72,Ve Jaargang WOENSDAG 8 APRIL 1931 No. 21795 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden, BINNENLAND. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIES 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTt] Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per week1.0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 -)- portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Prof. dr. C. DE BOER. LIJST VAN INSTELLINGEN VAN WELDADIGHEID. Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat door hen op 30 Maart 1931 op de lijst van Instel lingen van weldadigheid, opgemaakt inge volge art. 3 van de Armenwet, is Inge schreven de Stichting „Het Leidsche Brokkenhuis". A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 April 1931. 3299 KIEZERSLIJST, DIENST 1931—1932. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belangheb benden, dat de lijst van kiezers voor de leden van de Staten Generaal, de Provin ciale Staten en den Gemeenteraad, ter Secretarie dezer Gemeente, Rapenburg 12, voorzoover de voorraad strekt, verkrijg baar is tegen betaling van dertig gulden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. 3001 Lelden, 8 April 1931. 3300 VEERTIG JAAR BIJ HET ONDERWIJS. De heer J. Baak gaat jubileeren. Naar men ons bericht, hoopt de heer J. Baak Jzn., inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Leiden den 21sten April a.s. zijn 40-jarige werkzaam heid bij het Lager Onderwijs te her denken. Een Comité, waarvan vertegenwoordi gers der verschillende richtingen bij het L. O. deel uitmaken, en waarvan de hee- ren W. Koops Azn. en G. Bakema, respec tievelijk als voorzitter en secretaris op treden, stelt zich voor den jubilaris op dien datum, des namiddags te 3 uur te huldigen in de Groote Zaal der Stadsge hoorzaal te Leiden. Naast dit comité heeft zich een Eere- Comité geconstitueerd, bestaande uit de Burgemeesters der Gemeenten, behooren- de tot de Inspectie en den Wethouder van Onderwijs der Gemeente Leiden. De Burgemeester dezer Gemeente, de heer mr. A. van de Sande Bakhuyzen is bereid gevonden het voorzitterschap van bedoeld eere-comité te aanvaarden. 40-JARIG JUBILEUM. Heden herdenkt onze stadgenoot, de heer L. van Westbroek den dag. waarop hij voor 40 jaar in dienst trad van de Kon. Ned. Grofsmederij. Zooals gebruikelijk werd de jubilaris hedenmorgen per auto van zijn woning gehaald en met zijn echtgenoote naar de kettingfabriek gebracht. Een hartelijke ontvangst wachtte hem daar. De afdeelingschef de heer Harmsen sprak den jubilaris op waardeerende wijze toe en feliciteerde hem met dit jubileum. Vervolgens sprak nog de werkmeester v. d. Pluijm, die op zijn beurt de goede eigen schappen van Westbroek naar voren bracht. Ten slotte werd hij namens het perso neel gefeliciteerd door den heer J. Bij en hem als blijk van sympathie een rook- fauteuil aanbood. Zeer onder den indruk dankte West- broek allen voor deze huldiging. Daarna werd de jubilaris te 11 uur door de directie gehuldigd waarbij hem de traditioneele enveloppe met inhoud werd overhandigd. Het verdere van den dag kon Westbroek in huiselijken kring doorbrengen. N. Z. H. Het vervoer op de N. Z. H. T. M.- lijnen Scheveningen Leiden Katwijk Noordwijk (inclusief stadslijn Leiden) en Leiden Heemstede heeft in de maand Maart j.l. respectievelijk opgebracht f-116.321 en f. 8165. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Naamlooze Vennootschap Bouw- én Handelsonderneming Bosboom Toussaint- straat Dordrecht, Haagweg 43, Leiden. Wijziging kantooradres thans: Rhijngees- terstraatweg 36, Oegstgeest. Kistenfabriek „Novum", Haagweg 43, Leiden. Deze handelszaak is in fusie ge gaan met de N.V. Lissesche Kistenfabriek, te Lisse, waardoor het bedrijf te Leiden is opgeheven. De nieuwbenoemde hooglecraar. Zooals wij gisteren nog in een gedeelte van onze oplaag konden mededeelen, is dr.C. de Boer, lector, aan de Leidsche Universiteit, benoemd tot gewoon hoog leeraar in de Romaansche taal- en letter kunde aan deze universiteit. Cornelis de Boer werd hier ter stede geboren den 26en Mei 1880, bezocht het gymnasium te Groningen, studeerde aan de universiteiten van Groningen, waar hij in 1930 het candidaatsexamen in de klas sieke letteren aflegde en voor de B-akte Fransch studeerde, en van Parijs, waar hij in 1909 promoveerde op een kritische uit gave van Chrétien de Troyes' Philomena. In hetzelfde jaar werd hij benoemd tot leeraar aan de H B S. met 5-j. cursus te Groningen, in 1911 tot leeraar aan het gymnasium van Amsterdam. In 1912 aan vaardde hij daarnaast een benoeming tot privaat-docent in de Fransche taal en middeleeuwsche letterkunde te Utrecht, met een openbare les over: La Normandie et la renaissance classique dans la littéra- ture francaise du Xlle siècle. In 1912 werd hij benoemd tot lector aan de universiteit van Amsterdam, welk ambt hij aanvaardde met een openbare les: Autour d'un mot. Bij zijn benoeming tot lector aan de Rijks universiteit alhier, welk ambt hij aan vaardde den 9en October 1920 met een openbare les getiteld: Considerations sur l'intérët de l'étude de la littérature fran caise du moyen-age, nam hij tevens ont slag als leeraar aan het Amsterdamsche gymnasium. Van zijn hand verschenen verschillende bijdragen tot de studie der Fransche mid deleeuwsche en moderne taal- en letter kunde. en in de Verhandelingen der Ko ninklijke Academie van Wetenschappen een kritische uitgave van Pyrame et Thisbé (1911) en de twee eerste deelen (1915 en 1920) eener uitgave van de oud- Fransche Ovidc Moralisé. Reeds eerder is er sprake geweest van de benoeming van dr. De Boer tot hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit, waarvan toen in verband met den toestand van 's Lands financiën, moest worden afgezien. Naar wij vernemen heeft de agent van politie le klasse Y. Kuipers met in gang van 1 Juli a.s. in verband met het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd ontslag uit gemeentedienst ge vraagd. De Mandolineclub „Krebustlipo" be haalde op het te Den Haag gehouden na tionaal concours in de eereafdeeling een tweeden prijs met 306'/j pnt. Op uitnoodiging van het departe ment Leiden van de Mij. tot Nut van 't Algemeen zal de volgende week Woens dag dr. L. H. Grondijs uit Den Haag een lezing houden over „Toestanden in het huidige Rusland." De heer Grondijs kent Rusland zeer goed, aangezien hij de gan- sche revolutie medegemaakt heeft, van I het uitbreken in de straten der hoofdstad af, tot het einde van den burgeroorlog in Siberië. Hij heeft o.a. als vrijwilliger dienst gedaan in het eerste Witte Leger, dat on der Kornilof door 100.000 bolsjewieken omringd den Koebantocht heeft uit gevoerd. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit Blad Op den A.V.R.O.-Octetavond, welken j op den 22en April a.s. door het Leidsch A V.R.O.-Comité wordt georganiseerd, zal Dr. H. Molhuijsen, voorzitter der A.V.R.O. I het woord voeren. Gistermiddag is de 51-jarige J. V. bij een botsing tusschen een vrachtauto en zijn handwagen in de Koppenhink- steeg met zijn hand bekneld geraakt tus schen laatstgenoemd voertuig en den muur, tengevolge waarvan dit lichaams deel ernstig werd verwond en hij zich in het Elizabethsziekenhuis moest laten ver binden. S„ wonende te Oegstgeest heeft bij de politie aangifte gedaan van mishan deling door den portier van een café aan den Stationsweg. Deze zou hem gister avond te ruim 7 uur zoodanig op het hoofd hebben geslagen, dat hij bloedend werd verwond en zich in het Academisch Ziekenhuis onder geneeskundige behan deling moest stellen. Wij venvijzen naar een officieele ken nisgeving van B. en W. in dit Blad be treffende de verkrijgbaarstelling van de kiezerslijst. Gistermorgen geraakte het l'/i-jarig zoontje van A. v. d. M. aan de Heeren gracht alhier, met zijn rechterhandje be kneld tusschen de kamraden van een wringer. Danig verwond werd het kind naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. 3116: Dr. G. Brouwer, Oegstgeester- laan 19. 3124: C. H. Bresser. Endegeesterstraat- weg 7, Oegstgeest. 3107: L. J. Castelein. Lage Rijndijk 9. 3122: H. Slegtenhorst, Lindestraat 9 3114: Secretariaat Woningbouwver. „de Tuinstadwij k". Heerenstraat 146. 3126: H. T. Smoorenburg. Spaargaren straat 2, Oegstgeest. 3074: C. C. van den Bosch. Zoeterw. Singel 11. 3123: A. B. van Dieren, Geverstraat 21, Oegstgeest. 3128: A. Jansen, Rhijnzichtweg 29, Oegst geest. 3125: P. van den Broek. Lange Mare 64. 3118: Z. Giezen, Rijn en Schiekade 125. 3119' J. P. Kooreman, Breestraat 109. 3127: D. Bootsma, Rijn en Schiekade 106. 3132: C. F. Hemerik. Zoeterw. Singel 43. 3131: D. S. Ph. Visser, Haagweg 52. 3121: G. de Jong Ezn., Schelpenkade 41. 3095: J. Christiaanse, adj.-dir. N.V. Dist. „de Fransche Kroon". Zoeterw. Singel 40. 3117: J. Ruitenbeek. Lage Rijndijk 45/47. 3134: J. P. Stuart. Haven 42. 3135' H. Schutte, Lage Rijndijk 57/59. 3130' Mr. W W. Brouwer, Regentesse- laan 22, Oegstgeest. 3138: A Wendel, Haarlemmerstr. 79a. 3120: N. Ardesch v. Hamel, Willem de Zwijgerlaan 20. Oegstgeest. 3137: Th. Ammerlaan, Heerenstraat 125. 3136: W. C. v. d. Wal, Vreewijkstraat 2. 3106: Joh. Landwaard, Gerrit Doustr. 75. BEROEPEN. Ds. W. C. Lamain, Gereformeerd predi kant te dezer stede heeft een beroep ont vangen naar Gouda. GEBOREN: Pieter, z. van P. Hillebrand F. de Groot Hermanus, z. van P. Hillebrand en F. de Groot Jan, z. van G. J. Boter en A. Scharloo Aartje, d. van A. Stig- ter en C. A. Stijger Engelberta Wilhel- mina, d. van D. D. v. d. Heiden en E. W. Huisman Jaca. Joha. Jozephina, d. van J. v. d. Holst en A. C. ter Metz Adriana d. van J. Blokker en E. Scheepmaker Johanna Petronella, d. van H. D. Per- fors en G. Bartels Geertje Janna. a. van W. Geers en H. v. d. Haven Willy z. van W. H. Hustermann en F. B. L. Smit Johan, z. van J. F. H. Kromhout en J. A. de Wilde Johanna Jacoba, d. van J. W. Vuurpijl en M. J. Langezaal Suzanna Adriana. d van D. Matze en S. C. Bouter Rudolf Jozeph Ants., z. van J. H. R. Rippe en A. M. A. Dingjan Catharina, d. van J. Bontje en W. C. Laven Herman Gustav Rudolf, z van L. Klinkhamer en A. K. A. Jonas Louis, z. van L. van Berkel en P. Faas Jacobus, z. v. G. Mark en C. M de Jongh Johan nes, z. van J. H. Otto en S. v. d. Linden Johanna Elisabeth, d. v. J. Guldemond en M. C. Lacourt Adrianus, z. van A. van Leeuwen en A. H. Keijser Thomas Johannes, z. van T. J. van Steijn en A. Kees Jacoba. d. van D. Hartevelt en M van Polanen Cornelia Catharina, d. v. A. Labordus en S. M. Gans Jo hanna, d. van D. Jaseperse en J. Onder water Guste, d. van W. de Clercfl en E. J. C. van Dam Adriana Johanna, d. v. H. Sommeling en A. J. Agema Dirk, z. van D. de Mooij en J. Beij Abraham, z. van A. Wetselaar en J. C. Bonnet Jacoba Johanna, d. van J. v. d. Broek en J. E. Hagen Jannetje Maria, d. van W. L. Vreeken en A. Offerman Wouterus. z. van W. van Steenbergen en J. M C, Bousie Anna Sophia Hedwig, d. v. P. Z. Dubbclaar en G. Feenstra Bernardus, z. van B. Epskamp en A. J. Hersbach Elias, z. van A. Chaudron en A. Erades. ONDERTROUWD. H. Slegtenhorst jm. 23 j. en J. Kluivers jd. 21 j. J. Arnoldus jm. 23 j. en J. Mie- remet jd. 21 j. R. L. Snijders jm. 23 j. en A. M. C. Duijverman jd. 19 j. W. H. v. d. Kaaij jm. 24 j. en M. J. Polane jd. 20 j. E. F. Welbergen jm. 25 j. en W. A. G. v. d. Stel jd. 24 j. J .v. Leeuwen jm. 29 j. en C. Vork jd. 22 j. S. v. d. Reek jm. 32 j. en M. Bernard jd. 33 j. J. Brier jm. 21 j. en J. P. Moene jd. 23 j. W. Henkes jm. 34 j. en A. M. Schutter jd. 30 j. B. J. Huurman jm. 25 j. en N. G. Metz jd. 19 j. H. Bijl jm. 24 j. en A. M. Kerkvliet jd. 19 j. GEHUWD. W. F. v. d. Kaaden, jm. en L. J. Burgers- dijk jd. S. J. Koopmans, wedr. en J. Bruining wede F. J. v. d. Steen jm. en M. W. C Broos jd. G. J. Kaak jm. en M. A. v. Giezen jd. OVERLEDEN. J. M. GroenewegenHeeren, vr. 33 j. P. Hulsbos, zn. 74 j. J. J. Geeve, wedr. 74 j. H. C. v. d. Reijden, dr. 89 j. W. A. Wouterlood, man 63 j. D. Terwindt, zn. 23 j. W. Cosseevan der Voort, wede .80 j. W. P. Lagas, man 72 j. A. Rijnsburger, zn. 76 j. J. C. Kluivers wede van Leeuwen, wede 87 jL. Ouds hoorn wede Colpa, wede 64 j. J. de Haas. zn. 24 j. E. W. A. VreeburgJan sen, wede 91 j. Jhr. G. Valckenier von Geusau, man 52 j. A. F. Smits wede Overdijk, wede 75 jaar. GEVESTIGD: S. van den Berg, bedienjuffr.. Korte Lijsbethst. 2 W. F. van den Berg en fam., matrassenmaker, Volmolengr. 17 E. Boasson, Oegstgeesterl. 47 M. H. Bootsgezel, verpleegster, Rijnsb.weg 77 J. Bijl en fam., stoffeerder, Nieuwe Rijn 49 M. Faust, Stationsweg 2 H. J. Grotenhuis, Ass. Bedrijfschef, Kernstraat 23 a W. van Hesse, mach. teekenaar, Morschkade 14 a Th. F. A. Hogendorp, slager, Hoogewoerd 71 J. van Hooidonk, ijzerconstr. teekenaar. Schelpenkade 10 K. A. Hövig en fam.. bankwerker, Morschweg 87 C. N. Huijg, winkel bediende, v. Oldenb.str. 39 G. Kruger. dienstbode, Stationsweg 2 A. Langezaal van Leeuwen, Oude Heerengr. 15 G. van Leeuwen, Minnebroersgracht 6 G. J. Loenen, schilder, Trompstr. 13 J. S. van SpallOckhorst, Nachtegaallaan 5 J. A. Oosterdag en fam., schrijver rijks telegraaf, Bothastr. 3 Ch. P. Oosterom, surn. dir. bel.. Joh. de Wittstr. 37 W. C. Oostveen en fam., Serg. Radio telegrafist, G. Doustraat 95 A. Pont, ambtenaar R. D. B.. Maredijk 27 a C. van dér Meet Porrey, werkster, Volmolengr. 17 A. B. Reutegger, dienstbode, Rijnsb.weg 43 M. J. van KampenRiethoven, Garen- markt 5 M. Schmid, modiste, W. Pyr- montstraat 1 G. Schulz, dienstbode, Plantsoen 79 J. W. Teeuwen, werkster, St. Janshof 3 M. A. van der Laan Vader. Prinsenstr. 3 a H. Veendorp en fam., hortulanus, Rapenburg 73 a J. A. Verheijden, verpleegster, Rijnsb.weg 10 L. C. J. Wery. L. P. K. Koorsteeg 15 H. de Wilde, Breestr. 23 E. Winkler, dienst bode, Breestr. 177 H. van Zonneveld, timmerman, Decimastr. 41. VERTROKKEN. H. A. Bader, Utrecht, Westerdijk J. M. M. HoltkampBloemers, Beesel, Leeu wen F. Boon en fam., Katwijk, Secr. Varkevisserstr. 10 M. Bouwens. Brui- nisse, Oudestr. B 17 S. M. Brakel, Den Haag, Koninginnegr. 54 b Th. Brandt, Oegstgeest, Endegeest J. A. van Dalsen. Rotterdam, Westzeedijk 457 b S. van Dam, Putten, 't Gijze Huis A. L. M. Dinkhuijsen, Den Haag. Valkenbosehlaan 177 G. J. van Dorp, Rotterdam Schie- damscheweg 146 a G. van Dijk en fam., Leiderdorp, Hoofdstr. 170 W. J. M. Fes- ten, Utrecht, L. Jaustr. 10 bis J. van der Graaf, Voorhout, Mr Broerstr. 23 M. G. M. Groenewegen, Rotterdam L. de Haan, Schiedam, Haleystr. 47 b W. F. de Haas, Rotterdam, Boezemsingel 208 H. P. van der Harst, Buitenland J. C. Heij en fam., Ravenstein, E. 57 S. Jan sen. Rotterdam, Utr. Straat' 13 a G. J. Janssen, Wassenaar. Rijksstr. weg 475 K. F. Kramer en fam., Amsterdam, Adm. de Ruyterw. 1311 H. J. Kreuger, Rot terdam, Nadortstr. 63 b G. Kwakermaat, Zwijndrecht, Onderdijkscherijweg 111 H A. Lampe, Leeuwarden, Groningerpl. 4 E. Laurent, Bussum, Gr. Hertoginne- laan 32 S. Zoethoutde Leeuw. Sneek, Oppenhuizerweg J. Lodder. Schevenin gen, v. Dorpstr. 4 J. van der Nat, H. I. Ambacht, Onderdijkscherijweg 85 J. H. de Nie, Amsterdam. Delistr. 19 III J. N. A. Ottes, Den Haag, Houtmarkt 17 a H. Parfumeur, Den Haag, Nachtegaallaan 20 H. G. H. Rosie, Bergh, Stockumschew 306 b N. Rijnbende en fam.. Dordt, Reeweg 146 Oost J. M van Schayck. Den Haag. Schimmelweg 378 A. Schui ten. Noordwijk, Oude Zeeweg 1 A. G. A. Spormann, Utrecht, v. Ingenhouszstr. 13 H. Stafleu. Zwijndrecht, Onderdijk scherijweg 111 M. Boot—Tromp, Am sterdam, Overtoom 2001 III D. M. van Trooijen en Fam., Zwijndrecht, Onderdijk scherijweg 111 H. van Trooijen, Zwijn drecht, Onderdijkscherijweg 111 J. A. Visser, Velsen. Ahoornstr 6 Oost J. H. van Wely, Alphen a.d. Rijn. Hoornstr. 12 M. TijssenWendel en Fam., Den Haag, Gouverneurlaan 166 W. H. Jansen—van der Zeeuw, Rotterdam, Utr.straat 13 a J. van der Zon, Noordwijk, Bronkhorst- straat 56. BINNENLAND. De jaarvergadering: der Chr. Historische Unie. (2e en le Blad.) Vergadering van de Unie „Een school met den Bijbel" (Kerk en School, 3e BI.). .De N.V. Wikuna te Amsterdam geliqui deerd en de directeur gevlucht. (Gemengd, 2e Blad.) Inzake den moord te Bilthoven is tegen den dader 20 jaar gevangenisstraf ge- eischt. (Rechtzaken, 3e Blad.) BUITENLAND. Het Duitschc bezoek aan Engeland. (Buitenl. en Tel., le Blad.) Briand geen candidaat voor het Fran sche presidentschap (Tel., le Blad.) Groote uitsluiting in Noorwegen. (Bui tenland, le Blad.) Big Bill Thompson verslagen bft de ver kiezing voor het burgemeesterschap van Chicago. (Tel., le Blad.) DE OPPOSITIE IN „ONS BELANG". Zal er een commissie van onderzoek komen? De secretaris van het verbond tot de- mocratiseering en moreele zuivering van de onderofficiersvereeniging „Ons Belang" zond aan het „U. D." het volgende com muniqué: Te Utrecht hield het Verbond tot demo cratiseering en moreele zuivering der on derofficiersvereeniging „Ons Belang" een algemeene vergadering met vertegenwoor digers uit de garnizoenen Amersfoort, Assen, Den Bosch, Dordrecht, Gouda, Den Hag, Harderwijk, Nijmegen en Utrecht. De vergadering besloot aan het hoofd bestuur en de leden van „Ons Belang" mede te deelen, dat het Verbond bereid is zich onvoorwaardelijk te onderwerpen aan de conclusie waartoe een commissie van onderzoek naar de moreele corruptie in de leiding van „O. B." zal komen. Als voorzitter dezer commissie, met het recht geheel naar eigen inzicht, de leden er van te kiezen, zal aan het hoofdbestuur van „O. B." dr. Ritter, hoofdredacteur van het „Utrechtsch Dagblad" worden voorge steld. Voor het geval het H.B. van „O.B." ook een commissie onder voorzitterschap van en samengesteld door dr. Ritter mocht af wijzen en de leden van „O. B." niet in staat mochten blijken het H.B. te dwin gen, werd de vraag onder de oogen ge zien wat dan gebeuren moest. De meening van een enkeling, dat de actie tegen de moreele verdorvenheid der leiding van „O. B." dan op de tot heden gevolgde wijze moest worden voortgezet, werd door de overgroote meerderheid niet gedeeld. Deze achtte het noodig, dat dan het Verbond werd opgeheven, om plaats te maken voor een vakorganisatie op neu tralen grondslag, teneinde te voorkomen, dat de vele onderofficieren die uit afkeer van het in „O. B." heerschende bederf, voor die vereeniging zouden bedanken, ongeorganiseerd zouden blijven. In de sta tuten en het huishoudelijk reglement van deze eventueel op te richten vereeniging, moest dan worden omschreven, dat zij on middellijk en onvoorwaardelijk zou wor den opgeheven en haar leden zich weder bij „O. B." zouden aansluiten zoodra door de organisatie in een onpartijdig onder zoek naar de gedragingen van het hoofd bestuur zou worden toegestemd. Met 2 stemmen tegen en 1 blanco werd aldus besloten. In zijn slotwoord sprak de voorzitter de hoop uit, dat het niet noodig zou zijn dit besluit uit te voeren, aangezien zoowel het bestuur als de leden van het Verbond de daaruit voortvloeiende versplintering ten zeerste zouden betreuren. AANNEMERS WEIGEREN IN TE SCHRIJVEN. Concurrentie van werkloozen. Te Deventer hebben aannemers van grondwerken geweigerd, in te schrijven bij de openbare aanbesteding van grondwerk voor de bedijking van Hoven en Steenen kamer bij Deventer, omdat ook werd in geschreven door een groep werkloozen. De aannemers zeggen dat zij niet kunnen concurreeren tegen de lage prijzen, waar voor de werkloozen inschrijven, die nu eenmaal niet zitten voor de kosten, door de aannemers te voldoen jegens de bij de vakvereenigingen geldende loonen en de sociale wetgeving.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1