ifficieele kennisgeving stadsnieuws. 72>,e Jaargang ZATERDAG 25 APRIL 1931 No. 21810 eerste blad. Hef voornaamste Nieuws van heden. BINNENLAND. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: JO Cts. per regel voor advertentlen uit Leiden en plaatsen waar agentsctiappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentlen 35 Cts per regel Kleine Advertentlen uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bil een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:! Voor Leiden per 3 maanden 1.2.35, per week r. 0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit ZES bladen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien bet verzoek van: a. H. van Dalen tra vergunning tot bet uitbreiden van de ^ïmermanswerkplaats in het perceel Coelaan No. 2, kadastraal bekende Ge beente Leiden. Sectie L. No. 1157; b. de Jlrnia Gebrs. Lafeber om vergunning tot Eet oprichten van een kuiperij in het jerceel Oude Vest No. 79, kadastraal he lend Gemeente Leiden, Sectie H. No. 1198; je Coöperatieve drukkerij ,iuctor et mergo" om vergunning tot het oprichten i een drukkerij in het perceel Nieuw- ee No. 9, kadastraal bekend gemeente leiden Sectie G. No. 1040; d. de N.V. Bectrlsche Drukkerij voorheen Taconis om rergunning tot het oprichten van een Irutterij in het perceel Maredijk No. 17, jadastraal bekend Gemeente Leiden, Sec- je L. No. 886; e. W. J. Edelaar om vergun ning tot het oprichten van een bierbotte- irjj en limonadefabriek in het perceel jude Singel No. 65. kadastraal bekend BemeenteLeiden, Sectie B. No. 2590; f. P. Eerlint en F. H. v. d. Hurk om vergunning lot het oprichten van een ondergrondsche kwaarplaats voor benzine in het perceel tljnsburgersingel No. 37, kadastraal be iend Gemeente Leiden, Sectie A No. 1098, pet altappomp vóór dat perceel. J Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin- Éerwet; J Geven kennis aan het publiek, dat ge leemde verzoeken met de bijlagen op de xretarie dezer gemeente ter visie ge- Jgd zijn; J alsmede dat op Zaterdag, den 9den Mei I931 des voormiddags te half elf uren in het Terceel Breestraat lSs (Bureau van Ge meentewerken 1 gelegenheid zal worden ge- leven om bezwaren tegen deze verzoeken 1 te brengen, terwijl zij er de aandacht Ep vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd pin zij. die niet overeenkomstig art. 7 der bindenvet door het gemeentebestuur of len zijner leden zijn verschenen, ten einde pun bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STF.IJEN. Secretaris. Leiden, 25 April 1931. 4700 I TENTOONSTELLING VAN WERK VAN TINUS VAN DOORN. Inleiding van mr. J. Siagtcr. Hedenmiddag is in tegenwoordigheid Ban een aantal genoodigden in een der plen van het Stedelijk Museum „de La kenhal" onder auspiciën van de Leidsche Junstvereemging een tentoonstelling ge- fpend van werk van Tinus van Doorn. De voorzitter der L. K. V.. de heer mr. Slagter heeft daarbij een inleiding ge- pouden, waaraan het volgende is ont leend: Het werk dat wij hier thans tentoon- veüen, is, naar ik vermoed, niet dadelijk 'der begrijpelijk en waardeerbaar, ij daarom trachten, degenen, die er beemd tegenover staan, met een enkel Foord op weg te helpen. Gij ziet hier om P heen voorstellingen, waarin gij wel zult ■erkennen figuren van menschen. dieren ;J> dingen Maar alles heeft een eigenaar- Pigen vorm een vreemde kleur. Gij zegt pellicht- dit is niet juist, want i k zie het Binders. Een koe is niet groen en een Pecsch. die gezond is. ziet niet blauw en gelukkig staan in Nederland nog niet alle buizen scheef en rollen nog niet alle kop jes en schoteltjes van hellende tafels af. vlij zult u misschien in edele verontwaar diging op de borst slaan en uitroepenge lukkig, wij zijn zoo niet. Wij wonen in piecht-doortimmerde panden en drinken phee aan tafels, die waterpas staan en pize nationale trots, de koeien, zijn, be- palve in Overijsel en Gelderland, zwart of wit en overigens roodbont.. Maar niet uoen of violet. la. gelukkig, onze huizen staan min of neer recht en zelden rollen ons de kopjes fan de tafel. Maar heeft de schilder- Lunst. evenals de fotografie ten doel, om pns copieën te leveren van de werkelijk- jnejd, van die soort werkelijkheid, welke liedereen ziet of meent te zien? Neen, dat 11 L 'lee,t de schilderkunst niet. Zij is flechts het resultaat van de levensbehoef- van den kunstenaar om te materiali- |seeren, wat hij diep in zich voelt. Hij kan dat zoo doen. dat niemand kan navoelen, 1™ hjj wilde uitdrukken. In dat geval ■neeft zijn productie geen andere beteeke- Inis dan een persoonlijke bevrediging van oen schilder. Hij kan het zoo doen, dat ook andere menschen, zijn werk ziende, gelijkgerichte emotie zullen beleven c ui izeh beleefde, toen hij zijn werk scmep. De vreugde of de smart van den fr?,, haar zal dan de beschouwer deel- cntig kunnen worden, zooals wij Iets kun- jianKinaviielen van de hooge vreugde van ir, ,de smart van Tschaikowsky. Om v,„i P?e'hende kunst dit te bereiken zal sten!, 1 a"ijd noodig zijn dat de kun- vnnnïs zÜn emotte tastbaar maakt in hehhot!r .^kenbare vormen. Die vormen als sP sohjcr geen andere beteekenis dan KatorLii nen waardoor de geest zich ürhtKo. ^oe scherper de voor ieder werkelijkheid ls weergegeven. hoe meer de kunstenaar zijn vrijheid be perkt en hoe moeilijker het voor hem is, datgene in zijn werk te leggen, wat de grootste factor in het kunstwerk is. het innerlijk leven van den kunstenaar. Het geestelijk element dus. Slechts enkele grooten zijn hierin geslaagd. Boeren Brueghel, Holbein en van den nieuweren tijd Fantin Latour, en Verster. Maar en dit is de hoofdzaak ieder kunstenaar heeft het recht zich te uiten zooals hij wil en zooals hij 'meent dat het moet om zijn innerlijk leven te kunnen uitstorten. De leek heeft hierover niets te gebieden. Van Doorn werkt niet, zooals men dat noemt, naar de natuur. Zijn werk ont staat, wanneer hij met zijn oogen eens een beeld heeft gezien, in een langzaam proces, in hem zelf Heeft het beeld in zijn gedachten eindelijk dien vorm aange nomen, welke het volledigst datgene tot uiting brengt, wat hij wil zeggen, dan zet hij het op doek of papier. Deze schilderijen doen aan als droom beelden, die ons wel herinneren aan iets wat we zagen, maar die toch tot een an dere werkelijkheid, een andere wereld be- hooren. Een schilder schildert ten slotte niets anders dan zijn eigen zieleleven: ook dat leven is een werkelijkheid, anders dan de onze. Daaron passen geen maatstaven van ons zelf. Maar wel kunnen wij trach ten, dat andere leven te benaderen en te begrijpen. Heb eenig geduld, dames en heeren. Gij hebt heele avonden iets ge tracht te begrijpen van Mahler, Debussy of Honegger. Zoudt gij dan niet eens tien minuten kunnen kijken naar een schil derij? Geef u over aan wat de schilder u wil zeggen Tracht zijn taal te verstaan. Laat u opnemen in zijn sfeer. Langzaam aan zal de betoovering over u komen en zult gij leeren verstaan, wat gij eerst niet begreept Gij zult de dingen vergeten, welke gij tot vervelens toe eiken dag om u heen ziet. Gij zult plotseling ervaren, dat gij voor een oogenbiik zijt overge gaan naai epn andere wereld, een andere werkeliikheid, de geesteswereld van den schilder. Zoo moet gij u tegenover dit werk stel len en ik twijfel niet of het zal u dan gaan zooals het anderen ging gij zult de schoon held er van leeren zien. In de schiiderii»n heioen de kleuren u 00 weg naar de bij zondere sfeer, waarin de schilder leefde, toen hij die maakte. In het grafisch werk zal het u duidelijk worden, dat er een be paalde wil is. om met zwart en wit even wichten en tegenstellingen te vormen, die twee waarden telkens tegen eikaar af te wegen, zooveel mogelijk met behoud van een bepaalde voorstelling. Echter wordt daardoor een decoratief element verkre gen. Of daardoor de beteekenis van het werk verandert, waag ik thans niet te be slissen. Wij staan hier tegenover een jong. maar veelbelovend talent, dat wij waard vinden om aan te moedigen. Vandaar deze ten toonstelling, de eerste in ons land. Van Doorn zal nog een moeilijkpn weg hebben te gaan Dit is een begin. Maar een friscli en goed begin. Een kunstenaars-leven is een leven van zwaren strijd. Sor. e'ndigde met de beste wenschen voor de ontwikke ling van deze kunst. ONTSPANNINGSAVOND VOOR WERKLOOZEN. Een stijgend succes. Gisteravond had de Leidsche Bestuur- dersbond in de groote Stadszaal een tweeden ontspanningsavond voor werk- loozen belegd, waarvoor de belangstelling ook nu weer vooral van de zijde van de vrouwen groot was. De voorzitter, de heer A. Sasburg sprak er in zijn openingswoord zijn voldoening over uit, dat het streven van den L. B .B. in zoo ruime mate wordt op prijs gesteld en dankte 't muziekgezelschap „Orpheus" en de Arbeiderstooneelver. „D. O. S." voor de belangiooze medewerking. Daarna werd met de afwerking van het programma een aanvang gemaakt. Het gedeelte voor de pauze werd geheel ge vuld door „Orpheus" onder leiding van den heer J. Vink, die een zeer aandachtig gehoor en veel verdiende bijva! mocht vinden. Er werd warm geapplaudisseerd, hetgeen „Orpheus" geleerd zal hebben, dat haar prestaties zeer bijzonder in den smaak vielen Na de pauze bracht „D. O S." een twee tal blijspelen ten tooneele' „Universeel" en „De Hand." Belde oogstten een dave rend succes, waaraan schier geen einde scheen te komen. Zoo werd deze tweede ontspanningsavond èn voor de executan ten èn voor het Dnbliek een avond van wederzijdsche waardeering. LEGER DES HEILS. (Stichter William Booth.) Dezer dagen herdenkt het Leger des Heils den dag waarop het 42 jaren gele den hier ter stede den arbeid begon. Waar in die dagen de waardeering voor het Leger niet bijster groot kon worden genoemd: mag het zich thans verheugen over het feit. dat het nu. om zijn arbeid, bij alle lagen der bevolking steeds meer achting en waardeering vindt. Het is dan ook met grooten dank aan God voor alles wat Hij door middel van het Leger in onze goede stad heeft willen doen voor de minder bedeelden, de be droefden. de uitgeworpenen enz., dat de Heilsoldaten zich opmaken om op waar dige wijze feest te vieren, mede door het beleggen van bijzondere samenkomsten. In verband daarmede willen we gaarne de aandacht vestigen op de groote uitvoe ring welke wordt gegeven door het Haag- sche Muziekkorps, in de Stadsgehoorzaal op Dinsdag 28 Anril a.s. Dit korps staat bekend ais een der beste Legermuziek- korpsen van ons land en heeft in den loop der jaren met succes een groot aantal tournee's door het land gemaakt Wij twijfelen dan ook niet of het bezoek van dit korps aan Leiden zal aan vele stad- genooten een avond van rijk muzikaal ge not. verschaffen. De netto opbrengst van deze uitvoering komt geheel ten goede aan den arbeid van het Leger in Leiden. KON. NED. BOND VAN OUD ONDEROFFICIEREN. Feestavond der Leidsche afdeeling. In de uitstekend bezette zaal van „Con cordia" had bovengenoemde vereeniging gisteravond een feestavond georganiseerd, waarvan het hoofdnummer was de ver tooning van de film „Met het s.s. „Patria" van Nederland naar Indië". welke rol prent door de Rotterdamsche Lloyd wel willend ter beschikking was gesteld De voorzitter, de heer P. D. Beversluis opende den avond met een korte toe spraak. waarin hij allen hartelijk welkom heette, in het bijzonder den plaatselijken Lloyd-agent. den heer Winsemius. Van zelfsprekend werd ook de propaganda er bij gehaaid De heer Beversluis zeide, dat de Bond een strikt neutraal karakter draagt, alleen is hij pro-Nederlandsch. Hij stelt zich ten doel het onderhouden van de in vroeger jaren gesloten vriendschaps betrekkingen en bet verleenen van finan- i tieelen steun aan noodlijdenden, waar de i regeering te kort schiet. Dank bracht spr. aan allen, die aan het welslagen van dezen avond hadden willen medewerken, in de eerste plaats aan den heer van der Made, directeur van het Casino-theater, die op zeer voordeelige condities eenige films ter beschikking stelde en aan het strijkje, dat welwil lend aanbood de muzikale illustratie te verzorgen. Met den wensch dat allen een plezierlgen avond zouden hebben, besloot de voorzit ter zijn toespraak. Na een overzicht van de 3-Octoberfees- ten in 1928 en een kijkje In Bremen werd de bekende Llovd-film vertoond, welke een uitnemend beeld gaf van het leven aan boord en het verloop van de reis naar Insulinde. Na afloop van de zeer geslaagde film- vertooning was er gelegenheid tot een dansje, waarvan een dankbaar en veel vuldig gebruik werd gemaakt. N.V. BROODFABRIEK „DE ZEEUW." In de gisteravond gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Broodfabriek „De Zeeuw" werd evenals het vorige jaar het dividend op 7°/o vast gesteld. De statutenwijziging werd goed gekeurd en tot commissaris werd benoemd de heer D. G. de Rooy, Cobetstraat 15, alhier. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaats-examen Nederlandsche letteren mej. C. S de Lan gen (Lelden); voor het doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heeren N. J. Feld- mann (Delft) en H. D. Hofkes (Den Haag.) DE BIOSCOPEN. Trianon-Theater. Voor liefhebbers van Zwitsersche sneeuwlandschappen, van prachtige gezichten op de hoogste en gril ligste bergtoppen, wanneer daar de stor men razen en loeien, wanneer er de ge vaarlijke lawlne's omlaag storten, wanneer de elementen in opstand zijn, biedt de film „Storm op den Mont Blanc" momen ten van hoog. spannend en opwindend ge not. Ook de ski-enthousiasten kunnen er hun hart aan ophalen, want in een razend tempo suizen de skiloopers omlaag, langs afgronden en bergspleten Men ziet de eenzame observator op zijn hooge, haast onbereikbare post op den Mont Bianc, waar hij den langen win ter moet doorbrengen, met niet anders dan zijn instrumenten, zijn radio en zijn ka cheltje. Zonder het laatste kan men daar boven nu eenmaal niet leven.... Een ont zettend drama speelt zich af op dat punt boven de wolken, waar de aarde den hemel schijnt te ïaken Op een der tochten ver liest hij zijn handschoenen en op hetzelf de oogenbiik zet de verraderlijke sneeuw storm op Nu volgt een bittere en haast ondoenlijki worsteling langs ravijnen en peillooze afgronden terug naar de berghut. Zij gelukt maar de handen blijken be vroren Niets kan hij er meer mee doen en de man schijnt reddeloos verloren. Het eenige ls te trachten zoo snel mogelijk naar beneden te komen: weer een worste ling maai nu gelukt zij niet. Terug, terug, naar boven toe doch in de hut blijkt door de afgeslagen deur alles verwoest, de wind giert er doorheen: meubelen °n in strumenten zijn kaoot geslagen en liggen ondet hooge sneeuw bedolvenEen laatste redmiddel' S.O.S-signalen naar de steden, gegeven door middel van elleboog- stooten or het Instrument: hli kan de vingers immers niet meer gebruiken. Gelukkig, de signalen worden opgevan gen Men rust een reddingsbrigade uit, en slaagt er r>a elndelooze moeilijkheden in, tevens met behulp van een vliegmachine, den van koude totaal uitgeputten man te redden. Prachtig werk van de gidsen en Leni Riefenstahl, inspanning getuigend van grenzenlooze wilskracht en opmerke lijke stoutmoedigheid wordt hier te zien gegeven Dat is Zwitserland op zijn krachtigst, schoon, maar ook huiveringwekkend Daartusschen door speelt zich natuur lijk nog een pakkende liefdesgeschiedenis af, gelukkig zonder te veel sentimentali teitDaaraan is bij deze krach tmen- schen natuurlijk ook geen behoefte! Het voorprogramma zal men wijzigen: de directie lascht een tweede hoofdfilm in. Luxor-Theater. De titel van de hoofd film „Hare Majesteit de Liefde" doet reeds vermoeden dat net geheel een uitgespon nen liefdes-geschiedenis is. Uitgaande van een weddenschap in een bar, ontwikkelt zich tusschen het barmeisje Lilia (Kathe von Nagyi en den jongen industrieel Fred von Weiningen (Franz Lederer) van haar zijde liefde en zijnerzijds sympathie. Als Fred echter in conflict komt met den fa milieraad daar hij uitgehuwelijkt zal worden en met zijn oudsten broer, om dat deze weigert hem als mede-directeur aan te stellen, gaat hij zich met Lilia ver loven. Op den feestmaaltijd ter gelegen heid van het jubileum der firma gaat de vader van Lilia een gewezen circus- artist zijn kunst in het jongleeren ver- toonen; waardoor de toch reeds vooringe nomen familie van Fred door middel van een aanstelling als mede-directeur en een tegemoetkomen in de gestelde salaris- eischen hem beweegt afstand van haar te doen. Dan wordt hem duidelijk, dat hij haar toch bemint en ontwikkelt zich een reeks alleramusantste en vaak scherp ge- teekende voorvallen, die het hoogtepunt bereikt in het gewone „Happy end". In de film Moord-Romance", welke voor de pauze draait, vertoont de UFA-maat- schappij een nieuwe wijze om een moord zaak te belichten en den dader te ont maskeren Bijzonder goed geteekend ls de scène in de vergaderzaal der onpartijdige jury, welke over de actrice Mary Baring wegens moord op haar collega Ellen Moore het schuldig uitspreekt na eerst de min derheid van haar onjuist standpunt te hebben overtuigd. Het laatste lid der jury, dat zich gewonnen gaf, de tooneelschrijver Sir John, weet echter gedwongen door zijn overtuiging van haar onschuld Mary uit de gevangenis en van de galg te redden Voorafgegaan door een teekenfilmpje en het journaal vormt het programma een uitstekend geheel. Casino-Theater. Na een geluidsfilmpje en een dol-komische klucht getiteld „Een schot, waar geen schot in zat", wordt als eerste hoofdfilm vertoond „Lange vin gers", een detectivefilm van buitengewone kwaliteiten, welke den toeschouwer in voortdurende spanning omtrent den af loop doet zitten. We maken hier kennis met een geraffineerde juweelendief, die alle detectives van Scotland Yard te slim af is, doch tenslotte gevangen wordt in de strikken van.... een vrouw. Maar dat zulks allesbehalve gemakkelijk in z'n werk ging toont u de film op welsprekender wijze dan wij het kunnen doen. Na de pauze een prachtige sensatiefilm „De zwarte garde", welke zich afspeelt ten tijde van den wereldoorlog en waarin een der officieren in werkelijkheid toont niet zoo laf te zijn als waarvoor zijn makkers hem aanzien. Het geheel is een program ma. dat er zijn mag. City-theater. Deze week brengt dit theater na het Hollandsch nieuws, tot de pauze een tooneelstuk „De groote Oceaan- vlucht" met de bekende Mie en Ko. In de 3 bedrijven en het naspel wisselden zich komische en dramatische momenten af. Dat dit gezelschap ook nu weer in den smaak is gevallen, bleek wel uit het groot applaus. Na de pauze volgde het filmwerk „Van Hel tot Paradijs" met in de hoofdrol Mary Astor, een voortreffelijke actrice. In deze film ls veel spanning en ze boeit dan ook tot het einde toe. Na vele worstelingen komt het hier toch weer tot een goed einde. Dit programma verdient alle aandacht! BINNENLAND. De verkiezing voor de Provinciale Sta ten; ongunstige wijziging voor de R.-K. Staatspartij en de S. D. A. P.. (Binnen land le Blad). Recordvlucht van Smirnoff; Amsterdam Batavia in 8 dagen. (Binnenland, le Blad). Sombere bciastingpcrspectieven voor Rotterdam. (Binnenland, le Blad). Bouwwerk te Amsterdam ingestort; meerdere personen gewond. (Gemengd, 2e Blad). Te Vriezenveen zijn vijf perceelen afge brand. (Gemengd, 2e Blad). BUITENLAND. Henderson spreekt voor de buiten], pers te Londen. (Buitenland, le Blad). In Bulgarije geeft Malinof de opdracht tot kabinetsformatie terug. (Buitenland, le Blad). BataviaAmsterdam in 8 dagen. Smirnoff vestigt een nieuw record. HAND ELS REGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Hotel Bamberger, Lammer markt 1, 3, 5, Leiden. Wijziging uitgeoefend bedrijf: hotelbedrijf opgeheven, thans alleen: café en restaurant. G. Splinter en Zn., Nieuwe Rijn 44, Lel den, aannemers- en timmerbedrijf. Bo vengenoemde handelszaak is omgezet in een vennootschap onder firma, onder den naam: G. Splinter en Zn. (B. P.). Ven noten: J. Splinter, Leiden, en G. H. Splin ter, Leiden (H.V.). Opheffing: Erven van Egmond, Bree straat 74, Leiden. Wijnhandel. Onze stadgenoote. mej. Ch H. P. Koorenhof is benoemd tot enquèt.rice bij de vereeniging tot bestrijding der tuber, culose alhier. Onze stadgenoot, de heer C. J. Onvlee hoopt Maandag a.s den dag te herdenken, dat hij voor 40 Jaar in dienst trad bij de firma P J Mulder en Zoon. Boek- en Steendrukkerij, alhier. Smirnoff. Gistermiddag te kwart voor vier is het 14de retourvliegtuig, de P.H.—A.G.R., op Schiphol geland, na de reis uit Indië in 8 dagen te hebben volbracht. Aan boord be vonden zich de eerste piloot Smirnoff, de 2de piloot Hulzebos en de mecano Wes- traete. In verband met de recordvlucht waren enkele autoriteiten van de K1.M. aanwe zig om de bemanning te feliciteeren met het succes. Het record stond tot nog toe op den naam van Evert van Dijk met een tijd van negen dagen. Het „Vaderland" zegt dat Smirnoff een van de snelste piloten van de K.L.M. ls. Wie in de lange lijst van vluchten naar records gaat zoeken komt zijn naam nog al eens tegen. De eerste tocht naar Indië door de lucht de beroemde tocht van v. d. Hoop, Van Weerden Poelman, en Van den Broeke, (van 1 October tot 24 November 1924) werd volbracht in 20 vliegdagen. 127 vlieg uren en 16 min. Geyssendorffer. Scholte en WeSer vlogen met mr. Van Lear Black (15 Juni tot 30 Juni 1927) in 16 reisdagen (13 vliegdagen) naar Batavia. Toen brachten Koppen. Frijns en Eller- man.met de Postduif (1 October tot 10 October 1927) het record meteen op 10 reisdagen, 9 vliegdagen. Het heeft tot he den geduuid, eer dit record geslagen werd Want in de eerste periode van proefvluch ten (September 1928 tot Januari 1929) was de snelste uitvlucht die van Moll, Van Hasselen en Elleman (20 September tot 1 I October 1928) 12 vliegdagen, 12 reisda gen. Van de thuisvluchten maakten Smir noff, Alei en Veenendaal (6 November tot 16 November 1928) de reis in 11 dagen, II vliegdagen. De tweede periode van proefvluchten (September 1929 tot Januari 1930) deden Duimelaar Tepas en Dunk 19—30 Septem ber 1929, de reis in 12 reisdagen 10 vlieg dagen. De terugtochten liepen bijzonder gesmeerd Smirnoff Beekman. Veenendaal. 817 October 129 10 reis- en vliegdagen. Soer, Wiersma. Naber 1—11 Januari 1930 11 reis- en 10 vhegdacen. Tepas. Pellens. Weber, 1524 Januari 1 1930, 10 reis- en 10 vliegdagen.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1