HEVEA IN HOLLYWOOD 7 binnenland. financien. DE GEZONKEN SCHAT. 72sU Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 23 April 1931 Vierde Blad No. 21808 RADIO-PROGRAMMA. ICcjiJO 'X^rwJc o$ciuw^/AJ^/ Qcrrrb^filsi^jio^y FEUILLETON. l c bÏronvan lynden van hemmen, t loud-lid van de Eerste Kamer der 1 staten-Generaal. het kasteel Hemmen (Betuwe) is in n nuderdom van 94 jaren overleden F. van Lijnden van Hemmen, oud- van de Eerste Kamer der Staten-Ge- "l oud-burgemeester van Hemmen, Idiikeraaf van Over-Betuwe. p teraardebestelling is bepaald a s. jfdas te Hemmen. domtoren te utrecht. De restauratie voltooid. a je restauratie van den Utrecht- fcen Domtoren, welke nu al 29 jaar door flliees ontsierd wordt is gisterochtend 'eenigszins officieele wijze de laatste nd gelegd. De eenige metselaar, die van beginne af aan het herstellingswerk Eft deelgenomen, mocht den laatsten len in Neerlands hoogsten toren plan- feinds medio 1929 al geschiedde de ar- Jid die het middeleeuwsche bouwwerk machtig genoeg had te maken om ook de Bmende tijden te trotseeren, in de ver legenheid van den doorgang, zoodat de aren zich reeds gaaf en wel in het stads- ïeld vertoonde. Toch was het voltooien i het laatste deel der restauratie voor jecht een historisch moment. ,De burgemeester, dr. Fockema Andreae jod den heer Stoker, den opzichter der (rstellingswerken, na deze „laatste ■enlegging" dan ook een boekwerk ter Jirinnering aan. ïlr, den loop van de volgende week zal steiger uit den doorgang worden weg- Jnomen. Msb. o ruil van zendtijd. Op 30 April en 1 Mei. Hier gelegenheid van de soc.-dem. 1-Mei- Bjering en den verjaardag van prinses Juliana zijn voor de komende week wij- ■gingen gebracht in de regeling van de >or de V.A.R.A. en A.V.R.O. gewoonlijk wr uitzendingen te bezetten dagen. J op Donderdag 30 April zendt de AVRO ten geheelen dag uit, terwijl daartegen over volgens een mededeeling in „Het Volk" op Vrijdag 1 Mei de zender ten ■olie ter beschikking staat van de VARA. Top Woensdag 29 April zullen zoowel ■ARA als AVRO den zender bezetten op Jzelfde uren, die in andere weken des Vrijdags door beide omroepen worden ge- lruikt IDe VPRO., die doorgaans den Vrijdag- ivond ter beschikking heeft, zal thans ^r.terdagavond 2 Mei van 8 tot 11 uur 'treilden. uitvoer radio-artikelen. In vergelijking met het vorig jaar gestegen. Volgens de gegevens van het Centraal ureau voor de Statistiek bedroeg de uit- oer van radioartikelen van Nederland edurende Maart 1931 948 tons, ter waar- e van f. 4.947.000 tegen 809 tons ter aarde van f. 4.576.000 in Februari 1931 r,951 tons ter waarde van f. 6.492.000 in aart 1930. Over de eerste drie maanden van 1931 "droeg de uitvoer 2963 tons, ter waarde n 1.16 330 000 tegen 2656 tons ter waar de van f 18 120.000 in het eerste kwartaal an 1930. de postvluchten. Het 14de retourvliegtuig is gisteren te airo, het 16de postvliegtuig te Jodhpur "ngekomen. RECLAME. f/cA t/oope/ïcC i/zersfer/c 4442 HORECAF. Algemeene vergadering te Amsterdam. Gisteren hield de Nederlandsche bond van werkgevers in hotel-, restaurant-, café- en aanverwante bedrijven (Hore- caf) in hotel Krasnapolsky te Amsterdam zijn jaarlijksche algemeene vergadering. In deze vergadering werd het verslag oveï de bondswerkzaamheden over het afgeloopen jaar uitgebracht Dit verslag werd, evenals het financieel verslag over 1930. goedgekeurd en den penningmeester werd van het financieel beheer décharge verleend De aftredende bestuursleden, de heeren C. Munzert en H. Teitsma, werden herko zen, terwijl in de plaats van den heer L. A. Roozen, die zich niet meer herkies baar had gesteld, werd gekozen de heer J. Sassen, directeur van het Grand Hotel Central te 'sGravenhage Besloten werd van het ondersteunings fonds der vereeniging te maken een wettelijk zelfstandige stichting, met een eigen reglement. In het jaarverslag werd de nadruk ge legd op den nadeeligen invloed van de economische malaise op het bedrijf, ter wijl een groot deel der besprekingen werd gewijd aan de onder deze omstandighe den zwaar drukkende belastingen en maatregelen van socialen aard. burgemeesters. Bij Kon. besl. is, met ingang van 1 Mei 1931, benoemd tot burgemeester van Eist W. Th. de Leeuw, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester van Druten; is aan jhr. A. Bas Backer, op zijn ver zoek, met ingang van 15 Juni 1931. eer vol ontslag verleend als burgemeester van Bloemendaal, met dankbetuiging voor de langdurige diensten, door hem als burge meester bewezen; zijn opnieuw benoemd" tot burge meester van: Gilze en Rijen G. J. van Poppel; Gameren C. Hobo; Geervliet C. von Lindern; Heerjansdam jhr. V. P. A. Beelaerts van Blokland; Uitgeest J. M. van Roosmalen; Boschkapelle J. Truy- man, Jutphaas mr. J. M. M. Hamers: Eemnes jhr. L. Rutgers van Rozenburg Markelo P. H. baron Taets van Ameron- gen van Natewisch. opening visch-tentoonstelling te scheveningen. In een der bovenzalen van hotel Zee- rust te Scheveningen had gisterenmiddag de officieele opening van de visch-ten- toonstelling plaats. De voorzitter van het comité opende de bijeenkomst en heette alle aanwezigen welkom, speciaal den burgemeester, het bestuur van de K. van Koophandel en den heer Brouwer, inspecteur van de visscherij De heer G. Hennus, voorz. van de af- deeling groot-bedrijf van de Kamer van Koophandel, sprak een kort openings woord. Het woord „Scheveningen" is steeds verbonden aan het begrip „vis scherij". Reeds in 1672 was de visscherij voor Scheveningen van belang. Over het jaar 1930 heeft de haringvisscherü voor Sche veningen opgebracht de som van f. 4.500.000. Hij sprak den wensch uit, dat deze ten toonstelling er toe moge bijdragen, dat de belangen van een ieder, op wien de tentoonstelling betrekking heeft, mogen worden bevorderd. De tentoonstelling, die in een der be nedenzalen van hotel Zeerust wordt ge houden. heeft betrekking op het begrip „visch" in de meest uitgebreide beteeke- nis, vanaf de levende visschen tot luxe artikelen (dames-kettingen etc.) toe. Voorts is op de tentoonstelling een heilbot te bewonderen van om en nabij de honderd kilo. Een „visch-cocktail" is één van de al lernieuwste snufjes. Het artikel „kaviaar" bij velen slechts als naam bekend ontbreekt op deze ten toonstelling niet, zoodat we kortheids halve kunnen zeggen: alles wat recht streeks of indirect met „visch" in ver band staat, is in Zeerust aanwezig. verspreide berichten. Bij Kon. besl. is benoemd tot nota ris binnen het arrond. Dordrecht, ter standplaats Barendrecht, C. van Drim- melen, thans notaris te Kampen. Bij Kon. besl. is W. H. Wellensiek, voorzitter van de Nederlandsche Vereeni ging van Meelagenten, te Amsterdam, als adviseerend lid toegevoegd aan de bij Kon. besl. van 28 Maart 1931 no. 21 inge stelde commissie van advies, bedoeld in art. 4 van de Tarwewet 1931, Staatsblad no. 65. Gistermiddag om 4 uur heeft Prins Hendrik, vergezeld van zijn adjudant, luit. ter zee 1ste klasse Termijtelen, een bezoek aan de Gawasa in den Dierentuin te Den Haag gebracht Z. K. H. werd ontvangen door het tentoonstellingscomité en rond geleid door de heeren jhr. Repelaer van Driel en Knottnerus. Daarna werden in den foyer ververschingen aangeboden. RECLAME. 4427 UIT NED. OOST-1NDIE. moord. BENGKALIS, 22 April (Aneta). Een Chineesche koelie vermoordde op de Pa sar Perdangan een Chineesche mandoer door deze 7 steken met een piso-blati toe te brengen. De aanleiding tot de daad is een loonkwestie. zware brand te samarinda. Meerdere kantoren in vlammen. MAKASSAR, 22 April. (Aneta.). Uit Samarinda wordt gemeld, dat een zware brand uitbrak waardoor het kantoor van de N.V. Handelsmij. v.h. Manders, Seeman Co. en het kantoor en het goedang van de Handelsvereeniging v.h. J. Mohrmann Co. afbrandden. De geheele passar stond in brand De brand is niet te stui ten. Ook het kantoor van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij staat in brand. Nader wordt nog uit Samarinda verno men. dat ook de kantoren der Borneo Sumatra Handelmaatschappij, van de N. V. Handelsvereeniging v.h. Reiss Co. en van Geo-Wehry Co in brand staan. Oe goedangs van het gouvernement tegen over de Bomeo-Sumatra Handelmaat schappij ioopen eveneens gevaar. nieuwe staatsleening. Naar het Haagsche Correspondentie bureau verneemt, is binnen enkele dagen de aankondiging te verwachten van de uitgifte van een staatsleening, welke in de plaats zal treden van de op 1 Juni a.s. aflosbaar gestelde 5»/n Staatsleening 1918. Het betreft hier de uitvoering van de zoo juist tot stand gekomen Leeningwet 1931. voor vrijdag 24 april. Hilversum, 298 M. 8.00—12.00: VARA 12.00—4.00: AVRO 4.00—8.00: VARA 8.00—11.00: VPRO 11.00—12.00: VARA 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwij ding VPRO 10.15: Voordracht Frits Bouwmeester 10.30: Voor de zieken 11.3012.00: Gramofoonpl. 12.002.00: Concert AVRO-kwartet o. 1. v. D. Groene- veld 2.002.30 Harpspel door Rosa Spier 2.30—3.00: Uitzending voor scholen 3.004.00: Gramofoonpl. 4 00: Orgelspel Joh. Jong 4.30: Voor de Kinderen 5.15: Concert VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. Bernard Leeuwin (bas) en J. Jong (piano) 6.45: Actueel Allerlei door het N. V. V 7.00: Uitzending voor de Vereen, van „Volksonderwijs". Kinderkoor o. 1. v. C. Baan. Mevr. OdinetPruis (piano). Mevr. Ds. Freda Rappold (toespraak) 8.00: Ca techisatie door Ds. W. F. J. v. d. Kieboom 8.30: Piano-concert door W. Andriessen 9.00: Mevr. J. v. SchalkWilling: „Sin clair Lewis en Upton Sinclair" 9.30: Con cert Will. Andriessen (piano) 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau 10.05: Vaz Dias 1015: C. Höweler' ..Evolutie in der Tech- brandpunt der filmwereld lijk, zelfs voor de teerste huid. Geleidelijk dringen zij de poriën binnen en verwijderen alle onzuiverheden." Niet slechts in Hollywood, maar in duizenden Amerikaansche en Europcesche steden wordt de volgende eenvoudige behandeling voorgeschreven door vooraanstaande experts: 's morgens en 's avonds gezicht en hals gedurende twee minuten flink masseeren met uit Palmolive zeep en warm water verkregen overvloedig schuim. Met warm, daarna met koud water afspoelen. Vóór U dit recept hebt toegepast, weet U niet hoe gemakkelijk het is een natuurlijk-jeugdige,frissche kleur te behouden. Probeert het nog heden en zonder twijfel zal Palmolive Uw lievelings- zeep worden. Groene crêpe ver pakking, zwarte banderol, met in gouden letter»: PALMOLIVE brandpunt der filmwereld beveelt Louise Zollars het regelmatig gebruik van Palmolive zeep aan voor de verzorging der huid. Even vermaard als Hollywood is over de ge heele aarde, is de Gainsborough Beauty Shoppe in Hollywood zelf. Vele der filmsterren, wier uiterlijk dagelijks door millioenen critisch wordt beschouwd, vertrouwen zich aan Mme Zollars toe voor de verzorging van haar teint. „Aan al deze welbekende figuren, evenals aan mijn cliëntèle uit Society-kringen, geef ik den raad regelmatig Palmolive zeep te gebruiken", zegt Louise ZoUars. „De bestanddeelen dezer zeep: zuivere olijf-en palmoliën, zijn te eenen- male onschadc- „Ik ben het 'volkomen eens met Lina Cavalieri, ParijsCarsten van Berlijnen de vele andere Europeesche schoonheids-specia listen, die meenen dat Palmolive suep uitmuntende resultaten waarborgt door regelmatig ge bruikminstens tweemaal daags. „The Gaioiborongh Bea»tj Shoppe", HOLLYWOOD, (CALIFORNIA; niek (moderne muziek)'"10.4511.00 Gramofoonpl. 11.0012.00: Gramofoon- platen 11.00—12.00: Gramofoonplaten VARA. Huizen, 1875 M. Algemeen Programma, Verzorgd door den KRO. 8.009.15 Gra mofoonpl. 10.0011.30: Gramofoonpl. 11.3012.00: Voor Zieken en Ouden van Dagen 12.0012.15: Politieber. 12.15 1.45: Concert KRO-kwintet o. 1. v. P. Lustenhouwer 1.452.00: Gramofoonpl. 2.005.00: Concert KRO-Salon-orkest o. 1. v. M. van 'tWoud 5.005.45: Gramo- j foonpl. 5.456.00: Causerie Max K. Gerisch 6.006.15: Gramofoonpl. 6.15 6.35: Tuinbouwhalfuurtje door J. van Roosmalen 6.356.45: Gramofoonpl. 6 45—7.15: Cursus Engelsch 7.157.45: i Causerie Kees van Hoek 7.45—8.00" Po litieber. 8.00—11.00: „Die Entfuehrung aus dem Serail". Mozart. KRO-orkest o. 1. V. J. Gerritsen. KRO-koor o. 1. v. A. Kley- man 11.00—12.00: Gramofoonpl. Daventry, 1554,4 M. 9.35: Morgenwij ding 10.05: Lezing 11.20: Concert v. 2 piano's 11.50: Orgelspel door E. Humphreys. G. Heather (bariton) 12.50 Gramofoonpl. 3.20 Orkestconcert 4.35 Kinderuurtje 5.20: Lezing 5.35: Be richten 6.00: Orgelspel door dr. Thalben Ball 6.20: Lezing 6.45: Lezing 7.05: Vaudeville 8.15: Declamatie 8.20: Be richten 8.35: Berichten 8.40: Lezing 8.55: Concert. O. Lynn (sopraan), Or kest 10.20—11.20: Dansmuziek. Brussel, 508,5 en 338,2 M, 508,5 M.f 4.20: Dansmuziek 5.05: Orkestconcert en causerie 6.05: Gramofoonpl. 7.20: Orgelspel 7.50: Gramofoonpl. 8.05: Concert voor 2 piano's 8.50: Dansmuziek 338,2 M.: 4.20: Gramofoonpl. 5.20: Orkestconcert 6.05: Gramofoonpl. 7.20: Orkestconcert, zang en causerie. Parijs (Radio Paris), 1725 M. 7.05: Gramofoonpl. 11.50: Gramofoonpl. 12.25: Gramofoonpl. 5.20: Gramofoonpl. 7.20: Radio-tooneel8.05: Radiocon cert. Langenberg, 473 M. 6.257.20: Gra mofoonpl. 9.3510.35: Gramofoonpl. 11.30: Gramofoonpl. 12.251.50: Orkest- concert 7.208.20: Concert door blaas- orkest 8.35: Radio-tooneel. Daarna tot 10.20: Concert 10.2011.20: Gramofoon platen. Kalundborg, 1133 M. 11.201.20: Or kestconcert 1.20—4.20: Orkestconcert en solisten 7.30,7.50Fluitsoli met piano begeleiding 8.208.35: Orkestconcert 8.358.50: Radiotooneel 8.50—9.20: Or kestconcert 9.3510.20: Synfonisch Jazz concert. Zeesen, 1635 M. 5.0511.20: Lezingen 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten 1.202.20: Gramofoonpl. 2.203.50: Lezingen 3.504.50: Concert 4.507.20: Lezingen 7.20: Militair concert 8.30: „Altona 19097 und die Liebe", satyrisch hoorspel van J. en W. Maas 9.35: Berichten en daarna avond concert. 'aar het Engelsch van LEO WALMSLEY. 42) ..De voetsporen achterna!" beval ik op gewonden. Bijna dubbelgebogen, als een bloedhond, die het spoor moet ruiken, snelde de man vooruit. Maar nog voor hij oen rand van het struikgewas bereikt had, bleef hij staan en stak zijn hand in de hoogte. Ik rende hem achterna, drong langs hem heen enbotste bijna tegen h „Howard op. Blijkbaar was zij ook aan jnard-loopen geweest. Ze zag vuur- rood, de huid van haar gezicht en hals was vochtig van het zweet. Voor haar s a? Sewoonlijk was ze de zelfbeheer- 'Ching in eigen persoon keek ze en need ze verbazend opgewonden. j"?: stamelde ze. „ikik nacht met, dat u het was!ik dacht. ïr- wat een opluchting! Weet u wat er ge beurd is? u moet ze tegengekomen zijn! f* rijnweggegaan.... Hebben mij hier to™1? Hoe- bent u hier ge- en?O' ik dacht, dat ik gek zou worden. V, met ..ze" Trout en den nikker 7iin gat ilc k°eltjds ten antwoord, die din „we ze onseveer een half uur gele- °P hun terugweg naar de dpii i\*00 ~Z ze boeiden zoo hard ze kon- wel'tfe h(* zal met dat al toch nog zijn 11!; Uiiuuten duren vóór ze hier dison u zu't me wel een ellen- grfin' S unden. maar Kiik. u be- kist 7i»„ waarom ik hier ben. Ik wil die dr Flint en.a's het die schedels zijn, moet Met voni ln Jekend worden aan w". aasd-sroote oogen keek ze me verteld J Hebben ze u het dan ook het gehoord?^*""7 Van wien heeft u ëen^rerhfSl'' er °P aan?" ontweek ik echtstrecksch antwoord. „U heeft geboft. Maar ik denk er niet aan, om me daar zoo maar bij neer te leggen.... Als het alleen om mij gingdan was het wat anders. dan kon het me geen zier schelen... Maar het gaat om den dok terde man is zoo enthousiast over zijn schedels. ik ben niet van plan om me weer te laten ompraten't Spijt me. dat ik zoo moet optreden, maar onder de gegeven omstandigheden ..Maar maar begrijpt u dan niet, dat ze ons voor den gek gehouden heb ben? U en mii, allebei' Zij is er niet Die kist bedoel ik. 't Is een leugen ge weest Trout heeft me op die manier hier heen gelokt En toen is hij er vandoor gegaan Wat een actrice was ze toch! Ik moest haar bewonderen, of ik wilde of niet. „Ik begrijp best dat udie kist uw bezit tot het uiterste verdedigen wilt Miss Howard", gaf ik haar zoo rus tig mogelijk ten antwoord, „maar ik laat me niet om den tuin leiden ik heb te veel leergeld betaald u krijgt me niet weg Dit pad leidt ergens heen. ver- onderste' ik Kwenda", ik keerde me tot den Swahili en wees naar den grond, „volg de sporen. Met een uitdrukking, die een uitmun tende imitatie van verbazing en ongeloof was, keek ze me aan. „U denkt toch niet.u gelooft toch niet Maar nee. u moet toch begrijpen, dat ze ons allebei voor den gek gehou den hebben het is een verzinsel.... het geheele verhaal.een verzinsel, an ders niet .Ik hen tot aan den anderen kant geweest... er was niets!" „Ga dan met ons mee", stelde ik met de gedachte: nu zal ze wel door de mand vallen, voor „Als Trout u hier achterge laten heeft, opzettelijk, met het een of andere doel, tegen uw wil dus, dan kunt u met ons weer teruggaan Maar eerst ga ik daar!... nog een kijkje nemen 't Gaat hier niet meer om gelooven of niet gelooven 't Is eenvoudigweg een quaestie van plicht." Ze was driftig èn verontwaardigd. Dat was duidelijk te zien. „Natuurlijk ga ik mee", gaf ze heftig ten antwoord, ,.u gelooft me blijkbaar niet De neger ging voorop. Wij, op de ma nier van Indianen op het oorlogspad, ach-, ter hem aan. Het pad was niet veel meer dan een soort van tunnel door de woeker planten; hier en daar, waar de lange slingers getracht hadden het geleden on recht ter herstellen, moesten we ons een weg banen. Maar gelukkig was de afstand kort Na een minuut of tien hadden we het strand aar. den anderen kant van het eiland bereikt We kwamen ongeveer uit op de plaats waar de Westelijke kust de bocht maakt, die in de kaap uitloopt. Het strand was daar een smalle strook zand tusschen de zee en de klippen. „Volg de voetsporen van de vrouw", be val ik den neger in Ki-Swahili. Met zijn blik strak op den grond liep de man een meter of tien langs den voet van de klip pen voort, keerde dan om en kwam terug naar de plaats waar wij beiden stonden. „Van hier uit weer langs het pad terug", zei hij lakoniek. Door een gebaar gaf ik hem bevel me de sporen te toonen. Ik wilde me zelf over tuigen of de man goed gezien had. Het vereischte geen bijzondere training om de beteekenis van die kleine voetafdrukken te vertolken. Miss Howard was het pad afgekomen, had over een afstand van een meter of tien langs het strand onder langs de klippen, voortgeloopen. had zich daar omgedraaid en was teruggekomen. Ik kreeg niet den indruk, dat ze ook maar één oogenblik stil gestaan had. En wat de kist met schedels betreft, daarvan was geen spoor te bekennen. Ik wist niet hoe ik het had Het was blijkbaar niet bij haar opgekomen om het strand verder af te zoeken. En het pad was aan weerszijden zoo dicht begroeid, dat ik de gedachte: misschien heeft ze het strand langs een anderen weg bereikt, als een absolute on mogelijkheid kon uitschakelen. Ik ging naar haar terug. „En?" vroeg ze een tikje uit de hoogte. „Tevreden gesteld?" „Nee, eerlijk gezegd, begrijp ik er niets van", verklaarde ik naar waarheid. „Als u me eens precies vertelde wat er gebeurd was! Tenminste, als u niet te boos op me bent!" „Ik ben absoluut niet „boos"gaf ze luchtig ten antwoord, ,,'t Is zoo gegaan. Onze schipper, dat is een Arabier, zooals u misschien wel weet, kwam me vanoch tend vertellen, dat het wrak gevonden was en dat de kist door de menschen, die het wrak gevonden hadden begra ven was op het strand van Fish Island. Trout stelde me voor om met me mee te gaan. Ik vertrouwde hem sedert dien dag is er niets op zijn gedrag aan te mer ken geweest. Maar ik moest wachten, zei hij, tot hij terug was. Hij had een af spraak met kapitein Timms. er moest iets besproken wordenmaar daar weet u waarschijnlijk ook alles van af." „De whisky- en werk-quaestie?" vroeg ik. „Ja", zei Miss Howard. „Ze willen alle whisky onder hun berusting hebben en ze willen alleen werken als ze in de stem ming ervoor zijn. Maar nu het andere. Dadelijk toen hij terugkwam gingen we weg „Maar waarom ging u alleen? Uw broer Ze kreeg een kleur. Haar lippen sloten zich een oogenblik heel vast opeen. „Mijn broer.is niet goed ln orde. En we hadden toch den roeier bij ons", zei ze met iets uitdagends in haar oogen dan ging ze gewoon voort: „We gingen aan land in de kleine baai. daar, aan dien kant van het eiland. Trout stelde me voor, dat ik met den neger zou gaan kijken. Hij wilde liever bij de sloep blijven. Als ik riep, zou hij komen. Ik vond het goed. wc gingen dezen kant uit. Daar, bij het eiland van het pad bleef de roeier staan en wees naar de klippen. Ik liep in de richting die hij me aanwees opeens, of ik gewaarschuwd werd door een voorge voel, weet ik niet.... keek ik om juist op het oogenblik dat hij ervandoor ging. Ik liep hem hard achterna, maar toen ik bij de baai kwam, was de boot al zoo ver weg, dat ik ze niet meer kon be roepen. En toen dacht ik: ik ga terug: van de kaap afik wist dat er langs dezen kant een weg was.... kan ik sig nalen geven en toen ik was onge veer halverwege toen hoorde ik stem men." Op haar eigen open, eerlijke manier keek ze me aan. Alle twijfel aan de waar heid van haar verhaal verdween. Maar daarmee was de puzzle niet opgelost. Dat verhaal van dien neger! Welk doel had de man gehad met haar naar Fish Island te lokken en haar daar aan haar lot over te laten! En waarom had Trout zich tot medeplichtige-spelen geleend? En waaromMaar zoo kon ik wel doorgaan. Een heel ristje vragen kwam, de een na de ander in mijn hoofd op en op geen enkele wist ik een antwoord. „We doen het beste om maar terug td gaan", stelde ik voor. „In de boot kunnen we verder praten. En over een half uur is het donker" Ze knikte toestemmend. We begaven ons weer op weg, op dezelfde manier waarop we gekomen waren, achter elkaar ais Indianen op het oorlogspad. Maar als extra voorzorg namen we nu den neger tusschen ons ln. Ik voelde niets voor een nacht op Fish Island en je kon nooit we ten of het goede voorbeeld van z'n land genoot niet aanstekelijk zou werken. Het struikgewas aan weerszijden van het pad was vrij hoog. zóó hoog, dat het alle uitzicht op zee belemmerde. Maar onze „voorloopster" Miss Howard ging vooraan ik sloot de rij was vlug; na een minuut of acht kwamen we uit het nauwe pad, waar het al schemerig begon te worden op de open plek tusschen te klippen en weer van daar uit op het smalle strand om de baai. Ik drong langs den neger heen, Miss Howard wist na tuurlijk niet aan welken kant onze sloep lag. „Ik zei nog: „rechtsaf. Miss Howard!" enbleef van verbazing aan den grond genageld staan. Onze boot was verdwenen. (Wordt vervolgd)". 1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13