.IS AGENDA. NiyA TANDPAS.TA ÓTeR-TABAKÜ GEMENGD NIEUWS. V1SSCHEBIJ-BEB1CHTEN. VBAGENBUBBIEK. BUITENLAND. Zaterdag. Concordia: Uitvoering L.K.S.V. 8 uur nam. Zomerlust. Feestavond Sportver. S.L.F. Katwijk aan Zee: Gemeentezaak Filmavond. 7V- uur nam. Zondag. Volksgebouw: Laatste cabaretavond. 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 7 tot en met Zondag 12 April a s, waargenomen door apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807. RECLAME. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst '5 morgens en 's-avonds met 75 ets per Vi tube. 25ds.p.!4 tube. 3413 NED. REISVEREENIGING AFD. LEIDEN. Naar Rome, Napels en Capri. Gisteravond hield de heer A. Pieters, directeur van het Centraal Bureau der N R V. te 's-Gravenhage, in de Burchtzaal van Hotel Den Burcht een voordracht over een reis naar de bovengenoemde ste den. Spr. deelde mede. dat hij deze steden en vooral Rome niet alleen uit een toe risten oogpunt kon behandelen. Rome is een wereld-centrum doch. heel anders dan andere groote steden, b.v. Parijs, Londen of New-York; Rome is meer een geeste lijk centrum en wie haar wil bezoeken, doet goed, vooraf de oude geschiedenis na te gaan, om zoodoende op zich te laten inwerken, de grootschheld van de ontzag lijke kunst en techniek welke in de grijze oudheid leeds bestonden en waarvan de vele ruïnes thans nog de getuigen zijn. Spr. deelde mede, dat hij in Sept. 1930 met een groep van 48 leden der N.R.V. deze reis heeft gemaakt, welke 16 dagen heeft geduurd en ruim f. 200 heeft gekost. Uit het voor de deelnemers bestemde pro gramma las spr. eenige gedeelten voor, welke bedoeld waren als inlichtingen en aanwijzigingen voor de deelnemers. Daar na kwam een plattegrond van Rome op 't witte doek, waarbij spr. verschillende aanwijzingen gaf, waarna een groot aan tal zeer mooie foto's van verschillende kerken, zoowel uit- als inwendig, van 't Vatikaan het Forum Trajanus, het Kapi- tol, de Catacomben en het Monument voor Victor Emmanuel de revue passeerden, waarbij spr. gelegenheid vond, verschil lende toelichtingen te geven. Na de pauze werd van Rome gereisd naar Napels, Sorento en Capri en tevens een bezoek gebracht aan de Vesuvius en aan het weder opgegraven Pompejl. alles verduidelijkt door prachtige lichtbeelden en op zeer aangename wijze toegelicht. Een luid en langdurig applaus bewees spr. dat zijn voordracht zeer had voldaan. De voorzitter, de heer J. F. Hardeweg, dankte den heer Pieters hartelijk voor den mooien genotvollen avond, terwijl nota ris Romijn, een Ier deelnemers aan de gemaakte reis spr. tevens dank bracht voor de hernieuwing der herinneringen aan de mooie reis, waarvan hij verzekerde dat. spr. niet had overdreven De heer Pieters deelde nog mede, dat hij bezig is deze reis uit te werken voor een groote groep NR.V.-ers. voor den po- pulalren prijs van f. 170 a f. 180, welke 't volgend jaar zal worden gehouden en wekte de aanwezigen op. indien eenigs- zins mogelijk, mee te gaan. 't Was weer een zeer geslaagde avond! EMTÉGEËS. Gisteravond werd de lustrumviering van Emtégeës voortgezet met een cabaret avond in „Zomerzorg". Na een kort wel komstwoord van den voorzitter, werden achtereenvolgens bloemen aangeboden namens de Lustrumcommissie, de oud- leden, de Chr. H. B. S.-vereeniging en den Gymnasiastenbond U. S. A. Nadat nog een kleine huldiging had plaats gehad van den heer van der Berg, die de vereeniging reeds twintig jaar als suppoost dient, werd een aanvang gemaakt met het cabaret programma, dat onder leiding van den heer J. Mix door leden der vereeniging werd uitgevoerd. Het bestond grooten- deels uit muziek van Nick Alson and his boys, die bovendien met overweldigend succes als zangers optraden, dans en tooneel. MeJ. Brons voerde een Spaan- schen dans uit en oogstte daarmede terecht veel applaus Aan alle medewer kende dames werd bloemen aangeboden. Na afloop werd een dansje gemaakt, ter wijl deze geslaagde dag werd besloten met een souper. o Op 9 April 1931 stonden 1131 werk zoekenden bij de Arbeidsbeurs ingeschre ven tegen 572 op 9 April 1930. In de gisteren geplaatste aankondi ging van een door dr. Bernhard Aschner op Vrijdag 17 dezer te houden voordracht, werd abusievelijk gemeld, dat introducties voor deze lezing te verkrijgen waren bij den portier van het Nieuw Academisch Ziekenhuis. Dit laatste had evenwel be trekking op een lezing, welke dr. Aschner te Den Haag houdt: voor de voordracht van 17 April is gee.n introductie noodlg. RECLAME. O NIlHtlJlR'S «msEEESlSI Df BLOEMENVELDEN. 19 April vermoedelijk de bollendag. Het milde weer en niet het minst de regenbuitjes van de laatste dagen hebben den groei der bloembollen sterk bevorderd. Overal ziet men nu de narcissen, terwijl de vroegste hyacinthen al beginnen te kleuren A.s. Zondag zal er reeds veel te zien zijn, doch het mooist zal het pas in den loop der volgende week zijn. 19 April wordt, behoudens koude en vorst, de bol lendag. Men volge evenwel niet den straat weg, alhoewel daar wel wat te zien is. De achterwegen bieden de mooiste velden FAMILIEDRAMA. Gisteren heeft zich te Baudour in Hene gouwen. een plaatsje van 1400 inwoners, een drama afgespeeld, waarbij één per soon werd gedood en één gewond. De ar beider Van Brusseghem had het vermoe den, dat er een ongeoorloofde betrekking bestond tusschen zijn echtgenoote en haar stiefvader, den Nederlandschen fabrieks arbeider Cornells Vink. Gisteren is het tot een ontknooping gekomen, waarbij Van B zijn schoonvader neerschoot. Daarop trok hij het geweer op zichzelf af en schoot zich in den mond. Hij werd op slag gedood. De toestand van V. is redelijk wel. SMOKKELAAR AANGEHOUDEN. De centrale reéherche te Rotterdam heeft in den vorlgen nacht een man aan gehouden, die geregeld reukwaren van België naar Nederland smokkelde. De smokkelwaar werd verborgen in het pla fond van de toiletinrichtingen in den trein De smokkelaar, die negen maal ge signaleerd staat in het „Algemeen Politie blad" en die in totaal ongeveer twintig maanden hechtenis- en gevangenisstraf te goed heeft, vertoefde in den regel in België, maar dezer dagen vertoonde hij zich te Rotterdam, waar hij thans is aan gehouden. Gisteren is de man ter beschikking van het parket van den officier gesteld. ROEIBOOTJE OMGESLAGEN. Op de Nieuwe Meer onder Nieuwer Amstel is gisterenmiddag door de golfslag van een passeerende vrachtboot een roei bootje omgeslagen, waarin een jongen en een meisje gezeten waren. Met groote moeite werden de drenkelin gen gered. De jongeman had reeds zooveel water binnengekregen, dat eerst na ruim een kwartier de levensgeesten weer kon den worden opgewekt. DE DURE LIJST. De gemeente Soest is door één harer inwoners geheel onnoodig op vrij hooge kosten gejaagd, aldus „De Nederlander". Hij eischte n.l, dat het gemeentebestuur hem een kiezerslijst zou bezorgen. De eenlg aanwezige lijst berustte ter secreta rie en werd niet afgestaan. De betrokken inwoner nam hiermede geen genoegen en wendde zich tot den minister van Blnnen- landsche Zaken. Deze heeft het gemeen tebestuur bericht, dat het wettelijk aan den eisch heeft te voldoen. De prijs, dien de gemeente hem mag berekenen, is maximaal f. 5. Het drukken der lijst zou zeker f. 1000 kosten. Men heeft nu een aantal schrijvers jan het werk gezet die de lijst voor f. 400 zullen uitschrijven. Maar wat te doen als de man om een tweede exemplaar vraagt of een ander inwoner dezelfde eisch stelt? AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Gistermiddag is tusschen Kockengen en Haarzuilens (bij Vleuten) een particuliere auto door den slechten toestand van den weg over den kop geslagen en in de langs den weg loopende sloot terechtgekomen. De inzittende dame en heer kregen tame lijk ernstig letsel aan hoofd en handen. De auto is per kraanwagen op het droge ge bracht. 3414 ROOKT NIET OP DE HEIDE! Woensdagmiddag, omstreeks 3 uur, ont dekte een agent van politie die zich per rijwiel op den weg HoenderlooSchaars- bergen bevond, een begin van heidebrand. Met behulp van anderen werd hét vuur, dat nog slechts een kleine oppervlakte besloeg, gebluscht. Een Amsterdamsch heer, die zich met eenige kinderen in de nabijheid bevond, maakte zich per rijwiel uit de voeten. Achterhaald zijnde bekende hij, bij het aansteken van zijn sigaar, een brandende lucifer achteloos te hebben weggeworpen. o ONDER EEN AUTO GERAAKT. Het dochtertje van G. V. aan den Ter- heijdenschen Hoek te Breda geraakte onder een vrachtauto en bekwam zulke ernstige verwondingen, dat onmiddellijke overbrenging naar het, St. Ignatius-Zle- kenhuis noodzakelijk was. GASVERSTIKKING. Een oude man overleden. In de 2de Wittenburgerdwarsstraat te Amsterdam heeft zich gistermiddag een tragisch ongeval afgespeeld. Een buur vrouw van het echtpaar De J. rook een sterke gaslucht. Toen zij in de woning van het echtpaar ging kijken vond zij den 78- jarigen man in de achterkamer dood in zijn leuningstoel zitten, terwijl een gas- kraantje openstond. In de voorkamer lag zijn vrouw met een zware ziekte te bed. Kunstmatige ademhaling welke op den man werd toegepast mocht niet meer baten. Het lijk is naar het Binnen-Gast- huis vervoerd. Ook d" vrouw, die van het gas niet had geleden, is op advies van den G. G. D. in het Binnengasthuis opge nomen. De politie stelt een onderzoek ln. Muziekuitgever (geïrriteerd tot bediende die loopt te fluiten)„Dat je hier loopt te fluiten, daar heb ik'niets op tegen, maar fluit dan niet de schlagers waar m'n con- I currenten zoo'n succes mee hebben." (Passing Show) BRAND. In het Bronsveen bij Winschoten Is de woning der familie Van der Laan geheel afgebrand. BUITENLANDSCH GEMENGD. GROOTE BRAND TE ATRECHT. Gisternacht is in het hoofddepot te Atrecht van de P. T. T. van het departe ment Pas de Calais een geweldige brand uitgebroken, waardoor de beide groote ge bouwen van het depot geheel werden ver nield. Toen de brandweer arriveerde, kon zij niet meer voorkomen, dat de vlammen naar de belende gebouwen oversloegen. De vlammen sloegen 20 en 30 meter hoog en een vonkenregen bedreigde alle gebou wen in de omgeving. Honderden soldaten moesten hulp verleenen, uitsluitend om te beletten, dat in den omtrek gebouwen in vlam vlogen. De belde gebouwen zijn ge heel uitgebrand. De materieele schade be draagt meer dan een mlllioen francs. De raag' oorfaak van den brand is onbekend. GEVAARLIJK SJANGHAI. Sjanghai is opgeschrikt door een drieste poging van een gewapende bende roovers, om den landeigenaar en multi-millionair Li Tsjlng-mei te ontvoeren op 't oogen- blik, dat de auto van Li voor zijn huis stil hield. De auto kon echter ontsnappen, dank bij de tegenwoordigheid van geest van zijn Russischen chauffeur, die vol gas gaf. De chauffeur werd echter door een revolverschot getroffen en is stervend naar een ziekenhuis vervoerd, en een Russische knecht van Li werd eveneens gewond. Er waren reeds twee vroegere pogingen tot ontvoering van Li gewaagd, die heden met onbekende bestemming de nederzetting gaat verlaten. De pogingen tot ontvoering om losgeld te erlangen wor den den laatsten tijd te Sjanghai zoo menigvuldig, dat rijke Chineezen genood zaak zijn de uiterste voorzorgen in acht te nemen. VALSCHE ARBEIDSCONTRACTEN IN BELGIË. Sedert de bepaling in werking ls, dat vreemde arbeidskrachten slechts tegen overlegging van hun arbeidscontract Bel gië kunnen binnenkomen blijkt dat er veel geknoeid wordt met valsche contracten, die zoogenaamd door Belgische kolenmij nen zijn verschaft. Deze papieren schijnen te worden vervaardigd door een in Neder land verblijvenden Serviër Francois ge- heeten. Verschillende personen, die in het bezit van deze valsche contracten waren, zijn over de grens gezet. Prof. PICCARD GAAT STARTEN. De Belgische prof. Piccard, die een bal lon heeft laten construeeren voor waar nemingen in de hoogste luchtlagen, wil de huidige, gunstige weersomstandighe den gebruiken, om een startpoging te doen De ballon wordt gevuld en de gondels van het noodige voorzien. Ingenieur Destappes uit Brussel is naar Augsburg vertrokken. Als de Beiersche weerkaart van heden gunstig uitvalt, zal in den komenden nacht tusschen vier en vijf uur de opstij ging geschieden. OVERSTROOMING IN PERU. In Peru is het district Cuzco door een groote overstrooming geteisterd waarbij dertig personen om het leven zouden zijn gekomen. COMMUNIST UIT DE GEVANGENIS GEVLUCHT. De eenigen tijd geleden bij Markhausen tegelijkertijd met de communistische agente Schiehauer gearresteerde commu nistenleider Roelz, is gisteravond uit de gevangenis van Klingenthal in Saksen ontvlucht. Verscheidene communisten, die op straat de ontvluchting van Roelz ston den af te wachten, wisten te verhinderen, dat hij opnieuw gepakt werd. Twee hunner werden gearresteerd. BRAND AAN BOORD. Volgens te New York binnengekomen draadlooze berichten is aan boord van het motorvrachtschip „Nordhval'1 brand uitge broken. De uit 42 koppen bestaande be manning. benevens 1 passagier, die zich aan boord bevond, is in reddimybooten ge gaan en heeft het schip verlaten. Het s.s. „Cherokee" van de Clyde-line kwam als eerste op de plaats des onheils aan en nam de ronddrijvende bemanning aan boord. IJMUIDEN, 10 April 1931. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 2.452.35; Tongen per K.G. f. 3.051.75; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 247.50; Bot per kist van K.G. f.7—4.40; Schar p. kist van 50 K.G. f. 7.50; Roggen per 20 stuks f.26; Pieter man en Poontjes per kist van 50 K.G. f.3.753.35; Lengen per stuk f. 2.501.00; Wijting per kist van 50 K.G. f. 6.50—4.25; Koolvisch per stuk f. 1.300.35. Aangekomen I stoomtrawler, n.l. IJM. 192 met f. 2210. H. V.. te L. Door een misverstand is gisteren bericht, dat de Nederlandsche Bank een staatsinstelling zou zijn. Dit is onjuist. De Ned. Bank is een bij het Han delsregister ingeschreven naamlooze ven nootschap, welke octrooi heeft voor de uit gifte van het geld van den Staat. Zij heeft de verplichting op zich genomen als kas sier van den Staat op te treden. De com missarissen der N.V. worden op normale wijze gekozen door de aandeelhouders met uitzondering van den president-commis saris. die door H. M. de Koningin wordt benoemd. V. d. K„ te V. Informeert u bij het Arbeidsbemiddelingsbureau. N. K.. te L. Wendt u tot Maatschap pelijk Hulpbetoon. DE ZEPPELIN NAAR EGYPTE. Vlak voor het opstijgen van het lucht schip „Graf Zeppelin" naai- Egypte ont ving men te Friedrichshafen de mededee- ling van de Fransche regeering, dat het luchtschip alleen over Fransch grondge bied zou mogen vliegen, indien zich geen fototoestellen aan boord bevonden. Alle passagiers moesten dientengevolge op het laatste oogenblik hun toestellen aan de directie van de Zeppelinwerf afstaan. Van Engelsche zijde waren geen voorwaarden gesteld. o TREILER VERGAAN. De treiler „Northcape", waarvan sedert hij 30 dagen geleden naar IJsland uitge varen is, niets meer vernomen werd. wordt thans officieel opgegeven. De boot had 13 man aan boord. TERECHTSTELLING VAN NEGERS. Vijf negers van 16 a 19 jaar, die schuldig bevonden zijn aan een mlsdadigen aan slag op twee blanke meisjes, die als ver stekelingen in de kleeding van vagebon den reisden in een goederentrein, werden in de Ver. Staten veroordeeld om geëlex- trocuteerd te worden. Drie andere negers, bij dezelfde zaak betrokken, zijn reeds vroeger ter dood veroordeeld. De jury overweegt nu, of de 9de. een neger van 14 jaar, dezelfde straf moet ondergaan. SMOKKELAARSGEVECHT. Naar gemeld wordt hebben op de Rus sischChlneesche grens nabij Chailar bloedige botsingen plaats gehad tusschen smokkelaars en Chlneesche grensjagers. Er werden 8 smokkelaars en twee grens jagers gedood. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Duitsche bezoek aan Engeland. Rede van Doumergue. De Fransche pers drukt haar bevredi ging uit over de verdaging van het Duit sche bezoek aan Chequers. De meeste bla den verklaren, dat hierdoor de Engelsch- Duitsche besprekingen aan beteekenis verliezen. De Matin verklaart, dat na de confe rentie te Genève, het bezoek geen waarde meer heeft. Als Bruning en Curttus te Londen aankomen, zijn de besluiten, waaraan Frankrijk denkt, reeds genomen. De Figaro spreekt van een beleefd heidsbezoek, betreurt het echter toch, dat Engeland het noodzakelijk heeft geacht, de belde Duitsche ministers uit te noo- digen. Ook de Echo de Paris hecht aan een bezoek in Juni geen groote beteekenis; echter kunnen door deze uitnoodiging Bruening en Curtius te Genève verschil lende eischen stellen, daar zij meenen Engeland's toestemming voor het Duitsch- Oostenrijksch lariefverdrag reeds te hebben. De Duitsche pers. hoewel ietwat teleur gesteld, blijft niettemin het bezoek zeer toejuichen. De Fransche president Doumergue heeft te Nizza op reis naar Tunis aan een ter zijner eere aangericht feestmaal een groote rede gehouden, waarvan de poli tieke beteekenis niet mag worden onder schat. Doumergue bevindt zich naar men weet thans aan het einde van zijn 7-jarige ambtsperiode en zijn rede kan dus in ze keren zin als een politiek testament woi- den beschouwd. Spr. herinnerde aan de gebeurtenissen van 1914 in Frankrijk en wees erop, dat Frankrijk na den wereld oorlog ervan af heeft gezien gebruik te maken van zekere rechten, die het uit hoofde van de verdragen had verworven. Ook heeft Frankrijk aanzienlijke bewape ningsbeperkingen betracht, die van be teekenis zijn als men bedenkt, dat Frank rijk zoozeer onder den oorlog heeft gele den. Deze oorlog, die de waarde van den vrede in het juiste licht heeft geplaatst, heeft Frankrijk tevens doen inzien, dat geen blijvende vrede mogelijk is zonder beveiliging der grenzen. De Fransche re geering heeft dus het recht deze veilig heid zelf te organiseeren zoolang de Vol kenbond niet de beschikking heeft over een weermacht, die hem in de gelegen heid stelt zijn besluiten door te zetten. Woordelijk vervolgde spr.: „Wij hebben te meer het recht aldus te denken, daar wij ons plotseling tegenover een gebeur tenis geplaatst zagen waarvan wij de ge volgen en de beteekenis niet mogen toe juichen. omdat zij in het land waar zij geschiedde, een precedent vormde, dat voor ons gevaarlijk zou kunnen worden." Spr. zinspeelde hierbij op de Dultsch- Oostenrijksche Tolunie. DUITSCHLAND. Het bestuur van Berlijn De scheurinj bij de Nazis Staking in Rijnland. Volgende voordracht zal den Berlijn, schen Raad worden aangeboden: als Ober. bürgermeister de huidige voorzitter vac den Senaat van Dantzig dr. Heinricj Sahm, als eerste burgemeester Friedriet Lange en als tweede burgemeester j, vice-president van het Duitsche Steden, congres dr. Frits Elsas en voor de functr van bezoldigd wethouder, wethoude Bruno Asch uit Frankfort a. d. Main. De aanhang van Stennes schijnt groeien. Reeds heeft hij een eigen bla: gesticht. Opnieuw worden thans tege Goebbel beschuldigingen geuit, dat oov liij Hitler's gezag ondermijnt. Te Breslau hebben zich 1500 man aar,,fl gesloten bij Kremser. den door Hitier uit gesloten plaatselijken leider. Kremser i aanhanger van Stennes. Zeer veel aan.' hangers zou deze laatste in Pommere; hebben gewonnen. De groote vakvereenigingen van arbei ders in de bouwbedrijven in Rijnland et Westfalen hebben een staking uitge roepen. Ongeveer twaalf duizend man heb ben den arbeid neergelegd. Het conflict l ontstaan, doordat de patroons weigerde; het door den scheidsrechter aanbevole: loon van 1.15 mark per uur te betalen. Zi verklaarden zich slechts bereid tot beta ling van een loon van 1.05 mark. Men ver wacht. dat de rijksminister van Arbeii beide partijen tot het houden van nieuw besprekingen zal ultnoodigen. FRANKRIJK. Loonsverlaging in de textielindustrie. Het consortium der textielindustrieelet te Roubaix en Tourcoing heeft aan dr arbeidersbonden een mededeeling toege zonden. waarin het aankondigt, dat hel gedwongen is binnenkort de loonen te verminderen. Bij de verlaging zijcU 120.000 arbeiders betrokken. Het consor-jS tium noodigt de vakbonden uit om over-fj leg te komen plegen. ENGELAND. Het Koninklijk Huis. De Engelsche koning heeft kou gevat er moet de kamer houden. Het schijnt dat volledig herstel wel eenigen tijd z i duren. De prins van Wales ls op de thuisreis er zal een bezoek brengen aan den koning en de koningin van Spanje. Overeenkomstig het huidige plan zal hij te Lissabon van den Oceaanstoomer „Arlanza" aan land stappen en de rek naar Engeland per vliegtuig voortzetten.. De federation van Engelsche itjdustriee- ïen heeft den prins van Wales een tele gram van dank gezonden voor zijn be-; moeiïngen voor het doen herleven van' den Engelschen handel In Zuid-Amerika. PORTUGAL. De opstand op Madeira. Naar uit Madrid gemeld wordt zijn de troepen, die eenige dagen geleden uit Por tugal werden gezonden om den opstand te onderdrukken, naar de insurgenten over- geloopen. Twee Portugeesche transport schepen en een kruiser, die reeds naar Madeira vertrokken zouden zijn, bevinden zich volgens de laatste berichten nog op de rivier de Tajo. aangezien de Regeering nog niet overtuigd is van de loyaliteit van den commandant. In Portugal wordt de censuur streng gehandhaafd. De toestand in Portugal is niet volkomen rustig. On voorziene gebeurtenissen kunnen zich ieder oogenblik voordoen. ROEMENIE. Titulescu kabinetsformateur. Titulescu heeft thans opdracht ontvan gen een kabinet te vormen en heeft deze opdracht aanvaard. De leider der liberalen Duca verklaarde zich reeds in principe bereid, deel te nemen aan de regeering. En Maniu? LITHAUEN. Ontwapening! Het Lithausche ministerie van oorlog heeft voor alle leerlingen der middelbare onderwijsinrichtingen een militairen op leidingscursus van zes weken ingericht. In aanmerking komen leerlingen die van 16 tot 20 jaar oud zijn. VEREENIGDE STATEN. Longworth i Uit Chicago. De voorzitter van het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden. Longworth, is gistermiddag te Aitken in Zuid-Carolina op 61-jarigen leeftijd overleden. Hij was sinds 1903 lid van het Congres en de laatste jaren voorzitter. Hij was gehuwd met Alice, de dochter van wijlen presi dent Roosevelt. Cermak heeft den eed van burgemees ter afgelegd. Hij benoemde zijn landge noot Colaas tot commissaris van open bare werken. De eerste daad van Colaas was het ontslag van duizenden losse arbeiders uit den stadsdienst als inlei ding van een bezuinigingscampagne. JAPAN. De premier nog niet afgetreden. Het bericht, dat Hamagoetsjl de 'eerstc- minister zou zijn afgetreden, is onjuist, althans voorbarig. Daar zijn kwaal verergerd is, heeft Hamagoetsji gisteren een nieuwe operatic ondergaan, die goed afgeloopen is. Zijn toestand is thans niet ernstig. Toch verwacht men zijn spoedig ont slag in welk geval Wakattisoski vermoede lijk zal opvolgen. 2—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2