KENT U ZE REEDS HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIET! J. BAALBERGEN KATWTJK AANZKli A>7Ps RUSTARD KUNST EN LETTEREN If UIT DE OMSTREKEN. BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. Ondcrwijsvergoedingen Woningbouw leden schattingscommissic. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer M. Pos. De voorzitter opende de verga dering met gebed, waarna hij de notulen las welke zonder op- of aanmerking wer den goedgekeurd. Verschillende ingeko men stukken van Ged. Staten werden voor kennisgeving aangenomen. Volgde een adres van het bestuur der Ver. voor Chr. Middelbaar Onderwijs te 's-Graven- hage om een bijdrage van f. 40.14 voor een leerling uit deze gemeente die in 1928 een hunner scholen heeft bezocht. B. en W. stellen voor om hierop gunstig te be schikken. Wethouder v. d. Maas zegt tegen het voorstel te zijn uit bezuinigingsoogpunt; z. i. moeten alle niet-verplichte uitgaven worden vermeden. Weth. v. d. Knijf, licht uitvoerig toe, waarvoor hij vóór het voorstel is. Het voorstel van B. en W.. instemming gebracht, wordt verworpen. Volgt een schrijven van het bestuur der bouwvereeniging „Algemeen Belang" alhier, met een verslag van den toestand dier vereeniging over 1930, met bijvoeging van een balans en een verlies- en winst rekening van elk der plannen 1 en 2. Tevens wordt in genoemd schrijven om het bij plan 1 ontstane tekort van f. 417.32 uit de gemeentekas te dekken. B. en W. stellen voor om de balans en de verlies- en winstrekeningen goed te keuren, en het verzoek om dekking van het tekort toe te staan, hetwelk zonder stemming wordt aangenomen. Eveneen» wordt zonder stemming aangenomen een voorstel van B. en W. om aan de voor noemde bouwvereeniging een bouwvoor- schot te verleenen van f. 15000 voor het stichten van zes woningen overeenkom stig haar verzoek. Volgt vaststelling der vergoeding der L. O.-wet 1920, over 1928. B. en W. dienen daartoe een ontwerp-raadsbesluit ter vaststelling aan, waaruit blijkt dat over genoemd jaar de kosten per leerling der O. School hebben bedragen f. 7.76 en dat het gemiddelde aantal leerlingen aan de bijz. school is geweest 103, zoodat die school dus recht heeft op een uitkeering van f. 799.28. Het ontwerp raadsbesluit wordt zonder stemming vastgesteld. Wordt vastgesteld het kohier der ho.ndenbelas- ting dienst 1931 op f. 162. Wordt aan B. en W. machtiging ver leend. het recht van visscherij' in de ge meentewateren voor den tijd van 3 jaren publiek te verpachten, aangezien de loo- pende pacht met 1 Juni a.s. afloopt. Worden vastgesteld eenige raadsbesluiten tot wijziging der begrooting 19J0 en 1931. Herkozen worden tot leden der schattings commissie de heeren P. v. d. Eijk, A. v. d. Bijl, M. v. Leeuwen enJ. v. d. Walle. Niets meer te verhandelen zijnde sloot de voorzitter de vergadering met dank gebed. Bij de politie zijn als gevonden voor werpen gedeponeerd een zwartgelakt heerenrijwiel, en een rijwielpomp. De heeren W. C. Diephout en J. Steenwijk, welke waren benoemd tot diaken bij de Ned. Herv. Kerk hebben voor die benoeming bedankt. HAARLEMMERMEER. C. P. van der Geest t Gistermorgen is in zijne woning aan den Kruisweg te Hoofddorp op 78-jarigen leef tijd overleden de lieer C. P van der Geest, die op landbouwgebied gedurende tal van jaren inet ijver en energie veel beeft bij gedragen aan de ontwikkeling van den Haarlenunermeerpolder en ook als lid van bet bestuur van de Coöperatieve Boeren leenbank Haarlemmermeer vele goede dien sten heeft bewezen. De bietenteelt. In den Haarlemmermeerpolder hebben hier en daar de landbouwers, die niet op conti act maar voor eigen rekening en risico een gedeelte van hun landerijen dit jaar met bieten betelen, thans met den uitzaai van dit gewas een begin gemaakt. Het is nog niet bekend hoeveel Tiektaren er overigens in deze polder voor de bieten teelt zuilen worden bestemd. Dit zal wel afhangen van de resultaten der onderhan delingen, die over den uitzaai en den prijs werden gevoerd en de eventueel nadere condition van de Centr. Suikermaatschappij. Posterijen. Aan mej. K. D. Romkema te Hoofddorp, is eervol ontslag verleend als telefoniste hij de Posterijen aldaar, in verband met haar voorgenomen huwelijk. Velen zullen haar met leedwezen zien vertrekken, omdat de verzorging van de verschillende toe stellen in het Postkantoor bij haar in goede handen was en zij zich door een vlugge en accurate bediening steeds zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Tot onderwijzeres aan de bijzondere school te Nieuw-Vennep (hoofd de lieer J. A. van Arkel) is benoemd mej. E. J. P. Homburg te Bloemendaal. HILLEGOM. Zang en tooneel. Door de Arbeiderszangvereeniging „De Stem des Volks" afdeeling HUlegom is in de zaal van den heer Sister- mans een uitvoering gegeven, die zeer druk bezocht en best geslaagd is. Er is een sterk gemengd koor en een groot mannenkoor, beide worden gedirigeerd door den heer J. Post. Een mooj program ma is uitgevoerd; het door het mannen koor voorgedragen lied „Er was ereis" van C. van der Linden sloeg bijzonder goed in en moest herhaald worden. Gemengd koor en mannenkoor maken goede vorde ringen. De heer Piet Post speelde eenige pianostukken ter afwisseling van het vo cale gedeelte; ook begeleidde hij het man nenkoor. De tooneelclub Zandvoort heeft na de pauze „Pietje" opgevoerd, een blijspel in twee bedrijven, dat veel succes had. De Stem des Volks heeft een goed-geslaagden avond gehad. Onze mooie K. V. T. Karpetten ZONDER ZOOMEN NIET DUURDER dan andere Karpetten, terwijl ze aan beide kanten te ge- bruiken zijn, zonder dat (le leelijke genaaide zoom boven komt. Wij kunnen D een schitterende collectie voorleggen Meubelen - Linoleums - Tapijten - Bedden HOOGST IN KWALITEIT LAAGST IN PRIJS Arbeidsbemiddeling. Door de Arbeidsbemiddeling bieden zich aan 80 werkloozen en wel 3 timmerlieden, 1 halfwas-timmerman, 2 opperlieden, 1 grondwerker, 1 betontimmerman, 1 brood bakker, 1 kantoorbediende (vrouwelijk) en 70 land-, tuinbouw- en bloemistarbeiders. Bij het eindigen van het eerste cursus jaar der Ver. Eerste Hulp bij Ongelukken hebben de deelnemers der beide groepen, waarin de cursus is gesplitst, hun leider een geschenk aangeboden. Aan Dr. ten Hoopen is een zilveren potlood en aan Dr. Versluys een studieboek gegeven uit erken telijkheid voor het onderricht. KATWITK AAN ZEE. Gevonden voorwerpen: een rijwiel- belastingmerk in ótui, een beursje met geld en sleuteltje, een kinderbril, een bruine dameshandschoen, een rozenkrans, een klein hondje, een gulden, een wit hondje, een portemonnaie inh. f. 4.C1, een dameshorloge met ketting, een paardendek, een kinder schoentje, een huissleutel, een dameshand schoen (glacé), een dop van een patent-as. Inlichtingen betreffende bovengemelde voorwerpen worden iederen werkdag van 10—12 uur v.m. verstrekt aan het Bureau van Politie te Katwijk aan Zee. LISSE. Afscheid Ds. van Dijk. Ds. G. van Dijk, die een beroep aannam naar Breda, hoopt Zondag a.s. zijn af scheidspreek in de Herv. Kerk te houden. De vertrekkende predikant heeft dan 9 jaar hier gestaan en was in dien tijd drie maal consulent voor Hillegom. NOORDWITK. Gemeenteraadsverkiezing. Voor de a.s. verkiezing van leden van den Gemeenteraad alhier, is door de Chr. llist. Partij, de lijst van candidaten als volgt samengesteld: 1. P. Admiraal. 2. C. Soeteman. 3. C. Wassenaar. 4. E. L. de Witt. 5. H. Hoek. 6, A. Plug Azn. 7. C. Admiraal Hzn. 8. L. v. d. Bent. 9. A. Gecrling. 10. L. v. Duin. Verg. Bloembollencultuur. In Hotel Royal vergaderde B.B.C. onder presidium van den heer J. C. v. d. Meer. De opkomst der leden was goed De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord, de veel veranderde stem ming in de Bollenstreek, vergeleken met de voorgaande jaren. Toch wilde hij niet pessimistisch zijn, want als men bekijkt de geweldige afname onzer bloembollen over de geheele wereld en men nagaat dat het extra beste gewas van verleden jaar, toch zoo goed als alles was uitverkocht, dit stemt eendecis tot gerustheid. De bloe- menprjjzen zullen dezen winter voor de broeiers, wel niet loonend geweest zijn, doch gezien de overgroote aanvoer, waren de prijzen toch redelijk en dat wij onze bollen nu zooveel goedkooper gaan ver- koopen als vorig jaar, spruit voort, uit de vrees voor overproductie, hetgeen ten op zichte van enkele varietelten wel bewaar heid zal worden. Spr. vond het raadzaam datgene wat niet loonend is op te ruimen. Dat niet eerder vergaderd is vindt zijn reden in de vele werkzaamheden van het bestuur tot voorbereiding der vollegronds- tentoonstelling in 1932. Door het bestuur was in samenwerking met de Tentoon stellingscommissie een indeelingsplan van het tentoonstellingsterrein aangenomen. Hetwelk dezen avond nog nader zal wor den besproken. De eventueele inzenders raadde spr. sterk aan in de komende bloei-periode eens goed te beoordeelen, wat men voor de meest geschikte soorten tulpen voor perkbeplanting kan inzenden, daar dit een voorname factor is tot het welslagen. Voorts deelde; de Voorzitter mede, dat het garantie-fonds reeds f. 20750 bedraagt, waarvoor hij gaarne dank bracht aan het Gemeente-bestuur en overige deelnemers voor de ondervonden medewerking, ook was door een lid reeds een zilveren medaille beschikbaar gesteld, welke daad hij met genoegen ieder ten voorbeeld stelde en hiervan navolging ver wachtte. De notulen der voorgaande ver gadering werden onder dank vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van het Hoofdbestuur der Posterijen, als antwoord op de ingezonden klacht over den minder goeden telefoondienst in het seizoen, waarin werd medegedeeld dat de verbin ding met de groote steden met enkele draden zal worden uitgebreid, terwijl ge durende de seizoendrukte ook meer per soneel voor dezen dienst aanwezig zal zijn. Tot aansluiting met het net Lisse vond het H. B. echter geen aanleiding. Een schrijven van den Plantenziekten kundige dienst over den verbouw van aardappelen, die vatbaar zijn voor wrat-ziekte wordt gezien, de minieme teelt van dit product hier. voor kennisgeving aangewezen. Medegedeeld werd dat ln de laatste weken 3 nieuwe leden zijn toegetreden. Aan de hand, van de aanwezige schets, besprak de voorzitter de indeeling en de reeds verrichtte werkzaamheden aan 't Flora park, het beschikbaar stellen van arbeids krachten zal ten allen tijde zeer op prijs worden gesteld. Door den Adviseur was een plan saamgesteld met een vaste in deeling der kleuren, dit om een harmo nisch geheel te verkrijgen, doch daarnaast is ook gelegenheid voor vrije inzendingen. Naar aanleiding der laatste mededeeling, vond de heer Braun het raadzaam met de vrije inzendingen zeer voorzichtig te zijn en deze mogelijk te controleeren opdat men niet bij deze soort van inzending telkens dezelfde variëteiten tegenkomt. Het keurig gestyleerde Jaarverslag van den secretaris, ontlokte de vergadering een applaus, waaraan de voorzitter de wensch toevoegde dat de heer Verwey nog vele jaren voor de afdeeling moge werkzaam zijn. Het verheugde spr. ten zeerste te kunnen mededeelen dat gelijk met het gouden feest der afdeeling de Secretaris 25 jaar deze functie vervult. Het jaarverslag van den Penningmees ter sloot met een voordeelig saldo van f79.67. De bescheiden nagezien door de heeren Tromp en v. Went, werden In de beste orde bevonden zoodat de penning meester onder dank voor zijn finantieel beleid werd gedechargeerd. Artikelgewijze kwam nu de beschrijvingsbrief der 166e Algem. Vergadering in behandeling, welke terloops enkele besprekingen ontlokte. Punt 9 voorstel van Heemstede, verbete ring van het Orgaan, vond de heer J. Braun Sr. een veelzijdige eisch, welke wel tot de vrome wenschen zou blijven. Ook vond deze dat het orgaan in de laatste jaren veel vooruit was gegaan en ont raadde gezien de strekking hiervan dit voorstel te steunen, waarmede de verga dering instemde. Tot afgevaardigden wer den benoemd de heeren J. Braun Sr. en B. Tromp, als plaatsvervangers de heeren Lindhout en H. Ruigrok. In de rondvraag werd op het euvel der losloopende honden gewezen, daar deze bij verscheidene bloe misten weer veel schade hadden veroor zaakt. Door den voorzitter werd toegezegt dat deze persoonlijk een bespreking zal aanvragen met den Commissaris v. Politie en deze zal verzoeken het bestaande ver bod streng te willen handhaven. Tevens om een goed toezicht nu de bloeitijd der bollen weder aanbreekt. Hierna sloot de voorzitter onder dank voor opkomst, en nogmaals tot medewerking aansporende voor de opengronds-tentoonstelling deze bijeenkomst. RITNSBURG. Jaarverg. Burgerwacht. De Burgerwacht hield haar jaarverga dering bij den heer J. J. Verbree. De ver gadering werd bijgewoond door den eere voorzitter, den burgemeester. De voorzitter, de heer J. Kromhout, richtte een welkomstwoord tot de aanwe zigen. In een kort overzicht over het ver- loopen vereenigingsjaar, memoreerde spr. vervolgens het gunstig verloop, de ge trouwe opkomst en het gezellig verloop der oefeningen. De notulen, voorgelezen door den secre taris, den heer C. Haasnoot, werden onge wijzigd vastgesteld. Uit het jaarverslag, dat de secretaris hierna uitbracht, bleek dat het ledental nagenoeg stationair gebleven is. In het bestuur kwam eenige wijziging. De voor zitter, de heer A. den Heijer bedankte en in diens plaats werd benoemd de heer J. Kromhout, terwijl de penningmeester af trad en vervangen werd door den heer J. v. Rootselaar. De schietoefeningen in het duin en in „Flora" worden trouw bezocht Het bestuur van „Flora" werd dank ge bracht, voor het ter beschikking stellen van de zaal. Ook anderen, die zich voor de vereeniging bijzonder verdienstelijk maak ten, bracht spr. dank. In de Kringwedstrijden en de Provin ciale wedstrijden in Den Haag, kwam de Burgerwacht, zoowel in korps- als in per- soncelswedstrijden uit, en niet* zonder succes. Met een opwekking tot trouw aan het wettig gezag, steeds en in geval van nood in het bijzonder, eindigde spr. zijn verslag. Bij de woorden van dank. die de secre taris in zijn jaarverslag uit, is naar de voorzitter meent, vergeten de man die het meest voor de Burgerwacht en dat be langeloos doet, n.l. de secretaris-com mandant. wien de voorzitter daarom de waardeering van de vergadering wil over brengen. Daarna bracht de penningmeester, de heer J. v Rootselaar, verslag uit. Het batig saldo vermeerderde van f90.38 tot f. 294.05'/:, doch naar de penningmees ter toelichtte, vond dit ten deele zijn oor zaak in het feit, dat na de afsluiting op 31 December nog belangrijke uitgaven ten laste van het vorig jaar zijn gedaan. De kascommlssie, bestaande uit de hee ren H. Ravensbergen en C. v. Vliet advi seerde tot goedkeuring van rekening en verantwoording, waarna deze algeheele decharge werd verleend. Bij de thans volgende verkiezingen we gens periodieke aftreding, werden de af tredenden, de heeren J. Kromhout, Joh. Oudwater. G. Vos en G. van Vliet allen herkozen, en voorzoover ter vergadering tegenwoordig namen zij de herbenoe ming aan. Hierop volgden eenige mededeelingen van het bestuur, van huishoudelijken aard. De schietoefeningen in het duin zul len aanvangen 28 April, waartoe Vrijdags en Maandags daaraan voorafgaande de wapens moeten worden afgehaald. Verder zal een wisselbeker worden aan gekocht, die onder de leden onderling verschoten zal worden, en wel in staande, liggende en knielende houding, telkens een serie. De beker zal wisselbeker blijven, en telkens een jaar in het bezit van den winnaar blijven. De voorzitter deelde mede, dat het lid maatschap van de Burgerwacht onver- eenigbaar ls met dat van den Bond van de Vrijwillige Landstorm, waarom spr. de in de termen vallende leden adviseerde, voor een van beiden te bedanken. Een ontwerp-burgerwacht, ter beoor deeling toegezonden door den Bond van Burgerwachten, werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Vervolgens werd ter afwisseling door een tweetal leden, de heeren J. v. d. Gug- ten en Zwaan, een voordracht gedaan, getiteld „Ik eet H. O., ik niet", waarmede zeer veel succes werd behaald. De rondvraag leverde weinig bijzonders op. Met een opmerking over de schiet- regeling tijdens wedstrijden van den heer J. v. d. Gugten, zal het bestuur rekening houden. Hierna werd overgegaan tot uitreiking van de tijdens het winterseizoen behaalde prijzen. Tijdens de gedurende den winter in „Flora" gehouden schietwedstrijden van de Burgerwacht waren prijswinnaars: In klasse A: 1. J. v. Iterson Jzn; 2. T. Heemskerk; 3. G. Vos; 4. C. v. Delft; 5. C. Haasnoot; 6. L. v. Egmond: 7. J. Oudwa ter; 8. J. v. Rootselaar; 9. G. v. d. Meij; 10. H. Ravensbergen; 11. A. Star. In klasse B: 1. J. v. Iterson Czn.; 2. C. v. Klaveren; 3. C. v. d. Gugten; 4. A. v. d. Meij; 5. J. v. Rossum; 6. Joh. V. d. Gug ten; 7. G. V. Klaveren; 8. C. Zwaan Jaczn.; 9. J. Kromhout. In klasse C: 1. G. Vos Gzn.; 2. P. v. Kla veren; 3. W .Kromhout; 4. F. V. Duijn; 5. H. v. Iterson; 6. P. Brussee Jaczn.; 7. T. v. Delft Tzn.; 8. B. Lubach; 9. G. v. Vliet; 10. M. Verheul; 11. A. v. Delft Azn. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. J. van Dijk geb. van Vliet Dochter. Ondertrouwd: N. J. van Os en M. Ch. van den IJssel. Getrouwd: J. Th. J. Janson en W. P. v. d. Haar. Overleden: M. van Wijk m. 73 j. W. Heynis vr. 76 j. De definitieve candidatenlijst van de S.D.A.P. voor de a.s. raadsverkiezing luidt als volgt: Stompwijk: 1. H. Verheyen, 2. K. Bloemheuvel, 3. W. v. d. Oest; 4. Mw. H. Grootveld, 5. P. J. Peperkoorn, 6. J. G H. v. d. Schilden; Veur: 1. H. v. Bom mel; 2. J. Nak; 3. B. Nagtegaal; 4. K. Brouwer; 5. A. J. Zwart; 6. P. v. d.Wolde. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. de Ruiter geb. Verdouw, Z. Ondertrouwd: C. J. Langeveid en C. W. van Veen. J. G. Simons en A. M. V. Kuppens. ZEVENHOVEN. Regenwater-gebrek. Daar in de maanden Februari en Maart rle regenval uiterst gering was, geraken thans evenals twee jaar geleden vele regenputten uitgeput. Verlangend wordt dan ook de langverwachte drinkwaterlei ding tegemoet gezien. Burgerlijke Stand. Geboren: Martinus, z. van G. Hooger- werf en M. A. Duikersloot. RECLAME. de fijne custard meX ejur\ zak^e l'VPJr VANILLESUIKER vr\ \AJder pak./ lNGfABR:jEJPUZAAGRQi;ifia De veehouder K. werd door eet aangevallen. Door ijlings toegesneld) standers werd de man ontzet. ZOETERWOUDE. Protcstantsche candidaatstellini Gemeenteraadsverkiezing. Nadat onlangs eenige Protestar., kiezers bijeen waren geweest tei weer een Protestantsche Candidate in te zenden, zijn de verschillende; pen bijeen geweest en hebben voo( de navolgende personen als Candidr de lijst geplaatst: De C.H. stelde J. J. v. d. Does, Graaf, A. L. Hoogedoorn, J. Scheut en W. Wessel; de A.R. stelde G. va: veren, Ph. Boot, G. v. Leeuwen. P dam en J. P. v. d. Stoel; een groep p.angeslotenen stelde B. Hageman; J. Los. Donderdag 16 April a.s. hoopt me; bij elkaar te komen tot vaststellit; een officieele Protestantsche lijst. Gevonden voorwerpen: Een paa meshandschoenen, een R.K. Kerkb een dames Touillet, een bumper van Inlichtingen bij den gem. veldwactr d. Rijndijk. NEDERLANDSCH TOONEELVERBO) In de laatste vergadering van 't Ht bestuur is aan prof. dr. H. Schofe diens verzoek eervol ontslag verleeni voorzitter en is in diens plaat,-, als danig verkozen de heer dr. TjeDbo P ken te Haarlem. Het dagelijksch bestuur is thans volgt samengesteld: dr. Tjebbo Frail Haarlem, voorzitter; dr. J. de Vriezc, sterdam, secretaris, mr. J. van Sche: haven, Den Haag, penningmeester. De algemeene Jaarvergadering val Verbond wordt dit jaar gehouden te: phen op Zaterdag 6 Juni. NIEUWE UITGAVEN. NATUUR EN TECHNIEK. Bij de uitgeversmaatschappij „Elss te Amsterdam is thans een nieuw mij blad verschenen n.l. „Natuur en TeclcS onder redactie van ir. J. W. Bartel; dr. H. Engel. De redactie stelt zichfS door populair-wetenschappelijke artiV waartoe zij zich de medewerking schafte van dr. N. A. Halbertsma, i' H. Drukker, Henri Meyer. Wouter E stijn, prof. F. J. J. Buytendijk en and? verschillende onderwerpen nader t«: lichten. In zijn stemmigen omslag en. groote aantal goed uitgevoerde illust ties maakt het blad een goeden indri 293. Toen de lus aan den haak was gebonden, De visscher nog op het stoeltje zat. Klom Wim weer op het kleine muurtje Met het touw dat hij nog had, De visscher scheen niets te zien of te hooren, Van wat hem nog te wachten stond, Hij bleef suffen op zijn tabouretje Snorkend en met open mond. 294. Een woning werd hun aangewezen, Een open kamer van een huis „Ik voel me", zelde Pim, wat angstig „Niet zoo veilig als bij mij thuis." „Och, jonge'zei de piloot rustig, „Wees maar niet angstig voor den tijd Wie gauw bang is voor de toekomst Raakt, heel gauw zijn kalmte kwijt."

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10