ARTENS PAASGH- ARTIKELEN tiAHTENS ROMA AGENDA. smaakt als loom. I BUITENLAND. Haarlemmerstraat 245 Nieuwe Rijn 58. is goedkooper. HEDEN: Hooglandsche kerk: Chr. Zangver. „Ex Animo". „De zeven Kruiswoorden." 8 uur nam. Leger des Heils, Hooigracht: Lichtbeel den en Zangdienst, 6 en 8 uur. Nutszaal: Slaatk. Geref. Partij. Spr. de heer H. J. Schoonderbeek. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Sonaten-avond Frits Kok. 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomst te 8 u. nam. Voorschoten, oude openbare lagere school. Tentoonstelling Ambachtsteeken- school. 78'/ï uur nam. Vrijdag. Jeruël, Groenesteeg: Samenkomst 7'/s uur nam. Nederl. Leger der Heils, Lammermarkt. Samenkomst 8 uur nam. Nederl Leger des Heils Levendaal: Sa menkomst 10 uur v.m. Zaterdag. Jaarl. Algem, Verg. N.V. Boek-, Courant en Handelsdrukkerij v.h. J. J. G. Groen en Zn., 3 uur. Zondag. Nederl. Leger des Heils, Lammermarkt: Samenkomsten 10.30, 3.30 en 730 uur. 74 Deze drie woorden „smaakt als room", geven precies weer, hoe fijn de smaak wol Is van de bekende ROMA- PUDDINGI Daarom moet ook uw pudding, steeds zijn: m, PUDDINüfABRirttfim^tfüRONINGEN 3888 VER. VAN LEERAREN BIJ HET CHR. MIDDELBAAR ONDERWIJS. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apothekers wordt van Maandag 30 Maart tot en met Zondag 5 April a.s. (lsten Paaschdag) waargenomen door de apothe ken: G. H. Blanken. Hoogewoerd 171, Tel, 502 en D. J. V. Drlesum, Mare 76, Tel. 406. Maandag 6 April 2den Paaschdag neemt waar apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18. Tel. 523. RECLAME. De jaarlijksche algemeene vergadering. De Vereeniging van leeraren bij het Chr. Middelbaar Onderwijs heeft gisteren en vandaag in het gebouw van Chr. H. B. S. alhier haar jaarlijksche algemeene verga dering gehouden. De vergadering werd geopend met een openingswoord door den heer J. van Andel uit Den Haag, waaraan het volgende is ontleend: Het afgeloopen jaar is geen jaar van groote bewogenheid voor de vereeniging geweest. Spr. herinnerde aan de omzet ting van het vereenlglngsorgaan tot een wekelijks verschijnend blad. Spr. vestigde de aandacht op het in het blad behandel de onderwerp: literatuuronderwijs in de moderne talen en op het voorstel om een commissie te benoemen, die in deze richt lijnen zal kunnen ontwerpen. Voorts her- innerde spr. aan de regeling, die het mo gelijk maakt, dat ook leeraren aan lycea en aan een gymnasium, die tevens lid zijn aan een H. B. S. lid der vereeniging kun nen worden. Vertegenwoordiging in de commissie van georganiseerd overleg zal wellicht mogelijk blijken, wanneer de centrale van hoogere rijksambtenaren de voorgestelde statutenwijziging tot stand brengt, waar door aansluiting bij deze centrale mogelijk wordt, ook voor deze vereeniging. Wellicht zal een departementale commissie even eens een oplossing bieden Met dank werd gememoreerd het Kon. besluit waardoor de klassesDlitsing bij 26 leerlingen mogelijk is gemaakt de wensch werd uitgesproken, dat de minister van onderwijs zal bevorderen, dat een leeraar niet langer dertig lesuren per week kau worden opgelegd. Het in de pers geuite verwijt, dat minis- ter Ternstra nog niet met voorstellen be treffende herziening der M. O.-wet is ge- komen wordt betwist. Er is nog zoo veel werk, dat moet voorafgaan en liever zul len wij een rijpe vrucht ontvangen, aldus spr., dan dat weer een ongewenscht voor stel wordt toegevoegd aan de vele ont werpen en wijzigingen, die de laatste 25 jaren ter tafel zijn gebracht. Ten slotte wees spr. op het belang van het werk der leeraren aan Chr. middel bare scholen De ieugd groeit op onder moeilijke omstandigheden De geest der revolutie, dat is de geest der ontbinding, werkt door in heel de wereld en laat noch ons volk noch onze ieugd onberoerd. Niet de gehoorzaamheid aan Gods geboden maar eigen lust en neiging wordt bij velen meer en meer de levensnorm en dit euvel vreet de gezinnen aan, ondermijnt het le ven der volkeren. Het behoud ligt voor ons niet in wette lijke maatregelen, maar in de gezindheid van ons volk, ook van de jeugd, die straks ons werk óf zal afbreken óf zal voortzet ten. Het is de schoone maar moeilijke taak der leeraren in crisisjaren steun en lei ding te geven, opdat zij de leerlingen iets mede geven, dat het vergankelijke verre te boven gaat. Het jaarverslag van den secretaris, den heer W. M. Heyl, dat vervolgens in bespre king kwam constateert, dat het afgeloopen jaar aan de vereeniging geen groote voor deden maar evenmin rampen bracht. Toch is er geen reden tot zeer veel opti misme. Een vereeniging als de onze aldus de secr., die nog in haar kinderjaren is, behoort regelmatig te groeien en wat le dental betreft is er van groei in 1930 bijna geen sprake, n.l. ledental op 1 Jan. 1930 271 en op 1 Jan. 1931 282, Uitvoerig wordt de wenschelijkheid tot aansluiting uiteen gezet. In l)et afgeloopen jaar kreeg de Apel- aoornsche school een nieuw gebouw. Met belangstelling wordt uitgezien naar wat in Goes gebeurt, waar plannen tot stich ting van een nieuwe school vergevorderd zijn. Ook in Middelburg is een vereeniging tot dat doel opgericht. Wij willen hopen, aldus het verslag, dat de een de ander niet zal schaden. Middelerwijl denkt men in Amsterdam over een lyceum voor meisjes en een H. B. S. in Amsterdam-Oost. 1930 is ten slotte, na vele strubbelingen, toch nog een gelukkig jaar geworden voor de samenwerking tusschen de vier vereenigingen: A. V. M O.. Genootschap St. Bonaventura en C. M. O.). Nadat 31 Maart „de vier" op een audiën tie bij minister Terpstra en op 2 April bij minister jhr Ruys de Beerenbrouck ge sproken hadden over de volledige betrek king en de salarieering in verband met andere groepen in het salarisbesluit. be pleitten later A. V. M. O. en St. Bonaven tura bij den minister van onderwijs het weer invoeren van een volledige betrek king. De minister achtte dit onmogelijk, om dat eventueel onwillige besturen niet te dwingen zouden zijn, het uren-aantal voor elke docent zooveel mogelijk tot het maxi mum op te voeren. Al werd onze op 31 Maart geuite wensch dus niet vervuld, niet zonder beteekenls is geweest, dat toen tevens gesproken werd over het 30-30-systeem. Voor onze vereeniging evenals voor het Genootschap ging verbetering on dit punt als zijnde zuiverder onderwiisbelang, vóór verbete ring in zake salarieering. En die wensch is tenminste gedeeltelijk vervuld. Tenslotte wordt vermeld, dat het be stuur namens de vereeniging voorlooplg toetrad tot de ongerichte Chr. Radio Leer gangen in welk Instituut echter weinig voortgang valt te bespeuren. Dit verslag alsmede dat van den pen ningmeester en van de redactie werd na discussie goedgekeurd. De vergadering ging accoord met het beleid van het be stuur in zake samenwerking met andere leerarenvereenigingen. De bestuursverkiezing, welke vervolgens plaats had. had tot resultaat, dat in de plaats van den heer drs. A. J. Scherpbier. die niet herkiesbaar was, werd gekozen, de heer A. de Graaf, directeur van de Chr. H. B S te Vlaardtngen Tot lid van de re dactie werd herkozen dr L. Yntema, direc teur Chr. H B S. te Leeuwarden. Als plaats voor de volgende jaarlijksche vergadering werd od voorstel van het be stuur Zwolle aangewezen. Bii de rondvraag kwam onder meer ter sorake het tekort aan leeraren voor Dultsch en het ongelooflijk kleine aantal examinandi dat slaagt voor het middel baar examen, waarna dr Reitsma nog sprak over de wenschelijkheid dat de ge subsidieerde scholen bij de nieuwe M.O.- Wet meer vrijheid zal worden gegeven om af te wijken van de Rijksscholen. Hierna werd de vergadering, die door 86 leden werd bezocht, gesloten. Dr. P. C. van Arkel. directeur van de Chr. H.B.S. alhier hield daarna een cau serie met lichtbeelden over: Magische kwadraten. Vanmorgen (Donderdag) werden sec tievergaderingen gehouden, waarna in 't Witte Huis te Oegstgeest een gemeen schappelijk noenmaal werd gebruikt, aan geboden dor de Alphensche en. Leidsche leden. In een openbare vergadering sprak prof. mr Anne Anema uit Haarlem, hoogleeraar in het staatsrecht, burgerlijk recht en volkenrecht aan de Vrije Universiteit van Amsterdam over: Het wezen van den Volkenbond. Spr. gaf daarbij een overzicht van den historischen groet van het volkenbonds probleem, c''n toestand van heden en hoe deze worden moet. waarbij spr. eenige richtlijnen voor een beteren toekomst aangaf. TERAARDEBESTELLING VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN MEVR. DE WED. PROF. DR. J. C. C. JONKER— LAPèRE. Gisterenmiddag om ongeveer halfdrie vond onder groote belangstelling te Am sterdam op de begraafplaats Zorgvlied de teraardebestelling plaats van mevrouw de wed. prof. dr. J. C, C. Jonker—Lapère. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den heer en mevrouw van Poelgeest, namens de afd. Leiden der Nederl. Ver. tot Bescherming van Dieren en namens het Asyl, prof. de Vogel uit Leiden, prof. Eerdmans, dr. Krau uit Haarlem. De baar was gedekt met een drietal bloemstukken. Toen de kist in de groeve was nedergela- ten trad prof Eerdmans naar voren, die een persoonlijk woord sprak en tevens in het kort memoreerde wat de overledene met volle toewijding heeft gedaan voor de Leidsche afdeeling van Dierenbescher ming. Hierna werden bloemen in het graf ge strooid, waarna de heer Blooker uit Rot terdam, dank zegde voor de betoonde belangstelling, in het bijzonder den spre ker. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen Coóp. Schoenmakers Vereeniging „Ons Belang", Pleterskerkkoorsteeg 19, Leiden. Uittredende commissaris: P. J. Choufour, Leiden: P. Singeling, Oegstgeest; en P. L. Haneveld, Leiden; H. L. van Kampenhout, Lelden Uittredende le secretaris: P. Hakkaart, Leiden. Nieuwe 2e penning meester: I. Jasperse, Leiden. Nieuwe le secretaris: P. L. Haneveld, Leiden. Nieuwe commissarissen: P. Hakkaart, Leiden; P. van Dijk, Leiden en P. Spaanderman, Leiden. Hlllenaar en Co.. Korte Schoolsteeg 4, Leiden koffiehuishouders. Uittredende Beheerend Vénnoote: Mej. C. J. Snocck, Leiden. Nieuwe Beheerend Vennoot: P. V. H. Pont. Leiden. C. F Schneider (filiaal) „Sanitas", Steenschuur 1, Leiden. Hoofdzaak Wagen straat 118, Den Haag. Verbandstoffen, pharm. preparaten, enz. Door het overlij den van den heer C. F. Schneider is de vennootschap onder firma ontbonden. Het filiaal te Leiden zal worden voortgezet door mevr. de wed. C. F. Schneider, te Amsterdam. J. Varkevisser, Hoogstraat la, Katwijk aan Zee. Brood- en koekbakker!). Boven genoemde handelszaak is met ingang van 1 Januari 1931 omgezet in een vennoot schap onder firma onder den naam: J. Varkevisser en Zoon. Vennooten: J. Var kevisser. Katwijk aan GZee en Jac. Varke visser, Katwijk aan Zee. EERSTE ONTSPANNINGSAVOND VOOR WERKLOOZEN. NED. MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVER HEID EN HANDEL. De Bilitonfilm. Voor een matig bezet Casino-theater werd gisteravond door de Leidsche af deeling van de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel een film vertoond van de Mijnbouw Maat schappij Blliton. Uitvoerig gaf de door de N.I.F.M. vervaardigde film het natuur schoon van het eiland Biliton en de daar op gevestigde etablissementen der ge meenschappelijke mijnbouwonderneming weer. De verschillende manieren, waarop het tinhoudend erts wordt losgewerkt, zoowel de verouderde als de hypermoderne systemen, werden door de film duidelijk uitgebeeld. Hoewel de lachlust der aanwezigen wel eens werd opgewekt door de primitieve wijze van vervoer van goederen en per sonen, wekte het vertoonde aller bewon dering op voor den ondernemingsgeest en de wijze van aanpakken der mijn- bouw-maatschapplj Een film over Baden-Baden de be kende Duitsche badplaats en „Cm 10.000 dollars" vulden de hoofdfilm aan. Het geheel was een zeer leerzame avond. H. B. S.-VER. „EMTEGEtS". Bovengenoemde vereeniging viert op 8, 9 en 10 April as. haar vierde lustrum. De feestelijkheden vangen aan met een thé- dansant in den foyer der Stadszaal op Woensdagmiddag. Des Donderdags wordt in „Zomerzorg" een cabaretavond gegeven, welke zal worden besloten door een soirée- dansante met souper. In de middaguren van den laatston dag worden er op het A. S. C.-terrein aan de De Kemnenaerstr. sportwedstrijden, w.o. een eecostnmeerde voetbalwedstrijd, gehouden, terwijl er des avonds in den foyer 'n lustrumbal zal zijn. Een zeer geslaagd initiatief. In de daartoe door het gemeentebestuur ter beschikking gestelde groote Stadszaal j had dc Leidsche Bestuurdersbond gister avond den eersten ontspannings-avond voor werkloozen georganiseerd. De opkomst was bijzonder groot, zooals i de heer A. Sasburg in zijn openingswoord met betrekkelijke vreugde constateerde. Het is niet de eerste maal, aldus spr.. dat wij door abnormaal groote werkloosheid gedwongen worden bijzondere maatregelen te treffen voor de ontspanning der L id- sche werkloozen. Evenals in 1923 en 1924 de ontspannings-avonden van den L B B. in een behoefte bleken te voorzien zoo is spr. ook van het welslagen van dc-ze reeks overtuigd. Is het onder normale omstan digheden reeds nuttig in gepaste ontspan ning afleiding te zoeken voor de zorgen van het dagelijksche leven, thans is dit dubbel noodig. De massale opkomst is voor spr. het bewijs, dat ondanks de benarde tijdsomstandigheden de werklooze arbei ders nog behoefte gevoelen aan ontspan ning. aan een gullen lach. De heer Sasburg eindigde met woorden van dank tot allen, I die hun medewerking verleenden om dezen avond te doen slagen, niet in de laatste plaats het gemeentebestuur en besloot met allen een recht plezierlgen avond toe te wenschen. Het programma werd ingezet met het optreden van 't cabaret-gezelschap „Auf- gepast" onder leiding van den heer Ger ritsen en die inzet werd al direct een succes. Want de leden verschenen allen met pikzwarte gezichten en witte hand schoenen ten tooneele. wat reeds dadelijk een lachsalvo uitlokte. En wanneer „Auf- gepast" er eenmaal de stemming in heeft, laat zij het contact geen oogenblik meer verloren gaan. Integendeel, het na eik nummer langer aanhoudend applaus be wees, dat het gebodene zeer in den snaak viel. Het Harmonica-gezelschap „D. V. V." bracht vervolgens een tweetal pittige mar schen en een knap gespeelde ouverture ten gehoore, waarbij viel op te merken, dat het samenspekvan dit ensemble zich hoe langer hoe meer in de goede richting blijft ontwikkelen. Den dirigent, den heer Van der Velden, ons compliment voor de bereikte resultaten. Nadat het duo „The Drums" op hun fraaie instrumenten hun virtuositeit had den gedemonstreerd, zong de heer Alb. Gerritsen eenige liedjes, die het uitstekend deden en een hartelijk applaus ontke tenden. Als laatste nummer voor de pauze ver maakte de bekend goochelaar prof. Ben- Alo-Libi de aanwezigen een half uurtje kostelijk met zijn humoristische trucs, die de lachsalvo's fel deden losbarsten. Na de pauze lieten „Aufgepast", „D.V.V." en de heer Gerritsen zich nogmaals hoo- ren, terwijl de gebroeders Van Tongeren een harmonica-duet ten beste gaven De heer Sasburg dankte aan het eind van den avond alle medewerkers voor hun medewerking. Het lijdt geen twijfel of de Leidsche werkloozen zijn den L. B. B. danbaar voor den genotvollen avond en zullen met ver langen uitzien naar den volgenden. Hun dankbaarheid wordt trouwens be wezen door het schrijven, dat de secretaris van den L. B. B. hedenmorgen van een aantal werkloozen mocht ontvangen en waarin zij hun groote erkentelijkheid uit spieken voor den schitterend geslaagden avond. VEREENIGING VOOR SCHOOLKINDER- KLEEDING EN -VOEDING. In het gebouw aan de Pieterskerkgracht 11 werd gisteravond onder voorzitterschap van den heer Ensink de Algemeene Le denvergadering van bovengenoemde ver eeniging gehouden. Uit het verslag van de secretaresse, mevr. E. Vürtheim—Valk ontleenen wij 't volgende Uitgedeeld werden 227 jongenshemden en 227 jongensbroeken: 206 meisjeshem den en 206 meisjesbroeken; 214 jongens bovenbroeken en blouses en 210 meisjes jurken en schorten: verder 857 paar kou sen en 1457 paar klompen. Gedurende de zomervoeding werden uitgereikt 29097 porties, gedurende de wintervoeding 53325 porties. In 1930 bracht de Armenraad 499 rapporten uit en vele heronderzoeken. De kosten per portie kwam op 18,27 ct. Het gemiddeld aantal kinderen per dag bedroeg 317-. De gemiddelde grootte der porties was 0.69 L. Een paar kinderen ontvingen op ver zoek van de ouders alleen kier ling, geen voeding. De maaltijden werden in de Coöperatieve Keuken toebereid. De inkomsten der vereeniging werden op de gewone wijze versterkt, giften, col lecten en bijdragen van vereenigingen ei-, particulieren. Het aantal contribueerende leden bedraagt thans 197, tegen 198 in het vorige jaar. In het bestuur stelde mevr. Schnaar zich niet meer herkies baar, toen zij aan de beurt van aftreden was. Mevr. Menkhorst werd bereid ge vonden haar plaats in te nemen. De inkomsten en uitgaven bedroegen f. 21.364,87. Aan de beurt van aftreden als bestuurs leden waren mevr. Vürtheim, de heeren A. J. Ensink. B. Hoff en G. L. de Goede ren. Mevr. Vürtheim en de heer Ensink werden herkozen, terwijl beide andere heeren zich niet meer beschikbaar stel den. Gekozen werd de heer C. B. Velds, terwijl nog in een vacature zal worden voorzien. Namer-. de kascommissie werd verslag uitgebracht door den heer Burgers, die voorstelde de penningmeesters onder dank tc dechargeeren, hetgeen geschiedde. De kascommissie werd weer voor een jaar verlengd. Heden herdenkt onze stadgenoot C. Flaisir zijn zilveren jubileum in dienst van Tieleman en Dros' Conservenfabrie- ken. Vanmorgen werd de jubilaris op de gebruikelijke wijze door de directie ge huldigd, waarbij hem de bekende enve loppe met inhoud werd overhandigd. Dat de werkkiel vandaag aan den kapstok kon blijven spreekt vanzelf. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft benoemd tot lid van de commissie, welke in 1931 belast is met het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid wenschen te ver krijgen tot het geven van middelbaar on derwijs in het boekhouden (akte K XII en Q). of tot het geven van lager onder wijs in de beginselen der handelskennis (akte U), mr. H. D. M. Knol alhier. Bij den ontvanger der directe belas tingen le afdeeling. alhier is een bedrag van f. 141.59 binnengekomen aan gewe- tensgeld. Wij verwijzen naar een tweetal ad vertenties in dit Blad betreffende de seriewedstrijden en feestavond der Leid sche Korfbalclub „Fluks" op Maandag 6 April. De beschikbaar gestelde prijzen voor de seriewedstrijden zijn te bezichti gen in de etalage van het sigarenmaga zijn van der Hoeven, Lange Diefsteeg. RECLAME. DE ALGEMEENE TOESTAND. Blijvend Fransch verzet. De Fransche Kamercommissie voor Bui- tenlandsche Zaken heeft vergaderd onder voorzitterschap van Boncour, die een over zicht gat van de quaestie der Duitsch-Oos- tenrij ksche Tarief unie. De commissie nam acte van die verkla ringen en gat blijk va nden vasten wil om de diplomatieke onderhandelingen, als mede alles wat verband houdt met de be handeling der quaestie door den Volken bond met de grootste aandacht te volgen. Verder heeft de commisie aan een paar leden opdracht gegeven een rapport uit te brengen over de Europeesche federatie en over de middelen, waardoor er kan voor zien worden in den nood van Midden- Europa. welke tot voorwendsel heeft ge diend voor het tot stand komen van het Weensche verdrag. Men hoopt aldus Briand in zijn moeilijk'werk te steunen. BELGIE. Belastingverlaging. Door de Belgische regeering is besloten geen nieuwe, belastingen te heffen, ten einde in het tekort op de begrooting te voorzien, maar wel sommige bestaande belastingen te verhoogen. Dit geldt o.m. voor de successierechten, de belasting op tabak, de luxe-belasting welke van 6 pCt. op 8 pCt. zal worden gebracht, enz. DUITSCHLAND. De Thuringsche nationaal-socialisten afgetreden Sahm burgemeester van Berlijn? De Thuringsche ministers dr. Frick en dr. Marschler hebben na de aanneming van de motie van wantrouwen door den Thuringsehen Landdag schriftelijk hun ontslag ingediend. Volgende week zal een nieuwe regeering worden gekozen. De intcrfractioneele besprekingen over de benoeming van een eersten burgemees ter van Berlijn zijn thans tot een eind ge komen In een gemeenschappelijke bespre king van de leiders van de soc.-dem.. het Centrum, de D.V.P. en de Staatspartij is men tot overeenstemming gekomen. Naar verluidt, kan er met zekerheid op gere kend worden, dat de voormaiige voorzitter van den Senaat van Danzig, dr. Sahm. tot eerste burgemeester van Berlijn zal worden benoemd. 2956 Enorme Sorteering Heeren-Overhemtlen slap Boord1.38 Prima Percal Overhemden Moderne dessins 2.45 Gehaakte dassen 19 Zijden zelfbinders 25 Macco Damesdirectoires diverse kleuren 36 Zware zijdsn nonladder kousen 49 Extra zware Fil d'ecosse kouser alle modetinten 98 Fantasie heerensokken I6j <unstzijden sokken pracht dessins48 leerenbretelles prima 58 >terke Sokkenhouders 29 FRANKRIJK. Het Parlement op reces. Kamer en Senaat zijn gistermiddag, na behandeling van de begrooting. tot 5 Mei verdaagd, zonder dat het aangekondigde groote debat over de buitenlandsche poli tiek kon plaats vinden. De begrooting werd door Kamer met 458 tegen 120 stem men goedgekeurd, nadat de minister-pre- j sident Laval zich tot vijf keer toe genood zaakt had gezien de vertrouwenskwestie te stellen. De Senaat kwam tegen drie uur des middags weer bijeen om de begrooting in haar laatste groepeering onveranderd aan te nemen. Er stemden 274 senatoren voor en 18 tegen. Volgens de begrooting worden de in komsten op 50.643.5 millioen en de uitga ven op 50.640.5 millioen geraamd. Het overschot bedraagt dus drie millioen francs, terwijl de Senaat kort geleden nog op een surplus van 175 millioen rekende. De minister-president, Laval heeft er in den Senaat zijn tevredenheid over uitge sproken. dat het gelukt is de begrooting in evenwicht te brengen. De plotselinge verdaging van het Par lement heeft in parlementaire kringen eenige bevreemding gewekt. ENGELAND. Vragendag in het Lagerhuis Het voor zitterschap der conservatieve partij Staking te Londen geëindigd. In antwoord op een vraag heeft onder minister Montagu gisteren gezegd, dat nog niets was beslist nopens de toekomst van het luchtschip R. 100 Clynes heeft verschillende vragen over het wedden op paardenrennen en de Ier- sche Sweepstake beantwoord. Overigens zou de minister het Huis spoe dig gelegenheid geven om speciale voor stellen in verband met de wijziging der wet op het wedden en de Zondagssluiting te doen, maar aangezien er veel verschil van opinie over de wenschelijkheid van deze wijzigingen ontstond, kon men van de regeering geen onbekookte voorstellen verwachten. Bij de behandeling van de begrooting van oorlog heeft minister Shaw, hoewel hij een amendement van den linkervleu gel van de arbeiderspartij op dit punt af wees, verklaard, dat de regeering stappen zou nemen om te verzekeren, dat geen troepen gebruikt zouden worden tegen le den van vakvereenigingen of stakings brekers. Neville Chamberlain heeft zijn voorne men te kennen gegeven om dezen zomer af te treden als voorzitter der conserva tieve partij, aangezien de voorwaarde onder welke hij tijdelijk het voorzitter schap had aanvaard de reorganisatie van het Centraal-Verkiezingsbureau nu vervuld was. Lord Stonehaven, oud-gouverneur- generaal van Australië heeft er in toege stemd om het voorzitterschap var. de partij op zich te nemen. Het conflict tusschen werkgevers en werknemers in de drie groote spoorweg- werkplaatsen te Londen is bijgelegd. 8—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2