HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE «f DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. KUNST EN LETTEREN. RADIO-PR0GRAM1A. I 2—3 KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter heeft de navolgende vonnissen geveld: H. H. G. openbare dronkenschap f. 5 of 3 d.; J. H. B. zwervende idem f.5 of 3 d.; K. v. B. Noordwijk, overtreding der leer plichtwet f. 10 of 5 d.; W. P. idem idem f.5 of 3 d.; Q. W. idem idem f. 5 of 3 d.; G. H. v. W. idem idem f. 2 x f. 5 of 2 x 3 d.; C. L. Noordwijkerhout idem f. 3 of 4 d.; G. v. 't W. Noordwijk, idem f. 8 of 4 d.; L. S. idem idem f.8 of 4 d.; G. S. idem idem f.8 of 4 d.; C. P. v. Z. idem id. 2 x f. 5 of 2 x 3 d.; H, H. idem idem f. 8 of 4 d.; L. N. Rijns- burg idem f. 6 of 3 d.; J. K. idem idem f. 3 of 4 d.; O. H. idem idem f. 8 of 4 d.; J. v. E. idem idem f. 8 of 4 d.; L. N. idem idem f. 8 of 4 d.; G. v. d. V. idem idem f. 10 of 5 d.; A v. d. B. idem idem f. 5 of 3 d.; E. B. idem idem 2 x f.5 of 2 x 3 d.; H. M. Voorhout idem f. 10 of 5 d.; Th. v. d. M. Sassenheim idem f. 10 of 5 d.; A. v. d. P. Noordwijker hout idem f. 8 of 4 d P. H. R. idem f. 8 of 4d.; C. K. idem idem 2x f. 5 of 2 x 3 d.; D. de V. Valkenburg Z.-H., idem f. 10 of 5 d.: Chr. I. idem idem f. 10 of 5 d.; G. O. idem idem f. 10 of 5 d.; D. N. idem idem f. 10 of 5 d.; G. R. idem idem f. 3 of 4 d.; M. V. Zoeterwoude idem f.10 of 5 d.; H. v. A. Leiderdorp f. 6 of 3 d G. C. de R. de W, fietsen zonder bel f. 3 of 2 d.; J. P. S., te Leiden fietsen over het Rapenburg O.Z. in verboden richting f.2 of 1 d.; C. L. v. T. wed. C. L. J. Sassenheim, overtreding der leerplichtwet f.8 of 4 d P H. G. Noord wijkerhout idem f. 10 of 5 d. H. R. den Haag, overtreding der motor en rljwielwet f.15 of 10 d.; H. J. D, over treding der verord. Leiden op het rijden f. 10 of 5 d A. v. 't W. overtreding van het tramwegreglvrijspraak; C. P P. Noordwijk aan Zee, overtreding der motor en rijwielwet, vrijspraak, H. B. overtre ding van het tramwegregl. f.5 of 3 d.; M v. T. Sassenheim, overtreding van het melkbesluit f. 4 of 2 d.; A. v. D. Rotterdam, overtreding van het tramwegregl. f. 5 of 3 d.; M. F. S. Heemstede, motorrijden zonder nummerbewijs f. 6 of 3 d.; J H. den Haag, te Oegstgeest te snel autorijden f6 of 3 d.; H. J. idem idem f.4 of 2 d.; P. W. L. Rijswijk Z.-H., idem f.G of 3 d.; H. W. K. den Haag, autorijden zonder rood achter licht f. 5 of 3 d.; H. S. autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2 x f. 4 of 2 x 2 d.; C. Th. F. het bevel van een verkeersagent niet opvolgen f.4 of 2 d.; H. W. openbare dron kenschap f.5 of 3 d.; F. W. II. v. d. S. Wassenaar, autorijden zonder licht f. 10 of 5 d.; P .de V. Benthuizen, autorijden zonder spiegel f. 5 of 3 d.; P. v. V. Haarlem id. f.5 of 3 d.: J. J. v. L. Haarlemmermeer idem f.5 of 3 d.; A. L. den Haag, geen gevolg geven aan het bevel van een ver keersagent f.5 of 3 d.: J. J. v. idem f.3 of 2 d.; H. v, D. Katwijk, autorijden zonder nummerbewijs f.10 of 5 d.: E. L. Wou- brugge idem f. 10 of 5 d.; K. C. Rotterdam, motorrijden zonder rijbewijs f.10 of 5 d.: If. W. H. fietsen zonder reflector f3 of 2 d.; J. L. overtreding der verord. Leiden op de straatpolitie f.2 of 1 d.; W. A. V. te Leiden zich van een ongemuilkorfden aan gespannen hond bedienen f.3 of 2 d.; P. O. te Leiden, autorijden door de le Groenesteeg f.5 of 3 d.; H. Z. te Leiden, met paard en wagen de passage belemme ren f.2 of 1 d.; P. V. Rijnsburg, te Leiden met een mand bloemen een standplaats innemen f.2 of 1 d.; H. J. K. Katwijk, fietsen zonder reflector f.3 of 2 d.; G. de L. Valkenburg Z,-H„ fietsen zonder licht f-. 3 of 2 d.; J. K. Katwijk, idem f. 3 of 2 d II. w de W. zwervende, te Katwijk zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken f.2 of 1 d.; C. J. v. H overtreding van liet melkbesluit f.4 of 2 d J. Th. H. als houder van een rijwiel daarmee laten fietsen zonder reflector f.3 of 2 d, T. de W. Katwijk, autorijden zonder rij bewijs f. 10 of 5 d G. K. idem, autorijden zonder rij- en nummerbewijs 2-maal f.5 of 2-maal 3 d.; C. v. d. M. idem, overtre ding van het melkbesluit 2-maal f. 4 of 2- maal 2 d.: Th. B., zwervende, openbare dronkenschap, f.5 of 3 d.; W. L. Amster dam, te Oegstgeest te snel autorijden, f. 10 of 5 d.; C. H. Leiderdorp, dieren op noodeloos pijnlijke of kwellende wijze vervoeren, f. 6 of 3 d.; M. A. v. G„ idem, overtreding der arbeidswet, f.1 of 1 d.; J. K., Noordwijk, idem 2-maal f.3 of 2- maal 2d.; C. G., Katwijk, overtreding van het melkbesluit, f.4 of 2 d.; J. K, idem, overtreding der arbeidswet, f.3 of 2 d.: E. v. M. te Leiden op den openbaren weg voetballen, f.2 of 1 d.; M. P. K„ Noord wijk, fietsen zonder reflector, f.3 of 2 d J. v. d. S„ openbare dronkenschap, f.5 of 3 d C. J. fietsen zonder bel f.3 of 2 d.; J. v. d. S„ openbare dronkenschap, f. 5 of 3 d.; C. J„ fietsen zonder bel, f.3 of 2 d.; W. H. V., fietsen zonder licht, f.3 of 2 d P. C. H„ Katwijk, autorijden zon der geldig rijbewijs, f.5 of 3 d.; J. F„ idem, met een handwagen rijden zonder licht, f.3 of 2 d,; J. B., zwervende, fietsen zonder licht, f.3 of 2 d.; K. v. R„ vr. v. G. V., overtreding der leerplichtwet, f. 5 of 3 d.: G. de la R„ wede. v. J. v. V., idem, f.5 of 3 d.; M. E. v. R., vr. v. J. N„ idem, f.5 of 3 d.; A. S., vr. v. T. B„ idem, f.6 of 3 d.: T. H. S. vr. v. A. v. T„ idem, f. 3 of 2 d.; S. v. T. vr. v. C. B.. idem, f.8 of 4 d.| A. V. vr. v. J. H. H., idem, f.8 of 4 d.; M. E. V. vr. v. J. de la R„ idem, f.8 of 4 d.; A. de V. vr. v. J. J. J. idem 3-maal f.3 of 3-maal 2d; S. V. vr. v. Ch. Th. H„ idem f. 3 of 2 d.; K.'V.. vr. v. G. G. Reeu- wijk, idem, f. 5 of 3 d.; M. v. d. V. wed. van P. J. v. A„ idem. f. 6 of 3 d.; C. W„ vr. v. A. S„ idem, f.6 of 3 d.; D. W. vr. v. P. J. H„ idem, f.8 of 4 d J. W. vr. v. P. O., idem. f. 8 of 4 d.; P. H. J. S„ idem, f6 of 3 d.; E. de W. wed. v. J. P. v. d. L., idem, f5 of 3 3d.; H. C. v. d. W. gesch. vr. v. N. L., idem, f. 5 of 3 d.; A. v. Z. vr. v. W. v. R. idem f. 6 of 3 d.; J. Z. vr. van D. N., idem, f. 10 of 5 d.; L. A. B. idem f 8 of 4 d.; W. A. P. F. L. v. d. B„ idem, f.6 of 3 d J. K. idem f.6 of 3 d.; W. F. L, idem. f.3 of 2 d.; P. S„ idem, f.8 of 4 d.;J. P. v. d. S.. Zoeterwoude, idem, f.3 of 2 d.: E. v. M„ idem, f. 8 of 4 d.; H. F., idem, f.10 of 5 d.; J. v. D„ idem, f.5 of 3 d.; C. v. d. P., Zoeterwoude, idem, f.5 of 3 d.: J R., met een handwagen rijden zonder licht, f,3 of 2 d.; D. H. G. v. d. W., overtreding der leerplichtwet f. 3 of 2 d.; O. V. te Leiden, fietsen door de Donker- steeg, f. 1 of 1 d.; R. B., Noordwijk, auto rijden zonder rijbewijs, f.20 of 10 d.; A. G. Noordwijkerhout. loopen op verboden grond, f. 6 of 3 d.; D. v. d. B. en J. v. D„ Katwijk, te Katwijk op de straat luidruch tig zingen, ieder f. 3 of 2 d.; J. B, R Voor schoten, openbare dronkenschap, f.5 of 3 dagen. p VASTLOOPEN VAN 'N KACTVIJKSCHEN MOTORLOGGER. Behandeling voor den Raad voor de Scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het aan den grond loopen van den motor- logger .Handel en Zeevaart" KW 160 op 20 Nov. 1930 in de haven van Dieppe en naar de klacht van den hoofdinspecteur voor de scheepvaart tegen den schipper van dien logger, ter zake dat hij geen cer tificaat van zeewaardigheid heeft aange vraagd na de stranding. De schipper, die was opgeroepen om ge hoord te worden, verklaarde dat de KW 160, van W. Parlevliet Lzn., te Katwijk aan Zee, op weg naar het Kanaal was om te visschen. Daar het slecht weer werd (Z.W. wind) besloot men de haven van Dieppe binnen te loopen. De schipper ken de deze haven en haar gevaren. Om er binnen te loopen wachtte hij nooit op hoog water omstreeks zeven uur des avonds liep hij binnen. Met het oog op het zwaar noordgaand tij hield hU de Zuidpier, doch tusschen de pieren werd het achterschip door het tij om de Noord gezet. Het gelukte met hard bakboord roer weer in de vuurlijn te komen. Het schip ging evenwel te veel bakboord uit, waardoor het achterschip, daar het zeer laag water was, de steenen aan stuur boord raakte. De schroef ging verloren. Een Vlaardingsche logger, die ook juist binnen kwam, kon het schip niet bereiken om hulp te verleenen. De „Handel en Zee vaart" verdaagde naar de Noordpier en raakte aan den Noordkant aan den grond. Door een tros op de Zuidpier uit te bren gen en hierop te hieuwen, kwam het schip na ongeveer een half uur vlot en werd door de KW 29 verder naar binnen ge sleept. Bij laag water kwam het schip droog te staan. Het achtereinde van de kiel bleek geheel versplinterd te zijn. Zonder bewijs van zeewaardigheid aan te vragen, is de logger op 26 Nov. weer ter visscherij vertrokken en kwam, na nog eenige malen te Dieppe binnen te zijn ge weest, op 20 Dec. behouden te IJmuiden. De hoofdinspecteur voor de scheepvaart heeft tegen dezen schipper tevens een klacht ingediend, dat hij na het ongeval zonder bewijs van zeewaardigheid de ha ven weer heeft verlaten. Uitspraak van den Raad volgt later. 283. Vóór d' agent zich terug kon trekken Trok de jongen het touwtje aan Toen hij den agent had gevangen, Ging hij dreigend, voor hem staan. Waarom, zei Wim, ga je nou niet verder? Doe je ronde, beste man, Of moet 'k den commissaris vertellen, Dat je nu niet loopen kan. 284. Ze dwaalden rond de arme lieden, Pim vroeg weer: Waar zouden wij zijn? Jongen, zei de piloot berustend. 'k Geloot midden in de woestijn, Daar verscheen, op een kameel gezeten, Een arabier, die naar hen keek, Hij stopte bij hen, met zijn andere dieren, Terwijl hij ernstig naar hen keek, DE MISDAAD TE BILTHOVEN. Tegen den dader Sono 20 jaar geeischt. I De Utrechtsche rechtbank heeft de zaak behandeld tegen den inlandsche bediende Sono, die zich te verantwoorden had we gens doodslag op mevr. Soeparwi en haar beide zoontjes. Als eerste getuige werd gehoord prof. dr. Baart de la Faille, die de sectie op de lijken had verricht. Hij verklaarde dat de doodsoorzaak van mevr. Soeparwi, zoo wel als die harer kinderen te wijten is aan diepe snijwonden in den hals. Vervolgens werd gehoord een psychiater uit Den Haag, dr. Scholtens, die jarenlang in de tropen praktijk heeft uitgeoefend. Hij achtte verdachte toerekeningsvatbaar hoewel verminderd op grond van het feit dat het hier een inlander betreft. Deze deskundige noemde de gepleegde misda den „typisch lnlandsch". Een inlander, zeide hij, reageert heel anders dan een Europeaan; de inlander is wreed van na ture. Dr. Scholtens antwoordde op een desbetreffende vraag van den Officier, dat het sporadisch voorkomt dat een inlander zijn meester, wanneer die eveneens een landgenoot is. zou dooden. Anders staat het met het begrip „vrouw". De vrouw neemt bij inlanders een inferieure plaats in. Bovendien was hier de afstand ver minderd omdat Sono dagelijks in de na bijheid van zijn meesteres verbleef en deze ook heel vriendelijk voor hem was. Maar liet niet inlossen van haar belofte om Sono Hollandsch te leeren zou hem boos hebben gemaakt en tot zijn daad hebben aangezet. De heer Soeparwi gaf een overzicht van de gebeurtenissen, die zich op den 30ston Januari hebben afgespeeld. De president vroeg den heer Soenarwi of hij er iets van wist, dat zijn vrouw Sono beloofd had hem Hollandsch te leeren en tevens dat hij bij zijn terugkeer in Indië een mooie betrek king zou krijgen. De heer Soeparwi erken de dit. Zijn vrouw had haar belofte ge houden wat betreft het leeren van het Hollandsch aan den huisjongen; dikwijls was getuige thuis gekomen en hoorde hij zijn vrouw en Sono Hollandsch spreken. Verschillende getuigen werden daarop gehoord, die vlak na den moord en kort daarvoor bij of in de woning waren ge weest. Hun verklaringen kwamen vrijwel alle op hetzelfde neer. De president, mr. Van der Meulen, be gon daarop met het verhoor van den ver dachte. Op een vraag of mevr. Soeparwi hem den dag van den moord onvriendelijk had geantwoord, zeide Sono dat dit het geval was geweest. Vevd. had gevraagd Hollandsch met hem te spreken, hetgeen geweigerd werd. Toen is de gedachte om te dooden bij verd. opgekomen. Ondervraagd omtrent het aantal mes steken dat Sono zijn meesteres heeft toe gebracht en de plaats waar, antwoordde hij eveneens dat hij zich dit niet meer kon herinneren. Wel gaf hij toe, dat hij zich betvust was van den ernst der messteken, nl. dat ze den dood ten gevolge konden hebben, maar hij had er zich geen reken schap van gegeven toen hij de daad pleegde. Pres Toen u de daad pleegde, zijn toen de kinderen boven gekomen? Verd.: Ja. Pres.: Hebt u toen ook de kinderen ge stoken? Verd.: Ik was aan het steken, maar niet met de bedoeling te dooden. Ik was mijn verstand kwijt. Nader ondervraagd hoe hij tot zijn daad was gekomen, verklaarde verd. dat hij al drie dagen niet op zijn gemak was door de uitbarsting van de Merapi. Hij kon niet. rustig meer werken en verlangde naar zijn familie. Toen kreeg ik standjes, aldus verd., omdat ik een fout had gemaakt bij het leggen van een looper. Vervolgens requisitoir nemend, zeide mr. Fablus, dat de laatste jaren steeds meer aandacht wordt besteed aan de belangen van den dader dan aan die van den ge troffene. Ook nu is alles gedaan om den verdachte datgene te verschaffen, waarop hij ook maar eenigszins aanspraak zou kunnen maken. Verdachte heeft steeds erkend, dat hij heeft willen dooden. Spr. wil voorbedach ten rade laten vervallen, maar doodslag. driemaal gepleegd, achtte hij bewezen. Een motief van zedenkwetsenden aard is hier niet in het spel geweest. Het motief dat beloften niet zouden zijn nagekomen, moet onjuist worden geacht. I Spr. eischte derhalve wegens doodslag, i driemaal gepleegd, een gevangenisstraf j van twintig jaar. De verdediger, mr. Van der Breggen, wees eveneens voorbedachten rade van de hand. Men moet zich de positie van den inlander in Holland indenken om dit drama te kunnen begrijpen. Een inlander is fijn besnaard en al kon verd. nu Hol landsch spreken, toch kon hij met zijn moeilijkheden niet bij Europeanen terecht. Als een inlander naar zijn gevoelen on rechtvaardig wordt behandeld, neemt hij ontslag. Maar Sono wilde voor alles Hol landsch leeren. In Indië had hij al een betrekking van dorpsschrijver moeten la ten loopen, omdat hij geen Hollandsch kende. Mevr. Soeparwi kwam hem niet te gemoet in zijn verlangen onze taal te lee ren en meneer sprak altijd Javaansch met hem. Ten slotte verzocht pleiter de recht bank, bij het bepalen der strafmaat het rapport van dr. Scholtens als leiddraad le gebruiken. Toen verd. gevraagd werd of hij nog iets te zeggen had, verzocht hij hem ter dood te willen veroordeelen, liever dan hem gevangenisstraf te geven. Uitspraak 21 April. BLOEMPKIJS EN TARWEWET. De voorgenomen verhooging bij inwerkingtreding der Tarwewet. Naar wij vernemen zijn er tusschen dc meelfabrieken besprekingen gevoerd over de vaststelling van den prijs v. tarwebloem na het in werking treden der tarwewet. Indien, zooals te verwachten is, de ge- heele meel-industrie zal meegaan met hetgeen in beginsel overeengekomen werd, zal de prijs van tarwebloem voor ieder procent inlandsche tarwe dat in het meel moet worden verwerkt, worden verhoogd met 10 cent per 100 kg. Indien bijvoorbeeld 25 "/o inlandsche tarwe dit is het wettelijk maximum zou moeten worden bijgevoegd (naar men weet is het mengingspercentage nog niet vastgesteld) zou de prijs met f. 2.50 per 100 kg moeten worden verhoogd. Op basis van den tegenwoordig gelden den prijs van f. 10 a f. 11 per 100 kg zou dit een aanzienlijke verhooging kunnen zijn indien het bij te mengen quantum inlandsch een vierde of een vijfde van het totaal gaat uitmaken. Het valt nog niet te voorspellen of deze verhooging ook in den prijs van brood en meelproducten tot uit drukking zal komen. De broodprijs is hier te lande niet gedaald in verhouding tot den meelprijs, zoodat een verhooging van den bloemprijs niet onmiddellijk in den prijs van het brood tot uitdrukking be hoeft te komen. RIJDSCHRIFTEN. „Zonneschijn". Het jeugdmaandblad „Zonneschijn" biedt een aardig en als steeds ook artis tiek verzorgd April-nummer. Talrijke fraai gekleurde platen, naast spannende verhalen en zwartteekeningen, alsmede leerzame artikelen zullen den kinderen weer menig uur vol afwisseling schenken! Een nummer dat weer bijzonder de aan- i dacht trekt. „NOVA". I „Elck wat wils" biedt de nieuwste „Nova" Daar is allereerst een als steeds span nend Sherlock Holmes verhaal van Conan Doyle. Voorts beëindigt Chip zijn ver makelijke „Op zoek naar Geluk", j Nono vertelt een en ander over het ver- trek van den teekenaar André Vlaanderen uit Holland, terwijl een boeiend verhaal uit de Parijsche onderwereld is, „Een vriendendienst" van Perceval Gibbon. Het filmsupplemcnt opent met een aardige bijdrage van Lien Deycrs, terwijl uit Berlijn mcdedeelingen worden gedaan over de actueele rolprent: „Stormen over den Mont Blane". Van de mooie foto's tusschen den tekst vermelden wij die van Joan Crawford, Lydia j Pollmann, Willy Fritsch, Gimberg en Adolph Engers. ASTRA. In verband met bet Gouden Feest van tie Firma Holdert, opent bet April-nummer van Astra ditmaal met een herinneringsartikel. Uil den verderen inhoud stippen we aan liet aardige verhaal: „Het hart als onder pand", van H. Smits en van Nono een bij drage uit de Jordaan, getiteld: „Nóg zaliger.die natuurlijk op de lachspieren werkt. Mijnheer Amayat gaat rustig voort met zijn „Verhalen" en doet een wonderbare onthulling, die hij „De Doolhof" heeft ge noemd. Speenhoff en Guus Betlem stonden aardige gedichten af en mej. Speenhof!' begeleidde daarbij op niet onverdienstelijke wijze bet talent van haar vader. V/. J. Nijs bracht een pers-gesprek van den filmregisseur Griffith in beeld en gaf er het antwoord bij. Pepin belicht in zijn Filmland in dit nummer eenige filmgrooten, o.a. Tauber. Een nieuw feuilleton „Het onbestendige Element", heeft een aanvang genomen. Ver der vullen goede vertalingen den inhoud, waarvan we noemen: „Wie het laatst lacht" en „Bergloon". Fraaie reproducties naar teekeningen van Fr. Rowley, Rodi Roeters e.a. zijn in den tekst aangebracht, die als naar gewoonte een serie van 12 fraaie, kunstdrukplaten vertoont. VOETBAL. ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van de gisteren voor de eerste divisie der League gespeelde wed strijden zijn als volgt: Aston VillaNew Castle 43 HuddersfleldSheffield Wednesday 1i Leeds UnitedSheffield United 40 LeicesterChelsea 21 Tweede Divisie: Bradford CitySwansea 3—0 WolverhamptonBradford l—l FREDERIK VAN EEDEN. Naar de „Res. Bode" verneemt heeft pastoor E. Beumer van de St. Vitus-paro- chie te Bussum Zaterdagmiddag aan dr. Fred, van Eeden de laatste H. II. Sacra menten toegediend. Dr. Van Eeden was reeds langen tijd ziek. maar j.l. Vrijdag, toen hij zijn listen verjaardag vierde, is er plotseling een ern stige verandering in zijn ziekte gekomen, waarom Zaterdagmorgen de geneesheer toedienen van de laatste HH. Sacramen ten noodzakelijk achtte. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. NIEUWE UITGAVEN. ONZE PRINSES VAN J. STAMPERIUS. Van den bekenden schrijver J, Stam- perius is bij de Uitgevers Comp, „De Branding" te De Bildt een levensbeschrij ving verschenen van H. K. H. Prinses Juliana. Het boekje is speciaal bestemd voor verspreiding op groote schaal onder de schoolgaande jeugd. De talrijke foto's, waaronder vele met name, die uit Haar studententijd en Haar verblijf te Katwijk aan Zee, welke t. z. t. reeds in ons blad gereproduceerd geweest zijn, zullen mede door den prettigen verteltrant van den schrijver en de vele .prettige herinnerin gen van Leiden en Katwijk aan de jongste telg van ons Oranje-huis er zeker toe bij dragen het keurig verzorgde werkje in deze plaatsen nog meer dan elders van de hand te doen gaan. ROEIEN. HOLLANDIA. De jaarvergadering der zeil- en roeiver- eeniglng „Hollandia" te Alphen aan den Rijn zal worden gehouden op Dinsdag 14 April te halfvijf namiddag in café „De Kroon" aan het Spui te 's-Gravenhage. KRACHTSPORT. WEDSTRIJDEN LEIDSCHE KRACIITSPORT-VEREEMGING Aan de Zaterdagavond alhier in Con cordia te houden wedstrijden wordt deel genomen bij gewichtheffen door: Ch. v. d. Reijden (L.K.S.V.); P. van Duijn (idem) W. Graafeiland (Hercules. Den Haag); H. de Luyser (Simson, Den Haag); G. J. Smulders (Hercules, Den Haag); Jac, v. Maanen (K.D.O., Den Haag); C. Domer- schie (Hercules, Den Haag.) Aan worstelen wordt deelgenomen door: G. v. d. ReijdenUrgert (Hercules) W. v. DuurenH. Romer (Simson) P. van DuijnC. J. Duindam (Simson) J. Harst, kamp. Z.H.J. Nolten, kamp. W. Ned. W. OssenvoortJ. Oosterbaan (Hercules) M. de GraafII. Lindeboom (K.D.O.) P. den OudeJ. C. Hehemans (Hercules) De eerstgenoemden zijn Leidenaars, de anderen Hagenaars, Reserve-partij: de Jaegel—Roelandse (beiden Leiden). VOOR DONDERDAG 9 APRIL. Hilversum, 298 M. Uitsl. AVRO-Uitz. 8.009.30: Gramofoonpl. 10.0010.15: Morgenwijding 10.3012.00: Concert AVRO kwartet o.l.v. D. Groeneveld 12.00 2.00: Gramofoonpl. 2.303.00: Con cert. Mevr. Grebede Lange (zang), B. i Drukker (plano) 3.00—3.30: Gramo- foonpl. 3.404.00: Gitaarspel door Louise Walker 4.005.00: Ziekenuurtje I 5.005.30: Loetafoon programma 5.307.00: Concert Omroeporkest o.l.v. N. I Treep 7.007.30: Radio Volks Universi- teit 7.30—8.00: Sportcauserie H. Hollan- der 8.00: Gramofoonpl. 8.1510.15: Aansluiting Concertgebouw Amsterdam 10.15: Vaz Dias 10.30—11.15: Con- eert. Kavacs Lajos en zijn orkest 11.15 —12.00. Gramofoonplaten. Huizen 1875 M. 8.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00—2,00 KRO. Daarna NCRV. 8.00— 9.30: Gramofoonpl- 10.00—10.30: Zang Dameskoor NCRV 10.30—11.00: Zieken- dienst 11.00—11.30: Gramofoonpl. 11.30—12.00: Godsd. Halfuurtje door Pa stoor Perquin 12.0012.15: Politieber. 12.151.45: KRO Trio o.l.v. P. Lusten- houwer 1.452.15: Gramofoonpl. 2.153.15: Handwerkcursus 3.153.45: Vrouwenhalfuurtje 4.005.00: Zieken uurtje 5.005.45: Cursus Handenarbeid j voor de jeugd 5.456.30: Concert. Mej. T. Versteege (zang), Mej. C. v. d. Veen (piano) 6.306.45: Knipcursus 6.45 7.00: Gramofoonpl. 7.007.30: Vragen halfuurtje 7.30—8.00: Politieber. 3.00 Concert door het Luth. Kinderkoor „Een vaste Burg" o. 1. v. J. A. Berkhout 8.30 9.00: H. Amelink „De internationale positie van de Chr. Sociale Arbeiders be weging" 9.00: Vervolg Concert 9.25: Intermezzo 9.35: Slot Concert 10.00; Vaz Dias 10.10—11.30: Gramofoonpl. Daventry. 1554.4 M. 10.35' Morgenwij ding 11.05: Lezing 12.20: Orgelspel door R. Foort 1.20: Concert E. Floyer (sopraan) A. Milhvard (bariton) V. Austin (piano) 2.202.50: Gramofoonpl. 3.20: Kerkdienst 4.05: Dansmuziek 4.50: Orkestconcert 5.35: Kinderuurtje 6.35: Berichten 7,00: Concert Strijk kwartet 7.20: Lezing 7.45: Lezing 8.05: Piano-i'ocital door Pouishnoff 8.35: Cabaret-programma 0.20: Berichten 9.35: Berichten 9.40: Lezing 9.55: Concert. Militair orkest. B. Evleine (cello) 10.5012.20: Dansmuziek 12.2012.25 Televisie. Parijs „Radio-Paris". 1725 M. 3.05: Gramofoonpl. 12.50: idem 1.25: idem 4.05: Dansmuziek 6.50: Gramofoon platen 7.50: idem 8.20: Uitzending van een opera-comique. Solisten, koor en orkest. Langcnbcrg, 473 M. 6,207.20' Gra mofoonpl. 9,3510,35: idem 10.35 11.15: idem 11.30: idem 12.25—1.50: Orkestconcert 4.205.20: Solistencon cert 7.50: Concert. Orkest en J. Szigeti (viool) Daarna Berichten en tot 11.20: Concert. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20: Or kestconcert 2.204.20: Orkestconcert en declamatie 7.108.10: Orkestconcert m. m. v. solisten. Finsche Avond. 8.10 1.20: Radio-Bal. Moderne Dansmuziek door verschillende Bands. Brussel, 508,5 Meter. 5.20: Conceri. Omroeporkest 7.05: Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert onder auspiciën van de RESEF (Gramofoonpl.) 338.2 M 5.20: Kamermuziek 7.05: Gramofoonpl. 8.20: Orkestconcert en zang. Onder aus piciën van K.V.R.O. Zecscn, 1635 M. 9.4011.20: Lezingen I 11.2012.15: Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten 1.20—2.20: Gramofoonpl. 2.20—3.50: Lezingen 3.504.50: Concert 4.50—8.10: Lozingen en Berichten 8.10: Hoorspel ..Leben und Sterben des groszen Sam-ers Enrico Caruso" var G. Elch en M. Raschke 9.20: Berichten. Daarna tot 11.50: Dansmuziek.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10