HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN 72sle Jaargang i UIT DE RAADZAAL. PARLEMENTAIR OVERZICHT reclame. LEÏDSCH DAGBLAD, Woensdag 22 April 1931 Vierde Blad No. 21807 reclame. Hofleverancier, INGEZONDEN. weinig belangrijke zitting. je zeker ten .goede jcomen _JLl belangrijks is er niet verhandeld, ioneste zitting. De motie-Romijn in- ..kp het geen gevolg geven van B. en W. de bi) de begrooting aangenomen tam der motie-Van Eek inzake de Zon- Jf'-wet stierf een zachten dood. zooals te Snrzlen was. B. en W. zijn immers niet «bonden aan eenige uitspraak van den Kad ln dezen en bovendien hadden de r-K. leden, die bij de begrooting bun stem de motie-Van Eek een èrderheid bezorgden, inderdaad geen ele reden om tusschen 't college en den ad een conflict te helpen scheppen, *artoe aannemen der motie-Romijn licht «ou hebben geleid. Vooral niet, waar de «orzltter. zij het voorzichtig, deed door- «hemeren dat als de nieuwe raad, die in itini wordt gekozen, het standpunt der ■otle-Van Eek blijkt te deelen, daaraan ■el gevolg zal worden gegeven. O.i lijkt de uitslag niet twijfelachtig, dus wordt ^iden in het najaar voor de zooveelste kal „ontzet", jeze wetenschap te hebben gebracht is winst der motie-Romijn. Jelukkig ls men bij deze motie-behan- iing niet diep meer ingegaan op de ma rie zelf. anders waren we ongetwijfeld de reinste verkiezingssfeer terecht ge- bmen gelet op de „warme" woordenwis- llng 'tusschen de heeren Romijn en Wil- ink waartoe het nu reeds kwam. Dat |j)u dan slechts „voorpostengevecht" zijn geweest. Slechts nog een korte opmerking over de meening van den heer Romijn, dat de Raad de stemming in de gemeente weer geeft. Dit kan slechts ten deele het geval H]n daar maar al te veel aangelegen heden niet rechtstreeks bij de verkiezin- Jen worden beslist. Zou over de motie-Van Bek b.v. een referendum worden gehou den, dan durven wij voor haar grooter (eerderheid voorspellen dan de Raad er Em verleende, percentsgewijze gesproken. Pe Raad overschatte zich niet n Overigens meenen wij gerust naar het rslag te kunnen verwijzen. Belangrijke vesties waren niet meer ter tafel. Moei lijk valt daar toch o.i. onder te rangschik ken het verzoek om f. 25 gratificatie voor de politie voor bewezen diensten bij den Sadhulsbrand, blijkbaar geboren uit een gevoel van ten achterstelling bij de in specteurs. «g En voor de andere agenda-punten geldt jetzelfde. De interpellatle-Coster is verdaagd na een onverkwikkelijk incident tusschen den voorzitter en den heer Schüller, waarvoor 4e laatste de verantwoordelijkheid draagt. |Met genoegen zal men zeker in breeden ring hebben gezien, dat het aansluitings- irief voor den gemeente-radio-dlstribu- Sedienst bij termijnbetaling van f. 20 op '.18 is teruggebracht. Anders was inder- Jaad te spreken van te hooge rente! Tenslotte is de radio-dlstributie-veror- ïning ongewijzigd aanvaard. EERSTE KAMER. Allerlei ontwerpen. De Eerste Kamer is gisteren ln een leer korte vergadering bijeen geweest ter kfdoening van enkele wetsontwerpen. Nu: er werd zoo goed als niet over gesproken Zoo werd aangenomen het ontwerp, tot Rereeniging der gemeenten Driebergen en pijzen. Alleen bij het wetsontwerp inzake her langaan van een of meer geldleeningen <n laste van het Rijk (conversie van een per oorlogsleeningenheeft de heer .de Cijselaar enkele opmerkingen gemaakt, n hoofdzaak om er zijn spijt over te be zigen, dat de Minister niet gekomen is het een voorstel tot opheffing van de «enten op de grondbelasting (inge duwd.) Minister de Geer heeft geantwoord, dat pil dit ontwerp de bedoelde afschaffing biet kon worden voorgesteld. Het wetsontwerp werd goedgekeurd. De Kamer heeft daarop een comité- lfn?I*al gehouden ter behandeling van lue huishoudelijke begrooting voor 1932. ii ,Mei-,s- te L. Normaal wasschen en llaten drogen. JAN, OUWS JONGEN. Je wordt zoo mager als een talhout. Hij zag er vroeger al.ijd ZOo kloek uit iet zijn knap gezicht m flink figuur, aar nu is hij niet veel mier dan vel over been, hij is gewoon broodmiger. Een hard gelag voor Jan om zijn vrienien zoo over hooren spreken. Maai duizenden zooals hij worden steeds magerder en magerder, zonder dat zij trachtéi het te voorkomen, terwijl zij zich voorgoei bon den genezen door Mac Coy's E»ract Levertraan Tabletten te gebruiken. Deze kleine, met suiker bedekte ->n maaklooze tabletten doen precies even ,e! g?ed a's levertraan, maar zij hebben „filen afschuwelijken smaak en reuk. rijt gemaakt met volledige garantie weegt 'mÜ' mager 15 of te weinig verkhi"h^ ln zal aankomen. Zij zijn gisteni f i os*3 aUe APothekers en dro- Mae rw en 0 95 per doos- Eischt eenlg eeui fatten - de origineele en 1 direct vort-.Weigert namaak. Indien niet wendt v dan tot N.V. gracht lij tAaatschappijKeizers gracht 124, Amsterdam-C. 4344 nirzamerhand wordt het een soort ge- ■hJte dat de Raad de agenda niet meer Kil' Niettemin was het goed gezien, «n reen avondzitting te houden, want de BJehouden punten hebben niet zoo'n Ksende haast om extra-kosten daar- wettigen. Ais de raad eens minder ïfcdsprakerig werd doch dat behoort af He vrome wenschen! 't Zou eigen pres te de »v komen VOETBAL. GEEN VOETBAL OP DE OLYMPISCHE SPELEN 1932? Het Uitvoerend Comité van de F.I.F.A. bijeen. Naar wij vernemen heeft dezer dagen te Neurenberg in Duitschland het Uitvoe rend Comité van de Federation Interna tionale de Football Associations verga derd, waarbij aanwezig waren de heeren Rimet (Frankrijk) president, C. A. W. Hirschman, secretaris Seeldrayers (Bel gië), Dr. Schricker (Duitschland) en Fischer (Hongarij). Als voornaamste punt stond op de agenda de kwestie van de deelneming aan de Olympische Spelen 1932 te Los Angelos. Eenstemmig was men de meening toege daan vast te houden aan de op het Con gres te Helsingfors vastgestelde bepalin gen. Dat wil dus zeggen, den bij de F. I. F. A. aangesloten nationale Bonden deelneming aan de Spelen niet toe te staan omdat de door de F. I. F. A. aange nomen formule der amateursbepalingen niet overeenstemt met de amateursfor mule van het Internationaal Olympisch Comité. Op grond van de besluiten van de Congressen te Barcelona en Boedapest kan een Olympisch Voetbaltournooi slechts onder controle van de F. I. F. A. toegestaan worden, doch daar de ama teursformule van het Internationaal Olympisch Comité met de organisatie van een democratische sport niet in over eenstemming te brengen is, zal een Olym pisch Voetbaltournooi voorloopig niet plaats kunnen hebben. Het Uitvoerend Comité van de F.I.F.A. was de meening toegedaan aan het eerst volgende F.I.F.A.-congres, dat in Mei a.s. te Berlijn wordt gehouden, voor te stellen, aan de beginselen van Helsingfors vast te houden en niet deel te nemen aan de Olympische Spelen Voorts zullen aan het Congres te Ber lijn voorstellen worden voorgelegd inzake de wereldkampioenschappen, terwijl te vens de brielwisseling tusschen Engeland en de F.I.F.A. betreffende het weer toe treden van dit land tot de F.I.F.A. gepu bliceerd wordt. NEDERLAND—DUITSCHLAND. Wijziging in het Duitsche elftal. Men meldt uit Berlijn aan de „N.R.Ct." Het Duitsche elftal dat Zondag a.s. tegen Nederland speelt, heeft een kleine wijziging in zijn samenstelling ondergaan. Münzenberg uit Aken heeft zich terugge trokken en wordt als middenspeler ver vangen door den Berlijner Kauer. die ver leden Zondag bij den wedstrijd Berlijn Parijs een uitstekenden indruk heeft ge maakt. Kauer zou eerst als rechtsmidden aan den wedstrijd deelnemen Deze plaats wordt ingenomen door Stössel, Dresden. BELANGRIJKE UITBREIDING VAN HET AANTAL PLAATSEN IN HET STADION. Gisteren is de tribune welke vóór de Marathon-tribune te Amsterdam op een klein gedeelte van de wielerbaan bijge bouwd is, gereedgekomen. Zooals reeds medegedeeld is zijn hierdoor 1900 plaat sen gewonnen. We hebben de tribune eens in oogenschouw genomen met den direc teur der maatschappij „Het Nederlandsch Sportpark den heer j. j. v. d. Berg, en den gedelegeerd commissaris van die maat schappij, den heer j. Wagener. Deze hee ren achten de proef met het maken van tijdelijke tribunes op de wielerbaan volko men geslaagd en zij zijn van meening. dat thans een zoodanige tribune op de geheele wielerbaan om het veld bijgebouwd kan worden en dat daartoe ook wel besloten zal worden Dat worden dus tribunes die alleen bij groote evenementen als inter- land-matches op de wielerbaan aange bracht zullen worden die anders opgebor gen zullen worden. Hierdoor zouden ca. 20.000 plaatsen alles zitplaatsen ge wonnen worden en zou het dus reeds in het volgend seizoen mogelijk zijn in to taal 50.000 toeschouwers te bergen. (N. R. Ct.) LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. Met een stevige 20 overwinning wist Quick Boys I in de Zaterdagmiddag-com petitie haar meerderheid uit te drukken tegen A.R.C. I, waardoor de spanning in die afdeeling toeneemt, daar beide elf tallen thans met twee verliespunten aan den kop van de afdeeling gaan. S.C.O. I zou met een overwinning op S.L.F. I nu een ernstig concurrent dier beide clubs zijn geworden. De Oegstgeesters hebben het echter leelijk laten liggen, door zich met 23 door de lichtmenschen te laten kloppen. In de tweede klasse sloeg Quick Boys 2 Fides Pacta 2 regelmatig met 5—1. Rijns- burgsche Boys 3 deed flink werk door een puntje aan D.V.E. te ontnemen. Met het 22 gelijke spel stelde D.V.E. wel te leur. Terleede 2 klopte thuis A.R.C. 3 met 62, terwijl S.L.F. op eigen terrein een 7—0 nederlaag kreeg te slikken van S.C.O. 2. Met Alphia 2 schijnt het deze maal in de Zondagcompetitie ernst te zijn. Althans klopt zij regelmatig hare tegenstanders en concurrenten voor de eereplaats. L.D.W.S. 1, dat te Alphen den strijd tegen de Alphianen aanbond, moest met 12 het onderspit delven, waardoor Alphia met één wedstrijd minder gespeeld nu vier ounten voorsprong heeft. L.F.C. 2 klopte Dm.C. met 30. U.V.S. 3 won met 32 va» Lugdunum 2: echter onder protest van r ugdunum. A.S.C. 3 werd met 13 ggklofe door Roodenburg 1. De t\„ecje klasse bracht een 20 over- «oor Leidsche Boys op Lugdunum 3 Ook Alicia 3 wjst tegen L.F.C. 3 te winnen en ,-j met 4j Mot, dezelfde cij- U.V.S. 4 over Roodenburg 2. to.n.a. 1 zntj r.c.L. 2 met 51 naar huis. In de derde klasse A werd L.D.W.S. 2 met een 51 overwinning op T.O.N.A. 2, kampioen van haar afdeeling. Wij wen schen het pittige L.D.W.S. geluk met het behaalde succes. De derde klasse B deed Lugdunum 5 met 30 verliezen tegen Alphen 4. Met 1—O werd L.F.C. 4 door U.V.S. 5 geslagen. WaterkoetA.S.C. 4 werd uitgesteld, ter- wel in den wedstrijd L. Boys 4—D.S.O. 2 laatstgenoemde door een misverstand niet is opgekomen. De vierde klasse bracht een geweldige 140 zege voor Alphia 5 op Kagia 2. Alphen 5 liet 't niet onder zich. Met 151 zond zij T.O.N.A. 3 naar huis. Met 41 zette U.V.S. 6 D.S.O. 3 aan den dijk. Lug dunum 6 en L.F.C. 5 speelden 4^4 gelijk en Roodenburg 3 won op het nippertje, 21, van L.D O, 2. Voor de Juniores-afdeeling werd A.S.C. —Alphen uitgesteld. Lugdunum ging met 14 ten onder tegen L.F.C. (a). DV.9. won met 9—0 van L.F.C. (b) en de kleine R.C.L.'ers wisten met 3—1 van U.V.S. te winnen. DREIGEMENT VAN FE YENOORD- SUPPORTERS. De door gewichtige bulletins aangekon digde vergadering te Rotterdam van on tevredenen over het besluit van het Feyenoord-bestuur om enkele kampioens wedstrijden op het Sparta-veld te doen spelen, genoot een buitengewone belang stelling. Velen konden geen plaats meer krijgen en moesten buiten blijven wach ten om het resultaat van de binnen ge voerde besprekingen te vernemen. Dii werd ten slotte neergelegd in een motie, waarin de vergadering het bestuur van Feyenoord verzoekt om van zijn ge nomen beslissing terug te komen. En mocht zij dit niet doen, zoo voegt de motie er nog aan toe, dan zullen de Feyenoord-supporters weigeren de overige kampioenswedstrijden te bezoeken. Tegenover het betoog van den heer j. v. d. Gevel, die de motie inleidde en be weerde, dat Feyenoord haar kampioen schap verspeelt, wanneer op het Sparta- terrein gespeeld wordt, maakte een oud- bestuurslid de verstandige opmerking, dat duizenden door het besluit van het be stuur gebaat zullen zijn. Wat deze ver gadering vooral duidelijk aan het licht bracht is, dat de Linker Maasoever een geoutilleerd sportterrein met voldoende plaatsruimte voor het publiek mist en een actie voor het verkrijgen daarvan zal zeker op de sympathie van duizenden aan den „Westkant" kunnen rekenen. Na af loop der vergadering is een vereeniging van Feyenoord-supporters opgericht „Tel." 4848 2500 Arbeiders 2'/j Millioen sigaren per week KORFBAL. NOORD—ZUID. De wedstrijd tusschen Noord- en Zuid- Holland, die op 3 Mei te Den Haag plaats vindt, zal worden gespeeld op het terrein der hockey-vereeniging H.D.M. (Hout- rust.) Als scheidsrechter zal fungeeren de heer H. F. Galjaard, Meppel. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De voorronde om het kampioenschap v. Nederland zal als volgt worden gespeeld: 17 Mei: D.T.V.kampioen Oost; Hev Zuidenkampioen Noord; 25 Mei: kam pioen OostD.T.V.; kampioen Noord Het Zuiden. De beide eindwedstrijden worden gespeeld op 31 Mei en 14 Juni. JAARVERGADERING „RIJNSBURGSCHE BOYS." De Rijnsburgsche Voetbalvereeniging hield haar jaarvergadering in Cafe Cen tral te Rijnsburg. Een groot aantal leden was opgekomen. De voorzitter, de heer J. Ouwersloot, opende met een kort woord, waarin hij erop wees, hoe reeds het eer ste jaar een succesjaar is geweest. Hierna verkreeg de secretaris, de heer N. Ouwersloot, het woord, teneinde ver slag uit te brengen over het afgeloopen jaar. Spr. memoreerde verschillende be langrijke, alsook eenige vermakelijke voorvallen, en besloot rrtet de leden op te wekken, tot steeds meer medeleven met hun club. Hierna bracht de penningmeester, de I heer Alb. Paauw, verslag uit over den fi- nantieelen toestand. Er bleek, dat niette- j genstaande het afgeloopen jaar zeer veel 1 extra-kosten medebracht, toch nog een klein batig saidó geboekt kon worden. Nadat de voorzitter bedankt had voor hun arbeid, volgden de bestuursverkie zingen. In de plaats van de aftredende leden Bouwman, C. Hogewoning. Alb. Paauw en A. den Heijer werden gekozen de heeren C. Hogewoning, G. den Heijer, C. Kralt en W. v. d. Gugten. Hierna volg den nog enkele mededeelingen van het bestuur, wat aanleiding gaf tot eenige mededeelingen van 4iet bestuur, waarna de rondvraag aan de orde kwam. Verscheidene leden maakten hiervan gebruik, wat aanleiding gaf tot eenige interessante discussie. Door het bestuur waren eenige fraaie en voor voetballers nuttige voorwerpen ter beschikking van sommige der leden gesteld, die allen een gelukkigen eigenaar vonden. Met een woord van dank besloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. PROMOTIE EN DEGRADATIE WEST I ZUID. De promotie- en degradatie-wedstrij den voor de Zuid-Hollandsche le klasse zijn als volgt geregeld: 17 Mei: No. laatst le klasseRozenburg; 31 Mei: Rozenburg—No. laatst le klasse. BILJARTEN. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN HOLLANDIA (Katwijk) Door bijzondere omstandigheden is de wedstrijd Hoilandia I—KI. Rustoord uit gesteld tot Donderdag 30 April e.k. SCHERMEN. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „LEIDSCHE BURGERWACHT." De door den commandant der Leidsche" Burgerwacht uitgeschreven onderlinge sabelwedstrijd had gisteravond plaats ln het gymnastieklokaal Pieterskerkgracht, alhier. De elf deelnemers werden in één poule vereenigd en schermden op 2 Ioo- pers, onder leiding van den heer Gijsberti, hierin bijgestaan door den heer E. C. de Jager. De strijd om de eerste plaats ging tusschen v. Tiel, Mastricht en Brussee, totdat Elzinga en de Graaf voor de ver rassing zorgden door eerstgenoemde te slaan. Mastricht verloor met 52 van v. Tiel en met 53 van Brussee. Laatstge noemde had nog geen enkele partij ver loren en stond toen veilig voor de eerste plaats. Om de 2e plaats ging het nu spannen, daar Scheffer en v. Tiel ieder 7 gew. par tijen hadden, terwijl Mastricht 6 gew. part. had doch nog moest trekken tegen Elzinga. Eerstgenoemde won echter zijn partij met 52 zoodat treffersverschil de volgorde moest bepalen. Brusse verloor alleen van Elzinga en wist in goeden stijl, en snel riposteeren z'n resteerende par tijen allemaal te winnen, waardoor hij welverdiend beslag op den eersten prijs wist te leggen. Uitslag luidt: 1. j. Brussee 9 gew. part. 31 ontv, 49 geg. tr.; 2. F. Mastricht 7 gew. part. 39 ontv, 42 geg. tr.; 3. j. v. Tiel 7 gew. part, 40 ontv. 41 geg. tr.; 4. G. Schef fer 7 gew. part. 41 ont. 40 geg. tr.; 5. Brugmans 6 gew. part. 38 ontv. 39 geg. tr., 6. Elzinga 6 gew. part. 37 ontv. 38 geg. treffers. Na afloop deed de Majoor van Mens, die den geheelen wedstrijd bijwoonde, de me- dedeeling dat de prijzen op de eerstvol gende vergadering van de L.B.W. zullen worden uitgereikt. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HET TOPPUNT BEREIKT! Wij Leidenaars zijn trotsch op onze dappere voorouders en herdenken ze jaar lijks met haring, wittebrood en hutspot. Leiden bleek niet in te nemen. Nog is Leiden onneembaar. Dat zag ik dezen morgen (Maandag) aan den Rijnsburg- scheweg. Alleen't waren Leidenaars, die binnen wilden en de politie, die de veste verdedigde. „Niemand er door", was 't parool, „tenzij door de lucht!" En zoo zag men dan strompelen oude dames en heeren en schoolkinderen, sjouwend vaak met een fiets. Ik was zoo brutaal één der verdedigers te vragen te mogen passeeren, daar ik de trap slechts met veel moeite kan beklim men. Ferm luidde 't antwoord: „Al staat u nog zoolang te urmen, 't kan me niks schelen." (Woordelijk!) Wel, de afsluitboom heeft me geleerd geduld te hebben, maar nu kookte mijn bloed toch even. Doch ik beklom de trap Ik kwam heelhuids in de stad. maar zag tijdens mijn klimpartij vier personen met hun fiets omrollen. Eén van hen, een dame, bezeerde zich zeer pijnlijk. Hoeveel gewonden zijn er nu? „Wat staat u toch te urmen, 't kan me niks schelen." C. R. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. 307. Wim schrok geweldig, 't Was te begrijpen, En hij verweerde zich geducht. Van schrik werd de ballon losgelaten. Die ging op haar beurt op de vlucht. La me los, riep Wim, schreiend, schreeuwend. Kinderbeul, wat heb ik jou gedaan. Waarom moet jij, leelijke groote kerel, Zoo'n klein arm jongetje slaan. 308. Pim, naast den pilooot te paard rijdend. Zag voor een poort een jongen Moor, Stak de tong uit tegen den zwarte, Ging toen, geniepig er van door. En de jonge Moor, keek minachtend, Dacht, ik heb het zeker niet mis. Dat die blanke knaap, op zijn paard zittend. Een kinderachtige kwajongen is.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13