UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. baar maken van steenkolen, maar dat bet tevens In staat stelt, om een veel grooter percentage benzine uit ruwe olie te ver krijgen dan voordien het geval was, wat tot een aanmerkelijke verlaging der pro ductiekosten moet leiden. Het doel van de nieuwe, bovengenoemde combinatie Is, de uitwisseling van alle patenten, rechten en ondervindingen tusschen de verschillende ondernemingen, die zich met de practische toepassing van het hydreeringsprocédé bezig houden, wat ongetwijfeld aan de ontwikkeling van het procédé ten goede zal komen. Ook afgezien hiervan is het van belang, dat de groote concurreerende petroleummachten tot samenwerking zijn gekomen, een samenwerking, die zich wel ig waar thans nog beperkt tot een onder deel van het bedrijf, doch die er wellicht op den duur toe zal kunnen leiden, dat de betrekkingen tusschen de beide on dernemingen ook op ander gebied van vriendschappelijker aard zullen worden dan tot dusverre het geval was. Industriële fondsen zijn bij gedrukte stemming aanvankelijk verder in koers afgebrokkeld, waarop een licht herstel in trad. Enkele, in den jongsten tijd gepu bliceerde dividenden wijzen er op, dat er nog altijd goede binnenlandsche indus- trieele ondernemingen zijn, waarop de economische depressie tot dusverre be trekkelijk weinig vat heeft gehad. Zoo stelt de Nederlandsche Kabelfabriek een onveranderd dividend voor van 25°/o, de Ned. Gist- en Spiritusfabriek van 24"/o, de Rotterdamsche Droogdok Mij. kan het dividend van 15®/«, dat het vorige jaar werd betaald, wel niet handhaven, maar keert toch nog 12°/» uit, de Koninklijke Mij. „De Schelde" verhoogt haar uitkeering met één tot 6°/o (voor aandeelen Nationaal Bezit 6Vt'/i>). Waar hiertegenover echter onbevredigende resultaten van andere ondernemingen staan, kan hiervan slechts weinig invloed ten goede op de alge- meene stemming ter beurze uitgaan. De koersverbetering, die in de tweede helf» der week viel waar te nemen, is dan ook voornamelijk het gevolg van manipulaties der beroepsspeculatie, die tracht een ver levendiging van den handel uit te lokken, zonder dat het publiek zieh echter laat verleiden, op cenigszlns belangrijke schaal in de markt te komen. Zoo was het koers- herstel van aandeelen Aku voor een groot deel toe te schrijven aan vraag der spe culatie, die zich hierbij baseerde op de koersverbetering van kunstzijde-aandee- len op de Berlijnsche beurs, welke in allerlei oncontroleerbare geruchten haar oorzaak vond. Voor suiker- zoowel als voor rubber- aandeelen bleven de koersfluctuaties van beperkten omvang. Wat suikeraandeelen betreft, gaven de berichten betreffende het verloop der te Parijs gehouden con ferentie van suikerproducenten aanlei ding tot terughouding, aangezien nog geen overeenstemming kon worden be reikt betreffende de vaststelling van een maximumprijs. Het Chadbourne-plan brengt met zich, dat wanneer een be paalde nader vast te stellen prijs zal zijn bereikt, een groote hoeveelheid mag worden geëxporteerd. Java wil dezen prijs vastgesteld zien op 2 dollarcents per Eng. Pond, Cuba en de andere producen ten op 2'/s dollarcents. Ook ten aanzien van enkele andere punten, dc practische toepassing van het Chadboume-plan be treffende, schijnt nog verschil van mee ning tusschen de verschillende producen ten te bestaan. De eenlge afdeeling der Amsterdam- sche beurs, die scherpe koersbewegingen te zien gaf. was die der tabaksaandee'èn. Op het bericht, dat na de langdurige pe riode van droogte, die de vrees had ge wekt. dat ook de oogst van dit jaar weer onbevredigd zou worden, de regens einde lijk zi.in doorgekomen, deed zich goede vraag gelden. Tengevolge van het beperkte materiaal, dat in deze aandeelen, die zich meerendeels in vaste handen bevinden, aan de markt is, kon deze vraag slechts tegen aanzienlijk hoogere koersen worden bevredigd. Zoo stegen Deli Mij. in één dag c a 30'/!. Ofschoon hierop een terugslag onvermijdelijk was. blijven de koersen toch aanmerkelijk boven het niveau der vorige week. Het hieronder volgende staatje geeft een overzicht van de voornaamste koers fluctuaties in de afgeloopen week. Aku 881/4—861/4—97 Calve-Delft 118—1111/4118»/: Acoustiek 828183'/: Ned. Ford 304302—309>/r Philips Gem. Bez. 232—228—243—241 Unilever 209Vi200'/!214'/t Redjang Lebong 88 3/4—95—94 1/8 - Kon. Petroleum 285'/i274—230V- Amsterdam Rubber 95—98 Hessa Rubber 88—0265 Kon. Ned. Stoomb. Mij 4845'/,461/4 Kon. Paketvaart 158156'/» Handelsver. „Amsterd." 377—375—381'/- Arendsburg Tabak 337355Vv Deli Batavia 252—269'A264 Deli Mij. 260—295—277 Senembah 318—334330 Sedep Cult. Mij, 368—319. BODEGRAVEN. Jaarverg. „Groene Kruis" Onder presidium van den heer W F Bruut vergaderde de afdeeling Bodegra- ven-Zwammerdam van 't „Groene Kruis". Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental 750 bedroeg De al- gemeene kas had een batig saldo van r.350. aan contributies werd ontvangen i-°'5.25. op schapen werd gewonnen r.323.93 De algemeene kas gaf aan de wijkverpleging een subsidie van f.300 De boeken waren gecontroleerd en in orde bevonden. Het jaarverslag van den secre taris der „Wijk'' dr. Schreuder, was voor het eerst sedert jaren weer eens opgewekt. Het ledental was met 200 toegenomen. Een gift van f 100 was ontvangen Er be- zelfs een voordeelig saldo van i D,e zuster bezocht 79 gezinnen in ia-, bezoeken. Gesproken werd vervolgens over den moedercursus, den tandheelkun- B|en zorg en eerste hulp bij ongelukken. De heer Bogaart drong er sterk op aan, dat ook voor deze cursussen samenwer king gezocht zou worden met de andere Wjkverplegingen. HAZERSWOUDE. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van de krooswerken van de Hazerswoudsche Droogmakerij, werden de perceelen 1, 2, 3, 4 en 5 toegewezen aan J. Lourier resp. voor f,70, f.107, f.50, f.22 en f.85; de perceelen 6 en 8 aan G. van Tol voor resp. f. 38 en f. 37 en de perceelen 7 en 9 aan P. den Hertog v. resp. f. 14 en f. 75 De verkoop van 66 kerkschapen van de R.-K. Kerk op het Dorp alhier heeft opgebracht de som van f. 2682. NIEUWKOOP. Verkiezing Gemeenteraa Op Woensdag 17 Juni wordt in deze gemeente de stemming gehouden voor den emeenteraad. De candidaatsteliing heeft plaats op Dinsdag 12 Mei. Burgerlijke stand. Geboren: Annigje Cornelia, d. van Jac. Slingerland en N. A. Vonk; Johannes Adria- nus, z. van Th. H. Baars en M. W. van der Hulst; Adrianus Jacobus, z. van A. C. Schutter on J. Leliveld; Elisabeth Jo hanna, d. van Ph. Zekveld en J. K. Jonker. Overleden: Neeltje Boon, 74 jaar, wed. van Joh. Heijne. Ondertrouwd: O. F. van Dijk, 24 jaar, wonende te Vinkeveen en Joh. van Capel, 20 jaar; Joh. van Leeuwen, 29 jaar e'n C. Vork, 22 jaar. W. Dekker, 30 jaar, wonende te Uithoorn en O. M. Twaalfhoven, 26 jaar. NJEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Jacobus, z. van Ge- rardus van der Hoorn en Anna Hendrika Verhaar; Hendrika Maria, d. van Petrus Joannes v. d. Aar en Helena Johanna Buys. Geboren te Alphen a.d. Rijn: Marinus z. van Hendrik Roodenburg en Grietje van Leening. Overleden: Arina Ertsen, 69 jaar; Fle- ter Over, 70 jaar; Johann Godfried Buh- neman, 78 jaar; Pietertje Vroedijk, 84 jaar; Johannes Meijer, 1 jaar; levenloos kind van Albertus Kok en Elisabeth Franclna van den Berg. De heer J. Augustinus, wethouder, alhier, wenscht niet meer In aanmerking te komen voor de as. verkiezingen. OUDE-WETERING. OFFCIEELE OPENING DER WINKELWEEK. Door den Burgemeester. Onder groote belangstelling heeft gister middag in Hotel Van den Bosch alhier dc feestelijke opening plaats gehad van de Eerste Oudcweteringschc Winkelweek. Nadat het voltallig bestuur en het Eere- Comité bestaande uit Burgemeester Vos- ters, eere-voorzitter, en Dr. A. van dei Bijl, Ir. A. O. Rijsdijk en Jos. Penning de Vries, benevens de talrijke aanwezige deelnemers en verdere belangstellenden in de zaal hadden plaats genomen, nam de voorzitter, de heer D. Nasveld, het woord tot het uitspreken van een kort woord van welkom. Spr. gaf een korte uiteenzetting van het doel der winkelweek n.l. het bevorderen van den welstand van den plaatselijken middenstand, welk doe! men wil bereiken door in deze dagen eens extra naar voren te brengen al hetgeen in de plaatselijke winkels verkrijgbaar ia Spr. bracht dank aan het Gemeentebe stuur en aan den Burgemeester in het bijzonder, voor den daadwerkelijken steun bij de voorbereidende werkzaamheden on dervonden Wel zijn er talrijke moeilijk heden te overwinnen geweest, maar het bestuur heeft toch het vaste vertrouwen, dat succes niet zal uitblijven. Hierna gar de Voorzitter het woord aan den Burge meester en verzocht £.0 dezen tot opening der Winkelweek over te gaan. Deze zegt dat het geheele gemeentebe stuur met belangstelling van de plannen der Oudeweteringsche Winkeliers kennis heeft genomen en de vereischte toestem ming gaarne verleende. Spr. heeft be wondering voor den moed van de plaatse lijke winkeliers om in dezen tijd van cri sis en malaise een dergelijke onderneming op touw te zetten. Voor de groote activi teit van het Comité brengt spr, gaarne zijn hulde. Hij hoopt tevens, dat deze ac tiviteit steeds zal toenemen. Na aan de deelnemers onder God's Zegen de beste resultaten te hebben toegewenscht ver klaarde de Burgemeester de winkelweek voor geopend. De Voorzitter bracht Burgemeester Vosters dank voor zijn gehouden rede en de nuttige wenken, die daarin waren ver vat. Dan verkreeg Dr. Van der Bijl het woord namens neringdoenden van Oude wetering. Toen spr. van de eerste plannen tot het houden van deze Winkelweek hoorde heeft hij aanvankelijk het hoofd geschud, maar na rijper nadenken is hij tot de conclusie gekomen dat nu alle neringdoenden zich met zoo'n groote ijver er zich er zich op hebben toegelegd en het risico op zich durven nemen, het succes der winkelweek niet kan uitblijven. Dit laatste wenschte hij en het Comité en alle deelnemers van harte toe. De volgende spreker, Ir. Rijsdijk, zeide, dat z.i. het eerste doel van de winkelweek was om de verkoop met een behoorlijke winstmarge zooveel mogelijk te bevorde ren. Als fabrikant, die talrijke winkeliers onder zijn klanten heeft, acht spr. zich voldoende op de hoogte van de moeilijke tijden, die ook de winkeliers medemaken. Het verheugt spr. ten zeerste, dat de Oudeweteringsche winkeliers juist in dezen tijd het initiatief tot deze winkel week hebben genomen. Hij hoopt, dat zij door goede reclame hun omzet steeds hooger zullen kunnen opvoeren en dat de resultaten nog lang zullen mogen na werken. Ten slotte kwam aan het woord de heer Jos. Penning de Vries, die zeide oprechte bewondering te hebben voor de energie van de Oudeweteringsche winkeliers. Alle sprekers werden door den Voor zitter met een kort woord beantwoord, waarbij spr. ook mededeelde, dat bij het bestuur reeds plannen voor de toekomst aanhangig zijn. Hierna werd een pauze gehouden en werd de Eere-wijn rondgediend. Daarna deelde de Voorzitter mede. dat de Directie van de N.V. Nederlandsche Krachtvoeder- fabriek Muskator alle deelnemers tot een rondgang door de fabriek heeft ultgenoo- digd. Allen begaven zich daarop naar de fabriek, waar de Directeur. Ir. Rijsdijk persoonlijk den rondgang leidde. Na afloop hiervan bood Ir. Rijsdijk het Comité een Tea aan in Hotel Van den Bosch, waarna de openingsplechtigheid was afgeloopen. Als attractie werd den eersten avond door de Muziek-vereeniging „Eruditio" een fakkel-optocht door ae plaats gehouden en werden voor de win kels van de bestuursleden, zoowel op de Wetering als op den Ringdijk eenige vroolijke morsehen geblazen. Een en an der bracht heel wat menschen op de been die tevens van de gelegenheid gebruik maakten de verschillende keurige etalages te bezichtigen. Wij willen eindigen, met onze beste wenschen voor het welslagen van de Winkelweek uit te spreken. WADDINXVEEN. Herberg- en Winkelsluiting. De A.-R. Klesvereenlging zoekt samen werking met de Prot.-Chr. en Roomsche kiesvereenlglngen alhier, om den Gemeen teraad te verzoeken een verordening in het leven te roepen voor herberg- en win kelsluiting op Zondag. WOUBRUGGE. Kcrkschapenverkoop. Dc verkoop van 100 kerkschapen ten bato van de R.K. Kerk te Hoogmade heeft f. 3824.50 opgebracht en van 30 kerkschapen ten bate van do Ned. Herv. Kerk aldaar bracht op f, 1117.50. De openbare verpachting van het gras- en rietgewas op de buitenlanden van den polder Vierambicht h.eft opgebra' ht f.303, vorig jaar f.389. Tweo perceelen werden opgehouden. ZEVENHOVEN. De zaak-Rijneker. B. en W. stellen den raad voor R. in de eerste plaats naar het armbestuur te ver wijzen; eerst als blijken zou, dat dit col lege niet kan of mag steunen, zou van gemeentewege kunnen worden ingegrepen. Vrijstelling gymnastiek-onderwijs. B. en W. stellen voor, weer vrijstelling aan God. Staten te verzoeken betreffende lichamelijke oefening aan do openbare lagero school alhier. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Jacob Jan. z. v. Jo hannes Schouten en Margaretha v. Dam. Victorinus Anthonius, z. v. Cornells Verbelj en Maria Johanna v. den Berg. - Maria Adriana Hestera, d. v. Jan Edel man en Marrigje Schriek. Getrouwd: Wouter v. Holst, jm. 19 j., te Amsterdam en Gerdina Wilhelmina de Jong jd. 21 J. De heer C. Uithol alhier, is aange steld tot hulp-besteller der Posterijen aan het Postkantoor alhier, zulks in dc plaats van den heer D. G. Hogeveen. De heer K. J. de Beun te Gouda, di recteur van de Chr. zangvereen. „Zingt den Heer" alhier, heeft uit deze functie ontslag genomen. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren; Hendrika Andrea, d. v. C. van Groeningen en B. v. d. Werf. Gijsberta, d. v. W. van Elswijk en H. G. Griffioen. Arie, z. v. A. van Es en A. M van Buij- ten. Engelinus, z. v. H. Kwint en J. v. Ringelenstein. Lena, d. v. H. A. Luijt en W. Wamsteeker. Johannes Willem, z. v. W. J. Wakker en J. G. Verheul. Mensje d. v. J. Polman en K. Wernsing. Cor nelia, d. v. F. Vervloed en L. J. G. Dekkers Pietertje Cornelia, d. v. J. van Hal en B. J. Duivenvoorden. Johannes, z. v. T. van den Haak en A. Hijstek. Helena Maria, d. v. M. C. Schönhage en M. Out. Johannes, z. v. H. Leijen en J. Visser. Ondertrouwd: C. M. de Graaf 43 j. en F. Wijkman 53 j. P. Brouwer 27 j. en M. Teeuwen 24 J. M. A. Kauffman 25 J en Th. C. Willemse 24 j. M. Blesheuvel 24 j. en T. Pannekoek 23 J. P. Krabben dam 24 j. en A de Groot 25 j. W. J. de Jongh 28 j. en J. Hoogkamer 22 -j. H. J. Meijer 28 j. en E. van der Bijl 33 j. A. Maarse 25 j. en G. Piet 21 j. A. Ekel- schot 30 j. en C. M. Granneman 29 j. K. de Vries 34 j. en C. J. v. Broeck 24 j. Gehuwd: A. M. Tschur 31 j. en D. M. Ickenroth 25 j. G. Klootwijk 23 j. en A. Kulk 22 j. Overleden' Jan Dick van Marsbergen 56 j. geh. met B. van Vuren. Cornells Maasdam 72 j. geh. met J. Koelewljn. Johanna Wilhelmina Maria 8 j. d. v. K. Th. Zwetsloot en M. P. van Steijn. Pie- ter 13 j„ z. v. A. Arensman en C. van Es sen. Willem van Huis 71 j. geh. met A. Poldervaart. LISSE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Dinsdag, den 14 April 1931, des namid dags om half drie uur in openbare ver gadering bijeen. 1. Verzoek van den heer G. J. Wansink om eervol ontslag als lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim wegens vertrek naar elders. 2. Benoeming van een lid der Commis sie tot Wering van Schoolverzuim in de vacature Wansink. 3. Verzoek van den heer G. J. M. Een huls, om eervol ontslag als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Llsse. 4. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Llsse in de vacature Eenhuis. 5. Wijziging van de verordening, rege lende de verdeeling der werkzaamheden van den Burgerlijken Stand In de ge meente Lisse. 6. Verkoop van een perceel bouwterrein langs de Tulpenstraat aan den heer J. Annaert, alhier. 7. Verkoop van een perceel bouwterrein langs de Tulpenstraat aan den heerAlb. Moolenaar, alhier. 8. Verkoop van een perceel bouwterrein langs de Kanaalstraat aan den heer P. van der Wel. alhier. 9. Verkoop van een perceel bouwterrein langs de Jullanastraat aan den heer H. A. J. Koot, alhier. 10. Beschikbaarstelling van 50 RR. tuingrond, ten behoeve van de Commis sie van „Tuingroei- en Zaadbloemen teelt", onderafdeeling het Patronaat te Lissc. 11. Subsidie aan de Vereeniging de Gasstichting" voor het jaar 1931. 12. Voorstel tot vernieuwing van gas houder no. 1. 13. Verzoek van den Raad der gem. Arnemuiden, om adhaesie te betuigen aan zijn adres aan H. M. de Koningin, om wijziging van artikel 195 der L.O. wet 1920. 14. Onbewoonbaarverklaring van de woningen Stationsweg nos. 16, 18, 20, 30, 32 en 36. 15. Waarborging gesloten en nog te sluiten geldleeningen door de N.V.Elec- triciteitsbedrijf Hillegom—LisseSassen- heim. 16. Vaststelling begrooting Schoolart- sendlenst voor het tijdvak lApril—31 December 1931. 17. Vaststelling rekening van het Bur gerlijk Armbestuur der gemeente Lisse over het jaar 1930. 18. Vaststelling begrooting van het Burgerlijk Armbestuur der gemeente Lisse voor het Jaar 1931. 19. Comptabiliteit. 20. Ingekomen stukken en mededee- lingen. NOORDWITK-BINNEN. JUBILEUM NOORDWIJKSCHE REDDINGSBRIGADE. Een waardige feestelijke herdenking. De Noordwijksche Reddingsbrigade be stond dezer dagen 10 jaar. Dit feit is niet onopgemerkt voorbij gegaan. Voor die ge legenheid werd in Hotel „Royal" een feest avond georganiseerd. De zaal was geheel gevuld met belangstellenden toen de heer S. Verloop ais voorzitter der feestcommissie den avond opende. De zaai, welke door den heer Overvelde belangloos van palmen was voorzien en waarin aan het einde bij het podium de Brigade-vlag was opgesteld, gaf een feestelijk aanzien. Spr. heette de talrijke aanwezigen har telijk welkom, inzonderheid den voorzitter der Brigade, dr. Hermanides, die na een bekomen ongeval weder aanwezig was. en het bestuur der Boskoopsche Brigade, den heer van Veen. De feestcommissie bestaande uit de hce- ren S. Verloop, v. d. Wilk, J. v. d. Niet, J. van Kan Jr. en J. Zuiderduin had niet stilgezeten. Voor de tombola werden de geschenken ontvangen waarvan de gevers werden genoemd. Door de commissie kon ook een 3 tal 'donateurs worden geboekt. Voor dezen avond was het voor Noordwijk niet onbekende Haarlemsche Cabaret ge zelschap geBngageerd. Vervolgens werd door den heer Verloop in zijn kwaliteit van archivaris en 2e secretaris een keurig verslag uitgebracht van het voornaamste werk hetgeen de Brigade in de afgeloopen 10 jaren heeft tot stand gebracht. Het ging de Brigade moreel en finantiecl geheel naar den wensch. De brigade bezit een eigen verzekeringsfonds, hetwelk door het bestuur zelt wordt geadministreerd en gefinancierd en thans f. 2000 bedraagt. Tot den vriendenkring behooren thans 190 familie's. Gememoreerd werd de prettige samenwerking met dc Commissie der N. Z. H. R. B. M., en dat de brigade werd opgericht 9 Maart 1921 en wei op initiatief van afd. van den Volksbond tegen drankmisbruik. De brigade verleent steeds hulp en bijstand b.v. op Oranjefeesten, in de ijsperiode enz. enz geeft E.H.B 0 - cursussen aan de leden en buitenstaanders, het verleunen van hulp in den uitgebreiden zin des woords. Uit alles blijkt hoe nuttig de Brigade werkt. De cursus K.H.B.O. welke steeds door den voorzitter, dr. Hermanides werd gegeven, wordt thans door dr. Nie- kerk gegeven. Namens de cursisten werd door den heer Verloop dr. Niekerk een prachtig boekwerk aangeboden. Nadat de heer Verloop de Brigade in ieders geest had aanbevolen sloot hij zijn uitvoerig verslag met de woorden: „Zweert trouw aan het vaandel der menschlievcndlieid en ge zult er nooit berouw van hebben", (applaus). Nadat de voorzitter op het podium was verschenen, bood de heer Verloop de Brigade een door hem vervaardigde eiken voorzittershamer aan, daarbij den wcnsch uitsprekend dat het den voorzitter vergund moge zijn nog zeer vele jaren hiermede de vergaderingen te presideeren. Hij verzocht de aanwezigen uit sympathie voor den voorzitter allen staande het door mej. N. de Groot vervaardigde Brigade-lied te wil len zingen, waaraan spontaan werd voldaan. De heer Verloop dankte den voorzitter hierna voor al hetgeen hij voor de Brigade heeft gedaan. Hierna nam de voorzitter het woord. Spr. bracht dank aan de feest commissie, die tijd en arbeid niet hebben ontzien om dezen avond tot stand te bren gen. Hij bracht dank aan den archivaris voor de keurige wijze waarop deze het archief heeft samengesteld bestaande uit een 3 tal hoekdeelen verlucht met uitknipsels' van couranten en foto's die de werkelijkheid ten toon stellen. Spr. stelde thans het eenige eerelid der Brigade aan de aan wezigen voor n.l. een geborduurde pape gaai, het symbool der N.R.B. door wien de kas der Brigade f. 1000 verkreeg. Spr. dankte vervolgens hoofdleiders en leiders, hoofdinstructeurs en Instructeurs en de leden der Brigade voor al hetgeen zij voor de Brigade en de menschbeid hebben verricht. De voorzitter der Boskoopsche Reddings brigade deed zijn gelukwensch en vele sympathieke woorden vergezeld gaan van een prachtig bloemstuk. Een bijzonder woord van dank werd door spr. gebracht aan den sympathieken voorzitter voor het vele dat hij voor het bondswerk heeft gedaan. Als laatste spreker trad naar voren de heer Coppers van Cappelle. Deze sprak woorden van sympathie tot de Brigade, doch in hoofdzaak tot den voorzitter als zijn huisarts. Hierna kwam het Cabaret gezelschap bestaande uit 2 dames en 4 'heeren aan het woord. Dat dit optreden naar een ieders wensch was, bleek ge noegzaam uit den bijval. Ook dc heer J. Zuiderduin oogstte met zijn liedjes ge weldig applaus. Een gezellige band luisterde den avond tusschen de nummers op met goede muziek. De pauze werd in beslag genomen donr de aangekondigde tombola. Een ge zellig bal, onder leiding van den heer Zniderduin besloot dezen geslaagden feest avond. NOORD WIIKERHOUT. Jaarverg. „Wit Gele Kruis". De R.K. Wijkverpleging „Het Wit-Gele Kruis' alhier, hield hare jaarvergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat deze vereeniging op 1 Jan. 1.1. 48S leden telde. Er is voorts een belangrijk batig saldo. Het bestuur is voornemens dit zeer doel matig te besteden: betere huisvesting, uit breiding van den voorraad verplogings- artikelen, kraamverzorging, enz. staan op het programma. Allo leden en begunstigers hebben recht op de gewone wijkverpleging; tuberculose lijders, die in eeno inrichting verpleegd worden, hebben recht pp eenc tegemoet koming van f. 1.50 per dag, gedurende der tien weken. De helft van al de, te ontvangen con tributie zal besteed worden voor de wijk verpleging; de andere helft voor dc tuber- culose-bestrijding. In 't afgeloopen jaar werden 60 ver- plegingsartikelen uitgeleend en vijf per sonen geregeld bestraald onder do hoogte- zon, terwijl de zuster-wijkverpleegster ge regeld dagelijks de patiënten bezoekt en kleine verplegingen geregeld in het zuster huis verricht worden. Tot bestuursleden werden herkozen, de heeren E. Oostdam en J. v. d. Berg. De gemeente sloot een kasgeldleening groot f 150.000, met de Nederlandsche Middenstandsbank. VALKENBURG. Stichting van een Oranjevereeniging? Op ultnoodlging van het comité, dat verleden jaar de leiding had van het Oranjefeest, werd een bijeenkomst ge houden tot stichting van een Oranjever eeniging. Jammer, dat er zoo weinig be langstelling was. Het groepje durfde het tenminste niet aan zich tot een vereeni ging te constitueeren, maar in beginsel verklaarden allen zich voor een Oranje vereeniging. Huls aan huls zal nu een cir culaire verspreid worden om sympathie voor het doel op te wekken, terwijl 14 da gen daarna de aangehechte strook terug gehaald zal worden, waarop ieder te ken nen kan geven, of hij zich al of niet wil aansluiten. Waar het hier om gaat den verjaardag van onze vorstin waardig te vieren, hoopt de commissie op aller me dewerking. Zooals de toestand nu is, kan 't niet blijven, want zonder de moreele steun van een vereeniging wil niemand de verantwoordelijkheid meer op zich nemen De collecten In de maand Maart heb ben in de Herv. Kerk alhier bedragen voor de Diaconie f. 37.91; voor de kerk f. 73.79. De Inhoud der bussen bedroeg f. 14.49. De verkoop der Emmabloempies voor de T.B.C.-vereenlging heeft f. 34 opge bracht. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Hermanus Joseph „.i Joseph Adrianus, zonen van C. Bax en G. Hoek Cornells Franslscus, zoon van J. A. Zuid hoek en M. van Steijn. Loop der Bevolking. Gevestigd: Th. P. Hoogervorst, Engelsche- laan 2, van Sassenheim, Zandslootkade 25. Joh. Meijer, Hoofdstraat 96, v. Voor burg. II. J. A. Hutter Leidschevaart 2, van Deventer, Groote Oeverstraat 17. C. en H. Zonjee, Leidschevaart 2, van Be verwijk Breestraat 30. L. F. Sokesteljn Boekhorstlaan 31, v. Hoofdplaat, Kerse- laanstraat. A. Peschier, Hoofdstraat 17. van Noordwijk, Boerenburgerweg 15. c. S. Venne Hoofdstraat 104, van Leiden Haarlemmerstraat 47. C. van der Starre en gezin, Boerhaavestraat 27, van Wad- dinxveen. Ouderweg 101. H. van Gra ven. Hoofdstraat 17, van Beverwijk. R. Zijlstra. Jacoba van Belerenweg, v Heen- vliet, Wieldijk 114. A. M. M. van Empe- len. Hoofdstraat 17, van Texel, Weststr. 16. C. Hoogervorst en gezin Engelsche- laan 2, v. Sassenheim, Zandslootkade 25. Vertrokken; D. G. Jongeneel, v. 's-Gra- vendamschenweg 55, n. Noordwijk, School straat 35. A. Eigenbrood en gezin, van Boerhaavestraat 26, naar Llsse. Haven- dwarsstraat 12. W. A. Philippo van Tey- lingerlaan 28. naar Sassenheim. A. M. van Dijk, van Loosterweg 10, naar Leiden Warmonderweg 34. A. J. Mens, van Leidschevaart 2, naar Rozendaal, Hui- bergschestraat. C. G. Kersten en gezin, van Teylingerstraat 28, n. Sassenheim. A. J. Beijersbergen van Leidschevaart 2, naar Wassenaar, Achterweg 24. Gez Zwetsloot, van Heerenlaan 26, naar Sas senheim, Teylingerlaan. A. van dei- Geest, van Jacoba van Belerenweg 54 n Noordwijk, Douzastraat 20. F. Uithoven v. Teylingerlaan 28. naar Sassenheim. S. J. Olsthoorn, v. Boerhaavestraat 14, n Anna Paulonapolder, Zandvaart M M v. d. Ploeg, v. Hoofdstraat 118, n Leiden Haarlemmerstraat 46. Th. de Lincel van Mgr. Broerestraat 23, n. Noordwijk Katwijkschestraat 22. J. G. Reekers v Leidschevaart 2, n Middelburg, Gortstr 25. C. J. van Straten, van Leidsche vaart 2. n. Heemskerk, Oosterstreng 20. W. J Hok. van Leidschevaart 2, n. Odijk A 32. W. van Nobelen en gezin, van Van der Berg van Heemstedeweg 9, n. Sassen heim, Hoekstraat 9. L. R. van der Geest van Jacoba van Beierenweg 54. n Noord wijk. Douzastraat 20. J. N Nieuwen- broek Leidschevaart 2, n. Veur, St Jo zefstraat 19. Wegens vertrek uit deze gemeente heeft de heer A Eigenbrood bedankt voor zijn zetel in den Raad dezer gemeente. 3—4

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 15