat doel punt in de eerste helft door Tap ge scoord was het resultaat van zeer tac tisch spel van den Hagenaar, die bij een doelworsteling even een opening zocht en toen den bal zoo zuiver plaatste, dat er voor de Duitschers geen houden meer aan was! Tap heeft overigens verdien stelijk gespeeld en vooral doordat hij thans veel minder achter bleef dan den vorigen keer won onze rechtervleugel aan merkelijk aan kracht. Adam was hier de ster, die ver boven allen uitblcnk. Men spreke ons niet van publiek-spel, van slecht voorzetten, enzgelijk na Holland België is gedaan. Dit was nauwelijks voet ballen meer. dit was goochelen, en het bracht vriend en tegenstander ott stomme verbazing. Spelend als gisteren overtreft Adam zelfs een De Natris in zijn besten tijd...! De Duitschers hebben geprobeerd hem met list te bedwingen, daarna met geweld, maar die pootige tegenstanders zagen zich desniettemin telkens weer in toomelooze vaart gepasseerd door dat nie tige Hollandertje, dat de favoriet is van het publiek en zoowel bij de rust als aan het slot op onstuimige wijze door de duizen den is toegejuicht. Van Nellen op den linkervleugel was in den beginne misschien minder nuttig in zijn spel. maar hij heeft daarna evenzeer voortreffelijk werk geleverd en zich zijn plaats volkomen waard getoond. Met Van der Heyden combineerde hij heel goed; jammer dat laatstgenoemde het maken vrfn doelpunten teveel aan anderen moet overlaten Van Heel was de ster van onze half linie. Hij verdedigde uitstekend en steun de zijn voorhoede onverbeterlijk. De Feyenoord-man moet wel op het toppunt van zijn kunnen zijn om een dergelijke I prestatie te kunnen leveren. Hij was in ieder opzicht zijn tegenstanders de baas I en passeerde soms vier of vijf spelers om I zoo voor een anderen Oranje-man de baan vrij te maken. Ook Pauwe heeft goed voldaan al had hij in het duo: Müller Hoffman een zware tegenpartij. Ande riessen viel het minste op. Hij beging geen ernstige fouten, maar deed toch evenmin opvallend goede dingen en hij wekte soms den indruk alsof hij het hoogopgevoerdc tempo van dezen wedstrijd niet kon bij houden. Zijn dikwijls afwachtende hou ding vermogen wij daarnevens niet toe t- Juichen. Van Run was de beste der backs. Hij Gelijk spel, 11, in den voetbalwed strijd tusschen Nederland en Duitschland. Het Zuidelijk elftal met 51 door Port Vale geslagen. Promotie-competitie: West Frisia— Excelsior S—2, W.V.V.—F.V.C. 3—2. Een beschouwing over den korfbalwed- I strijd NoordZuid te Den Haag. raakt snel ingespeeld en werkt met een zelfvertrouwen en een bravoure, die hem tot den speler van klasse stempelen. Van Kol was beter dan tegen de Belgen, maar er gaat toch aanmerkelijk minder kracht en zekerheid van hem uit dan wij in vo rige seizoenen van hem gewoon zijn ge weest. Hij was niet onvoldoende en toch gelooven wij dat hij binnen afzienbaren tijd als linksback zal worden vervangen. Keeper Van der Meulen, tenslotte, heeft zijn heiligdom op waardige wijze verde digd. Een Duitsch blad noemde hem vorige week een der beste keepers van Europa en hij heeft zich gisteren voor de zooveelste maal dien naam waardig getoond. Het eene doelpunt was onhoudbaar. Resumeerend: een elftal, dat geenszins ideaal is, maar dat niettemin een uitste kend geheel vormt en iederen wedstrijd i aan zelfvertrouwen blijkt te winnen. Voor- I loopig kan Holland weer meedoen in het internationale koor! Het spel der Duitschers bespraken wij hiervoor reeds. De uitblinker was keeper Kress, doch ook de rest maakte een be trouwbaren, hoewel niet grootschen, in druk. Backs en halflinie trapvast en goed aansluitend, behalve dan dat Kauer te veel zijn taak verwaarloozen moest om Lagendaal te bewaken; de voorhoede han dig, maar niet schotvaardig. Müller en Schlösser waren hier de besten. Hofmann speelde gaarne voor de tribune, doch bracht minstens drie opgelegde kansen om hals! Merkwaardig overigens dat zulke goede voetballers zoo eindeloos vele ma len in de buitenspel-val konden vlie gen De heer Bergquist heeft er dik wijls voor gestraft, doch niettemin nog tal van ernstige gevallen over het hoofd gezien. Ook daarnevens beging hij diverse fouten zoodat wij zijn leiding, welke door de Duitschers partijdig werd genoemd, niet onverdeeld gunstig kunnen prijzen. Meeningrn van anderen. „De Courant", die met ons positief van oordeel is dat oe heer Bergquist ten on- i rechte het tweede Duitsche doelpunt heeft geannuleerd, ze'gt dat de Duitsche spelers unaniem van meening waren, dat het doel- punt wel degelijk geldig was. zulks in tegenstelling met dr. Bauwens, den beken den Duitschen scheidsrechter, die ditmaal zijn grensrechtersplicht niet kon vervullen. De Keulsche arbiter vond de beslissing van den Zweedschen scheidsrechter volkomen 'juist. De heer Bergquist zelf was zeer posi tief in zijn meening. Hij had het buiten spel-geval onmiddellijk geconstateerd. Harry Denis was het volkomen met den arbiter eens en ook bij onze spelers was er 1 geen die de ongeldigheid van het doelpunt betwistte. I Ze hebben beter gespeeld dan in Parijs, is het oordeel van dr. Bauwens over zijn landgenooten, maar dit is het eenige compliment dat hij kan geven. Het is feite- i lijk een grooter compliment aan de Neder landsche spelers. Karei Lotsy is opgetogen over onze voet ballers: een prettig elftal, doortastend, snel, goed reageerend op alle aanwijzingen. Ook de heer Hirschman is tevreden, al maakt hij een kleine restrictie voor de inzinkingen, welke soms nog in onze ploeg merkbaar zijn. Bob Glendenning vindt de Duitschers niet meer op „Olympische" hoogte. Hun goede positiespel wordt thans geschaad door te veel „dribbling", dat onzen spelers te lang gelegenheid tot vastberaden ingrij pen bood. Het positiespel leek soms heel aardig vervolgt hij maar wanneer het er op aan kwam kansen te scheppen en te benutten, ging er te veel tijd met dribbelen verloren. Dit elftal is beslist niet meer van de klasse, die het Duitsche spel tijdens de O. S. vertegenwoordigde. Een Duitsche persstem. De „Montagpost" schrijft over den lan- denwedstrijd NederlandDuitschland: Met een gelijk spel kunnen wij, na het indruk wekkend optreden van Nederland voor de rust, tevreden zijn. De bezwaren tegen de samenstelling van het Duitsche elftal ble ken gerechtvaardigd en het was. wat tempo en conditie betreft, ongetwijteld de mindere van zijn tegenstander. Kresz speelde systematisch en met onverstoor bare kalmte en dat heeft den Duitschers voor de rust voor erger bewaard; de overige Duitschers misten de concentratie, welke de Nederlanders in volle mate bezaten en die door hun schitterende middenllnie de Duitsche middenlinie in de schaduw stel den. De verdedigingen waren tegen elkaar opgewassen. Van der Meulen kreeg niet zoo veel te doen als Kresz. maar werkte zeker. De Nederlanders zijn zichtbaar vooruitge gaan. Over het geheel was het een zeer temperamentvolle en zeer snelle wedstrijd, die over het algemeen absoluut op inter nationaal peil stond.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11