VGOKDEEUGE AANBIEDINGEN VOOR DE SCHOONMAAK Een buitengew. groote partij Tapijten karpetten TafelkieedeR vloerzeil Firma GebrS.blonk(pluit»eevoeders) openbare vrijwillige verk00p1ng DAMES Café „DE GROOTE HAVENBRÜG" G. H. ALBLAS. G. H. ALBLAS. MATTEN BEDIENDE PLUIMVEEHOUDERS „HET VOGELLEVEN" GESLOTEN ur Voorts een kleine collectie Perzische Tapijten en Loopers s Maison v, d. VLIST katwijk aan den rijn. katwijk aan zee. lisse. reclame. noordwijk. reclame. 3assenheim. reclame. warmond. wassenaar. voorschoten. LAND- EN TUINBOUW^ MANUFACTUREN BEDDEN en TAPIJTEN Haarlemmerstraat 96 98-100 113 GORDIJNEN Tapis Beige Bouclé SCHOORSTEEN- L00PERS gevraagd balatum vloerzeilen tafelzeilen tarief van schoenreparatie: Collecten Gercf. Kerk. I rtt> roliecte voor het Bouwfonds der Ge- nif Kerk heeft oogebracht f. 84.55. Die voor de zending ónder de Joden f87:36 Borend we'd een V°°r h6t Antnuncrpn Vflll f.50. Borencuen wciu „--- Bouwfonds ontvangen van f.50. De Kwakel. tv.-r aanleiding van gerechten als zou Eatig met den bouw van de nieuwe kwa- Ei worden begonnen, kunnen wij mede- Silen dat deze geruchten niet geheel juist wel wordt er aan het bureau van Inbare werken sinds December 1930 SSrd «werkt aan het maken van bestek teekentng doch wanneer deze gereed zijn is nog niet bij benadering te S"n want ook het vele en groote werk Sn bet bureau van O. W. dat gedaan ■net: worden als gevolg van de in Nov. 1.1. den storm vernielde afrit naar het K^d welke afrit al 5 maanden onbreik- >'»a- liet benevens de verbeteringen, noo- We 'om te voorkomen dat verschillende Knden bij stortregens onderloopeu, waar- Hrer in den raad al meermalen misnoegen is 'uitgesproken, al dit werk wacht op ■oedige afdoening. J "Den laatstgenoemden werkzaamheden zal wegens haar groote belangrijkheid wel den voorrang gegeven worden. Een Zwemmeester. Op voorstel van het bestuurslid dr. G. C A van Dorp heeft het bestuur van de bi gatwijksche Reddings-Brigade besloten om lil Éen zwemmeester aan te stellen. Deze zal voornamelijk moeten belasten om ben. die de zwemkunst niet verstaan, I laarin te bekwamen. Verg. der Staatk. Ger. Partij. De Statenkring .Beiden" van de Staat- indig Gereformeerde Partij hield een ■rgadering in de gemeentezaal. De voor- jjftter opende deze op de gebruikelijke wijze. Daarna heette hij de vele opgeko- Bienen welkom, wees hen op de naderende ■erkiezmg. om getrouw te blijven aan het ^■eginsel. 'IHierna gaf hij het woord aan den spre ker den heer D. van Leeuwen uit Alphen a. d. Rijn. Spreker bepaalde zijn aandachtig ge hoor bij Israels geschiedenis, en wees vervolgens op ons eigen Zandshistorie ah het Israel van het Westen. Door God ïweldadigd. verlost van Rome'e ge- eld en het knellend juk van Spanje, was Neerland groot in de Heere Gods. I Daarna ook hier afval en gevolg oor deel en gericht, wie God verlaat heeft smart op smart te vreezen. En nu Spreker wijst op de vele Godsdiensten en iar het uitwendig bloeiende doch in- ■rlijk zonder grond, meegaan met de fereld. een Godsdienst waarin de vreeze ods wordt gemist. Daarentegen een haai tegen vrije genade. Geen flinke, ere standvastige beginselmannen, maar ensciien waar .Groen van Prinsteren van klaagde" Er waait een Godsdienst rond, ilooibaar voor kerk en politiek. Hij wekt op. om alleen te stemmen een man van beginsel als Ds. Zandt en Ds. kersten. j De vrouwen wijst hij op hun plicht om tiet te stemmen, maar thuis deze zaak In het gebed te gedenken. De voorzitter dankte den spreker voor de heldere uiteenzetting van het beginsel en noodlgde de aanwezigen uit om a.s. Dinsdag op te komen naar de bidstond te Leiden. Hi.i sloot deze vergadering, die openbaarde dat in Katwijk tevens vat baarheid is voor een Kiesvereeniging. Hij liet tenslotte zingen Ps. 68:1 en sloot dezen leerzamen avond met dank aan God. Aanhouding. Door de politie Is aangehouden een straatventer die, toen geweigerd werd wat van hem te koopen, bij den heer B. in de Voorstraat een bezem door een bovenlicht van een raam gooide, waardoor een meisje aan het hoofd werd getroffen. Nadat pro ces-verbaal tegen hem opgemaakt was, volgde zijn uitzetting door de politie bui ten de gemeente. AFSCHEID Ds. G. VAN DIJK. Van de Ned. Hcrv. Gemeente en het schoolbestuur. voogden en notabelen, familie van Lyn- den, vertegenwoordigers der Geref. Kerk, de Chr. Ger. Kerk en de Ger. Gemeente, de verschillende vereenigingen, het per soneel der Herv. School, ln het bijzonder den heer Dekker, collega's uit naburige plaatsen, den voorlezer, organist en koster j tier kerk. Een woord van bijzonderen dank I brengt spr. aan den burgemeester, Baron i van Wijnbergen, voor zijn tegenwoordig- I heid. De gebruikelijke toespraken werden vervolgens gehouden door afgevaardigden i van Classicaal Bestuur en ring Noordwijk. De heer A. Tibboel sprak namens den kerkeraad, Ds. Mulder van Hillegom sprak als consulent en als vriend. Hij bracht dank voor de vriendschap en de verzocht de gemeente den scheidenden leeraar toe te zingen Psalm 121 vers 4: „De Heer zal U steeds gadeslaan." Ten slotte voerde de burgemeester Baron van Wijnbergen het woord en bracht namens de burgerlijke gemeente de dank over voor zijn arbeid. In zijn slotwoord dankte Ds. v. Dijk ontroerd voor de vele hartelijke woorden tot hem gesproken, ln het bijzonder den Burgemeester voor zijn warme woorden. Nadat gezongen was Psalm 72 vers 11, sprak Ds. van Dijk den zegen uit. In ge bouw „Rehóboth" drukten de vele aan wezigen Ds. v. Dijk en zijn familie voor het laatst de handen ten afscheid. Reeds eerder heeft Ds. G. van Dijk af scheid genomen als voorzitter van hei Schoolbestuur. Na schooltijd verzamelden alle kinderen zich in .de schoolgang cn het trappenhuis D3. v. Dijk sprak de kin deren toe naar aanleiding van de beeld spraak in het gedenkraam over' ..De Heere Is een zon en schild". Hij verzocht te zingen Psalm 84 yrs. 6. De kinderen zongen hem daarna toe Psalm 121 vrs 4. Hierna had het afscheid plaats van het schoolbestuur en schoolpersonee! in de Bestuurskamer. Het Hoofd der School, de heer Dekker, sprak den scheidenden voor zitter toe en memoreerde den grooten bloei der school tijdens het voorzitter schap van ds. v. Dijk. Zeer werd steeds gewaardeerd dat de voorzitter in de klas sen trouw een bezoek bracht. Ds. v. Dijk beantwoordde den heer Dek ker in een korte speech en drukte allen de hand ten afscheid. Ds. G. van Dijk. Gistermiddag te half drie was het af scheidsuur aangebroken van Ds. G. van Dijk van de Ned. Herv. Gemeente alhier. Het groote kerkgebouw was voor den aan vang reeds tot in alle hoeken bezet, ter wijl velen zich met een staanplaats te vreden moesten stellen. Gezongen werd Psalm 122 vers 1, 2, en 3, Nadat de zegci. was uitgesproken werd de geloofsbelijde nis voorgelezen en een gedeelte van 1 Cor. 15, waarna Ds. v. Dijk de zegen af smeekte voor dit uur. Hij hield een korte voorrede, waarin gewezen werd op het feit dat hij steeds de aandacht had gevestigd op het woord: „Wij zoeken den Zon, den Zon der Ge rechtigheid. Spr. herinnerde voorts aan den grondslag der prediking,' dat Jezus Christus de opstanding en het ieven is. Naar aanleiding van 1 Cor. vers. 1 en 2 hield de predikant vervolgens zijn af scheidsrede. Hij wees er op. dat de apostel Paulus ons spreekt van: le een ge dachtenis: 2e: een erkentenis en 3e: een bekentenis. Na de predikatie richtte de scheidend» leeraar zich met een bijzonder woord tol den kerkeraad, het kiescollege, de kerk- Hervormde Staatspartij (Lingbeek) PROTESTANTSCHE KIEZERS WAAKT 1 Ongeloof en inquisitie Tieren door de coalitie: Geuzennakroost, maakt U vrij! Stemt de Hervormde Staatspartij 11 No. 1 van lijst 4 4240 R.K. Kiesvereeniging. Door de R.K. Kiesvereeniging „Kies recht en kiesplicht" alhier, werd gisteren een stemming gehouden voor de eerste zes nos. van de canclidatenlijst voor den gemeenteraad Deze Werden na de gehou den stemming vastgesteld! 1. C. W. G. Al kemade (aftr.i. 2. J C. v. d. Meer (aftr.l, 3. C. G J. Alkemade Sr., 4. A. C Meijer aftr.)5. A. Caspers aftr.)6. Job Vink Jac.zn. De stemming over no. 7 zal a.s. Zondag plaats hebben. Adres aan gemeenteraad. Naar wij vernemen is door een groote groep ingezetenen een verzoek gericht tot den gemeenteraad om het sluitingsuur der café's te vervroegen. Evenals het vorig jaar zal het tele foonkantoor alhier in het seizoen, gedu rende den nacht en op de Zondagen zijn opengesteld. Onderscheiding. De heer J. Vreeken alhier Is benoemd tot officier in de orde van de Kroon van Roemenië. In- de vergadering der Chr. Volks partij is na stemming de volgende can- didatenlijst vastgesteld: L. van den Berg. F. Barnhoom en Adr. Dannijs. Hervormde Staatspartij (Lingbeek) PROTESTANTEN. WAAKT Tégen de vcrroomsching van Nederland. Vóór behoud van 't nationaal-protcstantsch karakter van ons volk. No. 1 van lijst 4 4241 Emmabloem-collecte. Evenals andere jaren zal ook dit jaar alhier de Emmabloem-collecte gehouden worden en wel op Woensdag 22 April. Steunt allen dit goede doel. waarvan de opbrengst voor de T. B. C. bestrijding te dezer plaatse blijft. Tot agent van politie alhier is be noemd de heer J. Th. Lnoyestljn, thans ln gelijke betrekking te den Haag. Verkeersongevallen. Gistermorgen reed een motorrijwiel, waarop als duo-pasagierster mej. v. K. uit 's-Gravenhage gezeten was. over den Haagweg ln deze gemeente. Waarschijnlijk door de gladheid van den weg slipte het motorrijtuig nabij Het Haagsche Schouw met het gevolg, dat de berijders op den weg vielen waarbij mej. v. K. een hersen schudding bekwam en door de Eerste Hulpdienst uit Leiden naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden werd vervoerd. Het mo torrijtuig is door de politic, die een on derzoek instelt, voorloopig in beslag ge nomen. Nabij „De Vink" reden twee motorrij wielen tegen elkaar, met het gevolg, dat beide voertuigen schade bekwamen. Naai de schuldvraag wordt een onderzoek in gesteld. Veilig door Weer en Wind! 4157 SUIKERBIETEN-UITVOER NAAR BELGIS. De Belgische fabrieken zullen ze vier jaar lang niet afnemen. De Belgische ministerraad heeft besloten, aldus meldt consulent jhr. Van Vreden- burch uit Brussel, om ook voor 1931 den bes taanden steun voor de bietsuikerindus trie te handhaven, nl. de uitkeering van het volledig accijnsrecht op inlandsche sui ker aan de verbouwers en een invoerrecht van 100 frs. op buitenlandsche suiker. De invoer van Nederlandsche suikerbie ten, welke in 1930 ongeveer 204.872 ton be droeg, schijnt tot de campagne 1934/1935 te worden stopgezet. De Belgische suiker fabrikanten moeten zich nl. verbonden nebben, tot 1934/1935 geen buitenlandsche suikerbieten meer in te voeren. De fabri kanten, die tot dusver deze bieten kochten, zullen 1.800.000 frs. schadeloosstelling per jaar krijgen, welke betaald zal worden uit de meerdere winst, die de contracteerende fabrieken zullen maken uit het daardoor gestegen te verwerken inlandsche kwan tum. In ieder geval mag door deze schadeloos stelling de prijs, aan de verbouwers te be talen niet dalen. Van landbouwerszijde wordt beweerd dat een bedrag van 26 millioen frs. thans ten bate van de inlandsche suikerindustrie be schikbaar komt. Men is in die kringen ver heugd, doch niet voldaan, omdat men in- plaats eener onderlinge regeling der sui kerfabrikanten, liever het treffen van een recht gezien had, dat overeenkomt met het Belgische recht op de suiker. De regeering is echter daar niet in getreden. Uit een en ander volgt dus, dat de hoe veelheid bieten, opbrengst van 5000 a 6000 bunder, welke tot dusver naar Belgie werd uitgevoerd en hier te lande niet onder de steunwet vallen, in België niet zullen wor- den afgenomen. De bieten kwamen hoofd zakelijk uit Zeeuwsch-Vlaanderen. De uitvoer bedroeg de laatste jaren vol gens de Nederlandsche statistiek 1926 262.000 ton voor f. 3.5 millioen 1927 269.000 4 2 1928 390.000 6.3 1929 252.000 2 4 1930 232.000 Hbld TARWEWET. Datum van inwerkingtreding. Naar we vernemen, zal de inwerking treding van de nieuwe Tarwewet worden bepaald op 15 Mel a.s. Ms 8 edden-afdeeling Voiles. Filets en Marquisette in wit en ecru. Bijpass, kanten Pluchetto Gordijnen n q/i mooie randen, per paar •«'V Madras Gordijnen «j «ja mooie randen, per paar J.«IU Allovernets, annt in mooie moderne patronen Het nieuwe, sterke karpet in 12 Els vanaf 12.90 in IS Els vanaf 16.90 Bijpassende Kleedjes bijzondere sorteering zeer mooie dessirs Velvet i3o x 150 3.95 Pluche jiovXT5o 8.75 Gobelin 130 x iso 1.95 Bijpass. Divankleeden 16 50. 10.50 in rinweel en Zijdo Moquette Looper 1.45 mooi en goedkoop Velvet Loopers 1.95 Gebord. Loopers.2.45 zijd. piucbe Loopers 3.75 Cordelet Looper nu enonti goedkoop China Matten 140 X 180. 98-48 ct. 160 X 280. 1.85 ■200 X 300. 2-45 Deurmatten 1.55-1.10-85 voor ijzerwaren en huish. artikelen. Leeftijd pl.m. 18 jaar. Brieven met op gave van verlangd salaris I getuigschr., enz. Bur. v. d. Blad onder No. 4213. 200 en 183 c.M. breed vanaf. 0.78 in prncWtJessins 1.09 200 c.M. breed 1.45 per el vanaf WIE IS ONTEVREDEN over zijn aardappelen? Wij kunnen U nog beste Brielschc aardappelen leveren zonder blauw veel bloem en kurk droog, per kilo 11 ct., p. half mud f. 3.65. Voor te planten nog af te geven: Eigenhei mers, Redstar, Bravo's, Beve landers en de Wetten. 8422a VAN KLINKEN Vrouwensteeg 8. Tei. 34 en Morschstraat No. 39, Leiden. anaf heden geven wij als reclame uit, het keurig verzorgd Album waarin met tekst van W. L00WAARS. 4219 meer dan 100 groote en kleine gekleurde plaatjes van rw,»l, vr7:: 1. a- v i u ST°ote en kleir.~ iverse ogels. Wij hopen dat ons streven om onze Reclame op oog pei te houden, door onze afnemers zal worden gewaardeerd. !>es*e^ln? va" Kippenvoer wordt naar gelang van de -e ei een 130N gevoegd van «5 tot 10 punten. 100 punten geien recht op een complete serie Vogel-Plaatjes o nasi* keuze, op het daarbij behoorend album - Kort Galgewater - Telefoon 233 J. 1L VAN DALEN, deurwaarder, zal op Donderdag 23 April 1931, des voormiddags ten 10 ure. in de zalen van het „Süt van 't Algemeen", Steensehunr te Leiden, publiek vei koopen: Bestaande uit Axminster. Wilton, Tiflis en Mochee Karpetten, «enige rollen Engelsche moquette traploopers, tafel- en divankleeden. kapstok- en wandsierkleeden, meubel- en glasgordijnen, wollen en gewatteerde dekens, bedspreien en eenige clubfauteuils Kijkdagen: Dinsdag 21 en Woensdag 22 April van 10—4 uur 4202 8433,1 Om naam te maken dat is NIETS Om naam te houden dat is IETS Dat hebben wij in den loop der jaren getoond op het gebied van PERMANENT WAVE. Stelt U prijs op B een Blijvende Haargolf, die houdbaar Is doch tevens ln het behoud van Uw haar, laat U dan vakkundig behandelen. Kiest met zorg Uw Kapper, Informeert eerst en eischt bewijzen. Hoe meer geknoei met prijzen, hoe slechter het werk is. Wij garandeeren U H een prima behandeling met langdurige garantie. Prijs voor Permanent Wave vanaf f. 7.50 BOTERMARKT No. 3 TELEF. 2806 B DIPLOMA'S PARIJS. BERLIJN, DEN HAAG. Heersn Zolen en Hakker, f. 2. Dames Zolen en Hakken f. 150 Schoenreparatie kan in 1 uoi >.laar Kinderwerk volgens grootte. RU3BER7.00LPLATEK vanaf 1. 1.25 per pond Zoolleer vanaf L 1.26 per pond. Tubberhakken Wood-Milne, Economie. Hool Hill, in alle mater, voorradig fournituren o.a. Schoenveters. Schoeneroaras, Inlegzolen. Gereedschappen Waterprooi-Motorpljpcn. Beenkappen, Rljwieltaesehen, Aetemoppen goedkoop. 2 Aanbevelend, N. A. VAN WIJK, Haari.straat 159-161, bij de Janvossenst.. Tel. 1788. Wegen- verbouw.ng is het Café Dinsdag 21 April den gebeelen dag en Donderdag '23 April na 2 uur 8436a Aanbevelend, C. 0. RACKE. S-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7