Jaarwtne VRIJDAG 24 APRIL 1931 No. 21809 Officieele Kennisgevingen. 1 STADSN'FI'WS. BINNENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENT1EN Cts per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen Agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle ndere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën Insluitend bU vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. I een maximum aantal woorden van 30. incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:l Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per week f. 0.18 Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. I nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. ■rKIEZING PROVINCIALE STATEN. De Voorzitter van het Hoofdstembureau ■(Kieskring III (Leiden) maakt bekend, dat een afschrift van het proces-verbaal B od heden gehouden zitting, bedoeld artikel 92 der Kieswet, in het Ge- BLntehuls is aangenlakt en ter Ge- Btnte-Secretarie (afdeeling Algemeene Zaken) voor een ieder ter inzage is neder- De Voorzitter voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. lelden, 24 April 1931. 4586 MAATSCHAPPIJ VAN WOORDKUNST. HINDERWET. hoila j )u»e-| ellnq m i::| Jol »elü ejdc ■mi tuk irieti ZH Kr' Jura a s JU Beta inau O Be iboe .te! WH Vbk irgemeester en Wethouders van Leiden ngen ter algemeene kennis, dat door H vergunning is verleend aan: a. B. C. vak Ommeren en rechtverkrijgenden tot hel oprichten van een wasch- en strijk- lnrichtin? in het perceel Haarlemmerweg No 49a. Sectie K. No. 2767: b. F. G. Mas- Mibroek en rechtverkrijgenden tot het Ichten van een banketbakkerij in het :ee! Hoogewoerd No. 60, Sectie D. No. 1370c C. C. van den Bosch en rechtver- jgenden tot het oprichten van een ich- en strijkinrichtine in het perceel iterwoudsche Singel No. 11, Sectie M. 1162; d. de N.V. Petroleum Maat- iaooii The Texas Comnany en recht hijgenden tot het oprichten van een lergrondsche bewaarplaats voor ben met bovenerondsche aftannomn in en de Nieuwe Beestenmarkt nabij het ■eel St. Aagtenstraat No. 32. Sectie B. 323: e. de N.V. Fabriek van wollen Irens en duffels, ,,De Blauwe Klok" Jan brdeee en Zoon en rechtverkrijgenden, het onrichten van een fabriek van Jlen dekens en duffels in het neree»! Ide Sin»e! No. 174—182. Sectie B Nis en 2694: f. de N.V. Leidsche Melk- iehtlne De Toekomst" en rechtverkrri- iden tot het onrichten van een fabriek r het vervaardigen van consumntie-iis het nerceel Hooigracht No 41. Sectie I. 2514: g. C. A. Somerwil en rechtver- ligenderi tot het onrichten van een ta- IWshriek in het nerceel Watersteee No. 1. Sectie D No. 1457; h W. F de Wolf en Bchtrerkriigenden tot het uitbreiden van de hersMnlaat.s voor machines in het irceel Lage Rijndijk No. 126, Sectie N. 752. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRTJEN. Secretaris, liden, 24 April 1931. 4587 HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: S. F. Louwerens, tóge Rijndijk 96 b, Leiden, handel in line vleeschwaren. Eigenaar. S. F. A. E Al. Louwerens, leiden. WijzigingenKoninklijke Nederland- the Grofsmederij, Zuidsinge! 66, Leiden. Nieuwe Procuratiehouders: L. A. C. van Leiden F. Chr. Rauwenhoff, Leiden, B H. Swart, (allen met beperkende tpallngen). (Boerenbond, Janvossensteeg 52, Leiden, lagerij. Uittredende eigenaar: K. F. W. van luyken, Leiaen, d.d. Augustus 1928. C. L. van Dam, Oude Singel 224. Leiden, lakeiaar in huizen en timmerbedrijf. Uittredende eigenaar: C. L. van Dam. p'Öen, d.d. 1 April 1931. Jara .gevolmachtigde: P. J. van Wijz handelsnaam thans: P. J. v. Dam. Nieuwe eigenaar: P J. van Dam. Leiden, •pe Pelikaan", Voldersgrrvht 10 c., Ti,?? 'n muziekartikelen. Uittredende oude eigenaar: W. de Wit, aden, d.d. 15 April 1931. Albert Vogel over „Welsprekendheid" Gisteravond werd In „Den Burcht" de tweede vergadering ln dit seizoen ge houden van de Mij. van Woordkunst afd. Leiden, waar de heer Albert Vogel, die op het laatste oogenbli Mej. H. S. S. Kuyper verving, een interessante en uiterst vlot uitgesproken beschouwing hield over „welsprekendheid." Spr. ging achtereenvolgens in breede trekken na de gerechtelijke, de beraad slagende en de demonstratieve of ver- toonende redekunst. Tegenwoordig zou men o.a. kunnen spreken over de gewijde, de militaire, de zakelijke, de paedagogi- sche redekunst enz. De gewijde berust op de openbaring, de juridische in zekeren zin eveneens, de beraadslagende op de overreding. In dit verband sprak de heer- Vogel over de psyche der menigte, die ge heel verschilt van dit van het individu. De menigte verliest aan intellect en hij die tot haar spreekt, moet zijn niveau verlagen. Degene, die zich voorbereidt, om op vergaderingen te spreken, moet zich oefenen in 't critisch staan tegen over alles wat hij hoort, wil hij met succes aan een debat kunnen deelnemen. De mili taire redekunst is de oudste en draagt een zeer speciaal karakter (toespraken van Scipio, Julius Caesar. Karei de Groote Napoleon etc.) De zakelijke welsprekend heid moet nuchter zijn, de paedagogische de interesse wekken. Spr. behandelde voorts de indeeling van een rede, volgens oeroude heer- schende wetten, die het meest succesvol zijn gebleken. Zij wordt verdeeld naar inhoud en naar de werkzaamheden. Spr. noemde achtereenvolgens de inleiding (vereischt veel kennis van zaken), het aankondigen, van hetgeen men bewijzen gaat, een historische terugblik of een ver klaring van den stand van zaken, het leveren der bewijsvoeringen (eerst den tegenstander weerleggen), tenslotte de epiloog met de conclusie, die als een vuur werk moet zijn. Uitvoerig stond spr. bh deze onderdeelen stil en toonde hierbij het een en ander van de diepe, ontzag lijke wijsheid, die in de grondslagen der welsprekendheid te vinden zijn. Vervolgens ging de heer Vogel de werk zaamheden bij het opstellen eener rede na: allereerst de vinding (het raadplegen der innerlijke en uiterlijke bronnen) het trekken der conclusie's daar uit. de stijl en de voordracht, die volgens Demosthe nes we! de belanerlikste factor is. Tal van raadgevingen over het debat werden ge geven: een redenaar moet groote men- schenkennis bezitten, voor ieder gehoor anders spreken, hij moet zijn beelden plastisch en zuiver, elk woord op zijn plaats neerzetten. Een beginneling dient zijn rede letter lijk uit het hoofd te leeren, daarnaast zich van den beginne oefenen in de im provisatie; hij moet een volleerd tacticus, 'n strateeg worden. Slechts voor den gebo ren spreker, zijn ais voor ieder genie, geen regels te geven. Spr. illustreerde zijn woorden met tal van interessante en gees tige voorbeelden uit het leven der groote redenaars in de Oudheid, wist op mees terlijke wijze zijn gehoor te boeien en het te voeren in het voorportaal van de zoo uiterst moeilijke en uitgebreide we- tenschaD der kunst van de welsprekend Tenslotte formuleerde hij een stelling, waarop debat volgde. HET MUZIEKGEZELSCHAP DER N.Z.H.T. M. Het slot der jubileumfeesten. Tot besluit der feestelijkheden in ver band met het 10-jarig bestaan van het Muziekgezelschap der N. Z. H. T. M. gaf het quintet der Koninklijke Militaire Ka pel gisteravond in de Stadsgehoorzaal een concert. Nadat de heer van Breda, allen en in het bijzonder de directie en de af gevaardigden van verschillende zuster verenigingen had welkom geheeten. werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het tirogramma Het quintet, bestaande uit de heeren G. van der Hoek, fluit, W van der Meer, hobo, P Veldhuyzen, clarinet, J. Rames, hoorn en P Verhagen, fagot, gaf in de afwerkine van. het met zorg samenge stelde programma, dat o.a. het nuintet van August Kluehardt, een menuet van Mozart, ,,Air du "liet" van Henrl Maréeha! en het menuet uit het auintel van C Rozich bevatte, bliik van groote begaafd heid Helaas ging door de feeststemming van het publiek veel van het uitgevoerde verloren De humorist Lou Bandy zorgde met zijn liedjes en grannen voor de „note gaie". Een geanimeerd bal onder leiding van den heer W F. van Wiik. m»t medewer king van den iazz-band „Aufgepast" be sloot den goedgeslaagden avond NED. REISVEREENIGING, AFD. LEIDEN. Naar de Intern. Koloniale Tentoonstelling te Parijs. In verband met de tegen Pinksteren I aangekondigde reis naar bovengenoemde tentoonstelling, met daaraan verbonden bezichtiging van Parijs, heeft de afd.-voor zitter, de heer J. F. Hardeweg, gisteravond in de Burchtzaal van hotel „Den Burcht" een causerie gehouden, welke hij had aan gekondigd als „Praatjes bij Plaatjes over Parijs". Op vlotte, onderhoudende wijze voerde spr. zijn gehoor door Parijs, aan de hand van 'n groot aantal mooie foto's, daarbij behalve de noodige inlichtingen, ook vele persoonlijke herinneringen en ondervindingen vertellend. Alle bekende gebouwen, pleinen, boulevards enz. pas seerden de revue, doch ook menig plekje van Parijs, dat vele toeristen niet kenden, werd op het witte doek getoond. Na een korte pauze werd een serie foto's getoond van de gebouwen en paviljoens, zooals die op de tentoonstelling worden opgesteld en welke een overweldigenden indruk gaven, van wat daar te zien zal zijn. Met een opwekking zich spoedig voor deze reis aan te melden, daar het vastgestelde aantal deelnemers is bereikt, besloot spr. zijn „verhaal", waarmede hij een luid applaus mocht verwerven. De vice-voorzitter, de heer J. A. A. v. d. Horst, die ook een openingswoord had gesproken, dankte den spr. namens de talrijke aanwezige leden, voor den prettigen en leerzamen avond en riep allen een tot weerziens toe „op de boulevards". VER. TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. EXTRA DUITSCHE TREINEN NAAR DE BLOEMBOLLENVELDEN. Zondag 26 April a.s. zullen uit Duitsch- verschillende extra treinen naar Lei- C??te? de Uloembollenvelden loopen. De ra in ;rem u" Essen arriveert reeds om Dm'k Barmen 9.30, uit Osnabrück 11,27, 1)1,™8 Jl-17, Duuseldorp 10.05. Münster ïnó f f^-treinen komen via Emmerik c Bentheim in ons land en gaan utrecht—Woerden, Alphen a. d. ?aar Leiden Na eenig oponthoud p-",d® treinen dan door naar Hillegom, riidir, treinen zullen langzaam te epvJ!m de reizigers beter gelegenheid Tn V? de bloembollenvclden te zien. '?Jkerhout en Lisse wordt even door at-, „en daarna gaan de treinen de ho?„„u Haarlem en Amsterdam, waar Hollam) r?s,ook n°6 den voetbalwedstrijd De extra Pu'tachland kunnen bijwonen. van Arnct !?nen gaan 20-3°( 21 en 22 uur naar n,ufr1?m via Amersfoort of Utrecht nachttre ^C„hland t^rug en gaan dan als ttreinen naar de bestemmingen door. Laatste bijeenkomst van het seizoen. Gisteravond hield de afd. Leiden van de Ver. tot bevordering der belangen van Slechthoorenden haar laatste bijeenkomst van dit seizoen in het Leidsche Volkshuis. De heer Mater opende, doordat de presi dente mevrouw Kranenburg afwezig was, de vergadering en heette de aanwezigen welkom inzonderheid prof. Van Gilse. die het eere-voorzitterschap der afd heeft aanvaard en dezen avond voor het eerst in haar midden vertoefde. Na de opening gaf de heer Mater het woord aan prof. Van Gilse. die op zeer aangename wijze de toehoocders wist te boeien met zijn „Ervaringen uit de prak tijk van een oorarts". Spreker gaf uit zijn praktijk menig aardig voorbeeld en wekte slechthoorenden op niet te schromen zich onder behandeling van een oorarts te stellen, zoodra men een afwijking bemerkt. Na deze causerie, waarvoor de heer Mater den spreker onder luid applaus der aanwezigen hartelijk dank zei. werd een kwartiertje aan liplezen besteed en in de pauze het gebruikelijke kopje thee ge noten met cake, een vriendelijke attentie van een der damesleden. Op het bord was bekend gemaakt dat het schouwburgbestuur had toegestaan de groepstelefoon op te stellen op 1 Mei, op welken avond het operette-gezelschap van Fritz Hirsch hoopt op te treden. De heer Laman deed het voorstel tot het houden van een excursie naar den seringenberg, wanneer deze in bloei staat en noodigde de deelnemers daarvan uit na dit bezoek te zijnen huize een kopje thee te komen drinken. Een dankbetuiging aan 't bestuur kwam in van mevr. Ort voor de wijze waarop het dezen winter de bijeenkomsten weer had geleid. Ten slotte sloot de waarn. voorzitter te ongeveer tien uur de bijeenkomst met een woord van dank aan de leden voor hun prettige samenwerking en riep allen een prettigen zomer en een tot weerziens ln het volgend seizoen toe. Ter herdenking van Bilderdijks' terug keer uit ballingschap zal op Donderdag 7 Mei, des nam. te 8i/i uur in het groot-audi torium der Leidsche Hoogeschool 'n feest- vergadering worden gehouden, waarin de voorzitter van het Bilderdijk-comité, de heer August Heyting. een herdenkingsrede zal houden, afgewisseld door voordrachten van hemzelf, Willem Niestadt en mevr. W. G. BoldingGoemans. j In de gistermiddag gehouden alge meene vergadering der N.V. Leidsche Bouwvereeniging werden de balans en ver- lies- en winstrekening onveranderd vast gesteld en het dividend bepaald op 5 pro cent. De heer Aug. L. Reimeringer werd als commissaris herkozen. Alhier zal worden opgericht een Leid sche afdeeling der Vereeniging „Kerkop bouw", gevestigd te Utrecht. Binnenkort hoopt zij van haar bestaan blijk te geven, door het houden van een openbare verga dering. Op uitnoodiging van de afdeeling Leiden der Ver. „Oost en West" zal op Dinsdag 28 dezer de heer Hans Martin, algemeen secretaris der K. L. M„ aan de hand van een groot aantal lichtbeelden, een voordracht houden over den luchtweg Amsterdam—Batavia, terwijl tevens de z.g.n. postfilm zal worden vertoond. Het belooft een interessante avond te wor den, waarvoor groote belangstelling mag woarden verwacht. Naar wij vernemen worden op Don derdag 7 Mei a.s in den foyer dei Stads- zaal wedstrijden gehouden om het dans- kampioenschap van Leiden zulk? onder auspiciën van het Comité voor het alge meen Danskampioenschap in Nederland met medewerking van de kon. goedgek. Ned Dansleeraren-vereenlging, de Ned. Vereeniging van Dansleeraren het Ge nootschap van Beroepsdanslecraren en het College van Dansleeraren Men zie hier over de eerstdaags ver schijnende advertenties. DE FEESTELIJKHEDEN TE SCHEVENINGEN. Koninklijk bezoek aan de vischtentoonstelling. (Vervolg van gisteren). Omstreeks halfzes was de „Koolemans Beynen", met de Koninklijke familie aan boord, gistermiddag weer aan den steiger terug na de opening der binnenhaven te Scheveningen. De Koningin, de Prins en de Prinses na men van de aanwezige autoriteiten op den logger een hartelijk afscheid en stapten in de gereedstaande rijtuigen om een rij toer door Scheveningen te maken De jon gens van de Scheveningsche zeevaart school fungeerden ook hier weer als eere- wacht. Inmiddels had de Koningin-Moeder een bezoek gebracht aan de Visch-tentoon- stelling. H M. arriveerde hier te 5 uur en werd door den voorzitter van het tentoonstel- lingsbestuur, den heer van Ellinkhuizen en andere leden van het comité ontvan gen en rondgeleid. Bij het verlaten van het hotel werd zij door de menigte, die zich daar inmiddels verzameld had, met geiuich begroet. Ook de Koningin, de Prins en de Prinses bezochten later, nadat zij van de rond vaart waren teruggekeerd, de tentoonstel ling, waar ook zji door het comité werden ontvangen en rondgeleid. De deelnemers aan de vaart door de haven gebruikten na het vertrek der Ko ninklijke Familie ververschingen in de tent, waarna zij naar het waterstaats- gebouwtje trokken, in welks nabijheid „Scheveningen's Belang" de monumentale bank heeft laten bouwen, welke uitzicht biedt over de buitenhaven op de zee. Mr. M. de Vos droeg de bank over aan het gemeentebestuur, daarbij in het bij zonder den burgemeester dank betuigen de voor zijn bemoeiingen voor de feeste lijke viering van dezen dag en eroo wij zende, dat heel de bevolking van Scheve ningen heeft samengewerkt om dit her- inneringsteeken op te richten. Wethouder dr. W. W. v. d. Meulen aan vaardde de bank namens het gemeente bestuur. De burgemeester, die de Ko ninklijke Familie vergezelde op haar tocht door Scheveningen. was daardoor verhin derd aanwezig te zijn. DE INDISCHE BEGROOTING. Voorloopig verslag der Eerste Kamer. Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer over de Indische begroo ting. Ook nu werden weer verschillende op merkingen gemaakt over de door de re geering in Indië gevoerde binnenlandsche politiek. Daarbij kwam ook ter sprake de houding van den gouverneur tegenover „het bedenkelijk optreden" van den regee- ringsgemachtigde voor algemeene zaken voor en tijdens het proces-Soekarno; deze houding moet, naar de meening van vele leden als een betreurenswaardige in consequentie worden beschouwd. Den financieelen toestand van Ned.- Indië beschouwden vele leden als verre van gunstig. Zij erkenden dat, om in het tekort te voorzien de verhooging van mid delen weinig effect kan sorteeren en merkten voorts op, dat de oplossing niet mag worden gezocht in het leggen van zwaardere lasten op de bevolking. Veel beter achtten deze leden het indien ver schillende sociale maatregelen in een kal mer tempo zouden worden doorgevoerd dan de laatste jaren het geval was. Ook administratieve bezuiniging kan goede re sultaten geven. Verlaging van ambtelijke bezoldiging betreuren deze leden. Wel is h.i. een wijziging van het overtocht-regle ment ten aanzien van de klasse-indeeling der ambtenaren zeer gewenscht en kan het vervallen van enkele toelagen, stand plaatstoelagen en recentiekosten. die toch niet voor dat doel worden besteed, al evenmin bezwaar opleveren. Voorts moet worden onderzocht in hoeverre het moge lijk is, meer betrekkingen in handen van inlanders te doen overgaan. Eenlge andere leden drongen aan op fi nanciering der Indische crisisuitgaven op dezelfde wijze als in Nederland geschiedt, d.w.z uit een crisis-fonds. Een algeheele herziening van de Wet op de Staatsinrichting van Ned.-Indië. waar op in de Tweede Kamer zoo sterk werd aangedrongen, zouden verscheidene leden in hooge mate bedenkelijk achten. Aangedrongen werd op een betere sala- rieering van de rechterlijke macht. Gevraagd werd hoe het staat met de plannen tot tijdelijke beperking van den uitvoer van suiker uit Java, terwijl er op gewezen werd. dat het nog niet zeker is of de restrlctieolannen ten aanzien van Cuba wei tot uitvoering zullen komen. Tn geen geval zoo betoogde men. mag van beperking van den uitvoer van suiker uit Java sprake zijn. Indien niet alle suiker- produceerende landen gelijkelijk tot re strictie overgaan. Binnenland. i De verkiezingen voor de Provinciale Staten in Zuid-Holland en Utrecht; de namen der gekozenen in onze provincie; vergelijkende cijfers, welke alle provincies omvatten (3e Blad). De feestelijkheden te Scheveningen. (Binnenland, le Blad). Het voorloopig verslag der Eerste Kamer over de Indische begrooting. (Binnenland, le Blad). Ernstig auto-ongeluk bij Goor; twee personen zwaar gewond. (Gemengd. 2e Blad). De samenstelling van het Belgische voetbal-elftal. (Sport, 4e Blad.) buitenland. Benesj en Schober over de Duitsch- Oostenrijksche tol-unie. (Buitenl., le Blad) Communistische propaganda in Grie kenland. (Buitenl., le Blad). Conflict tusschen het Engelsche Hoo- ger- en Lagerhuis. (Buitenl. en Tel., le Blad.) Bij een vliegtuig-ongeval in Engeland is de vice-Iuchtmaarschalk Hope gedood. (Buitenl. Gemengd, 2e Blad). Ernstig ongeval op een Franschen on- bewaakten overweg. (Buitenl. Gemengd, 2e Blad en Tel. le Blad). EEN JUBILEUM VOOR Ds. P. VEEN. 25 jaar bestuurder van het Nederlandsch Jongelingsverbond Daar ds. P. Veen, voorzitter van het Ned. Jongelingsverbond op den a.s. Bonds dag, die op Hemelvaartsdag te Deventer gehouden wordt, 25 jaar bestuurder van het Verbond zal zijn, is een eere-comité voor zijn huldiging gevormd, waarvan de heer L. G. James te Maarssen voorzitter is, en een comité van uitvoering, waarvan de heer Klippers te Utrecht voorzitter is. Het voornemen bestaat om met mede werking van het geheele verbond den ju bileerenden voorzitter een geschenk aan te bieden. (Ned.) NATIONALE VROUWENRAAD. 32ste algemeene vergadering. Gisteren is de 32ste jaarvergadering van den Nationalen Vrouwenraad in Neder land in het Palace-hotel te Hilversum ge opend. De presidente mevrouw M. Doorman Kielstra deelde bij de opening o.a. mede, dat thans ongeveer 70 vereenigingen bij den raad zijn aangesloten. Het congres besloot een telegram van hulde te zenden aan de koningin, de ko ningin-moeder en aan prinses Juliana. Uit het verslag van de secretaresse mej. E. H. Piepers bleek, dat de Nederlandsche vereeniging voor vrouwenbelangen en ge lijk staatsburgerschap tot den raad is toe getreden en daarnaast sloten zich nog vier nieuwe vereenigingen aan. Het aantal per soonlijke voorstandsters liep terug tot 235. De jaarrekening op 31 December 1930 sluit in inkomsten en uitgaven met f. 2380, het batig saldo bedraagt f358. De balans sluit in totaal met f. 14.593 Vervolgens werden verschillende jaarverslagen uitge bracht, waaronder dat over het buiten-, land door de presidente. In de openbare avondvergadering heb ben mevrouw mr. S. J. van Crefeld Meyers uit Amsterdam en dr. Heymans, directeur van den schoolartsendienst te Rotterdam, gesproken over: oorzaken en bestrijding van de zedeloosheid onder de tegenwoordige jeugd. DE STRANDING VAN EEN URKER BOTTER BIJ SCHEVENINGEN. Op vragen van het Tweede Kamerlid Duymaer van Twist over deze stranding, heeft de minister van waterstaat, mede namens den minister van defensie, geant woord Op 18 Februari j.l. is een Urker botter nabij de buitenhaven van Scheveningen gestrand De oorzaak van het ongeval is, dat de schipper de haven wilde binnen- loopen bij laag water op een tijdstip, toen het sein aan de semaphore slechts een diepte van 16 d.M. aanwees, zoodat het binnenvallen van deze haven, die een tijd- haven is met den botter niet doenlijk was, zulks te minder daar de weersomstandig heden zeer ongunstig waren. Toen he* ongeluk gebeurde voldeed de haven volkomen aan de eischen, waaraan zij volgens de wet van 24 Juli 1899 (Staats blad No. 194) moet voldoen. Tot het treffen van maatregelen geeft dit ongeluk geen aanleiding.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1