Tweede Blad No. 21797 72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 10 April 1931 SPORT. LENTE IN DE TUINEN VAN DE TUILERIEËN TE PARIJS. In ons land bloeien de hyacinthen nog niet op de velden. In de tuinen van de Tuilerieën staan de hyacinthen al in vollen bloei, dank zij de gunstige weersgesteldheid en het klimaat. 'WAT ER NOG VAN OVER IS. De afbraak van de Doelenzaal te Rotterdam is bijna geschied. Van het gebouw zijn niet veel over dan eenlge muurfragmenten en het podium. HULP VOOR VADER. Zelfs de visschers- jeugd te St. Malo in Frankrijk helpt nu voor het uitvaren. DOOR Z.Exc. jhr. mr. CH. RUYS DE BEERENBROUCK is gisteren te 's-Gravenhage de Commissie van Advies voor de uitvoering van de Tarwewet geïnstalleerd. DE VLAAMSCHE NATIONALE STUDEN TENDAG heeft gisteren te Maesyck (Belgiö) plaats gehad. ROEIEN. „DE VLIET". Een beschouwing over de ploegen. Vroeger dan vorige jaren zijn de ploe gen van de V. S. R. V. de Vliet, voor dit seizoen aan het oefenen. Aan alles is merkbaar dat „de Vliet" snel groeit, en steeds meer in de roeiwereld bekend wordt Heeft men enkele maanden geleden een overnaadsche vier (naar afmetingen, vastgesteld door den Ned. Roeibond) aan de vloot toegevoegd, reeds nu staat er een nieuwe tubboot op „stapel" en is men door aankoop in het bezit gekomen van een achtpersoonsgiek. Ook op het gebied van coachen is men begonnen met zelfstandigheid. Werd tot heden toe steeds een coach van Njord geleend" wellicht behoort dat ook snel tot het verleden. Immers de vrouwelijke coach heeft haar intrede gedaan, en naar wij ondervonden met succes. Jonge stijlvier. Al spoedig werden wij bij ons bezoek aan de Vliet aangenaam gestemd, door de manier waarop de boot te water werd gelaten: een kort com mando, vlug de boot over de hoofden ge zwaaid, snel ingestapt en goed afgezet! Deze vier, onder leiding van mej. H. Spaargaren, is als volgt samengesteld: C. L. Stuurman (boeg). D. C. Lodder. E. A. M. A. Baljon. C. H. M. Kosturkiewicz (slag). M. J. H. de Menthon Bake (stuurvrouw) Onmiddellijk ziet men aan deze vier dat er al veel en duchtig is geoefend. De stijl is heel goed en wordt al vrij soepel uitge voerd; rythme en cadans zijn vlug en be paald; het is een ploegje dat een geheel vormt. De totaal indruk is echter dat men aanmerkelijk aan lengte moet winnen, vooral de slagroeisters. Toch is deze op stelling od. wel de juiste, want de slag geeft regelmatig aan, vertoont een pit tige doorhaal, de heele ploeg steunt trou wens op haar aangeven. Wanneer zij het blad van de riem nog iets eerder kon draaien zou dat veel gemak geven aan de volgroeisters. Het rijden van de slag tij dens het herstel is merkwaardig: lang zaam neemt zij het bankje mee om snel te eindigen. Bovendien wringt zij het, wan neer zij klaar is, voor de catch. Wij kun nen ons indenken hoeveel moeite en hoofdbrekens het de coach gekost zal heb ben deze fout al tot zóó'n minimum te I reduceeren. Bij veel oefenen wordt de slag uitstekend. No. 3 is nimmer gelijk bij de catch, soms te laat of soms te vroeg. Vooral reachen om vóór langer te worden! No. 2 pakt het water goed doch draait daarna het blad op „diepen", waardoor de boot nog al eens op bakboord valt. Zij herstelt zich dan niet spoedig genoeg en j is bij de volgende doorhaal pas weer in stijl. De boeg roeit het meest soepel, maar is toch ook dikwijls te laat bij den inzet. Zij zorge ervoor recht naar achteren te zwaaien en met aandacht te blijven roeien Volgens onze meening is deze stylvier verder gevorderd dan andere jaren. De gelijkheid bij de inzet moet echter drin gend verbeterd worden. De coach be- heerscht haar ploeg volkomen en de roei- sters reageeren onmiddellijk op haar aan merkingen van den kant. Er is veel reden op deze wijze voort te gaan. Wij zijn er van overtuigd dat deze stylvier met meer dan gewone belangstelling bij 't komende Hollandiafestijn begroet zal worden. De race-stijlacht. Is het zien roeien van een vier prettig, van een dames acht geldt dat in nog meerdere mate. Nu het snelheidsroeien voor vrouwen in een re glement is vastgesteld, waarbij de snel heid niet enkel den doorslag geeft maar stijl en goede conditie de hoofdzaak vor men, is het snelroeien voor vrouwen ons inziens in goede banen geleid. Onder leiding van den heer van Leau is deze acht als volgt samengesteld: H. Spaargaren (boeg). C. E. de Monchy. L. de Vliet. A. A. M. Tendeloo. J. H. Uden van Drooge. D. M. van Kleef. H. M. A. Land. F. Ie Cosquino de Bussy (slag). 1 H. D. Goddard (stuurvrouw). Velen zal het opvallen dat in deze acht stuurboord overwegend beter is dan bak boord wat zijn verklaring wel hierin vindt, dat dit boord vorig jaar door dezelfde roeisters werd bezet. No. 5 en 7 roeien technisch keurig. Iets anders dan nog meerdere soepelheid kunnen wij niet wen- schen. No. 3 roeit eenigszins machinaal, haar wegzetten van de handen na de finish is niet snel en zij gaat daarna af remmen. Zij zorgt echter voor een con stanten uitdruk bij begin en eind en ook haar waterwerk is regelmatig, hoewel iets te diep. De riem verlaat het water daar door niet altijd even zuiver. Slag en boeg zijn beide harde werksters en roeien op haar moeilijke plaats met een enthou siasme een betere boot waardig. Nog enkele dagen geduld en dan is dat euvel verholpen. Handig probeert de slag het tempo aan te geven; haar uitdruk is echter gejaagd en de opzwaai forsch. De ploeg stelt wel vertrouwen in haar en bij meerderen steun van zes zal de catch wel lichter worden. No. 6 drukt tijdens de recover haar handen te diep in de boot met als gevolg dat zij het water niet grijpt waar het wordt aangewezen. Deze fout is zeer hinderlijk omdat twee en vier, beide nieuwelingen, het tempo van 6 moeten overnemen; vandaar dat bakboord veel minder gelijk is dan stuurboord. Vooral door aandacht en meer kracht in de catch wordt een en ander ondervangen. No. 2 is haar plaats in deze acht wel waard, neemt het rythme goed over en tracht goed ge lijk te zijn. Toch moet zij met meer kracht de beenen gebruiken. Is het rijden over het algemeen in deze acht goed te noemen, No. 4 heeft er veel moeite mee. Aan het eind van haar reachen wringt zij als het ware het bankje naar voren. Zij zit er dan loodrecht op met rug en hoofd een weinig gebogen, en. gé"ft daardoor een stroeven indruk. Zoo is net heel goed te verklaren dat zij over de catch heen slaat. Men blijve met ijver door trainen, onder toezicht van den coach die zijn roeisters in de resteerende weken aog wel belangrijk verder zal bren gen. ■O- VOETBAL. NEDERLAND—DUITSCHLAND. Meer dan honderdduizend kaarten aangevraagd. Zooals te verwachten was is het aantal aanvragen buitengewoon groot. Officieel zijn er geteld een aantal aanvragen van 58.000, doch velen duizenden zijn niet ge- teld, om de eenvoudige reden, dat zij onmogelijk in aanmerking konden komen. Het is niet overdreven het totale aantal plaatsen dat aangevraagd is ver over de 100.000 te schatten. Naar alle waarschijnlijkheid zullen 5000 a 6000 toeschouwers uit Duitschland hier komen, immers dit aantal plaatsen zal worden beschikbaar gesteld aan den vertegenwoordiger van de Nederlandsche Spoorwegen te Aken. Verwacht wordt dat acht a negen extra-treinen van Aken zullen loopen. Deze gaan vla Utrecht en Leiden en daarna met een snelheid van 15 K.M. ter bezichtiging van de bloem- bollenvelden via Haarlem naar Amster dam. Ook van Berlijn zal misschien een extra-trein gaan. Als scheidsrechter is aangewezen de heer Axel Bergquist (Zweden.) o ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE L. V. B. Programma voor morgen. R. Boys 1F. Pacta I, 3'/i uur, J. P. v. d. Weerd; Quick B. 3S. C. O. 3, 3'/i uur, J. Hillebrand; S. C. O. 2Terleede 2, 3'/j uur, A. Ladan; F. Pacta 2R. Boys 3, 3'/: uur, H. D. v. Weizen; D. V. E.Quick B. 2, 3'/: uur, J. Arnoldus. o Overzicht. De eerste klasse heeft slechts twee wed strijden op het program, in welke Rijns- burgsche Boys 1 de Fides Pactanen op nieuw geen kans op een winstpuntje ge ven zal. Terleede 1 krijgt S. L. F. 1 te gast met welke zij de puntjes deelen zal. De tweede klasse brengt S. L. F. 2 op be zoek bij A, R. C. 3 met mogelijk een over winning voor de gasten in het vooruitzicht. Quick Boys 3 ontvangt S. C. O. 3 tegen wie de Oegstgeesters het zullen moeten af leggen. S. C. O. 2 zal thuis haar mooie po sitie tegen Terleede 2 niet verspelen. Fides Pacta 2Rijnsburgsche Boys 3 zal wel in het voordeel van de Boys eindigen. D. V. E. krijgt thuis geen gemakkelijke taak tegen Quick Boys 2. Wij verwachten voor haar dan ook ten hoogste een gelijk spel tot uitslag. Terleede 1—S. L. F. 1 en A. R. C. 3— S. L. F. zijn uitgesteld. ATHLETIEK. MARATHONLOOP VANUIT A'DAM. Naar wij vernemen hebben 27 deelne mers ingeschreven voor den „Het Leven A.A.C.-Marathonloop, welke op 19 April a.s. op het Olympisch parcours van 1928 zal worden gehouden. De namen der deelnemers zijn: E. Roy- akkers, D.H.C., Delft; C. Vrijmoet, idem, idem; P. J. de Vries, J. Ph. Koevoets, ,G. J. Hanselaar, W. Boelhauwer, allen van A.A.C., Amsterdam; J. Haitsma, A.V. 1923, Amsterdam; L. Hoogeveen R.A.V. '31, Rot terdam, Olympisch deelnemer; J. van Eg- mond, A.A.C., Amsterdam; P. Suuren- donck, idem; A. Groeneweg, Pro Patria, Rotterdam, Olympisch deelnemer; E. Wij burg en P. Burri, idem; J. Stolk, A.V.A.C., Amsterdam; E. Coenen, O.D.I., Amstel^ veen; J. L. van Toorenburg, A.V.A.C., Am sterdam; H. Knol Jr., West Frisia, Enk huizen; J. P. van 't Hof, K.N.S.M., Am sterdam; W. H. Engelen, G.A.C., Hilver sum; E. L. Hagen, A.A.C., Amsterdam; B. Postma, G.A.C., Hilversum; J. de Wit, Q.S.C., Wormerveer; B. Leene, D.O.S., Rotterdam, Olympisch deelnemer; K. Wagner, Deutscher Tumverein, Amster dam; M. J. K. Herblot, P.E.C., Zwolle en W. Kwakkel, Apeldoorn. Dr. Kremer uit Amsterdam verzorgt het medische gedeelte, terwijl „De Germaan" voor de begeleiding zorgt. Start Stadion te Amsterdam precies 13 uur,

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5