72*u Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 18 April 1931 Derde Blad No. 21804 Hollands Bloembollenhuis te Lisse jubileert. ID Buiten!. Weekoverziciit. H;. P. HiKEEREWEER SCHAKEN. DE MODE IN BLAZERS FEUILLETON. DE GEZONKEN SCHAT. Herdenking van het 10-jarig bestaan. Ontstaan en geschiedenis. .Heden is Het 10 )aal' geleden, dar de X Holland's Bloembollenhuis werd op- iricht Dit feit wordt op feestelijke wijze —Macht waartoe dan ook alle reden be- tflflt Waar Holland's Bloembollenhuis Un der grootste bedrijven is in de Bloem- ho encultuur. zoo niet. het grootste, daar «i en wij gaarne in 't kort het ontstaan K, de ontwikkeling in korte trekken na- en gaan. Het ontstaan. sedert 10 jaren is het Veilingwezen in ■ize bollenstreek een belangrijk instituut leworden De geboorteplaats van Hol- lnd\ Bloembollenhuis dient gezocht te Borden in Hotel ..De Witte Zwaan" te Het was 18 April 1921, toen door net be- ifcijf de eerste employé in dienst werd ge- ïteid De heer Th. Zwetsloot werd door de Brecteuren Hogewoning. Bader en Homan ïitgenoodigd om als bediende en boek- Houder in llet bedrijf wSrkzaam te zijn Te 6 uur in den avond meldde de heer Iwetsloot zich aan en werd het kantoor geïnstalleerd. Dit ging op zeer primitieve wijze Kamer No. van hotel „De Witte "«waan" is de bakermat van het thans «oo machtige bedrijf Ieder der direc teuren stelden hem f. 25 ter hand om het Joodigste aan te schaffen en de onkosten te bestrijden. Van Bankrelatie was nog sprake De ronde tafel was bureau, een '"■iamerkast kluis en archief, terwijl de por- Kmonnaie van Zwetsloot als brandkast ■ungeerde en lederen dag de reis van Lisse ï.aar Warmond meemaakte. Op 18 Juli d.a.v. moest de eerste droge veiling plaats hebben. De aanvoer was Woor deze eerste veiling zóó groot, dat men Jchier geen kans zag om de eerste veiling ïoed te doen slagen. Men heeft echter lijna zonder nachtrust gewerkt en op 18 Juli om halfelf, werd de eerste droge vei- Jin» gehouden. Vanaf dit oogenblik begon de enorm snelle ontwikkeling van het be drijf. De geweldige aanvoer kon niet ge borgen worden, en in de open lucht, dank ïli het droge zomerweer van 1921, kon men de vele kisten en zakken buiten op- IBlaan. Er was bijzonder veel werk. Op het rantoor bleek er behoefte aan hulp. welke gevonden werd in de dochter van le heer Homan. Deze „hulp" is voor de leer Zwetsloot van groote beteekenis ge- torden, daar zij later zijn echtgenoote werd! Er is in deze eerste jaren gewerkt van |den vroegen morgen tot den laten avond. De uitbouw. In 1922 was de directie in de gelegen heid een terrein bouwgrond te koopen ter grootte van 15000 M". Onder archi tectuur van den heer L. Tol alhier verrees op dit terrein een veilingloods met kan toorlokalen met een frondbreedte van 48 Meter en een lengte van 87 Meter. De veilingzaal bleef echter in „De Witte Zwaan" De bouw werd opgedragen aan I de fa D. F. Blanken te R'dam voor f. 44.489 terwijl het grondwerk een be drag vroeg van f. 26.000— Op 15 Febr. 1922 ging de eerste paal den grond in. Niet minder dan .>5 spoorwagens van 20 ton met matriaal werden aangevoerd. In 1929 werd een veilingzaal gebouwd in het gebouw aan de Haven en kon nu I „De Witte Zwaan geheel verlaten worden. I Deze veilingzaal is voorzien van een elec- I triseh afmijntoestel en biedt ruimte voor 230 vaste zitplaatsen. Plaatsgebrek maakte 1 vergrooting der loods noodzakelijk en werd vergroot tot wat zij thans is Eioor de vele klachten over verslapping van het ver keer werd men genoodzaakt een autopark aan r,e leggen aar 2000 M: oppervlak!» be slaat. I Reorganisatie. -De snelle groei van het oedrijf het steeds grooter wordend aantal kantoor bedienden maakte reorganisatie noodza- j kelijk. De kantoren werden uitgebreid en het geheel werd In afdeelingen gesplitst Iedere afdeeling kreeg een bepaalde groep van werk en had een „afaeelings- chef". Dit specialiseeren der werkzaam heden was zeer goed gezien. Ieder had eon; voor zijn eigen werk waarvoor zorg gedragen moest worden. Er moet vaak hard gewerkt worden Menig uur van nachtrust werd opgeofferd Het werk moest af. Holland's Bloembollenhuis ie groot ge worden Met onverflauwde ijver werden de steeds meerder wordende werkzaam heden verricht Het resultaat is op de meest moderne wijze ingericht. De boekhouding geschiedt voor een groot gedeelte op boekhottdma- chines, waardoor de koopers keurig ge- typte nota's overhandigd kunnen worden. Een eigen orgaan „De llobaho." Vanaf 15 April 1927 werd door de di rectie van Holland's Bloembollenhuis een eigen blad uitgegeven gedoopt De Hobaho, zijnde de twee eerste letters van de namen der Directeuren HogewoningBader—Ho man. Met de verschijning van dit orgaan vond men ruimschoots de gelegenheid om alle veilinguitslagen te publir.eeren Veilingen aan te kondigen en alle be richten en artikelen het Veilingwezen betreffende onder de aandacht der vak- menschep te brengen. Hoewel er bij de verschijning felle kritiek op „De Hobaho" werd uitgeoefend kan geconstateerd wor den dat het blad in omvang enorm is toe genomen en ruim 8000 abonné's mag tel len. Tot redacteur werd benoemd dc heer W. v d. Laan die op de hem eigen wijze den inhoud verzorgt. In feestgewaad. Ter gelegenheid van het Jubileum van Holland's Bloembollenhuis is het blad in feestgewaad uitgegeven Op den omslag Overzicht van het gebouwencomplex van het jubileerende Holland's Bloembollenhuis. prijkt een zeer goed uitgevoerde repro ductie van het tegel-tableau dat door het gezamelljk personeel als herinnering aan dit jubileum in de hal van Holland's Bloembollenhip' is aangebracht De in houd is verder gevuld met lezenswaardige artikelen van cïe zijde der Directie, den onder-Directeur, den Redacteur van „De Hobaho" en anderen. Iedere afdeelings- chef geeft vervolgens een beschrijving van de werkzaamheden der afdeelin? v/aarover hij is aangesteld. Het feestnummer is bovendien ver lucht met uitnemende kleurendruk van dc Hollandsehe bloemen uit oude en nieuwe tijden. Dc film „Holland's Glorie" De Directie van Holland's Bloembol lenhuis gevoelde behoefte om de vreugde te uiten door het laten vervaardigen van de film .Holland's Glorie", waarin is op genomen het bloembollenbedrijf in al zijn schakeeringen met als onderdeel Hol land's Bloembollenhuis Gisteravond werd deze film in het ge bouw van het Holl. Bl.huis voor Lisse's ingezetenen vertoond, waarover ieder voldaan was. Heden vinden de festiviteiten plaats waarop wij nader zullen terugkomen. Weer een koningskroon gevallen Voor goed? j^cii bekend spreenwoord zegi: groote geueui .1,1 Kneoeu werpen naar scnaauw ooruil! van uc omwcinchug in bpanjt is mi mei airecc te zeggen, ai moet woiuen en.ena, dat met ae mogc.=jKneia van zoo'n revoiuue renemng niovot woiacn genou- den; al reeds langen tijii r'oen ecncer net moment kwam, oai opanje lel repuoliek wera uitgeroepen, was ah nog onver- wacut! Honing Alionao heen Zijn land verla ten, is in baiiu.gscnai) gegaan, maar... hij neen geen amana van aen troon ge- ciaan. Geen enaei aocumeni van dusda nige strekking neerl ny willen ceeiientn; ïniegenaeel neen hij in een zeer waaraig genouden aischeiusmanncsi, waarin nij op overtuigende wijze aeea olyken van zijn netde voor hei Spaanocne vader- lana. duidelijk doen uitkomen, dai nij siecncs ging oin net rana te oenoeuen voor een ouigerarijg, dien ny gemakkelijk naü kunnen ontkennen, aaur een groot deel van net legei zien ongetwijieiu acuter hem zou neboen gesteld, zoo nij daarop een beroep nau willen doen. tn zieienadei ligt er in zijn woorden „Er is meer moed voor noodig om te doen wal ik neb ge- uaan, dan aan net hooia aer troepen te margeeren". iemand, die oen monaren van nabij geruimen tijd iiad gade gesla gen, schreei over nem als net meesi ka rakteristieke, dat alles aan hem deed denken aan „il principe" oitewel aan den geboren vorsl. trots routen en ondeugden. Koning Alfonso selooft zelt zijn taak als regeerend vorst van het Spaansche rijk, dat al dieper is weggezakt, nog niet. geéindigü en is van oorueei, óat hei volk nem zal terugroepen; zelfs reeds spoedig. Waarop zijn noop is gegrondvest, is van hier uit moeilijk te beoordeelen, doch on mogelijk lijkt het ons inderdaad niet. Men vergete vooral niet, dat het Spaansche volk in wezen monarchistisch gezind is, dat de loop der omstandigheden het naar de omwentelirtg heeft gedreven. Alles zal afhangen van de vraag, hoe het nieuwe bewind zal ageeren en reageeren! Dit nieuwe bewind, dat onder leiding van den liberalen staatsman Alcala Za- mora, van huize uit zelf monarchist, de leiding heeft genomen, staat voor een uiterst zware taak. Niet alleen is op zich zelf de vraag het achterlijke land op te heffen uit zijn onwetendheid en zijn ver val reeds een opgaaf van den eersten rang, daar komt nog bij. dat er geen een heid heerscht, dat er scheidingslijnen ioopen dwars tusschen alles door. Alle verschil en alle geschil is een enkel oogenblik terzijde gesteld en heeft plaats gemaakt voor een uiterlijk eendrachtig optrekken tegen den koning, doch nu de actie is geslaagd, nu het nieuwe bewind is gevormd, nu zal men ongetwijfeld eer lang het verschil en de tegenstelling zich weer een uitweg zien banen. Zal de nieuwe regeering dan in staat zijn, om zich te handhaven, dat is de alles be slissende factor. Erkend zij op den voor grond, dat de derde poging in Spanje de republiek te vestigen, betere kansen heeft dan beide vorige malen, toen een minder heid in echte revolutie-koorts zich van de machl meester maakte maar toch. De nieuwe regeering steunt op conser vatiever. liberalen en republikt'" -n. een vreemde mengeling. Daarnevens staat nog het streven der communisten, die op het uitschot het gewone vat hebben gekre gen. Dc belangen en begeerten van al deze groepen in grootst mogelijke en dan vol doende algemeene deeler te vinden, is de eerste opgaaf; voeg daarbij de kwestie der financiën, die danig in de war zijn en grondig moeten worden gereorgani seerd. waartoe in de eerste plaats weer geld noodig zal zijn; denk voorts aan het streven van Catalonië en andere provin ciën, zonals het land der Basken, naar zelfstandigheid dat nu reeds tot uiting komt, zij het ook in gematigden vorm, be denk tenslotte, hoe in den strijd tot volks ontwikkeling de geestelijkheid een apart standpunt in zal nemenDeze opsom ming geeft een, zij het onvolmaakte, ka rakteriseering van de groote en meest uit- eenloopende moeilijkheden, waarvoor de jeugdige republiek zich ziet geplaatst, die bovendien nog bevestigd moet worden bij de verkiezing van een parlement naar democratischen geest Ook het buitenland, met name Frankrijk en Iteüë. zullen den verderen gang van zaken met bijzondere belangstelling vol gen Hoe zal de nieuwe regeering staan ten aanzien van het Marokko-vrargstuk, da? juist door een samengaan van Frank rijk en Spanje tot een goede oplossing werd gebracht9 Dc veronderstelling ligt voor de hand. dat het republikeinsche Spanje geneigd zal zijn om zijn handen zooveel mogelijk vrij te maken uit dat wespennest aan Afrika's Noordkust, dat den eersten stoot heeft gegeven tot den val der monarchie, die door het dictator schap van wijlen Primo de Rivera is be slist. Trekken de Spanjaarden zich terug, dan ontstaat er voor Frankrijk een zeer precaire en lastige situatie; dan krijgen de Marokkanen gereede kans om zich ook van het Fransche gezag te bevrijden, waar zij zich bij tegenslag immers op Spaanscli gebied kunnen terugtrekken. En zou Frankrijk het willen wagen, gedreven door de noodzaak, de opstandelingen daar te achtervolgen, dan zou het direct Italië op zijn weg vinden, dat een uitbreiding van Franschen invloed in Afrika niet zal dulden Wel verdient het Spaansche gebeuren alle aandacht! Zooals het deze week in die mate heeft gekregen, dat de overige feiten van den dag slechts ternauwernood zijn beroerd. Toch zijn daarbij voorvallen, die even zeer nadere belichting waard zijn. Om te beginnen is thans wel duidelijk gebleken, dat het FranschItaliaansch—Engelsch vlootaccoord in het gezicht der veilige haven nog ernstig gevaar loopt te mis lukken. Bij de uitwerking van het verdrag zijn moeilijkheden gerezen en waar Frankrijk totnuloe beslist weigerde, om nog kleine concessies te doen, is men vastgcloopen. De Fransche minister van marine, die president Doumergue verge zelde op zijn bezoek aan Tunis (dat intus- schen juist is beëindigd), is zelfs telegra fisch teruggeroepen! In hoeverre hierbij meetelt, dat Biiand's positie voor het eerst sinds langen tijd bedenkelijk is aan getast tengevolge van het Duitsch-Oos- tenrijksche tolverdrag' Dit verdrag, of feitelijk plan lot een verdrag, want het moet immers nog worden vastgesteld, zal de volgende zit ting van den Volkenbondsraad geheel domineeren; ingekomen is het voorstel Henderson, het te toetsen, juridisch ten minste, aan de bestaande verdragen en voorts heeft Curtius aangekondigd het nader te zullen uitleggen en verdedigen. Daarnaast heeft Briand een nieuw plan uitgedacht om dit tolaccoord te vermoor den; waaruit dit bestaat, daarover ligt nog de sluier der geheimzinnigheid ge spreid RECLAME. RECLAME. ÓÈGRAFENISSEN Tel. 661 AUTO-TRANSPORT9 Aalmarkt 16. CREMATIE 4762 De oplossing van het probleem van Birgfeld is: 1 Pd5. Er volgt Ld5.. Lb2. Het is een eenvoudig maar aardig pro bleempje. De oplossing van het probleem van Lewmannis: 1 Db4. Er dreigt nu Pdf3t, met aardige varianten na P, L. of T c4. Het thema, een versperde lijn van wit nog eens versperren, is iets nieuws. O. WüRZBURG. British Chess Magazine 1896. 4054 Wit begint en geeft mat in drie zetten. Wit: Kc5. De2, Ld7. Zwart; Kb7. pi a7, a6, e5 en g5. Hierbij volgt de partij door Dr. Euwe te Londen tegen de Engelsche speler Micheil gespeeld in het Kersttournooi te Hastings. Micheil. Dr Euwe. 1. d4 Pfl 2. c4 e6 3. Pc3 d5 Euwe kiest niet de moderne paden (3 Lb4) maar speelt streng orthodox. Volgens de laatste meening is dit vol komen safe. 4. Lg5 Pbd7 5. e3 Le7 Hier voert c6 en Lb4 tot de Cambridge- Springs variant. 6. Pf3 0—0 7. Tacl c6 8. cd5: ed5: Meer precies was Dc2 of Ld3 voor wit. Reeds lang is bewezen, dat het tempo verlies na dc4: niet schaadt. 9. Ld3 Tfe8 10. 0—0 Pf8 11. Pe5 Pe4 Wit besluit tot aanval op de konings- vleugel. 12. Le7: De7: Na Pe4:, de4:. Le4: volgt nu f6. 13. Dc2 f6 Nu is zwart de eerste. 14. Pf3 Kh8 15. Le4: de4: 16. Pd2 f5 17. d5 Pg6 1 lijk tegen iemand als Euwe. I lijk tege niemand als Euwe. 18. dc6: bc6: 19. Pa4 La6 i Een venijnige uitval. 20. Tfel Pe5 21. Pc5 Ld3 I De looper doet 2 zetten en beslist het spel. 22. Dc3 Dg5 23. h3 Tad8 24. Kh2 Dh4 Om g3 uit te lokken 25. g3 Dh5 26. Pcb3 Td6 27. Pd4 Th6 28. h4 Pg6 Wit doet de eene krachtzet na de andere. 29. Dc6:? Ph4: Dit kost de dame. 30. Dh6: Pf 3 i' 31. Kg2 Pel? 32. Tel: Dh6: opgegeven. Dr. P. FEENSTRA KUIPER. Naar het Engelsch van LEO WALMSLEY. 38) Daarmee wil ik niet zeggen, dat ik die eischen van jou goedvind Dat plotseling botertje tot op den bodem spelen van jou en Trout bijvoorbeeld vind ik nogal dun netjes. Je hebt een contract gesloten met at Flint, net als ik.daaraan heb je je volgens mij te houdenMaar de vnisky-quaestie heeft daar niets mee te maken Wat die betreft, kunnen we allicht l0' overeenstemming komen Zijn geheele gezicht verhelderde. .Dat 's tenminste mannenpraat Op net succes daarvan wil ik drinken. Geef hier dat glas." In één teug dronk hij den tumbler leeg. tn toen hij voldaan-smakkend het glas vilde neerzetten stak ik hem de flesch toe. Schenk nog maar eens in hij is van jou.' „,ó'iNu"' niet meer"' protesteerde hij, ter wijl hij met den rug van zyn harige knuist zijn mond afveegdeNiet, dat het me met smaakt, maar ik moet me kop er bij tw,n Wat 2ei u zooeven.dat die flesch voor mij is?" a!® je 'em hebben wil. mag je ee7icht i20,' ik' met een onschuldig voor je °p is' 'leb 'k er nog een loerpnrt1'C'ant trek maakte plaats voor een Hn achterdochtige uitdrukking. niet eezevri0 v°orwaal"den? Je heb me nog sproken heb v ™et den dokter afee" in handen Ja óf 06 V°°n'aad „Dat noem ik iemand een ultimatum stellen", pareerde ik. „Kijk, de dokter heeft mij de zaak In handen gegeven. De whisky is dus. practisch genomen, mijn eigen dom. Maar als je denkt dat ik jou daarom den heelen zwik zal geven, en zélf voor het vervolg regenwater ga drinken, dan sla je de plank glad mis „En evenmin voel ik er iets voor om je vriend Trout, met wien ik ten slotte niets te maken heb, gratis van whisky te voor zien. De qualiteit van deze whisky in aan merking genomen zou dat ook gewoonweg te gek zijn. Daarom stel ik dit voor: jij gaat gewoon met je werk door en als dat afgeloopen is, als er dus niet meer gedo ken behoeft te worden, krijg je het over schotdan mag je daarmee doen wat je wilt Maar tot zoolang houd ik je aan je contract. En daar je een man van eer bent. kapitein Timms, zul je wel begrijpen dat die eischen redelijk zijn. zal je je wel schikken. i „Nee, dat doe ik niet", gaf hij obstinaat I ten antwoord. „Ik laat mijn kameraden niet in den steek. Ik ben geen onder- I kruiper i „Papperlepap je bent anders aardig bezig met ons in den steek te laten. En dat voor een minderwaardig sujet als die i Trout." Tiroms keek me een beetje be- I nauwd aan. „Trout en ik zijn vrinden van mekaar; i ouwe vrinden daar zit 'em het verschil. En we hebben één beroep. dus motten we ons solidair verklaren. En wat die mooie naam, die u 'em geeft aangaat. de man heeft zijn fouten net als wij alle maal Daarvoor is-ie een mensch. Maar hij heb zijn goeie eigenschappen ook. Neem bijvoorbeeld het verschil gisteren toen-ie amok maakte en vanochtend toen-le wakker werd. Hoe die toen was! As een echte vrind tegen mij en beleefd tegen 't juffie. „Dadelijk toen-ie me zag, zee-die: ga mee, dan ken je hooren hoe een man die zwaar gezondigd heb, vergeving vraagt. Ik mee. maar ik wou dat ik het niet gedaan had. Je kreeg er gewoonweg kippevel van om een gewoon mensch dat allemaal te hooren zeggen. Dattie geen whisky meer zou aanraken dattie geheelonthouder worden zou, voor zijn verdere leven dattie nooit meer één leelijk woord zou zeggen dattie niks zou doen als wer ken en rusten. En het ergste was, dat tie het meende ook. „En als-ie toen maar niet met mijn in aanvaring gekomen was maar dat ge beurde en toen begon-die na te denken over wattie gezegd had. Dat juffie van de M. L. heb een manier om der zin te krij gen. „Jij hebt blijkbaar ook een manier om je zin te krijgen", viel ik hem sarcastisch in de rede „Wat heb jij noodig hem op den slechten weg te brengen als hij het vlek- kelooze bestaan eens geheelonthouders leiden wil?" „Heb ik niet gedaan", zei Timms veront waardigd 't Kwam door die aanvaring... toen rook-ie me asemEn nou ik dat weer denk!Nee, ik hou me an hem ik hou me an me vrinden. Ik stond op. „Vooruit dan maar", stemde ik lakoniek toe „Hou jij je dan maar aan je vrienden Maar wat die whisky betreftjullie hebben toch niet het plan om je er met kracht van wapenen van meester le maken, is't niet. „Verdorie neewe bennen geen zee- roovers!" „Goed. Dan neb je alleen een antwoord op je voorstel noodig. Hier heb je het: geen droppel whisky tot Je weer met dui ken begint Die flesch daar is jouw eigendom. Daaraan heb je, in het tempo waarin jij drinkt, genoeg tot laten we zeg gen een uur of twee. En vanavond ben je laveloos. In een klimaat als dit consumeer je niet straffeloos zoo'n quantum alcohol. Maar je bent geen kind meer. Ik behoef je niet te zeggen, dat je verstandig moet zijnwat je gezondheid en de rest betreft...." Ik keerde me om, maar nu hield hij mij tegen. „Loop niet zoo hard van stapel. Je weet net zoo goed als ik dat we eigelijk nog niks goed bepraat hebben. Om met me lievelings dichter te spreken hebben we nog niet elk laantje dat naar een op lossing in der minne zou kenne voeren, af gezocht. Ga zitten en schenk jezelf nog eris in zoo'n extraatje ais een heeie flesch whisky overkomt me niet eiken dag. „Nee, dank je", gaf ik zoo hautain mogelijk ten antwoord, „ik heb werk te doen. ik moet zorgen dat ik een koel hoofd houd „Hè", vroeg hij met een verwonderd gezicht Ik gaf kortaf ten antwoord. „Je hebt er toch zeker niets op tegen dat ik het dui kerpak gebruik? Ik heb je toch verteld, dat ik me in Engeland geoefend heb' In het begin zal het wel weer vreemd zijn, maar na een of twee keer is de zaak ge zond." Met een bedenkelijk gezicht krabde hij in zijn dik, bruin-blond haar. „Je bent een handige knaap, dat is on tegenzeggelijk waar. Maar ik zou het toch doodzonde vinden as je jezelf verdronk. Ga zitten, dan praten we der nog eris over." „Nee, kapitein Het tij is op het oogenblik gunstig en dan is elk kwartier verlies zonde. Ik ga naar beneden of u doet het Voor het geval dat u het doet zit er een flesch whisky voor u aan En' honderd pond als u het wrak vindt Wat is het, ja of nee." Hij schonk zijn tumbler bijna half vol en dronk den inhoud bij kleine teugjes leeg. Dan keerde hij zich naar me toe en I zei langzaam: ,,'t Is tegen me principes.tegen alles wat ik met me vrind Henry afgesproken 1 heb. Maar omstandigheden benne omstan digheden en daartegen ken je niet vech ten. Henry zal de eerste zijn die me gelijk geeft. Natuurlijk mot ik vandaag nog een soort van krijgsraad met 'em beleggen. En die flesch whisky en die honderd pond benne niet voor mijn alleen. Henry krijgt de helft. Ik bin niet de man dernaar om me vrinden in den steek te laten „Dus je doet 't", vroeg ik. Ja", met een bedachtzamen knik. „ik doet 't. Zoodra we wat te bikken gehad hebben." Ik ging naar den dokter terug en deelde hem het resultaat van mijn bemoeiingen mee Hij was enthousiast: hij maak<e plannen alsof het wrak al zoo goed a'.s gevonden was. Ik zei maar niets Wat gaf het of ik zijn stemming den domper op zette? Maar zijn optimisme deelen kon ik niet. 't Was natuurlijk mogelijk, dat het wrak spoedig gevonden werd. vandaag of morgen. En dan was alles in orde Maar anders Timms was niet te vertrouwen. Zijn werkwilligheid was gekocht. En in dit ge val waarschijnlijk tc duur gekocht. Zelfs iemand met een ijzersterke constitutie zooals hij die had. hield het in dit klimaat geen week uit als hij werkelijk met het consumeeren van één a anderhalve flesch whisky per dag begon. Natuurlijk konden we het goedje verdunnen, voordat we hem zijn rantsoen uit-,.betaalden" maar of hij zich zoo gemakkelijk zou laten beetnemen, betwijfelde ik En als we tot een panrden- middel onze toevlucht namen als wr bij voorbeeld die vermaledijde andcrlir.ivc kist whisky in brand staken, dar liep je de kans dat de combinatie Timms—Trout het werk voor goed neerlegde. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9