S. O. si Verstopping regelmatige stoel gang regelt men vlug zonder kramp of pijn met P. PLUG Pz KATWIJKERS nrr nep oost.indie. Mijnhardt's Laxeertabletten INGEZONDEN. de interacademiale wedstrijden. paardensport. wielrennen. dammen. UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN Z LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. FINANCIEN. VERSPREIDE BERICHTEN. In den ouderdom van 54 jaar over leed gisteren in het ziekenhuis te 's-Gra- venhage de heer F. J. Perquin, vroeger directeur van de Hanze-bank in het bis dom Haarlem. Een wetsontwerp is bij de Tweede Kamer Ingediend tot wijziging van het 6e hoofdstuk der Rijksbegrooting voor 1931. Dit wetsontwerp heeft ten doel spoedig de benoeming van een vierden inspecteur van het nijverheidsonderwijs voor jongens mogelijk te maken. Het 16e postvliegtuig is gisteren niet uit Belgrado vertrokken .wegens reparatie aan de motoren en defect aan de olie- pomp. Gisteravond was de machine wederom in orde. Te Rotterdam is gisteren in de Nenljto-hallen de voorjaars-bloementen- toonstelling (Prlmavera) geopend. AAN PEST OVERLEDEN. BUITENZORG, 17 April (Aneta). In het tijdvak van 22 Februari—21 Maart, zijn in geheel Nederlandsch-Indië 334 per sonen aan pest overleden, tegenover 372 in het tijdvak van 25 Jan.21 Februari. RECLAME. Prjjs per doos 60 et. Bij Apotb. en Drogisten 4034 (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. delijksche termijnen betaald wordt, f. 2.50 intrest moet betalen, dit wil dus zeggen ongeveer 487» pCt. Dit is toch te onge hoord en vooral in een tijd als dezen, waarin zoo tegen de woekerwinsten wordt gestreden; en dit geschiedt nu nogal van gemeentewege. Onkosten voor het innen van deze 12 termijnen worden er door de gemeente hoegenaamd niet gemaakt, daar deze termijnen gelijk geind kunnen wor den met de maandelijksche contributie. Als we nu eens precies uitrekenen hoeveel renteverlies de gemeente heeft bij deze laatste wijze van betaling, dan zien wij, dat dit bedraagt berekend tegen een rente van 6 pet. 'sjaars in 't geheel maar f. 0.31 dus dat verschil is toch wel wat al te groot. Bovendien zijn de meeste menschen die van deze regeling de dupe zouden worden, arbeidersgezinnen die toch het eerst zijn aangewezen op de hierbovengenoemde ter mijnbetaling, omdat zij de hooge aanslui- tlngskosten niet ineens kunnen betalen. Hopende dat bovenstaande de aandacht van de betrokkene autoriteiten mag heb ben en dit stukje aanleiding moge geven dat de desbetreffende bepalingen worden herzien, verblijf ik, U geachte Redactie nogmaals beleefd dankend EEN ABONNé. HILLEGOM, 17 April 1931 Geachte Redactie, Gaarne zag ik dat gij onderstaande regels wildet opnemen in Uw blad, voor plaatsing daarvan mijn beleefden dank. In het nummer van 16 April las ik een bericht onder het hoofd; „Wanordelijk heden in verband met de verg. der Prot. debatclub." De voorstelling, die in dit bericht ge wekt wil worden is niet overeenkomstig de feiten. Wie Uw berichtgever is, weet ik niet, doch de Indruk, die deze bericht gever wil wekken is: „R.K. Hlllegom draagt geen verantwoordelijkheid; het „waren slechts menschen van buiten" die in de zaal aanwezig waren. Geheel op dezelfde wijze als van R. K. zijde wordt gewerkt op de conferenties voor nlet-katholieken, werden hier ver gaderingen belegd, die ten doel hadden, het protestantsch bewustzijn te verdiepen en de dwaling te weerleggen. In Hillegom meende men van R.K. zijde dat dit goed recht voor protestanten niet bestaat. Na een voortdurende strijd door middel van intimidatie en dreiging van broodroof, heeft men zich eindelijk niet ontzien eei. biljet te verspreiden waarin alle R. Katho lieken werden opgeroepen massaal op te komen naar de haven, waar het gebouw van de H. B. B. staat. In de zaal waren vele R.K. uit Hillegom aanwezig. Deze hebben zich op een uiterst infame wijze gedragen en hoewel de voorzitter in den naam van het evangelie, dat ook Room- schen zeggen te beamen, betuigde rustig j den spreker aan te hooren en het streven van de debatclub niet anders te zien dan I ren eerlijk uitspreken van eigen geloofs- i overtuiging, werd door interruptie en j hoongelach gepoogd de vergadering on mogelijk te maken. Door burgemeester Font, die zelf R.K. is, werd openlijk uit gesproken, dat het optreden van dei» spreker zeer beschaafd en geenszins krenkend mocht genoemd worden. Op lofwaardige wijze heeft de burgemeester oen spreker en mij tegen de losgebroken hartstochten van de RK. beschermd en ook de politie komt daarvoor een harte lijk woord van hulde toe. Was burgem. Pont niet aanwezig geweest, en de politl» niet zoo koel van hoofd gebleven, dan waren hier ongelukken gebeurd. En thans de vraag: Wie draagt voor dit optreden de verantwoordelijkheid? Als de RK. geestelijkheid van het biljet geweten heeft (en het lijkt ongerijmd het tegen overgestelde aan te nemen) waarvoor heeft zij dan niet ingegrepen? Is deze gebeurtenis een sombere profetie van wat straks gebeuren gaat als Rome straks de macht in Nederland in handen zal hebben. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Ds J. H. MULDER VOLVETTE GOUDSCHE BOERENKAAS. Op de vragen van den heer Braat heeft de minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw het volgende geantwoord: Het is den ondergeteekende bekend, dat de vaststelling van de minimum vetgrens voor volvette Goudsche boerenkaas niet de onverdeelde instemming heeft gehad. Dat in deze thans van een algemeene klacht van de kaasproducenten zoude mo gen worden gesproken, is hem echter niet gebleken; mededeelingen, waaruit zulks zou zijn af te lelden, hebben zijn depar tement niet bereikt. Hij merkt overigens op, dat bedoeld vetgehalte na nauwgezette overweging in 1926 werd vastgesteld op 46 pet. in du droge stof voor Goudsche leaas, bereid op de boerderij uit volle melk door aange slotenen bij de kaascontróle onder rijks- toezlcht. Deze kaas wordt van het rijks- merk voorzien, onverschillig, of zij al of niet voor uitvoer is bestemd. Den ondergeteekende heeft onlangs een klacht bereikt van de Nederlandsche Ver. van Kaashandelaren over kaasgebreken, als in het tweede gedeelte van de eerste vraag worden genoemd. In hoeverre de zoogenaamde nieuwe methode van berei ding hiervoor aansprakelijk zou kunnen worden gesteld, zal door onderzoek moeten worden uitgemaakt. Dat vorengemelde methode noodzake lijk gevolgd zou moeten worden om de bovengenoemde vetgrens te bereiken, kan op grond van de ambtelijke deskundigen adviezen niet worden toegegeven; bij iedere doelmatige bewerking van normale melk kan aan den gestelden eisch worden voldaan. Ondergeteekende heeft reeds vóór eeni- gen tijd de vorengenoemde klacht van kaashandelaren ter fine van advies toege zonden aan een commissie, ingesteld op initiatief van den Bond van kaasprodu centen, waarin ook de kaashandel zitting j heeft, en welke zich in het bijzonder met liet instellen van een onderzoek naar de t hierbedoelde kaasgebreken bezighoudt. Gemelde klacht is voorts bij ambtelijke i deskundigen in ernstig onderzoek. Van het resultaat dezer onderzoekingen zal het afhangen of, en, zoo ja, op welke wijzen aan gegronde klachten kan wor den te gemoet gekomen. DE GEMEENTEL. RADIODISTRIBUTIE. Geachte Redactie, Vergun mij onderstaande regelen in Uw blad te plaatsen, bij voorbaat mijn harte- UJken dank. Bij het lezen in Uw blad van 16 dezer, trof ik onder de rubriek „Gemeentezaken" een stukje aan over de Gemeentelijke Radio-Distributie, waarin staat dat B. en W. den raad een concept-verordening hebben voorgelegd, houdende de voor waarden van aansluiting aan het Gem Radio-Distrlbutie-net. In 't bijzonder trof mij in dit stukje de hooge aansluitings- kosten n.l. f. 17.50 voor één aansluiting. Dit alleen is al vrij hoog gesteld, gezien dat bij de Eerste Leidsche Radio Centrale slechts f. 10 voor aansluitlngskosten moest worden betaald. Maar nog erger wordt het als men verder leest, dat deze aanslui tlngskosten ook kunnen worden voldaan door betaling van f. 8 ineens en verder in 12 maandelijksche termijnen van f. 1. waardoor dit bedrag komt op f. 20 per aansluiting. Dit is toch wel wat overdre ven hoog gesteld, daar men dan voor een bedrag van f. 9.50, hetwelk in 12 maan- DE UITVOERING VAN DE TARVVEWET. Een circulaire van <lcn Minister aan de Gemeentebesturen. De Minister van Staat, Minister van j Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft aan de burgemeesters een circulaire doen toekomen betreffende de uitvoering van de Tarwewet, waarin wordt meegedeeld, dat een achttal gewestelijke tarwe-orga- nlsaties zijn opgericht, wier gezamenlijk arbeidsgebied zich over het geheele land uitstrekt. De tarwe-organisaties voor de hieronder genoemde districten zijn gevestigd op de daarachter vermelde adressen: 1. Voor Groningen en Drenthe: Land- bouwhuis, Martinikerkhof 33, Groningen. 2. Voor Friesland: secretariaat van de Friesche Maatschappij voor Landbouw. Willemskade 11, Leeuwarden. 3. Voor Gelderland, Utrecht en Over ijssel: secretariaat van den Aartsdioce- sanen R.K Boeren- en Tuindersbond. Arnhem 4. Voor Noord-Holland' secretariaat van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw, Anna Paulownastraat 20. 'sGraven- hage. 5. Voor Zuid-Holland: secretariaat van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw, Anna Paulownastraat 20. 's Gra- venhage. 6. Voor Zeeland. Zeeuwsch Landbouw- huis, Groote Markt Goes. 7. Voor Noord-Brabant: secretariaat van den Noord-Brabantschen Christelijken Boerenbond, Spoorlaan 50, Tilburg. 8. Voor Limburg: secretariaat van den Limburgschen Land- en Tuinbouwbond, Neerstraat 11, Roermond. Deze organisaties hebben o.a. tot taak de bevordering van de belangen der tarweverbouwers in haar arbeidsgebied in overeenstemming met de bepalingen van de Tarwewet en de, ingevolge die wet. van Regeeringswege vast te stellen maat regelen en voorts het in haar arbeidsge bied uitoefenen van controle op den tarweverbouw en op de bewaring, verzen ding en levering van de tarwe. Het is uit den aard der zaak voor de tarweverbouwers van belang, dat zij met het bestaan dier organisaties bekend zijn en weten, dat zij zich voor de levering van de door hen hier te lande verbouwde en bij hen aanwezige tarwe en voor het ver krijgen van inlichtingen omtrent alles wat daarmee in verband staat, tot die organisaties kunnen wenden. De Minister verzoekt den burgemeesters te willen bevorderen, dat zulks in het be lang van de tarweverbouwers in hun ge meenten wordt bekend gemaakt. O UITSLAGEN VAN DEN TWEEDEN DAG. Van de gisteren voortgezette interaca demiale wedstrijden der Unitates en Bon den hebben wij reeds de athletiek-uitsla- gen vermeld. Op het AjS.C.-terreln aan de De Kem- penaerstraat begon in den namiddag het voetbaltournooi. waarin zeer bescheiden prestaties werden geleverd. Niettemin was er enthousiasme, zoowel binnen als buiten de lijnen De uitslagen waren: RotterdamAmsterdam 11 (Amster dam won na verlenging, strafschoppen en loting). Op de banen der Noordwijksche Sport- vereeniging begonnen de tenniswedstrij den. Ziehier de resultaten: Heeren-enkelspel, le ronde: J. Koert (A'dam)J Oosterman (Utrecht) 61, 61; J. Robaard (R'dam)Lie Tjoen Hoo (Delft) 6—3, 6—2; P. Noë (Leiden)—O. Bussemaker (Delft) 60, 63. 2e ronde1 J. Stotijn (Leiden)J. Haas (Utrecht) 63, 6—1; J. Lodewijks (Delft) W Croon (R'dam) 57, 8—6, 64; W. Oudshoorn (Leiden)J. Koert (A'dam) 86, 60: H. Schamhardt (Utrecht)J. Robaard (R'dam) 6—1, 60; P. Noë (Lei den)P. v. d. Loo (Utrecht) 61, 61; H. v. Iterson (Delft)L. Petit (A'dam) 63. 62; A. v. Geytenbeek (Utrecht) C Doets (Leiden) 26, 64, 64. 3e ronde: W. Oudshoorn (Leiden)H. Schamhardt (Utrecht) 6—1, 64. 0 Het Ilockey-tournooi (3 deelnemende ploegen) werd uitgesteld tot heden omdat men veronderstelde (hoewel zeer ten on rechte) dat het sportterrein aan den Ka- naalweg (nabij den Hooge-Rijndijk) door den regenval onbespeelbaar zou zijn. Onder enorme belangstelling (wij tel den over de 100 personen) vonden gister avond in de school van den heer Gijsberti de schermwedstrijden plaats. Begonnen werd met den wedstrijd op fleuret, waarvoor zes deelnemers hadden ingeschreven; onder leiding van den heer Gijsberti. bijgestaan door den heer M. Leek, uit 's-Hage. De uitslag luidt: 1. L. Ph Petit, A'dam; 2. G. C. Schuijt, Leiden: 3. W. J. Wissema, Leiden; 4. C. J. Doets. Leiden; 5. G. Wijchers. A'dam. De uitslag op degen was: 1. W. J Wissema, Leiden. Deze schermer wist met 2—0 van Petit te winnen en kreeg geen enkele treffer aan. 2. L. Ph. Petit, A'dam: 3. G. Wijchers, A'dam. Voor den wedstrijd op sabel hadden 7 schermers ingeschreven die in één poule, beurtelings onder leiding van de heeren Gijsberti en Leek den strijd om de eerste plaats aanbonden. In dezen strijd werd dikwijls zeer sterk getrokken terwijl de spanning er in bleef, daar Wissema en Schuijt geen enkele partij verloren hadden) De partij tusschen deze twee werd door Wissema gewonnen en stelden dezen veilig voor de le plaats. Wissema moest nu nog van den vluggen Petit winnen om definitief eerste te wor den, hetgeen hem na een zeer spannen- den strijd met 4—1 gelukte. Om de 2e plaats ging het nu tusschen Doets en Schuijt. Eerstgenoemde verloor de onder linge ontmoeting met 4—3, zoodat Schuijt een goede 2e werd De uitslag luidt: 1. W. J. Wissema, Lei den, 6 gew. p. 8 ontv. 24 geg.tr.; 2. G. A. Schuijt, Leiden 5 gew. part. 15 ontv. 23 geg. tr3 G. J. Doets Leiden, 4 gew. part. 15 ontv., 20 geg. tr.; ,4 L. Ph Petit, A'dam, 3 gew. part. 16 ontv. 19 geg. tr.; 5. A J. G. Kaptein. 1 gew. part. 21 ontv. 14 geg. tr.; 6. H. Binnendijk 1 gew. part. 21 ontv. 13 geg. tr., 7. J. v. Houwenl gew. part., 23 ontv. 6 geg. tr. Na aflooo sprak de rector van „Umtas de heer Drijvers, de deelnemers en be langstellenden toe. en bedankte voor op komst en belangstelling. Voor de regeling en voorbereiding van deze wedstrijden dankte hij den heer Gijs berti, terwijl hij den heer Leek bedankte voor diens leiding als hoofdsecondant. GROOTE ESTAFETTERIT DOOR NEDERLAND. Op 1 en 2 Mei a.s. Door de Ned. Federatie van Landelijke Rijvereenigingen wordt op 1 en 2 Mei een „Groote estafetterit door Nederland" ge houden. Om zich een duidelijk denkbeeld van de enorme organisatie van dezen rit te maken zij het volgende gemeld: Er wordt een postenketen uitgezet over een afstand van bijna 1000 K.M. De posten zijn allen leden van bij de Federatie aan gesloten landelijke rijvereenigingen. Ver schillende oorkonden worden in een le deren koker verpakt, in snelle vaart door die ruiters van post tot post gebracht en aldus door negen der elf Nederlandsche provinciën verplaatst. De hoofdroute loopt vanuit liet Westelijk deel van de Provincie Groningen (Leens) over het Zuidwestelijk deel van Drenthe, den IJsel langs door de Betuwe, over Go- rinchem door de Alblasserwaard via Kin derdijk. naar Waddlnxveen. Op de hoofdroute sluiten zijarmen aan n.l. te Angerlo. de TwentschOverijsel- sche. te Geldermalsen, de Zuid-Hollandsch Noordbrabantsche, te Zetten, de Veluw- sche en te Waddinxveen de Noord-Hol landsche zijarm. Van iederen zijarm wordt een oorkonde op de hoofdroute gebracht, alwaar die oorkonden door de ruiters, die op die route rijden, verder in hun bericht- koker worden medegenomen Etappe-leiders zorgen voor het goed en ordelijk verloop in de hem toegewezen etappes der hoofd- en zijroutes, terwijl de algemeene leiding te Gouda wordt ge vestigd. Dag en nacht moeten de ruiters op hun post zijn en rijden en van geen enkele andere kracht dan in de Federatie geor ganiseerde. wordt g-bruik gemaakt Dat zulks mogelijk is bewijst alleen al de kracht der Nederlandsche landell'/e rui tersport. Om dit te bewijzen mag men dan ook op de medewerking van alle aange sloten vereenigingen rekenen. Van Wad dinxveen worden de aldus overgebrachte oorkonden naar Den Haag gebracht op Zaterdag 2 Mei, waar H.M. de Koningin zich bereid heeft verklaard die oorkonden in ontvangst te nemen. Wij zijn er van overtuigd, dat deze rit. die tot een der belangrijkste sportgebeur tenissen van dit jaar zal behooren, aller- wege groote belangstelling zal wekken en niet zal nalaten indruk te maken. Over het verloop van den rit en verdere groote plannen der Federatie zal nog nader wor den bericht. De groote reclame-campagne heeft reeds vele successen kunnen boeken. Een groot aantal rijvereenigingen is in oprichting. SWIFT. Morgen zal door de Swift-leden een tralningsrit gemaakt worden over 100 K.M. De samenkomst hiervoor zal zijn te half- negen aan het clublokaal van dén heer J. v. Meizen, alwaar tevens eenige mede deelingen gedaan zullen worden door de sportcommissie. Bij een goede opkomst der juniores zul len ook deze onder leiding gaan trainen. S. O. S. U hoort het dadelijks door Uw Luidspreker, niet waar? S. O. S. Het is een noodsein, 't Duidt op naderend gevaar! Maar wie in de Tapijten branche S. O. S. hoort weet gewis dat dan S. O. S. de Firma PIET PLUG op de Sluisweg is. PIET PLUG op Sluisweg immers is als S. O. S. vermaard "Wat wij U in Linoleum bieden Is Uw aandacht overwaard Wij zijn Billijk en Solide. "Wat wij leveren is af Ieder weet dit, die z'n orders Trouw aan P. PLUG reeds ga? KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Om den Leidsch Dagbladbeker. De uitslagen der 4de ronde 1ste klasse zijn: GastelaarJ. Klinkenberg 20; Mole naarDe Jeu 0—2; KleerStel 0—2; BernsenBergman 20. De stand is: gsp. gew. rem. vrl. punt. Bernsen 4 3 16 Gastelaars 4 3 16 Van d. Stel 4 2 2 —6 De Jeu 4 12 14 Kleer 4 2—24 Bergman 4 2 2 2 Klinkenberg 4 2 2 2 Molenaar 4 2 2 2 Bernsen had tegen Bergman een gemak- keijke taak. Bergman was zoo ongelukkig in een slagzet te loopen, met welken stand Bergman niet bekend was en toen hij 2 steenen achter was en de derde dreigde, gaf hij op Van der Stel won van Kleer in een partij waarin Kleer geregeld sterker had gestaan, tot hij zich aan het einde der partij verrekende en de winstpunten aan Van der Stel moest afstaan. Kleer ver speelde hier vermoedelijk zijn kans op den Leidsch Dagblad-beker. Hij won trou wens in den laatsten tijd reeds 2 bekers. Van der Stel is na deze ronde nog onge slagen. Een mooie prestatie van de kam pioen 1930. Molenaar en J. Klinkenberg gingen na taaien strijd tegen Gastelaars en De Jeu op normale wijze ten onder, zoodat vol gens bovenstaanden -stand er nog 3 pre tendenten voor den titel zijn, De Jeu en Kleer slechts door alles te winnen nog een kans hebben en de 3 laagst geplaatsten kansloos zijn. De uitslagen der 2de klasse zijn: WijngaardenC, Klinkenberg Jr, 02; HuismanA. Klinkenberg 11; BeyC. Klinkenberg Sr, 20. De stand is: gsp. gew. rem. vrl. punt. A. Klinkenberg 4 2 115 C. Klinkenberg Jr. 4 2 1 1 5 Bey 3 2—14 Huisman 3 12 4 C. Klinkenberg Sr. 4 2 2 2 Wijngaarden 4 1 3 2 C. Klinkenberg Jr. en Bey wonnen resp. van Wijngaarden en C. Klinkenberg Sr. na een gelijk opgaanden strijd, waarin de. winnaars het eindspel beter behandelden. Klinkenberg Sr. had zwaar spel, daar hij in het midden der partij een schijf ach- ter makte Huisman en A, Klinkenberg speelden een zuiver gelijk opgaand spel zoodat de uitslag hier een verdeeling der punten tengevolge had. P. PLUG Ledikanten en Matrassen Munten uit in eiken stijl. In onze prijzen concurreerend Staan wij toch steeds op hoo# peil 1 P. PLUG op de Sluisweg geven aan de letters S. O. S. dan ook een bijzondere uitleg en wel Succes op Succes. Slnisweg liock llcsscnst Tot agent van politie te Beverwijk benoemd de heer S. P. M. Gooi alhier Voor tijdelijke betrekkingen strandagent hebben zich 102 sollicitan aangemeld. Tot tijdelijk teekenaar ten kan! van den gemeente-architect alhier is B. en W. benoemd de heer A. G. J- te Eindhoven, zulks voor den tijd van maanden. KATWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje Aantje, d. van A. F. Zwanenburg en C. J. Molenaar Aaltje, d. van J. de Jong en M. Hasenoot Dirk, z. van C. van Duijn en Z. Verburg Adriana. d. van L. Klok en L. van der Plas Petronella Lambertha Hendrica, d. van R. F. G. Hilkes en P. H. M. Wertha Ingetje, d. van A. de Jong en A. D. van Tilburg Cornelia, d. van A. van Dui venvoorde en G. Guijt Cornells, d. van C. Peeman en M. den Haas. Overleden: Dina van Duijvenbode 3 m„ d. van J. v. Duijvenbode en D. Kuijt Rachel Imthorn 38 j„ echtgenoote van A. Haasnoot. OndertrouwdW. Haasnoot en L. F. van Echie D. Verdoes en C van Egmond H. Messemaker en M. Pluimgraaff. ADVERTEERT II BET Bit blid foor Kitwtlk n Omstreken. - Geeft Uw advertentién en abonnementen op aan den agent die olie inlichtingen verstrekt. NOORDWITK AAN ZEE. Gecombineerde gasthuismeesters hebben in de vacature gasthuisvader en gasthuismoeder benoemd de heer W. L. Boogert en diens echtgen mevr. A. Boo- gert van 't Noordende, beiden wonende te Oosterland (Zl.) WASSENAAR. Praatavond van 't „Nut" en de „Middenstand." Door het Nutsdepartement in san- werking met de Wassenaarsche Midd stand werd in het Centraal Theater praatavond belegd. De voorzitter van het Nut, de heet Peereboom sprak een kort ope woord. Hierop werd het woord gegeven Mevr. Klein-Koster, Secretaresse Haagsche Contact-commissie. Zij eerst een overzicht van de tijdens de jarige practijk van deze Commissie 1 stand en niet tot stand gekomen ver teringen en de verkeerde sijstemen dor diverse groepen van winkeliers toep- past. Hierop kreeg de heer Kropveld, Voor zitter van de Kamer van Koophan voor het Kleinbedrijf te Den Haag, woord. Spreker schetste de zware tad van den winkelier, die naast vakken! nog vele andere eigenschappen moet zitten om zich een bestaan te kunnen ve: zekeren. Spreker hoopt dat de contact-corr sie een opvoedingsinstituut zal won voor zoowel de winkeliers als geheel Wü- senaar. Van de gelegenheid tot stellen vragen werd hierop door eenige wezigen gebruikt gemaakt. Beslotëh wordt dat een verzoek worden gericht aan de beide hier e vestigde Middenstandsvereenigingen elk twee leden met plaatsvervangers te wijzen in de Commissie terwijl er I damesleden met plaatsvervangsters uit a Vereen, van Huisvrouwen zullen zittirf nemen, en deze zullen zich een buite deze partijen staande Voorzitter (ster) te zen. Het voorloopig secretariaat zal w- den waargenomen door Mevr. E. de Lai: Zimmerman. Door den voorzitter van den Wasa- naarschen Middenstand den heer \V. Lankhorst wordt hierop in het bijzon® hartelijk dank gebracht aan Mevr. Kleit- Coster voor de buitengewoon groote dienst die zij den Wassenaarschen M denstand heeft bewezen door mede werken dat hier een beter begrijpen si komen van de problemen tusschen con- sument en winkelier. Den Haag heef! zich als stad correct ontwikkeld. Wasa- naar is plots van een geisoleerd dor? tot een voorstad van den Haag gepro moveerd. Alle, vooral de reeds bestaand! zaken, konden niet gelijktijdig deze sproni mede maken, terwijl zij door groote con currentie worden gedwongen zich aan t( passen. Hij hoopt dat de contact Commit; sie spoedig tot stand zal komen en zal blijken een gunstige invloed te hebben op den Wassenaarschen Middenstand waarna spr. bloemen aan Mevr. Klein aanbood. Door den heer Peereboom werden dt door den heer Lankhorst gesproken woor den onderstreept waarna de heer Lank horst eveneens een woord van dank richtte aan den heer Kropveld voor zijn niet min der verdienstelijke uiteenzetting. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUff- CREDBET N.V. NOORDWITK. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en de daar bij behoorende bij postkantoren wérd In i de maand Maart. 1931 ingelegd een bedrag van f. 5110.02 en terugbetaald f. 4784.92. Gevestigd te Alkmaar. Aan de op 4 Mei te houden algemeene vergadering van Aandeelhouders zal doe; de Directie worden voorgesteld het divi dend over 1930, zoowel op de preferente als op de gewone aandeelen, te bepalen op 6"'o (evenals vorig jaar.) Op de preferente aandeelen werd in mindering hierop in November 1930 reeds een interim-dividend van 3»/» betaalbaar gesteld. 22

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6