HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN SPREEKCEL. UIT DE OMSTREKEN. Dr. J. W. IJZERMAN. Heden tachtig jaar. Een man van beteekenis viert heden zijn tachtigsten verjaardag: de heer dr. J. W. IJzerman, te Wassenaar, oud-lid van de Tweede Kamer, eere-doctor van de Hoogescholen te Amsterdam en te Ban doeng. Te Leerdam géborén '9'April 1851), werd hij later opgeleid voor genie-officier, wat hij slechts 3 jaar is geweest. In 1873 werd hij ingenieur bij de spoorweg-opneming op Java en daarmee ving een schitterende loopbaan aan, waarin hij tal van voor aanstaande ambten heeft bekleed en naar velfc zijden op het gebied van mijnbouw, spoorweg-aanleg, technisch onderwijs, be oefening der aardrijkskunde en techni sche wetenschappen, baanbrekend werk heeft gedaan en aan het hoofd stond van belangrijke vereenigingen en genoot schappen. De oprichting der Hoogeschool te Bandoeng Is mede voor een zeer groot deel aan hem te danken. Hij was als liberaal, lid van den Ge meenteraad van Amsterdam; eenige malen lid van de Tweede Kamer; hij be zit twee eere-doctoraten (één in de tech nische wetenschappen en één in de let teren) en hem vielen tal van andere hooge onderscheidingen ten deel. Deze wetenschappelijke werker, en tevens practicus van den eersten rang, die thans nog allerlei functies bekleedt, is een figuur van groote bescheidenheid, maar staat itv de eerste rijen van ons volk. Uitgeest naar de richting Haarlem en met directe aansluiting uit de richting Haar lem. 1 keer per uur van Alkmaar naar Amster dam te reizen met aansluitingen naar en van de richting Velzen en IJmuiden. ieder uur een sneltrein Amsterdam UitgeestHaarlem. ieder uur een sneltrein Haarlem—Uit geestAmsterdam. ieder uur een stoptrein Uitgeest—Vel zen en terug. een halfuurdienst AmsterdamUitgeest met aansluitingen in beide richtingen. een halfuurdienst VelzenUitgeeft met aansluitingen in beide richtingen. een uurdienst UitgeestAlkmaar met diverse aansluitingen. Voor het reizend publiek dus een groote verbetering op de baanvakken in Noord- Holland. CHR. ZANGVEREENIGINGEN. HET GROENE KRUIS. Vóór dertig jaren opgericht. -.eden is het 30 jaar geleden, dat de Zuid-Hollandsehe Vereeniging „Het Groene Kruis" werd opgericht. Niet met feestelijkheden wordt dit jubi leum gevierd, maar ter eere daarvan zal binnenkort het reeds ter perse zijnde feestgeschrift het licht zien, dat in woord en beeld de beteekening der vereeniging voor onze provincie beschrijven zal. In afwachting daarvan mogen enkele cijfers en feiten hier een plaats vinden. De vereeniging omvat 145 plaatselijke afdee- lingen (er zijn in het geheel 183 Zuid- Hollandsche gemeenten), die te zamen tellen 30.000 leden; en, als men bedenkt, dat hieronder mag worden verstaan 80.000 Zuid-Hollandsche huisgezinnen, dan mag men veilig concludeeren, dat het grootste deel der plattelandsche bevolking (Het Groene Kruis werkt immers vooral in de 1 dorpeni in het Groene Kruis georganiseerd is. In 102 afdeelingen is wijkverpleging in gevoerd. in 53 gemeenten zijn Groene Kruis-Consultatie-bureaux voor zuigelin gen gevestigd, in 36 bestaat het instituut Huiszorg (bij ziekte der huismoedersiDe vereeniging heeft in vol-ambtelijken dienst een geneeskundigen inspecteur voor de kinderhygiëne, 2 ommegaande docenten voor de moedercursussen, van wie één te vens is districts-huisbezoekster voor de zuigelingenbescherming en één huisver zorgster in algemeenen dienst. DE PLANNEN VAN DE FIRMA JAMIN. Verkoop van brood en levensmiddelen. De plannen voor de stichting van levensmiddelen-bedrijven van de firma Jamin te Rotterdam en van een brood fabriek zijn thans in zooverre haar vol tooiing genaderd dat binnen enkele maan den de opening van de eerste winkels voor levensmiddelen kan worden tegemoet ge zien. In deze winkels zal in^de eerste plaats brood worden verkocht, ch voorts allerlei levensmiddelen, boter, kaas, vleesch en eieren, kruidenierswaren etc., doch geen melk. Dit brood zal worden gebakken in eigen fabrieken, waarvan de eerste is on dergebracht in het complex fabrieken, dat de firma Jamin aan de Hugo de Groot straat te Rotterdam bezit. Verschillende winkelpanden zijn voor dit doel reeds op tal van plaatsen in de stad aangekocht, o a. wordt er een aan den Coolsingel ge vestigd in het groote pand van Handel en Nijverheid. Het brood in deze winkels zal beduidend goedkooper éijn dan bij de bak kers; men zegt in Rotterdam dat de firma Jamin daarvoor zeer belangrijke hoeveel heden Russisch graan, dat in de havens werd aangevoerd, heeft opgekocht. Ook op den L. Maas-oever en in Schiedam zullen deze winkels worden geopend. Het ligt in de bedoeling dat zij later ook in andere plaatsen in ons land zullen worden inge richt. o ELECTRISCHE TREINEN IN NOORD HOLLAND. Heden de eerste proefritten naar Alkmaar. Heden worden de eerste proefritten ge houden op het geëelectrlficeerde baan vak UitgeestAlkmaar. In de volgende week zullen proefritten worden gehouden tussche'n Uitgeest en Zaandam en in de week daarna tusschen Zaandam en Amsterdam. De bedoeling dezer ritten is natuurlijk om de nieuwe clectrische spoorbaan te beproeven, maar daarnaast hebben zij ten doel om het per soneel in te rijden en met den nieuwen toestand geheel vertrouwd te maken. Half Mei wordt de dienst voor het publiek open gesteld, wat dan zal beteekenen de volledige electrische berijding van de lij nen AmsterdamZaandamUitgeest- Alkmaar. met aansluiting op de inmiddels geëlectrificeerde baanvakken Uitgeest VelzenHaarlem. De rit per electrische trein Uitgeest Alkmaar zal door sneltreinen worden af gelegd in 12 minuten, door stop-treinen in 17 minuten. Thans doen de stoomsnel- tieinen 16 minuten, de boemeltreinen 24 minuten over dit traject. Voor den dienst AmsterdamAlkmaar beteekent de electrificatie een belangrijke versnelling van het treinverkeer. Een stoomtrein doet als sneltrein over dir traject pl.m. 44 minuten; een electrische trein zal er als sneltrein ongeveer 29 mi nuten over doen. Een stoomtrein doet er als boemeltrein pl.m. 71 min. over; een electrische trein zal er als boemeltrein pl.m. 41 minuten over rijden, daarbij dan stoppende aan zeven tusschenstations. Als half Mei het electrische spoornet in Noord-Holland wordt in gebruik ge nomen voor het publiek, zal gelegenheid bestaan, volgens het „U.D.": 1 keer per uur van Amsterdam naar Alk maar te reizen met dircete aansluiting te Algemeene vergadering te Zwolle. Te Zwolle hield de Bond van Chr. Zang verenigingen in Nederland zijn alge meene vergadering. De heer J. Pieterson Moes, voorzitter, te Den Haag, zeide, dat er gestreefd wordt naar samenwerking met andere lichamen van gelijke constel latie. Aan het voorstel van den Bond van Koordirigenten om-in één federatie zitting te nemen, is geen gevolg gegeven. Spr. drong aan op verzekering tegen ziekte en pensioen voor koordirecteuren. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat bij den aanvang van 1930 bij den bond 451 vereenigingen aangesloten waren, met 19.261 leden. Dat aantal in 1930 groeide tot 468 vereenigingen met 19.734. Voor het examen-koorleider slaagden er in 1930 van de 19 candidaten 11, in 1931 van de 24 15. De rekening over 1930. sluitend in ont vangst en uitgaaf op f. 17.084. vermeldde een voordeelig saldo, groot f. 739. In de bestuursvacatures werden be noemd de heeren G. van Beek te Utrecht en S. Bodewes te Zwolle. Als plaats voor de volgende jaarverga dering werd aangewezen Goes. Voorgesteld werd een reglementswijzi ging, waarbij bepaald wordt dat vereeni gingen, die de geregelde toezending der bondsmuziek niet wenschen, het bestuur kunnen verzoeken, die toezending achter wege te laten. Zij betalen dan een vaste contributie van f.7.50 per jaar (de mini mum contributie is thans f.10). Na lang durige discussie werd dit bestuursvoorstel aangenomen. DE POSTVLUCHTEN. Het 15e postvliegtuig is gisteren te 6.30 uur uit Karachi vertrokken en na een tusschenlanding te Jodphur te 16.15 uur te Allahabad aangekomen. Blijkens mededeeling van de Indische Administratie heeft het dertiende retour- vliegtuig van den Holland-Indlë-dienst ruim 195 K.G. post aan boord. Hiervan is 127 K.G. 865 G. bestemd voor Amsterdam (stad en verdere verzending), 39 K.G. 190 G. voor 's-Gravenhage en 9 K.G. 800 G. voor Rotterdam. Voor tusschenliggendé landen is 8 K.G. 665 G. bestemd Te Medan is nog een zak ingeladen Penang—Amsterdam, bruto gewicht 9 K.G. 938 gram. UIT ned. oost-indie. 285. Wim was weg, de agent bleef achter, Vastgebonden aan het touw, En hij bleef rustig met zijn hoofd hangen, Bang, dat hij zich smoren zou. „O, die leelljke slechte jongen, O, die allemansverdriet, Ik hoop niet, dat mijn commissaris, Mij in zulk een .houding ziet. 286. Met de gastvrijheid van het Oosten, Bood hij hen een verfrissching aan, Vroeg in gebaren, voor hen verstaanbaar. Of zij met hem wilden gaan. Op zijn kort bevel, knielde neder, 'n Kameel, 't schip van de woestijn, „Pim", zei de piloot, „nu begrijp je, Dat wij in het Oosten zijn." SCHOLTE ALS SPORTVLIEGER. Naar we vernemen, aldus de „Tel.", heeft de bekende vliegenier H. Scholte. die des tijds met Geljssendorfer in dienst trad bij den Amerikaan Van Lear Black voor het maken van wereldvluchten, aan welke vluchten een ontijdig einde kwam door den dood van den Amerikaan, het plan opgevat zich toe te leggen op het sport- vliegen, in den geest zooals dit in Amerika geschiedt. Hij heeft zich verbonden met eenige andere personen, die bereid zijn de stichting van een sportvliegschool en den aanleg van een vliegveld te financieren. Daar de plannen nog in een stadium van voorbereiding verkeeren, kunnen geen verdere mededeelingen worden gedaan, ook niet omtrent waar eventueel het vliegveld gevestigd zal worden. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is P. J. P. van der Steur, gepensionneerd reserve-kolonel der genie, thans referendaris bij het Departe ment van Waterstaat, te rekenen van 16 Maart j.l„ benoemd tot hoofdingenieur- directeur van den Rijkswaterstaat, ter standplaats 's Gravenhage. Bij Kon. besl. is#benoemd tot burge meester der gemeente Stad-Hardenberg de heer C. F. Bramer. IIOOFD-MANDOER DOODGESTOKEN. MEDAN, 8 April (Aneta). De „Deli-Cou- rant" meldt, dat een Javaansche koelie, werkzaam op de onderneming Aloer Djam- boe van de N.V. Handelsvereeniging Am sterdam, wegens een aanmerking op het werk een hoofd-mandoer in de afdeeling Sri-Goenoeng neerstak. Het slachtoffer is overleden. De koelie werd gearresteerd. HET RAADHUISVRAAGSTUK. „Een Leidenaar" protesteert tegen een uitlating der 22 onderteekenaars van het adres in ons Blad van 2 April j.l., met name, waar zij critiek leveren op de win kelaspecten aan de Vischmarkt. De inzen der is ervan overtuigd, dat de winkeliers zich groote opofferingen hebben moeten getroosten om dit stadsdeel het huidige beeld te verschaffen. Uit dien hoofde zou inzender het in hooge mate onbillijk ach ten, wanneer met volkomen terzijde stelling van de belangen der betrokken winkeliers de Dudok-bouw zou worden uit gevoerd. En mocht deze worden uitge voerd, dan hoopt hij, dat de bestaande 1 rooilijn zal worden gehandhaafd. KATWITK AAN DEN RITN. Jaarverg. Tuinb.ver. „Katwijk en Omstr." Gisteravond hield de Tuinb.-ver. „Kat wijk en Omstr." haar jaarvergadering in '..De Kroon". De voorzitter de heer J. v. d. Perk opende de vergadering met een woord van welkom. De omstandigheden, waaronder we thans hier bijeen zijn. aldus spr., zijn nu juist niet bijzonder gunstig te noemen. De inzinking in het zakenleven waarover -al gemeen wordt geklaagd, heeft ook ons be drijf niet onbewogen gelaten Wanneer in- de landen blijft voortbe staan de wedijver in het optrekken van alle mogelijke tariefsmuren, wanneer het eene land het andere land noodzaakt zijn eigen productie door het werefi van invoer te beschermen niet alleen, maar ook te be- voordeelen, krijgt men een toestand waar in elk land op zich zelf is aangewezen, en moet dit vanzelf leiden tot een chaos. Zal er sprake kunnen zijn van een ge zond zakenleven, dan zal van eikaars pro ductie gebruik gemaakt moeten worden. Zou er in het geheel geen reden zijn om dankbaar te zijn? Ongetwijfeld. We hebben zelfs zeer veel waarop we met dankbaarheid mogen te rugzien en we zouden ons beschuldigd ge voelen wanneer al die voorrechten on opgemerkt voorbijgingen. Zeker er moest gewerkt, ja hard gewerkt worden; doch onze hand werd gesterkt om dien arbeid te verrichten. Onze arbeid mocht nog zoo gezegend worden dat zij het tot 't strikst noodzakelijkste, we nog in onze behoefte konden voorzien. De bloembollenkweekenj, welke toch ook door de meesten onzer wordt beoefend, gaf brood. De teelt van peen was in het algemeen loonend. Spr. weet wel. hiertegenover staan vele verlies posten, zoodat het totaal beneden middel matig bleef, doch ons is ook nog de kracht, de lust en de moed bijgebleven, om weer, op hoop van zegen de arbeid te hervatten. En dan moeten we niet al te veel spreken over crisis en nog eens crisis en zoodoende de crisis helpen vergrooten. doch vertrou wen op God om het werk opgewekt te verrichten en de uitkomst in Zijn hand stellen. Dan volgde jaarverslag van den secre taris, waaruit het volgende is ontleend' Het vereeniglngslcven ging vrijwel zijn gewone gang Het ledental steeg tot 140. Het zou geen moeite zijn dit getal hooger op te voeren, doch het is ons streven al leen diegene tot lid toe te laten, die zijn bestaan zoekt als tuinder, opdat besluiten niet kunnen worden beinvloed door perso nen, die hierbij geen direct belang hebben. Er zijn 6 bestuursvergaderingen gehouden en 2 ledenvergaderingen. Besluiten van ingrijpende beteekenis werden niet genomen, en de goede ver standhouding tusschen bestuur en leden eenerzijds. en van bestuur tot personeel anderzijds, mocht bewaard blijven. Deze goede stemming mocht ook blijven voort duren tusschen bestuur en kooplieden. Op de vorige jaarvergadering is gespro ken over het aankoopen van een eigen monsterschuit, zoodat onze vereeniging daarvan eigenaar is geworden. Benevens is onze weegbrug verleden jaar aangewe zen door de invoering der wegenbelasting wet. De opbrengst is van dien aard ge weest, dat deze een eenigszins behoorlijke rente heeft gegeven. De terreinen en ge bouwen hebben dit jaar meer kosten aan onderhoud geëischt dan vorig jaar, wegens verven en schoeiingswerk. Van het verkrijgbaar stellen van kunst mest is weer een ruim gebruik gemaakt. Het omzetcijfer der veilingen heeft be dragen f. 265.163.47, tegen f. 272.706,04 in 1929. Een vermindering dus van f. 7542.57. Er was een belangrijk hoogere aanvoer, welks lager veilingomzet ons doet denken aan de lage prijzen der producten. Aardappelen werden aangevoerd Duke of York en Eerstelingen 527.650 K.G., Eigenheimers 210.825 K.G., kleine aardap pelen 79.125 K.G., in totaal 817.600 K.G.. tegen een aanvoer van 656.800 K.G. in het vorig jaar, een vermeerdering alzoo van 160.800 K.G. Het verplichtbaar stellen van aardappelvelden is tot 1 October gehand haafd gebleven. Uien werden aangevoerd 152.800 K.G., tegen 277.825 K.G. in het vorig jaar. Een vermindering dus van 125.025 K.G. De prijzen zetten zich laag in en bleven tot het einde gehandhaafd, zoodat deze met verliezen moesten worden geboekt. Peen werd aangevoerd 332.000 K.G., tegen 116.300 K.G. in het vorig jaar, een vermeerdering dus van 215.700 K.G. Con- servenfabrieken en binnenlandsche mark ten waren hiervan groote afnemers. Bospeen werd aangevoerd 151.280 bos. tegen 208.985 bos in 't vorig jaar, een ver mindering dus van 57.705 bos. Van dit product kan gezegd worden dat het eenigs zins loonend is geweest. Bloemkool werd over de veiling aange voerd 1.483.200 stuks, tegen 1.099.350 stuks in 1929. Een hooger aanvoer alzoo van 383.850 stuks. Bloemkool, het voornaamste product der veiling stelde teleur, zoowel in gewas als in kwaliteit en prijs. Ze was over het algemeen lang niet gelijk in kwa liteit. hoewel er meer geplant was dan vorig jaar. De voornaamste reden hier voor is de draaihartigheid in de vroege kool en de voortdurende natte nazomer voor de nakool. De prijzen zijn niet hoog geweest, toch behoeven diegenen, die niet al te veel met tegenspoeden hebben te kampen gehad, niet over verliesgevend te spreken. Roode kool werd aangevoerd 76.700 stuks en 5450 K.G., tegen 51.295 stuks en 32.712 K.G. in het vorig jaar. Een vermeerdering dus van 25.405 stuks en een vermindering van 27.262 K.G. Gele kool werd aangevoerd 79.550 stuks tegen 46.625 stuks in 1929. Een hooger aanvoer dus van 32.925 stuks. Van deze beide soorten kan gezegd worden dat het ook een minder loonend product ge weest is. Groene kool werd aangevoerd 21.690 stuks tegen 19.470 stuks in het vorig Jaar. Een vermeerdering dus van 2220 stuks. Vervolgens kwam aan de orde vaststel ling der balans en behandeling der ex ploitatierekening met begrooting voor 1931. De balans gaf het eindcijfer van f. 95667.22. Uit de toelichting, dié de voor zitter hierbij gaf bleek dat de werkelijke schuld der vereeniging bedraagt f. 16903.92 waartegenover staat de bezittingen van veilingsgebouwen, terrein en teelgronden. De, balans werd goedgekeurd. Ook de ex ploitatierekening die in inkomsten en uit gaven aanwijst het bedrag van f. 15744.76 gaf. behoudens enkele toelichting, geen aanleiding tot discussies. Het winstsaldo geeft, na de verplichte aflossing v. f. 1500 nog een winstsaldo van f. 2109.38. De begrooting opgemaakt na berekening van een omzet van f225000, droeg ook de goedkeuring der vergadering weg. De aftredende bestuursleden J. v. d. Perk, voorz., W. v. Beelen penningm. en A, Korpelshoek veilingleider-secretaris, werden allen met groote meerderheid van stemmen herkozen. Dan kwamen verschillende voorstellen in bespreking. Allereerst een bestuurs voorstel naar aanleiding van de hangen de plannen betreffende de wegverlegging Wassenaar-Katwijk-Noordwijk. Algemeen was men van gevoelen dat deze nieuwe plannen bij uitvoering een ramp voor Katwijk a. d. Rijn zouden zijn. Vooreerst omdat een grqote oppervlakte teelgrond aan zijn bestemming zou moeten worden onttrokken en even ernstig zou het feit zijn dat tuinders en bloembollenkweekers zouden getroffen worden door den grooten omweg die gemaakt zou moeten worden om vanuit een groot gedeelte van het dorp den Noordwijkerweg te bereiken. Ook het dorp zou buiten het groote ver keer komen te liggen. Uit de vergadering werd opgemerkt dat ook de middenstand die door deze plannen getroffen zou wor den, daar het dorp geen doortrek meer zou zijn en vele neringdoenden daarvan de nadeelige gevolgen zouden ondervin den voornemens is een actie hiertegen te gaan voeren. Besloten werd een request aan den raad te zenden in den geest als „Bloembollencultuur" dit denkt te doen en zulks dan te doen in overleg met „Bloem bollencultuur." Een afschrift van dit re quest zal worden gezonden aan Z.Ex. den Minister van Waterstaat, Ged. Staten en de leden van het College van Prov. Staten die zitting hebben voor dit district. Naar aanleiding van desbetreffende voorstellen van den heer G. H. v. Went, werd besloten op het veilingsterrein ver lichting aan te brengen, evenzoo in de paardenstal. Een voorstel van den heer Nic. Fennes om in series te gaan veilen, kon geen meerderheid vinden. Aangeno men werd een bestuursvoorstel om bij lo ting te doen uitmaken, wanneer de pro ducten op de monsterschuit zullen worden geveild, zoodat het zal kunnen voorkomen dat dan de leden die op de monsterschuit veilen den eenen dag in het begin der veiling aan de beurt zijn. den anderen dag in het midden vallen en naar gelang van het lot wordt bepaald achter welke schuit van een lid de monsterschuit volgt. Bij de rondvraag werd een klacht naar voren ge bracht over het vernielen der straat door werklieden der N.Z.H.T. Zulks b.v. bij het lossen van rails. Het bestuur zeide te mogen verwachten dat de Directie zulks weer herstellen zal, evenals zulks al eens meer was geschiedt. Het was intusschen halftwaalf, toen de voorzitter deze voor K. en O. belangrijke vergadering kon sluiten. Opbrengst Emmabloem. De verkoop van het Emma-bloempje heeft opgebracht de som van f. 52,50. Dit bedrag is aanmerkelijk hooger dan het vorige jaar. Een woord van dank aan de milde gevers en geefsters en niet minder aan de ijverige jonge-dames, is zeker niet misplaatst. LISSE. De stoomtram-electrificatie. Naar wij vernemen wordt bij de electri ficatie der stoomtram de route in de ge meente niet veranderd en worden binnen de gemeente geen gronden onteigend. Raadsagcnda. De gemeenteraad komt voor behandeling van een groote agenda bijeen op Dinsdag 14 April, des nam. 2.30 uur. NOORD WITKERHOUT. Paard op hol. Op den 's-Gravendamschen-weg sloeg een paard, gespannen voor een kapwagen op hol. De heer W. werd uit den wagen geslingerd, terwijl het paard steeds door holde met mej. W. achter in den wagen. Eindelijk brak het lemoen af, waardoor de wagen in het bosch tot stilstand kwam. Later werd het hollende dier in „den geest" gegrepen. De heer w. brak zijn pols en liep velerlei kwetsuren op. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria, D. van A. van der SlotWarmerdam Barthel, Z. van D. P. J. BerrevoetsPors Wilhelmus Theodorus, Z. van W. van der Linden- Voskuil Geertruida Joanna, D. van P. A. WarmerdamVan Leeuwen Johanna Catharina, D. van J. HulseboschSpigt Hanna, D. van Arie WassenaarGerrits Adrianus Theodorus, Z. van Johannes van Veen-Broekhof - Josephus Hendrik en Cor nells Josephus, Z. van Ger. van Stein— Hoogewerf Simon Gijsbertus, Z. van G. van DamNulkes Catharina Adriana Geertruida, D. van A. WarmerdamKoot Maria Cornelia Johanna, D. v. C. Geer- lings—Hulsebosch Petrus Wilhelmus, Z. van J. van den BergDuivenvoorden. Overleden: Johanna Jansen 68 j„ echt- genoote van C. Bouwmeester Klaas van Santen 65 j., echtgenoot van Anna Koning Frans Johannes Spel 79 j„ wonende te Haarlem Johanna Paulina Balkenende 64 n„ echtgenoote van J. Wassenaar, wo nende te Noordwijk. Ondertrouwd: Quirlnus Edelaar 31 j. en Antonia H. M. Fransen 32 J. Maarten Duijndam 26 j. en Marigje van Grieken 21 j. Adrianus Jozef Balk 25 jaar en Petronella M. van Noort 25 j. Wilhelmus Th. Pronk 30 j. en Cornelia van Duiven voorden 28 j. Het bestuur van den Noordzijderpolder. In October 1930 werd de heer E. Hoger- vorst Gzn gekozen tot Poldermeester van den Noordzijderpolder, gelegen onder de gemeenten Noordwijk en Noordwijkerhout. Tegen den uitslag van de stemming werd werd geprotesteerd door ingelanden, die bezwaren maakten tegen de wijze, waarop onduidelijke stembriefjes ten gun ste van den bestuurscandidaat E. Hoger- vorst Gzn. werden gebracht. Ook tegen de toelating van den geko zene werd bezwaar gemaakt, daar deze slechts 24 uur voor den dag der stemming 150 M2. land in den Polder had aange kocht. welk bezit te gering zou zijn om hem benoembaar te maken tot bestuurslid. Het Stembureau en later ook het Pol derbestuur achtten de bezwaren onge grond en besloten tot toelating van den gekozene als Poldermeester. Van dit besluit ging men in hooger be roep bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland Dit College dacht er anders over en heeft thans het Polderbestuur in het on gelijk gesteld en besloten, om E. Hoger- vorst Gzn. niet toe te laten als Polder meester van den Noordzijderpolder. Er zal dus weer een nieuwe verkiezing moeten plaats hebben, waarvan de datum echter nog niet is vastgesteld. Op verzoek van den A. N. W. B. wordt door het Provinciaal bestuur de Gooweg, even buiten het dorp, belangrijk verbetera. De weg wordt verstraat en van een beton- band voorzien. Druk is men bezig vanwege de Leid- sche Lichtfabrieken met het leggen van een persbuis van den gashouder in de Kerkstraat naar De Zilk. Vele werkioozen vinden hierdoor werk 2-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10